Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-09, 12:52   #2851
sammi24
Zadomowienie
 
Avatar sammi24
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cześć dziewczyny

wiecie co, ja chyba sobie daruję codziennie nadrabianie postów, strzelacie nimi jak z karabinu maszynowego

Gratuluję udanych wizyt i witam nowe mamusie na wątku

Byłam dziś zawieźć L4 szefowej, powiedziała mi, że ma nadzieję, że będę zaglądać, i że wrócę po macierzyńskim a ja siedząc przed nią z nudnościami i odruchami wymiotnymi tylko o tym marzyłam

Ja może teraz zajmę się przeglądaniem wózków, kocyków, etc.. i nie ukrywam, że będę zgapiać linki

Mam do Was pytanie co do wypłat dokonywanych przez ZUS - składałyście jakieś pismo z prośbą o przesyłanie wynagrodzenia /zasiłku chorobowego/ na konto bankowe? bo chyba w innym przypadku idzie to przekazem pocztowym? ma któraś doświadczenie w tej kwestii?
sammi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:54   #2852
EVAgwiazdka
Raczkowanie
 
Avatar EVAgwiazdka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 350
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Witam moge do was dołaczyć? też mam termin na ok 10-20 lipca nie wiem dokładnie okres mialam 4 pazdziernika ale lekarz powiedzial ze dziecko jest mniejsze niz to wychodzi z okresu 2 tyg jutro moze sie dowiem mam badanie plenatarne nie moge sie doczekac 7 stycznia na usg biało 5,3 cm pozdrawiam Ewa
EVAgwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:00   #2853
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 712
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Uwielbiam wyłożyć się na leżaczku z kawką bądź herbatką i śniadankiem. Też nie mogę się tego doczekać

Zaczęłam tworzenie pomału "listy wyprawkowej", bo chciałabym rozplanować wydatki. Nie chcę kupować wszystkiego na raz w maju i czerwcu. Postanowiłam kupować coś co miesiąc i dodatkowo na większe rzeczy (wózek, łóżeczko, materacyk) odkładać pieniądze. Butelka i laktator w jeden miesiąc, prześcieradło i coś tam w drugi, wanienka w trzeci itd. Pod tym względem, jeśli ktoś rozkłada kupowanie tak jak ja lista wcześniej jest bardzo fajną sprawą.
ja tak jak Ty wlasnie chce wszystko kupowac po trochu... w jeden miesiac to kasy by nie starczylomysle ze tak najlepiej no chyba ze ktos zarabia 10 tysi i za jednym zamachem wszystko kupi:P

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez dzoan Pokaż wiadomość
Poza tym co tatuś będzie robił jak maluch i mama będą w szpitalu min. 2-3dni..niech odbiera zamówione łóżeczko i wózek.. niech je składa w domu.. niech dokupuje w aptece, to co na bieżąco wyjdzie, że potrzebne.. niech ma czymś zapchany czas do powrotu swoich skarbów ze szpitala, bo niejeden może zwariować z niecierpliwości i tęsknoty
beda sie cieszyc ostatnim czasem "wolnosci" i pic banie za swoje pociechy:P i ze sa tatusiami hahahahahaha zarcik!

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dzoan Pokaż wiadomość
Poza tym co tatuś będzie robił jak maluch i mama będą w szpitalu min. 2-3dni..niech odbiera zamówione łóżeczko i wózek.. niech je składa w domu.. niech dokupuje w aptece, to co na bieżąco wyjdzie, że potrzebne.. niech ma czymś zapchany czas do powrotu swoich skarbów ze szpitala, bo niejeden może zwariować z niecierpliwości i tęsknoty
beda sie cieszyc ostatnim czasem "wolnosci" i pic banie za swoje pociechy:P i ze sa tatusiami hahahahahaha zarcik!
__________________
ToTwojeLęki-TyJeStworzyłaś-ATo,CoStworzyłaś, MożeszZniszczyć...

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:01   #2854
lilith795
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
będzie dobrze



Śpiworki są różnych rozmiarów, materiałów i grubości... ostatnio w ikei widzieliśmy taki naprawdę cieniutki- idealny na ciepłe lato

U nas w mieszkaniu nawet latem nie jest gorąco i ja osobiście latem śpię przykryta dlatego dziecko też mam zamiar przykrywać


Wiem co czujesz z tym planem... ech my mamy podobnie, życie nas przytłacza


Cały czas trzymam!


Ja będe tworzyć listę w lutym jak pojadę do Mamusi
5-ro dzieci odchowała to mniej więcej ma pojęcie co się przydaje i ile

Kochanie ale masz nieaktualne informacje
Państwo podniosło tą kwotę do 539 zł No i oprócz tego dostaje się wtedy zasiłek rodzinny w wysokości 77 zł/miesiąc! Tak państwo dba o obywatela!A nie, jakieś tam marne 504 zł mówisz


Ale wiesz nie wszystkich stać, żeby nagle dziecku całą garderobę kupić+ te wszystkie niezbędne akcesoria, dlatego przed 5-miesiącem niektórzy zaczynają kompletować- żeby wydatki rozsądnie rozłożyć w czasie...
Wiadomo, że na koniec zostawia się te największe typu wózek...
No i ja np. nie mam od kogo dostać ubranek i innych tego typu rzeczy


Boże chroń moją córkę co by do ojca podobna nie była!
Przecież biedna dziewczyna z taką uroda to męża nigdy nie znajdzie!


ym... a półmetek nie jest w 20tygodniu?
Dziwne to jakieś jest
masz racje, ale ja sobie jakoś tak te miesiące policzyłam że ostatniego nie doliczyłąm do końca musicie mi wybaczyć bo ostatnio miewam takie zaćmienia :P
lilith795 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:03   #2855
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez sammi24 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie co do wypłat dokonywanych przez ZUS - składałyście jakieś pismo z prośbą o przesyłanie wynagrodzenia /zasiłku chorobowego/ na konto bankowe? bo chyba w innym przypadku idzie to przekazem pocztowym? ma któraś doświadczenie w tej kwestii?

Trzeba to w ZUSie wypełnić, bo jak nie, to Ci będzie listonosz przynosić :P
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:04   #2856
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Lecę robić te kopytka, bo nie wyrobię się przed przyjazdem moich facetów. Do później Nie lećcie z postami za szybko
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:11   #2857
lilith795
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

surka, ja mam po prostu dość dużą wadę wzroku i na wczorajszej wizycie pytałam lekarza jak to się ma do porodu. Kazał mi po 30tc wybrać od mojego okulisty zaświadczenie o przeciwwskazaniu do porodu sn.
lilith795 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 13:14   #2858
malinka0525
Zadomowienie
 
Avatar malinka0525
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Ja jak już kiedyś wspomniałam mam zamiar wyprawkę kompletować na wiosnę. Wcześniej raczej się powstrzymam. Jedynie może skuszę się na kupno paru ubranek wcześniej, ale dosłownie takich bardzo niezbędnych typu śpioszki, bodziaki i kilka cienkich czapeczek. Z sukienkami jeszcze nie będę szalała, dopiero po porodzie i dojściu do siebie się zacznie. A pościel do łóżeczka chciałabym w kolorze biało fioletowym bo jak kiedyś w sklepie byłam to się w takiej zakochałam I jak dla mnie niezbędnikiem będzie rożek. Jakoś nie wyobrażam sobie na razie wziąć takie maleńkie dziecko nie owinięte w taki rożek. Strasznie bym się bała że mi się jakoś z rąk wysmyknie.

A wie któraś może jaka jest minimalne szerokość miednicy, która pozwala na poród naturalny? Bo ja osobiście w biodrach jestem dość wąska, a chciałabym naturalnie rodzić. Moja koleżanka też miała zbyt wąską miednicę i musiała mieć cesarkę, a ja sobie właśnie zdałam sprawę, że i u mnie może tak być. Orientuje się któraś?

Przybłąkał się do mnie szczeniaczek taki słodziutki, widać że był wygłodniały i bardzo wystraszony więc dałam mu jeść i już u nas zostanie jeśli nikt się po niego nie zgłosi. W co bardzo wątpię
__________________
Jesteśmy Małżeństwem!

Milenka
malinka0525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:17   #2859
sammi24
Zadomowienie
 
Avatar sammi24
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;38542584]
Trzeba to w ZUSie wypełnić, bo jak nie, to Ci będzie listonosz przynosić :P[/QUOTE]

dziękuję za pomoc

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
Lecę robić te kopytka, bo nie wyrobię się przed przyjazdem moich facetów. Do później Nie lećcie z postami za szybko
Podeślij mi kilka kopytek

Cytat:
Napisane przez EVAgwiazdka Pokaż wiadomość
Witam moge do was dołaczyć? też mam termin na ok 10-20 lipca nie wiem dokładnie okres mialam 4 pazdziernika ale lekarz powiedzial ze dziecko jest mniejsze niz to wychodzi z okresu 2 tyg jutro moze sie dowiem mam badanie plenatarne nie moge sie doczekac 7 stycznia na usg biało 5,3 cm pozdrawiam Ewa
Witaj dzidziuś planowany czy z zaskoczenia
sammi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:21   #2860
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez malinka0525 Pokaż wiadomość
A wie któraś może jaka jest minimalne szerokość miednicy, która pozwala na poród naturalny? Bo ja osobiście w biodrach jestem dość wąska, a chciałabym naturalnie rodzić. Moja koleżanka też miała zbyt wąską miednicę i musiała mieć cesarkę, a ja sobie właśnie zdałam sprawę, że i u mnie może tak być. Orientuje się któraś?
Nie sugerowałabym się tym na razie.
Mam wiele szczupłych (i wąskich w biodrach) koleżanek, które urodziły sn, a też kilka takich, które mają dość szerokie biodra i musiały mieć cc, bo była niewspółmierność.
Zbadają Cię położne później takim cyrklem
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:25   #2861
lilith795
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez malinka0525 Pokaż wiadomość
Ja jak już kiedyś wspomniałam mam zamiar wyprawkę kompletować na wiosnę. Wcześniej raczej się powstrzymam. Jedynie może skuszę się na kupno paru ubranek wcześniej, ale dosłownie takich bardzo niezbędnych typu śpioszki, bodziaki i kilka cienkich czapeczek. Z sukienkami jeszcze nie będę szalała, dopiero po porodzie i dojściu do siebie się zacznie. A pościel do łóżeczka chciałabym w kolorze biało fioletowym bo jak kiedyś w sklepie byłam to się w takiej zakochałam I jak dla mnie niezbędnikiem będzie rożek. Jakoś nie wyobrażam sobie na razie wziąć takie maleńkie dziecko nie owinięte w taki rożek. Strasznie bym się bała że mi się jakoś z rąk wysmyknie.

A wie któraś może jaka jest minimalne szerokość miednicy, która pozwala na poród naturalny? Bo ja osobiście w biodrach jestem dość wąska, a chciałabym naturalnie rodzić. Moja koleżanka też miała zbyt wąską miednicę i musiała mieć cesarkę, a ja sobie właśnie zdałam sprawę, że i u mnie może tak być. Orientuje się któraś?

Przybłąkał się do mnie szczeniaczek taki słodziutki, widać że był wygłodniały i bardzo wystraszony więc dałam mu jeść i już u nas zostanie jeśli nikt się po niego nie zgłosi. W co bardzo wątpię
Moja mama zawsze była wąska w biodrach i zawsze ja koleżanki straszyły że będzie jej ciężko rodzić. A później okazało się że miała lżejsze porody niż one, urodziła czwórkę dzieci sn i zaden jej poród nie trwał dłużej niż 5h. Więc nie martw się na zapas. Może to czego teraz się boisz okaże się twoim atutem
lilith795 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 13:27   #2862
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 712
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez sammi24 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

wiecie co, ja chyba sobie daruję codziennie nadrabianie postów, strzelacie nimi jak z karabinu maszynowego

Gratuluję udanych wizyt i witam nowe mamusie na wątku

Byłam dziś zawieźć L4 szefowej, powiedziała mi, że ma nadzieję, że będę zaglądać, i że wrócę po macierzyńskim a ja siedząc przed nią z nudnościami i odruchami wymiotnymi tylko o tym marzyłam

Ja może teraz zajmę się przeglądaniem wózków, kocyków, etc.. i nie ukrywam, że będę zgapiać linki

Mam do Was pytanie co do wypłat dokonywanych przez ZUS - składałyście jakieś pismo z prośbą o przesyłanie wynagrodzenia /zasiłku chorobowego/ na konto bankowe? bo chyba w innym przypadku idzie to przekazem pocztowym? ma któraś doświadczenie w tej kwestii?
ja niewiem jak to wyglada bo u mnie wyplata od poczatku przychodzi na konto ale mysle ze jak zaniesiesz druk ( ja dostawalam przy tworzeniu konta bankowego) to wtedy powinni Ci przesylac na konto..
__________________
ToTwojeLęki-TyJeStworzyłaś-ATo,CoStworzyłaś, MożeszZniszczyć...

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:28   #2863
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;38540077]dzieci są cudne
http://www.edziecko.pl/rodzice/1,793...kohol.html#Cuk[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez EVAgwiazdka Pokaż wiadomość
Witam moge do was dołaczyć? też mam termin na ok 10-20 lipca nie wiem dokładnie okres mialam 4 pazdziernika ale lekarz powiedzial ze dziecko jest mniejsze niz to wychodzi z okresu 2 tyg jutro moze sie dowiem mam badanie plenatarne nie moge sie doczekac 7 stycznia na usg biało 5,3 cm pozdrawiam Ewa
Witam
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:30   #2864
d0tkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar d0tkaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 712
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

ja znowu nie doczytalam ze chodzilo o wyplate z ZUS :P sory ale widze ze nie ja tylko taka przytepawa w tej ciazy hahah
__________________
ToTwojeLęki-TyJeStworzyłaś-ATo,CoStworzyłaś, MożeszZniszczyć...

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:32   #2865
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez lilith795 Pokaż wiadomość
Moja mama zawsze była wąska w biodrach i zawsze ja koleżanki straszyły że będzie jej ciężko rodzić. A później okazało się że miała lżejsze porody niż one, urodziła czwórkę dzieci sn i zaden jej poród nie trwał dłużej niż 5h. Więc nie martw się na zapas. Może to czego teraz się boisz okaże się twoim atutem

Straszenie to jest też coś, co uwielbiam
Mnie straszyli... lekarze Jak miałam badanie na fotelu, to przy mniej delikatnych lekarzach mnie bolało i się aż skręcałam czasami, no i leciały teksty "pfff jak ty urodzisz".
Małego urodziłam bez nacięcia nawet, więc takie teksty to wkładam między bajki.

Mam też jedną znajomą, strasznie drobniutką i malutką, urodziła dwoje dzieci bardzo szybko i lekko.

Poza tym po 1. kości miednicy są rozszerzają przy ciąży (czasami to aż czuć, bo boli, ale najbardziej to widać po porodzie, jak się nie mieścisz w gacie i to nie z powodu tłuszczu), a po 2. główka dziecka przy wychodzeniu się tak jakby spłaszcza, kości na siebie nachodzą (dlatego rodzi się z trójkątną główką:P), więc przejdzie spokojnie, natura wie co robi

Ale oczywiście są przypadki niewspółmierności (kiedy wiadomo, że główka nie przejdzie przez kanał i już) i wtedy jest cc.

Edytowane przez ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Czas edycji: 2013-01-09 o 13:34
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:33   #2866
tysia222
Raczkowanie
 
Avatar tysia222
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 490
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Witam Was po dłuuugiej przerwie. Nie odwiedzałam Was os soboty bo też tego dnia zauważyłam u siebie małe plamienie i pognałam na izbę przyjeć. Zatrzymano mnie w szpitalu i dopiero wczoraj wyszłam. Okzało sie ze miałam jakiś tan zapalny w orazniźmie (podwyższone crp). Dostałam antybiotyk i luteinę. Plamienie było małe i jednorazowe, a z maluchem wszystko ok. Najadłam sie jednak strachu!!! teraz mam 2 tygodnie l4. I nie wiem czy nie bede wymuszać na moim lekarzu l4 do konca ciaży jezeli sam nie bedzie chciał dać. W szpitalu mi lekarz powiedział, ze przyczyną stanu zapalnego mógł byc kontakt z kimś chorym a ja w pracy mam na codzień kontakt z chorymi ludźmi.
Poczytałam troszkę co u Was, ale nie nadrobie wszystkiego
tysia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:40   #2867
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Dziewczyny a po co zastanawiacie się teraz nad śpiworkami? Przecież lipiec-sierpień to lato i raczej będzie ciepło, nawet jak będzie deszczowo (oby nie). Wystarczy chyba tylko kocyk?
Jak urodziła się Małgosia w grudniu i przyszła położna do domu to mi nagadała, że małej jest zimno bo ma tylko body, pajaca frotte i skarpetki i jest sina i żebym ją ubrała w jeszcze jednego pajaca. No więc ja posłusznie ubrałam. Nie pomyślałam, żeby dotknąć rączek czy karczku. Po 10 min dziecko miało krople potu na nosku, a do mnie dotarło, że przecież ona ma ciemniejszą karnację, ale nie siną! Położnej już nie było, ale zła na nią i na siebie byłam!
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:43   #2868
malinka0525
Zadomowienie
 
Avatar malinka0525
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;38542987]Nie sugerowałabym się tym na razie.
Mam wiele szczupłych (i wąskich w biodrach) koleżanek, które urodziły sn, a też kilka takich, które mają dość szerokie biodra i musiały mieć cc, bo była niewspółmierność.
Zbadają Cię położne później takim cyrklem [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez lilith795 Pokaż wiadomość
Moja mama zawsze była wąska w biodrach i zawsze ja koleżanki straszyły że będzie jej ciężko rodzić. A później okazało się że miała lżejsze porody niż one, urodziła czwórkę dzieci sn i zaden jej poród nie trwał dłużej niż 5h. Więc nie martw się na zapas. Może to czego teraz się boisz okaże się twoim atutem
Obyście miały rację bo mnie to zaniepokoiło

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;38543235]Straszenie to jest też coś, co uwielbiam
Mnie straszyli... lekarze Jak miałam badanie na fotelu, to przy mniej delikatnych lekarzach mnie bolało i się aż skręcałam czasami, no i leciały teksty "pfff jak ty urodzisz".
Małego urodziłam bez nacięcia nawet, więc takie teksty to wkładam między bajki.

Mam też jedną znajomą, strasznie drobniutką i malutką, urodziła dwoje dzieci bardzo szybko i lekko.

Poza tym po 1. kości miednicy są rozszerzają przy ciąży (czasami to aż czuć, bo boli, ale najbardziej to widać po porodzie, jak się nie mieścisz w gacie i to nie z powodu tłuszczu), a po 2. główka dziecka przy wychodzeniu się tak jakby spłaszcza, kości na siebie nachodzą (dlatego rodzi się z trójkątną główką:P), więc przejdzie spokojnie, natura wie co robi

Ale oczywiście są przypadki niewspółmierności (kiedy wiadomo, że główka nie przejdzie przez kanał i już) i wtedy jest cc.[/QUOTE]

Właśnie też mnie wczoraj tak koleżanki z byłej pracy nastraszyły, że bardzo szczupła w biodrach jestem i pewnie będę miała cc. Na co ja im właśnie odpowiedziałam, że może jeszcze się w biodrach poszerzę, a one że jak do tej pory mi się nie poszerzyły to się już raczej nie poszerzą No ale czas pokaże. Ja mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz, że natura wie co robi.
__________________
Jesteśmy Małżeństwem!

Milenka
malinka0525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:44   #2869
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Hehe ja się urodziłam 06.08 i moja babcia kazała mojej mamie ubrać mnie w becik (czy tam rożek:P) z pierza :O
Mama potem musiała mnie kąpać w wodzie z mąką ziemniaczaną, żeby się pozbyć potówek :P (swoją drogą to dobry naturalny sposób, wart zapamiętania)
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 13:46   #2870
shestiger
Rozeznanie
 
Avatar shestiger
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 699
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

No faktycznie nawet na godzinę się przespać nie można bo kilka stron do odrabiania hhhahahahah
Ja wyprawkę też na wiosnę planuję, tak co by płeć znać niestety po córci pooddawałam wszystkie niemowlęce ciuchy, rzeczy itd więc kompletuje na nowo

Ja do szkoły rodzenia się nie zapisuję bo nie będzie mi potrzebna :P
Pierwszy poród cesarka (co już powinno gwarantować następną cesarkę), do tego Crohn czyli chore jelitka co też radzi cesarkę
Więc o to jedno jestem spokojna, ból brzucha podejrzewam dużo lepszy niż ból krocza potem a i nie słuchajcie bredni że po cesarce nie można wrócić do chudego brzucha bo macie dowód na mnie (uwaga akt http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=9716972
http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=9721102
shestiger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:49   #2871
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

jeszcze do 16 trochę zostało, a mnie muli do spania-nie wiem jak wytrzymać, chyba zrobię małą drzemkę ;]
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:51   #2872
Anulka_p
Zakorzenienie
 
Avatar Anulka_p
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 803
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez shestiger Pokaż wiadomość
Pierwszy poród cesarka (co już powinno gwarantować następną cesarkę), do tego Crohn czyli chore jelitka co też radzi cesarkę
Więc o to jedno jestem spokojna, ból brzucha podejrzewam dużo lepszy niż ból krocza potem a i nie słuchajcie bredni że po cesarce nie można wrócić do chudego brzucha bo macie dowód na mnie (uwaga akt http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=9716972
http://www.maxmodels.pl/index.php?t=...foto&u=9721102
W O W. Musiałam aż przerwać gotowanie! Niesamowite zdjęcia!! Rewelacja
__________________
28.07.2012- I ślubuję Ci miłość...
09.07.2013 g. 4:55- Wreszcie jesteś- Michaś   
Anulka_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:13   #2873
sarna405
Zadomowienie
 
Avatar sarna405
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 196
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez EVAgwiazdka Pokaż wiadomość
Witam moge do was dołaczyć? też mam termin na ok 10-20 lipca nie wiem dokładnie okres mialam 4 pazdziernika ale lekarz powiedzial ze dziecko jest mniejsze niz to wychodzi z okresu 2 tyg jutro moze sie dowiem mam badanie plenatarne nie moge sie doczekac 7 stycznia na usg biało 5,3 cm pozdrawiam Ewa



Witaj
Powiem Ci tak ja z 1 dzieckiem miałam ostatnia miesiaczke miałam 3.10 i urodziłam 21.07
__________________
Tomuś 21,07,2005
Antoś ,6,09,2013
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być
ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie
pragnie."
sarna405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:17   #2874
shestiger
Rozeznanie
 
Avatar shestiger
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 699
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
W O W. Musiałam aż przerwać gotowanie! Niesamowite zdjęcia!! Rewelacja
www.maxmodels.pl/tygrysek90.html
Tu masz kilka więcej
shestiger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:21   #2875
sarna405
Zadomowienie
 
Avatar sarna405
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 196
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez tysia222 Pokaż wiadomość
Witam Was po dłuuugiej przerwie. Nie odwiedzałam Was os soboty bo też tego dnia zauważyłam u siebie małe plamienie i pognałam na izbę przyjeć. Zatrzymano mnie w szpitalu i dopiero wczoraj wyszłam. Okzało sie ze miałam jakiś tan zapalny w orazniźmie (podwyższone crp). Dostałam antybiotyk i luteinę. Plamienie było małe i jednorazowe, a z maluchem wszystko ok. Najadłam sie jednak strachu!!! teraz mam 2 tygodnie l4. I nie wiem czy nie bede wymuszać na moim lekarzu l4 do konca ciaży jezeli sam nie bedzie chciał dać. W szpitalu mi lekarz powiedział, ze przyczyną stanu zapalnego mógł byc kontakt z kimś chorym a ja w pracy mam na codzień kontakt z chorymi ludźmi.
Poczytałam troszkę co u Was, ale nie nadrobie wszystkiego


Witaj, a powiedz jak u ciebie wyglądało plamienie bo u mnie było brąwe i to nie była krew lecz śluz i pokazywała się po stosunku. Więc zaprzestałam sexu i myślę że ok będzie. raczej jest ok też biorę luteinę jutro na 8,30 te usg i zobaczymy co tam jest. Tylko dziś mam kiepskie smopoczucie zawroty głowy. Mam się oszczędzać miałam leżeć ale niestety taka praca jestem sama nie mam zastępstwa. Ale praca siedzaca więc ok
__________________
Tomuś 21,07,2005
Antoś ,6,09,2013
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być
ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie
pragnie."
sarna405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:27   #2876
malaczarnakejt
Zakorzenienie
 
Avatar malaczarnakejt
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 585
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez malinka0525 Pokaż wiadomość

A wie któraś może jaka jest minimalne szerokość miednicy, która pozwala na poród naturalny? Bo ja osobiście w biodrach jestem dość wąska, a chciałabym naturalnie rodzić. Moja koleżanka też miała zbyt wąską miednicę i musiała mieć cesarkę, a ja sobie właśnie zdałam sprawę, że i u mnie może tak być. Orientuje się któraś?
Ja się trochę orientuję ;p

wymiar międzykolcowy powinien mieć 25-26 cm
- wym . międzygrzebieniowy powinien mieć 28-29 cm
- wym miedzykrętarzowy -31-32 cm
-Sprzężna zewnętrzna min. 18 cm.

Jak mierzyłam się na studiach miednicomierzem, to wyszło mi po 3 cm za mało w każdym wymiarze, lekarka powiedziała, że niby relaksyna działa na połączenia między kościami, ale raczej nie liczy u mnie na cud.
Zobaczymy
__________________
http://280dni.com/

Filipiśko

malaczarnakejt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:28   #2877
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez dzoan Pokaż wiadomość
Poza tym co tatuś będzie robił jak maluch i mama będą w szpitalu min. 2-3dni..niech odbiera zamówione łóżeczko i wózek.. niech je składa w domu.. niech dokupuje w aptece, to co na bieżąco wyjdzie, że potrzebne.. niech ma czymś zapchany czas do powrotu swoich skarbów ze szpitala, bo niejeden może zwariować z niecierpliwości i tęsknoty
Mój będzie pracował

Cytat:
Napisane przez EVAgwiazdka Pokaż wiadomość
Witam moge do was dołaczyć? też mam termin na ok 10-20 lipca nie wiem dokładnie okres mialam 4 pazdziernika ale lekarz powiedzial ze dziecko jest mniejsze niz to wychodzi z okresu 2 tyg jutro moze sie dowiem mam badanie plenatarne nie moge sie doczekac 7 stycznia na usg biało 5,3 cm pozdrawiam Ewa
Witaj

Cytat:
Napisane przez lilith795 Pokaż wiadomość
masz racje, ale ja sobie jakoś tak te miesiące policzyłam że ostatniego nie doliczyłąm do końca musicie mi wybaczyć bo ostatnio miewam takie zaćmienia :P
To normalne w ciąży
Cytat:
Napisane przez tysia222 Pokaż wiadomość
Witam Was po dłuuugiej przerwie. Nie odwiedzałam Was os soboty bo też tego dnia zauważyłam u siebie małe plamienie i pognałam na izbę przyjeć. Zatrzymano mnie w szpitalu i dopiero wczoraj wyszłam. Okzało sie ze miałam jakiś tan zapalny w orazniźmie (podwyższone crp). Dostałam antybiotyk i luteinę. Plamienie było małe i jednorazowe, a z maluchem wszystko ok. Najadłam sie jednak strachu!!! teraz mam 2 tygodnie l4. I nie wiem czy nie bede wymuszać na moim lekarzu l4 do konca ciaży jezeli sam nie bedzie chciał dać. W szpitalu mi lekarz powiedział, ze przyczyną stanu zapalnego mógł byc kontakt z kimś chorym a ja w pracy mam na codzień kontakt z chorymi ludźmi.
Poczytałam troszkę co u Was, ale nie nadrobie wszystkiego
Dobrze, że już jest ok
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:34   #2878
sarna405
Zadomowienie
 
Avatar sarna405
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 196
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Pa kobietki Może się później pokaże, zbieram się do domciu Zjem ,napale żeby było ciepło i poleżę troszku.
__________________
Tomuś 21,07,2005
Antoś ,6,09,2013
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być
ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie
pragnie."
sarna405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:39   #2879
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez shestiger Pokaż wiadomość
www.maxmodels.pl/tygrysek90.html
Tu masz kilka więcej
na niektórych zdjęciach wyglądasz jak dzieciątko

mam tylko jedno pytanko czy na pewno masz rozmiar biustu 75B ?
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:45   #2880
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2013 Cz.2

Cytat:
Napisane przez EVAgwiazdka Pokaż wiadomość
Witam moge do was dołaczyć? też mam termin na ok 10-20 lipca nie wiem dokładnie okres mialam 4 pazdziernika ale lekarz powiedzial ze dziecko jest mniejsze niz to wychodzi z okresu 2 tyg jutro moze sie dowiem mam badanie plenatarne nie moge sie doczekac 7 stycznia na usg biało 5,3 cm pozdrawiam Ewa
Witam

Cytat:
Napisane przez lilith795 Pokaż wiadomość
surka, ja mam po prostu dość dużą wadę wzroku i na wczorajszej wizycie pytałam lekarza jak to się ma do porodu. Kazał mi po 30tc wybrać od mojego okulisty zaświadczenie o przeciwwskazaniu do porodu sn.
Aha

Ja już po wizycie i stawiam soczki, picolo i na co tylko macie ochotę

Wg usg 11 tc i 1 dzień. Niestety nie dostałam fotki, ale najważniejsze, że ja widziałam. Naprawdę niesamowite wrażenie, jak maleństwo tam figluje. Na wcześniejszych skanach to tylko serducho podrygiwało. Już mówiłam mężowi, że ma czego żałować, że nie widział.

Ale na początku byłam bardzo zdenerwowana bo pan dr, jeździł tam i jeździł (dowcipnie) i nic mi nie mówił, a monitor tak, że ja nic nie widziałam. Więc mówię, do niego, żeby mi powiedział, co się tam dzieje bo ja zaraz zejdę Więc, on do mnie, że na tą chwilę wszystko tak jak ma być czyli dobrze i wkońcu pokazał monitor. Mogłabym patrzeć i patrzeć

Moje maleństwo ma już 4,5 cm, tożto gigant
NT 0,7mm

Ale i tak wam powiem, że jednak zmieniłam ginekologa, też wybrałam w tej samej poradni, ale wolę jednak kobietę. I wybrałąm Panią dr, która przyjmowała mnie z krwawieniem. Jakoś ciągnie mnie do niej

Ale się rozpisałam, uf
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.