Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-13, 20:08   #991
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

AsikS a powiedz mi proszę czy pamiętasz może czy na Ruborilu pisało ze krem na niego można nakładać dopiero po godzinie?
ktoś tutaj pisał coś takiego a ja nie mam ulotki.. i nie wiem teraz czy rzcezywiscie tak jest
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 20:46   #992
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Nika, kupiłam SVR, 50 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409. Jeszcze nie wiem jak się tego używa, ale dzielnie czytam wątki filtromaniaczek
No i dziękuję za odpowiedź Chyba się zdecyduję w takim razie na Lirene, bo zbankrutowałam przez te kosmetyki a on sie wydaje fajny i tani
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 21:19   #993
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Nika, kupiłam SVR, 50 http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409. Jeszcze nie wiem jak się tego używa, ale dzielnie czytam wątki filtromaniaczek
No i dziękuję za odpowiedź Chyba się zdecyduję w takim razie na Lirene, bo zbankrutowałam przez te kosmetyki a on sie wydaje fajny i tani
o tak! wątek filtromaniaczek jest.... oszałamiający

ja taki filtr tonujący zamierzam kupicna plazę i na działkę
narazie mam na oku LRP Creme Fondante- ale ogólnie rzecz biorąc boję się zapychania na "T"
Daj koniecznie znac jakie wrażenia po SVR mam z tej firmy Xerialine i super nawilżał(bo to było latem) moje suche policzki

a daj spokój kosmetyki powinny byc zdecydowanie TAŃSZE
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 21:39   #994
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Jasne, że dam znać A Ty powiedz jak się spisał LRP
Też chciałam kiedyś Xerialine, ale bałam się o moje naczynka..Ciebie nie podrażnił? Najlepiej jakbym miała próbke, ale mi nigdy nie chcą dać I jak ja mam później kupować drogie kosmetyki, jak nie wiem jak na mnie działają
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 21:59   #995
Dorotka Z Oz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Witam. Przepraszam, że troche odbiegam od wątku, ale nei wiem gdzie się poradzić. Chciałabym się spytać czy mam cerę naczynkową. Musze przyznać, że nigdy jej tak nei traktowałam, jednak czytając trochę o niej widzę wiele zbieżności. Otóż moja skóra na twarzy często się czerwieni, pomijając stany gdzie spowodowane jest to jakimiś silnymi emocjami to również zauważyłam, że czerwienie się przy minimalnej zmianie temperatury, przy mrozie, przy dużym słońcu( zawsze gdy się opalałam to mimo, iż ciało przybierało ooliwkowy odcień to na twarzy zawsze zostawał tylko burak ). Poza tym mam widoczne, pęknięte naczynko na twarzy, na płatku nosa. Skóra często zaczerwieniona jest również po kontakcie z wodą, co mogę zaobserwować będąc na basenie, czy po prostu myjąc twarz rano lub wieczorem. Również po nałożeniu kremu skóra na twarzy jest czerwona i nei wyobrażam sobie wyjścia z domu bez podkładu. Dodam jeszcze tylko, że to zaczerwienie najbardziej widoczne jest na nosie oraz na polikach. Wiem, że nie można tego stwierdzić na 100% na podstawie tych tylko informacji. Pytam się tylko was czy to może być cera naczynkowa?? Ponieważ chciałabym podjąć jakies kroki, żeby ją objąc lepszą pielęgnacją. Przepraszam za zaśmiecanie wątku i z góry dziękuję zaja kiekolwiek informacje czy porady
Dorotka Z Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 22:07   #996
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Jasne, że dam znać A Ty powiedz jak się spisał LRP
Też chciałam kiedyś Xerialine, ale bałam się o moje naczynka..Ciebie nie podrażnił? Najlepiej jakbym miała próbke, ale mi nigdy nie chcą dać I jak ja mam później kupować drogie kosmetyki, jak nie wiem jak na mnie działają
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16953
nie, naprawdę był super masło butter ma i mocznik i wodę na pierwszym miejscu alkohol na piątym, ale nci się nie działo

próbki- tak to odwieczny problem w aptekach tym bardziej
ostatnio mi w sephorze zrobiła wizażystka focha, phi
trza się chyba za***iście elegancko ubrac
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 22:13   #997
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Dorotka Z Oz Pokaż wiadomość
Witam. Przepraszam, że troche odbiegam od wątku, ale nei wiem gdzie się poradzić. Chciałabym się spytać czy mam cerę naczynkową. Musze przyznać, że nigdy jej tak nei traktowałam, jednak czytając trochę o niej widzę wiele zbieżności. Otóż moja skóra na twarzy często się czerwieni, pomijając stany gdzie spowodowane jest to jakimiś silnymi emocjami to również zauważyłam, że czerwienie się przy minimalnej zmianie temperatury, przy mrozie, przy dużym słońcu( zawsze gdy się opalałam to mimo, iż ciało przybierało ooliwkowy odcień to na twarzy zawsze zostawał tylko burak ). Poza tym mam widoczne, pęknięte naczynko na twarzy, na płatku nosa. Skóra często zaczerwieniona jest również po kontakcie z wodą, co mogę zaobserwować będąc na basenie, czy po prostu myjąc twarz rano lub wieczorem. Również po nałożeniu kremu skóra na twarzy jest czerwona i nei wyobrażam sobie wyjścia z domu bez podkładu. Dodam jeszcze tylko, że to zaczerwienie najbardziej widoczne jest na nosie oraz na polikach. Wiem, że nie można tego stwierdzić na 100% na podstawie tych tylko informacji. Pytam się tylko was czy to może być cera naczynkowa?? Ponieważ chciałabym podjąć jakies kroki, żeby ją objąc lepszą pielęgnacją. Przepraszam za zaśmiecanie wątku i z góry dziękuję zaja kiekolwiek informacje czy porady
myślę, że to cera naczynkowa
nie używaj kosmetyków z alkoholem(przynajmniej na pierwszym czy drugim miejscu )
poczytaj wątek, napewno znajdziesz cenne info
powinno się stos. latem filtry
kremów na naczynka jest masa
unikac opalania, sauny,solarium
myc wodą przegotowaną lub mineralną
nei używac peelingów mechanicznych

to tak pokrótce

pozd
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-13, 22:28   #998
Dorotka Z Oz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzięki, no niestety chyba rzeczywiście to cera naczynkowa To teraz mam dużo do czytania.. Dzieki
Dorotka Z Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 22:29   #999
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
AsikS a powiedz mi proszę czy pamiętasz może czy na Ruborilu pisało ze krem na niego można nakładać dopiero po godzinie?
ktoś tutaj pisał coś takiego a ja nie mam ulotki.. i nie wiem teraz czy rzcezywiscie tak jest
Nikita, przepiszę dokładnie z opakowania:

"SPOSÓB UŻYCIA:
Krem nakładać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 3 miesięcy. Po całkowitym wchłonięciu się preparatu można używać stosowanych zazwyczaj środków pielęgnacyjnych, jak również nałożyć makijaż".

Czyli nic takiego nie ma. A kremik u mnie wchłania się błyskawicznie.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 13:12   #1000
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Witam Dopiero teraz trafiłam na ten wątek, a szkoda!
Przejrzałam dopiero kilka stron, ale zamierzam nadrobić zaleglości.
Mam 18 lat,cerę naczynkową z tendencją do przetłuszczania się. Naczynka nie są jakoś super widoczne, jest to raczej kwestia rumieńców pod wpływem emocji, zmian temperatur, wysiłku. Dlatego zastanawiam się, czy taka intensywna kuracja jest mi potrzebna. Może wystarczy krem na dzień, na noc, filtry (te filtry to takie zwykłe, w kremach przeciwsłonecznych,tylko wysokie jak 50, tak?) , jakaś maseczka. Bo piszecie,że stosujecie sera, kuracje kwasami,jakieś hydrolaty. Nie orientuję się w tym, ale sądzę, że aż tyle nie jest mi potrzebne. Może nieco później. Byłabym wdzięczna gdyby któraś z was zaproponowała jakiś zestaw właśnie na dzień,na noc. Chwalicie sobie Avene i La Roche - Posay. A z tych tańszych, bardziej na licealną kieszeń ? Chociaż kasa wydana będzie w słusznej sprawie, to można odżałować większy wydatek. Dzięki temu wątkowi sporo wiem, ale też mam mętlik w głowie bo chciałabym zacząć od zaraz, a totalnie nie wiem za co się najpierw zabrać. Pozdrawiam!
__________________
This band rox !

Edytowane przez Waniencja
Czas edycji: 2007-03-18 o 16:58
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 16:55   #1001
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Witam Dopiero teraz trafiłam na ten wątek, a szkoda!
Przejrzałam dopiero kilka stron, ale zamierzam nadrobić zaleglości. Mam cerę naczynkową, a w dodatku przetłuszczającą się. Emocje,zmiany temperatur,kaloryfery,a czasem bez powodu - burak totalny. Ale z tymi emocjami jest najgorzej,bo twarz zdradza wszystko, co się ze mną dzieje. A widok faceta,który mi się podoba, a już rozmowa z nim Nie jestem nieśmiała, ale najzwyczajniej troszkę się denerwuję,a twarz wygląda jakbym przeżywała najgorsze męki. Zresztą same dobrze wiecie o czym mowa.
Od teraz postaram się prawidłowo dbać o cerę, zapomnieć o tonikach z alkoholem itd. Oby się udało!
Trzymam kciuki Ja, po roku "walki", widzę efekty - nie jest tak dobrze, jak bym chciała, ale widzę iskierkę nadzieji
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-18, 22:42   #1002
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Witam Dopiero teraz trafiłam na ten wątek, a szkoda!
Przejrzałam dopiero kilka stron, ale zamierzam nadrobić zaleglości.
Mam 18 lat,cerę naczynkową z tendencją do przetłuszczania się. Naczynka nie są jakoś super widoczne, jest to raczej kwestia rumieńców pod wpływem emocji, zmian temperatur, wysiłku. Dlatego zastanawiam się, czy taka intensywna kuracja jest mi potrzebna. Może wystarczy krem na dzień, na noc, filtry (te filtry to takie zwykłe, w kremach przeciwsłonecznych,tylko wysokie jak 50, tak?) , jakaś maseczka. Bo piszecie,że stosujecie sera, kuracje kwasami,jakieś hydrolaty. Nie orientuję się w tym, ale sądzę, że aż tyle nie jest mi potrzebne. Może nieco później. Byłabym wdzięczna gdyby któraś z was zaproponowała jakiś zestaw właśnie na dzień,na noc. Chwalicie sobie Avene i La Roche - Posay. A z tych tańszych, bardziej na licealną kieszeń ? Chociaż kasa wydana będzie w słusznej sprawie, to można odżałować większy wydatek. Dzięki temu wątkowi sporo wiem, ale też mam mętlik w głowie bo chciałabym zacząć od zaraz, a totalnie nie wiem za co się najpierw zabrać. Pozdrawiam!
Produktów do cery naczynkowej jest sporo, a w tym także sporo dobrych kosmetyków polskich, które nie zrujnują Ci kieszeni. Przede wszystkim zacznij od mycia - myślę, że bezkonkurencyjne są żele i pianki do mycia Eris - albo z serii Lirene (np. pianka), albo Pharmaceris. Jeśli lubisz toniki, to spróbuj zamiast toniku hydrolatów - oczarowego, różanego, cytrynowego. Szczególnie oczarowy zrobi dobrze naczynkowej i tłustej skórze. Zamiast kremu żel - np. Dermika z wit. PP. Fajny jest też krem antynaczynkowy Daxa dla cery mieszanej. Na dzień warto zainwestować w krem z filtrem - najważniejsze jest to, żeby był to filtr stabilny, typu Tinosorb lub Mexoryl. Z polskich mają je tylko kremy Iwostinu pod nazwą Solecrin.
Niewskazany jest alkohol - odpadają alkoholowe toniki, filtry też warto wybrać bez alkoholu. Chociaż nawet w niektórych kosmetykach dla cery naczyniowej jest alkohol - jeżeli nie jest zbyt wysoko w składzie, można spróbować.
Sądzę, że tak młodą skórę trzeba pielęgnować raczej w myśl zasady "chronić i nie drażnić", niż pakować tony kremów. Chronić przed UV, unikać - oczywiscie - solarium, także sauny, nie przesadzać z wygrzewaniem się na naturalnym słońcu (naczynka nie lubią dużych zmian temperatur). Wewnętrznie możesz łykać coś z rutyną, kasztanowcem, witaminą C (sakramentalny Rutinoscorbin i jemu podobne, Ascorutical, Venescin itp.)
Ale muszę Cię trochę rozczarować - nie licz na to, że pod wpływem pielęgnacji zniknie problem oblewania sie rumieńcem z powodu emocji Problem będzie trochę mniejszy, ale nie da się go całkowicie wykluczyć. Na sytuacje, gdy absolutnie musisz mieć "pokerową twarz", pozostaje dobry makijaż. A spontaniczny rumieniec u nastolatki jest absolutnie do przyjęcia
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 23:17   #1003
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Erato chwalilaś krem na naczynka chyba SVR, ja nie mam typowo naczynkowej cery, rumien mi nie doskwiera, ale skore mam cienka jak pergamin, przeswituja mi wszystkie naczynia krwionosne, takie niebieskie krechy, polecacie Diroseal na pogrubienie skory, ale on mnie na bank zapcha czy ten krem mialby zblizone dzialanie? ja cierpliwa jestem, nie nastawiam sie, na szybki efekt, łykam Cerutin jak radzicie, a moze cos innego bez trojglicerydow?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 14:05   #1004
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
O fajna ta Farmona serum! cieakwe jaki ma skład, bo jak wysoko alkohol- to nie fajnie
bez alkoholu:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17986

i na każdą kieszeń - polecam uwadze Waniencji
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 14:10   #1005
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kurcze, a ja nigdzie nie umiem znaleźć tego koncentratu Raz mi zamówili w aptece, ale nie przyszło. Justa, Ty masz ten z 3% wit. K czy 1%? Oceniłaś ten z 1%, a piszesz, że masz skład tego swojego podobny do 3% i się pogubiłam
Dziewczyny, a na filtry mogę kłaść jeszcze normalny krem? Czy przed? Bo ten SVR ma taki kolorek i teraz nie wiem..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 14:52   #1006
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

napisałam w recenzji, który mam żaden z tych w KWC - miałam koncentrat z serii gabinetowej DermaCos Professional z wit. K 1%, jednak jego skład był identyczny ze składem koncentratu z wit. K 3%, który jest w KWC.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 15:09   #1007
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

aaa no to już wszystko wiem Dzięki Myslalam, że miałaś skład podobny do tego z 3%, a z jakiegoś powodu umieściłaś go w 1%..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 16:08   #1008
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Erato chwalilaś krem na naczynka chyba SVR, ja nie mam typowo naczynkowej cery, rumien mi nie doskwiera, ale skore mam cienka jak pergamin, przeswituja mi wszystkie naczynia krwionosne, takie niebieskie krechy, polecacie Diroseal na pogrubienie skory, ale on mnie na bank zapcha czy ten krem mialby zblizone dzialanie? ja cierpliwa jestem, nie nastawiam sie, na szybki efekt, łykam Cerutin jak radzicie, a moze cos innego bez trojglicerydow?
No niestety, pogrubienie naskórka to "sprawka" retinaldehydu, więc nic nie będzie podobne do Dirosealu, poza inymi kosmetykami Avene z retinaldehydem, jak Ystheal. Ale z tego co wiem, chyba wszystkie mają trójglicerydy. A te "krechy" to takie drobne naczynka, czy po prostu widać żyły? Jeśli tak, to właściwie nie ma powodu stosować kremów typowo antynaczynkowych, raczej ochronne, wzmacniające. Z SVR pisałam o Rubialine, bardzo dobry, ale to typowy antynaczynkowiec. Trudno mi powiedzieć, jakie kosmetyki poprawiają stan cieniutkiej, wrażliwej skóry.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 16:56   #1009
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

justa, thx! super, że nie ma w serum Farmony alkoholu wysoko! ja w Łodzi się zaopatruje w farmone- pójdę niedługo i popytam o serum

erato, apropos SVR Rubialine- mi nie podpasował, ale używam raz na jakiś czas wieczorem- bo wysusza mi policzki super, że na Ciebie działa


no i co z tym Ruborilem? albo Metroruborilem? M. jest stos. w trądziku różowatym? czy przy naczynkach rozszerz. i suchej skóze n apoliczkach będzie lepszy R.? bo chyba żadna z Was nie poruszyła tego tematu
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-19, 17:53   #1010
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No niestety, pogrubienie naskórka to "sprawka" retinaldehydu, więc nic nie będzie podobne do Dirosealu, poza inymi kosmetykami Avene z retinaldehydem, jak Ystheal. Ale z tego co wiem, chyba wszystkie mają trójglicerydy. A te "krechy" to takie drobne naczynka, czy po prostu widać żyły? Jeśli tak, to właściwie nie ma powodu stosować kremów typowo antynaczynkowych, raczej ochronne, wzmacniające. Z SVR pisałam o Rubialine, bardzo dobry, ale to typowy antynaczynkowiec. Trudno mi powiedzieć, jakie kosmetyki poprawiają stan cieniutkiej, wrażliwej skóry.
wyrazne niebieskie krechy na skroniach, policzkach, przy brodzie jak namalowane kredka, dopiero od paru miesiecy tak mam, juz nie wiem czy acne derm mogl to spowodowac, jednoczesnie zaczelam brac srodki hormonalne, nie wiem czy to moze miec jakis wplyw takich malych pajączkow mam kilka, w sumie malo widoczne, na dolnej czesci policzkow i przy nosie, moze wyprobuje tego koncentratu farmony, skoro jest chwalony

na razie uzywam tylko serum z witamina c i filtra, no noc czasem oliwki hipp, myslalam o zoracu, ale boje sie ze bede wygladac jak potwor z odpadajaca skora, w pracy mam caly czas kotakt z ludzmi, nie moge straszyc podklad nalozony na filtr troche ukrywa ten blekit, ale takie dziwne cienie widac z daleka
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:04   #1011
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

słyszałam, ze oliwka Hipp rozjaśnia, ale czy rozjaśnia naczynka? czy rozjaśnia caaaaaałą buzię?
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:09   #1012
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
słyszałam, ze oliwka Hipp rozjaśnia, ale czy rozjaśnia naczynka? czy rozjaśnia caaaaaałą buzię?
nie slyszalam o czyms takim, mam jasna cere, wiekszego rozjasnienia nie zauwazylam, lubie ja, bo jest bezpieczna, jezeli chodzi o zapychanie porow, a mam do tego duza sklonnosc
nie jestem specem od skladow, ale ona nie ma w sobie jakis substancji wybielajach, na moja skore dziala lagodzaca, lagodzi podraznienia, moze dlatego niektorym sie wydaje ze rozjasnia
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:14   #1013
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie slyszalam o czyms takim, mam jasna cere, wiekszego rozjasnienia nie zauwazylam, lubie ja, bo jest bezpieczna, jezeli chodzi o zapychanie porow, a mam do tego duza sklonnosc
nie jestem specem od skladow, ale ona nie ma w sobie jakis substancji wybielajach, na moja skore dziala lagodzaca, lagodzi podraznienia, moze dlatego niektorym sie wydaje ze rozjasnia

aha no to musi zagościc u mnie w łazience oliwka hipp tak ona ma prosty skład (chyba 3 składniki)
i mnie zapycha często gęśto coś-tam jeszcze nie doszłam co to takiego silikony?glikol propylenowy? czy cuś?

pozd
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:15   #1014
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Erato i Justa - dziękuję bardzo za wskazówki
Ale obawiam się, że z tymi żelami i piankami Eris, może nie wypalić, bo cerę mam dosyć tłustą i muszę stosować jakieś antybakteryjne kosmetyki. Chyba zainwestuję w żel i tonik ( też Eris ) do cery mieszanej i tłustej, ale bez SLS i alkoholu, więc chyba będzie dobrze.
Z kremów na noc to myslałam o Dirosealu właśnie (mama obiecała sypnąć kasą, zresztą jej też się przyda) lub tym właśnie koncentracie, o którym pisała Justa. Poza tym maseczka z Daxa na naczynka. A na dzień jakiś lekki krem nawilżający albo też na naczynka ( tylko już nie z avene,bo za dużo kasy,poszukam jakiegoś). Bardzo się nastawiłam na filtry, ale one powodują świecenie i mogą zapychać z tego co u was wyczytałam Trochę kiepsko, może wystarczy jakiś krem na dzień z filtrem?
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 18:39   #1015
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

oliwka nie rozjasnia, co najwyżej moze łagodzić zaczerwienienia i przez to twarz wydaje się jaśniejsza

Truskawkowawiosno jeśli boisz się zoracu ( czego wcale sie nie dziwie), spróbuj może Retin A, ja jestem z niego bardzo zadowolona. Po ciągłym łuszczeniu się po Zoracu , Retin to jak spełnienie marzeń, nie wiem co to są łuszczące się skórki, Twarz jaśniutka i wygładzona, używam od 1,5 miesiąca więc na pogrubienie jeszcze nie liczę.. a mam taki sam problem jak ty, z tym że z okolicami oczu, gdzie skóra jest cieniutka i prześwitują przez nią zyłki...
sumiennie maziam się Retinem i nawilżam i czekam

z antynaczynkowców i zapobiegająych rumieńcom kremom polecam Dermacos z 3% wit K, Eris Pharmaceris Capril z 1%K i Ruboril.
Stosuje je na zmianę ( zaznaczam, że nie mam popękanych naczynek, ale skłonnośc do rumieni i własnie takie prześwitujące żyłki) i naprawdę jest dużo lepiej, twarz nie reaguje tak histerycznie na wszytsko
Polecam też serum z oliwki iampułek wit. K - Vitacony jako kuracje czasową lub codzienną pielęgnację
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 21:07   #1016
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

tylko wyczytalam, ze Retin czesto zapycha, a ja mam do tego naprawde duza sklonnosc boje sie tych podskornych gul a potem kolejnych blizn po nich

Nikitko, tak przy okazji, chyba wiem dlaczego nie polubilas serum z witamina C(wychodzi na to, ze sledze wszystkie Twoje posty, lol) nalozylam serum, potem filtr, podklad, spotkalam sie na miescie z siostra a ona, ze super wygladam, mam taki sliczny odcien skory, jakby lekko opalony, a my wolimy byc bladolice, prawda? na razie jednak nie rezygnuje z tego serum, mimo ze nie tego,ze przyciemnia cere, twarz mam po nim jakby gladsza
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 22:19   #1017
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

truskawkowawiosna.. ja się z wit C nie polubiłam bo mnie podraznia i powoduje zaczerwienienia.. niesterty, naczynka momentalnie się pojawiają i zostaje mi rumień dlatego nie stosuje jej pod żadną postacią

i rzeczywiscie chyba mnie śledzisz mam się bać?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 11:11   #1018
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny wybaczcie, jeżeli zadaję głupie pytanie ale ja też mam takie żyłki widoczne. Myślałam, że to tak już mam i z tym zostanę, ale piszecie, że coś się z tym da zrobić..Nie wiem, czy chodzi nam o te same żyłki (o ile mogą być różne rodzaje żyłek), ale te moje to na skroniach głównie i cienie pod oczami i na nosie ich trochę widać.. Czyli ten Retin czy Diroseal na to pomoże?

Aha i filtrów używacie przed kremem, czy po? Tak na chłopski rozum i czystą logikę, jak ja mam filtr z odcieniem to chyba po kremie?

Teraz jeszcze mnie skusiłyście tą oliwką hipp A już jestem kompletnie zbankrutowana I zakupiłam sobie jeszcze hydrolat lawendowy Chciałam inny, który szczególnie jest polecany dla naczynkowców (nie pamiętam z jakiej rośliny..),ale nie było Nie wiecie skąd można je brać, oprócz biochemiaurody.com?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 11:33   #1019
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna.. ja się z wit C nie polubiłam bo mnie podraznia i powoduje zaczerwienienia.. niesterty, naczynka momentalnie się pojawiają i zostaje mi rumień dlatego nie stosuje jej pod żadną postacią

i rzeczywiscie chyba mnie śledzisz mam się bać?
ostatnio zaglebiam sie w BU i udzielasz sie w interesujacych dla mnie tematach mnie serum nie podraznia, tylko nadaje lekki kolorek, ale nie jest zle chyba zastanowie sie nad tym Retinem, przydaloby sie pod oczy

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny wybaczcie, jeżeli zadaję głupie pytanie ale ja też mam takie żyłki widoczne. Myślałam, że to tak już mam i z tym zostanę, ale piszecie, że coś się z tym da zrobić..Nie wiem, czy chodzi nam o te same żyłki (o ile mogą być różne rodzaje żyłek), ale te moje to na skroniach głównie i cienie pod oczami i na nosie ich trochę widać.. Czyli ten Retin czy Diroseal na to pomoże?

Aha i filtrów używacie przed kremem, czy po? Tak na chłopski rozum i czystą logikę, jak ja mam filtr z odcieniem to chyba po kremie?

Teraz jeszcze mnie skusiłyście tą oliwką hipp A już jestem kompletnie zbankrutowana I zakupiłam sobie jeszcze hydrolat lawendowy Chciałam inny, który szczególnie jest polecany dla naczynkowców (nie pamiętam z jakiej rośliny..),ale nie było Nie wiecie skąd można je brać, oprócz biochemiaurody.com?
na skroniach i policzkach przeswituja mi zyly, a przy nosie mam "pajączki", na ten pierwszy problem wymienione mazidla sa polecane do przyczyniaja sie do pogrubienia skory, efekt-zylki mniej widoczne, tyle wyczytalam

najpierw krem potem filtr
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 12:22   #1020
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziękuję za odp
Co prawda boję się Dirosealu, bo nie mam zaufania do preparatów na naczynka z Avene po Antirougeurs'ie, ale może panie w aptece się zlitują nade mną i dadzą mi próbkę
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.