Wesele w Lesznie i okolicach - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 09:20   #2701
konstancja2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny od piatku jestem juz zona swojego meza chcialabym wam troszke opowiedziec,moze skorzystacie cos z moich doswiadczen.wiec wesele mielismy w ramzesie.zle nie bylo, ale stoly na pewno nie uginaly sie pod ciezarem jedzenia.generalnie goscie mowili ze jest duzo jedzenia i dobre ale jakos im nie wierze bo na naszym stole nie bylo za bardzo w czym wybierac ale generalnie sala bardzo ladna,obsliga mila takze mimo wszystkio nie zaluje.orkiestra - colorado.poczatkowo bardzo sie balam bo tak naprawde zdecydowalismy sie na nich tylko pod wplywem opini na wizazu.i musze powiedziec ze to byla jedna z najlepszych decyzji.goscie mowili ze moje wesele jest zaje....:P i to wlasnie dzieki orkiestrze.grali po prostu rewelacyjnie,malo kto siedzial.takze zdecydowanie polecam.sa jak najbardziej warci tych pieniedzy.fotograf-maciej sluzenko-opinie wyraze jak zobaczymy zdjecia ale generalnie dobrze sie wspolpracowalo, wydawal sie byc bardzo skupionym wiec jakos nie martwie sie ze zdjecia beda brzydkie. kamerzysta-Grzegorz z VideoArt.Świetny chlopak, usmiechniety, rozgadany, we wszystkim pomagal, radzil, angazowal sie w 100%/.fryzura - Natalia z MStyl Studio(to nad efezem) - wszyscy byli zachwyceni Makijaż w tym samym miejscu, trzymal sie rewelacyjnie do nastepnego dnia. Kwiaty zamowilam w kwiaciarni milaszewscy. sama do konca nie wiedzialam jak ma wygladac moj bukiet slubny, chcialam z roz, storyczykow i frezji ale w internecie nic fajnego nie moglam znalezc. W kwiaciarni zrobili mi idealny, sliczny, do dzisiaj sie zachwycamno i to by bylo chyba na tyle. generalnie wesele tak szybko przelecialo, ze ani nie zdarzylismy sie najesc,ani porozmawiac za duzo z goscmi.a tyle bylo tych przygotowan. ale generalnie bylo super
i jeszcze ciasto.rowniez pod wplywem opini na wizazu wybralam miejska gorke.na 1oo osob doroslych zamowilam ok 600 kawalkow ciasta (mama nalegala na taka ilosc).i naprawde malo co zostalo - takze ten fakt mowi sam za siebie
Aangelek jednym słowem zazdroszczę Ci że wszystko było tak jak sobie wymarzyłaś i juz nie mogę doczekać się swojego slubu
konstancja2003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 09:53   #2702
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Sylwunia_88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie jakas spiewaczke, ktora moglaby zapewnic oprawe muzyczna w kosciele. Najlepiej z leszna lub okolic.
Chcesz konkretnie jedną solistkę z zespołem muzycznym? Czy cos konkretniej? Czy może być kilka osób spiewających?
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 12:20   #2703
angi_885
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 103
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny od piatku jestem juz zona swojego meza chcialabym wam troszke opowiedziec,moze skorzystacie cos z moich doswiadczen.wiec wesele mielismy w ramzesie.zle nie bylo, ale stoly na pewno nie uginaly sie pod ciezarem jedzenia.generalnie goscie mowili ze jest duzo jedzenia i dobre ale jakos im nie wierze bo na naszym stole nie bylo za bardzo w czym wybierac ale generalnie sala bardzo ladna,obsliga mila takze mimo wszystkio nie zaluje.orkiestra - colorado.poczatkowo bardzo sie balam bo tak naprawde zdecydowalismy sie na nich tylko pod wplywem opini na wizazu.i musze powiedziec ze to byla jedna z najlepszych decyzji.goscie mowili ze moje wesele jest zaje....:P i to wlasnie dzieki orkiestrze.grali po prostu rewelacyjnie,malo kto siedzial.takze zdecydowanie polecam.sa jak najbardziej warci tych pieniedzy.fotograf-maciej sluzenko-opinie wyraze jak zobaczymy zdjecia ale generalnie dobrze sie wspolpracowalo, wydawal sie byc bardzo skupionym wiec jakos nie martwie sie ze zdjecia beda brzydkie. kamerzysta-Grzegorz z VideoArt.Świetny chlopak, usmiechniety, rozgadany, we wszystkim pomagal, radzil, angazowal sie w 100%/.fryzura - Natalia z MStyl Studio(to nad efezem) - wszyscy byli zachwyceni Makijaż w tym samym miejscu, trzymal sie rewelacyjnie do nastepnego dnia. Kwiaty zamowilam w kwiaciarni milaszewscy. sama do konca nie wiedzialam jak ma wygladac moj bukiet slubny, chcialam z roz, storyczykow i frezji ale w internecie nic fajnego nie moglam znalezc. W kwiaciarni zrobili mi idealny, sliczny, do dzisiaj sie zachwycamno i to by bylo chyba na tyle. generalnie wesele tak szybko przelecialo, ze ani nie zdarzylismy sie najesc,ani porozmawiac za duzo z goscmi.a tyle bylo tych przygotowan. ale generalnie bylo super
i jeszcze ciasto.rowniez pod wplywem opini na wizazu wybralam miejska gorke.na 1oo osob doroslych zamowilam ok 600 kawalkow ciasta (mama nalegala na taka ilosc).i naprawde malo co zostalo - takze ten fakt mowi sam za siebie
GRATULUJĘ I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!!! Cieszę się, że jesteś zadowolona z dziewczyn nad Efezem, bo tak jak wcześniej wspominałam ja również się tam wybieram na full serwis jesli masz ochotę to możesz podzielić się z nami zdjęciami -zwłaszcza bukietu bo ja też nie mogę się ciągle zdecydować a tak poza tym to trochę Ci zazdroszczę, że już jesteś po wszystkim. Pozdrawiam p.s a na ile osób miałaś wesele? Bo ja mam na 120 i zamówiłam 500 kawałków ciasta + tort i zaczynam się martwić, że to będzie za mało.. a organizujemy też poprawiny..
angi_885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 12:38   #2704
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Sylwunia_88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie jakas spiewaczke, ktora moglaby zapewnic oprawe muzyczna w kosciele. Najlepiej z leszna lub okolic.

Jeśli chcesz organistke to znam świetną z dębowej łęki śpiewa pięknie że aż łezka nie kiedy się pojawia
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 15:40   #2705
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Aangelek gratuluję! Super, że tak sie udało
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 16:17   #2706
karolek888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 22
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Aangelek przede wszystkim dużo szczęscia życzę A ponadto cieszę się, że orkiestra zdała egzamin. Na moim weselu też będzie grał zespół Colorado. Wcześniej ich nie słyszałam i przyznam się szczerze, że lekko się obawiałam jak to będzie. Ale mnie uspokoiłaś Grali tylko w restauracji czy byli również w waszych domach?
karolek888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 16:20   #2707
Stachnach
Raczkowanie
 
Avatar Stachnach
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Hej dziewczyny, może ktoś z was ma lub zna dobry zespół z okolic Leszna, który zagra za około 2 tys ? Zastanawiam się nas zespołem Play, i już prawie mam ich zaklepanych, ale jak pomyślę, że do 3,5 jeszcze dojdzie koszt za 5 osób, czyli ok 4,0 to nie mogę spać - chyba nie stać mnie na to, a też chciałabym aby goście się bawiły i byli zadowoleni
może jakiś zespół 3-osobowy? (np. dziewczyna i dwóch grających facetów?)
Stachnach jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 16:21   #2708
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez pat_2485 Pokaż wiadomość
hej, ja mam pytanie również w kwestii oprawy muzycznej mszy. Czy zna może ktoś jakiegoś dobrego organistę? Fajnie by było gdyby był to organista współpracujący z jakąś osobą, która gra na jakimś instrumencie np. skrzypce, flet itp. Jeżeli ktoś zna takie osoby z Leszna lub okolic to bardzo prosiłabym o informacje i namiary na takie osoby. Z góry wielkie dzięki

ja znam świetnie grającą i śpiewająca organistke z dębowej łęki
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 16:29   #2709
Stachnach
Raczkowanie
 
Avatar Stachnach
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Angelek, gratulacje i wielkie dzięki za cenne wskazówki, szczególnie dotyczące MStyl Studio. Czy mogłabyś nam tutaj pokazać fryzurkę?
A swoją drogą Play jak najbardziej polecam, bo słyszałam ich na żywo, ale tak jak mówię - sytuacja finansowa mnie chyba zmusi do poszukania tańszego zespołu...

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

dobrze grający organista - Artur Tarasewicz, gra w św. Antonim, można posłuchać go na codziennych mszach rannych i wieczornych od pon. do pt., wtedy też można osobiście z nim porozmawiać - 604788027, współpracuje ze znajomą skrzypaczką
Stachnach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 18:26   #2710
18Anka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LeSzNo
Wiadomości: 121
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez 11Lola11 Pokaż wiadomość
No z tymi druhnami wydaje mi sie ciekawy, naprawde pomysł. No to fajnie, widzę, że każdy przed swoim weselem zalicza u kogoś jeszcze weselicho A my robimy tez nie duze 70-80 osób...! Bo chcemy iść na swoje i odkładamy powoli pieniążki. A Wy po ślubie też coś swojego? My nie chcieliśmy mieszkac ani tu ani tam wiadomo , że mogą być spięcia.!
A co do suwaczka to faktycznie załozony bo tak jak wiele innych dziewczyn odliczam

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------



Z tymi podarunkami świetny pomysł...! Faktycznie Tobie za wiele juz nie zostało. Teraz to tylko ODLICZAĆ. A później tak jak juz wspomniane, wspominac piękne chwile

11Lola11

My po ślubie będziemy mieszkać u moich rodziców tzn do góry bo mamy 2poziomowy dom ale my będziemy mieszkać do góry i będziemy mieć swoje wejście i kuchnie tez wszystko osobno.
18Anka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 19:36   #2711
11Lola11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 61
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez 18Anka22 Pokaż wiadomość
11Lola11

My po ślubie będziemy mieszkać u moich rodziców tzn do góry bo mamy 2poziomowy dom ale my będziemy mieszkać do góry i będziemy mieć swoje wejście i kuchnie tez wszystko osobno.
No to widzę, macie super rozwiązanie. Zawsze jest łatwiej na początku.
11Lola11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 09:33   #2712
oktawi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez agnes2704 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Mój ślub już za mną. Kilka uwag na świeżo. Ślub mieliśmy w środę 22 czerwca. Było pięknie. Co mogę wam polecić. Zespół PLAY chłopaki grali super wszystkim się podobało. Sala Hotel SUŁKOWSKI w Boszkowie. Rewelacja. Jedzenia bardzo dużo i smaczne. Obsługa na 5. Kwiaty zamawiałam w kwiaciarni na ul. Łaziebnej w Lesznie. Zawsze tam zamawiam i nigdy mnie nie zawiodły. Miałam róże, eustomę, hortensje w kolorach brudnego różu i ślicznie wyglądał. Makijaż i fryzura Studio Krall&May w Lesznie. Polecam! W razie jakiś pytań chętnie odpowiem. Powodzenia w przygotowaniach.

Jak dobrze usłyszeć, ze jestes zadowolona z restauracji Sułkowski. My mamy swój ślub w przyszłym roku w czerwcu tam własnie i przyznam, że nie bylismy tam nigdy na żadnej imprezie wiec obawy pewne były. CZyli jedzenia dużo i do tego wszystko dobre? na sali nie było za gorąco?
mam pytanie odnośnie alkoholu czy zamwialiście przez restauracje czy sami kupowaliście?
oktawi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 15:25   #2713
kropeczka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Stachnach Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może ktoś z was ma lub zna dobry zespół z okolic Leszna, który zagra za około 2 tys ? Zastanawiam się nas zespołem Play, i już prawie mam ich zaklepanych, ale jak pomyślę, że do 3,5 jeszcze dojdzie koszt za 5 osób, czyli ok 4,0 to nie mogę spać - chyba nie stać mnie na to, a też chciałabym aby goście się bawiły i byli zadowoleni
może jakiś zespół 3-osobowy? (np. dziewczyna i dwóch grających facetów?)
hmm a może zespół Grandi Band? Graja fajnie i nie drogo
www.grandiband.pl
kropeczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 20:01   #2714
aaagataxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 12
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Też się cieszę taką dobrą opinią o Sułkowskim. My mamy tam ślub 23 lipca. Też interesuje mnie kwestia wódki czy zamawialiście przez restauracje?jak wyglądała dekoracja sali?Czy jeszcze cos dodatkowo zamawialiście?
aaagataxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 21:56   #2715
A lka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Stachnach Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może ktoś z was ma lub zna dobry zespół z okolic Leszna, który zagra za około 2 tys ? Zastanawiam się nas zespołem Play, i już prawie mam ich zaklepanych, ale jak pomyślę, że do 3,5 jeszcze dojdzie koszt za 5 osób, czyli ok 4,0 to nie mogę spać - chyba nie stać mnie na to, a też chciałabym aby goście się bawiły i byli zadowoleni
może jakiś zespół 3-osobowy? (np. dziewczyna i dwóch grających facetów?)
Ja polecam zespół PROGRES dziewczyna i dwóch facetow w sobotę bylam na weselu wKonarach super rozkręcili wesele jeśli się nie mylę to w niedziele 3 lipca graja w NIECHŁODZIE na festynie
A lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 07:20   #2716
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez oktawi Pokaż wiadomość
Jak dobrze usłyszeć, ze jestes zadowolona z restauracji Sułkowski. My mamy swój ślub w przyszłym roku w czerwcu tam własnie i przyznam, że nie bylismy tam nigdy na żadnej imprezie wiec obawy pewne były. CZyli jedzenia dużo i do tego wszystko dobre? na sali nie było za gorąco?
mam pytanie odnośnie alkoholu czy zamwialiście przez restauracje czy sami kupowaliście?

Ja byłam na weslu u Sulkowskiego. Tyle, że wesele mojej kuzynki odbyło się na plaży w namiocie bo było na 250 osób a taką sale było w zeszłym roku ciężko znaleźć bo początkowo miało być 300 gości było super! jedzenia sporo naprawde!! i przepyszneeeee!! także nie martw się napewno wesele będzie udane
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 09:18   #2717
MuniaMusia
Zadomowienie
 
Avatar MuniaMusia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 744
GG do MuniaMusia
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez Sylwunia_88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie jakas spiewaczke, ktora moglaby zapewnic oprawe muzyczna w kosciele. Najlepiej z leszna lub okolic.
Tu masz maila do takiego zespołu ze Wschowy. Grali u mojej znajomej na mszy i mi się podobało. Mają gitare, bebny, chyba flet i kilka osób śpiewa. Taka schola, ale fajnie oprawili tamtą mszę.
tiromantino@wp.pl
__________________

Mój blog szyciowy

Szczęśliwa żonka [od 10.09.2011]
Kierowczyni [od 26.09.2011]
Tymoteusz [12 lipiec 2016]



MuniaMusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 12:38   #2718
agnes2704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

hej dziewczyny! jeśli chodzi o jedzenie w Sułkowskim to było go bardzo dużo. nawet mogę stwierdzić że za dużo. ale to zależy jak wasze rodzinki jedzą. u nas nikt nie był głodny a i tak bardzo dużo nam zostało. no i wszystkim bardzo smakowało. alkohol zamawialiśmy przez restauracje. płaciliśmy tylko za to co wypili. mieliśmy wino, wódkę i Żubrówkę. za 60 osób zapłaciliśmy jakieś 1300 zł więc myślę że ok. pewnie że można taniej kupić, ale restauracja i tak dolicza korkowe wiec wyjdzie na to samo. a poza tym nie musisz się martwić o nic. na sali są klimatyzatory więc nie było za gorąco. ale pogoda tez nie była super upalna. jeśli chodzi o wystrój sali to ona sama w sobie super wygląda i nic bym tam nie dokładała. stoły były tylko ubrane. obsługa super. wiec polecam serdecznie
agnes2704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 18:34   #2719
migotka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez patii161 Pokaż wiadomość
my mamy ślub 18 sierpnia 2012... a wy??

No a my 1 września 2012 r
migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 18:35   #2720
mexi44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Hej dziewczyny, poszukuję opini na temat dwóch zespołów:
zespół WEEKEND : http://allsound.pl/index.php?option=...d=13&Itemid=18
oraz zespół Pro - forma http://www.proforma.webd.pl/

Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę
mexi44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:54   #2721
inezku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

rzucam temat do dyskusji z trochę innej beczki :
Już na kilku weselach zaobserwowałam, że Młoda Para siedzi z "młodymi"- znajomymi i kuzynostwem, natomiast "starzy" siedzą wszyscy razem. Wydawało mi się to na początku dziwne, ale wszyscy się wyśmienicie wówczas bawili.
A wy co o tym sądzicie? Jak jest u was? Myślicie, że starsze osoby typu babcia lub dziadek są takim stanem rzeczy zbulwersowane?
inezku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:13   #2722
micros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wlkp - Leszno
Wiadomości: 45
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

My też planujemy siedzenie z młodymi Atmosfera chyba będzie bardziej luźna, bo w swoim towarzystwie
__________________
micros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:15   #2723
aalegna
Wtajemniczenie
 
Avatar aalegna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 296
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez inezku Pokaż wiadomość
rzucam temat do dyskusji z trochę innej beczki :
Już na kilku weselach zaobserwowałam, że Młoda Para siedzi z "młodymi"- znajomymi i kuzynostwem, natomiast "starzy" siedzą wszyscy razem. Wydawało mi się to na początku dziwne, ale wszyscy się wyśmienicie wówczas bawili.
A wy co o tym sądzicie? Jak jest u was? Myślicie, że starsze osoby typu babcia lub dziadek są takim stanem rzeczy zbulwersowane?
no mi teściowa dowaliła że jak się ich wstydze i rodziców swoich też to mamy sobie usiąść z młodymi więc już dla świętego spokoju było u mnie tradycyjnie czyli rodzice siedzieli koło młodej pary
__________________
Nasz wielki dzień: 26.06.2010
Sebuś 20.03.2012
aalegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 21:33   #2724
Lilly Be
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

A u mnie tradycyjnie to znaczy z młodymi. Dziwią mnie wesela, gdzie para młoda siedzi na tronach z rodzicami, a reszta gości dalej. Nigdy tego nie rozumiałam. Ja jestem przyzwyczajona, że para młoda siada z rodzeństwem, kuzynostwem i przyjaciółmi. Wtedy wszyscy się świetnie bawią. Rodzice siedzą wśród gości i pilnują, zeby wszyscy czuli się dobrze, zeby nie brakowało jedzenia, są gospodarzami.
Jesli młodzi siadają z rodzicami, to zazwyczaj pozniej ten stół stoi pusty, bo i tak wszyscy rozchodzą się i przysiadają do innych. Co to za wesele, gdzie para młoda musi siedzieć sama? U mnie na pewno będziemy siedzieć przy "młodzieżowym" dużym stole
Lilly Be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 22:37   #2725
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

U nas będzie tak, że bezpośrednio przy nas będą świadkowie, potem ich małżonkowie i dalej nasi rodzice.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 09:30   #2726
asiunia1802
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez inezku Pokaż wiadomość
rzucam temat do dyskusji z trochę innej beczki :
Już na kilku weselach zaobserwowałam, że Młoda Para siedzi z "młodymi"- znajomymi i kuzynostwem, natomiast "starzy" siedzą wszyscy razem. Wydawało mi się to na początku dziwne, ale wszyscy się wyśmienicie wówczas bawili.
A wy co o tym sądzicie? Jak jest u was? Myślicie, że starsze osoby typu babcia lub dziadek są takim stanem rzeczy zbulwersowane?
Ja osobiście uważam, że tradycyjnie para młoda powinna siedzieć z rodzicami i świadkami. Wydaje mi się, że to jest dla rodziców ważne, że siedzą z młodymi przez co są jakoś wyróżnieni z pozostałych gości.
asiunia1802 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 09:37   #2727
inezku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

no właśnie, jak przedstawiłam ten pomysł rodzinie, to u niektórych od razu było wielkie oburzenie, bo przecież miejsca koło pary młodej "są ważne" i świadczą o przynależności do rodziny,o wychowaniu, i że to już taka tradycja. Totalny bez sens.
I zgadzam się, że jeśli para młoda będzie siedziała z rodzicami, albo nawet przy osobnym stole, to te miejsca będą puste bo para młoda i tak będzie się większość czasu bawić z młodymi.
Naprawdę nie myślałam, że tak banalny temat rozhula taką zagorzałą dyskusję.
I jeszcze jedno pytanie : czy wy jako panny młode przebieracie się po 12stej w inną kreację? Kiedyś to było normą, teraz się jeszcze nie spotkałam z tym. Ja na pewno uszykuję sobie jakąś zapasową sukienkę, bo nigdy nie wiadomo co się może stać (począwszy od rozprucia sukni ślubnej do poplamienia)
inezku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 10:06   #2728
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez inezku Pokaż wiadomość
no właśnie, jak przedstawiłam ten pomysł rodzinie, to u niektórych od razu było wielkie oburzenie, bo przecież miejsca koło pary młodej "są ważne" i świadczą o przynależności do rodziny,o wychowaniu, i że to już taka tradycja. Totalny bez sens.
I zgadzam się, że jeśli para młoda będzie siedziała z rodzicami, albo nawet przy osobnym stole, to te miejsca będą puste bo para młoda i tak będzie się większość czasu bawić z młodymi.
Naprawdę nie myślałam, że tak banalny temat rozhula taką zagorzałą dyskusję.
I jeszcze jedno pytanie : czy wy jako panny młode przebieracie się po 12stej w inną kreację? Kiedyś to było normą, teraz się jeszcze nie spotkałam z tym. Ja na pewno uszykuję sobie jakąś zapasową sukienkę, bo nigdy nie wiadomo co się może stać (począwszy od rozprucia sukni ślubnej do poplamienia)
Wiele zależy od relacji z rodzicami...

Ja nie szykuję drugiej sukni.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 08:03   #2729
Izaleszno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 59
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Cytat:
Napisane przez inezku Pokaż wiadomość
no właśnie, jak przedstawiłam ten pomysł rodzinie, to u niektórych od razu było wielkie oburzenie, bo przecież miejsca koło pary młodej "są ważne" i świadczą o przynależności do rodziny,o wychowaniu, i że to już taka tradycja. Totalny bez sens.
I zgadzam się, że jeśli para młoda będzie siedziała z rodzicami, albo nawet przy osobnym stole, to te miejsca będą puste bo para młoda i tak będzie się większość czasu bawić z młodymi.
Naprawdę nie myślałam, że tak banalny temat rozhula taką zagorzałą dyskusję.
I jeszcze jedno pytanie : czy wy jako panny młode przebieracie się po 12stej w inną kreację? Kiedyś to było normą, teraz się jeszcze nie spotkałam z tym. Ja na pewno uszykuję sobie jakąś zapasową sukienkę, bo nigdy nie wiadomo co się może stać (począwszy od rozprucia sukni ślubnej do poplamienia)
My nie będziemy mieli oddzielnego stołu dla młodych i ich rodziców. Sala jest długa a my robimy małe wesele na 50 osób dlatego chcemy mieć jeden długi stół. Bezpośrednio obok nas będą siedzieli rodzice a potem świadkowie i pozostali goście.
Jeżeli chodzi o strój na przebranie to nic nie szykuję bo się nie przebieram . Byłam też na kilku weselach gdzie panny młode też się nie przebierały.

Edytowane przez Izaleszno
Czas edycji: 2011-07-02 o 08:08
Izaleszno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 13:43   #2730
madzia-n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Wesele w Lesznie i okolicach

Dziewczyny macie jakies opinie na temat lokalu "Rueda" w Buczu? W przyszłym tygodniu mam spotkanie organizacyjne. Nie byłam tam na żadnym przyjęciu czy imprezie. O co należy spytac na takim spotkaniu? Przychodzi mi narazie do głowy po czyjej stronie są napoje, ciasta? Czy można mieć swój alkohol czy trzeba mieć "miejscowy"? Może to dla was głupie, ale naprawde nie wiem.
madzia-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:32.