Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-15, 18:52   #301
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

DERMOKLAR ph 5,5

(producent Blau Farma)
Emulsja do mycia ciała

Skład:

-Aqua
-sodium Laureth Sulfate
-PEG-80 Glyceryl Tallowate
-Disodium Laureth Sulfosuccinate
-Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate
-PEG-7 Glyceryl Cocoate
-Glycerin
-Cocoamide DEA
-PEG-75 Lanolin
-PEG-150 Distarate
-Sodium Chloride
-Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate
-Cocoamidopropylamine Oxide
-Citric Acid

plus napis pod tym wszystkim : "...zawiera substancje o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym i przeciwłojotokowym, łagodne środki powierzchniowo czynne, oraz substancje uszlachetniające."


Teraz powiem o co mi chodzi z tą emulsja : otóż jakieś 2,5 roku temu "zerwałam" znajomosć z moją dermatolog która była "świetnym" specjalista (np przez 3 miesiace żarłam po 9 dziennie tabletek tetracykliny a potem miało mi przejść i powiedziała,ze nie musze się zgłaszac do kontroli bo to bedzie koniec leczenia i wiecej zrobić sie nie da... )..wiec od czasu gdy zerwałam z nia kontakty wciąż myłam twarz ta właśnie emulsja polecona mi przez tamta beznadziejna doktorkę...teraz trafiłam na swietnego dermatologa (tak mi się wydaje) on powiedział,zeby preparat do mycia twarzy urzywać narazie taki jak do tej pory i rozpoczął powolne leczenie...a ja zapomniałam zapytac, czy to co stosuje sie nadaje (byłam z zupełnie inna sprawa i tak mnie zaskoczył trochę z tymi lekami na tradzik)

...sprawdzcie dziewczyny skład tego dziwnego specyfiku, bo mimo ,ze uzywam go juz dłuzszy czas-mam wrazenie ,ze mi nie służy

..jesli chodzi o moja skórę, to jest typowo mieszana-czyli tłuste "T"
jednak po myciu jakimkolwiek kosmetykiem jest tak strasznie sycha i sciagnieta, ze aż okropnie mnie swędzi wiec musze stosowac całkiem sporo kremu, co na ten przetłuszczajacy się nos, brodę i czolo nieszczególnie bym chciała

...poradzcie-czy ten kosmetyk jest dla mnie dobry, bo ja mam jakies niejasne poczucie,ze niekoniecznie
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 19:43   #302
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
DERMOKLAR ph 5,5

(producent Blau Farma)
Emulsja do mycia ciała

Skład:

-Aqua
-sodium Laureth Sulfate
-PEG-80 Glyceryl Tallowate
-Disodium Laureth Sulfosuccinate
-Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate
-PEG-7 Glyceryl Cocoate
-Glycerin
-Cocoamide DEA
-PEG-75 Lanolin
-PEG-150 Distarate
-Sodium Chloride
-Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate
-Cocoamidopropylamine Oxide
-Citric Acid

plus napis pod tym wszystkim : "...zawiera substancje o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwbakteryjnym i przeciwłojotokowym, łagodne środki powierzchniowo czynne, oraz substancje uszlachetniające."


Teraz powiem o co mi chodzi z tą emulsja : otóż jakieś 2,5 roku temu "zerwałam" znajomosć z moją dermatolog która była "świetnym" specjalista (np przez 3 miesiace żarłam po 9 dziennie tabletek tetracykliny a potem miało mi przejść i powiedziała,ze nie musze się zgłaszac do kontroli bo to bedzie koniec leczenia i wiecej zrobić sie nie da... )..wiec od czasu gdy zerwałam z nia kontakty wciąż myłam twarz ta właśnie emulsja polecona mi przez tamta beznadziejna doktorkę...teraz trafiłam na swietnego dermatologa (tak mi się wydaje) on powiedział,zeby preparat do mycia twarzy urzywać narazie taki jak do tej pory i rozpoczął powolne leczenie...a ja zapomniałam zapytac, czy to co stosuje sie nadaje (byłam z zupełnie inna sprawa i tak mnie zaskoczył trochę z tymi lekami na tradzik)

...sprawdzcie dziewczyny skład tego dziwnego specyfiku, bo mimo ,ze uzywam go juz dłuzszy czas-mam wrazenie ,ze mi nie służy

..jesli chodzi o moja skórę, to jest typowo mieszana-czyli tłuste "T"
jednak po myciu jakimkolwiek kosmetykiem jest tak strasznie sycha i sciagnieta, ze aż okropnie mnie swędzi wiec musze stosowac całkiem sporo kremu, co na ten przetłuszczajacy się nos, brodę i czolo nieszczególnie bym chciała

...poradzcie-czy ten kosmetyk jest dla mnie dobry, bo ja mam jakies niejasne poczucie,ze niekoniecznie
sls na drugim miejscu w skladzie-darowalabym sobie-mi wszystko z sls sciaga i wysusza skore.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 19:51   #303
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A na krostki uzywam Pan Sticka MAx FActora - dla mnie najlepszy i baaardzo wydajny.
obejrzałam dzisiaj tego pan sticka - rzeczywiście super delikatny ale do suchr cery, za duży po nim "poślizg"
clinique airbrush jest fajny choć drogi ale składu nie przepisałam
a la rocha jak na zlosc nie było

za to fajne wydaja mi się
Maybelline Everfresh ...
(Skład: /light beige/ Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polysobutene, Sorbitan Isostearate, Propylene Glycol, Ozokerite, Hexylene Glycol, Mel/Honey, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isopropyl Titanium Trisostearate, Acrylates Copolymer, Diazolinnyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Disodium EDTA, Urea, Cucumis Sativus/Cucumber Fruit Extract, Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Chamomilla Recutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe Barbadensis Leaf Extract, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/Iron Oxides, Mica, CI 77007/Ultramarines)

i ArtDeco, Perfect Teint Concealer (korektor w pędzelku)
(Skład: Aqua, cyclomethicone, gycerin, titanium dioxide, talc, paraffinum liquidum, peg/ppg-20/6 dimethicone, magnesium sulfate, c12-14 pareth-3, methicone, methylparaben, squalane (+/- mica, ci 77491, ci 77492, ci 77499) )

[/COLOR]proszę o jeszcze jedną interpretację

L'Oreal, Translucide, Puder sypki z witaminą C


Skład: nylon-12, ptfe, dimethicon, acrylates copolymer, magnesium stearate, isocetyl stearate, boron nitride, phenoxyethanol, cetyl dimethicone, lauroyl lysine, isopropyl titanium triisostearate, trimethylosiloxysilicate, methylparaben, tocopheryl acetate, magnesium ascorbyl phpsphate, ethylparaben, butylparaben, parfum/fragrance, isobutylparaben, propylparaben (+/- mica, ci 77491, ci 77499, ci 77492 /iron oxides, ci 77120/barium sulfate, ci 77891/titanium dioxide, ci 77163/bismuthoxychloride, ci 15850/red 7, ci 73360/red 30, ci 75470/carmine, ci 77288/chromium oxide greens, ci 77289/chromium hydroxide green, ci 77510/ferric ferrocyanide, ci 77742/manganese violet, ci 77007/ultramarines, ci 19140/ yellow lake, ci 42090/blue lake)

polecacie? nie poleca?
nadaje się do skóry mieszanej?
zatyka?


z ciekawości spytam - rozgryzanie składów to Twoje hobby czy ma jakiś związek z wykonywanym zawodem/studiami?
tego się można nauczyć wogóle???
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-16 o 09:53
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 20:44   #304
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Fajny wątek

Poproszę którąś ze znawczyń o pomoc - sama nie znam się ani tyci

Cera - mieszana, rozszerzone pory, szybko sie zanieczyszczająca, grudki male w okolicach żuchwy i skroni Jednoczesnie cera z tendencją do suchości - muszę mieć poważny nawilżacz na noc

Wybrałam Humakten - emollient z największą zawartością wody z pośród produktów szwedzkiej firmy Orion Pharma.

Podaję skład proszę o sugestie, czy coś może szkodzić mojej cerze:

AQUA (to chyba dobrze), BUTYLENE GLYCOL, DECYL OLEATE, CETEARYL ALCOHOL, PEG-6 STEARATE, APRICOT KERNEK OIL, PEG-6 ESTERS, GLYCOL STEARATE, PEG-32 STEARTE, SODIUMCETEARYL SULFATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN

Dziękuję slicznie
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 21:54   #305
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: KRYOLAN

W KOŃCU MAM KILKA KRYOLANÓW
ZERKNIECIE?
są często stosowane przez makijażystki dlatego sie nimi zainteresowałam . bo trwałe to są na pewno


DERMACOLORLIGHT FLUID NR ART 70110



Aqua (water), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octyldodecanol, isopropyl myristate, cetyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, cocoglycerids, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, stearic acid, sodium lauryl sulfate, sodium chloride, triethanolamine, xanthan gum, sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, talc, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, kaolin, magnesium myristate, allantoin, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl methoxycinnamate, (dl-alpha-) tocopherol, tocopheryl acetate, bisabolol, persea gratissima (avocado oil unsaponifiables), methylparaben, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum (fragrance) and may contain: [+/- titanium dioxide CI 77891, iron oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, red 7 CI 15850:1, red 36 CI 12085, ultramarines CI 77007].

ULTRA FLUID FOUNDATION 9130


Aqua (water), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octyldodecanol, talc magnesium myristate, kaolin, stearic acid, cetyl alcohol, isopropyl myristate, hydrogenated polyisobutene, glycerin, triethanolamine, phenoxyethanol, cocoglycerides, glyceryl stearate, cyclopentasiloxane, xanthan gum, sodium lactate, sodium PCA, methylparaben, allantoin, sodium chloride, sodium lauryl sulfate, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, ethylparaben, propylparaben, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, amyl cinnamal, benzyl salicylate, coumarin, eugenol, geraniol, hydroxycitronellal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, alpha-isomethyl ionone, parfum (fragrance) and may contain: [*/- titanium dioxide CI 77891, iron oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, ultramarines CI 77007, carmine CI 75470, red 36 CI 12085, red 7 CI 15850, chromium hydroxide green CI 77289, yellow 5 lake CI 19140, red 40 lake CI 16035].

czekam jeszcze na jeden skład al potem przepiszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dermacolorlight fluid.JPG (60,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ultra Fluid Foundation.JPG (68,5 KB, 4 załadowań)
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-16 o 09:56
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 22:11   #306
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ewelinaziaja - może warto zajrzeć do KWC - tam jest kilka recenzji pudru Translucide i znajdziesz odpowiedź na to, czy matuje i rozświetla. Jeśli chcesz wiedzieć czy jest polecany -wyszukiwarka, o tym pudrze na biochemii jest pełno postów.

Podobnie sprawa ma się z Humektanem, wystarczy przejrzeć opinie użytkowniczek, np. z wątku o nawilżaniu twarzy podczas kuracji kwasowych, by się przekonać, że jest kremem polecanym i nie szkodzi nikomu (poza tym, co to znaczy, że cos komuś szkodzi? - podrażnia, zatyka czy co?)

Dziewczyny - no litości, obserwuję ten wątek od początku, wątek miał być konstruktywny, a tu widzę, że ciągle są pytania o rzeczy znane, łatwe do znalezienia albo wręcz oklepane, np. Translucide. To, że się wklei skład, nie zwalnia ze skorzystania z wyszukiwarki.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2007-02-16 o 10:30
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 07:00   #307
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
ewelinazja - może warto zajrzeć do KWC - tam jest kilka recenzji pudru Translucide i znajdziesz odpowiedź na to, czy matuje i rozświetla. Jeśli chcesz wiedzieć czy jest polecany -wyszukiwarka, o tym pudrze na biochemii jest pełno postów.

Dziewczyny - no litości, obserwuję ten wątek od początku, wątek miał być konstruktywny, a tu widzę, że ciągle są pytania o rzeczy znane, łatwe do znalezienia albo wręcz oklepane, np. Translucide. To, że się wklei skład, nie zwalnia ze skorzystania z wyszukiwarki.
przede wszystkim warto dodać, że nie każdego matuje to samo zauważyłam to na własnej skórze a więc opinie innych z KWC są dla mnie do niczego. Znam je, na podstawie ich właśnie segreguje to co mam zamiar spróbować, próbuję i jeśli jest w miarę OK to wklejam skład. Poza tym nikt w KWC nie pisze o tym czy coś zapycha czy nie

a jeśli chodzi o wyszukiwarkę to korzystam ale przyznaję bez bicia, że akurat o translucide nie sprawdziłam. i tylko z tym się z Tobą zgadzam,

jak dla mnie ten wątek jest bardzo konstruktywny i bardzo dużo się dzięki niemu dowiedziałam za co ukłony dla L_V
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 09:30   #308
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
przede wszystkim warto dodać, że nie każdego matuje to samo zauważyłam to na własnej skórze a więc opinie innych z KWC są dla mnie do niczego. Znam je, na podstawie ich właśnie segreguje to co mam zamiar spróbować, próbuję i jeśli jest w miarę OK to wklejam skład. Poza tym nikt w KWC nie pisze o tym czy coś zapycha czy nie

a jeśli chodzi o wyszukiwarkę to korzystam ale przyznaję bez bicia, że akurat o translucide nie sprawdziłam. i tylko z tym się z Tobą zgadzam,

jak dla mnie ten wątek jest bardzo konstruktywny i bardzo dużo się dzięki niemu dowiedziałam za co ukłony dla L_V
Przykro mi, że oceny Translucide w KWC są dla Ciebie do niczego, bo jest tam m.in. bardzo miarodajna opinia Sylwiastej oraz Erato, a także m.in. moja opinia. Poza tym w KWC nie pisze nikt inny, jak tylko uczestniczki forum, można to sprawdzić po nickach.

Gdybyś skorzystała z wyszukiwarki, to byś się dowiedziała, że Translucide sam słabo matuje filtry i wszyscy go mieszają ze skrobią bądź z jedwabnym Hauschką, nie słyszałam,żeby ktos narzekał, że go zatyka. Co do składu - jest beztalkowy, a poza tym "jego skład to teflon i plastiki", tak się o tym pudrze wyraziła Carol, autorytet w dziedzinie biochemii, używamy go, bo jest mało pudrów beztalkowych na rynku.

A co do pomocy LV - nie wątpię, że z niej skorzystałaś, bo widzę, że LV pracuje w tym wątku ponad siły (buziaki dla modki), zatem prośba, aby w miarę możliwości proste zagadnienia rozwiązywać we własnym zakresie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 09:48   #309
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Przykro mi, że oceny Translucide w KWC są dla Ciebie do niczego, bo jest tam m.in. bardzo miarodajna opinia Sylwiastej oraz Erato, a także m.in. moja opinia. Poza tym w KWC nie pisze nikt inny, jak tylko uczestniczki forum, można to sprawdzić po nickach.
posłuchaj, są rzeczy które kupuję bez zastanowienia po przeczytaniu KWC, np do ciała, ale sa takie, z reguły "kolorowe", co do których mam wątpliwości a forum jest po to aby je rozwiewać czyż nie?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Co do składu - jest beztalkowy, a poza tym "jego skład to teflon i plastiki",
o tych plastikach przeczytałam właśnie po Twoim poście, korzystając z wyszukiwarki

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A co do pomocy LV - nie wątpię, że z niej skorzystałaś, bo widzę, że LV pracuje w tym wątku ponad siły (buziaki dla modki), zatem prośba, aby w miarę możliwości proste zagadnienia rozwiązywać we własnym zakresie.
tak też właśnie robię.
pozdrawiam
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 11:18   #310
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Cera - mieszana, rozszerzone pory, szybko sie zanieczyszczająca...
Jednoczesnie cera z tendencją do suchości

Wybrałam Humakten - emollient z największą zawartością wody z pośród produktów szwedzkiej firmy Orion Pharma.
Rybko-odrazu powiem na wstepie, ze nie znam się tych wszystkich składach ale mam podobny "charakter" skóry ( z tego co wyczytaam)

Mi humektan bardzo pomógł...działa rewelacyjnie, jest leciutki ładnie się wchłania..
...naprawde bardzo bardzo dobra rzecz...polecam
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 15:53   #311
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Hej potrzebuje malej rady w doborze kremiku pod oczy.
Mam cienie, bardzo cieniutka skóre pod oczami ktora wykazuje juz oznaki pierwszych "zmarszczek"
Wiem ze za ciezkie kremy robia mi opuchlizne wiec szukam czegos lzejszego co nawilzy, wzmocni i moze rozjasni cienie.

1. Lierac, Diopticerne (krem pod oczy przeciwko cieniom)
Skład: water (aqua), palm kernel oil (elaeis guineensis), butcherbroom extract (ruscus aculeatus), carbomer, triethanolamine, arnica extract (arnica mon-tana), tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben

2. La Roche Posay, Active C Yeux (krem pod oczy)
Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, propylene glycol, ascorbic acid, canola/canola oil, sodium citrate, dimethicone copolyol, polymethyl methacrylate, disodium edta, citrus amara/bitter orange flower extract, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, butylparaben (code f.i.l.: b5379/2)

3. Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux (Kojący krem pod oczy dla skóry wrażliwej) 10ml
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Matricaria Extract (Chamomilla Recutita), Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclomethicone, Glycerin, Sucrose Stearate, PEG-12, Sucrose Distearate, Triethanolamine, Batyl Alcohol, Bisabolol, Carbomer, Dextran Sulfate, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate.

4. Messager Soin Yeux Multi-Vitamine (krem pod oczy) 15ml
Skład: Water (Aqua), Centaurea Cyanus Flower Extract, Glycerin, Phenyl Trimethicone, PEG-32, Caffeine, Propylene Glycol Ceteth-3 Acetate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Sucrose Cocoate, Triethanolamine, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arnica Montana Flower Extract, Butylparaben, Carbomer, Cyclomethicone, Dimethicone Copolyoil, Hieracium Pilosella Extract, Lecithin, Magnesium Ascorbyl Phospahate, Physalis Alkekengi Fruit Extract, Polyethylene, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Yellow 6 (CI15985)

5. Sensibio creme countour des yeux
krem pod oczy o dzialaniu ujedrniajacym

Composition :
formule INCI : Aqua, glycéryl stéarate, hydrogenated polyisobutene, caprylic/capric/linoleic triglycéride, faex, cetearyl alcohol, décyl oléate, glycerin, hexyl laurate, diméthicone, silica, cétéareth-20, dipalmitoyl hydroxyproline, hydrolyzed wheat protein, silanediol salicylate, tocopheryl acetate, caffeine, ceteareth-12, cetyl palmitate, triethanolamine, phénoxyéthanol, CI 77891, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, disodium EDTA, stéaroxydiméthicone, Centella asiatica, chlorhéxidine digluconate, sodium hyaluronate, CI 77491, glyceryl undécylénate, propylparaben, methylparaben, butylparaben, ethylparaben.

Bardzo dziekuje za pomoc
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Tak patrze na te sklady i ja bym chyba wybrala ten z LRP active C-tak patrze pod katem tez swojej wrazliwej i suchej cery-wydaje mi sie ze sklad najlepszy no i ascorbic acid prawie na poczatku skladu-chyba cienie by lekko rozjasnil-ale poczekaj na opinie innych dziewczyn bo ja to sie srednio znam
Zgadzam się z Elfem, a tak w ogóle to wybrałabym [co zresztą i tak od dawna praktykuję] wersje do twarzy. Nie ma sensu kupować kremu specjalnie p/oczy, skłądy sa bliźniaczo podobne, a wychodzi o niebo ekonomiczniej.
MOje typy: Active C - świetna profilaktyka p/zmarszczkowa a takze likwidacja drobnych, istniejącyc juz zmarszczek. Ewentualnie krem łągodzący Avene, chociaz tego uzyłabym raczej jako kompresu kojącego, maseczki p/oczy. Pozostałe nie sa złe, ale nie sądzę, aby miały widoczne działanie p/zmarszczkowe.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 16:01   #312
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
DERMOKLAR ph 5,5

(producent Blau Farma)
Emulsja do mycia ciała

Skład:

-Aqua
-sodium Laureth Sulfate
-PEG-80 Glyceryl Tallowate
-Disodium Laureth Sulfosuccinate
-Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate
-PEG-7 Glyceryl Cocoate
-Glycerin
-Cocoamide DEA
-PEG-75 Lanolin
-PEG-150 Distarate
-Sodium Chloride
-Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate
-Cocoamidopropylamine Oxide
-Citric Acid
Emulsja może wysuszac, i to nie tylko przez SLS na początku składu, ale także prez składniki, ktore zaznaczylam. Występuja one, np w szamponach p/łupieżowych, mają za zadanie hamowac łojotok. Skoro Twoja skóra nie jest łojotokowa, preparat jest zdecydowanie za silny.
ślę, ze powinnas zmienic zel do mycia buzi na cos łagodnego, bez silnych detergentów w skądzie - liste zeli bez SLSów znajdziesz w jednym z wątkow podpiętych na naszym forum. Dbaj tez o własciwe nawilzenie skory, bo z tego co napisałas wnioskuje ze jest odwodniona [uczucie sciagniecia, pieczenie].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 16:10   #313
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
(...)
Wybrałam Humakten - emollient z największą zawartością wody z pośród produktów szwedzkiej firmy Orion Pharma.

Podaję skład proszę o sugestie, czy coś może szkodzić mojej cerze:

AQUA (to chyba dobrze), BUTYLENE GLYCOL, DECYL OLEATE, CETEARYL ALCOHOL, PEG-6 STEARATE, APRICOT KERNEK OIL, PEG-6 ESTERS, GLYCOL STEARATE, PEG-32 STEARTE, SODIUMCETEARYL SULFATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN

Dziękuję slicznie
HUmektan był wielokrotnie omawiany na forum Ma bardzo dobre opinie, ze względu na prosty skład - jest dobrym uzupełnieniem kuracji retinoidowej albo kwasowej. Nie widzę tu nic co by mogło zaszkodzić.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 16:16   #314
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dbaj tez o własciwe nawilzenie skory, bo z tego co napisałas wnioskuje ze jest odwodniona [uczucie sciagniecia, pieczenie].
...uczucie sciagniecia i pieczenia mam tylko po umyciu twarzy dermoklarem a jesli chodzi o nawilzanie to tu jest własnie u mnie problem

dermatolog zapisał mi antybiotyk w małej dawce plus Metronidazol maść dwa razy dziennie i musze przyznac,ze wszystko mi ładnie znikło a jak metronidazol się skonczył, to teraz mam stosować Clindacne dwa razy dziennie wieć kiedy ja mam stosowac jakikolwiek nawilzający krem skoro mam sobie paszczę smarować tą maścią
...przyznam ,ze twarz myję tylko rano i na wieczór a czasem czasu starcza tylko na wieczór bo ja mam około 50 godzin tygodniowo zajec więc ciągle siedze na uczelni a dodatkowo juz niedługo zaczynam równolegle dwie prace...wyobrażacie to sobie: studia dzienne plus dwie prace równolegle nie wiem kiedy bedę wogle spać

L_V_ wielkie dzieki za poradę bo tak sobie myslałam,ze moze kupię cos lepszego gdy ta emulsja się skonczy ale skoro to jest typowo do skóry łojotokowej to przecoeż nie dla mnie...jak tylko znajda sie jakieś pieniązki-kupie cos nowego
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 17:25   #315
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
HUmektan był wielokrotnie omawiany na forum Ma bardzo dobre opinie, ze względu na prosty skład - jest dobrym uzupełnieniem kuracji retinoidowej albo kwasowej. Nie widzę tu nic co by mogło zaszkodzić.

L_V
zerkniesz na skład KRYOLANA? wkleiłam go kilka postów wcześniej
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 17:29   #316
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Czy móglby kroś mi powiedzieć jakie to alkohole ma w składzie ta pianka oczyszczająca Avon (do tł. skóry)? Ponieważ ona mnie pierwszy raz wogóle wysuszyła i chcialabym sie ustrzec przed podobnymi składnikami. I ewentualnie które z tych alkoholi są najbardziej wredne?

auqa,sodium c14-16 olefin sulfonate, glycerin, lauramidopropyl betaine, disodium cocoamphodiacetate, salicylic acid, parfum, phenoxyethanol, cocamidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, disodium edta, xanthan gum, isopropylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium citrate, butylene glycol, sodium chloride, benzoic acid, propylene glycol, bisabolol, lecithin, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, bambusa vulgaris extract, alcohol denat, c12-15 alkyl benzoate, spiraea ulmaria extract, methylparaben, ethylparaben, camellia sinensis extract, carbomer, propylparaben, retinyl palmitate, vitis vinifera seed extract, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, tocopherol

I dodatkowo zapychacze
ja się nieśmiało przypomnę
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 17:33   #317
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jakis czas temu kupilam sobie podklad:Kevyn Aucoin Sensual skin enhancer,uzywam go rzadko,praktycznie tylko na niespodzianki jako korektor,ja chyba jak go kupowalam to bylam chyba nieprzytomna,bo ma na pierwszym miejscu w skladzie mineral oil-a chyba powinnam go unikac przy mojej wrazliwej cerze.Sama niewiem-w kazdym badz razie,jakis czuje dyskomfort w nakladaniu go nawet na niespodzianki,strasznie dziwnie pachnie i jest strasznie ciezki.Zastanawiam sie czy zaryzykowac i potestowac go dluzej na cala twarz(na cala twarz uzylam go moze raz na impreze)nic sie nie dzialo ale cera nie byla idealna-odczuwalam takze lekkie pieczenie i dziwne swedzenie skory-co sadzicie o skladzie?Bo szczerze mowiac jak tak patrze teraz to ten sklad mi sie wogole nie podoba-tak to jest zaufac recenzjom a nie wlasnej intuicjii.Podklad ma jedna zalete chyba -kryje idealnie-szczegolnie podkowki pod oczami.No i fajnie rozswietla.
Skladniki nie podobajace mi sie teraz zaznaczylam na czarno.

Sklad:
Mineral Oil, Polybutane, Diethylhexyl Succinate, Polyethelene, Quartenium-18 Hectorite, Calcium Carbonate, Dextrin Palmitate, Honey, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba), Tocopheryl, Beeswax, Butylene Glycol, Cholesterol, Lecithin, Talc, Triethylhexanoin, Methylparaben, Fragrance (parfum), May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891


Drugie pytanie

Znalazlam taki toner-jest przeznaczony do bardzo wrazliwej cery-dziewczyny powiedzcie co robi w skladzie alkohol na drugim miejscu-czy jest on w duzej ilosci-a moze te inne ekstrakty beda go stabilizowac i bedzi ok-co myslicie?Szukam naprawde dobrego tonera-te ktore ostanio kupilam chyba mi do konca nie podpasowaly...

AnneMarie Borlind, ZZ Sensitive Facial Toner
Aqua (Water), Alcohol, Sorbitol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hypericum Perforatum Extract, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Thymus Serpillum Extract, Sucrose Cocoate, allantoin, Sodium Cocoyl Glutamate.
Ja tez sie niesmialo przypomneL_V w Tobie nasza nadzieja
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 18:40   #318
agaszp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V ja sie jeszcze nieśmiało przypomnę, jakbyś znalazła chwilkę...

Co byłoby lepsze, ta Dermika, za ocene której slicznie dziękuję czy Vichy Myokine do suchej??? ewentualnie jeszcze Avene???
Cera sucha wrazliwa lekko po 30-stce
Składy:
DERMIKA, PEPTIDIQ, Bioaktywny krem ujędrniajacy z peptydami IQ na dzień:
Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia chinensis, Sorbitan Olivate, Diapalmitoyl Hydroxyproline, Penataerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, Edta, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

Vichy Myokine do suchej skóry:
Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Prunus Armeniaca, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Isohexadecane, Zea Mays/Corn Starch, Silica, Cera Alba, Stearic Acid, Dimethicone, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Stearyl Alcohol, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Glycine Soja/Soybean Oil, Dimethiconol, Manganese Sulfate, Methylparaben, Arginine PCA, Adenosine, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Butylparaben, Polysorbate 80, Benzophenone-4, Parfum

Avene odzywczy z wit. C:
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum

Wielkie dzięki!!!
agaszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 19:52   #319
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Składów nie zanalizuję, ale z doświadczenia: Dermika PeptidQ - OK, Avene odzywczy z wit C baardzo OK ,nawilża mniej spektakularnie, choć IMo na dłuższą metę skuteczniej.
Myokine... bubel nafaszerowany silikonem albo czyms takim. Twarz się po nim ślizga i tyle jego działania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-16, 20:32   #320
annaagata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 45
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, jako nowa na tym forum.
Mam prośbę. Kupiłam krem do pyszczka: Phyto Olio Di Oliva / Hydro Senso Carotin Cream Gel, firmy DALTON
Pełny skład kremku: Aqua, glycine soja (soybean) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, propylene glycol, beta-carotene (CI 40800), olea europaea (olive)fruit oil, arachis hypogaea (peanut)oil, glycerin, panthenol, carbomer, sodium hydroxide, sodium benzoate, potassium sorbate, perfum (fragrance), CI 40800, calendula officinalis flower extract, bisabolol, disodium EDTA, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, cinnamyl alkohol, citronellol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, limonene, CI 15985 (FD&C yellow no.6)
No i nie wiem, czy on jest cokolwiek wart, tzn. czy dobrze zrobiłam. Cere mam mieszaną z problemami i ogólni brrr. Z wiekiem zaczyna się przesuszanie tu i tam. Stosuję kremik owyższy od paru dni i mam dziwne wrażenie, że dałam się naciągnąć
Co o tym myślicie?
annaagata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 08:19   #321
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Elfem, a tak w ogóle to wybrałabym [co zresztą i tak od dawna praktykuję] wersje do twarzy. Nie ma sensu kupować kremu specjalnie p/oczy, skłądy sa bliźniaczo podobne, a wychodzi o niebo ekonomiczniej.
MOje typy: Active C - świetna profilaktyka p/zmarszczkowa a takze likwidacja drobnych, istniejącyc juz zmarszczek. Ewentualnie krem łągodzący Avene, chociaz tego uzyłabym raczej jako kompresu kojącego, maseczki p/oczy. Pozostałe nie sa złe, ale nie sądzę, aby miały widoczne działanie p/zmarszczkowe.
Hej, bardzo Ci dziekuje za pomoc - tez sie zastanawialam czy krem pod oczy wogole jest potrzebny bo te do twarzy pewnie tak samo sie "spisuja"
Tylko czasem moje oczy jakos histerycznie reaguja na wszystkie specyfiki ktore pod nie nakladam - wiec dlatego zastanawialam sie nad jakims lagodzacym i nie podrazniajacym, obawaiam sie ze ten z wit.C moze podrazniac??

Ostatnio dostalam probke tego kremu - co o nim sadzisz??
Krem pod oczy Hydro-Balance Eucerin
Składniki:
Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycyrrhiza Inflata, Panax Ginseng, Saccharide Isomerate, Citric Acid, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Sodium Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9.

Producent o nim napisal tak:
  • dzięki zawartości żeń – szenia znanego z właściwości poprawiających krążenie krwi likwiduje worki i cienie pod oczami
  • koi i zapewnia 24-godzinne nawilżenie skóry wokół oczu
  • skóra jest wygładzona i długotrwale zabezpieczona przed utratą wilgoci
  • spojrzenie staje się rozświetlone
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 08:40   #322
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: KRYOLAN

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
W KOŃCU MAM KILKA KRYOLANÓW
ZERKNIECIE?
są często stosowane przez makijażystki dlatego sie nimi zainteresowałam . bo trwałe to są na pewno


DERMACOLORLIGHT FLUID NR ART 70110



Aqua (water), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octyldodecanol, isopropyl myristate, cetyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, glyceryl stearate, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, cocoglycerids, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, stearic acid, sodium lauryl sulfate, sodium chloride, triethanolamine, xanthan gum, sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, talc, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, kaolin, magnesium myristate, allantoin, butyl methoxydibenzoylmethane, octyl methoxycinnamate, (dl-alpha-) tocopherol, tocopheryl acetate, bisabolol, persea gratissima (avocado oil unsaponifiables), methylparaben, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum (fragrance) and may contain: [+/- titanium dioxide CI 77891, iron oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, red 7 CI 15850:1, red 36 CI 12085, ultramarines CI 77007].

ULTRA FLUID FOUNDATION 9130


Aqua (water), propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octyldodecanol, talc magnesium myristate, kaolin, stearic acid, cetyl alcohol, isopropyl myristate, hydrogenated polyisobutene, glycerin, triethanolamine, phenoxyethanol, cocoglycerides, glyceryl stearate, cyclopentasiloxane, xanthan gum, sodium lactate, sodium PCA, methylparaben, allantoin, sodium chloride, sodium lauryl sulfate, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, ethylparaben, propylparaben, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, amyl cinnamal, benzyl salicylate, coumarin, eugenol, geraniol, hydroxycitronellal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, alpha-isomethyl ionone, parfum (fragrance) and may contain: [*/- titanium dioxide CI 77891, iron oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, ultramarines CI 77007, carmine CI 75470, red 36 CI 12085, red 7 CI 15850, chromium hydroxide green CI 77289, yellow 5 lake CI 19140, red 40 lake CI 16035].

czekam jeszcze na jeden skład al potem przepiszę
Pierwszy- bardzo treściwy, ma sporo emolientów [na czarno], włąscicielki suchych cer powinny byc z niego zadowolone. POwinien mieć kremową, łątwo rozsmarowującą się konsystencje. Ma nawet mało silikonów, więc wg mnie jakiegoś spektakularnego matu nie bedzie. Ale ma za to mocznik i niacynamide, olejek z avokado - będzie dobrze nawilżał i nie podkreśłi suchości cery, odstających skorek itp. Ma tez troche filtrów p/słonecznych.

Drugi - nieco mnie emolientów, niektóre z nich przesuniete na dalsze pozycje w składzie, a wiec jest ich tam proporcjonalnie mniej. Do cer mieszanych/ tłustych - przez dużą zawartość talku i glinki kaolinnowej - nie bedzie spływał z twarzy, bedzie matowi skórę i może nawet nieco "ściągał".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 12:47   #323
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Czy móglby kroś mi powiedzieć jakie to alkohole ma w składzie ta pianka oczyszczająca Avon (do tł. skóry)? Ponieważ ona mnie pierwszy raz wogóle wysuszyła i chcialabym sie ustrzec przed podobnymi składnikami. I ewentualnie które z tych alkoholi są najbardziej wredne?

auqa,sodium c14-16 olefin sulfonate, glycerin, lauramidopropyl betaine, disodium cocoamphodiacetate, salicylic acid, parfum, phenoxyethanol, cocamidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, disodium edta, xanthan gum, isopropylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium citrate, butylene glycol, sodium chloride, benzoic acid, propylene glycol, bisabolol, lecithin, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, bambusa vulgaris extract, alcohol denat, c12-15 alkyl benzoate, spiraea ulmaria extract, methylparaben, ethylparaben, camellia sinensis extract, carbomer, propylparaben, retinyl palmitate, vitis vinifera seed extract, ascorbyl palmitate, beta-carotene, helianthus annuus seed oil, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, tocopherol

I dodatkowo zapychacze
Pianka wysusza bo ma dosyc wysoko w składzie kwasy i alkohol [na czerwono]. Dodatkowo, jest tu mnóstwo konserwantów, które także moga działac ściągająco i wysuszająco, gdyż mają działanie p/bakteryjne i p/grzybicze. ALgi i rumiane pałętają się na końcu składu, z pewnością jest ich tu zbyt mało aby mogły zadziałać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:01   #324
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo dziekuję, czyli powinnam patrzeć by te składniki nie były aż tak wysoko. A tak myślę czy może jakbym używała podczas jej stosowania krem który dziewczyny stosują po kwasach, taki na brodawki to by było dobrze?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:02   #325
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jakis czas temu kupilam sobie podklad:Kevyn Aucoin Sensual skin enhancer,uzywam go rzadko,praktycznie tylko na niespodzianki jako korektor,ja chyba jak go kupowalam to bylam chyba nieprzytomna,bo ma na pierwszym miejscu w skladzie mineral oil-a chyba powinnam go unikac przy mojej wrazliwej cerze.Sama niewiem-w kazdym badz razie,jakis czuje dyskomfort w nakladaniu go nawet na niespodzianki,strasznie dziwnie pachnie i jest strasznie ciezki.Zastanawiam sie czy zaryzykowac i potestowac go dluzej na cala twarz(na cala twarz uzylam go moze raz na impreze)nic sie nie dzialo ale cera nie byla idealna-odczuwalam takze lekkie pieczenie i dziwne swedzenie skory-co sadzicie o skladzie?Bo szczerze mowiac jak tak patrze teraz to ten sklad mi sie wogole nie podoba-tak to jest zaufac recenzjom a nie wlasnej intuicjii.Podklad ma jedna zalete chyba -kryje idealnie-szczegolnie podkowki pod oczami.No i fajnie rozswietla.
Skladniki nie podobajace mi sie teraz zaznaczylam na czarno.

Sklad:
Mineral Oil[/B], Polybutane, Diethylhexyl Succinate, Polyethelene, Quartenium-18 Hectorite, Calcium Carbonate, Dextrin Palmitate, Honey, [B]Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba), Tocopheryl, Beeswax, Butylene Glycol, Cholesterol, Lecithin, Talc, Triethylhexanoin, Methylparaben, Fragrance (parfum), May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891
No cóż, sporo tu zapychaczy - zaczynając od parafiny, ktora widnieje na pierwszym miejscu, poprzez woski roślinne [jojoba], wit E, wosk pszczeli po cholesterol i lecytynę. Mnie by zapchało na 100%.
Rozswietla, bo ma mikę w składzie [na rozowo] i tlenki żelaza..

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Drugie pytanie

Znalazlam taki toner-jest przeznaczony do bardzo wrazliwej cery-dziewczyny powiedzcie co robi w skladzie alkohol na drugim miejscu-czy jest on w duzej ilosci-a moze te inne ekstrakty beda go stabilizowac i bedzi ok-co myslicie?Szukam naprawde dobrego tonera-te ktore ostanio kupilam chyba mi do konca nie podpasowaly...

AnneMarie Borlind, ZZ Sensitive Facial Toner
Aqua (Water), Alcohol, Sorbitol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hypericum Perforatum Extract, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Thymus Serpillum Extract, Sucrose Cocoate, allantoin, Sodium Cocoyl Glutamate.
To kosmetyk "ekologiczny", a alkohol to naturalny konserwant - stad jego obecność w składzie. Mysle, ze zawatre tu wyciagi roślinne + allantoina zrównoważą jego obecność [przynajmniej powinny].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:21   #326
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agaszp Pokaż wiadomość
L_V ja sie jeszcze nieśmiało przypomnę, jakbyś znalazła chwilkę...

Co byłoby lepsze, ta Dermika, za ocene której slicznie dziękuję czy Vichy Myokine do suchej??? ewentualnie jeszcze Avene???
Cera sucha wrazliwa lekko po 30-stce

Składy:
DERMIKA, PEPTIDIQ, Bioaktywny krem ujędrniajacy z peptydami IQ na dzień:
Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia chinensis, Sorbitan Olivate, Diapalmitoyl Hydroxyproline, Penataerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, Edta, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

Vichy Myokine do suchej skóry:
Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Prunus Armeniaca, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Isohexadecane, Zea Mays/Corn Starch, Silica, Cera Alba, Stearic Acid, Dimethicone, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Stearyl Alcohol, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Glycine Soja/Soybean Oil, Dimethiconol, Manganese Sulfate, Methylparaben, Arginine PCA, Adenosine, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Butylparaben, Polysorbate 80, Benzophenone-4, Parfum

Avene odzywczy z wit. C:
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum

Wielkie dzięki!!!
* na czarno = emolenty, nawilżacze;
* na zielono = wyciągi roślinne;
* na niebiesko = silikony;
* na różowo = składniki bardzo mile widziane [np antyoksydanty]

Patrząc z punktu widzenia osoby z cerą suchą i/lub wrazliwą i oceniając te 3 kremiki na podstawie ich składów [liczą się dobre emolienty, mało silikonów, składniki aktywne jak np. mocznik, Q10,skwala(e)n, witC niacynamide i ew. interesujące wyciągi roślinne] oraz w miarę mało konserwantów najlepiej prezentuje sie Dermika. Potem wg mnie jednak Vichy [choć zawiera dosyć tłuste emolienty, jak np masło shea, które często zapycha, ale "suchary" je zazwyczaj lubią] i stosunkowo mało w nim skłądnika p/zmarszczkowego a na koncu Avene, bo niestety wpakowali do składyn polyacryamide, a wit C z tego kremu jest w niebyt aktywnej postaci, sa lepsze kremy. Wadą Vichy jest fakt, iz ma sporo silikonów, a wrazliwe cery zazwyczaj nie przepadają za tym dodatkiem, na korzysc Avene działają dobre emolienty no i woda termalna.
Zuzyłam słoik Avene i byłam zadowolona, jednak ze względu na ten polyacrylamide wolę nie uzywac tego kremu przez dłuższy czas, natomiast Vichy mnie pozapychał. Wybierz Dermikę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 13:35   #327
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez annaagata Pokaż wiadomość
Witam, jako nowa na tym forum.
Mam prośbę. Kupiłam krem do pyszczka: Phyto Olio Di Oliva / Hydro Senso Carotin Cream Gel, firmy DALTON

Pełny skład kremku: Aqua, glycine soja (soybean) oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, propylene glycol, beta-carotene (CI 40800), olea europaea (olive)fruit oil, arachis hypogaea (peanut)oil, glycerin, panthenol, carbomer, sodium hydroxide, sodium benzoate, potassium sorbate, perfum (fragrance), CI 40800, calendula officinalis flower extract, bisabolol, disodium EDTA, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, cinnamyl alkohol, citronellol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, limonene, CI 15985 (FD&C yellow no.6)
No i nie wiem, czy on jest cokolwiek wart, tzn. czy dobrze zrobiłam. Cere mam mieszaną z problemami i ogólni brrr. Z wiekiem zaczyna się przesuszanie tu i tam. Stosuję kremik owyższy od paru dni i mam dziwne wrażenie, że dałam się naciągnąć
Co o tym myślicie?
W zasadzie kremik nie wygląda źle, powinien nawilżac, i to dosyc solidnie. Mam tylko jedno zastrzezenie - uzyto w nim oleju z orzechów arachidowych a także aldehydu heksylocymanonowegojak równiez alkoholu cynamonowego, a te moga mocno uczulać. Jest jeszcze wosk roślinny -olej jojoba, moze zapychac. Ogólnie: raczej do skóry normalnej/suchej niz do mieszanej.

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Hej, bardzo Ci dziekuje za pomoc - tez sie zastanawialam czy krem pod oczy wogole jest potrzebny bo te do twarzy pewnie tak samo sie "spisuja"
Tylko czasem moje oczy jakos histerycznie reaguja na wszystkie specyfiki ktore pod nie nakladam - wiec dlatego zastanawialam sie nad jakims lagodzacym i nie podrazniajacym, obawaiam sie ze ten z wit.C moze podrazniac??

Ostatnio dostalam probke tego kremu - co o nim sadzisz??
Krem pod oczy Hydro-Balance Eucerin
Składniki:
Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycyrrhiza Inflata, Panax Ginseng, Saccharide Isomerate, Citric Acid, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Sodium Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9.

Producent o nim napisal tak:
  • dzięki zawartości żeń – szenia znanego z właściwości poprawiających krążenie krwi likwiduje worki i cienie pod oczami
  • koi i zapewnia 24-godzinne nawilżenie skóry wokół oczu
  • skóra jest wygładzona i długotrwale zabezpieczona przed utratą wilgoci
  • spojrzenie staje się rozświetlone
Jeśłi krem do twarzy nie podraznia okolicy oczu, stosouj go tam śmiało. Z wit C pod oczami faktycznie trzeba uwazac - moze szczypac, ale przyznam sie ze stosuję Redermic alboActive C juz od dawna i jeszcze nie zdarzyło mi się podraznienie.

Co do kremu, ktory chcesz abym sprawdziła - w zasadzie producent napisał prawde. Składnikiem aktywnym jest żeń-szeń, ktory bedzie działał usprawniająco na mikrokrążenie, co z kolei spowoduje lepsze ukrwienie skóry i zmniejszenie wroków pod oczami. i w zasadzie to tyle, kilka nawilżających emolientów.

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
bardzo dziekuję, czyli powinnam patrzeć by te składniki nie były aż tak wysoko. A tak myślę czy może jakbym używała podczas jej stosowania krem który dziewczyny stosują po kwasach, taki na brodawki to by było dobrze?
Prosze bardzo
Możesz spróbować - mowa oczywiscie o kremie "sutkowym" Rossmana
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 14:21   #328
annaagata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 45
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję L_V, teraz rozumiem dlaczego moja buźka nie zareagowała zbytnim entuzjazmem
annaagata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 14:53   #329
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: KRYOLAN

/ciach/

podbijam bo bardzo mi zależy na interpretacji składu tych kosmetyków
__________________


Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-17 o 17:57
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 17:55   #330
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: KRYOLAN

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
podbijam bo bardzo mi zależy na interpretacji składu tych kosmetyków
Ewelinazieja, patrz post #313!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.