WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 15:07   #1381
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dobry pomysł! Muszę się tam rozejrzeć.


O kurcze kurcze, robi wrażenie! Dodaje do swojej listy koniecznie. Dzięki Bardzo


Szukam sztuki ulicznej, murale również wchodzą w grę. Dziękuję za te lokalizacje

Dziś już byłam przy ASP i na Karolkowej (to ogrodzenie o Powstaniu Warszawskim). Zdjęć już trochę jest, ale dzięki Waszym propozycjom będzie już tylko więcej

Dziękuję serdecznie!
Bardzo się cieszę , że mogłam pomóc Tam przy ASP jest pomnik Bartolomeo Colleoniego i kiedyś widziałam jak pomalowali przyrodzenie konia na inny kolor , oni tam zawsze maja jakieś szalone pomysły :P A że kiedyś pracowałam na Traugutta to codziennie podziwiałam .

Jestem ciekawa co zrobią z ogrodzeniem jak skończy się budowa.

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
A gdzie najlepiej kupić dobrej jakości, tanie t-shirty i bokserki? Ktoś ma jakieś rady?

Ja widziałam ostatnio bardzo ładne T-Shirt w Housie i Croppie , nie wiem jak jakościowo .
Jeżeli chodzi o bokserki i leginsy bawełniane to już przerobiłam wszystkie możliwe firmy . H&M nie wypada źle , ale dłużej nosiłam bluzki na ramiączkach z Cubusa. Dobrze wypadają też tez z Decathlonu .

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Jeszcze zauważyłam , że dłużej je się nosi i lepiej wyglądają po praniu jak mają np. 95 % bawełny i 5 % elastyny .

Edytowane przez somethinggood
Czas edycji: 2013-05-26 o 15:05
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 21:11   #1382
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Dziewczyny, wymyśliłam, że jutro się przełamuję i idę do lumpeksów. Szukam dwóch rzeczy, w zasadzie na razie na próbę, zastanawiam się, gdzie warto się wybrać? Interesuje mnie jakaś lokalizacja, gdzie znajdę kilka takich miejsc. Może być w zasadzie cała Warszawa.

Po drugie, gdzie zrobić tanie i ładne zdjęcia do dowodu? Potrzebuję tak z 6 sztuk, bo muszę wymienić kilka dokumentów i dowód.

Aaa i jeszcze zapomniałam. Szukam czapki bejsbolówki, ale żeby miała choć odrobinę damskiego akcentu. Gdzie dostanę? Może jakiś skateshop? A może w ciuchlandzie mi się uda zdobyć?

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2013-05-28 o 21:13
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 21:26   #1383
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wymyśliłam, że jutro się przełamuję i idę do lumpeksów. Szukam dwóch rzeczy, w zasadzie na razie na próbę, zastanawiam się, gdzie warto się wybrać? Interesuje mnie jakaś lokalizacja, gdzie znajdę kilka takich miejsc. Może być w zasadzie cała Warszawa.
Zbieram się od... ho-ho-hooo. Jak polecicie coś fajnego, to może też się przemogę. Podejrzewam, że na Pradze można znaleźć skupiska.

Ode mnie takie pytanie - widziałyście gdzieś ten tusz HEAN? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...timulator.html
W Jasmin pod Centralnym nie ma.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 21:45   #1384
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Zbieram się od... ho-ho-hooo. Jak polecicie coś fajnego, to może też się przemogę. Podejrzewam, że na Pradze można znaleźć skupiska.
Ja widziałam na Okopowej bodajże, ale czekam jeszcze na jakieś propozycje. Jak coś fajnego ogarnę to na pewno się podzielę A w ogóle to widziałyście może lumpeksy, w których są jakieś akcesoria, ale także do domu? Byłam miesiąc temu na wyjeździe i nie miałam zbyt wiele czasu, ale widziałam tam ciuchlandy z takimi super rzeczami sprzed 20 lat, ale z charakterem jeśli wiecie o co mi chodzi.

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2013-05-28 o 21:47
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 21:46   #1385
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wymyśliłam, że jutro się przełamuję i idę do lumpeksów. Szukam dwóch rzeczy, w zasadzie na razie na próbę, zastanawiam się, gdzie warto się wybrać? Interesuje mnie jakaś lokalizacja, gdzie znajdę kilka takich miejsc. Może być w zasadzie cała Warszawa.

Po drugie, gdzie zrobić tanie i ładne zdjęcia do dowodu? Potrzebuję tak z 6 sztuk, bo muszę wymienić kilka dokumentów i dowód.

Aaa i jeszcze zapomniałam. Szukam czapki bejsbolówki, ale żeby miała choć odrobinę damskiego akcentu. Gdzie dostanę? Może jakiś skateshop? A może w ciuchlandzie mi się uda zdobyć?
Byłam kiedyś w sporym przy alejach jerozolimskich , za skrzyzowaniem chałubińskiego i jerozolimskich , po lewej stronie jak idzie się w stronę placu Zawiszy . To jest parenaście metrów jak wyjdzie się z podziemia .
Słyszałam też , że jest spory na Ogrodowej .
Znalazłam taki wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=95237

A gdzie chcesz zrobić te zdjęcia ? Bo ja kiedyś robiłam w http://www.fotolab24.eu/ i było ok . Paszportowe robiłam w Kodaku w Galerii Ursynów i były bardzo ładne .
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 21:48   #1386
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Zbieram się od... ho-ho-hooo. Jak polecicie coś fajnego, to może też się przemogę. Podejrzewam, że na Pradze można znaleźć skupiska.

Ode mnie takie pytanie - widziałyście gdzieś ten tusz HEAN? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...timulator.html
W Jasmin pod Centralnym nie ma.
Ja lubię te na rondzie Wiatraczna. Ale ceny powoli zaczynają być kosmiczne (rzeczy z klipsem 120 zł/kg), mimo to jakieś lekkie bluzki czy sukienki nadal da się upolować
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 22:00   #1387
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Byłam kiedyś w sporym przy alejach jerozolimskich , za skrzyzowaniem chałubińskiego i jerozolimskich , po lewej stronie jak idzie się w stronę placu Zawiszy . To jest parenaście metrów jak wyjdzie się z podziemia .
Słyszałam też , że jest spory na Ogrodowej .
Znalazłam taki wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=95237

A gdzie chcesz zrobić te zdjęcia ? Bo ja kiedyś robiłam w http://www.fotolab24.eu/ i było ok . Paszportowe robiłam w Kodaku w Galerii Ursynów i były bardzo ładne .
W sumie to obojętnie gdzie, jutro chyba będę po całym mieście jeździć do wieczora. Ale najlepiej pewnie jechać rano, kiedy wyglądam jak człowiek, więc może być i centrum.

A w tym wątku to multum adresów To chyba zabieram się za wybieranie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 22:06   #1388
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Na Kabatach jest małe lumpeksowe zagłębie.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 22:10   #1389
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Na Kabatach jest małe lumpeksowe zagłębie.
Oooo! gdzie dokładnie?
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 22:32   #1390
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Oooo! gdzie dokładnie?
Na KEN (po przeciwnej stronie niż Natura), jakoś kilka jeden przy drugim.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 22:37   #1391
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Na KEN (po przeciwnej stronie niż Natura), jakoś kilka jeden przy drugim.
To chyba od tego zacznę, bo mam tam jutro lekarza
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 12:34   #1392
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 191
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Dziewczyny, w przyszły poniedziałek będę jechać z Warszawy do Wrocławia Polskim busem, który odjeżdża z dworca autobusowego Metro Młociny. Muszę tam dojechać z hotelu, który mam na Al. Solidarności. Sprawdzam sobie połączenia, bo zależy mi na bezpośrednich i znalazłam między innymi tramwaj 33 albo autobus nocny 41. Przy ustalaniu stacji końcowej pojawiają mi się dwie możliwości: stacja metro Młociny i kolejna, metro Młociny z dopiskiem "końcowa". I tu pojawia się moje pytanie, bo nie wiem którą wybrać Zależy mi na tym, żeby jak najszybciej się tam dostać, bo o 6 rano mam już odjazd do Wrocławia i sama już nie wiem jak kombinować.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 14:31   #1393
Sasabina
maskott
 
Avatar Sasabina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Waw/Wro
Wiadomości: 3 063
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w przyszły poniedziałek będę jechać z Warszawy do Wrocławia Polskim busem, który odjeżdża z dworca autobusowego Metro Młociny. Muszę tam dojechać z hotelu, który mam na Al. Solidarności. Sprawdzam sobie połączenia, bo zależy mi na bezpośrednich i znalazłam między innymi tramwaj 33 albo autobus nocny 41. Przy ustalaniu stacji końcowej pojawiają mi się dwie możliwości: stacja metro Młociny i kolejna, metro Młociny z dopiskiem "końcowa". I tu pojawia się moje pytanie, bo nie wiem którą wybrać Zależy mi na tym, żeby jak najszybciej się tam dostać, bo o 6 rano mam już odjazd do Wrocławia i sama już nie wiem jak kombinować.
wysiadłabym na tym pierwszym, chociaż różnica miedzy tymi przystankami jest prawie żadna.
tu masz podgląd jak to wygląda"
http://mapa.targeo.pl/Metro_Mlociny_...06957e99a1fcda zaznaczony jest ten pierwszy przystanej metro młociny, a polski bus
(mapa nie chce współpracować ;/) odjeżdża z z miejsca gdzie jest przystanek linii 103 (tak prawie no, ale w tamte rejony masz dojść :P )

Edytowane przez Sasabina
Czas edycji: 2013-05-29 o 14:34
Sasabina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 18:52   #1394
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 191
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Wielkie dzięki
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 20:29   #1395
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...icy,88881.html

Widziałyście? Ja jestem zbulwersowana, bo wyklucza się osoby, które nie płacą podatków (bezrobotne i studentów, osoby na czyimś utrzymaniu), a one tanich biletów potrzebują przecież najbardziej. no i nie wiem jakim prawem pani w kasie w ztm ma mieć dostęp do moich pitów, gdzie mam masę danych o mojej osobie, np. dochód (taki niski zresztą, że wstyd mi pokazywać).

A ten lump przed pl. Zawiszy jest drogi - 78zł za kg prawie cały czas.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 21:16   #1396
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...icy,88881.html

Widziałyście? Ja jestem zbulwersowana, bo wyklucza się osoby, które nie płacą podatków (bezrobotne i studentów, osoby na czyimś utrzymaniu),
No weeeeź, po co niepracującemu jeździć autobusem*? A student to najczęściej nie Warszawiak* (btw pogoni to ich do pracy - jakiś plus).
*dodaję, że to żarty, gdyby ktoś się nie zorientował i chciał po mnie jechać

Widać, że grunt się pod nogami pali.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 22:10   #1397
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...icy,88881.html

Widziałyście? Ja jestem zbulwersowana, bo wyklucza się osoby, które nie płacą podatków (bezrobotne i studentów, osoby na czyimś utrzymaniu), a one tanich biletów potrzebują przecież najbardziej. no i nie wiem jakim prawem pani w kasie w ztm ma mieć dostęp do moich pitów, gdzie mam masę danych o mojej osobie, np. dochód (taki niski zresztą, że wstyd mi pokazywać).

A ten lump przed pl. Zawiszy jest drogi - 78zł za kg prawie cały czas.
Jeśli to zrobi to PO może się pożegnać z jakimkolwiek panowaniem w najbliższych wyborach parlamentarnych. O ile ta partia dotrwa do takowych... (czego jej nie życzę za równie absurdalne pomysły)
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 22:49   #1398
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...icy,88881.html

Widziałyście? Ja jestem zbulwersowana, bo wyklucza się osoby, które nie płacą podatków (bezrobotne i studentów, osoby na czyimś utrzymaniu), a one tanich biletów potrzebują przecież najbardziej. no i nie wiem jakim prawem pani w kasie w ztm ma mieć dostęp do moich pitów, gdzie mam masę danych o mojej osobie, np. dochód (taki niski zresztą, że wstyd mi pokazywać).

A ten lump przed pl. Zawiszy jest drogi - 78zł za kg prawie cały czas.
Ale nikt nie zabiera studentom zniżek, ja zrozumiałam to tak, że to będzie extra zniżka rekompensująca zaplanowane już podwyżki. Komunikacja, utrzymanie zieleni, itp., to wszystko idzie m.in. z podatków mieszkańców i nie rozumiem, dlaczego mieszkańcy mają dopłacać do biletów ludzi, którzy tutaj pracują, chodzą do parku, korzystają z kultury, po czym wywożą pieniądze gdzieś tam (postękując, że w stolicy drogo, że brudno, że nudno).

Tylko szkoda, że powód inicjatywy taki a nie inny.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 23:02   #1399
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Odp: Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...icy,88881.html

Widziałyście? Ja jestem zbulwersowana, bo wyklucza się osoby, które nie płacą podatków (bezrobotne i studentów, osoby na czyimś utrzymaniu), a one tanich biletów potrzebują przecież najbardziej. no i nie wiem jakim prawem pani w kasie w ztm ma mieć dostęp do moich pitów, gdzie mam masę danych o mojej osobie, np. dochód (taki niski zresztą, że wstyd mi pokazywać).

A ten lump przed pl. Zawiszy jest drogi - 78zł za kg prawie cały czas.
Dla mnie to super pomysl , zacheci tylko do rozliczania sie z podatkow w warszawie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 23:15   #1400
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;41065540]Ale nikt nie zabiera studentom zniżek, ja zrozumiałam to tak, że to będzie extra zniżka rekompensująca zaplanowane już podwyżki. Komunikacja, utrzymanie zieleni, itp., to wszystko idzie m.in. z podatków mieszkańców i nie rozumiem, dlaczego mieszkańcy mają dopłacać do biletów ludzi, którzy tutaj pracują, chodzą do parku, korzystają z kultury, po czym wywożą pieniądze gdzieś tam (postękując, że w stolicy drogo, że brudno, że nudno).

Tylko szkoda, że powód inicjatywy taki a nie inny.[/QUOTE]

Ale ja sie z tobą zgadzam. I pit rozliczam tak jak ty w moim mieście Warszawie Tylko tu nie o to chodzi. Chodzi o to, że stolica jako w sumie bogate miasto wyklucza osoby biedniejsze, które tychże podatków nie płacą, bo albo nie mają dochodu albo ich dochód jest tak niski, że jest zwolniony z podatku. Moim zdaniem to bardzo nie fair. Oraz nie podoba mi się inwigilacja - czemu pracownik ZTM (w sumie firmy komercyjnej) ma mieć wgląd do mojego zeznania podatkowego? Ja to odbieram jako naruszanie mojej prywatności i zaglądanie mi w portfel. Może dla osób niepłacących podatków zamknijmy w ogóle parki, ulice albo wyznaczmy im obszar po którym mogą się poruszać. Niby czemu mają mieć możliwość pójścia sobie do parku fontann? To przecież nie z ich podatków? Szkoda, że w sumie tak przyjaznym mieście zaczyna brakować jakiegoś przekonania o wartości dobra wspólnego...
Ja uważam że należy znieść zameldowanie i inne relikty, a obywatel powinien zgłaszać po prostu miejsce pobytu i w picie wpisywać adres pod którym aktualnie mieszka. Plus jest sporo osób mieszkających w aglomeracji warszawskiej i brak zniżek dla mieszkańców np. Legionowa jest moim zdaniem nie w porządku. To przecież są sypialnie Warszawy i korzystają z nich MIESZKAŃCY stolicy.
Ogólnie źle się dzieje. Wiecie, że doktorantom też chcą zabrać zniżkę?
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 23:36   #1401
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Ale ja sie z tobą zgadzam. I pit rozliczam tak jak ty w moim mieście Warszawie Tylko tu nie o to chodzi. Chodzi o to, że stolica jako w sumie bogate miasto wyklucza osoby biedniejsze, które tychże podatków nie płacą, bo albo nie mają dochodu albo ich dochód jest tak niski, że jest zwolniony z podatku. Moim zdaniem to bardzo nie fair. Oraz nie podoba mi się inwigilacja - czemu pracownik ZTM (w sumie firmy komercyjnej) ma mieć wgląd do mojego zeznania podatkowego? Ja to odbieram jako naruszanie mojej prywatności i zaglądanie mi w portfel. Może dla osób niepłacących podatków zamknijmy w ogóle parki, ulice albo wyznaczmy im obszar po którym mogą się poruszać. Niby czemu mają mieć możliwość pójścia sobie do parku fontann? To przecież nie z ich podatków? Szkoda, że w sumie tak przyjaznym mieście zaczyna brakować jakiegoś przekonania o wartości dobra wspólnego...
Ja uważam że należy znieść zameldowanie i inne relikty, a obywatel powinien zgłaszać po prostu miejsce pobytu i w picie wpisywać adres pod którym aktualnie mieszka. Plus jest sporo osób mieszkających w aglomeracji warszawskiej i brak zniżek dla mieszkańców np. Legionowa jest moim zdaniem nie w porządku. To przecież są sypialnie Warszawy i korzystają z nich MIESZKAŃCY stolicy.
Ogólnie źle się dzieje. Wiecie, że doktorantom też chcą zabrać zniżkę?
Zameldowanie jest juz dosc dlugo zniesione
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 02:07   #1402
Sasabina
maskott
 
Avatar Sasabina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Waw/Wro
Wiadomości: 3 063
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

dziewczyny czy wiecie czy gdzieś w Warszawie kupię czekoladową syrenkę?
znajoma mnie odwiedza i chce kupić a ja nigdy się nie spotkałam z takimi słodyczami
Sasabina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 06:47   #1403
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Ale ja sie z tobą zgadzam. I pit rozliczam tak jak ty w moim mieście Warszawie (...)
Ogólnie źle się dzieje. Wiecie, że doktorantom też chcą zabrać zniżkę?
A mnie się ten pomysł podoba, bo może by to w końcu jakoś zmobilizowało ludzi do ogarnięcia swoich spraw administracyjnych. Ktoś żyje i pracuje w Warszawie, to czemu jego podatki mają iść w inne miejsce? Argument lokalnego patriotyzmu mnie nie przekonuje Niestety takich osób jest dużo, a tracimy na tym wszyscy.

Mogliby też wprowadzić kiedyś taką kartę jak we Wrocławiu (tylko z o wiele lepszą reklamą ) ze zniżkami na muzea, galerie, jedzonko, nie pamiętam co jeszcze.

Z tymi doktorantami ostatnio słyszałam, że wycofali się z pomysłu zabrania ulg.

Cytat:
Napisane przez Sasabina Pokaż wiadomość
dziewczyny czy wiecie czy gdzieś w Warszawie kupię czekoladową syrenkę?
znajoma mnie odwiedza i chce kupić a ja nigdy się nie spotkałam z takimi słodyczami
W centrum (ul. Szpitalna 8) jest duży sklep ze słodyczami Wedle, chyba też jest pijalnią czekolady ... zawsze na wystawach są apetyczne figurki i słodycze, może tam warto się spytać o czekoladową syrenkę, chociaż nigdy o takiej nie słyszałam, szczerze powiedziawszy

Witam w wątku, brutalnie chciałam się dołączyć, można?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 10:25   #1404
Sasabina
maskott
 
Avatar Sasabina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Waw/Wro
Wiadomości: 3 063
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
W centrum (ul. Szpitalna 8) jest duży sklep ze słodyczami Wedle, chyba też jest pijalnią czekolady ... zawsze na wystawach są apetyczne figurki i słodycze, może tam warto się spytać o czekoladową syrenkę, chociaż nigdy o takiej nie słyszałam, szczerze powiedziawszy

Witam w wątku, brutalnie chciałam się dołączyć, można?
Wieki nie byłam u wedla, trzeba będzie sprawdzić

Cześć
Sasabina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 10:54   #1405
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Odp: Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
A mnie się ten pomysł podoba, bo może by to w końcu jakoś zmobilizowało ludzi do ogarnięcia swoich spraw administracyjnych. Ktoś żyje i pracuje w Warszawie, to czemu jego podatki mają iść w inne miejsce? Argument lokalnego patriotyzmu mnie nie przekonuje Niestety takich osób jest dużo, a tracimy na tym wszyscy.

Mogliby też wprowadzić kiedyś taką kartę jak we Wrocławiu (tylko z o wiele lepszą reklamą ) ze zniżkami na muzea, galerie, jedzonko, nie pamiętam co jeszcze.

Z tymi doktorantami ostatnio słyszałam, że wycofali się z pomysłu zabrania ulg.


W centrum (ul. Szpitalna 8) jest duży sklep ze słodyczami Wedle, chyba też jest pijalnią czekolady ... zawsze na wystawach są apetyczne figurki i słodycze, może tam warto się spytać o czekoladową syrenkę, chociaż nigdy o takiej nie słyszałam, szczerze powiedziawszy

Witam w wątku, brutalnie chciałam się dołączyć, można?
Czesc Nawet jak placisz w Warszawie to jest ten podatek janosika , wiec biedniejsze gminy i tak dostana :P To jest pomysl na biznes , figurki czekoladowe w ksztalcie syrenek i kolumny zygmunta :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 12:15   #1406
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Zameldowanie jest juz dosc dlugo zniesione
chyba jeszcze nie jest...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 12:41   #1407
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Ale ja sie z tobą zgadzam. I pit rozliczam tak jak ty w moim mieście Warszawie Tylko tu nie o to chodzi. Chodzi o to, że stolica jako w sumie bogate miasto wyklucza osoby biedniejsze, które tychże podatków nie płacą, bo albo nie mają dochodu albo ich dochód jest tak niski, że jest zwolniony z podatku. Moim zdaniem to bardzo nie fair. Oraz nie podoba mi się inwigilacja - czemu pracownik ZTM (w sumie firmy komercyjnej) ma mieć wgląd do mojego zeznania podatkowego? Ja to odbieram jako naruszanie mojej prywatności i zaglądanie mi w portfel. Może dla osób niepłacących podatków zamknijmy w ogóle parki, ulice albo wyznaczmy im obszar po którym mogą się poruszać. Niby czemu mają mieć możliwość pójścia sobie do parku fontann? To przecież nie z ich podatków? Szkoda, że w sumie tak przyjaznym mieście zaczyna brakować jakiegoś przekonania o wartości dobra wspólnego...
Ja uważam że należy znieść zameldowanie i inne relikty, a obywatel powinien zgłaszać po prostu miejsce pobytu i w picie wpisywać adres pod którym aktualnie mieszka. Plus jest sporo osób mieszkających w aglomeracji warszawskiej i brak zniżek dla mieszkańców np. Legionowa jest moim zdaniem nie w porządku. To przecież są sypialnie Warszawy i korzystają z nich MIESZKAŃCY stolicy.
Ogólnie źle się dzieje. Wiecie, że doktorantom też chcą zabrać zniżkę?
Jeszcze raz - podwyżki i tak będą. Rozliczanie się w Warszawie będzie możliwością uzyskania zniżki. Nikt Cię nie zmusza do korzystania z tej opcji A ZTM ostatnio naprawdę oszczędza - nie tylko skracają linie, ale np. zabrali zniżki pracownikom. Nie rozumiem, dlaczego opcja dodatkowej zniżki dla ludzi, którzy raz już się dołożyli do interesu, tak oburza (mimo jasnego i sensownego uzasadnienia). Bo wyklucza kogoś tam? No super. Ja też na mnóstwo zniżek się nie łapię. Idę protestować

Jeżeli ktoś rozlicza się w Legionowie, to nie dokłada się do funkcjonowania Warszawy - i tyle. A jakieś negocjacje leżą w rękach lokalnych władz. "Sypialnią" Warszawy można nazwać każdą większą wiochę w promieniu 50 km...

Moim zdaniem, to akurat ZTM jest kierowany coraz lepiej i wreszcie robią porządek z wieloma sprawami.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:06   #1408
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez somethinggood Pokaż wiadomość
Czesc Nawet jak placisz w Warszawie to jest ten podatek janosika , wiec biedniejsze gminy i tak dostana :P To jest pomysl na biznes , figurki czekoladowe w ksztalcie syrenek i kolumny zygmunta :P
No tak, ale janosikowe to jeszcze inna kwestia

Może założymy wspólny wizażowy biznes?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;41070456]Jeszcze raz - podwyżki i tak będą. Rozliczanie się w Warszawie będzie możliwością uzyskania zniżki. Nikt Cię nie zmusza do korzystania z tej opcji A ZTM ostatnio naprawdę oszczędza - nie tylko skracają linie, ale np. zabrali zniżki pracownikom. Nie rozumiem, dlaczego opcja dodatkowej zniżki dla ludzi, którzy raz już się dołożyli do interesu, tak oburza (mimo jasnego i sensownego uzasadnienia). Bo wyklucza kogoś tam? No super. Ja też na mnóstwo zniżek się nie łapię. Idę protestować

Jeżeli ktoś rozlicza się w Legionowie, to nie dokłada się do funkcjonowania Warszawy - i tyle. A jakieś negocjacje leżą w rękach lokalnych władz. "Sypialnią" Warszawy można nazwać każdą większą wiochę w promieniu 50 km...

Moim zdaniem, to akurat ZTM jest kierowany coraz lepiej i wreszcie robią porządek z wieloma sprawami.[/QUOTE]
Dokładnie Studentom i emerytom nikt nie wypomina, że mają zniżki, inne grupy już nie mogą? Skoro rozliczam się w stolicy, to czemu mam być pozbawiona opcji tańszych przejazdów, w imię wspólnego dobra? Nie ma co być takim idealistą, to też nie jest komuna, że każdy zasłużył albo każdemu się należy. Zniżki studenckiej nie mam, emerytką jeszcze pewnie długo nie będę, ale tańszym biletem nie pogardzę, skoro byłaby taka możliwość i w pewien sposób wynagrodzenie rozliczania się z podatku.

Sypialnią Warszawy zawsze określało się Ursynów, a nie mniejsze miejscowości, ale może coś się zmieniło
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:24   #1409
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

ja też uważam że BARDZO fajny pomysł. może dlatego że byłam w wawie zameldowana itd

tutaj gdzie teraz mieszkam rezydenci danego terytorium mają 50% zniżki na loty między wyspami, wstępy do wielu miejsc publicznych, poza tym niektóre regiony dają gigantyczne zniżki na muzea itd. płacimy tu podatki i region zyskuje, dlaczego w Warszawie miałoby tak nie być?
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 14:51   #1410
Sasabina
maskott
 
Avatar Sasabina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Waw/Wro
Wiadomości: 3 063
Dot.: WARSZAWA - wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
No tak, ale janosikowe to jeszcze inna kwestia

Może założymy wspólny wizażowy biznes?


Dokładnie Studentom i emerytom nikt nie wypomina, że mają zniżki, inne grupy już nie mogą? Skoro rozliczam się w stolicy, to czemu mam być pozbawiona opcji tańszych przejazdów, w imię wspólnego dobra? Nie ma co być takim idealistą, to też nie jest komuna, że każdy zasłużył albo każdemu się należy. Zniżki studenckiej nie mam, emerytką jeszcze pewnie długo nie będę, ale tańszym biletem nie pogardzę, skoro byłaby taka możliwość i w pewien sposób wynagrodzenie rozliczania się z podatku.

Sypialnią Warszawy zawsze określało się Ursynów, a nie mniejsze miejscowości, ale może coś się zmieniło

chce w nim udziały skoro zaczęłam ten temat proponuję figurki syrenki, kolumny, pkinu i rotundy
Sasabina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-06 18:05:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.