Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-17, 13:30   #1
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36

Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!


GOLENIE

Niewątpliwie , nie jest to mój największy problem. Obecnie mam mały zarost więc "nie przeszkadza" mi on tak bardzo. Mam wrażliwą cerę , no i niestety po goleniu tradycyjnym sposobem tzn.(zwykła "jednorazowa" maszynka , żel Gillette i balsam po goleniu Nivea For Men SENSITIVE , chociaż on dość dobrze łagodzi.
Niestety po każdym goleniu syfki mi się roznosiły , nigdy nie miałem trądziku na policzkach aż do momentu , w którym pierwszy raz się ogoliłem. Teraz jest lepiej , ale to za sprawą tego , że w ogóle się nie gole , a przydałoby się


Co poradzicie mi na taki problem , moje kochane wizażystki ?
Liczę się z ew. kosztami tego przedsięwzięcia



Trądzik

Walczyłem z nim , walczyłem i mogę powiedzieć , że w jakiś sposób "wygrałem" . Nie jest to jednak 100 % wygrana , bo mimo iż stan mojej skóry na twarzy znacznie się poprawił , to niestety pozostały blizny , a w okolicy nosa i brody można wyczuć zaskórniki i widać czarne kropki - wągry(nos).

Dzisiaj rano wstałem i obiecałem sobie , że "wygram tą wojnę"
Zacznę przede wszystkim od diety , ponieważ zauważyłem iż mam ona dość duży wpływ na syfki. Ograniczę słodycze , fast foody , rzeczy ostre dodatkowo nie będę jadł na noc.

Ziółka

A konkretnie Bratki , kwiatki i....
Nie , nie same bratki - parzone 3-4 razy dziennie

1. Po śniadaniu , zamiast herbaty .
2. 30min po obiedzie.
3. 30 min po kolacji.
4. 20 min przed spaniem.

Może tak być?
Ew. może jakieś inne ziółka na przemian z bratkami.
Proszę o Poradę

SOLARIUM

Zalecone przez samą Panią Dermatolog.
1-2 razy w tygodniu po 10min. Chodzę bo muszę , chodzę , bo chcę Wysusza , ale też pomaga Przed opalaniem stosuję filtr do solarium. Piątek.

A co po opalaniu w solarium?
Co zastosować na skórę twarzy , a co na pozostałą część ciała?


WODA

Jaką wodą powinienem przemywać twarz?
Na pewno nie zwykłą wodą z kranu , to wiem.
Gotowaną wodą?
A może wodą Żuber? Mojej kuzynce pomogła. Mimo iż nie najciekawszego zapachu to wydaję mi sie , że nie będzie żadnych problemów.

A może jakieś inne cudo ?


MASECZKI
Z Zielonej Glinki + zaraz po tym maseczka nawilżająca?
2 razy w tyg Środa i Niedziela?

Konkretnie jaka ta maseczka nawilżająca ?
A może jakieś inne propozycje


KREMY etc..

Niewątpliwie jest to najdłuższy temat do rozmowy.

Przytoczę wypowiedź jednego z użytkowników Forum

Cytat:
Poczytałem trochę na tym forum o kuracji kwasami, pomyślałem, że to może być coś dla mnie. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia w kosmetykach a nie chcę popełnić jakiejś głupoty (to w końcu twarz!), dlatego proszę o radę.
Ehh.. od czego by tu zacząć
Może od żelu do mycia twarzy i toniku nawilżającego?

Obecnie stosuję Żel i Tonik z Firmy Ziaja "TinTin"
Mam ich już w bardzo małej ilości więc zastanawiam się czy zakupić coś innego , czy też ponownie to samo?

Poczytałem trochę o kuracji kwasami , czy mogłybyście przybliżyć mi nieco o co w tym wszystkim chodzi.?

Czytałem również o "peelingach" u kosmetyczki również proszę o parę słów

Z Góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 15:38   #2
nick18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!

wiem mamy taki sam problem co sie ogole to pryszcz wr.... ja juz anwet sie gole maszynka do wlosów zeby nie byla blisko skory ten for men z niwea dla mnie do bani ale mam czaderski sposoba dla ciebie mamy taka sama cere mieszana wrazliwa i dz kub do apteki masc nagietkowo okolo 5 zl ja takie cos jest za***ista! zchodza po 2 dniach, nie zaz wyskacza mi potówki tak gdzie nie lobuie i po 3 dniahc nie ma. skora to jest kurewski problem ja mam tak albo nie mama albo mam w chuja :/ przestalem sie dolowac bo nie ma sesu akzdy jest brzydki haha moje podejscie moze ty masz jakies sposoba lub krem ktory nie podraznia skory i znikaja po nim ? uzywam dermaknelu zchodza prawda ale wysusza i skora czerwona. co do bratka bo ciul go wie pilem czesto i dlugo nawet mi sie nie poprawialo ale nie wyskakiwaly pryszcze nie stosuj drozdzy bo mi po tym wysypalo jak cholera jak nigdy odl;ozylem wczoraj a dzis nie wydzesl ani jeden, skrzypowite polecam dos dobra witamina A B6 B5 B3 C E
C- 200 mg dzinnie czyli jak kupisz po 100 mg to 2 dzinnie jak palisz to wez 3 bo palenie pogrsza skore i niszczy witamine C ja pale i bede palil mam syfy w dupie B6 - 3 dzinnie i inne tez B wiem ze ona chamuje lojotok prawda nie poice sie tak na twarzy jak kiedys. blizny hm... slyszalem od wielu ludzi ze w gabinecie kosmetycznym makeczka z ziemi wulkanicznej nie ejst droga chyba 20 zl 3 razy i po bliznach. na pewno igranicz cukier bo on podosuje ze jest wiecej lojotoku ja uwielbiam duzo herbaty z duza iloscia cuku nie dam sie sklonic na odrzucenie :} mysle co tu jeszcze solris chodzilem i moze zmniejszaloa elw eim ze jak bedzerwiesz chodzenie to nasila sie z wielkim pałerem. nie stotuj zadnych alkoholowych preparatów, zioloewgo kiedys uzywalem olejek z zielarskiego ale za cholere nie przypome sobie jak sie nazywal . co tu jeszcze ci poradzic hm.... nie myj twarzy woda z kranu zimno letnia przygotowana zadnego mydla oprucz dave bo inne wysuszaja zadnych masci ichtiolowej tormentiolowej ona wyszusza i pozostaja plamy z pryszczem wr... czesty kibelek pomaga poniewarz w kale zostaja same udpady trujace z ogranizmu ktore po wydaleniu uwalniasz i jest pieniejsza skora polecam ;] z moczem tez wydalasz trucizne (wit. A E pomaga w sikaniu) maseczki nie dla mnie jakos nie moge sie przekonacz do nich nie kupuj preperatów z drogeri to nie do wrzliwej skory na pewno nie creasil pefrekta uczulaplamy moze garnier dlugo stusowalem porpawiam cere matujacy jest swietny. ale sie rozpisalem teraz ty mi poradz

pozdrawiam dzieki :}
nick18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 15:58   #3
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!

Thx , ale chyba będę musiał to przeczytać z 10 razy żeby cokolwiek z tego zrozumieć.

Chyba zdecyduję się na ten zabieg z użyciem kwasów , tylko zastanawiam się czy robić to na własną rękę czy u kosmetyczki? Mile widziane wasze opinie

Co polecacie do mycia twarzy i przecierania ? Może coś z zaplecza Ivostinu ?
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 16:12   #4
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!

No i może jakiś dobry krem na dzień i na noc?
Ostatnio dość dobrze sprawdził się Ivostin krem na dzień na ,noc nie miałem
No , ale można by spróbować jakiejś alternatywy.

No i jakaś porada nt. golenia

Proszę o Pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez Ol@fek
Czas edycji: 2007-04-17 o 16:13 Powód: Literówki ;) BYKOM STOP!
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 17:32   #5
nick18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!

juz ci napisalem masc nagietkowa za***ista na rany po goleniu oparzenia i zaczerwienienia

co do kwasow chyba nie poniewaz mowili ze jest fajnie na pcozatku pozniej wywyp jak cholera i wiedz amsz wrazliwa skore i chyba nie chcesz byc jak burak czerony i obolaly a to drogie jest cholerstwo. blizy pisalem ziemia wulkaniczka ona jest podobno bomba trzema uwaznie i powli pisac :}
nick18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 17:37   #6
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!

Spoko , ale pozwól , że poczekam na opinie innych.
Bez odrazy

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 17:29   #7
oczko
Raczkowanie
 
Avatar oczko
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: woj śląskie
Wiadomości: 88
Dot.: Trądzik u Faceta - długi opis ;) HELP!

Ol@fek jeżeli dermatolog zaleciła ci chodzic na solarium to zmien lekarza!!!! To wysusza skórę!!! jak sam pisałeś, a co za tym idzie wydzielanier serum się zwiększa i syfków będzie więcej zamiast mniej. Niedawno też miałam problemy z różnymi krostami. pomogło odpowiednie nawilżenie skóry - czyli mycie emulsiami (zaczęłam od HELP Oceanic), odpowiednie kremy -ostatnio smaruję tylko i wyłącznie hipoalergicznymi (obecnie Tilia zakupiony w aptece, mam nawilżający ale nastepny zakup to bedzie chyba półtłusty tej samej firmy). Jeśli chodzi o wągry to sama po kąpieli..... (nie będę opisywa szczegółów) a na noc raczej kremiki tłuste. oczywiście mniej słodyczy i więcej owoców oraz warzyw podziałało - tylko trzeba by konsekwentnym (niestety brak mi silnej woli hi hi...)
oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.