Szydełko - podstawy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 19:42   #421
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Szydełko - podstawy

glinka wiesz.. nie ma to jak ślepota! ja ten album znam, przeglądałam go już sama nie wiem ile razy i jakoś do mojej mózgownicy nie dotarło, że mam wsio przed nosem dobra, nic już nie mówię, idę, bo wstyd

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Balotta Pokaż wiadomość
cocci bardzo ci dziękuję achy chyba nie do końca o to mi chodzi... tam na tym zdjęciu są słupki, a ja robię tylko podwójne łańcuszki. przed wczoraj zaczęłam i właśnie chciałam zrobić sobie szaliczek no i sie tak właśnie zawija.
raju co to są podwójne łańcuszki?
To wytłumaczenie w załączniku powinno mniej więcej nakierować Cię, jak robić rzędy w dowolnym splocie
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 19:55   #422
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Balotta Pokaż wiadomość
Dziękuje ale to chyba nie to co ja robię... ja robię coś mniej skomplikowanego ;p tu sa jakieś słupki... ja chyba słópków nie robię... z z reszta nie wiem
O znalazłam, jest napisane ze to co robię to łańcuszek podwójny...
sama zresztą nie wiem ja chce poprostu zrobić szalik
uczyłam się z tej stronki http://maranciaki.pl/lancuszek.htm#2 ... i tam to jest tak fajnie, tak równo...

A tak jeszcze chiałam spytać jaki rozmiar szydełka jest dobry jak sie dopiero uczy. ja miałam 4,5mm a potem kupiłam 3mm i tym 3mm sie lepiej robi

A, bo niepotrzebnie się bawisz z tym podwójnym łańcuszkiem. Zrób najzwyklejszy, pojedynczy łańcuszek, a potem w nim słupki. Mi się chyba nigdy podwójny łańcuszek jeszcze nie przydał przy żadnej robótce. Zobacz sobie ten kursik od Glinki, albo na youtube sobie wyszukaj filmiki i naucz się słupków lepiej, zamiast tego.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 00:01   #423
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak się robi sukienkę. Najpierw karczek i tu od czego się zaczyna? Od pasa i jedzie się w górę i czy to się robi w całości czy w 4 częściach znaczy prawy przód, lewy przód, prawy tył i lewy tył? Mam ambitny plan wydziergania kiecusiek do chrztu dla moich bąbli tylko potrzebuję kilku wskazówek.
Misia2, kiedyś na sukienkowym zamieszczałaś skany albo zdjęcia schematów do karczków ale gdzieś poginęły i nie mogę ich znaleźć. Czy mogłabyś mi podrzucić? Wysłałam ci PW.
Sorki ale przegapiłam PW od ciebie ,fakt ostanio sporo tego miałam ale nie zdarzyło mi się nigdy przegapić
Sparkly a możesz mi przybliżyć gdzie jest ten mój post w którym karczki wystawiałam? Obawiam się że nie ma tych wzorków.
w,ale też nie wiem o których piszesz a sporo tego wstawiam.
A wracając do twojego pytania w sukience zdecydowanie lepiej i zaczynamy od góry-karczka a potem dopiero jedziemy z dołem sukienki
Podaj mi tu albo na PW-obiecuję że będę dokładnie czytać link do tego mojego postu i jego numer
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 08:07   #424
ewulinek
Rozeznanie
 
Avatar ewulinek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 643
GG do ewulinek
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Balotta Pokaż wiadomość
przepraszam że tak długo ale kabelek się gdzieś schował i nie mogłam włożyć na komputer zdjęć, ale naszczeście znalazłam Ale cieszę się bo zdjęcia mi się udało wstawić.

na pierwszym i drugim ddjęciu widać jak mi sie to zawija
a na ostatnim zrobiłam z tego zawijątka kółeczko...
to całe zawijanie się mnie okropnie zniechęca do tego szydełka...
No ale cóż będe walczyć
Obejrzyj sobie te filmiki - myślę , że warto bo wszystko jest fajnie pokazane i tłumaczone po polskiemu
http://www.youtube.com/watch?v=pf8ZsWM0n44 - łańcuszek
http://www.youtube.com/watch?v=njbA0fHi00s - słupek
Powodzenia
__________________
tu bywam
ewulinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 12:10   #425
Balotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziękuję za pomoc słupka jeszcze wcześniej nie robiłam bo dopiero zaczynam no ale spróbuję co mi tam zaraz zacznę i wkleję zdjęcia
Balotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 12:26   #426
ewulinek
Rozeznanie
 
Avatar ewulinek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 643
GG do ewulinek
Dot.: Szydełko - podstawy

Jeżeli chcesz sobie zrobić szalik to myślę , że najlepiej będzie nauczyć się słupków bo szybciej Ci robótki będzie przybywać . Jak zrobisz odpowiednią ilośc łańcuszka i na nim zrobisz słupki do końca rzędu to zaczynając drugi rząd musisz pamiętać żeby zrobić 3 oczka łańcuszka a potem dalej słupki. Jakby coś było niejasne to pisz - pomożemy.
__________________
tu bywam
ewulinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 13:22   #427
Balotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: Szydełko - podstawy

Troszkę to trwało ale zrozumiałam teraz jeszcze poćwiczyć i będzie bo odrobinę krzywe wyszło przynajmniej się nie zawiją i można się za szalik zabrać . Bardzo dziękuję wszystkim którzy mi pomagali
Jak będę potrzebować pomocy to będę wiedziała do kogo się zgłosić
Jak szalik zrobię to wstawię zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1535.jpg (105,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1536.jpg (108,9 KB, 25 załadowań)
Balotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 14:58   #428
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Balotta Pokaż wiadomość
Troszkę to trwało ale zrozumiałam teraz jeszcze poćwiczyć i będzie bo odrobinę krzywe wyszło przynajmniej się nie zawiją i można się za szalik zabrać . Bardzo dziękuję wszystkim którzy mi pomagali
Jak będę potrzebować pomocy to będę wiedziała do kogo się zgłosić
Jak szalik zrobię to wstawię zdjęcie
o widzisz! super! czekamy na efekty!
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 17:31   #429
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Sorki ale przegapiłam PW od ciebie ,fakt ostanio sporo tego miałam ale nie zdarzyło mi się nigdy przegapić
Sparkly a możesz mi przybliżyć gdzie jest ten mój post w którym karczki wystawiałam? Obawiam się że nie ma tych wzorków.
w,ale też nie wiem o których piszesz a sporo tego wstawiam.
A wracając do twojego pytania w sukience zdecydowanie lepiej i zaczynamy od góry-karczka a potem dopiero jedziemy z dołem sukienki
Podaj mi tu albo na PW-obiecuję że będę dokładnie czytać link do tego mojego postu i jego numer
o tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=109519&page=7
post nr 202
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 18:11   #430
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Balotta Pokaż wiadomość
Troszkę to trwało ale zrozumiałam teraz jeszcze poćwiczyć i będzie bo odrobinę krzywe wyszło przynajmniej się nie zawiją i można się za szalik zabrać . Bardzo dziękuję wszystkim którzy mi pomagali
Jak będę potrzebować pomocy to będę wiedziała do kogo się zgłosić
Jak szalik zrobię to wstawię zdjęcie
No, widzisz, od razu lepiej słupkami Tzrymamy kciuki i w razie czego służymy pomocą
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 00:22   #431
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Sparkly już wiem o co pytasz ,ale ciebie interesuje na szydełko czy na druty sukieneczka? i masz na myśli do chrztu?
Poczekam na twoją odpowiedź i jutro poszukam dokładnie czy to mam ,z dzisiejszych poszukiwań nic mi nie wyszło.Ale jeszcze pokukam tylko napisz mi konkretniej co potrzebujesz
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 17:20   #432
Balotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: Szydełko - podstawy

Naprawdę dziękuję wam za pomoc teraz mój szaliczek idzie mi tak szybciutko już mam dużo kawałek może potem wkleję zdjęcie
Balotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 22:31   #433
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Sparkly już wiem o co pytasz ,ale ciebie interesuje na szydełko czy na druty sukieneczka? i masz na myśli do chrztu?
Poczekam na twoją odpowiedź i jutro poszukam dokładnie czy to mam ,z dzisiejszych poszukiwań nic mi nie wyszło.Ale jeszcze pokukam tylko napisz mi konkretniej co potrzebujesz
Na szydełko, na szydełko. Plan jest taki, że do chrztu ale schemat nie musi być konkretnie do chrztu, zrobię z białej włóczki i już będzie.
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 23:25   #434
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Na szydełko, na szydełko. Plan jest taki, że do chrztu ale schemat nie musi być konkretnie do chrztu, zrobię z białej włóczki i już będzie.
Przejrzałam dzisiaj wszelkie moje foldery ,pliki i nie mam niestety karczku i sukienki której tam wstawiałam.Mam na druciki sukienkę do zrobienia ,karczek ogólny-do której można dopasować dół-spódniczkę jaką się chce ,ale nie wiem na ile ty jesteś z szydełkiem na ty.
A wzorki na druty mam takie jak tutaj dziewczyny wstawiły ,

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=109519

dobrze się robi je , włóczki nie schodzi dużo ,jak by miała być bardziej lżejsza wystarczy dobrać większe druty niż zalecane.
Tak więc sorki ze ci nie pomogłam ale wykasowałam zapewne tamte wzorki.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 13:30   #435
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Jak zrobić takie wykończenie czapeczki dla malutkiej? Widoczne to jest na lalce w białej sukience. Link do strony: http://picasaweb.google.com/Kseniya7...81648390991570 . Od której strony nabrać oczka od spodu czy z góry brzegu czapki, a może to się robi osobno i potem doszywa? Chodzi mi o ten efekt stania tego obramowania, żeby mi się to nie położyło na obwodzie. A gdyby jeszcze ktoś podpowiedział jak zrobić wzór to byłaby pełnia szczęścia. Dziecince głowa rośnie i nie zaczeka, aż ja będę się z tym bawić z miesiąc czasu metodą prób i błędów. Czy ktoś mi pomoże? Bardzo proszę.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 14:44   #436
cocci
Zakorzenienie
 
Avatar cocci
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kiel DE
Wiadomości: 12 235
Dot.: Szydełko - podstawy

japoneczka - żeby uzyskać ten efekt "stania", musisz przerabiac pierwszy rząd pod katem prostym do dotychczasowej robótki. Wtedy wkłuwasz szydełko nie w oczka poprzedniej robótki, ale między słupki. Poszukam, bo gdzieś widziałam to narysowane :/
__________________
Moje wpadki "twórcze":
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501734

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

cocci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 23:55   #437
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Dokładnie między słupki wkuwasz tak jakbyś je otulała i wtedy masz ten efekt.Robiłaś kiedyś buciczki ,między podeszwa a góra bucika własnie w ten sposób się robi żeby podeszwa była na dole.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 06:48   #438
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Dokładnie między słupki wkuwasz tak jakbyś je otulała i wtedy masz ten efekt.Robiłaś kiedyś buciczki ,między podeszwa a góra bucika własnie w ten sposób się robi żeby podeszwa była na dole.
Dziękuję za poradę. Bucików jeszcze nie robiłam, ale poszukam gdzieś jak się je robi i spróbuję takiej techniki, ale ja jeszcze prosiłam o receptę na ten wzorek jeśli można oczywiście.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:34   #439
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Dziękuję za poradę. Bucików jeszcze nie robiłam, ale poszukam gdzieś jak się je robi i spróbuję takiej techniki, ale ja jeszcze prosiłam o receptę na ten wzorek jeśli można oczywiście.
Nie nie doszywasz tego wykończenia czapeczki.Jak już masz ją gotową to robisz słupki-zależy jaką grubą masz włóczkę , jeśli nitkę to lepiej półsłupki będą trzymać,ale robisz tak jak było tu napisane pomiędzy tymi słupkami czy pół słupkami jakie tam masz wkuwasz szydełko i robisz .Jak uzyskasz zadowalającą wysokość robisz wachlarzyki w co trzeci -drugi słupek to zależy jak pisałam od grubości danej włóczki.
Wachlarzyki wiesz jak robić tak?
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 18:51   #440
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Nie nie doszywasz tego wykończenia czapeczki.Jak już masz ją gotową to robisz słupki-zależy jaką grubą masz włóczkę , jeśli nitkę to lepiej półsłupki będą trzymać,ale robisz tak jak było tu napisane pomiędzy tymi słupkami czy pół słupkami jakie tam masz wkuwasz szydełko i robisz .Jak uzyskasz zadowalającą wysokość robisz wachlarzyki w co trzeci -drugi słupek to zależy jak pisałam od grubości danej włóczki.
Wachlarzyki wiesz jak robić tak?
Serdeczne dzięki za czas poświęcony dla mnie. Teraz zaczyna mi świtać, bo tego zdjęcia nie da się za bardzo powiększyć i niezbyt dokładnie widziałam. Z wachlarzykami już dam radę, tylko bałam się żeby mi to nie oklapło, bo to na prezent i miało być śliczne. Jeszcze raz dzięki.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:53   #441
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

japoneczka01 i jak idzie ci czapusia? a może już gotowa co?pochwal się proszę jak będzie gotowa
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 19:48   #442
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
japoneczka01 i jak idzie ci czapusia? a może już gotowa co?pochwal się proszę jak będzie gotowa
Czapeczka jak pisałam była na prezent i powędrowała w świat. Problem u mnie z tym, że ja nie mam aparatu fotograficznego i w obecnej dobie techniki nie umiem robić zdjęć. Otrzymałam informację, że tak się spodobała znajomym, iż proszą, aby dla ich maleństwa też zrobić, więc w niedalekiej przyszłości będę robić drugą chociaż pracuję nawet w każdą wolną sobotę i na urlopie nie byłam od 3-ech lat. Zamieszczę też opis słowny tak krok po kroku, bo może komuś się przyda.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Chciałam jeszcze powiedzieć, że bez Waszej pomocy nie zrobiłabym, a raczej nie wykończyłabym tej czapeczki tak ozdobnie, bo nie bardzo czułam się na siłach. Po prostu pomogłyście mi dostrzec to, czego sama nie widziałam, bo nie potrafię tak spojrzeć na robótkę i od razu wiedzieć co ma po czym następować jak to zauważyłam u fachowców. Dziękuję Wszystkim.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 20:16   #443
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Czapeczka jak pisałam była na prezent i powędrowała w świat. Problem u mnie z tym, że ja nie mam aparatu fotograficznego i w obecnej dobie techniki nie umiem robić zdjęć. Otrzymałam informację, że tak się spodobała znajomym, iż proszą, aby dla ich maleństwa też zrobić, więc w niedalekiej przyszłości będę robić drugą chociaż pracuję nawet w każdą wolną sobotę i na urlopie nie byłam od 3-ech lat. Zamieszczę też opis słowny tak krok po kroku, bo może komuś się przyda.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Chciałam jeszcze powiedzieć, że bez Waszej pomocy nie zrobiłabym, a raczej nie wykończyłabym tej czapeczki tak ozdobnie, bo nie bardzo czułam się na siłach. Po prostu pomogłyście mi dostrzec to, czego sama nie widziałam, bo nie potrafię tak spojrzeć na robótkę i od razu wiedzieć co ma po czym następować jak to zauważyłam u fachowców. Dziękuję Wszystkim.
Najważniejsze że wyszła jak chciałaś i wyobrażam sobie jak slicznie skoro masz już kolejne zamówienie.Może następnym razem uda ci się forkę zrobić i nam pokazać.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 06:07   #444
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Czy ktoś mi przetłumaczy z języka rosyjskiego sam opis jak zrobić sam kwiatek z serwetki, bo schemat mi nie wystarcza. Ten kwiatek jakoś robi się w całości, a potem wywija płatki, aby zrobiły się lejkowate. Jakoś nie kumam jak to się robi. Podaję link do strony http://radikal.ru/F/s53.radikal.ru/i...f46ef.jpg.html i druga http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i...b07c3.jpg.html
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 07:16   #445
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mi przetłumaczy z języka rosyjskiego sam opis jak zrobić sam kwiatek z serwetki, bo schemat mi nie wystarcza. Ten kwiatek jakoś robi się w całości, a potem wywija płatki, aby zrobiły się lejkowate. Jakoś nie kumam jak to się robi. Podaję link do strony http://radikal.ru/F/s53.radikal.ru/i...f46ef.jpg.html i druga http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i...b07c3.jpg.html
Na moje oko (nie znam cyrylicy) nie jest to trudne
9 0. łańcuszka zamykamy w okrąg
1 rz: 1 o. łańcuszka (zamiast 1 półsłupka) i 17 półsłupków w okrąg, zamknąć o. ścisłym
2 rz: 3 o. łańc. zamiast słupka, 1 słupek w pierwsze o. łańc. i po 2 słupki w każdy półsłupek, zamknąć o. ścisłym (powinno być 36 słupków)
3 rz: 1 o.ł. zamiast półsł., *22 o. łańc, półsł w 3 sł.*, powtarzać *-* do końca i zamknąć o. ścisłym w pierwsze oczko.
4 rz: 1 o. łańc., *11 półsłupków w pętelkę, 2 o. łańc, 11 półsł. w tę samą pętelkę*, powtarzać *-* do końca
5-9 rz: płósłupek w każdy półsłupek, 1 półsłupek w pętelkę na szczycie, 2 o.ł. 1 półsł. w pętelkę i po półsł. w każdy półsł.

Jak już zrobisz te 9 rzędów płatki same będą się odwijały, wystarczy je powykręcać (wszystkie w tę samą stronę) i zabezpieczyć łańcuszkiem (dookoła) jak na zdjęciu tej serwetki

Mam nadzieję że pomogłam
pozdrawiam
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 12:53   #446
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Na moje oko (nie znam cyrylicy) nie jest to trudne
9 0. łańcuszka zamykamy w okrąg
1 rz: 1 o. łańcuszka (zamiast 1 półsłupka) i 17 półsłupków w okrąg, zamknąć o. ścisłym
2 rz: 3 o. łańc. zamiast słupka, 1 słupek w pierwsze o. łańc. i po 2 słupki w każdy półsłupek, zamknąć o. ścisłym (powinno być 36 słupków)
3 rz: 1 o.ł. zamiast półsł., *22 o. łańc, półsł w 3 sł.*, powtarzać *-* do końca i zamknąć o. ścisłym w pierwsze oczko.
4 rz: 1 o. łańc., *11 półsłupków w pętelkę, 2 o. łańc, 11 półsł. w tę samą pętelkę*, powtarzać *-* do końca
5-9 rz: płósłupek w każdy półsłupek, 1 półsłupek w pętelkę na szczycie, 2 o.ł. 1 półsł. w pętelkę i po półsł. w każdy półsł.

Jak już zrobisz te 9 rzędów płatki same będą się odwijały, wystarczy je powykręcać (wszystkie w tę samą stronę) i zabezpieczyć łańcuszkiem (dookoła) jak na zdjęciu tej serwetki

Mam nadzieję że pomogłam
pozdrawiam
Dokładnie jak pisze koleżanka ,robiąc według schematu one same się ułożą niczym fala a ty tylko łączą je tym ,,,zielonym łańcuszkiem układasz w jedną stronę ,nawet nie masz innej opcji jak iść za płatkami układającymi się tak jak na zdjęciu
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 14:42   #447
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Dokładnie jak pisze koleżanka ,robiąc według schematu one same się ułożą niczym fala a ty tylko łączą je tym ,,,zielonym łańcuszkiem układasz w jedną stronę ,nawet nie masz innej opcji jak iść za płatkami układającymi się tak jak na zdjęciu
Dzięki dziewczyny. Powiedzcie mi jeszcze czy te płatki ruloniki trzeba gdzieś zszywać? Chciałabym zrobić to z cienkiej włóczki tak luzem do przypięcia jako np. broszka i jeszcze nie wiem jaką mają średnicę, bo jak duże to będę zmniejszać tak do 6 cm. Może mi się to uda.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 14:46   #448
aganieszkab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 323
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Powiedzcie mi jeszcze czy te płatki ruloniki trzeba gdzieś zszywać? Chciałabym zrobić to z cienkiej włóczki tak luzem do przypięcia jako np. broszka i jeszcze nie wiem jaką mają średnicę, bo jak duże to będę zmniejszać tak do 6 cm. Może mi się to uda.
Wg wzoru nic sie nie zszywa.
Moim zdaniem jako broszka może się to nie sprawdzić - podstawa tych płatków będzie za cienka a płatki za duże i będą opadać (w pionie), może jakbyś baaaaaaaardzo dobrze usztywniła to dałoby się coś z tym zrobić...
aganieszkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 15:55   #449
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez aganieszkab Pokaż wiadomość
Wg wzoru nic sie nie zszywa.
Moim zdaniem jako broszka może się to nie sprawdzić - podstawa tych płatków będzie za cienka a płatki za duże i będą opadać (w pionie), może jakbyś baaaaaaaardzo dobrze usztywniła to dałoby się coś z tym zrobić...
To może w 3-cim rzędzie zrobię 11 oczek łańcuszka zamiast 22 i jak się to zmniejszy to nie będzie takie wiotkie. W każdym razie muszę poeksperymentować, bo oczami wyobraźni widzę taką broszkę na sweterku, albo na czapce z włóczki.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 16:22   #450
Madzialin
Raczkowanie
 
Avatar Madzialin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 341
Dot.: Szydełko - podstawy

Witam>Jstem nowa a do tego poczatkujaca Czy moge liczyc na wasza pomoc??Slupki,polslupki i oczko scisle nauczylam sie wczoraj.Ale nie mam pojecia jeszcze jak odczytuje sie grafikea ze jestem w goracej wodzie kapana i chcialabym juz wszystko umiec,wiec sie niecierpliwie.
Madzialin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.