Grzybica ust i jezyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-30, 13:01   #1
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Angry

Grzybica ust i jezyka


czesc

ja mam problem, ochalam sie z moim facetem a on chyba mial cos na penisie i teraz ja mam na jezyku, pod jezykiem, na policzkach w srodku takie biale koleczka i to boli bardzo a jak sie to zdrapie to pod spodem jest taka czerwona ranka. Co ja mam zrobic? czy jest jakis domowy sposob na to? pomozcie mi proszeeee. Powiedzialam mu o tym to nakrzyczal na mnie ze jeszcze go jakims paskudztwem zaraze, a ja mysle ze to on mnie zarazil....
popopo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 13:16   #2
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Grzybica ust i jezyka

O Boże co to za facet że tak się zachowł wobec Ciebie i krzyczy ze Ty jeszce czymś go zarazisz??
Może spróbuj jakiejś płukanki do ustnej, może cos z rumiankiem, no nie wiem co Ci może pomóc

Czy Twój facet miał dużo partnerek może ma jakąs chorobę weneryczna??
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 13:29   #3
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Grzybek...
Podziekuj partnerowi ;P
Idz do lekarza, niech to zobaczy... Poza tym obawiam się ze wylecza Ci to jedynie leki na recepte, wiec wizyta konieczna i chyba nie chcesz aby sie to paskudzilo niewiadomo ile?
Rumianek nie wyleczy, moze zalagodzic.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 13:36   #4
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Grzybica ust i jezyka

no tak lepiej biegusiem do lekarza
niewiadomo co to za świnstwo jest

Pratnera tez namów na wizytę u lekarza
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?

Edytowane przez natali86
Czas edycji: 2007-01-30 o 15:04
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:15   #5
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez natali86 Pokaż wiadomość
no tak lepiej biegusiem do lekarza
niewiadomo co to za świnstwo jest i jeszce w ustach

Pratnera tez namów na wizytę u lekarza
Nie pujde do lekarza, nigdy jeszcze nei bylam, a poza tym mama nie moze sie nic dowiedziec. My sie spotykamy u niego w domu i ona nic o nim nie wie. Przewaznie sie urywanm ze szkoly i sie spotykamy. Dzwonilam do niego i powiedzialam zeby zalatwil mi jakies lekarstwo ale sie smial ze mnei. Nie wiem co ja mam zrobic. Wyczytalam ze jest na grzybice jakis krem klotrizum czy jakos tak nie pamietam teraz. Mozna go kupic w aptece bez recepty??
__________________
popopo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:26   #6
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
Nie pujde do lekarza, nigdy jeszcze nei bylam, a poza tym mama nie moze sie nic dowiedziec. My sie spotykamy u niego w domu i ona nic o nim nie wie. Przewaznie sie urywanm ze szkoly i sie spotykamy. Dzwonilam do niego i powiedzialam zeby zalatwil mi jakies lekarstwo ale sie smial ze mnei. Nie wiem co ja mam zrobic. Wyczytalam ze jest na grzybice jakis krem klotrizum czy jakos tak nie pamietam teraz. Mozna go kupic w aptece bez recepty??
To nie idz i męcz się dalej gratuluję i podejścia i chłopaka.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:27   #7
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Grzybica ust i jezyka

@ popopo
Po twojej wypowiedzi wnioskuje, ze nie chcesz żadnej rady tutaj.
Skoro jestes na tyle dorosła, zeby sie kochać (jak to nazwałaś) z facetem to bądź na tyle dorosła, zeby iśc do lekarza.
Zero odpowiedzialności za swoje czyny przerażające
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 14:29   #8
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
Nie pujde do lekarza, nigdy jeszcze nei bylam, a poza tym mama nie moze sie nic dowiedziec. My sie spotykamy u niego w domu i ona nic o nim nie wie. Przewaznie sie urywanm ze szkoly i sie spotykamy. Dzwonilam do niego i powiedzialam zeby zalatwil mi jakies lekarstwo ale sie smial ze mnei. Nie wiem co ja mam zrobic. Wyczytalam ze jest na grzybice jakis krem klotrizum czy jakos tak nie pamietam teraz. Mozna go kupic w aptece bez recepty??
PO 1. to pogratulowac Partnera (lekkomyślny i nie traktue Cię ani troszkę poważnie)

po 2. ta maść to Clotrimazolum - ale jest TYLKO do ZEWNĘTRZNEGO użytku.

po 3. wizyta u lekarza jak najbardziej wskazana. Mama nie musi się dowiedzieć od czego masz te krostki. Przecież grzybicą można się zarazić w różny sposób (a jakoś nie wydaje mi się, aby grzybica narządów płciowych przenosiła się do jamy ustnej - przecież to INNE "środowisko" - chociaż mogę się myslić)
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 15:01   #9
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
Nie pujde do lekarza, nigdy jeszcze nei bylam, a poza tym mama nie moze sie nic dowiedziec. My sie spotykamy u niego w domu i ona nic o nim nie wie. Przewaznie sie urywanm ze szkoly i sie spotykamy. Dzwonilam do niego i powiedzialam zeby zalatwil mi jakies lekarstwo ale sie smial ze mnei. Nie wiem co ja mam zrobic. Wyczytalam ze jest na grzybice jakis krem klotrizum czy jakos tak nie pamietam teraz. Mozna go kupic w aptece bez recepty??
Tak samo jak wymykasz sie do swojego chłopaka z lekcji to chyba możesz tak samo się wymknąc do lekarza, chyba zdrowie wazniejsze, a chłopak nie daj Boże zarazi Cie czymś więcej.

Wiesz co na Twoim miejscu to takiego chłopaka bym miała daleko w czterech literach! Wogóle nie traktuje Cię powaznie i Twoje zdrowie jest dla niego czyms z czego mozna się pośmiac. Bystry chłopak, nie ma co

To jak to sobie w takim razie dalej wyobrażasz??Będziesz dalej miała te krosty w buzi i tak będziesz funkcjonowac??Liczysz że Ci same przejda??
Wybacz, ale jesteś nieodpowiedzialna i nierozsądna. Zastanów sie nad tym.

Tak to jest jak się chce bawić w dorosłość.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 15:18   #10
jowasia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 079
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Gratuluję podejścia.
Skoro prosisz o rady, wizażanki chcą ci pomóc, ale ty masz jakieś "ale" to męcz się dalej.Chłopak też świetny, bardzo pomocny i zaaferowany sytuacją wspaniałe relacje.
Ech...
__________________

jowasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 15:36   #11
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Grzybica ust i jezyka

coz, gratuluje chlopaka i Twojego podejscia do calej tej sprawy.
Najlepsze co mozesz zrobic to isc do lekarza, bo tylko tak naprawde mozesz to cos wyleczyc. Podejrzewam ze to jakis grzybek, wiec sama tego raczej nie dasz rady wyleczyc.

pozdrawiam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 16:24   #12
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Grzybica ust i jezyka

jaki koleś... może kup mu mydło bo chyba zal mu jasy na higienę albo nim gardzi (mydłem oczywiście).

spróbuj płukanek z szałwi. i lepiej idź na badania sprawdź czy nie zlapałaś jakiejś wenery
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:27   #13
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Grzybica ust i jezyka

az mnie zaswedzialo...
fuuuj. to przeciez strasznie ohydne.
kazdy normalny czlowiek w takiej sytuacji poszedlby do lekarza.
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:47   #14
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Skoro się tak boisz to może chociaż idź do zwykłego lekarza - przecież grzybicy można zarazić się w różny sposób. Nie musisz mu nic mówić. Prawdę mówiąc nawet rozsądnej i zapobiegliwej mnie, byłoby cięzko iśc do ginekologa z czymś w ustach Ale tylko tak mozesz sobie pomóc - Clotrimazolum nie nadaje się do ust i niewiele pomaga, szczególnei na tak poważne stany. Tu potrzebne pewnie będzie leczenie antybiotykiem.


Co do chłopaka to brak słów, takiego to jakbym w d. kopnęła to by trzy miesiące wracał.



EDIT - a może to jednak jakaś choroba weneryczna? Ty lepiej idź prosto do lekarza. Skor potrafisz urwać sie z lekcji żeby iśc do chłopaka to powinnaś potrafić urwać się z lekcji żeby iśc do lekarza!

Cytat:
Kiła (syfilis, lues)
Jest chorobą zakaźną wywoływaną przez krętka bladego, który poprzez układ krwionośny atakuje cały organizm. Może być wrodzona, można się też jej nabawić przez kontakty seksualne. W 3 tygodnie po zarażeniu się, w okolicach narządów płciowych ( ale też na wargach i na języku) pojawiają się niewielkie czerwone krostki, które wysychają i odpadają, odsłaniając oworzodznie. Rana go i się sama i znika. Ale nie oznacza to cofnięcia się choroby. Po 6 tygodniach od zakażenia wysypka może pojawić się na całym ciele. Towarzyszy jej obrzmienie węzłów chłonnych. Niekiedy chory czuje się tak, jakby miał grypę. Także te symptomy mijają samoistnie. Stadium trzecie objawia się zapaleniem stawów, a potem ciężkimi zaburzeniami czynności serca i mózgu. We wszystkich stadiach leczy się penicyliną. Jednak choroba ta występuje rzadko. Mężczyźni choruja na nią częściej niż kobiety.


Opryszczka narządów płciowych (herpes vaginalis)
Opryszczka wywołana jest przez wirusa Herpes simplex, występującego w dwóch odmianach. Po 10 dniach od zakażenia na narządach płciowych widoczne są zmiany przypominające "zimne" na ustach i wokół nich. Na początku kobieta odczuwa swędzenie warg sromowych dużych, a mężczyzna trzonu prącia. Po 24 godzinach w miejscu swędzenia można dostrzeć małe, czerwone krostki, które zmieniają się w pęcherzyki wypełnione płynem. Gdy pękną, w ciągu 5 dni tworzą się strupki, które goją się po 7-14 dniach. Osoba zarażona nie pozbywa się wirusa do końca życia. Ale jego powtórny atak nie zawsze kończy się chorobą. Obecnie stosuje się doustnie acyclovir, który już po kilku dniach łagodzi objawy.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:20   #15
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Grzybica ust i jezyka

margita to samo jej napisałam do chłopaka z lekcji sie może urwac a do lekarza to juz nie! Normalnie przy takich wątkach to mi ręce opadaja....

Z tych chorób co wkleiła margita to mi się wydaje że autorka wątku nabawiła sie kiły ( o fujj jak to brzmi ).

Popopo jeśli uwazasz że jestes na tyle dojrzała żeby brać się za seks (nie ważne w jakim wydaniu), to badz na tyle odpowiedzialna i rozsądna i udaj się do lekarza, bo chyba sama nie zdajesz sobie sprawy jakie to może byc poważne w skutkach.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 18:28   #16
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
po 3. wizyta u lekarza jak najbardziej wskazana. Mama nie musi się dowiedzieć od czego masz te krostki. Przecież grzybicą można się zarazić w różny sposób (a jakoś nie wydaje mi się, aby grzybica narządów płciowych przenosiła się do jamy ustnej - przecież to INNE "środowisko" - chociaż mogę się myslić)
Tu blona sluzowa, tam blona sluzowa. Srodowisko nie ma nic do rzeczy wg mnie. Zobacz, zostalam zarazona brodawczakiem, i mam go wlasnie w gardle. Rozne wypadki chodza po ludziach.
Grzyb to grzyb, lepiej zeby "nie doszlo" do przewodu pokarmowego, bo tam tez mozna miec grzybice.

popopo zmien faceta. Dobrze Ci radze, zafundowal Ci albo grzyba, albo kile.
W najlepszym wypadku moga to byc plesniawki, to wtedy aftin ponoc pomaga. Do ginekologa nikt Ci nie kaze isc, idz do lekarza pierwszego kontaktu. Jesli nie masz zamiaru tego zrobic, to nie zawracaj ludziom tylka i sie sama martw. (zero empatii z mojej strony, ale ma czego chciala, zwlaszcza ze wkurza mnie "co mi jest, jestem chora, boli swedzi pali, co mam zrobic bo do lekarza nie pojde")
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:16   #17
Baba_Jaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Dot.: Grzybica ust i jezyka

po pierwsze: zmien chłopaka
po drugie: idz do lekarza
tylko wspolczuc...
Baba_Jaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:04   #18
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Oki, przekonalyscie mnie, zarejestrowalam sie do lekarza, ale wizyte mam dopiero w przyszly czwartek, wczesniej miejsca nie mieli bo przyjmuja niby 8 osob dziennie tylko. Ja nei wiem jak ja wytrzymam do caly tydzien z tym...
Ja sie po prostu wstydze powiedziec lekarzowii ze mam cos w ustach i ze bralam fiutka do buzi. Moze powiem jakas bajke ze nie wiem skad sie mi to wzielo co? Jak myslicie? I powiedzcie czy na pewno lekarz nie poszuka moich rodzicow i im o tym nie powie? albo do szkoly nie zadzwonia? wogole moga mi cos zrobic za to ze sie kochalam? Jak sie w szkole dowie wychowawczyni to bede miala przechlapane na amen...
__________________
popopo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:06   #19
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez Baba_Jaga Pokaż wiadomość
po pierwsze: zmien chłopaka
po drugie: idz do lekarza
tylko wspolczuc...
a co chlopaka to ja go kocham i ja mysle ze on mnie tez, a traktuje mnie tak chyba za kare ostatnio bo sie nie chcialam z nim kochac do pupy i byl bardzo zly na mnie, ale to nie ma nic do rzeczy, on jest fajny i jest starszy odemnie i ma samochod super bryczke i zabiera mnie wszedzie gdzie on jedzie.
__________________
popopo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 12:11   #20
Baba_Jaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Dot.: Grzybica ust i jezyka

no coz... moge tylko powtorzyc sie: wspołczuje
Baba_Jaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:24   #21
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 163
Dot.: Grzybica ust i jezyka

__________________
Ania
a260 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:31   #22
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Dobrze że się zarejestrowałaś do lekarza. Nie musisz mówić od czego masz te krostki , ale jeśli to jest jakas choroba weneryczna to na bank każdy lekarz pozna.
Wydaje mi się że to jest nierealne żeby lekarz powiadomił o tym rodziców, a tym bardziej szkołe.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:33   #23
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
a co chlopaka to ja go kocham i ja mysle ze on mnie tez, a traktuje mnie tak chyba za kare ostatnio bo sie nie chcialam z nim kochac do pupy i byl bardzo zly na mnie, ale to nie ma nic do rzeczy, on jest fajny i jest starszy odemnie i ma samochod super bryczke i zabiera mnie wszedzie gdzie on jedzie.
Wybacz to co teraz Ci napiszę ale według mnie zachowanie Twojego chłopaka nie jest dowodem jego uczucia do Ciebie.

"Ma super bryczkę' nasuwa mi się na myśl tylko jedno określenie, ale się powsztrzymam i ugryze w język
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:45   #24
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
Nie pujde do lekarza, nigdy jeszcze nei bylam, a poza tym mama nie moze sie nic dowiedziec. My sie spotykamy u niego w domu i ona nic o nim nie wie. Przewaznie sie urywanm ze szkoly i sie spotykamy. Dzwonilam do niego i powiedzialam zeby zalatwil mi jakies lekarstwo ale sie smial ze mnei. Nie wiem co ja mam zrobic. Wyczytalam ze jest na grzybice jakis krem klotrizum czy jakos tak nie pamietam teraz. Mozna go kupic w aptece bez recepty??
Coś mi sie nie chce wierzyć, że nigdy nie byłaś u lekarza Nie chodzi tu o ginekologa tylko o rodzinnego. Miałam niedawno dokładnie to samo, tyle że u mnie grzyb wywołany był lekiem od anginy Męczyłam sie z tym 2 tygodnie nie mogąc nawet napić się szklanki wody. Schudłam przez to 5 kg. Wiem jak to potwornie boli. Wkońcu wylądowałam na pogotowiu. Dostałam zastrzyki i całą mase leków. Na koniec trafiłam do laryngologa, bo okazało sie że moja niewyleczona zatoka też ma to wpływ.
Jeżeli u ciebie nie jest to w takim stopniu, że nie możesz ani mówić, ani do ust nic włożyć, kup sobie do płukania szałwie albo septosan. Ale najlepiej biegnij szybko do lekarza, bo samo raczej nie przejdzie.

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
a co chlopaka to ja go kocham i ja mysle ze on mnie tez, a traktuje mnie tak chyba za kare ostatnio bo sie nie chcialam z nim kochac do pupy i byl bardzo zly na mnie, ale to nie ma nic do rzeczy, on jest fajny i jest starszy odemnie i ma samochod super bryczke i zabiera mnie wszedzie gdzie on jedzie.
przeraziłaś mnie i to jest miłość a faceta to ja bym szybko kopnęła w...
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:47   #25
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Do lekarza musisz iśc! Również wydaje mi się,że bez leków na recepte się nie obejdzie.Ale zanim się do niego wybierzesz,a z tego co czytam to może byc nieprędko,to kup sobie w aptece szałwie lub dentosept mają działanie ściągające,może byc również żel sachol.Tylko pamiętaj nie wyleczą Cię a jedynie złagodzą dolegliwości i mam nadzieję,że nie pozwolą do dalszego rozprzestrzenienia się tego grzyba.
A lekarz - też człowiek .Też czasem choruje.I nie ma się czego wstydzic,jeszcze nie raz będziesz musiała np. zadac lekarzowi wstydliwe pytanie (bo nie życzę Ci żebyś z podobnym problemem jeszcze kiedykolwiek się spotkała).
A skoro podjęłaś (podjęliście) decyzję o współżyciu - a to dorosła i odpowiedzialna decyzja - to przynajmniej Ty zachowaj się odpowiedzialnie i pójdź do lekarza,bo pamiętaj zdrowie jest najważniejsze! Byc może jeszcze o tym nie wiesz i nie przywiązujesz do tego wagi bo jesteś młodziutka.A Twój chłopak? Cóż dziwię się,jak możesz go nazywac swoim chłopakiem.On poprostu wykorzystał okazję.A skoro Cię zaraził to z tych okazji korzysta chyba często..Daj sobie z nim spokój.Szanuj siebie!Ten facet jest niewiele wart...
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia...
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:51   #26
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Jestes pewna ze nie powie? Ja mam 13 lat i nie wiem czy juz moge wogole sama chodzic do ginekologa. Wygladam tak na 16 wiec nei podpadlam jak sie umawialam na wizyte. Jak ja sie boje wiecie. Slyszalam historie o tym fotelu i ze lekarz wsadza do srodka reke i ja mu na to nie pozwole! Boshe, ja nie wiem jak to bedzie...
__________________
popopo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:51   #27
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
a co chlopaka to ja go kocham i ja mysle ze on mnie tez, a traktuje mnie tak chyba za kare ostatnio bo sie nie chcialam z nim kochac do pupy i byl bardzo zly na mnie, ale to nie ma nic do rzeczy, on jest fajny i jest starszy odemnie i ma samochod super bryczke i zabiera mnie wszedzie gdzie on jedzie.

ja dopiero teraz współczuję Jesteś strasznie młoda, czy to nie za wcześnie na to wszystko mam nadzieję, że szybko zmądrzejesz i rzucisz frajera, który za karę cokolwiek ci mówi, bo ty nie chciałaś seksu analnego. Mimo że ma samochód, jest starszy, fajny i pewnie robi dobre wrażenie przed koleżankam...

To okropne, że młode dziewczyny są takie naiwne - skąd się to bierze Aż mi się nasuwa tak nielubiane przeze mnie zdanie - co one wiedzą o miłości?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2007-01-31 o 13:11
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:52   #28
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
a co chlopaka to ja go kocham i ja mysle ze on mnie tez, a traktuje mnie tak chyba za kare ostatnio bo sie nie chcialam z nim kochac do pupy i byl bardzo zly na mnie
ooo, to dobrze, że odmówiłaś. Musiałabyś teraz dodatkowo obnażać się u internisty.
przepraszam, ten post mnie 'wytrącił' (do tego stopnia trudno mi uwierzyć, że pozwoliłam sobie w myślach podważyć jego wiarygodność)
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 13:01   #29
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez popopo Pokaż wiadomość
a co chlopaka to ja go kocham i ja mysle ze on mnie tez, a traktuje mnie tak chyba za kare ostatnio bo sie nie chcialam z nim kochac do pupy i byl bardzo zly na mnie, ale to nie ma nic do rzeczy, on jest fajny i jest starszy odemnie i ma samochod super bryczke i zabiera mnie wszedzie gdzie on jedzie.

Może i wyglądasz jak szesnastolatka,ale napewno nie myślisz jak ona.Za karę??? Za karę to się w kącie w przedszkolu stoi jak się nie chce z koleżanką lalką podzielic .A wogóle to ile ten "facet" ma lat???
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 13:08   #30
popopo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: Grzybica ust i jezyka

Cytat:
Napisane przez anett234 Pokaż wiadomość
Może i wyglądasz jak szesnastolatka,ale napewno nie myślisz jak ona.Za karę??? Za karę to się w kącie w przedszkolu stoi jak się nie chce z koleżanką lalką podzielic .A wogóle to ile ten "facet" ma lat???
Ja go rozumiem, ze byl zly, bo ja mu obiecalam a potem nie pozwolilam. Moglam mu zaraz powiedziec ze nei chce, ale ja w sumei chcialabyum zobaczyc jak to jest w ta druga dziure tez. Wiem ze jestem mloda i sie jeszcze duzo musze nauczyc w sprawach seksu, ze nie potrafie wielu zeczy, ale sie ucze, moj Gucio mnie uczy. On ma 19 lat i jest bardzo doswiadczony i potrafi non stop Ale poza tym tez jest fajny bo ja go poznalam jak mi korepetycji z matematyki udzielal w domu i sobie tak poflirtowalismy i zaprosil mnie do siebie na korepetycje i wtedy pierwszy raz mi chlopak dobzre zrobil i potem ja mu tez, choc to smiesznei bylo bo nie wiedzialam jak si edo tego zabrac. I jestesmy juz razem 8 miesiecy Wiec musi mnie kochac bo inaczej nie byl by ze mna tak dlugo i obiecal mi ze jak zaczne chodzic do gimnazjum to powie moim rodzicom ze jest moim chlopakiem Jak ja sie ciesze na to. I nie macie co mi wspolczuc bo go nie znacie!!!!
__________________
popopo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.