Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 14:05   #2941
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
bo mojej siostry pies je całe pogryzł dlatego szlak je trafił

__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 14:52   #2942
dusiaka
Rozeznanie
 
Avatar dusiaka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 927
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
dusiaka- ja jednak wiążę to z tymi czopkami, Ty mnie jeszcze w tym utwierdziłaś
Asiulek - u mnie/Oli jest już ok, ale to wyglądało właśnie na taki uraz psychiczny. Minęło trochę czasu i jest jak ręką odjął.

Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
Asiulek ja nadal się martwię bo to jej gadanie to takie jak cos chce to skacze skrzeczy i woła eeee eeee eee i mnie to martwi choc czasem powie coś całym zdaniem ładnie ale to jeszcze rzadkość u nas
Drcron - nie załamuj mnie, "całym zdaniem"... O czym Ty piszesz? Moja córka cały czas gada po swojemu, tyle, że tylko głoskami - samogłoskami. Wyrazy, typu mama, tata, da, baba, to prawie wszystko, co na dziś potrafi... Resztę wymusza krzykiem eeeeeee!
Włosów z głowy nie wyrywam, choć wolałabym, żeby już coś potrafiła powiedzieć. Starszy syn w jej wieku jakiś bystrzejszy był.

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Drcron - Tobie to juz całkowiecie odbiło. Myślę że to normale że nasze dzieci teraz to eeeee gadają. Moja też najczęściej to eeee gada.
o, moja też właśnie tak gada

Właśnie się wybieram na pierwsze zebranie rodziców w syna Gimnazjum. Zapowiada się nasiadówka na jakieś 2-3 godziny, jak pisała Libra...
__________________
OLEŃKA
02.04.2010
Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband

Dzienniki budowy:
http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=anatol
http://www.anatol.mojabudowa.pl/

Edytowane przez dusiaka
Czas edycji: 2011-09-07 o 14:55
dusiaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 15:46   #2943
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Ja u Eryka mam fajną wychowawczynie, i gada co trzeba i idźcie do domuZa to jak był w przedszkolu to zebrania trwały po około 3 h, i gadanie o niczym, człowiek wychodził zmęczony i niczego nowego się nie dowiadywał.

Dzisiaj na obiad zrobiłam krupnik, a na drugie spaghetti, mały i jednego i drugiego zjadł porządne porcje, i teraz śpi już od 14 Musze go obudzić, bo przeciez w innym przypadku obudzi sie tylko na kolacje i kąpanie
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 16:43   #2944
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Dziewczyny a jak Wy się czujecie na takich zebranich w szkole. No bo trochę to śmieszne jak dorośli ludzię znowu siadają w tych ławkach, a wtch młodszych klasach to nie wiem czy sie da wcisnąć na te małe krzesełka. I znowu jakaś nauczycielka coś tam do Was mówi. To mimo wszystko musi być śmiszne

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Moje biedne dziecko to oststnio ani ojca nie ma ani matki. Nic dziwnego że tego kciuka ssie.
Ojciec ostatnio ciągle na kolacjach służbowych albo w podróży a matka w Wawie. Ciekawe kiedy babcia złoży wymówienie. A nie zapowiada sie lepiej. TZ w następnym tygodniu na tydzień do Anglii leci a ja w jeden weekend we wrześniu nie pojadę do dziecka bo mam wyjazd służbowy z którego się nie mogę wywinąć. Biedne to nasze dziecko
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)


Edytowane przez P0P70
Czas edycji: 2011-09-07 o 18:27
P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 17:00   #2945
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

A idźcie Wy - mój tylko mama i mama i koniec jego repertuaru. Jakie zdania???????? Oszalałyście? On za 2 dni kończy 1,5 roku i mam nadzieję, że za następne tyle będzie gadał Ale ja tam się nie przejmuję - jakoś ze mną się dogaduje i mnie to wystarcza.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

P0P - no biedne dziecko.
Ja nie dałabym rady. Martwię się, jak mały będzie się czuł jak wyjadę na 3 dni - czy będzie miał poczucie bezpieczeństwa, nie będzie się czuł opuszczony...
Wiem, że Oliwka inaczej chowana, ale szkoda, że nie ma przy sobie cały czas mamy.
Pamiętam, że jak działa mi się krzywda w dzieciństwie, to choćbym była sama w domu i coś sobie zrobiłam, wołałam mamę - a Oli? Kogo będzie wtedy przyzywać?
Jasne, że ma babcię, którą pewnie wielbi...ale rób Ty porządnie to drugie i uciekaj do tż.
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 17:59   #2946
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez megi-megi Pokaż wiadomość
A idźcie Wy - mój tylko mama i mama i koniec jego repertuaru. Jakie zdania???????? Oszalałyście? On za 2 dni kończy 1,5 roku i mam nadzieję, że za następne tyle będzie gadał Ale ja tam się nie przejmuję - jakoś ze mną się dogaduje i mnie to wystarcza.

.
Moja też zdaniami nie mówi i nawet mi ani przez sekunde nie przyszło do głowy,żeby się tym martwić.Nasze dzieci mają jeszcze czas i te z was,które już się czymś takim martwią grubo przesadzają.Moje dziecko jest wspaniałe,mądre i wyjątkowe-nie ważne czy wali zdania czy nie.Mają czas,dużo czasu
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 18:24   #2947
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Ja u Eryka mam fajną wychowawczynie, i gada co trzeba i idźcie do domuZa to jak był w przedszkolu to zebrania trwały po około 3 h, i gadanie o niczym, człowiek wychodził zmęczony i niczego nowego się nie dowiadywał.

Dzisiaj na obiad zrobiłam krupnik, a na drugie spaghetti, mały i jednego i drugiego zjadł porządne porcje, i teraz śpi już od 14 Musze go obudzić, bo przeciez w innym przypadku obudzi sie tylko na kolacje i kąpanie
Ja też miałam krupnik

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak Wy się czujecie na takich zebranich w szkole. No bo trochę to śmieszne jak dorośli ludzię znowu siadają w tych ławkach, a wtch młodszych klasach to nie wiem czy sie da wcisnąć na te małe krzesełka. I znowu jakaś nauczycielka coś tam do Was mówi. To mimo wszystko musi być śmiszne

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Moje biedne dziecko to oststnio ani ojca nie ma ani matki. Nic dziwnego że tego kciuka ssie.
Ojciec ostatnio ciągle na kolacjach służbowych albo w podróży a matka w Wawie. Ciekawe kiedy babcia złoży wymówienie. A nie zapowiada sie lepiej. TZ w następnym tygodniu na tydzień do Angli leci a ja w jeden weekend we wrześniu nie pojadę do dziecka bo mam wyjazd służbowy z którego się nie mogę wywinąć. Biedne to nasze dziecko
Dla mnie zebrania rodziców to strata czasu. Byłam w zastępstwie na niejednym

No to może ssać
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 18:39   #2948
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Co domówienia.. ja czasami az szczeke podnosze że ona tak szybko łapie i to zasłyszy i powtarza.. dziś T. sie pyta co bedziemy robic z tych sliwe.. ja mu odkrzyknełam Dżem.. a michasia "Dziem".. haha potem cos t. smiesznego powiedział... a ja mówie "chyba tata sobie jaja z mamy robi".. a michasia chodzi i powtarza "jaja" jaja"..
Jak pytam czy woli zjeśc chlebek czy kasze mówiła kasze.. ale wiadomo nie tak wyraźnie.,. a dzis odpowiedziała "ebek"
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:06   #2949
aneczkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar aneczkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Moje biedne dziecko to oststnio ani ojca nie ma ani matki. Nic dziwnego że tego kciuka ssie.
Ojciec ostatnio ciągle na kolacjach służbowych albo w podróży a matka w Wawie. Ciekawe kiedy babcia złoży wymówienie. A nie zapowiada sie lepiej. TZ w następnym tygodniu na tydzień do Anglii leci a ja w jeden weekend we wrześniu nie pojadę do dziecka bo mam wyjazd służbowy z którego się nie mogę wywinąć. Biedne to nasze dziecko
bidulka nie wiem jak ty to robisz ale ja nie mogłabym być weekendową mamą
__________________
'...Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma..."
Maciuś 10-04-10
7-06-05 11 tc
20-12-14 10 tc
aneczkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:08   #2950
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Czy któras miała / ma te sanki.. Michalina dostała kasę od dziadka który dostał odparwe z pracy.. i musimy jej cos kupic.. MUSIMY!!.. taki mały nakaz od teściowej... wiec padło na sanki bo my kaSY nie bedziemy miec a w tym roku trzeba kupic,.
http://allegro.pl/sanki-baby-merc-pr...790719540.html
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:12   #2951
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

ej kurde jakimi zdaniami w wieku 17-18 miesięcy?? czy wy na głowę upadłyście ja by mi Amela zaczęła całymi zdaniami to wtedy wybrałabym się do jakiegoś dobrego neurologa! bo to gadanie pełnymi zdaniami w tym wieku odstaje od normy. Trochę przesadzacie! Amela mówi niektóre wyrazy, czasem po nas powtarza, czasem nie. Umie powiedzieć "mleko", ale zamast tego pokazuje mi palcem na kuchnię i tak kiwa głową wykrzykując TAK!
do pełnych zdań to brakuje jej co najmniej kilku miesięcy i nie uważam, żeby to było nienormalne
ja też nie znam dzieci w wieku Amelki które gadają pełnymi zdaniami

jakaś niemoc mnie dziś wzięła
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 19:13   #2952
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
Czy któras miała / ma te sanki.. Michalina dostała kasę od dziadka który dostał odparwe z pracy.. i musimy jej cos kupic.. MUSIMY!!.. taki mały nakaz od teściowej... wiec padło na sanki bo my kaSY nie bedziemy miec a w tym roku trzeba kupic,.
http://allegro.pl/sanki-baby-merc-pr...790719540.html

my mamy te sanki, są super. My kupiliśmy ze śpiworkiem. Ta rączka do pchania to u nas wogóle nie była używana. Odkręciliśmy ją od razu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03093.jpg (87,5 KB, 25 załadowań)
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.

Edytowane przez sara 85
Czas edycji: 2011-09-07 o 19:14
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:39   #2953
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Nie jest łatwo ale da się o dziwo przyzwyczaić tak żyć. No i tak naprawdę to ja nie widzę swojego dziecka tylko 3 dniu w tygodniu (wtorek, środa, czwartek) a w pozostałe dni widzę bo w poniedziałek rano wyjeżdzam do Wawy i w piątek już jestem w domu. Niemniej te poniedziałki nie są łatwe. No i codziennie rozmawiamy i się widzimy wirtualnie.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:48   #2954
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

minka- to samo pomyślalam. Jakby mi moja zaczęła "walić" całymi zdaniami to chyba bym się do lekarza z nią udała
Moja poza mama, tata, baba, dziadzia, niania- mówi niewiele. Są to raczej pojedyncze słowa typu- tam, to, mam, ja (na pytania typu kto tu tak nabałaganił mówi "ja" ) bam, hopa, dada, jaja, dzidzia (dida), ciocia (totia), Iza (ija), a ostatnio wyszło jej cos w stylu "cześć". Poza tym gada po swojemu jak szalona przeważnie typu "tototititutu" itp I jak la mnie mówi wystarczająco

Dziewczynki ponawiam pytanie dotyczące Karpacza!! Bo zero odzewu Znacie jakieś fajne, sprawdzone kwatery dla rodzin z małymi dziećmi?

Uciekam do mężulka
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )

Edytowane przez ASIULEK_23
Czas edycji: 2011-09-07 o 19:49
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:07   #2955
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
O tym samym myślałam Przecież weekend już dawno się skończył.
Widzę dalej że evitka już jest
no następna, no . Wywołana do tablicy tłumaczę się-w weekend w któryś dzień wpadłam poczytać i jak skończyłam to już nie zdążyłam podopisywać. A potem już nie byłam w stanie spamiętać "co komu" i nadrabiałam nowe-jak mnie widziałyście na pasku to jeszcze pewnie ze 2 strony do tyłu byłam.

A propos weekendu-poszliśmy do naszej ulubionej knajpki na kolację, ale pech chciał że była akurat zamknięta. Pokręciliśmy się trochę po rynku i poszliśmy do domu i sobie zrobiliśmy canelloni i lazanię z mrożonki z winkiem i super było

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Nie dawno miałam rajd po hurtowniach ciuchlandowych
makabra era tanich zakupów tam już się kończy żeby kupić ładny sortowany towar z podziałem - damskie , męskie itp to trzeba dać jakieś 45- 70 zł za kilo bo te niesortowane to znowu niezłe szmaty bardzo często są . także dlatego nic nie ma , a jak jest to bardzo drogo . jak kupiłyśmy troszkę do nas rzeczy to wyszło 7 zeta za sztukę a jeszcze trzeba na tym zarobic
faktycznie drogo , kurczę a u nas w niektórych lumpkach to za groszę wyławiam cudeńka-chyba mam szczęście i dobrą rękę-ostatnio wszysstko po 1zł w jednym było, jak wam pisałam, i było z vczego powybierać-17 rzeczy kupiłam-w tym kurtki, spodnie, bluzki z nexta

Cytat:
Napisane przez Gmyrelka Pokaż wiadomość
evi właśnie ja też chcę do 100 buty ... Kornecki ma super buty z takim wypukleniem na podeszwie żeby dziecko płaskostopia nie miało, ale w necie nie widzę nic fajnego ...
a ja widzę na all pełno fajnych ale co z tego jak moje trza mierzyć....byłam dziś w innym CCC i nawet parę butków mi sie podobało-mówię o jesiennych (zimowe mam te nowe śniegowce z lumpka co kiedyś wam pokazywałam). Jedne półbuty w CCC mają takie same jak w deichmanie, tylko inna faktura zamszu i różnica w cenie 30zł....chłopackich też mi się sporo podobało , żadne tam cuda , ale przyzwoite i w dobrych cenach

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
ja też obeszłam wszystkie sklepy i nic nie ma. W końcu w boti jej kupiłam jesienne, wyprzedaż była, ale też nic szczególnego. Brałam co było, jedyne jej na noge weszły.
no ja właśnie dziś oglądałam w tym ccc i jeszcze się może okazać, że nic z tego co upatrzyłam nie będzie dobre...

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość

Eryk miał wczoraj w szkole religie, i z niej prace domowa zadaną. Zobrazować opowiadanie pani katechetki Opowiadanie było o diable który Jasiowi wydziubał oczyi przyszedł potem Bóg i mu te oczy otworzyłNo ja nie wiem czy dziecko zrozumie że to o grzech chodziło i wogle
a weź tu to narysuj , ja czytałam wczoraj dzieciom (kl.1) bajkę o panu twardowskim i sie pytały co o jest dusza- i ciężko to wytłumaczyć było-starałam się, ale i tak nie skumały-mówiły- "ja wiem co to jest: ciało/anioł itp."

drcron, historia o motylku bezbłędna. A z tym gadaniem Juli to TY sie puknij w mazak- u mnie na placyku wiele dzieci 2 letnich nie mówi tyle co julka
Na katar polecam krple homeopatyczne euphoribium-u nas nasivin się nie sprawdzał, a po e. katary (juz 3 odkąd tych kropelek używamy lenka miała)są krótsze i mniej upierdliwe.
Do tego kropelki oil olbas na kołderkę, piżamkę, maść majerankowa pod nosek, woda morska, aspirator, nawilżacz...

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny po szczepieniu na odre,różeczkę,świnkę jakie jest kolejne obowiązkowe szczepinie?na co?bo wy już po,a ja dopiero.
jakeiś kolo 5 r.ż (polio i cos tam)

Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
Evitka ja nie dawałam znać, bo nie miałam ze sobą tego drugiego telefonu, szukałam was na placyku ale nie było was byłam też na tej ulicy co pokazywałaś, że mieszkasz ale też was nie spotkałam może następnym razem sie uda spotkać od października będę tam 2 razy w miesiącu
więc szanse na spotkanie bedą większe
to będę czekać na info ,a co będziecie tak regularnie robić we wrocku [jeśli to nie tajemnica}?

aneczka, trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
No może Evitki Lenka i Gabrysia Mrówci inaczej mówią
no jak my już w tym temacie, to moja się codzienie bardziej rozkręca-powtarza już niemal wszystko i większość całkiem fajnie (niektóre wiadomo nie całkiem wyraźnie ale bez problemu wiadomo o jaki wyraz chodzi). I fajnie, że sporo słów które powtarza rozumie-niektóre przez obserwację, słuchanie-np.podchodzi bierze mnie za palce mówi "palec"
Nie będę wam wymieniać nowych słów, bo to nuda ( i sama już straciłam rachubę i nie nadążam w moim "specjalnym"zeszycie zapisywać).

Ale hitem ostatnich dni jest "tatuś" i "to tatuś"-jak słyszy że po nas schodzi jak ze spacerku wracamy i jak pokazuje jakąś jego rzecz (często jej wychodzi "tatu...ś"-tak sobie o tym "s" przypomina ), i od dziś "mamusia"(wczoraj było jeszcze "mamuś"-to takie słodkie . I tak mnie nawołuje "mamusia odź"

i zaś mi się wszystko nie zacytowało-idę patrzeć co jeszcze chciała napisać

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Moje biedne dziecko to oststnio ani ojca nie ma ani matki. Nic dziwnego że tego kciuka ssie.
Ojciec ostatnio ciągle na kolacjach służbowych albo w podróży a matka w Wawie. Ciekawe kiedy babcia złoży wymówienie. A nie zapowiada sie lepiej. TZ w następnym tygodniu na tydzień do Anglii leci a ja w jeden weekend we wrześniu nie pojadę do dziecka bo mam wyjazd służbowy z którego się nie mogę wywinąć. Biedne to nasze dziecko
ty wiesz co ja o tym myślę-biedne, biedne, bo tak wybrałaś . Taką podjęliście decyzję-wasze prawo

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
my mamy te sanki, są super. My kupiliśmy ze śpiworkiem. Ta rączka do pchania to u nas w ogóle nie była używana. Odkręciliśmy ją od razu.
fajne te sanki . A niewygodna była ta rączka? czy wam nie potrzebna? pytam, bo u mnie to nie głupie by było-choć w samym centrum mieszkam, często jest nieodśnieżone i taka rączka by nie od rzeczy była
---
a ja zapomniałam wam napisać, że w końcu poszłam do pracy w tej świetlicy-sodomia i gomoria tam jest, co tu ukrywać , mam często "przyjemność" siedzieć z dwoma zerówkami i je "ogarniać", one nic nie kumają co się do nich mówi-trochę ich dziś przemusztrowałam i jest lepiej . Dobrze że to tylko miesiąc i tylko pół etatu, bo, mówię wam, taka robota w świetlicy to jak w kopalni.....
[ana, chodzę codziennie, na ok.3h w "godzinach szczytu")
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić




Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2011-09-07 o 20:09
evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:08   #2956
machaj
Raczkowanie
 
Avatar machaj
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 495
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

cześć dziewczyny po długiej przerwie... to ja machaj mama Kaliny

nie wiem czy wróciłam już na stałe czy tylko na chwile... nie mam mam czasu na neta;/ przejrzałam tylko zdj i przeczytałam 2 ostatnie str...
dzieciaki cudne... te maleńkie, małe i te w brzuszkach

u nas remont trwa... ale jest szansa że jutro skończą nam łazienkę! co prawda drzwi do niej będziemy mieli za ok miesiąc ale będę się już mogła kąpać w swojej łazience
teściowa w szpitalu już z 6 tyg... i nie wiadomo kiedy ją wypiszą... ma szczęście już lepiej z nią... bo już snułam czarne wizje o tym że będę miała na głowie mała i leżącą teściowa...

Kala to fajna dziewczyna... urosło jej trochę więcej włosków i nikt już nie pyta czy to chłopczyk gada dużo... ale jeszcze nie całymi zdaniami:P a jak już to takimi z 2ch słów... w stylu 'idzi (igor) ama'... albo 'cicia jeść' albo 'K dać' (co znaczy dać kali).. no i najczęściej powtarzane ostatnio 'mama apa'... ale rozumie wszytko co się mówi.. więc trzeba uważać na słowa

wy już przygotowane na zime a ja kompletnie nic nie mam.. nawet na jesień mam niewiele dla małej... powiedzcie mi jaki rozmiar butów kupujecie na zime?? tzn o ile większy od obecnego? 1-2nr? rzuciło mi się w oczy że Miko ma nóżkę rozmiaru 26... na chłopca to jeszcze pasuje moja Kala ma już 23!! i nie wiem jakie jej brać zimowe.. znalazłam fajne 24 ale chyba będą za małe bo grubszą skarpetkę się ubierze i mogą ja uwierać;/

hm zgram zdj Kali i wam ją pokaże za chwile no i mam nadzieję że uda mi się na stałe do was wrócić!

Darusia- sto lat!!
machaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:09   #2957
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
Też ogladałam albo właściwie słuchałam po drugiej stronie ściany. Patałachy nawet przez 3 min nie potrafią się obronić, już pewnie myśleli ze wygrali a tu dupa. Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle
ehh jak zwykle a miało być tak pięknie he he

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
[/COLOR]Eryk miał wczoraj w szkole religie, i z niej prace domowa zadaną. Zobrazować opowiadanie pani katechetki Opowiadanie było o diable który Jasiowi wydziubał oczyi przyszedł potem Bóg i mu te oczy otworzyłNo ja nie wiem czy dziecko zrozumie że to o grzech chodziło i wogle
super pani ,.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Gmyrelka jak noszę płaskie buty to na te z obcasem nawet nie patrzę.

Dziewczyny po szczepieniu na odre,różeczkę,świnkę jakie jest kolejne obowiązkowe szczepinie?na co?bo wy już po,a ja dopiero.
6w1 i jeśli robiłaś to pneumo
Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
buty z ryłko szlag ci trafił??? ja mam większość butów z ryłko i nigdy nic im się nie stało
też mam sporo i są super .

Darusia - wszystkiego najlepszego zdrówka , żeby plecy wiecej nie bolały i super lekkiego porodu

A ja tam nie wierzę w 1.5 roczne dziecko mówiące całymi zdaniami . Ale może mało w życiu widziałam
zresztą nie ma się co martwić gadaniem , bo dzieciaki i tak wszystko w baniaczkach kodują i jak już zaczną mówić to zobaczycie ile z tego co do nich mówiłyście pamiętają SZymek ma taki zasób słów że czasem jestem w szoku ( niestety ✂✂✂✂a mać ) też zapamiętał jak tato kiedyś pojechał jakiemuś kierowcy przez okno . No ale cóż każdemu się czasem wymsknie . OBy tego pani w przedszkolu nie zaprezentował .
trzeba uważać bo powtarza po nas strasznie wszystko a zaczął mówić grubo po 2 urodzinach , za to fizycznie zawsze wyprzedzał i wyprzedza równieśników .

Ola gada po swojemu ale mozna się z nią sporo dogadać na zasadzie tak i nie . tylko tezeba jej prosto zadać pytanie , typu pić jeść , czy jej coś podać , czy ma kupe itp . tak to mówi mało , choć jedzenie ma opanowane : zupa dać , mniam mniam dać . wycie pod szafką gdzie są ciastka też opanowane do perfekcji
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:21   #2958
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

ania, a ja w szoku byłam jak widziałam na placyku 17 miesięczną dziewczynkę gadającą "a babo babo udaj się itd." całkiem wyraźnie, a koleżanki córeczka zaczęła mówić jak miała ok.15 miechów-teraz ma 2 latka i 3miechy i się wita z lenka na placyku"witaj lenko, co cie tu sprowadza?". I tez ostatnio był chlopczyk, miesiąc od moej starszy i też zdaniami walił"
Ale są to WYJĄTKI, dokładnie jak piszecie-pojedyncze, rzadkie przypadki. Więcej obserwuję takich "mama eee", bo to teraz na to jest czas. Nawet sporo dwulatków jest jeszcze na etapie "eeeee" i jakichś tam paru słówek typu baba. Także spokojnie

jeszcze mi się przypomniało, że moja zaczęła o sobie mówić per "niunia", co jest równie słodkie dla mnie jak rzeczone "tatuś" i "mamusia"
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:35   #2959
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

NINKA Anowa we własnej osobie

i mój komentarz-jak ona do ciebi podobna (ten sam uśmiech) i jaka DOROSŁA i w oczach mały łobuz

[ana ,sorki za poślizg. Mi sie wydaje, że ci te fotki nie wchodzą, bo za duże są-ja je zmniejszyłam, bo inaczej mi tez nie wchodziły]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P7280107.jpg (40,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7310124.jpg (48,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8020135.jpg (51,5 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8040140.jpg (59,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8210184.jpg (49,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9010201.jpg (41,7 KB, 30 załadowań)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 20:36   #2960
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
A ja tam nie wierzę w 1.5 roczne dziecko mówiące całymi zdaniami . Ale może mało w życiu widziałam
zresztą nie ma się co martwić gadaniem , bo dzieciaki i tak wszystko w baniaczkach kodują i jak już zaczną mówić to zobaczycie ile z tego co do nich mówiłyście pamiętają SZymek ma taki zasób słów że czasem jestem w szoku ( niestety ✂✂✂✂a mać ) też zapamiętał jak tato kiedyś pojechał jakiemuś kierowcy przez okno . No ale cóż każdemu się czasem wymsknie . OBy tego pani w przedszkolu nie zaprezentował .
trzeba uważać bo powtarza po nas strasznie wszystko a zaczął mówić grubo po 2 urodzinach , za to fizycznie zawsze wyprzedzał i wyprzedza równieśników .

Ola gada po swojemu ale mozna się z nią sporo dogadać na zasadzie tak i nie . tylko tezeba jej prosto zadać pytanie , typu pić jeść , czy jej coś podać , czy ma kupe itp . tak to mówi mało , choć jedzenie ma opanowane : zupa dać , mniam mniam dać . wycie pod szafką gdzie są ciastka też opanowane do perfekcji


Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ania, a ja w szoku byłam jak widziałam na placyku 17 miesięczną dziewczynkę gadającą "a babo babo udaj się itd." całkiem wyraźnie, a koleżanki córeczka zaczęła mówić jak miała ok.15 miechów-teraz ma 2 latka i 3miechy i się wita z lenka na placyku"witaj lenko, co cie tu sprowadza?". I tez ostatnio był chlopczyk, miesiąc od moej starszy i też zdaniami walił"
Ale są to WYJĄTKI, dokładnie jak piszecie-pojedyncze, rzadkie przypadki. Więcej obserwuję takich "mama eee", bo to teraz na to jest czas. Nawet sporo dwulatków jest jeszcze na etapie "eeeee" i jakichś tam paru słówek typu baba. Także spokojnie

jeszcze mi się przypomniało, że moja zaczęła o sobie mówić per "niunia", co jest równie słodkie dla mnie jak rzeczone "tatuś" i "mamusia"


a jeszcze wam się pochwalę jakie moje dziecko jest mądre tłumacze jej, że smoczka ma tylko do spania i jak wychodzi z łóżeczka to jej zabieram, czasem jak jesteśmy na spacerze i przychodzi jej godzina na spanie to też dostaje. A on sie wycwaniła i potrafi udawać, że chce spać, wtedy robi minę Kota ze Shreka i mówi aaaaaaaaaaaaa i "dydu", jak jesteśmy w domu to pytam czy idzie spać, ona że tak, więc dostaje smoka i idzie do łóżeczka, a ona tam leży z 5 minut i mnie woła, ale smoczka już oddac nie chce a jak jej zabiorę to znów udaje, że śpiąca i tak w kółko, póki nie zajmie się czymś innym

ile śpią wasze dzieci w dzień??? Amela w tym tygodniu nie śpi dłużej niż godzinę, a śpi raz dziennie
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:41   #2961
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ania, a ja w szoku byłam jak widziałam na placyku 17 miesięczną dziewczynkę gadającą "a babo babo udaj się itd." całkiem wyraźnie, a koleżanki córeczka zaczęła mówić jak miała ok.15 miechów-teraz ma 2 latka i 3miechy i się wita z lenka na placyku"witaj lenko, co cie tu sprowadza?". I tez ostatnio był chlopczyk, miesiąc od moej starszy i też zdaniami walił"
Ale są to WYJĄTKI, dokładnie jak piszecie-pojedyncze, rzadkie przypadki. Więcej obserwuję takich "mama eee", bo to teraz na to jest czas. Nawet sporo dwulatków jest jeszcze na etapie "eeeee" i jakichś tam paru słówek typu baba. Także spokojnie

jeszcze mi się przypomniało, że moja zaczęła o sobie mówić per "niunia", co jest równie słodkie dla mnie jak rzeczone "tatuś" i "mamusia"
to u mnie takie ewnementy się nie nie trafiają .

MInka moja śpi jakieś 1-1.5 h w dzień .

Ninka sliczna
Ana - tą kieckę z Hm to masz na 86 ? Bo moja to w niej pływa . na 86 wszystko jest za duże
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:45   #2962
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Tak czekacie na te pełne zdania, a niedługo nadejdzie czas że bedziecie czekały aż te dzieci na chwile umilknąwiem co piszę

Eryk za prace o diable dostał 6 z uśmiechem, no i bardzo ocena cieszy bo z całej klasy dostał 6 tylko on i koleżanka
Narysował pięknego czerwonego diabła z wielgachnymi rogami, i długim ogonem, no i na kopytach Jasia obok co plakał(chyba już oczu nie miał)drzwi, a za drzwiami Boga
Od niedzieli muszę zacząć chodzić do kościoła co niedziele, bo już ma mieć przygotowanie do komuniA ja mam alergie na kościół, chodzę tylko na śluby, pogrzeby i chrzciny

Moi rodzice dzieciaki codziennie widzieli, bo albo oni do nas albo my do nich na ogród. Teraz się szkoła zaczęła, to się skończyło, i dzieci od kilku dni nie widzieli, prawie placzą jak dzwonią

Ania napisz jak Szymek w przedszkolu, ma już jakiegoś kolegę?

evitka tego zdrabniania to troche zazdroszczę, bo ja jeszcze od starszego nie słyszałam, to już i nie usłyszę

P0P Oliwka i tak głównie z babcią, to nic jej nie będzie. Takiej babci to tylko pozazdrościć Ja bym chetnie gdzieś bez dzieci i tz wyjechała, ale nikt tego nie ogarnie, a tz więcej go nie ma niż jest
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"

Edytowane przez pl_madzia
Czas edycji: 2011-09-07 o 20:47
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:50   #2963
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
fajne te sanki . A niewygodna była ta rączka? czy wam nie potrzebna? pytam, bo u mnie to nie głupie by było-choć w samym centrum mieszkam, często jest nieodśnieżone i taka rączka by nie od rzeczy była
---
a ja zapomniałam wam napisać, że w końcu poszłam do pracy w tej świetlicy-sodomia i gomoria tam jest, co tu ukrywać , mam często "przyjemność" siedzieć z dwoma zerówkami i je "ogarniać", one nic nie kumają co się do nich mówi-trochę ich dziś przemusztrowałam i jest lepiej . Dobrze że to tylko miesiąc i tylko pół etatu, bo, mówię wam, taka robota w świetlicy to jak w kopalni.....
[ana, chodzę codziennie, na ok.3h w "godzinach szczytu")
mi się lepiej ciągnie za ten sznurek,nie wygodnie mi było pchać za tą rączke

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość






a jeszcze wam się pochwalę jakie moje dziecko jest mądre tłumacze jej, że smoczka ma tylko do spania i jak wychodzi z łóżeczka to jej zabieram, czasem jak jesteśmy na spacerze i przychodzi jej godzina na spanie to też dostaje. A on sie wycwaniła i potrafi udawać, że chce spać, wtedy robi minę Kota ze Shreka i mówi aaaaaaaaaaaaa i "dydu", jak jesteśmy w domu to pytam czy idzie spać, ona że tak, więc dostaje smoka i idzie do łóżeczka, a ona tam leży z 5 minut i mnie woła, ale smoczka już oddac nie chce a jak jej zabiorę to znów udaje, że śpiąca i tak w kółko, póki nie zajmie się czymś innym

ile śpią wasze dzieci w dzień??? Amela w tym tygodniu nie śpi dłużej niż godzinę, a śpi raz dziennie
Zosia śpi raz dziennie 3-4 godziny. Kilka razy zdarzyło się że spała tylko godzine.



Darusia wszystkiego najlepszego


Zosia dzisiaj zaczeła mówić dziękuje ( uje) jak jej coś daje. Na mnie woła mamo od kilku dni, wczęsniej mama wołała.
Co raz więcej słow mówi: mama, baba, tata, dziadzia, Asia ( Aja), wujek(ujek), chlap chlap (pap pap), halo (alo) , tam , tak ,nie, chodz (oć), Ola, na kota mówi cicicici, Ania, Aga. Jeszcze duzo słów ale już nie pamiętam. Jak mi się przypomni to napisze.
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:51   #2964
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Ania i bym zapomniała że do przedszkola najlepiej lizaki, albo owocowe cukierki na urodzinyBo sporo teraz dzieci na czekolade uczulonychJa mojemu kupowałam też naklejki i każdemu naklejał. W sumie to już co druga mama kupowała te naklejki na urodziny
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 20:58   #2965
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
NINKA Anowa we własnej osobie

i mój komentarz-jak ona do ciebi podobna (ten sam uśmiech) i jaka DOROSŁA i w oczach mały łobuz

[ana ,sorki za poślizg. Mi sie wydaje, że ci te fotki nie wchodzą, bo za duże są-ja je zmniejszyłam, bo inaczej mi tez nie wchodziły]
jaka blondyneczka

madzia tak mi się przypomniało coś co kiedyś gdzieś przeczytałam:

"Rodzice przez pierwsze dwa lata uczą dziecko chodzić i mówić, po to, żeby przez następne 16 lat prosić, żeby się wreszcie zamknęło i usiadło na du.pie"

coś w tym jest
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 21:20   #2966
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Jeśli chodzi o mówienie to pytałam mojej mamy o to. Jak już Wam nie raz pisałam przepracowała ponad 30 lat w żłobku. NO i powiedziała mi że raczej nie przypomina sobie żeby jakieś półtoraroczne dziecko mówiło pełnymi zdaniami. Tylko chłopiec którym się zajmowała już na emeryturze szybko zaczął mówić (przed skończeniem roku) mówił zdaniami ale to było jedyne takie dziecko.
Na wszelki wypadek chciała mnie puknąć przez telefon w głowę gdyby się tym zaczeła matrwić choć ja się nie martwię. Zosinek jest kumata a z mówieniem moze zaczekać.

Asiulek niestety nie pomogę bo żadnych kwater nie znam. Nigdy nie byłam w Karpaczu

Cytat:
Napisane przez machaj Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny po długiej przerwie... to ja machaj mama Kaliny
Hej zagladaj i pisz częściej. Dobrze Cię widzieć

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
a jeszcze wam się pochwalę jakie moje dziecko jest mądre tłumacze jej, że smoczka ma tylko do spania i jak wychodzi z łóżeczka to jej zabieram, czasem jak jesteśmy na spacerze i przychodzi jej godzina na spanie to też dostaje. A on sie wycwaniła i potrafi udawać, że chce spać, wtedy robi minę Kota ze Shreka i mówi aaaaaaaaaaaaa i "dydu", jak jesteśmy w domu to pytam czy idzie spać, ona że tak, więc dostaje smoka i idzie do łóżeczka, a ona tam leży z 5 minut i mnie woła, ale smoczka już oddac nie chce a jak jej zabiorę to znów udaje, że śpiąca i tak w kółko, póki nie zajmie się czymś innym

ile śpią wasze dzieci w dzień??? Amela w tym tygodniu nie śpi dłużej niż godzinę, a śpi raz dziennie
Ze smokiem mamy podobnie.

Zosia śpi raz dziennie i nie ma okreslonego czasu snu. Może spać pół godz. a może i 4,5 godz. O ile nie ma potrzeby to jej nigdy nie budzę.
To Ci pomogłam.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Ana

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
jaka blondyneczka

madzia tak mi się przypomniało coś co kiedyś gdzieś przeczytałam:

"Rodzice przez pierwsze dwa lata uczą dziecko chodzić i mówić, po to, żeby przez następne 16 lat prosić, żeby się wreszcie zamknęło i usiadło na du.pie"

coś w tym jest
Ja się z tym zgadzam
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 21:21   #2967
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Tak czekacie na te pełne zdania, a niedługo nadejdzie czas że bedziecie czekały aż te dzieci na chwile umilknąwiem co piszę

Eryk za prace o diable dostał 6 z uśmiechem, no i bardzo ocena cieszy bo z całej klasy dostał 6 tylko on i koleżanka
Narysował pięknego czerwonego diabła z wielgachnymi rogami, i długim ogonem, no i na kopytach Jasia obok co plakał(chyba już oczu nie miał)drzwi, a za drzwiami Boga
Od niedzieli muszę zacząć chodzić do kościoła co niedziele, bo już ma mieć przygotowanie do komuniA ja mam alergie na kościół, chodzę tylko na śluby, pogrzeby i chrzciny

Moi rodzice dzieciaki codziennie widzieli, bo albo oni do nas albo my do nich na ogród. Teraz się szkoła zaczęła, to się skończyło, i dzieci od kilku dni nie widzieli, prawie placzą jak dzwonią

Ania napisz jak Szymek w przedszkolu, ma już jakiegoś kolegę?

evitka tego zdrabniania to troche zazdroszczę, bo ja jeszcze od starszego nie słyszałam, to już i nie usłyszę

P0P Oliwka i tak głównie z babcią, to nic jej nie będzie. Takiej babci to tylko pozazdrościć Ja bym chetnie gdzieś bez dzieci i tz wyjechała, ale nikt tego nie ogarnie, a tz więcej go nie ma niż jest
szymek ok teraz to fajna jest pani bo sporo dzieciaków wyje więc nie za bardzo ma się z kim bawić . ale z panią śpiewa i chce wszystko z nią robić . Pani mówi że super sobie radzi i jest dobrze przygotowany do przedszkola w przeciwieństwie do większości dzieci . mam nadzieję że te dzieciaki szybko przywykną

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Ania i bym zapomniała że do przedszkola najlepiej lizaki, albo owocowe cukierki na urodzinyBo sporo teraz dzieci na czekolade uczulonychJa mojemu kupowałam też naklejki i każdemu naklejał. W sumie to już co druga mama kupowała te naklejki na urodziny
KUpiłam wielkie pudło tych duzych zelek w lidlu . dzieciaki lubią żelki więc myślę że będzie ok . czekoladą to by zaraz było wszystko umazane
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 21:34   #2968
machaj
Raczkowanie
 
Avatar machaj
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 495
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

tak wygląda mój urwis teraz... dobranoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100937.jpg (50,6 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06447.jpg (32,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06479.jpg (37,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06525.jpg (46,9 KB, 31 załadowań)
machaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 22:16   #2969
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

bao znalazłam buty dla twojego Kubulka

http://www.sportsdirect.com/thomas-t...-infant-021242

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez machaj Pokaż wiadomość
tak wygląda mój urwis teraz... dobranoc
OMG ale jej włoski rozjaśniały PIĘKNA!!
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 23:42   #2970
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Witam
Dziewczyny słodkie i jaki duże
Darusia wszystkiego najlepszego
N apoczątek małe sprostowanie , mój Miko teraz nosi rozmiar buta 24 , a ja pisałam ,że na zimę kupię 26

Miko śpi raz dziennie ostatnio trochę dłużej bo ok. 1,5 h ale przez bardzo długi czas spał raz dzienie tylko pół godzinki

Ja tam sie ani trochę nie przejmuję ,że mój syn mało gada , po swojemu i głównie pierwsze sylaby wyrazów ,ja się w kazdym razie z nim dogaduję i wystarczy , czekajcie jeszcze jak wam nagadają to wam w piętach zastygnie.
Fizycznie jest bardzo rozwiniety, dzisiaj widziałam chłopczyka 2 mies młodszego i chodził dość chwiejnie , przewracał się a ja mojego w obcasach nie ma szans żebym dogoniła wspina sie tez bez problemu wszędzie , a na całe zdania ma spokojnie jeszcze czas
Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Eryk miał wczoraj w szkole religie, i z niej prace domowa zadaną. Zobrazować opowiadanie pani katechetki Opowiadanie było o diable który Jasiowi wydziubał oczyi przyszedł potem Bóg i mu te oczy otworzyłNo ja nie wiem czy dziecko zrozumie że to o grzech chodziło i wogle
te panie od religii to chyba wszystkie cos mają pod kopułą nie tego
Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
Dziewczyny co dawałyście maluchom na katarek ? jakie kropelki sa najlepsze ?
moja mama dzwoniła, że Julce z nosa cieknie, że ma chrypkę juz wiem czemu w nocy nie chciała spać
nasivin soft , można go wpsiknąć do noska, ja dawałam tylko 2 razy dziennie przed drzemką w dzień i przed spaniem na noc
Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak Wy się czujecie na takich zebranich w szkole. No bo trochę to śmieszne jak dorośli ludzię znowu siadają w tych ławkach, a wtch młodszych klasach to nie wiem czy sie da wcisnąć na te małe krzesełka. I znowu jakaś nauczycielka coś tam do Was mówi. To mimo wszystko musi być śmiszne
P0P zapewniam Cię ,że jak Twoja Oliwka coś przeskrobie i pani Ci będzie o tym mówic to nie będzie Ci do smiechu
A tak w ogóle to ja je traktuję jak przykry obowiązek , tez uważam że to strata czasu , bo powinno byc jedno na poczatku , na koniec semestru i koniec roku a są co miesiąc
Albo wogóle powinni wzywać jak coś nie tak z nauką czy zachowaniem , bo jak wszystko ok. to po co?
Ale u nas jest tak że jak nei pójdziesz to będą wzywać , bo traktują to jak zaniedbanie obowiązków rodzicielskich.

A ja dzisiaj znowu przywiozłam 4 wiadra moreli , do 23 siedziałam z tym , i jutro jeszcze jadę po nie chyba się osram tymi brzoskwiniami
I jeszcze papryki nakupiłam do buraczków do słoików ,nie wiem kiedy ja to porobię .

Słyszałyście ,że wraca odra i szkarlatyna , dzisiaj przeczytałam o tym że coraz więcej jest przypadków zachorować a nawet gruźlica gdzies tam w przedszkolu pani dzieci pozarażała , masakra jakaś .
Są grupy rodziców co nie szczepią dzieci żadnymi szczepionkami i nie można ich do tego zmusić , tak za prawdę te obowiązkowe to tylko z nazwy , bo nie można rodzicowi nakazać szczepienia jak on sie uprze i roznoszą potem choróbska , cholera jasna zawsze się jacyś popaprańcy znajdą.
I to jeszcze jak dziecko zachoruje to rodzić nie ma obowiązku informować na co choruje , ciul tam że wszystkich zarazi , co za jakies chore przepisy są u nas
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.