Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 16:32   #391
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Problem w tym, że tam to nie jest zakazane.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 17:02   #392
Julie_
Rozeznanie
 
Avatar Julie_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 645
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Na wizażu już było chyba 100 wątków na ten temat, ale nie przestanie mnie nigdy zadziwiać komentowanie czyjegoś wyglądu. Kolega poznał dziewczynę. Sam jest dość przystojnym chłopakiem, miał wiele partnerek - zazwyczaj ładnych. I tu pojawia się problem, bo wg części znajomych obecna wygląda jak noc listopadowa Jej zdjęcia na portalach zostają obśmiewane - najczęściej przez osoby samotne. Dziewczyna jest inteligentna, zaradna, widać że w związku się dogadują. No, ale zaglądanie pod kołderkę i ocenianie musi być Bo jak to taki chłopak z taką dziewczyną..
Julie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 17:07   #393
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
niezły kot, niezłe koszty utrzymania
Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość

To raczej próba przeskoczenia przepisów. Przepisy zabraniają sprzedaży psów/kotów bez rodowodu dlatego cwaniaczki piszą "oddam za koszty utrzymania"
Kot pewnikiem wyżywiony na whiskasie, żwirek najtańszy i wsio

Porażka
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 18:55   #394
sayurii
Zakorzenienie
 
Avatar sayurii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 538
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Wiem, że "dziwi" to tutaj nieodpowiednie słowo, ale po prostu nie mogę uwierzyć jak można być tak wypranym z jakichkolwiek uczuć. Przerażające, mam tylko nadzieję, że ten śmieć poniesie odpowiednią karę.
Straszne jak tak można?



Ale tak na przyszłość ostrzegaj co wrzucasz.
sayurii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 19:01   #395
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam od jednego lekarza, który siedzi w tej komisji, co przyznają jakiś stopień niepełnosprawności... wiecie o co chodzi... że przyszła do niego laska 28 lat, zdrowa i chce, żeby jej napisał, że ona pracować nie może. On mówi, że nie ma podstaw, żadnych. Na co ona mu: "to pan będzie winien śmierci moich dzieci jak umrą z głodu".
Mnie w ogóle dziwi np. spora nadreprezentacja osób z orzeczeniem u mnie w pracy. Mam często wrażenie, że
a) albo mają te orzeczenia wymuszone/naciągane
b) albo u nas bardzo łatwo jest zostać niepełnosprawnym...
A ja mam spore opory przed pójściem po orzeczenie, bo mimo moich kłopotów i choroby bym się czuła jak oszust. Skoro jedyna różnica u mnie w pracy między mną a innymi pracownikami-w tym takimi z orzeczeniem- jest taka, że jak mam zmianę przy stanowisku bez krzesła to je i tak dostaję i mogę od czasu do czasu usiąść-to chyba nie jestem aż tak niepełnosprawna, żeby musieć miec na to papiery...
A ludzie z orzeczeniem są nie raz wiele sprawniejsi ode mnie i serio jakoś na nich patrząc nie widzę żadnych podstaw do takich orzeczeń :/
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 19:52   #396
liliputka:)
Raczkowanie
 
Avatar liliputka:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 176
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Przez pewien okres pracowałam w restauracji i w tzw.ogródkach piwnych. Ludzie naprawdę potrafią się dziwnie zachowywać. Nie wiem czy to często ignorancja czy brak kultury. Oto kilka sytuacji, których NIE JESTEM W STANIE ZROZUMIEĆ:
- wielka kolejka do baru, kilku delikwentów podchodzi jednak z innej strony i mimo tego że obsługuję kogoś innego zaczyna składać zamówienie. Wtedy odnoszę wrażenie, że taki klient uważa, że mam 100 rąk i każdego z kolejki mogę obsłużyć równocześnie
- wszystkie stoliki zajęte, nagle odchodzi kilka stolików więc trzeba szybko posprzątać. Idę z masą brudnych naczyń, szklanek itd. nagle klient z innego stolika wola i mówi, żebym zabrała jeszcze to, to i to z ich stolika od razu. a jak mówię, że zaraz podejdę i pozbieram to nie dociera i sami dokładają na pełną tacę kufle itd. tak, że zaraz wszystko spadnie i się porozbija
- klient zamawia stek z karkówki. Informuję więc, że nie ma w tym żadnych dodatków i czy w takim razie chce domówić jakieś ziemniaki czy surówkę, klient jednak odmawia twierdząc że nie chce. Przynoszę więc stek a tu oburzenie klienta, że przecież samego mięsa nie będzie jadł i żebym migusiem przyniosła frytki i surówkę.... a potem problem, że musiał jeszcze czekac na dodatki....
- Nie można w naszym lokalu przyjść sobie np. z zapiekanką czy kebabem z innej knajpy i siedzieć przy naszym stoliku. Podchodzę więc i grzecznie proszę aby zjeść w innym miejscu. Klient oburzony ale w końcu mówi, że ok, zaraz wyjdzie. Czekam, czekam, pół kebaba zeżarte a delikwent dalej siedzi. W końcu podchodzę i pytam czy klient pamięta co mi obiecał. Tutaj znowu oburzenie i pyta się: to mam na zewnątrz na stojąco jeść?..... ręce opadają....

Byłoby tego więcej ale nie chcę się dalej irytować musiałam wylać swoje frustracje
__________________

liliputka:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 20:13   #397
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
wyznaję zasadę, że stosunek do zwierząt określa jakim ktoś jest człowiekiem.
zgadzam się jak najbardziej jak ktoś mi mówi, że nie lubi zwierząt to niestety trafia u mnie na czarną listę

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Weź nic nie mów. Nie twierdzę, że zawsze tak jest, ale ciągle słyszę - "o ja biedna/y, tak się stało, trafiło, przydarzyło, nie mam szczęścia - państwo musi mi pomóc, ktoś powinien mi pomóc, ble, ble ble", a najczęściej stoi za tym zwykłe lenistwo! Ale powiedz takiemu... wyjdzie żeś cham bez krzty empatii.
przepraszam, że przypomniałam w jakiej beznadziei żyjemy
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 20:35   #398
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
po przekroczeniu progu domu nagle czuję też że moje ubranie jest mega niewygodne (chociaż przecież jest ok) i muszę się przebrać, i czuję że biżuteria zrobiła się mega denerwująca (chociaż poza domem bez pierścionków czuję się prawie naga )
Ojeżu... Mam tak samo, aż mi lepiej.

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle dziwi np. spora nadreprezentacja osób z orzeczeniem u mnie w pracy. Mam często wrażenie, że
a) albo mają te orzeczenia wymuszone/naciągane
b) albo u nas bardzo łatwo jest zostać niepełnosprawnym...
(...)
A ludzie z orzeczeniem są nie raz wiele sprawniejsi ode mnie i serio jakoś na nich patrząc nie widzę żadnych podstaw do takich orzeczeń :/
Mnie tam nie dziwi, bo wiem z pierwszej ręki, że... punkt a) - jak najbardziej, punkt b) - zresztą też. Wpisuje się to zresztą w moje "ulubione" gadki typu: "należy mi się", "skoro inni kłamią/oszukują, to ja muszę być sprytniejszy i szybciej/wcześniej kłamać/oszukiwać".
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2012-08-27 o 20:36
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 20:37   #399
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
zgadzam się jak najbardziej jak ktoś mi mówi, że nie lubi zwierząt to niestety trafia u mnie na czarną listę
też tak mam
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 20:47   #400
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
też tak mam
i ja

Rozumiem, że ktoś może nie lubić kotów, psów, myszy, koni, ale jest tyle zwierząt, które można lubić/kochać

Dziwi mnie mój znajomy, który zapytany czy coś czyta, odpowiedział, że nie. Spytałam więc czy kiedykolwiek coś przeczytał, przeczytał Janko Muzykanta. Dziwi mnie jak można nie lubić czegoś, czego się nie spróbowało W tym kontekście- czytania. Jest tyle książek, ciekawych czasopism, że chyba większość ludzi znajdzie coś, co ich interesuje
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 20:58   #401
czarno czarna
Raczkowanie
 
Avatar czarno czarna
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 444
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
dziwi mnie, że "prawdziwe" przyjaźnie często po zmianie miejsca zamieszkania się kończą.
Dlatego nie przyjaźnie się z nikim żeby później nie słyszeć wyrzutów. Ogólnie denerwują mnie "przyjaźnie" choćby moich koleżanek. Przyjaźń to tak jak bliźniaki syjamskie dla nich, tylko że zamiast jedno


Haha no to już sie dzisiaj dowiedziałam, że jestem podejrzana i w ogóle be. Teraz mogę też się doczekać analizy jakim jestem człowiekiem. Brawo Znam dziewczynę, która została dotkliwie pogryziona przez psa jak była dzieckiem. A teraz w takim razie jest podejrzana, zła i okropna, bo nie lubi zwierząt no litości takie szufladkowanie tutaj zazwyczaj się tępi, ale jednak masa to masa. Jakby ktoś napisał, że blondynki są u niego na czarnej liście, to od razu chór oburzonych się odezwie, ale w powyższym przypadku szufladkowanie ludzi ma głęboki sens...
__________________
Fale 2a/b. W skręcie do ramion, proste do łopatek. Kolor ciemny blond, porowatość średnia do wysokiej.
Co by innym ułatwić zadanie :p
czarno czarna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 21:02   #402
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez czarno czarna Pokaż wiadomość
Dlatego nie przyjaźnie się z nikim żeby później nie słyszeć wyrzutów. Ogólnie denerwują mnie "przyjaźnie" choćby moich koleżanek. Przyjaźń to tak jak bliźniaki syjamskie dla nich, tylko że zamiast jedno


Haha no to już sie dzisiaj dowiedziałam, że jestem podejrzana i w ogóle be. Teraz mogę też się doczekać analizy jakim jestem człowiekiem. Brawo Znam dziewczynę, która została dotkliwie pogryziona przez psa jak była dzieckiem. A teraz w takim razie jest podejrzana, zła i okropna, bo nie lubi zwierząt no litości takie szufladkowanie tutaj zazwyczaj się tępi, ale jednak masa to masa. Jakby ktoś napisał, że blondynki są u niego na czarnej liście, to od razu chór oburzonych się odezwie, ale w powyższym przypadku szufladkowanie ludzi ma głęboki sens...
nie zrozumiałaś o co chodzi, przykro mi.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:03   #403
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Także nie uważam za złych ludzi, którzy nie lubią zwierząt
Oczywiście "tępię" wszelkie okrucieństwo i znęcanie się, ale szczerze mówiąc część zwierząt traktuję jako pożywienie. Inną część jako towarzyszy ludzi, np. psy (nie lubię kotów), a jeszcze inna część jest mi całkowicie obojętna. Nigdy też jakoś nie rozczulałam się na widok malutkich psiaków czy kociaków... Mogę więc powiedzieć, że do wszystkich zwierząt poza psami, mam obojętny stosunek. Jakim więc jestem człowiekiem?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:12   #404
czarno czarna
Raczkowanie
 
Avatar czarno czarna
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 444
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
nie zrozumiałaś o co chodzi, przykro mi.
"jak ktoś nie lubi zwierząt trafia u mnie na czarną liste". Źle zrozumiałam? Wszystko jasno napisane według mnie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Także nie uważam za złych ludzi, którzy nie lubią zwierząt
Oczywiście "tępię" wszelkie okrucieństwo i znęcanie się, ale szczerze mówiąc część zwierząt traktuję jako pożywienie. Inną część jako towarzyszy ludzi, np. psy (nie lubię kotów), a jeszcze inna część jest mi całkowicie obojętna. Nigdy też jakoś nie rozczulałam się na widok malutkich psiaków czy kociaków... Mogę więc powiedzieć, że do wszystkich zwierząt poza psami, mam obojętny stosunek. Jakim więc jestem człowiekiem?
Dużych zwierząt się boję, mniejszych brzydzę, większość bym zjadła upieczoną i dobrze przyprawioną. Co nie znaczy, że się znęcam, po prostu brzydzi mnie ich widok i uciekam.
__________________
Fale 2a/b. W skręcie do ramion, proste do łopatek. Kolor ciemny blond, porowatość średnia do wysokiej.
Co by innym ułatwić zadanie :p
czarno czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:18   #405
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Ja akurat bardzo nie lubię psów. Tzn. od jakichś dwu lat tak mam. Na osiedlu namnożyło się od szczekliwych yorków, agresywnych innych psów (jak człowiek nie umie wytresować to niech lepiej nie kupuje) a do tego po jakieś pół roku w ciągu całego roku mieszkam z psem babci. Z psem, który nie dość, że nie wychowany to jeszcze ewidentnie głupi i do tego szczeka czasami całe dnie i noce - i nie ma zmiłuj, wszelkie metody wychowawcze poległy :|.
Przez to wszystko mam uraz do tych stworzeń. Jedynym, którego toleruję jest mój pies, ponieważ widzę jaki jest inteligentny, posłuszny a co najważniejsze - jego rasa nie potrafi szczekać <3

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez czarno czarna Pokaż wiadomość



Dużych zwierząt się boję, mniejszych brzydzę, większość bym zjadła upieczoną i dobrze przyprawioną. Co nie znaczy, że się znęcam, po prostu brzydzi mnie ich widok i uciekam.
Mam podobne podejście do wielu
Widząc homary czy ryby w gdyńskim akwarium często myślałam o ich pysznym mięsku
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:22   #406
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Co innego mieć obojętny stosunek do zwierząt, a co innego ich nie lubić. Nie lubiejest nacechowane negatywnie i do takich osób podchodzę z dystansem. Jest tyle zwierząt na świecie, że na pewno każdy (no może nie każdy ) znajdzie jakieś, które będzie mu obojętne lub będzie je lubił.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:24   #407
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Co innego mieć obojętny stosunek do zwierząt, a co innego ich nie lubić. Nie lubiejest nacechowane negatywnie i do takich osób podchodzę z dystansem. Jest tyle zwierząt na świecie, że na pewno każdy (no może nie każdy ) znajdzie jakieś, które będzie mu obojętne lub będzie je lubił.
Ale co jest złego w tym, że jako ofiary moją mocnej niechęci "wybrałam" psy? To też źle, że ich nie cierpię? Czy akurat już mniej, bo resztę toleruję?
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:24   #408
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez czarno czarna Pokaż wiadomość

Dużych zwierząt się boję, mniejszych brzydzę, większość bym zjadła upieczoną i dobrze przyprawioną. Co nie znaczy, że się znęcam, po prostu brzydzi mnie ich widok i uciekam.
jeśli masz takie podejście, to faktycznie się nie zrozumiemy

ale spróbuję, choć to pewnie będzie syzyfową pracą.


może słowo 'lubię' było niekoniecznie odpowiednie, bo gusta są różne, ale 'szanuję', 'dbam', 'nie traktuję jak ścierwa' już tak.
Potwory nie istnieją. Ale ludzie tak ;-)
jeśli ktoś znęca się nad zwierzętami - jest dla mnie nikim.

mogę też o tym napisać w innym kontekście, jak dla mnie sporo prawdy jest w powiedzeniu 'pies jest najlepszym przyjacielem człowieka'. Swojego miałam 15 lat i płakałam jak po stracie bliskiej osoby, członka rodziny.
nie zrozumie tego ktoś, dla kogo zwierzę najlepiej wygląda dobrze przyprawione na talerzu ;-) ja bardzo przywiązuje się do zwierząt i nie traktuję na zasadzie - masz tu miskę, zjedz i z oczu mi zejdź.

ja się częściej ludźmi brzydzę.
na ludziach się zawiodłam, na swoim psie nigdy ;-)
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:26
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:25   #409
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Co innego mieć obojętny stosunek do zwierząt, a co innego ich nie lubić. Nie lubiejest nacechowane negatywnie i do takich osób podchodzę z dystansem. Jest tyle zwierząt na świecie, że na pewno każdy (no może nie każdy ) znajdzie jakieś, które będzie mu obojętne lub będzie je lubił.
Nie lubię kotów
Serio ich nie lubię i nic na to nie poradzę. Każde inne zwierzę jest mi obojętne. Lubię psy. Ostanio w ZOO zachwycałam się kapucynkami i żółwiami błotnymi, ale po chwili namysłu stwierdzam, że też mi są obojętne
Cytat:
może słowo 'lubię' było niekoniecznie odpowiednie, bo gusta są różne, ale 'szanuję', 'dbam', 'nie traktuję jak ścierwa' już tak.
Potwory nie istnieją. Ale ludzie tak ;-)
jeśli ktoś znęca się nad zwierzętami - jest dla mnie nikim.

mogę też o tym napisać w innym kontekście, jak dla mnie sporo prawdy jest w powiedzeniu 'pies jest najlepszym przyjacielem człowieka'. Swojego miałam 15 lat i płakałam jak po stracie bliskiej osoby, członka rodziny.
nie zrozumie tego ktoś, dla kogo zwierzę najlepiej wygląda dobrze przyprawione na talerzu ;-) ja bardzo przywiązuje się do zwierząt i nie traktuję na zasadzie - masz tu miskę, zjedz i z oczu mi zejdź.
Z tym się akurat zgadzam i także miałam psa, za którym płakałam bardzo długo

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:26
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 21:26   #410
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Ale co jest złego w tym, że jako ofiary moją mocnej niechęci "wybrałam" psy? To też źle, że ich nie cierpię? Czy akurat już mniej, bo resztę toleruję?
Ale ja mówię o zwierzętach, a nie konkretnie o psach.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:27   #411
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Ale ja mówię o zwierzętach, a nie konkretnie o psach.
Czyli ja nie jestem na czarnej liście ^^
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:27   #412
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie lubię kotów
Serio ich nie lubię i nic na to nie poradzę. Każde inne zwierzę jest mi obojętne. Lubię psy. Ostanio w ZOO zachwycałam się kapucynkami i żółwiami błotnymi, ale po chwili namysłu stwierdzam, że też mi są obojętne
Każdy czegoś nie lubi :P Ale chodzi mi o to, że jak można mówić, że się nie lubi ŻADNEGO zwierzęcia? No jak?
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:28   #413
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez czarno czarna Pokaż wiadomość
Haha no to już sie dzisiaj dowiedziałam, że jestem podejrzana i w ogóle be. Teraz mogę też się doczekać analizy jakim jestem człowiekiem. Brawo Znam dziewczynę, która została dotkliwie pogryziona przez psa jak była dzieckiem. A teraz w takim razie jest podejrzana, zła i okropna, bo nie lubi zwierząt no litości takie szufladkowanie tutaj zazwyczaj się tępi, ale jednak masa to masa. Jakby ktoś napisał, że blondynki są u niego na czarnej liście, to od razu chór oburzonych się odezwie, ale w powyższym przypadku szufladkowanie ludzi ma głęboki sens...
w ogóle nie rozumiesz o co chodzi. tu nie chodzi o to, że ktoś nie lubi/boi się, bo ma jakieś przykre doświadczenia (jak Twoja koleżanka), tylko o ludzi, którzy znęcają się nad niewinnymi zwierzętami bez przyczyny/dla zabawy. nie powiesz mi, że laska z linka fb zrobiła to temu biednemu kocinie, bo się go bała jeszcze niedawno był przypadek, że ktoś psa z 4 bodajże piętra wyrzucił, ktoś tam wsadził psa do pralki a jakiś pier*****ty artysta głodził psa żeby dobrze oddac emocje na obrazie czy gdziekolwiek.
o takich ludzi nam chodzi a nie o takich którzy unikają kotów, bo są uczuleni na sierść można nie lubic zwierząt, ale po co się nad nimi znęcać?
__________________

książki
ubrania

Edytowane przez almondfairy
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:31
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:29   #414
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
może słowo 'lubię' było niekoniecznie odpowiednie, bo gusta są różne, ale 'szanuję', 'dbam', 'nie traktuję jak ścierwa' już tak.
Potwory nie istnieją. Ale ludzie tak ;-)
jeśli ktoś znęca się nad zwierzętami - jest dla mnie nikim.

mogę też o tym napisać w innym kontekście, jak dla mnie sporo prawdy jest w powiedzeniu 'pies jest najlepszym przyjacielem człowieka'. Swojego miałam 15 lat i płakałam jak po stracie bliskiej osoby, członka rodziny.
nie zrozumie tego ktoś, dla kogo zwierzę najlepiej wygląda dobrze przyprawione na talerzu ;-) ja bardzo przywiązuje się do zwierząt i nie traktuję na zasadzie - masz tu miskę, zjedz i z oczu mi zejdź.

ja się częściej ludźmi brzydzę.
na ludziach się zawiodłam, na swoim psie nigdy ;-)
zgadzam się

Bardzo się przywiązuję do zwierząt i serce mnie boli jak widzę krzywdę wyrządzaną np. kotom, psom
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:41   #415
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

też dziwne dla mnie jest to, gdy ktoś ma np. psa czy kota dość długi okres czasu, po jakimś czasie przypuśćmy zwierzę ma wypadek czy po prostu zachodzi potrzeba uśpienia z powodu choroby, a wtedy taki właściciel machnie ręką i ''aa tam, był, nie ma, co za różnica?".

serio nie rozumiem, jak nie można nawet jednej łezki za swoim zwierzątkiem uronić ;-) i mam wtedy wrażenie, że taka osoba jest pozbawiona wrażliwości i ogółem jest jakaś nieczuła. I wtedy też się trochę uprzedzam do takich osób. Tak już po prostu mam, podświadomie.

no, np. mój tata. niby twardy facet, nie rozczula się na pokaz, ale po uśpieniu naszego 15-letniego psa widziałam, że oczy mu się szkliły.

Tak samo, jak uprzedzam się do osób, które np. byłyby w stanie porzucić zwierzę, bo im zaczyna przeszkadzać albo inny z dupy powód. A pies przywiązany do właścicieli i w miejscu porzucenia czeka, aż właściciele wrócą i go z powrotem zabiorą. I tak sobie czeka aż do usranej śmierci.

no, ale może to ja jestem jakaś dziwna, większość moich dotychczasowych zwierząt to przybłędy, zawsze mi ich szkoda no i jakoś tak zostawały ;-)

jeśli ktoś lubi zwierzęta równie mocno jak ja, to ma u mnie dużego plusa na starcie
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:42
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:45   #416
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
też dziwne dla mnie jest to, gdy ktoś ma np. psa czy kota dość długi okres czasu, po jakimś czasie przypuśćmy zwierzę ma wypadek czy po prostu zachodzi potrzeba uśpienia z powodu choroby, a wtedy taki właściciel machnie ręką i ''aa tam, był, nie ma, co za różnica?".

serio nie rozumiem, jak nie można nawet jednej łezki za swoim zwierzątkiem uronić ;-) i mam wtedy wrażenie, że taka osoba jest pozbawiona wrażliwości i ogółem jest jakaś nieczuła. I wtedy też się trochę uprzedzam do takich osób. Tak już po prostu mam, podświadomie.

no, np. mój tata. niby twardy facet, nie rozczula się na pokaz, ale po uśpieniu naszego 15-letniego psa widziałam, że oczy mu się szkliły.

Tak samo, jak uprzedzam się do osób, które np. byłyby w stanie porzucić zwierzę, bo im zaczyna przeszkadzać albo inny z dupy powód. A pies przywiązany do właścicieli i w miejscu porzucenia czeka, aż właściciele wrócą i go z powrotem zabiorą. I tak sobie czeka aż do usranej śmierci.

no, ale może to ja jestem jakaś dziwna, większość moich dotychczasowych zwierząt to przybłędy, zawsze mi ich szkoda no i jakoś tak zostawały ;-)

jeśli ktoś lubi zwierzęta równie mocno jak ja, to ma u mnie dużego plusa na starcie
nie, nie jesteś dziwna dla mnie to najnormalniejsze w świecie. masz psa przez parę lat to jest Ci przykro po stracie członka rodziny, a tym bardziej nie zostawiasz go w lesie, bo wakacje...
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:51   #417
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
nie, nie jesteś dziwna dla mnie to najnormalniejsze w świecie. masz psa przez parę lat to jest Ci przykro po stracie członka rodziny, a tym bardziej nie zostawiasz go w lesie, bo wakacje...
no właśnie, i jak tu nie wrzucić takiej osoby na czarną listę? podejrzewam, że gdy piesek był uroczą puchatą kuleczką, to właściciele pewnie go lubili i chętnie się bawili. Podrósł, znudził się, czas się pozbyć zbędnego balastu ;-)
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 21:55   #418
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
no właśnie, i jak tu nie wrzucić takiej osoby na czarną listę? podejrzewam, że gdy piesek był uroczą puchatą kuleczką, to właściciele pewnie go lubili i chętnie się bawili. Podrósł, znudził się, czas się pozbyć zbędnego balastu ;-)
no niedługo święta, więc będzie dużo puchatych, milusińskich prezentów
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 01:45   #419
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Drastyczne zdjęcie z podanego wcześniej linka już znikło, ale niestety zdążyłam na to trafić na FB i ... "what has been seen cannot be unseen" czy jakoś tak Ten kotek będzie mi się śnił po nocach Oby tę potworzycę w szpilach spotkało to co jego

Nieodmiennie dziwi mnie następujące zjawisko. Ludzie, którzy nie interesują się w ogóle daną sprawą czy dziedziną, nie lubią jej, nie akceptują itp., a mimo to wchodzą na fora dyskusyjne czy wątki jej poświęcone i się wyzłośliwiają, jakie to głupie, bezsensowne, niepotrzebne itp. Co im to daje? Przecież wiadomo, że i tak nie znajdą tam zrozumienia. Chcą ponawracać, mają jakieś poczucie misji? Przecież jeśli ktoś się czymś naprawdę interesuje, to tego nie porzuci tylko dlatego, że ktoś coś napisał na jakimś forum.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 04:43   #420
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
dziwi mnie, że "prawdziwe" przyjaźnie często po zmianie miejsca zamieszkania się kończą.
Normalka. "Co z oczu, to z serca".

***

Dla mnie człowiek, który nie lubi zwierząt jak najbardziej jest złym człowiekiem. Dyskwalifikuję takiego osobnika natychmiast, wpisując go na "czarną listę". W tym zakresie jestem konsekwentna, wcale się tego nie wstydząc. I podpisuję się obiema rękami pod słowami WhiteCherry :"... na ludziach się zawiodłam, na swoim psie nigdy."
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.