Wakacyjne Mamy 2012 - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 16:29   #3151
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:31   #3152
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
ja prasuje :P
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:39   #3153
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak w ogóle to byliśmy na usg bioderek i tak jak się spodziewałam, nie jest idealnie. Bioderka u małej zostały sklasyfikowane jako IIa czy ktoś tez ma tak samo?
I ja i TZ mielismy dysplazję wiec tak myslałam ze i u małej moze ona wystapic. Mimo wszystko jednak w tym momencie to jeszcze stan prawidłowy, fizjologiczny..
A my idziemy na badanie dopiero 11 września, czyli po ponad 2 miesiącach. Mam nadzieję, że nie będzie za późno, bo ja też miałam jakiś problem z bioderkami.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Karolka, piękny opis. Czuję, że mnie coś ominęło przez cc. Jednak większość z Was po sn mówi, że nigdy więcej...
Miałam sn i nie żałuję. Mam też nadzieję, że będę miała kolejną dzidzię i urodzę ją sn.
Cytat:
Napisane przez eninka84 Pokaż wiadomość
Mój był najgrzeczniejszy w szpitalu......ale w domu mu sie odmienilo..... uffffffffff usunął mi na ręku i przenioslam go do lozeczka, trochę poplakal i właśnie chyba zasnął....oby bo mam masę prania do prasowania.....kochane, a czy wasze skarby maja idealnie gładkie buzki ? Bo mój ma jakieś krostki na policzku i nie wiem co z tym robić...
Wiele maluszków ma krostki, a diagnozy pediatrów i położnych na widok tego samego są różne.

Nadalka - teraz pewnie detchnęłaś, a później znów będziesz z niecierpliwością czekać na II
Paula23 - większość z nas na początku nie miała czasu, żeby tu zajrzeć. Powodzenia.
Agunia - dzięki, uspokoiłaś mnie.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
i witam już po wizycie u pediatry
no i jest tak, mała przez 4 tyg przybrała 630g
niby wydaje mi się, że to niezbyt wiele, ale pani doktor była wręcz pod wrażeniem, że tak ładnie
Skoro pediatra mówi, że jest dobrze, to należy się cieszyć.

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
Prasuję część. To zależy od rodzaju ciuszka, a przede wszystkim od rodzaju bawełny i stanu po wysuszeniu.
Tylko na razie niewiele ciuszków mogę założyć więcej, niż raz, więc to prasowanie początkowe było jedynym potrzebnym.

Edytowane przez Maciejka__
Czas edycji: 2012-08-30 o 19:55
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:44   #3154
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
a z niewypieszczonych dzieci to tylko dorosli z deficytem bliskosci sa, a to niedobrze. dlatego ja mojego caluje i pieszcze nawet stopy wycalowalam, a co, ryzykantka ze mnie


Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
Ja unikam prasowania jak ognia - nienawidzę tego. Ciuszków, które przepieram ręcznie - nie prasuję. Natomiast jak mam takie regularne pranie to...
do prasowania zaganiam męża i już dwa razy udało mi się, że moja mama wyprasowała ciuszki swojej wnusi
Też się zastanawiam jak długo prasować. Chyba do momentu, aż nie będę miała chętnych na wyręczenie mnie w tym

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Karolka, piękny opis. Czuję, że mnie coś ominęło przez cc. Jednak większość z Was po sn mówi, że nigdy więcej...
Miałam sn i następne dziecko chcę jak najbardziej i też mogę rodzić sn
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:44   #3155
eninka84
Zadomowienie
 
Avatar eninka84
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
Ja chętnie bym nie prasowała, ale zaraz mnie zlinczują w domu za to
Narazie mój 8 dniowy syn ma wszystko wyprasowane chodź tego nie znoszę....
__________________
[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/74dix1hpx25aivmn.png[/url
eninka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:46   #3156
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

A to z wczoraj, tylko trochę zaktualizowałam i część skasowałam.

Vestis - delicol podaję od przedwczorajszego popołudnia, więc na razie trudno wyciągać wnioski. Na razie ulewa rzadziej, ale dzisiejsza (4 dzień) kupa była bardziej zbita, strzelista i w większości zielona. Nie wiem, czy po delicolu.
Gadaniem baby z przychodni się nie przejmuj. Myślę, że one mają spore prowizje za to atakowanie mamuś, które nie chcą szczepionek nieskojarzonych. Najczęściej wszyscy wokół gadają, jakim męczeniem dziecka jest tyle wkłuć, a mamusia ma się poczuć wyrodną matką i wybrać szczepionkę płatną.
Ty jesteś matką i Ty podejmujesz decyzję!
Ja wybrałam szczepionki 5w1.
Wiktoria - przez kilka lub kilkanaście dni po porodzie też uważałam na swój brzuch, ale to nie wynikało z przyzwyczajeń ciążowych, tylko z tego, że był tkliwy.
Kasik - na pewno z słuchem wszystko będzie w porządku.
Prince - schowaj ten termometr. Już lepiej kup polecane przez dziewczyny mleko Hipp. Dodatkowe kilogramy zjadła Rozalka.
Houserka - czytałam, że banany mogą powodować zaparcia, a kofeina kolki. Nie musisz od razu z tego rezygnować, ale zwróć na to uwagę. Sama kawę piję codziennie, tylko słabiznę, żeby podnieść ciśnienie tylko sobie. Zamiast mleka dodaję cremonę.
Dzięki za przypomnienie o świecy do chrztu. Tż jeszcze nie rozmawiał z potencjalną chrzestną, więc jedyne, co mam, to ubranko do chrztu. Obejrzałam też w internecie galerie kilku lokali w pobliżu kościoła, w którym być może odbędzie się chrzest.
Nadalka - pamiętaj, że dodatni wynik testu nie jest wiarygodny. Jeśli taki będzie, to i tak powinnaś albo iść go gina, albo na badanie krwi. Oby było tak, jak chcesz. Depoison - strasznie rozrzutna jesteś. Zbankrutujesz przez to allegro! ;-)
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:47   #3157
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Maciejka , no , napewno
Wiktoria, ja nie prasuję i nawet piorę w vizirze
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 16:48   #3158
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

ja nie prasuję
nic się nie dzieje
a co właściwie mogłoby się dziać?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:50   #3159
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

dostalam laktator z medeli
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:51   #3160
eninka84
Zadomowienie
 
Avatar eninka84
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Co do mojego opisu porodu....Wrzuce jak tylko sie obrobie...
Generalnie trochę sie czuje dziwnie. Myślałam ze jak sie urodzi mały to Tz bedzie w domu....a tutaj odebrał mnie ze szpitala i zaraz wrócił do pracy w tym dniu i pracuje i nie zapowiada sie na urlop. U niego w pracy teraz zwalniają polowe kadry, zostanie zwolniony albo on albo jego zmiennik. Próbuje zrozumieć te sytuacje ale mi cieżko. Dni uplywaja mi na oczekiwaniu kiedy wróci.....jeszcze 2 godziny....
__________________
[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/74dix1hpx25aivmn.png[/url
eninka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 16:53   #3161
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
i nawet piorę w vizirze


A test zrobiony?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
dostalam laktator z medeli
mamuśka szybko

Eninka - to ciężko masz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 17:02   #3162
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

mamuśka szybko
no wiem ze pozno ale troche mialam z tym zalatwiania a dostalam do za darmo wiec wiesz
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:03   #3163
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
ja nie prasuję

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
A my idziemy na badanie dopiero 11 września, czyli po ponad 2 miesiącach. Mam nadzieję, że nie będzie za późno, bo ja też miałam jakiś problm z bioderkami.

mi pediatra powiedziała, że najbardziej wiarygodne jest badanie między 4 a 6 tygodniem życia

Eninka współczuje
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:04   #3164
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Tak tak, negatywny
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:06   #3165
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
Ja nie prasuję
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:13   #3166
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

ja prasuję, ale w sumie tylko dlatego, że po wyciągnięciu z pralki one są strasznie pogniecione, mimo, że ustawiam niskie obroty wirowania
a że sama nie wyobrażam sobie chodzenia w nieprasowanych ciuchach, to niuni też prasuję
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:14   #3167
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
ja prasuję, ale w sumie tylko dlatego, że po wyciągnięciu z pralki one są strasznie pogniecione, mimo, że ustawiam niskie obroty wirowania
a że sama nie wyobrażam sobie chodzenia w nieprasowanych ciuchach, to niuni też prasuję
A ja właśnie ustawiam na wysokie obroty (u mnie 1200) i wtedy ubrania nie są takie mokre Naszych rzeczy też nie prasuję-chyba że coś na wielkie wyjście
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:15   #3168
eninka84
Zadomowienie
 
Avatar eninka84
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Dziewczyny, myślicie ze mogę zjeść łososia? I małemu nic nie bedzie?
__________________
[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/74dix1hpx25aivmn.png[/url
eninka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:17   #3169
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
A ja właśnie ustawiam na wysokie obroty (u mnie 1200) i wtedy ubrania nie są takie mokre Naszych rzeczy też nie prasuję-chyba że coś na wielkie wyjście
nie no, jasne, że przy wysokich obrotach wyjmujesz z pralki prawie suche, ale też bardziej pomięte, a ja tego nie lubię i prasuję w sumie wszystkie ciuchy i nasze i małej
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 17:38   #3170
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak w ogóle to byliśmy na usg bioderek i tak jak się spodziewałam, nie jest idealnie. Bioderka u małej zostały sklasyfikowane jako IIa czy ktoś tez ma tak samo?
I ja i TZ mielismy dysplazję wiec tak myslałam ze i u małej moze ona wystapic. Mimo wszystko jednak w tym momencie to jeszcze stan prawidłowy, fizjologiczny..
Nie, a co to oznacza? Skoro póki co prawidłowo, to może będzie ok...

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
mam ochote na jakis koktajl bananowy albo cos...
Ej, ja teraz też!!! I to z lodami

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie
Ja nie prasuję

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez eninka84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślicie ze mogę zjeść łososia? I małemu nic nie bedzie?
Testuj Kochana...
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:40   #3171
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak w ogóle to byliśmy na usg bioderek i tak jak się spodziewałam, nie jest idealnie. Bioderka u małej zostały sklasyfikowane jako IIa czy ktoś tez ma tak samo?
I ja i TZ mielismy dysplazję wiec tak myslałam ze i u małej moze ona wystapic. Mimo wszystko jednak w tym momencie to jeszcze stan prawidłowy, fizjologiczny..
Linkom Jasiu ma IIa na lewym biodrze i ortopeda kazal nam zakladac poduszke fejki i kontrola npo miesiącu, a jak u was z leczeniem? powiedzial ze to dysplazja lekkaq jest, sorka pisze jedna reka

Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2012-08-30 o 17:43
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:53   #3172
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
no wiem ze pozno ale troche mialam z tym zalatwiania a dostalam do za darmo wiec wiesz
wiem wiem masz mini electric czy inną?
Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Tak tak, negatywny

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Linkom Jasiu ma IIa na lewym biodrze i ortopeda kazal nam zakladac poduszke fejki i kontrola npo miesiącu, a jak u was z leczeniem? powiedzial ze to dysplazja lekkaq jest, sorka pisze jedna reka
ja też jedną
u nas jest IIa na lewym i na prawym też
zalecił tylko ćwiczenia - rowerek, nózki do brzuszka, 2min pare razy dziennie. kładzenie na brzuszku..
my nosimy Mała w Manduce, tam jest pozycja żaby

a niby się już odchodzi od szerokiego pieluchowania

Blue na tym etapie to nasze IIa to prawidłowy wynik, ale w 3 miesiącu (jeśli się nie naprawi do tego czasu) już nie będzie normą
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:26   #3173
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez nitka_88 Pokaż wiadomość
To ja też się pochwalę moim skarbem, a co Zdjęcie zrobione w 6 dobie
Super

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
To mąż nie miał o czym myśleć po nocy poślubnej?
za ładne ćwiczenie główki
Jak spojrzał na koperty od gości przypomniał sobie wówczas o pieniądzach dla księdza

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość

wow, no pięknie


Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
gratuluję nowym mamusiom klask i:

i witam już po wizycie u pediatry
no i jest tak, mała przez 4 tyg przybrała 630g
niby wydaje mi się, że to niezbyt wiele, ale pani doktor była wręcz pod wrażeniem, że tak ładnie
z tego co mówiła, to wynika to z tego, że mała jest wcześniakiem, no i dzieci z żółtaczką ponoć mogą mieć mniejszy apetyt, więc ten wynik jest bardzo dobry
co do tej żółtaczki, to niby schodzi, ale koniecznie mamy dopajać glukozą, chociaż 15ml dziennie, w ramach terapii oczywiście
a że mała nie chce nawet patrzeć na butlę, to będziemy się męczyć łyżeczką
Super,że po wizycie OK

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak w ogóle to byliśmy na usg bioderek i tak jak się spodziewałam, nie jest idealnie. Bioderka u małej zostały sklasyfikowane jako IIa czy ktoś tez ma tak samo?
I ja i TZ mielismy dysplazję wiec tak myslałam ze i u małej moze ona wystapic. Mimo wszystko jednak w tym momencie to jeszcze stan prawidłowy, fizjologiczny..
Ja niestety się nie znam

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie:
prasujecie ubrania dla dzieci? Bo ja nienawidzę prasować i na samą myśl robi mi się słabo i małego bym najchętniej nago trzymała (zresztą on uwielbia być nago więc by mu się podobało). Oczywiście za pierwszym razem wyprasowałam wszystko ale szczerze mówiąc nie chce mi się tego robić stale... Pocieszcie mnie i powiedzcie, że nie prasujecie

Prasowałam -póki Patrysia nie było na świecie



Patryś nie chce pić wody . Wypluwa ją, a mleko pije chętnie. Kupiłam herbatkę ale też nie chce jej pić, próbowałam wody z glukozą-też nie chce pić. Więc czy powinnam dopajać go na siłe??

(Jeśli tak,to w jaki sposób to robić? ). Nie wiem co mu strzeliło do głowy
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:31   #3174
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

wróciliśmy ze szczepienia, miałam już je odwoływać bo Polcia coś marudna była, ale w przychodni zgodzili się podać jej na razie tylko szczepionkę na żółtaczkę, na kolejne 2 szczepionki idę w przyszłym tygodniu. Jeśli chodzi o wysypkę to pediatra powiedział, że może to być od oliwki (używamy z Hipp).To mogłoby się zgadzać bo wcześniej używaliśmy kremu pielęgnacyjnego Hippa potem dopiero zaczęliśmy używać oliwkę. Tylko nie smarujemy buzi a główkę tylko sporadycznie więc nie wiem.
W każdym razie wracam znów do nabiału.
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:31   #3175
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Asia
daj mu tę wodę bezpośrednio po spacerze - w momencie gdy będzie głodny i spragniony. Wtedy jest szansa ze nie pogardzi niczym!

Idę pierwszy raz SAMA kąpać małą. Boję się
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:39   #3176
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez houserka Pokaż wiadomość
wróciliśmy ze szczepienia, miałam już je odwoływać bo Polcia coś marudna była, ale w przychodni zgodzili się podać jej na razie tylko szczepionkę na żółtaczkę, na kolejne 2 szczepionki idę w przyszłym tygodniu. Jeśli chodzi o wysypkę to pediatra powiedział, że może to być od oliwki (używamy z Hipp).To mogłoby się zgadzać bo wcześniej używaliśmy kremu pielęgnacyjnego Hippa potem dopiero zaczęliśmy używać oliwkę. Tylko nie smarujemy buzi a główkę tylko sporadycznie więc nie wiem.
W każdym razie wracam znów do nabiału.
no to fajnie, że to tylko na oliwkę. Swoją drogą, to mojej znajomej dziecko też źle zareagowało na oliwkę Hipp
Ja w czwartek za tydzień się dopytam co to za wysypka u Luśki, też boję się skazy białkowej
Czy któraś wie, czy skaza białkowa może tak późno wyjść?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Idę pierwszy raz SAMA kąpać małą. Boję się
Nie bój żaby, dasz radę, ja już kilka razy kąpałam sama Luśkę i dałam radę Ale jak małż jest w domu to jego gonię do kąpania
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:43   #3177
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

Idę pierwszy raz SAMA kąpać małą. Boję się
Dasz radę
Powiedz, jak tam pieluchy wielorazowe?

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Wiecie, znalazłam sposób na nasze odparzenia tyłeczka... Pampersy
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:47   #3178
houserka
Rozeznanie
 
Avatar houserka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 978
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

aa i zapomniałam dodać że, mała w 7 tygodniu życia waży 4850 g

Karolka- biedna się nacierpiałaś....współczuj e, ja nie mam złych wspomnień z rodzenia sn, więc następne dziecko tez bym tak chciała i tez tak szybko(chodzi mi o sam poród a nie czekanie..)
victoria ja prasuje, ale głównie ze względów estetycznych i planuje przejść na proszek vizir sensitive jak skończe Bobasa, ale i to tak dopiero jak małej zejdzie ta wysypka.
houserka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:49   #3179
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Asiu, a czemu chcesz dopajać Patryczka?
ja muszę mojej małej podawać glukozę, ponoć to jest element terapii przy żółtaczce
butli też nie chce, ale na szczęście łyżeczką daje radę, tyle, że to trwa
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś

Edytowane przez kasikkkkka
Czas edycji: 2012-08-30 o 18:51
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 18:52   #3180
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość

Wiecie, znalazłam sposób na nasze odparzenia tyłeczka... Pampersy
to super
u nas pomógł dopiero clortimazol, w końcu zaczął się tyłeczek goić...
Kurde jak sobie pomyślę, co by się mogło stać jakbym nie trafiła do tej pediatry co ostatnio, to aż mnie krew zalewa!
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.