Praca z nieboszczykami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-06, 13:00   #1
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092

Praca z nieboszczykami?


Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe. Praca to praca, jeśli mam ją lubieć, to czemu jej nie wykonywać.
Nie wiem tylko do końca jakie mam opcje. Słyszałam o charakteryzatorkach pogrzebowych, wiadomo że ludzie chcieliby godnie pożegnać swoich bliskich, co czasem jest niemożliwe gdyż zwłoki nieciekawie wygladają np. po wypadku. Mam też zdolności plastyczne, więc tymbardziej nie byłoby z tym problemu.
Najpopularniejszy zawód to chyba patalog, z tym że jest to o wiele bardziej poważniejsze, bo trzeba tu studiować medycynę, co nie do końca mi się widzi. Zastanawiem się jakie mam jeszcze opcje. Grabarz raczej nie wchodzi w grę.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i uprzedzając komentarze, nie jest to prowokacja, naprawdę poważnie nad tym myślę. A że temat wrażliwy, cóż...
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:02   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe. Praca to praca, jeśli mam ją lubieć, to czemu jej nie wykonywać.
Nie wiem tylko do końca jakie mam opcje. Słyszałam o charakteryzatorkach pogrzebowych, wiadomo że ludzie chcieliby godnie pożegnać swoich bliskich, co czasem jest niemożliwe gdyż zwłoki nieciekawie wygladają np. po wypadku. Mam też zdolności plastyczne, więc tymbardziej nie byłoby z tym problemu.
Najpopularniejszy zawód to chyba patalog, z tym że jest to o wiele bardziej poważniejsze, bo trzeba tu studiować medycynę, co nie do końca mi się widzi. Zastanawiem się jakie mam jeszcze opcje. Grabarz raczej nie wchodzi w grę.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i uprzedzając komentarze, nie jest to prowokacja, naprawdę poważnie nad tym myślę. A że temat wrażliwy, cóż...
Interesują cię zawody, w których pracujesz z nieboszczykami bez względu na charakter pracy/ wymagane kwalifikacje/ potencjalne zarobki?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:04   #3
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Może lekarz sądowy? Albo coś w kryminale, w kierunku detektywistycznym

Wiesz, Luna, z nieboszczykami się pewnie bezproblemowo pracuje ;p
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:12   #4
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Interesują cię zawody, w których pracujesz z nieboszczykami bez względu na charakter pracy/ wymagane kwalifikacje/ potencjalne zarobki?
[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;37999003]Może lekarz sądowy? Albo coś w kryminale, w kierunku detektywistycznym[/QUOTE]

tak jak pisałam, jedyne co 'odpada' to medycyna, nie sądzę bym dała sobie radę z zawodem lekarza, jednak wolę zostawić to ludziom którzy lepiej się znają na biologi i chemii.
interesuje mnie natomiast praca w prosektorium/kostnicy, zastanawiam się tylko, jakie kwalifikacje oprócz predyspozycji trzeba do pracy tego typu posiadać, jakieś studia, kursy, specjalizacje...?
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:14   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Prokuratorzy są obecni przy niektórych sekcjach. I z tego co wiem od jednego (zajmującego się oczywiście sprawami karnymi) to morderstwo w niewielkim mieście (60 000 mieszkańców) zdarza się średnio jedno na tydzień-dwa, więc dość często. Albo przemyśl medycynę, bo patologów jest bardzo niewielu (z tego co wiem, nie więcej jak 500 na całą Polskę) i mają mnóstwo roboty i całkiem nieźle zarabiają.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:15   #6
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe. Praca to praca, jeśli mam ją lubieć, to czemu jej nie wykonywać.
Nie wiem tylko do końca jakie mam opcje. Słyszałam o charakteryzatorkach pogrzebowych, wiadomo że ludzie chcieliby godnie pożegnać swoich bliskich, co czasem jest niemożliwe gdyż zwłoki nieciekawie wygladają np. po wypadku. Mam też zdolności plastyczne, więc tymbardziej nie byłoby z tym problemu.
Najpopularniejszy zawód to chyba patalog, z tym że jest to o wiele bardziej poważniejsze, bo trzeba tu studiować medycynę, co nie do końca mi się widzi. Zastanawiem się jakie mam jeszcze opcje. Grabarz raczej nie wchodzi w grę.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i uprzedzając komentarze, nie jest to prowokacja, naprawdę poważnie nad tym myślę. A że temat wrażliwy, cóż...
Ja też mam predyspozycje, ale pewnie tak mi się tylko wydaje Tak naprawdę nie masz pojęcia jak zareagujesz na zwłoki, gdy zobaczysz je na żywo. Polecam zapoznać się tematem cmentarzy dla zwierząt i od tego zacząć.

A jeśli chodzi o zarobki charakteryzatorki, to są całkiem niezłe. Autorka ma sluszne podejście - do tego typu pracy trzeba mieć "powołanie". nie wyobrażam sobie pracowac w takim charakterze ze wzgledu na posiadane kwalifikcje/zarobki, a przy tym czuć ogromne obrzydzenie/strach/wstręt.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:21   #7
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
tak jak pisałam, jedyne co 'odpada' to medycyna, nie sądzę bym dała sobie radę z zawodem lekarza, jednak wolę zostawić to ludziom którzy lepiej się znają na biologi i chemii.
interesuje mnie natomiast praca w prosektorium/kostnicy, zastanawiam się tylko, jakie kwalifikacje oprócz predyspozycji trzeba do pracy tego typu posiadać, jakieś studia, kursy, specjalizacje...?
Do pracy w prosektorium ze zwłokami musisz być lekarzem (sądowym lub patologiem) , no chyba, że chcesz tam tylko zamiatać lub pchać wózek. Są tam też jacyś "technicy" nie wiem jak to nazwać, ale to są zwykle mężczyźni bo wymaga to dużej siły (np. przenoszą zwłoki, lub rozcinają zwłoki nożycami - do tego trzeba siły ).

Chyba Ci się spodba książka Mary Roach "Sztywniak : Osobliwe życie nieboszczyków" , jest tam też o charakteryzatorach pośmiertnych, ocenisz, czy się do tego nadajesz, oni nie tylko "malują" zwłoki
Mozesz zostać przedsiębiorcą pogrzebowym, przynajmneij dobrze byś zarabiała ;P

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-12-06 o 13:26
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 13:24   #8
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Przynajmniej Ci klient nie zamarudzi, że mu się kolor różu na policzkach nie podoba, a na oko to mogłaś smoky dać

Jedna sprawa to myśleć, że da się radę, druga to faktycznie móc pracować z nieboszczykami. Kurczę, ciekawa sprawa. Młoda dziewczyna z takimi ambicjami Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim. Jeśli bycie charakteryzatorką nieboszczyków będzie Cię cieszyło i dawało satysfakcję, to kombinuj w tym kierunku. Najważniejsze to być zadowolonym z pracy

Tylko jak jesteś na prawniczym profilu, to nie lepiej pójść na prawo i później zająć się kryminalnym? I np. do policji do zabójstw? Lub jako prokurator?
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:32   #9
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Ja też mam predyspozycje, ale pewnie tak mi się tylko wydaje Tak naprawdę nie masz pojęcia jak zareagujesz na zwłoki, gdy zobaczysz je na żywo. Polecam zapoznać się tematem cmentarzy dla zwierząt i od tego zacząć.
ze zwierzętami to w ogóle inna sprawa. a predyspozycje wiem, że mam, gdyby nie to, że kiedyś widziałam zwłoki, pewnie teraz nie pisałybyśmy w tym temacie.

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Do pracy w prosektorium ze zwłokami musisz być lekarzem (sądowym lub patologiem) , no chyba, że chcesz tam tylko zamiatać lub pchać wózek.

Chyba Ci się spodba książka Mary Roach "Sztywniak : Osobliwe życie nieboszczyków" , jest tam też o charakteryzatorach pośmiertnych, ocenisz, czy się do tego nadajesz, oni nie tylko "malują" zwłoki
Mozesz zostać przedsiębiorcą pogrzebowym, przynajmneij dobrze byś zarabiała ;P
Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Prokuratorzy są obecni przy niektórych sekcjach. I z tego co wiem od jednego (zajmującego się oczywiście sprawami karnymi) to morderstwo w niewielkim mieście (60 000 mieszkańców) zdarza się średnio jedno na tydzień-dwa, więc dość często. Albo przemyśl medycynę, bo patologów jest bardzo niewielu (z tego co wiem, nie więcej jak 500 na całą Polskę) i mają mnóstwo roboty i całkiem nieźle zarabiają.
Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Przynajmniej Ci klient nie zamarudzi, że mu się kolor różu na policzkach nie podoba, a na oko to mogłaś smoky dać

Jedna sprawa to myśleć, że da się radę, druga to faktycznie móc pracować z nieboszczykami. Kurczę, ciekawa sprawa. Młoda dziewczyna z takimi ambicjami Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim. Jeśli bycie charakteryzatorką nieboszczyków będzie Cię cieszyło i dawało satysfakcję, to kombinuj w tym kierunku. Najważniejsze to być zadowolonym z pracy

Tylko jak jesteś na prawniczym profilu, to nie lepiej pójść na prawo i później zająć się kryminalnym? I np. do policji do zabójstw? Lub jako prokurator?
eh, w takim razie pozostaje mi tylko przedsiębiorstwo pogrzbowe/charakteryzacja/wydział kryminalny. szczerze wątpię w to, że poradziłabym sobie na medycynie, niestety. wiadomo, że jak się chce, to się wszystko może, ale jednak medycyna to nie takie hop siup..

rousse, spróbuję jakoś znaleźć tę książkę i przeczytać, dzięki.

no i dzięki Wam za wszystkie sugestie.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..

Edytowane przez Bellamy
Czas edycji: 2012-12-06 o 13:34
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:35   #10
21honey
Zadomowienie
 
Avatar 21honey
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 023
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Ogladalam ostatnio program w tv o pracy z nieboszczykami. Wypowiadal sie facet i mloda dziewczyna - razem pracowali.Temat ciekawy ale ja bym wymiekła.
Osobiście nie dala bym rasy pracować ze zmarłymi, strach by mi nie pozwolił i nie wiem jak bym sie zachowała gdyby np moj facet wykonywał taka prace.Nie wobrazam sobie ze wracy a z pracy i potem mnie dotyka, wiem ze niby ma rekawiczki,jest zabezpieczony ale.... nie wiem moze jestem jakas inna.
__________________
Wymiana :)
21honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:35   #11
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
rousse, spróbuję jakoś znaleźć tę książkę i przeczytać, dzięki.

no i dzięki Wam za wszystkie sugestie.
jest w necie http://www.epubbud.com/read.php?g=KBPPS8LF
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 13:36   #12
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Praca z nieboszczykami?

^ w rzeczy samej, "Sztywniak : Osobliwe życie nieboszczyków" ci określi, w czym będziesz "robić".
Chociaż jest napisana ona z zacięciem sensacyjnym a'la Super Express - czyli obscena, obrzydliwości, zaszokowanie odbiorcy - to jednak wielu rzeczy dowiesz się.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-12-06 o 13:39
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:41   #13
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
^ w rzeczy samej, "Sztywniak : Osobliwe życie nieboszczyków" ci określi, w czym będziesz "robić".
Chociaż jest napisana ona z zacięciem sensacyjnym a'la Super Express - czyli obscena, obrzydliwości, zaszokowanie odbiorcy - to jednak wielu rzeczy dowiesz się.
fakt, autorka trochę goniłą za sensacją no i jest laikiem, polska rzeczywistość wygląda inaczej, ale ciekawych rzeczy mozna się dowiedzieć. (nawet takich, których ja osobiście nigdy wolałabym nie wiedzieć )

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-12-06 o 13:43
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:46   #14
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Praca z nieboszczykami?

przemyśl też swoją przyszłość pod kątem partnera. Niedawno był taki wątek "z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być" (czy coś w ten deseń) i grabarz oraz inne zawody związane z pracą z ludzkimi zwłokami pojawiały się w miarę często. To wbrew pozorom też istotny "szczegół" oczywiście jeśli naprawdę tego chcesz i czujesz, że podołasz, go for it - po prostu warto sprawę przemyśleć biorąc pod uwagę różne względy
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:50   #15
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Do tego polecam serial Six feet under

Nigdy się do tego stopnia nie interesowalam, ale może jakieś praktyki? Odwiedź dom pogrzebowy w okolicy i zapytaj o interesujące Cię rzeczy.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:14   #16
fiolka208
Rozeznanie
 
Avatar fiolka208
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 587
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Mnie ten rodzaj pracy zupełnie nie bulwersuje.Sama kiedyś rozważałam zajęcie się "charakteryzacją zwłok" jednak po moim "wywiadzie i" i wybadaniu terenu stwierdziłam,że moje miasto jest za małe i zbyt hmmm...zacofane na takie innowacje.No ale jakby było zapotrzebowanie na tego typu usługi-zajęła bym się tym.Jeśli chodzi o strach uważam,że bać się należy żywych-nie martwych. (Chyba że ktoś nie odnosiłby się z szacunkiem do ciała,wtedy wyrzuty sumienia mogłyby straszyć,ewentualnie jakaś niezadowolona dusza ).
Zacznij właśnie od takiego wybadania terenu,zrób wycieczkę po zakładach pogrzebowych i wypytaj o wszystko co Cię interesuje.powodzenia.
__________________
http://www.niewyparzonapudernica .pl/
fiolka208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:14   #17
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe.
Miałam znajomego, który pracował w zakładzie pogrzebowym i narzekał, że finansowo kiepsko, więc non stop szukał jakiejś dodatkowej pracy. Aczkolwiek nie wiem czym dokładnie się tam zajmował - generalnie sprawiał wrażenie psychopaty i opowiadał dziwne historie rodem z zakładu pogrzebowego, więc sama wolałam o szczegóły nie pytać
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:29   #18
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
przemyśl też swoją przyszłość pod kątem partnera. Niedawno był taki wątek "z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być" (czy coś w ten deseń) i grabarz oraz inne zawody związane z pracą z ludzkimi zwłokami pojawiały się w miarę często. To wbrew pozorom też istotny "szczegół" oczywiście jeśli naprawdę tego chcesz i czujesz, że podołasz, go for it - po prostu warto sprawę przemyśleć biorąc pod uwagę różne względy
moja babcia 25 lat żyła z grabarzem... akurat tym się nie przejmuje, jeśli ktoś mnie ma rzucić ze względu na pracę... jego strata.

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Do tego polecam serial Six feet under

Nigdy się do tego stopnia nie interesowalam, ale może jakieś praktyki? Odwiedź dom pogrzebowy w okolicy i zapytaj o interesujące Cię rzeczy.
Cytat:
Napisane przez fiolka208 Pokaż wiadomość
Mnie ten rodzaj pracy zupełnie nie bulwersuje.Sama kiedyś rozważałam zajęcie się "charakteryzacją zwłok" jednak po moim "wywiadzie i" i wybadaniu terenu stwierdziłam,że moje miasto jest za małe i zbyt hmmm...zacofane na takie innowacje.No ale jakby było zapotrzebowanie na tego typu usługi-zajęła bym się tym.Jeśli chodzi o strach uważam,że bać się należy żywych-nie martwych. (Chyba że ktoś nie odnosiłby się z szacunkiem do ciała,wtedy wyrzuty sumienia mogłyby straszyć,ewentualnie jakaś niezadowolona dusza ).
Zacznij właśnie od takiego wybadania terenu,zrób wycieczkę po zakładach pogrzebowych i wypytaj o wszystko co Cię interesuje.powodzenia.
już sobie wyobrażam minę pracownika zakładu gdy przyjdę do niego z pytaniem o praktyki. acz jest to dobry pomysł, więc dzięki. spróbuję popytać w okolicy, w sumie to nie takie małe miasteczko, kilka zakładów pogrzebowych się znajdzie.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Miałam znajomego, który pracował w zakładzie pogrzebowym i narzekał, że finansowo kiepsko, więc non stop szukał jakiejś dodatkowej pracy. Aczkolwiek nie wiem czym dokładnie się tam zajmował - generalnie sprawiał wrażenie psychopaty i opowiadał dziwne historie rodem z zakładu pogrzebowego, więc sama wolałam o szczegóły nie pytać
haha, to prawie tak jak ja. ale nie jest to rodzaj jakiejś chorej obsesji, nazwałabym to raczej podejściem do życia. wszystko zależy od zainteresowań, większość moich znajomych też siedzi w tych tematach, więc nasze rozmowy, gdyby na nie popatrzeć z boku, też pewnie wydają się dziwne.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:34   #19
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku, jednym słowem wiem, że mam do tego predyspozycje które warto by było wykorzystać, bo wiadomo, że tacy ludzie są potrzebni, a i chyba zarobki są niemałe. Praca to praca, jeśli mam ją lubieć, to czemu jej nie wykonywać.
Nie wiem tylko do końca jakie mam opcje. Słyszałam o charakteryzatorkach pogrzebowych, wiadomo że ludzie chcieliby godnie pożegnać swoich bliskich, co czasem jest niemożliwe gdyż zwłoki nieciekawie wygladają np. po wypadku. Mam też zdolności plastyczne, więc tymbardziej nie byłoby z tym problemu.
Najpopularniejszy zawód to chyba patalog, z tym że jest to o wiele bardziej poważniejsze, bo trzeba tu studiować medycynę, co nie do końca mi się widzi. Zastanawiem się jakie mam jeszcze opcje. Grabarz raczej nie wchodzi w grę.

Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i uprzedzając komentarze, nie jest to prowokacja, naprawdę poważnie nad tym myślę. A że temat wrażliwy, cóż...
Jakbym czytała siebie sprzed ładnych paru lat
Utknęłam za biurkiem, właściwie chyba jednak lepiej mi tu, niż w kostnicy...znacznie lepiej
Ale praca przy zwłokach to nie tylko makijażyk...
czasem masz faceta z oderwaną głową, któremu trzeba ją ładnie przyszyć tak, żeby nikt się za bardzo nie zorientował. Masz jakiś talent plastyczny?

http://www.tanatopraksja.pl/ ?

W Polsce to chyba raczej raczkująca dziedzina, kiedy się tym interesowałam, oglądałam jakiś wywiad i facet mówił, że uczył się we Francji.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 15:14   #20
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Mnie przyszedł do głowy serial "Bones"
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:20   #21
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
przemyśl też swoją przyszłość pod kątem partnera. Niedawno był taki wątek "z przedstawicielem jakiego zawodu nie mogłabyś być" (czy coś w ten deseń) i grabarz oraz inne zawody związane z pracą z ludzkimi zwłokami pojawiały się w miarę często. To wbrew pozorom też istotny "szczegół" oczywiście jeśli naprawdę tego chcesz i czujesz, że podołasz, go for it - po prostu warto sprawę przemyśleć biorąc pod uwagę różne względy
Słyszałam audycję w radio o małżeństwie, które pracuje przy zwłokach i masa znajomych ich opuściła bo...brzydziło ich np. podanie im ręki, pocałowanie na przywitanie, czy jedzenie przygotowanych przez nich rzeczy...:/

Ale jeśli to Twoje marzenie, to warto do niego dążyć.
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:25   #22
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
Cześć. Mam 18 lat i uczę się w LO na profilu prawniczym.
Problemem, który mnie nurtuje jest to, co chciałabym robić po skończeniu szkoły. Raczej nie wiążę przyszłości z prawem, chociaż kiedyś chciałam pracować w policji lub jako psycholog więzienny. Od bardzo długiego czasu natomiast zastanawiam się nad wiązaniem swojej przyszłości z.. pracą z nieboszczykami. Wiem, że może się to wydawać dziwne, ale od zawsze się tym fascynowałam, nie odczuwam przed drastycznymi widokami lęku,
to, że nie boisz się widoku zmarłej osoby (w dobrym stanie), nie oznacza, że nieboszczyk leżący 2 tygodnie w lecie w zamkniętym mieszkaniu albo miesiąc w jeziorze nie zrobiłby na tobie wrażenia.
ja poszłabym na prawo i w stronę prokuratury na twoim miejscu, ew. policja.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:04   #23
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
to, że nie boisz się widoku zmarłej osoby (w dobrym stanie), nie oznacza, że nieboszczyk leżący 2 tygodnie w lecie w zamkniętym mieszkaniu albo miesiąc w jeziorze nie zrobiłby na tobie wrażenia.
ja poszłabym na prawo i w stronę prokuratury na twoim miejscu, ew. policja.
dokładnie tak!
pamiętaj że będziesz miala do czynienia z wisielcami, którym czasami robi się jedna wielka 'impreza' z gałkami ocznymi, z topielcami w super zaawansowanym rozkładzie typu dziwny kolor skóry wszystko spuchnięte co nie miara i smród na kilometr. Ja tam mogę patrzeć na oderwane nogi, ręce, mózg na wierzchu ale co do właśnie ciał w zaawansowanym rozkładzie to bym się zastanowiła. Tak jak dziewczyny wcześniej mówiły policja, detektywi itd itp
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:06   #24
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Jakbym czytała siebie sprzed ładnych paru lat
Utknęłam za biurkiem, właściwie chyba jednak lepiej mi tu, niż w kostnicy...znacznie lepiej
Ale praca przy zwłokach to nie tylko makijażyk...
czasem masz faceta z oderwaną głową, któremu trzeba ją ładnie przyszyć tak, żeby nikt się za bardzo nie zorientował. Masz jakiś talent plastyczny?

http://www.tanatopraksja.pl/ ?

W Polsce to chyba raczej raczkująca dziedzina, kiedy się tym interesowałam, oglądałam jakiś wywiad i facet mówił, że uczył się we Francji.
praca za biurkiem to koszmar który mi się śni po nocach.. tzn. nic do niej nie mam, po prostu sama czułabym się w niej cholernie źle.
dzięki za link do strony, nie miałam pojęcia, że ta dziedzina ma jakąś nazwę! ;o właśnie o to mi chodziło, chawała Ci za to!

nieskromnie się pochwalę, ale talent plastyczny mam. miałam nawet się wybrać do szkoły plastycznej, no ale wyszło tak, że wylądowałam na profilu prawniczym w zwykłym ogólniaku.. co nie zmienia faktu, że swoich zainteresowań nie zmieniłam i wciąż się rozwijam w artystycznym kierunku.

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
to, że nie boisz się widoku zmarłej osoby (w dobrym stanie), nie oznacza, że nieboszczyk leżący 2 tygodnie w lecie w zamkniętym mieszkaniu albo miesiąc w jeziorze nie zrobiłby na tobie wrażenia.
ja poszłabym na prawo i w stronę prokuratury na twoim miejscu, ew. policja.
uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków w jakimkolwiek stanie by nie byli - (bruzdy wisielcze, wywalone gałki oczne czy język, smród, zgnilizna..), co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..

Edytowane przez Bellamy
Czas edycji: 2012-12-06 o 16:08
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:06   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
to, że nie boisz się widoku zmarłej osoby (w dobrym stanie), nie oznacza, że nieboszczyk leżący 2 tygodnie w lecie w zamkniętym mieszkaniu albo miesiąc w jeziorze nie zrobiłby na tobie wrażenia.
ja poszłabym na prawo i w stronę prokuratury na twoim miejscu, ew. policja.
Tylko ile prokurator czy policjant"robi" przy zwłokach ? oględziny ,zabezpieczenie ,itp a zwłok często nie dotyka bo robią to patolodzy-lekarze.

Jesli chce sie pracować ze zwłokami a nie papierkami to patolog, charakteryzator, pracownik pogrzebowy-ubieranie, układanie, itp.

BTW -zakłady pogrzebowe jak i szpitale(lekarze) to zawody, w których zawsze będzie praca
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2012-12-06 o 16:08
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:06   #26
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez pogubiona88 Pokaż wiadomość
Słyszałam audycję w radio o małżeństwie, które pracuje przy zwłokach i masa znajomych ich opuściła bo...brzydziło ich np. podanie im ręki, pocałowanie na przywitanie, czy jedzenie przygotowanych przez nich rzeczy...:/
no właśnie. Ja takiego zachowania nie bronię, a jedynie uczulam na to, jak może być, jakie odczucia może tego typu zawód budzić.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:10   #27
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
praca za biurkiem to koszmar który mi się śni po nocach.. tzn. nic do niej nie mam, po prostu sama czułabym się w niej cholernie źle.
dzięki za link do strony, nie miałam pojęcia, że ta dziedzina ma jakąś nazwę! ;o właśnie o to mi chodziło, chawała Ci za to!

nieskromnie się pochwalę, ale talent plastyczny mam. miałam nawet się wybrać do szkoły plastycznej, no ale wyszło tak, że wylądowałam na profilu prawniczym w zwykłym ogólniaku.. co nie zmienia faktu, że swoich zainteresowań nie zmieniłam i wciąż się rozwijam w artystycznym kierunku.



uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.
taa sadistic, rotteny i inne ale to tylko zdjęcia/filmiki, kontakt z takimi ciałami na żywo całkiem inaczej wygląda i sie 'odczuwa' Tak jak ktoś wyżej proponował może zapytać się gdzieś o praktyki to byłby dobry początek.
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:11   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość


uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody) jakby ktoś był zainteresowany, mogę podesłać linki, w internecie roi się od takich stron, głównie zagranicznych, które tworzy się właśnie dla takich ludzi jak ja, których to fascynuje. taki rodzaj zainteresowań, co zrobisz. jedni lubią gotować, inni jeździć na nartach, a ja lubię sobie popatrzeć na nieboszczyków co wcale nie oznacza, że traktuję to bez szacunku i jestem znieczulicą. jeśli natomiast nie jest to dla mnie problemem, a wręcz przeciwnie, dlaczego by nie wiązać z tym swojej przyszłości?
prędzej czy później każdy z nas wyląduje w kostnicy i na pewno chciałby, aby się nim profesjonalnie zająć.
Mnie martwiłyby takie zainteresowania u wlasnego dziecka to raz
dwa widziec filmik to nic bo nie jestes tam na miejscu, nie ma zapachu, atmosfery i faktu, że musisz tego człowieka dotknąć, rozkroić lub poskładać w jedną część. itp.

Proponuję udać się na jakies praktyki w kostnicach/szpitalach/hospicjach itp i zobaczyć jakie emocje temu towarzyszą -przynajmniej na początku a myślę, że w takich zawodach nie wskazane jest mega zaangażowanie jak i znieczulica.

Ja z palcem w nosie a raczej fascynacją ogladałam sekcje zwlok na filmie(i wszelkie operacje na żywych ludziach) a gdy okazalo się, że mam guza w sobie to z obrzydzenia nie mogłam się dotknąć w tym miejscu -dziwne, co ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2012-12-06 o 16:13
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:22   #29
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Praca z nieboszczykami?

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość

uwierz mi, dużo widziałam. urwane głowy, ciała odnalezione po miesiącu leżenia w wodzie, zmiażdżone twarze, 80-latek który 2 tygodnie gotował się we własnej wannie.. (miał podgrzewacz do wody)
uwierz mi - też oglądałam rotten i jakoś nie twierdzę, że mogłabym pracować ze zwłokami...
zagadaj ze znajomym lekarzem (jeśli masz), czy mogą cię zabrać do kostnicy przyszpitalnej popatrzeć. może ktoś się zgodzi.

co do faceta, który uczył się we Francji - przygotowywał członka mojej rodziny, wziął 2.5tys zł, ale robotę odwalił fantastyczną (brzmi dziwnie, ale wiadomo o co chodzi).
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:23   #30
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Praca z nieboszczykami?

ok, nie mam zamiaru tłumaczyć, że nie jestem psychopatką, a zwyczajnie mam do tego predyspozycje. pytałam tylko, czy ktoś ma jakieś info dot. tego typu pracy. dowiedziałam się o stronie podesłanej przez koleżankę nosferatku - dziękuję, na pewno skorzystam. książkę 'Sztywniak(...)' też napewno przeczytam. o praktyki czy jakieś drobne prace w zakładzie pogrzebowym (zawsze jakiś start...) się zapytam. jeśli ktoś miałby coś konkretnego jeszcze do dodania, to byłoby miło. dziekuję.
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.