Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-13, 20:10   #271
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
poprosze o analize tych 2 skladow i rade, ktory produkt jest korzystniejszy dla skory

SKLADY
Puder Novum, Dr. Hauschka:

Talc, Solum Diatomeae, Daucus Carota, Serica, Anthyllis Vulneraria, Kaolin, Magnesium Stearate, Buxus Chinensis, Mica, Hamamelis Virginiana, Salvia Officinalis, Camellia Sinensis, Silica, Parfum, Limonene*, Linalool*, Geraniol*, Citronellol*, Coumarin*, Citral*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Ascorbyl Dipalmitate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.


Lavertu, Ziemia Słoneczna:

talc,mica, parafinum, liquidum, isopropyl palmitiate, dimethicone, magnesium, aluminium silicate, phenoxyethanol, simmondsia chinesis, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate,ethylhexyl , methoxycinnamate, tocopheryl acetate, parfum bha


dziekuje ogromnie i serdecznie pozdrawiam!
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:18   #272
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziwnie długi ten skład...początek składu to silikony, ktore nie maja w zasadzie żadnego konmkretnego wpływu na cerę, poza tym, że mogą zapychać. DZiałanie nawiżające, przeciwzmarszkowe mogą mieć wyciągi roślinne - z amarantusa, ze storczyka, prawoślazu, lilii wodnej, maku. i to by było w zasadzie na tyle.

Bardzo Ci dziekuje
Ten kremik troszke "oszukuje" - jak sie go nalozy na buzke to jest taka hmm jak velvet
Zauwazylam iz wybieram sobie ostantio kremy ze strasznie dlugimi skladami
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:19   #273
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

no nieeeeee

ja chyba po prostu umrę !!!
za chiny nie znajdę żadnego kosmetyku

krem la roche effaclar ... nawilżająco matujący nie matuje wiec nie jest taki genialny pod makijaz.

a te?
mają coś niebezpiecznego?
ewentuaLNIE KTORY Z NICH JEST ŁADNIE NAWILŻAJĄCY

ogórkowy ziaja:
Skład: Aqua (Water), Isopropyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Hexyl Laurate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber), Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Sodium Hydroxide

Yves Rocher, Pure Calmille, Hydratant Ete (Lekki żel nawilżający)
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urea, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Oleth-20, Carbomer, Parfum, Oleth-10, Methylparaben, Limonene, Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Chamomilla Recutita, Hexyl Cinnamal.



La Roche Posay, Hydraphase texture legere (Emulsja nawilżająca do cery mieszanej i tłustej)

Skład: Aqua, cyclohexasiloxane, hydrogenated polysobutene, glycerin, alcohol denat, polyethylene, PEG-20 stearate, cetyl alcohol, C13-14 isoparaffin, PEG-100 stearate, Sodium carbomer, zinc gluconate, glyceryl stearate, disodium EDTA, propylene glycol, copper sulfate, laureth-7, xanthan gum, pentylene glycol, ethylhexyloxyglycerin / ethylhexylglycerin, polyacrylamide, methylparaben, propylparaben, parfum

La Roche Posay, Effidrate

Skład: aqua, peg-6 stearate, peg-32 stearate, stearic acid, di-c12-13 alkyl malate, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, hydrogenated palm/, palm kernel oil peg-6 esters, buxus chinensis, octoxyglycerin, pentylene glycol, benzoic acid, carbomer, methylparaben, parfum, propylparaben, sodium hydroxide
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-14 o 15:37
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 22:11   #274
agaszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
bardzo proszę o ocenę tego kremu:
DERMIKA, PEPTIDIQ, Bioaktywny krem ujędrniajacy z peptydami IQ na dzień:
Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia chinensis, Sorbitan Olivate, Diapalmitoyl Hydroxyproline, Penataerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, Edta, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

Chciałabym wiedziec, co tak naprawde jest w nim dobrego a co złego. Aktualnie poszukuję kremu dla cery suchej wrażliwej po 30-stce. Po okropnej opuchliźnie jaką miałam w ciąży skóra jest trochę zwiotczała i dlatego zwróciłam uwage na ten krem. Do tej pory nie miałam doswiadczeń z kosmetykami Dermiki i chciałabym wiedziec czy warto go kupić.
Z góry dziekuje za pomoc!!!
agaszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 23:33   #275
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chanel, Double Perfection Fluide

Sk?ad: /odcie? 40 Beige/ Cyclomethicone, Aqua (Water), Dimethicone Copolyol, Nylon-12, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polymethylsilsesquioxane, Mica, Polyethylene, Polymethyl Methacrylate, Sodium PCA, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Chlorphenesin, Ammonium Glycyrrhizate, Alcohol Denat., Disodium Stearoyl Glutamate, Mannitol, Arginine, Niacinamide, PEG-8, Tetrasodium EDTA, Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Calcium Pantothenate, Hydrolyzed Yeast, Allantoin, Threonine, BHT, Ascorbyl Palmitate, Biotin, Ascorbic Acid, Citiric Acid. [+/- (May Contain) CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide)]



oleisty czy nie?
jakieś zapychaczE?
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 08:46   #276
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V
Nie, to nie to samo - ten olej z kukurydzy zaznaczyłam na czerwono. Trójglicerydy o ktorych najczesciej mowimy to wlasnie capric/caprylic trigliceryde

Jesteś kochana, dziękuję za pomoc. A moge jeszcze poprosić o ocenę tych kremów:

1. Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.

2. Oceanic, Ocerin, Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

3. Weleda, Iris Feuchtigkeitscreme (Krem nawilżający z irysem)
Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential oils


Sama nie wiem, który z nich będzie najlepszy - mam problemy z odwodnioną cerą, stosuję kwasy a jednoczesnie mam skłonnosci do zapychania.

Edytowane przez baybe3
Czas edycji: 2007-02-14 o 09:16
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 16:48   #277
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziekuje
Ten kremik troszke "oszukuje" - jak sie go nalozy na buzke to jest taka hmm jak velvet
Zauwazylam iz wybieram sobie ostantio kremy ze strasznie dlugimi skladami
Ten "velvet" to właśnie silikony

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
witam
poprosze o analize tych 2 skladow i rade, ktory produkt jest korzystniejszy dla skory

SKLADY
Puder Novum, Dr. Hauschka:

Talc, Solum Diatomeae, Daucus Carota, Serica, Anthyllis Vulneraria, Kaolin, Magnesium Stearate, Buxus Chinensis, Mica, Hamamelis Virginiana, Salvia Officinalis, Camellia Sinensis, Silica, Parfum, Limonene*, Linalool*, Geraniol*, Citronellol*, Coumarin*, Citral*, Benzyl Benzoate*, Evernia Prunastri*, Ascorbyl Dipalmitate, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.


Lavertu, Ziemia Słoneczna:

talc,mica, parafinum, liquidum, isopropyl palmitiate, dimethicone, magnesium, aluminium silicate, phenoxyethanol, simmondsia chinesis, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate,ethylhexyl , methoxycinnamate, tocopheryl acetate, parfum bha


dziekuje ogromnie i serdecznie pozdrawiam!
Wybrałabym Hauschkę - puder oparty na naturalnych składnikach, jeden silikon i to pod koniec składu. Ziemia słoneczna jest niestety mocno zapychająca - próbowałam na sobie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 16:54   #278
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
no nieeeeee

ja chyba po prostu umrę !!!
za chiny nie znajdę żadnego kosmetyku

krem la roche effaclar ... nawilżająco matujący nie matuje wiec nie jest taki genialny pod makijaz.

a te?
mają coś niebezpiecznego?
ewentuaLNIE KTORY Z NICH JEST ŁADNIE NAWILŻAJĄCY

ogórkowy ziaja:
Skład: Aqua (Water), Isopropyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Hexyl Laurate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber), Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Sodium Hydroxide

Yves Rocher, Pure Calmille, Hydratant Ete (Lekki żel nawilżający)
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urea, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Oleth-20, Carbomer, Parfum, Oleth-10, Methylparaben, Limonene, Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Chamomilla Recutita, Hexyl Cinnamal.



La Roche Posay, Hydraphase texture legere (Emulsja nawilżająca do cery mieszanej i tłustej)

Skład: Aqua, cyclohexasiloxane, hydrogenated polysobutene, glycerin, alcohol denat, polyethylene, PEG-20 stearate, cetyl alcohol, C13-14 isoparaffin, PEG-100 stearate, Sodium carbomer, zinc gluconate, glyceryl stearate, disodium EDTA, propylene glycol, copper sulfate, laureth-7, xanthan gum, pentylene glycol, ethylhexyloxyglycerin / ethylhexylglycerin, polyacrylamide, methylparaben, propylparaben, parfum

La Roche Posay, Effidrate

Skład: aqua, peg-6 stearate, peg-32 stearate, stearic acid, di-c12-13 alkyl malate, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, hydrogenated palm/, palm kernel oil peg-6 esters, buxus chinensis, octoxyglycerin, pentylene glycol, benzoic acid, carbomer, methylparaben, parfum, propylparaben, sodium hydroxide
Nie umieraj, wybierasz coraz lepiej

Nie wiem jak bardzo Twoja skóra potrzebuje nawilżenia, ale mam tu trochę porównania z doświadczenia. Yves Rocher wg mnie odpada. - alkohol za wysoko w skłądzie. Testowałam na sobie i ZIaję i Hydraphase Legere. ZIaja jest, nawet patrzac na skłąd, bardziej zapychajaca, ma wiecej konserwantow. Z kolei Hydraphase Legere to jeden z moich ulubionych kremow i akurat ten moge polecic z czystym sercem - nawilza bardzo dobrze, a ma o wiele krotezy i prostszy sklad - czyli to o co nam chodzi. Effidrate jest w porownaniu do Hydraphase Legere bardziej tresciwy, raczej dla skory suchej, odwodnionej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 16:58   #279
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dopowiem swoje "trzy grosze". Odnośnie tego żelu:
"Yves Rocher, Pure Calmille, Hydratant Ete (Lekki żel nawilżający)
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urea, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Oleth-20, Carbomer, Parfum, Oleth-10, Methylparaben, Limonene, Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Chamomilla Recutita, Hexyl Cinnamal."

Koszmarnie mnie uczulił (pomimo że nie jestem jakimś uczuleniowcem), leczyłam po nim twarz prawie miesiąc. Stanowczo ODRADZAM.

Hydrance Optimale Legere - lubię, polecam. WARTO.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 17:23   #280
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agaszp Pokaż wiadomość
Witam,
bardzo proszę o ocenę tego kremu:
DERMIKA, PEPTIDIQ, Bioaktywny krem ujędrniajacy z peptydami IQ na dzień:
Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia chinensis, Sorbitan Olivate, Diapalmitoyl Hydroxyproline, Penataerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, Edta, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

Chciałabym wiedziec, co tak naprawde jest w nim dobrego a co złego. Aktualnie poszukuję kremu dla cery suchej wrażliwej po 30-stce. Po okropnej opuchliźnie jaką miałam w ciąży skóra jest trochę zwiotczała i dlatego zwróciłam uwage na ten krem. Do tej pory nie miałam doswiadczeń z kosmetykami Dermiki i chciałabym wiedziec czy warto go kupić.
Z góry dziekuje za pomoc!!!
Całkiem niezły ten kremik. Zdecydowanie dla skóry suchej - powinnas byc zadowolona. Z ciekawszych skłądników:
  • skwalan - jest trwalszą na utlenianie pochodną skwalenu, ktory z kolei jest naturalnym składnikiem płąszcza lipidowego skóry;
  • wyciąg z orzechów macadamia [chyba ze jestes uczulona - wtedy nie uzywaj] - działa nawilżająco, zmiekczająco, przeciwstarzeniowo;
  • olej jojoba [włąsciwie jest to wosk popchodzenia rośłinnego] - działa natłuszczająco, zmiękczająco, łagodząco, przeciwzapalnie i odżywczo;
  • Niacynamid, czyli amid kwasu nikotynowego (witamina B3 lub PP) - pomaga zatrzymywac wode w wartswie rogowej naskorka, zmniejsza ujscia gruczołów łojowych, działa antyoksydacyjnie i jeśłi stosowac go w wiekszych stezeniach przez dłuzszy czas cofa skutki fotostarzenia skory [swietnie dziala w połączeniu z filtrami];
  • proteiny ze zbóż, wyciag z owsa - działanie odzywcze i łagodzące;
  • algi, wit E;
  • konezum q10 - co prawda niezbyt tu go duzo, ale jest to silny antyoksydant;
Na czarno - emolienty, nawilzacze
na fioletowo - Q10 i niacynamid
na niebiesko - silikony

Krem ten stosowałabym na noc, bo nie ma on filtrów...

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
Chanel, Double Perfection Fluide

Sk?ad: /odcie? 40 Beige/ Cyclomethicone, Aqua (Water), Dimethicone Copolyol, Nylon-12, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polymethylsilsesquioxane, Mica, Polyethylene, Polymethyl Methacrylate, Sodium PCA, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Chlorphenesin, Ammonium Glycyrrhizate, Alcohol Denat., Disodium Stearoyl Glutamate, Mannitol, Arginine, Niacinamide, PEG-8, Tetrasodium EDTA, Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Calcium Pantothenate, Hydrolyzed Yeast, Allantoin, Threonine, BHT, Ascorbyl Palmitate, Biotin, Ascorbic Acid, Citiric Acid. [+/- (May Contain) CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide)]
oleisty czy nie?
jakieś zapychaczE?
CAłę mn óstwo zapychaczy. NA niebiesko - silikony, jest ich tu naprawdę dużo!! NA fioletowo - skłądnik matujący. NA brązowo - polimery, które niestety mają zwiększyc nieco lepkośc kosmetyku, a z natury są oleiste. Na pomaranczowo - jeden niestabilny filtr NA czarno - emolienty. NA rózowo - mika, rozswietla. Nie warto.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 17:30   #281
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Jesteś kochana, dziękuję za pomoc. A moge jeszcze poprosić o ocenę tych kremów:

1. Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.

2. Oceanic, Ocerin, Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

3. Weleda, Iris Feuchtigkeitscreme (Krem nawilżający z irysem)
Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential oils


Sama nie wiem, który z nich będzie najlepszy - mam problemy z odwodnioną cerą, stosuję kwasy a jednoczesnie mam skłonnosci do zapychania.
Hmmm..nie polecam Ci w takim razie Weledy. Czarny Elf pisała że krem ją uczulił i/lub pozapychał, a ma takie same problemy z cera jak Ty.

PAtrząc na skłąd - najbardzoiej podoba mi się ten najkrótszy, a więc Ocerin - ten pod nr1. I wbrew pozorom emolienty z tego kremu to nie sa te najbardziej "popularne" zapychacze.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Dopowiem swoje "trzy grosze". Odnośnie tego żelu:
"Yves Rocher, Pure Calmille, Hydratant Ete (Lekki żel nawilżający)
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urea, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Oleth-20, Carbomer, Parfum, Oleth-10, Methylparaben, Limonene, Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Chamomilla Recutita, Hexyl Cinnamal."

Koszmarnie mnie uczulił (pomimo że nie jestem jakimś uczuleniowcem), leczyłam po nim twarz prawie miesiąc. Stanowczo ODRADZAM.

Hydrance Optimale Legere - lubię, polecam. WARTO.
Ten żel to zbrodnia w biały dzień. Tłumacząc nazwę - "Czysty Rumianek" - lub coś w stylu 100% rumianku. To kpina - rumianek jest w tym preparacie na przedostatnim mijejscu w składzie, jest go tu chyba mniej niż 1%.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 17:55   #282
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V - pewnie dlatego wcisnęli mi ten żel za darmo w jakiejś promocji Yves Rocher. Użyłam go tylko jeden jedyny raz. KOSZMAR.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 18:12   #283
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A takie coś:

Aqua, cetearylalcohol, polysorbate 60, mineral oil (liquid paraffin), butyrospermum parkii (shea butter), biosaccharide gum, caprylic/capric trigliceride, hudroxyethyl urea, macadamia ternifolia oil, methylpropanediol, glycerin, dimethicone, trimetylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantoin, stearic acid, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben, lactic acid, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Smarować minimum 2 razy dziennie. Ma pomagać na skórę bardzo suchą, podrażnioną, szorstką, atopową

Jest to Krem Emolium, docelowo polecany dla dzieci od 0m-cy, oraz osób z problemami skórnymi w leczeniu. Mnie aptekarka sprzedała jako krem do twarzy bardzo wysuszonej i podrażnionej Benzacne.
Tu link do całej serii z jej opisem:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Emolium

Ceny wahają się w okolicach 20 zł za preparat.

Zastanawiam się, czy faktycznie można to kłaść także na twarz?
Sobie i dzieciom? Czy nadaje się na dzień czy ma składniki które moga reagować ze słońcem?
Czy nadaje się jako nawilżacz na twarz np. po kremie z Retinolem, lub po kwasach, np. mseczce aspirynowej?
W opisie jest że ma łagodzić świąd - moje atopowe dziecko natomiast narzeka, ze po posmarowaniu czuje pieczenie i widzę że przez jakieś 5-10 minut drapie się intensywnie. Mnie nic nie swędzi, ale ja nie mam zmian atopowych.

Natomiast bardzo dobrze działa na skórę córy olejek do kąpieli z tej seri- niestety akurat skończył nam się i nie mam opakowania żeby spisać skład.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2007-02-15 o 08:40 Powód: Dodatkowe informacje
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 18:41   #284
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A takie coś:

Aqua, cetearylalcohol, polysorbate 60, mineral oil (liquid paraffin), butyrospermum parkii (shea butter), biosaccharide gum, caprylic/capric trigliceride, hudroxyethyl urea, macadamia ternifolia oil, methylpropanediol, glycerin, dimethicone, trimetylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantoin, stearic acid, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben, lactic acid, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Smarować minimum 2 razy dziennie. Ma pomagać na skórę bardzo suchą, podrażnioną, szorstką, atopową

?
1) Co to za preparat - edytuj post i proszę, podaj nazwe i producenta.
2) I będzie pomagało na suchą i szorstką skórę - krem ma dużo odżywczych emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 19:21   #285
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez [SIZE=3
L_V[/size];3697718]Nie umieraj, wybierasz coraz lepiej
Nie wiem jak bardzo Twoja skóra potrzebuje nawilżenia, ale mam tu trochę porównania z doświadczenia.
o to miłe co napisałes
ja strzelam w ciemno
powiem Ci, że moja skóra lubi nawilżenie a nie cierpi "matowienia" bo niestety broni się i wydziela ogromne ilości sebum
a potrzebuje dobrego kremu pod makijaż.
aktualnie poczytałam trochę na temat OLIWKI HIPP zachwalanej na wizażu ale dzisiaj będzie debiut i pewnie dopiero za kilkanaście dni będę mogła się wypowiedzieć na jej temat. Zresztą nie mam przekonania co do stosowania jakiejkolwiek OLIWKI pod makijaż. Dlatego ciągle szukam

Cytat:
Napisane przez [SIZE=3
L_V[/size];3697718]
Z kolei Hydraphase Legere to jeden z moich ulubionych kremow i akurat ten moge polecic z czystym sercem - nawilza bardzo dobrze, a ma o wiele krotezy i prostszy sklad - czyli to o co nam chodzi. Effidrate jest w porownaniu do Hydraphase Legere bardziej tresciwy, raczej dla skory suchej, odwodnionej.
ok, muszę więc zdobyć próbkę LEGERE.

Cytat:
Napisane przez [SIZE=3
L_V[/size];3697718] [quote=AsikS;3697752]Dopowiem swoje "trzy grosze". Odnośnie tego żelu:
Koszmarnie mnie uczulił (pomimo że nie jestem jakimś uczuleniowcem), leczyłam po nim twarz prawie miesiąc. Stanowczo ODRADZAM.

Hydrance Optimale Legere - lubię, polecam. WARTO.
tymbardziej się pewnie na niego skuszę
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-16 o 13:12
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 19:33   #286
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
CHANEL
CAłę mn óstwo zapychaczy. NA niebiesko - silikony, jest ich tu naprawdę dużo!! NA fioletowo - skłądnik matujący. NA brązowo - polimery, które niestety mają zwiększyc nieco lepkośc kosmetyku, a z natury są oleiste. Na pomaranczowo - jeden niestabilny filtr NA czarno - emolienty. NA rózowo - mika, rozswietla. Nie warto.
ojej! trace nadzieję!
mam nadzieję, że w końcu zdobędę skład "lżejszych" fluidów KRYOLANa i będę mogła je tu wkleić do opisu
przy okazji - jeśli ktoś ma kryolana proszę zerknijcie na ten wątek (2007-01-30, 15:35)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=168885&page=3

a na razie zerknij proszę w wolnej chwili na te:

Lancome, Adaptive

Skład: Aqua/water, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, isostearyl palmitate, butylene glycol, nylon-12, PEG-8, cetyl PEG/PPG -10/1 dimethicone, PEG20, magnesium sulfate, pentylene glycol, helianthus annuus/sunflower seed extract, hetera helix/ ivy extract, phytic amid, glycerin, PPG-1-PEG 9 Lauryl glycol ether, C9-15 fluoroalcohol phosphates, sodium polyacrylate, silica dimethyl silylate, alumina, aluminium hydroxide, disodium stearoyl glutamate, disteardimonium hectorite, polyglyceryl-4 isostearate , acrylates copolymer, triethanolamine, perfum/fragrance, methylparaben, phenoxyethanol, chlorophenesin, capryl glycol, butylparaben [may contain CI 77492, CI 77499/ iron oxides, CI 77891/titanium dioxide, mica ]

skład długi... i tyle wiem

L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry)


Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]



La Roche Posay, Unifiance, Podkład optycznie wygładzający, wersja dla cery tłustej i mieszanej

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, alcohol denat., talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, nylon-12, kaolin, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, allantoin, acetylated glycol stearate, tristearin, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, disteardimonium hectorite, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)


prrrrrrrroooooszę
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 19:42   #287
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
o to miłe co napisałes
ja strzelam w ciemno
powiem Ci, że moja skóra lubi nawilżenie a nie cierpi "matowienia" bo niestety broni się i wydziela ogromne ilości sebum
a potrzebuje dobrego kremu pod makijaż.
W takim razie Może Ci pasowac: Hydraphase Legere LRP, HYdrance Optimale Legere od Avene, Active C od LRP, wersja XL [ z filtrami].

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
ojej! trace nadzieję!
mam nadzieję, że w końcu zdobędę skład "lżejszych" fluidów KRYOLANa i będę mogła je tu wkleić do opisu
przy okazji - jeśli ktoś ma kryolana proszę zerknijcie na ten wątek (2007-01-30, 15:35)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=168885&page=3

a na razie zerknij proszę w wolnej chwili na te:

Lancome, Adaptive

Skład: Aqua/water, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane, isostearyl palmitate, butylene glycol, nylon-12, PEG-8, cetyl PEG/PPG -10/1 dimethicone, PEG20, magnesium sulfate, pentylene glycol, helianthus annuus/sunflower seed extract, hetera helix/ ivy extract, phytic amid, glycerin, PPG-1-PEG 9 Lauryl glycol ether, C9-15 fluoroalcohol phosphates, sodium polyacrylate, silica dimethyl silylate, alumina, aluminium hydroxide, disodium stearoyl glutamate, disteardimonium hectorite, polyglyceryl-4 isostearate , acrylates copolymer, triethanolamine, perfum/fragrance, methylparaben, phenoxyethanol, chlorophenesin, capryl glycol, butylparaben [may contain CI 77492, CI 77499/ iron oxides, CI 77891/titanium dioxide, mica ]

skład długi... i tyle wiem

L'Oreal, True Match [Perfect Match] (Podkład dopasowujący sie do skóry)


Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]



La Roche Posay, Unifiance, Podkład optycznie wygładzający, wersja dla cery tłustej i mieszanej

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, alcohol denat., talc, silica, cetyl peg / ppg-10/1 dimethicone, nylon-12, kaolin, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, allantoin, acetylated glycol stearate, tristearin, diphenyl dimethicone, disodium stearoyl glutamate, phenoxyethanol, disteardimonium hectorite, methylparaben, butylparaben, aluminum hydroxide, (+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides)

prrrrrrrroooooszę
Wybierz L'oreala albo LRP. Jesli chodzi o mnie- zuzyłam kilka próbek LRP i byłam zadowolona, a moja mam twierdzi, że lepszego podkłądu od Unifiance nie ma [ona ma wersję do sk.suchej]. CHociaz nie wiem czy nie powinnas sie sdecydowac na wersje do cery suchej - ta do mieszanej ma glinke, ktora matuje, a pisałaś, ze nie lubisz efektu matowienia...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 19:51   #288
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
W takim razie Może Ci pasowac: Hydraphase Legere LRP, HYdrance Optimale Legere od Avene, Active C od LRP, wersja XL [ z filtrami].
muszę zdobyć próbki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wybierz L'oreala albo LRP. Jesli chodzi o mnie- zuzyłam kilka próbek LRP i byłam zadowolona, a moja mam twierdzi, że lepszego podkłądu od Unifiance nie ma [ona ma wersję do sk.suchej]. CHociaz nie wiem czy nie powinnas sie sdecydowac na wersje do cery suchej - ta do mieszanej ma glinke, ktora matuje, a pisałaś, ze nie lubisz efektu matowienia...
hmm... w sumie spróbuję, dlaczego nie.
a skoro tak lubisz LRP to powiedz czy używałaś korektorów z tej firmy?
chodzi mi o 1 korektor rozświetlający pod oczy (nie wiem wprawdzie czy LRP ma ) a 1 korektor na krostki/wypryski, zwał jak zwał


a adaptive jest zły? ma jakieś zapychacze? koleżanka go używała i z tego co wiem chce kupić nowy - chętnie ją uświadomię jeśli to coś groźnego
PS wiesz, że cały czas myślałam, że jesteś mężczyzną z krwi i kości? zabij mnie, nie wiem dlaczego
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 20:07   #289
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
hmm... w sumie spróbuję, dlaczego nie.
a skoro tak lubisz LRP to powiedz czy używałaś korektorów z tej firmy?
chodzi mi o 1 korektor rozświetlający pod oczy (nie wiem wprawdzie czy LRP ma ) a 1 korektor na krostki/wypryski, zwał jak zwał


a adaptive jest zły? ma jakieś zapychacze? koleżanka go używała i z tego co wiem chce kupić nowy - chętnie ją uświadomię jeśli to coś groźnego
PS wiesz, że cały czas myślałam, że jesteś mężczyzną z krwi i kości? zabij mnie, nie wiem dlaczego
1) A tak sie składa ze mam korektor LRP, taki żółty w pedzelku - na cienie i zasinienia. Moja recenzja jest w KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=139661

2) LAncome nie jest zły, ma po prostu więcej silikonów, a co za tym idzie - bardziej matuje.

Ja facetem? Boże, załamię się dzisiaj, taki numer w Walentynki
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 20:26   #290
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
1) A tak sie składa ze mam korektor LRP, taki żółty w pedzelku - na cienie i zasinienia. Moja recenzja jest w KWC http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=139661
"spojrzenie jest odświeżone" - czy to oznacza, że rozswietla czy niekoniecznie?
a te "zaczerwienienia od komputera" to nie krotski wiec pewnie do wyprysków trzeba coś innego? może coś możesz polecić co składem nie zniszczy skóry ale i będzie fajnie, w miarę naturalnie kryć?
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
2) LAncome nie jest zły, ma po prostu więcej silikonów, a co za tym idzie - bardziej matuje.

aj sii
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja facetem? Boże, załamię się dzisiaj, taki numer w Walentynki
oj no! sorrry ale jakoś tak zobaczyłam takiego pingwinka i myślę sobie - FACET

jeszcze ten podkad zaginal gdzies w akcji - kiedys go uzywalam: tu jest sklad http://img158.imageshack.us/my.php?image=img9400jp1.j pg



inglot, Cream Concealer (kremowy korektor w tubce)

Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Talc, Mica, Titanium Dioxide, Glyceryl Cocoate/Citrate/Lactate, PPG-10 Methyl Dimethicone, Isododecane, Isobutylmethacrylate/Trifluoroetylmethacrylate/Bis-Hydroxypropyl Dimethicone Acrylate Copolymer, Phenyl Trimethicone, Silica, Polysilicone, Sodium Chloride, Ethylhexyl Hydroxystearate, PPG-51/SMDI Copolymer, Boron Nitride, Propylene Glucol, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Sesquioleate, Diazolinidyl Urea, Dimethicone, Zinc Oxide, Triethoxycaprylyl-Silane, Methylparaben, Propylparaben, [May contain: Isopropyl Titanium Triisostearate, Chromium Hydroxide Green (CI 77289), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 20:54   #291
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
"spojrzenie jest odświeżone" - czy to oznacza, że rozswietla czy niekoniecznie?
a te "zaczerwienienia od komputera" to nie krotski wiec pewnie do wyprysków trzeba coś innego? może coś możesz polecić co składem nie zniszczy skóry ale i będzie fajnie, w miarę naturalnie kryć?
Wg mnie rozświetla. Krostek nie ukryje - na krostki jest beżowy, ja recenzowałam odcień żółty.

A na krostki uzywam Pan Sticka MAx FActora - dla mnie najlepszy i baaardzo wydajny.



Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość

oj no! sorrry ale jakoś tak zobaczyłam takiego pingwinka i myślę sobie - FACET
Pingwin jest dopiero od kilku dni.

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość

jeszcze ten podkad zaginal gdzies w akcji - kiedys go uzywalam: tu jest sklad http://img158.imageshack.us/my.php?image=img9400jp1.j pg

inglot, Cream Concealer (kremowy korektor w tubce)

Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Talc, Mica, Titanium Dioxide, Glyceryl Cocoate/Citrate/Lactate, PPG-10 Methyl Dimethicone, Isododecane, Isobutylmethacrylate/Trifluoroetylmethacrylate/Bis-Hydroxypropyl Dimethicone Acrylate Copolymer, Phenyl Trimethicone, Silica, Polysilicone, Sodium Chloride, Ethylhexyl Hydroxystearate, PPG-51/SMDI Copolymer, Boron Nitride, Propylene Glucol, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Sesquioleate, Diazolinidyl Urea, Dimethicone, Zinc Oxide, Triethoxycaprylyl-Silane, Methylparaben, Propylparaben, [May contain: Isopropyl Titanium Triisostearate, Chromium Hydroxide Green (CI 77289), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]
Wydaje się, ze bedzie mocno kryjący, skład raczej zwyczajny, ale ze wzgledu na obecnosc talku wysoko w składzie nie nanosiłabym go pod oczy - moze wysuszyc. Ah, i powinien rozświetlac [mika].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 21:37   #292
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy móglby kroś mi powiedzieć jakie to alkohole ma w składzie ta pianka oczyszczająca Avon (do tł. skóry)? Ponieważ ona mnie pierwszy raz wogóle wysuszyła i chcialabym sie ustrzec przed podobnymi składnikami. I ewentualnie które z tych alkoholi są najbardziej wredne?

auqa,sodium c14-16 olefin sulfonate, glycerin, lauramidopropyl betaine, disodium cocoamphodiacetate, salicylic acid, parfum, phenoxyethanol, cocamidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, disodium edta, xanthan gum, isopropylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium citrate, butylene glycol, sodium chloride, benzoic acid, propylene glycol, bisabolol, lecithin, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, bambusa vulgaris extract, alcohol denat, c12-15 alkyl benzoate, spiraea ulmaria extract, methylparaben, ethylparaben, camellia sinensis extract, carbomer, propylparaben, retinyl palmitate, vitis vinifera seed extract, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, tocopherol

I dodatkowo zapychacze
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 22:02   #293
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wg mnie rozświetla. Krostek nie ukryje - na krostki jest beżowy, ja recenzowałam odcień żółty.
ok
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A na krostki uzywam Pan Sticka MAx FActora - dla mnie najlepszy i baaardzo wydajny.
fajnie, wyprobuje!
to ten, tak? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3324
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7074 tylko widze ze to do normalnej i suchej..
ja jakos wole pedzelki ale sprobowac mozna


Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Pingwin jest dopiero od kilku dni.
a widzisz! ja tez tu jestem niedlugo

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wydaje się, ze bedzie mocno kryjący, skład raczej zwyczajny, ale ze wzgledu na obecnosc talku wysoko w składzie nie nanosiłabym go pod oczy - moze wysuszyc. Ah, i powinien rozświetlac [mika].
no dobrze, to byl korektor - a zerkniesz na ten podklad? wczesniej ukryl sie w linku ale jeszcze raz podaje sklad na dole na zdjeciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9400.jpg (74,5 KB, 6 załadowań)
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 22:46   #294
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że w końcu zdobędę skład "lżejszych" fluidów KRYOLANa i będę mogła je tu wkleić do opisu
przy okazji - jeśli ktoś ma kryolana proszę zerknijcie na ten wątek (2007-01-30, 15:35)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=168885&page=3

hmm.. wyniki korespondencji z Kryolanem:

Firma z tego słynie, że produkuje preparaty
kryjące stosowane na twarze bardzo wrażliwe - z chorobami takimi jak
rumień, bielactwo i inne i w zasadzie jest potentatem światowym w tej
dziedzinie. Te preparaty są jednak silnie kryjące - cała linia
DERMACOLOR własnie stworzona do schorzeń skóry
.Linia najbardziej
delikatna to linia Dermacolor Light.

Linia Dermacolor Light określana jest mianem linii delikatnej
lekkiej, kosmetyki z tej linii są z reguły droższe i dla osób
przyzwyczajonych do produktów o najwyższych wymaganiach (patrz drogie marki), ale wcale to nie znaczy, ze wszystkie produkty są lekkie i ze w
linii standart KRYOLAN nie ma lekkich lub lżejszych wszystko zależy od
rodzaju produktu.

Podkłady cięższe to podkłady o konsystencji pasty, sticka, gdzie
jesytwiecej wosków , pudrów, które utrzymują bardziej trwała
konsystencję. Dzięki takiemu składowi są jednak bardziej kryjące (wiele
Pań tym własnie jest zainteresowana, przykryciem skaz skóry), preparaty
lżejsze to preparaty o konsystencji bardziej płynnej (mniej wosków
,pudrów, barwnika w % składzie) dziękui temu są bardziej transparentne,
przeżroczyste, mniej kryjące - takim własnie jest Tinted....

tyle poki co.. mam nadzieję, że się komuś przyda!
skladu jak nie mialam tak nie mam ale ja cierpliwa jestem :-P zdobede!
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-16 o 10:19
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 22:58   #295
agaszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[QUOTE=L_V;3697933]Całkiem niezły ten kremik. Zdecydowanie dla skóry suchej - powinnas byc zadowolona. Z ciekawszych skłądników:
  • skwalan - jest trwalszą na utlenianie pochodną skwalenu, ktory z kolei jest naturalnym składnikiem płąszcza lipidowego skóry;
  • wyciąg z orzechów macadamia [chyba ze jestes uczulona - wtedy nie uzywaj] - działa nawilżająco, zmiekczająco, przeciwstarzeniowo;
  • olej jojoba [włąsciwie jest to wosk popchodzenia rośłinnego] - działa natłuszczająco, zmiękczająco, łagodząco, przeciwzapalnie i odżywczo;
  • Niacynamid, czyli amid kwasu nikotynowego (witamina B3 lub PP) - pomaga zatrzymywac wode w wartswie rogowej naskorka, zmniejsza ujscia gruczołów łojowych, działa antyoksydacyjnie i jeśłi stosowac go w wiekszych stezeniach przez dłuzszy czas cofa skutki fotostarzenia skory [swietnie dziala w połączeniu z filtrami];
  • proteiny ze zbóż, wyciag z owsa - działanie odzywcze i łagodzące;
  • algi, wit E;
  • konezum q10 - co prawda niezbyt tu go duzo, ale jest to silny antyoksydant;
Na czarno - emolienty, nawilzacze
na fioletowo - Q10 i niacynamid
na niebiesko - silikony

Krem ten stosowałabym na noc, bo nie ma on filtrów...



Bardzo dziekuję za szybciutka odpowiedź.

Czy mogłabym jeszcze prosić dla porównania o ocenę tego kremu?
MYOKINE VICHY do skóry suchej
Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Prunus Armeniaca, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Isohexadecane, Zea Mays/Corn Starch, Silica, Cera Alba, Stearic Acid, Dimethicone, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Stearyl Alcohol, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Glycine Soja/Soybean Oil, Dimethiconol, Manganese Sulfate, Methylparaben, Arginine PCA, Adenosine, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Butylparaben, Polysorbate 80, Benzophenone-4, Parfum

Czy byłby lepszy od tej Dermiki z peptydami jako krem na noc (bo on raczej tez filtrów nie ma)? Ta wersja myokine na noc z fusio filmami na 100 % odpada (dziwna ciecz ), ale ten kremik spróbowałam i wydaje się całkiem przyjemny w stosowaniu, tylko czy jest warty tych 90 zł czy lepiej zainwestowac w tą tańszą i całkiem fajną Dermikę?

A jeżeli chodzi o krem na dzień z filtrem mogłabys coś fajnego polecić z ciekawym składem??? Przeglądałam opinie o często chwalonym IWOSTINIE nawilzajacym SPF 20, ale wynika z nich ze on raczej do suchej skóry sie nie nadaje...
agaszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 23:11   #296
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, znalazlam cos co chwilowo zastepuje mi micel Sensibio Biodermy i mam pytanie: moze zaszkodzic buzi??? czy to jest micel, bo zmywa makijaz idealnie acha, przezroczysty i nie klei sie.

Aqua, Hexanediol, Dipropylene Glycol, Poloxamer 184, Glycerin, Camelia Sinensis, Propylene Glycol, Centaurea Cyanus, Biosaccharide Gum-1, Panthenol, Calcium Panthothenate, Sorbitol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate 20, Trideceth-9, Parfum, Benzoic Acid

Produkt to "Aqua desmaquillante 3 en 1" firmy hiszp. DIADERMINE (Schwarzkopf&Henkel)

Bylabym bardzo wdzieczna za ocene skladu
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 02:16   #297
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jakis czas temu kupilam sobie podklad:Kevyn Aucoin Sensual skin enhancer,uzywam go rzadko,praktycznie tylko na niespodzianki jako korektor,ja chyba jak go kupowalam to bylam chyba nieprzytomna,bo ma na pierwszym miejscu w skladzie mineral oil-a chyba powinnam go unikac przy mojej wrazliwej cerze.Sama niewiem-w kazdym badz razie,jakis czuje dyskomfort w nakladaniu go nawet na niespodzianki,strasznie dziwnie pachnie i jest strasznie ciezki.Zastanawiam sie czy zaryzykowac i potestowac go dluzej na cala twarz(na cala twarz uzylam go moze raz na impreze)nic sie nie dzialo ale cera nie byla idealna-odczuwalam takze lekkie pieczenie i dziwne swedzenie skory-co sadzicie o skladzie?Bo szczerze mowiac jak tak patrze teraz to ten sklad mi sie wogole nie podoba-tak to jest zaufac recenzjom a nie wlasnej intuicjii.Podklad ma jedna zalete chyba -kryje idealnie-szczegolnie podkowki pod oczami.No i fajnie rozswietla.
Skladniki nie podobajace mi sie teraz zaznaczylam na czarno.

Sklad:
Mineral Oil, Polybutane, Diethylhexyl Succinate, Polyethelene, Quartenium-18 Hectorite, Calcium Carbonate, Dextrin Palmitate, Honey, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba), Tocopheryl, Beeswax, Butylene Glycol, Cholesterol, Lecithin, Talc, Triethylhexanoin, Methylparaben, Fragrance (parfum), May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891


Drugie pytanie

Znalazlam taki toner-jest przeznaczony do bardzo wrazliwej cery-dziewczyny powiedzcie co robi w skladzie alkohol na drugim miejscu-czy jest on w duzej ilosci-a moze te inne ekstrakty beda go stabilizowac i bedzi ok-co myslicie?Szukam naprawde dobrego tonera-te ktore ostanio kupilam chyba mi do konca nie podpasowaly...

AnneMarie Borlind, ZZ Sensitive Facial Toner
Aqua (Water), Alcohol, Sorbitol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hypericum Perforatum Extract, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Thymus Serpillum Extract, Sucrose Cocoate, allantoin, Sodium Cocoyl Glutamate.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-02-15 o 17:22
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 08:44   #298
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hej potrzebuje malej rady w doborze kremiku pod oczy.
Mam cienie, bardzo cieniutka skóre pod oczami ktora wykazuje juz oznaki pierwszych "zmarszczek"
Wiem ze za ciezkie kremy robia mi opuchlizne wiec szukam czegos lzejszego co nawilzy, wzmocni i moze rozjasni cienie.

1. Lierac, Diopticerne (krem pod oczy przeciwko cieniom)
Skład: water (aqua), palm kernel oil (elaeis guineensis), butcherbroom extract (ruscus aculeatus), carbomer, triethanolamine, arnica extract (arnica mon-tana), tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben

2. La Roche Posay, Active C Yeux (krem pod oczy)
Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, propylene glycol, ascorbic acid, canola/canola oil, sodium citrate, dimethicone copolyol, polymethyl methacrylate, disodium edta, citrus amara/bitter orange flower extract, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, butylparaben (code f.i.l.: b5379/2)

3. Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux (Kojący krem pod oczy dla skóry wrażliwej) 10ml
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Matricaria Extract (Chamomilla Recutita), Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclomethicone, Glycerin, Sucrose Stearate, PEG-12, Sucrose Distearate, Triethanolamine, Batyl Alcohol, Bisabolol, Carbomer, Dextran Sulfate, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate.

4. Messager Soin Yeux Multi-Vitamine (krem pod oczy) 15ml
Skład: Water (Aqua), Centaurea Cyanus Flower Extract, Glycerin, Phenyl Trimethicone, PEG-32, Caffeine, Propylene Glycol Ceteth-3 Acetate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Sucrose Cocoate, Triethanolamine, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arnica Montana Flower Extract, Butylparaben, Carbomer, Cyclomethicone, Dimethicone Copolyoil, Hieracium Pilosella Extract, Lecithin, Magnesium Ascorbyl Phospahate, Physalis Alkekengi Fruit Extract, Polyethylene, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Yellow 6 (CI15985)

5. Sensibio creme countour des yeux
krem pod oczy o dzialaniu ujedrniajacym

Composition :
formule INCI : Aqua, glycéryl stéarate, hydrogenated polyisobutene, caprylic/capric/linoleic triglycéride, faex, cetearyl alcohol, décyl oléate, glycerin, hexyl laurate, diméthicone, silica, cétéareth-20, dipalmitoyl hydroxyproline, hydrolyzed wheat protein, silanediol salicylate, tocopheryl acetate, caffeine, ceteareth-12, cetyl palmitate, triethanolamine, phénoxyéthanol, CI 77891, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, disodium EDTA, stéaroxydiméthicone, Centella asiatica, chlorhéxidine digluconate, sodium hyaluronate, CI 77491, glyceryl undécylénate, propylparaben, methylparaben, butylparaben, ethylparaben.

Bardzo dziekuje za pomoc
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 13:03   #299
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agniecha17 Pokaż wiadomość
Aqua, Hexanediol, Dipropylene Glycol, Poloxamer 184, Glycerin, Camelia Sinensis, Propylene Glycol, Centaurea Cyanus, Biosaccharide Gum-1, Panthenol, Calcium Panthothenate, Sorbitol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Polysorbate 20, Trideceth-9, Parfum, Benzoic Acid

Produkt to "Aqua desmaquillante 3 en 1" firmy hiszp. DIADERMINE (Schwarzkopf&Henkel)
tak, to płyn micelarny.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 16:09   #300
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Hej potrzebuje malej rady w doborze kremiku pod oczy.
Mam cienie, bardzo cieniutka skóre pod oczami ktora wykazuje juz oznaki pierwszych "zmarszczek"
Wiem ze za ciezkie kremy robia mi opuchlizne wiec szukam czegos lzejszego co nawilzy, wzmocni i moze rozjasni cienie.

1. Lierac, Diopticerne (krem pod oczy przeciwko cieniom)
Skład: water (aqua), palm kernel oil (elaeis guineensis), butcherbroom extract (ruscus aculeatus), carbomer, triethanolamine, arnica extract (arnica mon-tana), tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben

2. La Roche Posay, Active C Yeux (krem pod oczy)
Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, propylene glycol, ascorbic acid, canola/canola oil, sodium citrate, dimethicone copolyol, polymethyl methacrylate, disodium edta, citrus amara/bitter orange flower extract, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, butylparaben (code f.i.l.: b5379/2)

3. Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux (Kojący krem pod oczy dla skóry wrażliwej) 10ml
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Matricaria Extract (Chamomilla Recutita), Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclomethicone, Glycerin, Sucrose Stearate, PEG-12, Sucrose Distearate, Triethanolamine, Batyl Alcohol, Bisabolol, Carbomer, Dextran Sulfate, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate.

4. Messager Soin Yeux Multi-Vitamine (krem pod oczy) 15ml
Skład: Water (Aqua), Centaurea Cyanus Flower Extract, Glycerin, Phenyl Trimethicone, PEG-32, Caffeine, Propylene Glycol Ceteth-3 Acetate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Sucrose Cocoate, Triethanolamine, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arnica Montana Flower Extract, Butylparaben, Carbomer, Cyclomethicone, Dimethicone Copolyoil, Hieracium Pilosella Extract, Lecithin, Magnesium Ascorbyl Phospahate, Physalis Alkekengi Fruit Extract, Polyethylene, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Yellow 6 (CI15985)

5. Sensibio creme countour des yeux
krem pod oczy o dzialaniu ujedrniajacym

Composition :
formule INCI : Aqua, glycéryl stéarate, hydrogenated polyisobutene, caprylic/capric/linoleic triglycéride, faex, cetearyl alcohol, décyl oléate, glycerin, hexyl laurate, diméthicone, silica, cétéareth-20, dipalmitoyl hydroxyproline, hydrolyzed wheat protein, silanediol salicylate, tocopheryl acetate, caffeine, ceteareth-12, cetyl palmitate, triethanolamine, phénoxyéthanol, CI 77891, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, disodium EDTA, stéaroxydiméthicone, Centella asiatica, chlorhéxidine digluconate, sodium hyaluronate, CI 77491, glyceryl undécylénate, propylparaben, methylparaben, butylparaben, ethylparaben.

Bardzo dziekuje za pomoc

Tak patrze na te sklady i ja bym chyba wybrala ten z LRP active C-tak patrze pod katem tez swojej wrazliwej i suchej cery-wydaje mi sie ze sklad najlepszy no i ascorbic acid prawie na poczatku skladu-chyba cienie by lekko rozjasnil-ale poczekaj na opinie innych dziewczyn bo ja to sie srednio znam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.