Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 13:59   #721
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

kattis2608, Diroseal używaj na noc . Na początku 1-2 razy na tydzień, następnie 3-4 razy na tydzień . Ja na Diroseal już nie nakładam żadnego kremu aby nie osłabiać jego działania. Na dzień stosuj filtry - SPF 50+ (bezalkoholowe np. Avene, LRP Creme Fondante SPF 50+). Krem Ruboril lub Iwostin możesz stosować rano pod filtr .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 18:55   #722
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Nikito pisze tutaj,zeby nie zasmiecac Plotek kupilam juz ampulki Vitacon(zaskoczyla mnie cena po znizce ok.3zl)mam oliwke Hipp i teraz pytanie:
-czy jednorazowo rozrobic ampulke z oliwka?tylko z jaka proporcja oliwki?ampulka ma poj.1ml ale w koncu to 10% stezenie vit.K wiec nie mam pojecia czy 10ml oliwki nie bedzie za malo? a moze dac polowe ampulki na 10ml?

Przegladalam receptariusz na mazidlach ale nie moglam za bardzo znalezc tego,na czym mi zalezalo wiec postanowilam spytac Ciebie albo stane sie krolikiem doswiadczalnym bo akurat mam pare dni wolnego
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 19:06   #723
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Hexxano ja robie to na "oko" pół ampułki i do tego pare kropli oliwki.. nie wiem jak się wit k zachowa przy dłuższym przechowywaniu więc staram się robic jednorazowe porcje

ja sie nigdy nie bałam tych 10% i zdarza mi się często stosować wit bezpośrednio na skórę.. bez zadnych problemów, musisz sama wypróbować jaki stężenie bedzie najlepsze.. moze na początek coś mocnego a póxniej słabsze dla podtrzymania efektu?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 21:14   #724
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Zrobilam wstepnie mala ilosc tzn.na ok 8 ml wlalam 1 ampulke,reszte zostawilam w lodowce-mam nadzieje,ze przez 2-3 dni nic sie nie stanie,w kazdym razie zdam relacje i zaluje,ze tak pozno zdecydowalam sie na oliwke Hipp jest bajeczna i ten zapach mam nadzieje,ze rano buzia bedzie w takim samym stanie jak dzisiaj.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 07:01   #725
Lexx
Przyczajenie
 
Avatar Lexx
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kattis2608 na dzień wybrałabym Ruboril, Iwostin może sprawdziłby się latem, na zimę jest zbyt mało treściwy i mnie wysuszał, a z tabletek zamiast Rutinoskorbinu polecam Cerutin - jest tańszy a 2-3 tabletki dziennie muszą wejść w skład twojej codziennej diety
Lexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 09:02   #726
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziekuje za info o szamponie (zajrzalam na forum gazetowe ) i tym filtrze z alkoholem Problem jest taki ze jakos ciezko o probki w UK. Nie wiem, chyba bym musiala pisac do producentow??? W UK w ogole ciezko o filtry. Tylko Avene i troche LRP (ale trzeba zamawiac online).

MAm jeszcze jedno pytanie, wlasciwie nie wiem czy to dobry watek, ale tu sie tez chyba filtromaniaczki udzielaja Czy filtr nalezy nakladac tez jak sie nie wychodzi z domu? Czy moge sobie po domu darowac?
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 09:14   #727
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

mam pytanie do uzykowniczek diroseala

używam go od ok.7 miesięcy i ogólnie mi służy,ale mam wrażenie że mnie wysusza,więc bardzo często po upływie conajmniej godziny od nałożenia d.smaruję sie czymś (olejkiem,kremem)żeby sie dowliżyć.
Ale i to nie zawsze pomaga-często rano buzia i tak jest lekko przesuszona,szczególnie na policzkach koło nosa jest taka "staruszkowata".
Mało tego czasem dopada mnie taki piekący wysusz (tak raz na miesiąc ,dwa) że wszystko mnie piece,łuszczy sie i jest czerwone. I wtedy muszę na dobrych kilka dni odstawić wszystko (diroseal,serum C...)i ratować sie alantanem i innymi smarami
Czy to może byc spowodowane przez diroseal?
czy bardzo zmniejszyłaby sie jego skuteczność jakbym uzywała d.co drugi dzień tylko?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 09:31   #728
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mam pytanie do uzykowniczek diroseala

używam go od ok.7 miesięcy i ogólnie mi służy,ale mam wrażenie że mnie wysusza,więc bardzo często po upływie conajmniej godziny od nałożenia d.smaruję sie czymś (olejkiem,kremem)żeby sie dowliżyć.
Ale i to nie zawsze pomaga-często rano buzia i tak jest lekko przesuszona,szczególnie na policzkach koło nosa jest taka "staruszkowata".
Mało tego czasem dopada mnie taki piekący wysusz (tak raz na miesiąc ,dwa) że wszystko mnie piece,łuszczy sie i jest czerwone. I wtedy muszę na dobrych kilka dni odstawić wszystko (diroseal,serum C...)i ratować sie alantanem i innymi smarami
Czy to może byc spowodowane przez diroseal?
czy bardzo zmniejszyłaby sie jego skuteczność jakbym uzywała d.co drugi dzień tylko?
Evitka mam dokładnie to samo od jakiegoś czasu
Nie wiedziałam tylko czego to zasługa!

I parę dni temu znowu mnie dopadło i już wiem, że nie jest to wina dirosealu! gdyż aplikowałam go jedynie na policzki i nos, czoło oraz brodę smarowałam effaclarem. A ten dziwny przesusz (właśnie odrobinę piecze, skóra czerwienieje, w tych miejscach jest szorstka i na końcu okropnie się łuszczy) dopadł mi okolice nosa i uwaga brodę! A całą twarz równomiernie smarowałam jeynie serum C!

i wygląda na to, że własnie serum C mnie tak załatwia od 3 miesięcy. Dziwi mnie tylko że przez piewsze 2 miesiące jego stosowania nic podobnego się nie działo!
Zastanawiam się czy to może serum w reakcji z jakimś inym kosmetykiem tak reaguje na mojej skórze. Ten plackowaty przesusz dopada mnie raz na miesiąc i dopiero po ok tygodniu jest ok, a makijaż wtedy wygląda okropnie
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 09:43   #729
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ooooo o tym nie pomyślałam. A jakiej wersji serum używasz?
ja tej z kw.HA
http://mazidla.com/index.php?option=...id=81&Itemid=2
Serum używam też jakieś pół roku,i zawsze mam po nim taka fajna buzię....dlatego nie przyszło mi do głowy że to może byc powód moich problemów...

Foxi,a robisz jakies przerwy w uzywaniu serum (np.między jedna a druga buteleczką)? ja czasem tak,czasem nie.Teraz bedę....
A może trzeba by stężenie wit.C zmniejszyć....

I napisz czego jeszcze uzywasz,tzn.z czym ewentualnie może wchodzic w reakcję,jak piszesz.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 09:53   #730
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

A ja mam pytanko odnośnie oliwki Hipp o której piszecie, to taka zwykła oliwka do ciała? jak Johnson&Johnson? Kupujecie ampułki z wit K mieszacie jedno i drugie i bum na twarz tak? rano czy wieczorem?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 10:15   #731
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

oto oliwka hipp we własnej osobie-do kupienia m.in. w rossmannach
http://www.hipp.pl/tce/frame/main/53.htm

dla sama oliwka fajna,ale zapch to koszmar (zaznaczam-chyba jestem jedyna na tym forum której zapach sie nie podoba)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 11:13   #732
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
mam pytanie do uzykowniczek diroseala

używam go od ok.7 miesięcy i ogólnie mi służy,ale mam wrażenie że mnie wysusza,więc bardzo często po upływie conajmniej godziny od nałożenia d.smaruję sie czymś (olejkiem,kremem)żeby sie dowliżyć.
Ale i to nie zawsze pomaga-często rano buzia i tak jest lekko przesuszona,szczególnie na policzkach koło nosa jest taka "staruszkowata".
Mało tego czasem dopada mnie taki piekący wysusz (tak raz na miesiąc ,dwa) że wszystko mnie piece,łuszczy sie i jest czerwone. I wtedy muszę na dobrych kilka dni odstawić wszystko (diroseal,serum C...)i ratować sie alantanem i innymi smarami
Czy to może byc spowodowane przez diroseal?
czy bardzo zmniejszyłaby sie jego skuteczność jakbym uzywała d.co drugi dzień tylko?
evitko21, ja Diroseal stosuję co drugi dzień i nie wyobrażam sobie, abym mogła stosować go codziennie . Diroseal bardzo wysusza skórę, dlatego w dni "bezdirosealowe" smaruję twarz kremem nawilżającym . Od kilku tygodni nawet pod filtr stosuję krem nawilżający, ponieważ emulsja Avene nie radzi sobie z nawilżeniem skóry. Czytałam na BK, że łączenie retinoidów z wit. C nie jest wskazane, ponieważ skóra może zareagować podrażnieniem.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes

Edytowane przez Suri
Czas edycji: 2007-02-05 o 18:06
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 11:28   #733
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
evitko21, ja Diroseal stosuję co drugi dzień i nie wyobrażam sobie, abym mogła stosować go codziennie . Diroseal bardzo wysusza skórę, dlatego w dni "bezdirosealowe" smaruję twarz kremem nawilżającym . Od kilku tygodni nawet pod filtr stosuję krem nawilżający, ponieważ emulsja Avene nie radzi sobie z nawilżeniem skóry. Czytałam na BK, że łączenie retinoidów z wit. C nie jest wskazane, ponieważ skóra może zareagować podrażnieniem.
dzięki Suri za odpowiedź
czuję sie rozgrzeszona też od jakieoś czasu ładuję krem nawilżający pod filterek (avene creme),bo mi nawilżenia mało.

Co do łączenia,to takie nie do końca łączenie,bo diro na noc,a serum na dzień...
No i jedno i drugie w słuzbie naczynkom....nie chciałbym z niczego rezygnować,ale
-bede teraz nakładać d.co drugi dzień
-bede robić kilkudniowe przerwy w używaniu serum
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 11:35   #734
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Co do łączenia,to takie nie do końca łączenie,bo diro na noc,a serum na dzień...
No i jedno i drugie w słuzbie naczynkom....nie chciałbym z niczego rezygnować,ale
-bede teraz nakładać d.co drugi dzień
-bede robić kilkudniowe przerwy w używaniu serum
evitko21, pisząc "łączyć" miałam na myśli - stosować serum z wit. C w czasie kuracji retinoidami . Skóra może być podrażniona retinoidami a wit. C jeszcze bardziej ją podrażnia.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 11:43   #735
kattis2608
Przyczajenie
 
Avatar kattis2608
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ireland/sosnowiec
Wiadomości: 24
GG do kattis2608
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

evitko21, ja Diroseal stosuję co drugi dzień i nie wyobrażam sobie, abym mogła stosować go codziennie . Diroseal bardzo wysusza skórę


O rany!!!to chyba jednak sie nie zdecyduje na Diroseal ja mam sucha skore,jak sobie pomysle ze mialaby byc jeszcze suchsza buuuuuu,no to teraz mam znowu problem
kattis2608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 12:39   #736
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez kattis2608 Pokaż wiadomość
O rany!!!to chyba jednak sie nie zdecyduje na Diroseal ja mam sucha skore,jak sobie pomysle ze mialaby byc jeszcze suchsza buuuuuu,no to teraz mam znowu problem
kattis2608, bez obaw - stosuj Diroseal co drugi dzień i dbaj o dobre nawilżenie skóry . Polecam lekturę wątku -> "Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych" -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 13:37   #737
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ooooo o tym nie pomyślałam. A jakiej wersji serum używasz?
ja tej z kw.HA
http://mazidla.com/index.php?option=...id=81&Itemid=2
Serum używam też jakieś pół roku,i zawsze mam po nim taka fajna buzię....dlatego nie przyszło mi do głowy że to może byc powód moich problemów...

Foxi,a robisz jakies przerwy w uzywaniu serum (np.między jedna a druga buteleczką)? ja czasem tak,czasem nie.Teraz bedę....
A może trzeba by stężenie wit.C zmniejszyć....

I napisz czego jeszcze uzywasz,tzn.z czym ewentualnie może wchodzic w reakcję,jak piszesz.
Evitka najczęściej używam serum 10%C + 1%E + lecytyna hlb4
http://mazidla.com/index.php?option=...id=26&Itemid=2
ale często tą wersję zmodyfikowaną (z 3-4 kroplami alkoholu). W zależności od kondycji skóry czasem zdarzy mi się również 5%C lub 15%C.

Z tymi przerwami w stosowaniu serum to różnie bywa, ale przyznaję, że raczej rzadko je robię. Najczęściej stosuję serum przez 5-6 dni i 1-2 przerwy. Wygląda na to, że jednak za często?

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
evitko21, pisząc "łączyć" miałam na myśli - stosować serum z wit. C w czasie kuracji retinoidami . Skóra może być podrażniona retinoidami a wit. C jeszcze bardziej ją podrażnia.
i tak się właśnie teraz zastanawiam, kiedy po raz pierwszy pojawiło się u mnie to podrażnienie....:confused : i bardzo bardzo możliwe, że właśnie wtedy kiedy zaczęłam stosować również diroseal.

Ostatnie podrażnienie dostałam będąc w górach na urlopie tydzień temu (w 3 dzien pobytu). Czyli sprawca był któryś ze specyfików, który miałam wówczas ze sobą! Stosowałam jedynie rano serum C (hojnie),na to filtr, a wieczorem diroseal na nos i policzki, a na czoło i brodę effaclar K(+tonik BHA na całą twarz 2x w tygodniu jedynie). I tak 3 dni z rzędu chyba i dopadło mnie...... Najsilniej na nosie i pod nosem, delikatnie policzki i brodę. Skąd w takim razie ta broda?
Najwidoczniej to solidarność skóry na mojej twarzy zadziałała
Minął dobry tydzień, nie używam ani dirosealu teraz ani serum, ale jeszcze makijaż w tych miejscach wygląda jakby się zwarzył na twarzy. Jeszcze 2 dni i będzie dobrze mam nadzieję.

Będę teraz na pewno rzadziej stosować serum C, 2 dni serum, 2 dni przerwy będzie lepiej chyba, albo może co drugi dzień? Nie potrafię całkiem z niego zrezygnować, gdyz bardzo poprawia mi koloryt skóry zwłaszcza teraz zimą!

Evitka a czym się ratujesz jak dostajesz podrażnienia, uzywasz jakichs maści?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 14:30   #738
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko odnośnie oliwki Hipp o której piszecie, to taka zwykła oliwka do ciała? jak Johnson&Johnson? Kupujecie ampułki z wit K mieszacie jedno i drugie i bum na twarz tak? rano czy wieczorem?

Jestem wlasnie swiezo po testach i....bajka,rano obudzilam sie z taka cera jak jeszcze nigdy zaden krem czy serum nie dalo efektu.Buzia odpowiednio nawilzona,gladka i...co wazne widac,ze cera uspokojona-bez zadnych zaczerwienien,co nawet po Dirosealu mi sie zdarzalo.

Oliwka Hipp jest o tyle lepsza od innych,ze ma bardzo prosty i krotki sklad,dzieki temu inne firmy sa daleko za nia w tyle
Ampulki z vit.K dostaniesz tylko na recepte.

Wstepnie zrobilam sobie mieszanke ok.8ml oliwki + 1ampulka,razem to wymieszalam i nalozylam glownie na policzki;reszta poszla do lodowki i bede miala na jakies 2 razy.Musze sama wyczaic jaka ilosc bedzie mi sprzyjac jak najlepiej,mam wrazliwa cere i boje sie podraznienia chociaz Nikita pisala,ze nakladala zawartosc ampulki bezposrednio na skore i nic sie Jej nie dzialo.

Przetestowalam sporo mazidel dla naczynkowcow ale samorobione serum najlepiej wplynelo na moja cere juz po jednej nocy,wole tego typu rzeczy nakladac na noc-w ciagu dnia byloby jak dla mnie za duzo zachodu,tymbardziej ze i tak filtruje sie codziennie i nie potrzebuje niczego dodatkowo pod filtr;chociaz musze wyprobowac jak by sie zachowywalo SVR 50 na tym serum
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 17:19   #739
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Evitko mnie wysusza wit. C a nie Diroseal.
Używałam Dirosealu codziennie i nic nie wysusza jeśli nałożę godzinkę później nawilżacz z mocznikiem.
Wysuszało mnie samorobne serum z wit. C, a także Activ C i Juwit. Odkąd odstawiłam wit. C (choć z wielkim żalem) moja skóra wreszcei przestała wyglądać jak u staruszki.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 21:56   #740
kattis2608
Przyczajenie
 
Avatar kattis2608
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ireland/sosnowiec
Wiadomości: 24
GG do kattis2608
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
kattis2608, bez obaw - stosuj Diroseal co drugi dzień i dbaj o dobre nawilżenie skóry . Polecam lekturę wątku -> "Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych" -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

ale czy do naczynkowej cery mona stosowac np Avene Hydrance Optimale Legere??? czyli oprocz codziennego stosowania kremu Ruboril i filtru powinnam jeszcze krem nawilzajacy??nie za duzo tego bedzie? a kolejnosc?najpierw Ruboril,po paru minutach krem nawilzajacy i na koncu filtr? o rany,ale ja mam braki .....
kattis2608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 22:10   #741
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez kattis2608 Pokaż wiadomość
ale czy do naczynkowej cery mona stosowac np Avene Hydrance Optimale Legere???
Tak . Ja przez długi czas używałam HOL-a jako nawilżacza.

Cytat:
Napisane przez kattis2608 Pokaż wiadomość
czyli oprocz codziennego stosowania kremu Ruboril i filtru powinnam jeszcze krem nawilzajacy??nie za duzo tego bedzie? a kolejnosc?najpierw Ruboril,po paru minutach krem nawilzajacy i na koncu filtr? o rany,ale ja mam braki .....
Ruboril stosujesz rano pod filtr. Krem nawilżający stosujesz na noc w dni "bezdirosealowe".
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 22:41   #742
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Spędzając cały dzień w domu możesz nie smarować twarzy filtrem .
Suri jak to? Przecież UVA przenika przez szyby, okna... Jeśli nie filtrujesz się w domu to nie ma sensu filtrowanie się na dworze, bo wyjdzie na to samo. Natężenie promieniowania jest takie samo w domu jak i na dworze

Hexanno jak zdobyłaś receptę na ampułki? Już widzę siebie z błagającą miną w aptece o sprzedanie bez repcepty: "A po co pani?" "A, bo wie pan, dziewczy na wizażu pisały, że to dobre na naczynka"
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 22:50   #743
kattis2608
Przyczajenie
 
Avatar kattis2608
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ireland/sosnowiec
Wiadomości: 24
GG do kattis2608
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Suri ślicznie Ci dziękuję za odpowiedz-teraz już wszystko jasne
kattis2608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 22:52   #744
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Suri jak to? Przecież UVA przenika przez szyby, okna... Jeśli nie filtrujesz się w domu to nie ma sensu filtrowanie się na dworze, bo wyjdzie na to samo. Natężenie promieniowania jest takie samo w domu jak i na dworze
To prawda, że UVA przenika przez szyby . Moim zdaniem spędzając cały dzień w domu można nie stosować filtra . Niektóre dziewczyny w dni pochmurne nie stosują filtrów wcale, nawet wychodząc na zewnątrz.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 23:49   #745
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

No tak, ale to Twoje zdanie. Ja bym nie ryzykowała takich stwierdzeń. Dziewczyny dużo tu pisały, że nawet siedząc w łózku się filtrują. W artykułach czytałam, ze jeśłi chodzi o ochoronę UVA, to nie ma różnicy czy siedziz w domu w pocmurny dzień czy wychodzisz na dwór w lipcowm upale. UVA przenika przez chmury. Jeśli chodzi o UVB to praktycznie tylko okres wiosenno - letni i to na dowrze Chciałam tylko, zeby nie bło niedomówień jak jakiejś dziewczynie wyskoczą przebarwienia i będzie się zastanawiac czemu, bo przecież na dwór się filtrowała
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 00:09   #746
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Confused jezeli chodzi o recepty to z tym akurat nie mam zadnego problemu bo mama zalatwi chyba,ze poza zasiegiem to zawsze kolezanka po fachu zaradzi Jedynie po dermatologach wydeptalam sciezke ale znalazlam juz takiego,ktory jest lekiem na cale zlo i on tez nie odmawia mi przepisania recept,jedynie pytany o Zorac nie byl zbyt chetny ale ja tez zbytnio nie naciskalam bo ostatecznie nie zdecyduje sie na taka kuracje.Nie wiem za bardzo jak wyglada kwestia wydawania recept na Vitacon ale z tego,co sie zorientowalam to nie trzymaja tego zbytnio na stanie w aptekach.Zaliczylam mala wycieczke i w zadnej nie zrealizowali od reki z powodu braku....zreszta koniec koncem i tak czekalam 2 dni az ampulki zostana przywiezione z hutrowni.
Trudno jest mi doradzic ale bez recepty to ciezka sprawa by je kupic przynajmniej u mnie w miescie;jakis czas temu bylo kilka aptek gdzie bez recepty sprzedawano rozne leki ale pozniej byla jakas afera i skonczylo sie.

Stane jeszcze za glosem Suri,poniewaz sama sobie czesto gesto odpuszczam filtrowanie kiedy jestem w domu lub w pochmurne dni-zreszta nigdy nie krylam ale nie naleze do ortodoksyjnych filtromaniaczek sa tez dni kiedy potrzebuje nienagannego makijazu przez caly dzien a to na filtrach jest niemozliwe.
Nie czuje sie z tego powodu zle poniewaz oprocz uzycia filtra w nalezytej ilosci trzeba by go reaplikowac w odpowiednich odstepach czasu,nalozenie makijazu staloby sie praktycznie niemozliwe bo caly czas istnieje ryzyko,ze zetrzesz filtr z twarzy lub zdestabilizujesz kolorowka itp.
Filtry sa dla Nas a nie My dla nich-to chyba Erato kiedys napisala i sa to swiete slowa,poniewaz nie dajmy sie zwariowac a na ten temat napisalysmy juz stosy postow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 10:21   #747
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
No tak, ale to Twoje zdanie. Ja bym nie ryzykowała takich stwierdzeń. Dziewczyny dużo tu pisały, że nawet siedząc w łózku się filtrują. W artykułach czytałam, ze jeśłi chodzi o ochoronę UVA, to nie ma różnicy czy siedziz w domu w pocmurny dzień czy wychodzisz na dwór w lipcowm upale. UVA przenika przez chmury. Jeśli chodzi o UVB to praktycznie tylko okres wiosenno - letni i to na dowrze Chciałam tylko, zeby nie bło niedomówień jak jakiejś dziewczynie wyskoczą przebarwienia i będzie się zastanawiac czemu, bo przecież na dwór się filtrowała
Stosuję filtry codziennie, ale czasami kiedy zostaję cały dzień w domu zdarza mi się nie nałożyć filtra . Kiedy jestem chora i leżę w łóżku również się nie filtruję (bez przesady). Moim zdaniem jest różnica między nie zastosowaniem filtra w domu a wyjściem na zewnątrz (w końcu dom nie składa się z samych okien ). Równie dobrze można sobie zadać pytanie - Jaki jest sens stosowania nieprzepisowej ilości filtra lub destabilizowanie filtra podkładami, pudrami itp.?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Stane jeszcze za glosem Suri,poniewaz sama sobie czesto gesto odpuszczam filtrowanie kiedy jestem w domu lub w pochmurne dni-zreszta nigdy nie krylam ale nie naleze do ortodoksyjnych filtromaniaczek sa tez dni kiedy potrzebuje nienagannego makijazu przez caly dzien a to na filtrach jest niemozliwe.
Nie czuje sie z tego powodu zle poniewaz oprocz uzycia filtra w nalezytej ilosci trzeba by go reaplikowac w odpowiednich odstepach czasu,nalozenie makijazu staloby sie praktycznie niemozliwe bo caly czas istnieje ryzyko,ze zetrzesz filtr z twarzy lub zdestabilizujesz kolorowka itp.
Filtry sa dla Nas a nie My dla nich-to chyba Erato kiedys napisala i sa to swiete slowa,poniewaz nie dajmy sie zwariowac a na ten temat napisalysmy juz stosy postow
Hexxano, bardzo Ci dziękuję za poparcie .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 12:28   #748
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Niektóre dziewczyny w dni pochmurne nie stosują filtrów wcale, nawet wychodząc na zewnątrz.
to chyba zaproponuję im spotkanie z tego względu, iż mam okulary fotochromowe - szkła ciemnieją pod wpływem promieniowania UV. ostatnio sama się zdziwiłam, jakie były ciemne w POCHMURNY, ZIMOWY dzień.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 12:43   #749
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
to chyba zaproponuję im spotkanie z tego względu, iż mam okulary fotochromowe - szkła ciemnieją pod wpływem promieniowania UV. ostatnio sama się zdziwiłam, jakie były ciemne w POCHMURNY, ZIMOWY dzień.
Ja nawet w dni pochmurne się filtruję .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 13:52   #750
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Evitka a czym się ratujesz jak dostajesz podrażnienia, uzywasz jakichs maści?
foxi,problem w tym , że nia mam żadnego super patentu na te podrażnienia,najgorsze jest to , że jak mnie gęba piecze to praktycznie wszystko mnie drażni...ale pomagam sobie:
-mazidłowymi olejkami (czasem w połączeniu z kwasem HA)
-alantanem plus w maści
-"dobrze" robił mi też cold creme z avene,ale tylko próbeczkę miałam (rozwarzam kupno całego opakowania,albo czegoś innego na te podrażnienia)

Cytat:
Evitko mnie wysusza wit. C a nie Diroseal.
Używałam Dirosealu codziennie i nic nie wysusza jeśli nałożę godzinkę później nawilżacz z mocznikiem.
Wysuszało mnie samorobne serum z wit. C, a także Activ C i Juwit. Odkąd odstawiłam wit. C (choć z wielkim żalem) moja skóra wreszcei przestała wyglądać jak u staruszki.
mam od jakiegoś czasu mocznik z mazideł i musze się w końcu za niego wziąć i domerdać do jakiegoś kremu...

i podpisuję sie rękami i nogami pod tym że
FILTRY SĄ DLA NAS ,A NIE MY DLA NICH
jako nieortodoksyjna filtromaniaczka,która ma gdzieś smarowanie sie do odkurzania (ale w pochmurne dni sie smaruję,bo filtr to dla mnie najlepszy krm ochronny)i która nigdy nie nałozyła 2,5 ml filtra
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.