Potówki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-05, 21:50   #31
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 714
Dot.: Jak unikać tzw. "potówek"



Nigdy nie mialam potowek ale zaciekawilo mnie co to takiego i znalazlam male co nieco dla Was

Podobny temat z poradami :Tutaj

Cytat:
Potówki i ropnie

Najczęściej spotykanym schorzeniem gruczołów potowych są pospolite potówki (miliaria). Powstają one w następstwie wzmożonego pocenia i utrudnienia w wydalaniu potu, w efekcie czego tworzą się pęcherzyki. Jeżeli umiejscowione są tuż pod warstwą rogową naskórka, mówimy o potówkach zwykłych. W przypadku głębszego umiejscowienia, mamy do czynienia z potówkami czerwonymi, a jeżeli znajdują się najgłębiej, na granicy skórno-naskórkowej, to mówimy o potówkach głębokich.

Potówki zwykłe powstają w następstwie silnego pocenia spowodowanego np. gorączką. Są to drobne, liczne pęcherzyki rozsiane na tułowiu. Nie powodują żadnych dolegliwości i ustępują samoistnie po kilku dniach, z lekkim złuszczaniem naskórka.

Potówki czerwone powstają pod wpływem wysokiej temperatury i wilgotności otoczenia. U osób dorosłych mogą np. pojawiać się w klimacie tropikalnym, a u dzieci w efekcie przegrzania. Mają postać czerwonych grudek, u dorosłych umiejscowionych na tułowiu, a u dzieci na karku, w pachwinach, pachach, na twarzy i w innych okolicach. Towarzyszy im uczucie pieczenia.

Nawracające potówki czerwone, zwłaszcza w klimacie tropikalnym, mogą przeistoczyć się w potówki głębokie. Potówki czerwone nierzadko ulegają wtórnie zakażeniom bakteryjnym. Leczenie potówek polega przede wszystkim na usunięciu przyczyn je powodujących, tzn. unikaniu przegrzewania, zwłaszcza dzieci. Miejscowo natomiast stosuje się papki z kwasem borowym i mentolem, a w przypadku powikłań bakteryjnych aerozole z dodatkiem antybiotyku.

Ropnie mnogie pach (hidradenitis suppurativa) to w istocie bakteryjne zakażenie gruczołów apokrynowych. Sprzyja temu zwiększone pocenie. To schorzenie może pojawić się dopiero w czasie, kiedy gruczoły apokrynowe zaczynają funkcjonować, tzn. po okresie pokwitania. Zmiany mają charakter ropnych, bolesnych guzów ulegających po różnym okresie trwania przebiciu. Pojawiają się tam, gdzie występują gruczoły apokrynowe, ale najczęściej dotyczą okolicy pach. Schorzenie często trwa przez wiele miesięcy, zmiany nierzadko nawracają.

W leczeniu stosuje się antybiotyki (zgodnie z wynikiem wykonanego wcześniej posiewu ropy i antybiogramu), szczepionki bakteryjne. Miejscowo skórę odkaża się roztworami przeciwbakteryjnymi, stosuje się maści antybiotykowe, maść ichtiolową. W razie potrzeby schorzenie leczy się chirurgicznie, nacinając ropnie. W przypadkach o nawrotowym charakterze zmiany usuwa się w całości, pokrywając ubytki przeszczepami skóry.
Fragment ze strony: Resmedica

Wersja dla dzieci ze strony eDziecko
Cytat:
Aby zlikwidować potówki, należy je przecierać kilka razy dziennie gazą zwilżoną roztworem sody oczyszczonej (łyżeczka sody na filiżankę wody) lub kąpać malca w wodzie z dodatkiem krochmalu albo nadmanganianu potasu (woda powinna być lekko różowa). Potówki nie są groźne, pęcherzyki szybko przysychają.
To nic groznego

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 714 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 20:20   #32
pat111
Rozeznanie
 
Avatar pat111
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 680
Potówki

Dziewczyny! Potrzebuje pomocy. Zauważyłam na dekolcie potówki (?), narazie są niewidoczne tylko czuje małe krosty, a gdzie niegdzie już większe, potarłam spirytusem salicytynowym. Pomoże? Co robić, żeby jak najszybciej się pozbyć tego świństwa?!
pat111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 21:01   #33
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Potówki ?

wrzuc "potówki" do wyszukiwarki ja tym sposobem znazłam dla Ciebie kilka watków w których dziewcznyny piszą jak sobie z nimi poradzic.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pot%F3wki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pot%F3wki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pot%F3wki
itd.

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 04:53   #34
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Potówki ?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
wrzuc "potówki" do wyszukiwarki ja tym sposobem znazłam dla Ciebie kilka watków w których dziewcznyny piszą jak sobie z nimi poradzic.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pot%F3wki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pot%F3wki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=pot%F3wki
itd.

Pozdrawiam
Dzięki
Łącze podobne wątki i zachęcam do korzystania wszystkich z wyszukiwarki
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:11   #35
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
potówki, bąbelki z wodą, sama już nie wiem

Witam Kochane

Od kilku dni zauważyłam, że wychodzą mi na twarzy (najwięcej na brodzie) dziwne, małe, przeźroczyste, wypukłe i wypełnione wodą bąbelki. Kiedy przejadę po takim bąbelku paznokciem on odrazu pęka, wylawa się ta woda właśnie czy to jest woda? Po tym "paznokciowym" zabiegu pozostaje mała czerwona ranka a później strupek.
Zastanawiam się co to jest? Czego to może być objaw? Nigdy wcześniej nie miałam takich bąbelków na twarzy. Nie zmieniałam ostatnio żadnych kosmetyków. Podkładu nie używam już 2 miesiące więc nic nie powinno być zatkane. Sama już nie wiem.

Z góry dziękuję za info
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 05:58   #36
veiled
Rozeznanie
 
Avatar veiled
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pisze do was z ...nieba;)
Wiadomości: 553
GG do veiled
Cool potowki na szyi- zmora;(

witam wszystkie wizazanki! w sumie to nie wiedzialam gdzie umiescic ten watek...ale...wiec do rzeczy...mam na szyi potowki w jednym miejscu...a ciagle nosze szalik (pamietam ze jak rok temu nosilam szalik to tez mi potowki wyskoczyly)...i nie wiem co mam z tym zrobic...przepisano mi masc z witamina A ale to nie pomaga...jestem w rozpaczy, bo juz wiosna niedlugo a ja nie moge odkryc mojej szyi!!!! pomocy....
veiled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:20   #37
Gosia510
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Exclamation Potówki

Hej
Co jakiś czas na czole wyskakują mi potówki. Nie mam pomysłu jak z nimi walczyć, a chcę żeby obeszło się to bez wizyty u dermatologa. Czytałam na pewnym forum, że u małych dzieci stosuje się na to krochmal, ale ja w końcu mam już 15 lat i do bobaska mi trochę brakuje Proszę o jakieś rady, bo może i z daleka nie mogą być dostrzegnięte, jednak jak każda dziewczyna chcę mieć idealną cere Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi
Gosia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 16:36   #38
kolialig
Raczkowanie
 
Avatar kolialig
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Potówki

Uważam że powinnaś się skonsultowac z dermatologiem. Bedzie szybko i pewnie a dermatolog od razu powie ci co mozesz stosowac zeby nie uszkodzic cery i jej nie uczulic. Ale poszukaj w wyszukiwarce moze beda jakies skuteczne sposoby na pozbycie sie tych potowek.
kolialig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 18:30   #39
Anuuleczkaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Potówki

Ja teraz lecze się sokiem z czosnku... stanowczo "przygasły" te małe paskudstwa mam potówki na czole i na policzkach... Trochę ten zapach nie jest przyjemny, ale mam nadzieję że krostki wkrótce całkiem znikną
Anuuleczkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 12:43   #40
Gosia510
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Potówki

Uff zeszły na szczęście Używałam odświeżających i nawilżających chusteczek jednorazowych. Fajna sprawa niecały tydzień i po problemie
Gosia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 10:08   #41
magmru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Potówki

hej. Ja równiez mam problem z potówkami.. Mój problem zaczął sie od częstych wizyt w solarium i potówki, bardzo intensywne, pojawiły się na czole i dekoldzie. Postanowiłam unikać solarium i słońca ale to na nic. Byłam u lekarza, robiłam peeling, maseczki, brałam antybiotyki i nadal nic.
Kupiłam sobie wapno które pije dwa razy dziennie a zamiast kremu do twarzy używam maści z wit A i problem zniknął

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

No tak tylko wszystkie porady głównie oparte są na dolegliwościach dziecięcych...a ja jestem po 20-tce, coraz większy problem jest z potówkami, myślę, że ograniczenie np słodyczy i różnych fast foodów też pomoże,Dziewczyny zróbcie sobie kilka dni zdrowego odzywiania, kupcie jakies witaminy a przede wszystkim wapno i myślę ze pomoże a i nie zapomnijcie o dokładnym czyszczeniu twarzy rano i wieczorem i nie przesadzajcie z kremem
magmru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-12, 16:03   #42
ala1692
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 40
Dot.: Potówki

mi od wczoraj wyskoczyły takie kroski swedzące i czerwone, chyba to są potówki bo są z wodą w środku, dzisiaj jeszcze chodziłam po mieście i wyszło mi wiecej na całym dekoldzie mam..
ale troche dziwnie ze potówki bo miałam bluzke z dekoltem, moze tu uczulenie na sońce??? co robić?
ala1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 12:07   #43
healthbeauty
Przyczajenie
 
Avatar healthbeauty
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Potówki

Część Dziewczyny!
przeczytałam wszystkie Wasze komentarze i spróbuje Waszych sposobów, ale im dłużej czytam tym mocniej się zastanawiam czy to są na pewno potówki. Moje krostki są na plecach, ramionach, trochę na brzuchu i pośladkach. Kiedyś ktoś mi polecał żeby wyduszać ale to nie jest dobry pomysł bo mi wgl nie pomaga.
Krostki nie są czerwone, nie ma stanu zapalnego, są podskórne ale mam je już kilka miesięcy non stop! myję się rzecz jasna często (mydłem allepo) nie natłuszczam pleców mocno. Może to uczulenie? ale nie mam pojęcia na co.

Chciałam brać zyrtec ale podobno od tego można przytyć. Słyszałyście o tym?
healthbeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.