ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 20:55   #1051
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

no dobra, ktos twierdzi, ze filtry są 'be' i nie ma sensu ich stosowanie, wiec dlaczego jesli nie steosujemy tych filtrow to nasza skora reaguje reakcja obranna? -> zaczerwienienie, czasem luszczenie, przebarwienia.
i co z tymi co stosuja retinoidy i kwasy, tez nie powinny uzywac filtrow? i za kilka lat chodzic w kropki jak salamandra? to ja chyba zostane przy filtrach..
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:11   #1052
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
no dobra, ktos twierdzi, ze filtry są 'be' i nie ma sensu ich stosowanie, wiec dlaczego jesli nie steosujemy tych filtrow to nasza skora reaguje reakcja obranna? -> zaczerwienienie, czasem luszczenie, przebarwienia.
i co z tymi co stosuja retinoidy i kwasy, tez nie powinny uzywac filtrow? i za kilka lat chodzic w kropki jak salamandra? to ja chyba zostane przy filtrach..
chodzi o to zeby pozwolic skorze samej sie bronic i nie przesadzac ze sztuczna ochrona, bo takie kremy wprowadzaja mase nniepotrzebnych skladnikow ktore szkodza na inne czesci ciała, bo niestety nie oszukujmy sie ale nie na darmo filtry nie sa wskazane w czasie ciązy, cos jednak szkodza (i tu powinien byc odzew ze wszystko szkodzi )
a te zaczerwienienia, luszczenia i przebarwienia to efekty złej gospodarki w organiznie, zla przemiana materi, hormony itp. Gdyby to wszystko bylo w naszym organiznie w porzadku to nie bylo by wysypow na twarzy i nie byly by potrzebne kwasy No nie wiem ale chyba dobrze zrozumialam mysl profesora
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 22:14   #1053
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Skora czlowieka moze i mogla sie sama bronic, ale dosc dawno temu - teraz dziura ozonowa jest tak duza i szkodliwe promieniowanie do nas przenika w coraz wiekszych dawkach, ze skora nie daje rady sie sama bronic - i od tego zeby ją bronic sa filtry.

Filtry moze i szkodza, ale slonce szkodzi bardziej
Cytat:
a te zaczerwienienia, luszczenia i przebarwienia to efekty złej gospodarki w organiznie, zla przemiana materi, hormony itp
nie wiem czy to efekt zlej gospodarki, hormonow czy slonca, wiem, ze stosowanie filtrow tym objawom zapobiega, wiec chyba dziala dobrze. a w moim wypadku hormony sa odpowiedzialne za tradzik i dlatego musze stosowac kwasy i retinoidy, ale na hormony nic nie poradze, wiec jakos sie bronic musze, a stosujac kwasy i retinoidy nie mam innego wyjscia tylko MUSZĘ stosować filtry. Inaczej to bedzie bez sensu.
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 00:21   #1054
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ahtaga,
ilu naukowców (dr, prof i doc) tyle opinii na ten sam temat, najczęściej kompletnie sprzecznych. Z filtrami jest pewnie podobnie jak z lekami - czyli na zasadzie, że to, co nie szkodzi nie działa w ogóle na organizm człowieka. Rzecz polega na tym, żeby korzyści wynikające ze stosowania danego preparatu przewyższały możliwe działania niepożądane. A dla mnie niewątpliwą korzyścią jest wzmocnienie ochrony moich komórek przed coraz mocniejszym promieniowaniem UVA, które bez wątpienia wyrządzi mojej skórze więcej szkód niż nawet nieumiejętnie stosowane filtry.
Nie zgadzam się, że filtry chem. mogą mieć działanie estrogenne (odnośnie wypowiedzi w wątku, do którego podałaś link), gdyż podłoża preparatów są tak dobierane, by penetracja przez naskórek związków w nich zawartych była ograniczona do minimum, a tym samym zmniejsza się ryzyko efektów ogólnoustrojowych. I jeszcze ktoś wspomniał, że nieznane są efekty długofalowe stosowania takiej chemii na skórę, natomiast mnie się udało dotrzeć do artykułu o Mexorylach z 1996 roku! Więc to nie taka nowość, jak nam się wydaje, a 10 lat to chyba odpowiedni okres czasu, by dowiedzieć się, czy coś nam służy czy jednak szkodzi.

Poza tym wspominasz o samo-obronie naszej skóry przed prom. UV. Ale trzeba też mieć na uwadze, że lwia część "filtromaniaków" to osoby, które tą naturalną barierę osłabiają przez stosowanie kwasów czy retinoidów. I u nich "sztuczna" ochrona przed UVA to konieczność...
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 13:49   #1055
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ivana
Poza tym wspominasz o samo-obronie naszej skóry przed prom. UV. Ale trzeba też mieć na uwadze, że lwia część "filtromaniaków" to osoby, które tą naturalną barierę osłabiają przez stosowanie kwasów czy retinoidów. I u nich "sztuczna" ochrona przed UVA to konieczność.
Madre i rozsadne slowa poza tym zauwaze,ze TEN temat wraca niczym bumerang co jakis czas
Zwatpienie najczesciej bierze sie kiedy trudno dobrac filtr dla siebie;nie zawsze tez skora dobrze toleruje filtr a w momencie kiedy dokladamy do tego makijaz to juz bywa roznie.
Druga sprawa to taka,ze nie czarujmy sie ale filtromaniactwo kosztuje bo to nie tylko filtr ale i odpowiedni puder-chyba ze ktos lubi skrobie;zdaje sobie sprawe ze w ogolnym rozrachunku to nie jest tak tragicznie ale...wiele osob,ktore tutaj zagladaja nie pracuje i nie zarabiaja na siebie wiec tez ciezko jest zadbac o kompleksowa apteczna pielegnacje.
Nie jest tez regula,ze wszystkie pracujace moga sobie pozwolic na to,co chca-sztuka jest to,aby portfel mogl sie domknac bez problemu-a nie zawsze tak jest.

Cenie filtry w swojej pielegnacji ale glownie dlatego,ze widze jaka zmiana nastapila kiedy zmienilam swoja pielegnacje i z coraz wieksza uwaga dobieram kosmetyki.
Wiele razy podkreslalam,ze nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka-dobry jest umiar we wszystkim nie namawiam nikogo na sile bo to nie ma sensu,kazda cera jest inna.Jednak warto podkreslac,ze decydujac sie na kuracje kwasami,retinoidami to warto pomyslec o skutecznej ochronie.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-04-28 o 16:53
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 16:41   #1056
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Podpisuje sie pod wypowiedziami Lolitki, Ivany i Hexxany.

Od siebie pragne tylko dodac, ze między bajki wlożyc mozna historie o szkodliwości filtrów (badania udowadniające tę szkodliwość często były przeprowadzone przy zastosowaniu dawek kilkuset razy wyższych, niż te, które aplikujemy zgodnie z zaleceniami COLIPA). Jedynym, który faktycznie mógł mieć negatywny wpływ na skórę, był – wycofywany obecnie z użycia – silnie alergizujący PABA.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 17:11   #1057
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

owszem, w wielu kwestiach macie racje, prof. nie mowil zeby kompletnie nie uzywac filtrow bo przy duzym sloncu mowil ze moge sie smarowac, tylko chodzilo o to zeby nie non stop przez caly czas no i ze jednak sa szkodliwe, a te rozne badania to tez niestety sa przekłamywane dla czyjegos interesu. Nie mowie o konkretnych badaniach tylko że tak niestsety sie dzieje. No i o artykulach tez wspominal ze niestety ale taka sama sytuacja co z badaniami. No i wez tu czlowieku badz madry i wybierz co prawdziwe a co nie
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-28, 17:27   #1058
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wybacz Ahtago,ale bardzo chaotyczne jest dla mnie to,co napisalas-a dlaczego?
Promieniowanie nie jest dla mnie zwiazane z duzym sloncem;przeklamane badania-dla czyjego interesu?firm kosmetycznych?moze i owszem ale nie sadze aby szlo to na tak duza skale,bo wez pod uwage ile osob ulega magii reklam i nie potrzeba wtedy falszowac wynikow badan.

Uzywam filtrow na co dzien,sa niczym krem pielegnacyjny dla mnie i nie widze aby cos zlego dzialo sie z moja cera;moze nie zawsze przepisowo ale...w koncu pozegnalam podklady i moge sie spokojnie pokazac bez makijazu a nawet pozwalam sobie jedynie na kombinacje filtr+jedwabny H. wiec uwazam,ze warto bylo sie pomeczyc by cieszyc sie osiagnietym efektem,ktory teraz jedynie podtrzymuje.

Co wybrac?
Przede wszystkim to,co dobre dla samego siebie i wlasnej cery
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 17:27   #1059
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ja od jutra zaczynam filtrowanie, a tu od razu taki wątek Ale złamać się mogę bo kwasy...retinoidy.....jak oś dam radę
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 17:37   #1060
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Nie watpie ze filtry Ci pomogly, ale to co zle to wyjdzie dopiero po latach, a teraz to wiadomo ze polepsza stan cery. Wg profesora sa to zapychacze ktore tylko zasłaniają prawdziwe przyczyny zlego stanu cery i nalezy zainteresowac sie przyczynami a nie zalepiac skutki. Nie watpie ze chaotycznie to wszystko pisze ale poprsotu niebardzo potrafie przekazac wszystko tak samo. No coz, chcialam tylko sie podzielic tym co uslyszalam. Nie wykluczone ze wrocą mi filtry ale jak narazie wątpie
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 18:03   #1061
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ze swojej strony moge napisac z czym walczylam,co bylo moja zmora-jestem posiadaczka cery bardzo wrazliwej,sklonnej do podraznien na dodatek jest plytko unaczyniona-przez zle dobierana pielegnacje i kuracje dermatologiczne borykalam sie z roznymi problemami.W kazdym razie ciagle bylo "cos" a nikt za bardzo nie potrafil mi pomoc do czasu....az trafilam na dobrego dermatologa.Powoli dojrzewalam tez do decyzji kuracji kwasami i tak sie zaczelo kwasy juz dawno odstawione ale przy filtrach zostalam i moge sie cieszyc bezproblemowa cera.
Jednak dobranie odpowiedniego filtra tez nie bylo proste,choc mialam duzo szczescia,ze w miare szybko spasowaly mi konkretne kremy.
W moim przypadku nie sadze aby filtr stal sie "zalepieniem skutku" raczej wtopil sie w codzienna pielegnacje,ktora stala sie dla mnie czyms zwyczajnym-a jak bedzie dalej?tego nikt nie wie,ale jedno wiem na pewno,ze nie powroca problemy z jakimi sie borykalam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 07:36   #1062
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wczoraj kupiłam w Super-pharm to mleczko --> http://www.allegro.pl/item189821488_...ml_balsam.html
Nie wiem tylko czy w KWC ono figuruje pod tą nazwą --> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13458
Czy to jakaś nowość?
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:15   #1063
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

dzisiaj po raz pierwszy nałożyłam swoj filtr i....wygląda to ochydnie Wygladam jakbym całą buzie miała posmarowaną tormentiolem;/
Mam wielką ochote to zmyć, boje się,że zatka mi pory, ale ze względu, że miałam glikol w piatek to mogę>? nie będe juz z domu wychodzić, ale się troche boje...

Ni polubiłam się z tym filtrem, jutro wypróbuję inny
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:36   #1064
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
dzisiaj po raz pierwszy nałożyłam swoj filtr i....wygląda to ochydnie Wygladam jakbym całą buzie miała posmarowaną tormentiolem;/
Mam wielką ochote to zmyć, boje się,że zatka mi pory, ale ze względu, że miałam glikol w piatek to mogę>? nie będe juz z domu wychodzić, ale się troche boje...

Ni polubiłam się z tym filtrem, jutro wypróbuję inny
to, że nigdzie nie będziesz wychodziła nie znaczy, że promienie słoneczne nie będą działały na Twoją skórę.
masz przecież w mieszkaniu okna

a co to za filtr? może po prostu nie trafiłaś z nim?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:51   #1065
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Wczoraj kupiłam w Super-pharm to mleczko --> http://www.allegro.pl/item189821488_...ml_balsam.html
Nie wiem tylko czy w KWC ono figuruje pod tą nazwą --> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13458
Czy to jakaś nowość?

To jest i nie jest to samo mleczko a dlaczego? poniewaz Avene zmodyfikowala sklady,odnowila szate graficzna,tutaj jest watek o filtrach Avene 2007'
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185256

przyznam,ze z ogromna doza niecierpliwosci czekam na Twoje wrazenia tzn.czy az tak bardzo zmienila sie formula filtra?jak z wchlanianiem?lepieniem?cz y bieli?

Mila,jaki Ty filtr kupilas,ze porownujesz go go tormentiolu???czyzbys zdecydowala sie na barwiony?bo jezeli tak,to nie byl najlepszy pomysl na zakup bez testow.
Co masz jeszcze w zanadrzu do wyprobowania?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:53   #1066
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
fuksjaa pozasłanialam rolety:P ale wiem wiem...
ten filtr to SVR 50 barwiony i jest lipny Jutro spróbuje 100 mam niebarwioną to może będzie lepsza

Jak myslisz nie zapcha mnie>?

Hexanna to na razie tylko kilka próbek,które mi poleciła dermatolog, nie wiedziłam że to takie straszne będzie
Mam jeszcze SVR 100 niebarwioną

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-04-30 o 08:02 Powód: post pod postem
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 11:56   #1067
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
fuksjaa pozasłanialam rolety:P ale wiem wiem...
ten filtr to SVR 50 barwiony i jest lipny Jutro spróbuje 100 mam niebarwioną to może będzie lepsza

Jak myslisz nie zapcha mnie>?
wszystko zależy od tego jakie składniki Cię zapychają.
mam nadzieję, że nie będzie Cię zapychał.

a kupiłaś całe opakowania czy dostałaś tylko próbki?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 12:02   #1068
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

mam na razie kilka próbek, nie chciałam kupować w ciemno
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 12:08   #1069
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
mam na razie kilka próbek, nie chciałam kupować w ciemno
i bardzo dobrze
najpierw potestuj, a potem kupuj
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 12:30   #1070
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
fuksjaa pozasłanialam rolety:P ale wiem wiem...
ten filtr to SVR 50 barwiony i jest lipny Jutro spróbuje 100 mam niebarwioną to może będzie lepsza

Jak myslisz nie zapcha mnie>?
Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Hexanna to na razie tylko kilka próbek,które mi poleciła dermatolog, nie wiedziłam że to takie straszne będzie
Mam jeszcze SVR 100 niebarwioną
SVR 50 to moj ulubiony filtr ale glownie na zime bo jest zbyt ciezki i pastowany a potrzebuje dobrego nawilzacza pod niego,kolor pasuje mi idealnie ale nakladam go w takiej ilosci jak podklad
Najlepiej nadaje sie dla cer bezproblemowych bo potrafi podkreslac wszelkie niedoskonalosci no i kolor tez nie kazdej pasuje,SVR 100 niebarwiony jest calkiem przyjemny-mialam tylko probki i mysle,ze moze kiedys sie na niego skusze.
Wyproboj sobie jeszcze Iwostin Solecrin,chociaz ma w sobie potencjalne zapychacze czego sie balam to mnie sluzy bardzo dobrze.

Dobranie filtra,ktory spelni Twoje oczekiwania to niczym droga przez meke
Powodzenia i jak najmniej chwil zwatpienia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 14:37   #1071
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiele razy podkreslalam,ze nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka-dobry jest umiar we wszystkim
Też wyznaje taką zasadę. Dlatego w pochmurne dni, lub gdy idę do pracy stosuję popularne 15 stki, które tylko niewiele mniej filtrują od 50 tek, a komforf ich używania lest bez porównania większy. Te najsilniejsz filtry zostawiam sobię na słoneczne dni spędzne na świeżym powietrzu. Oprócz tego staram się zwalczać wolne rodniki od wewnątrz - odpowiednią dietą i specjalnym zestawem witamin.
Niemniej jednak mam ciągle gdzieś w głowie wątpliwość czy za np 20 lat nie udowodnią szkodliwości całej tej chemii, mam nadzieję, że nie. Choć hostoria pokazuje, że już niejednokrotnie tak było. Choćby ten nieszczęsny wyconfany filtr PABA czy wiele leków. Na razie się filtruje, ale mam oczy szeroko otwarte i szukam informacji o filtrach z różnych niezależnych źródeł.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 23:05   #1072
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A ja po pierwszym dniu z Lait Veloute (na razie jestem bardzo zadowolona) kombinuje, by dołożyć pod niego serum z wit.c. I tu mam pytanie (jeśli odpowiedź na nie już gdzieś jest, to przepraszam za niedopatrzenie):
czy składniki zawarte w serum z wit.c i e (serum z biochemiaurody.com z dodatkiem kwasu ferulowego) nie będą kolidować z tym filtrem, nakładanym ok. 15 min. po tym serum?
podaję również jego składniki pomocnicze: glikol propylenowy, gliceryna (3%), etanol (9%), monostearynian glicerolu.

Chciałam zakupić Active C, ale muszę trochę przyoszczędzić na puder Hauschki

Dziękuję za odpowiedź i za wyrozumiałość, jeśli to pytanie już padło albo jeśli zaśmiecam wątek...
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 08:54   #1073
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

nie bedą kolidować-przeciwnie, to bardzo dobry pomysł i bardzo wiele wizażanek kładzie serum z wit. C pod filtr ( w tym ja ).
Moim zaniem 15 min. wystarczy

Słyszałam tez kiedyś że niektórym sie filtry LRP lepiej wchłaniaja na serum.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 11:50   #1074
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

właśnie stałam sie posiadaczką LRP Anthelios XL Fluide Extreme 60
jak narazie po pierwszej aplikacji zadowolona jak cholerka
szybko sie wchłania, nie bieli, nie zostawia tłustej warstwy i nie jest klejuchem

jak tak dalej będzie to moje zwątpienie przerodzi się w miłość
a co do serum z wit. C to gdzie moge pocztać o jego działaniu i łączeniu z filtrami?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 13:26   #1075
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
właśnie stałam sie posiadaczką LRP Anthelios XL Fluide Extreme 60
jak narazie po pierwszej aplikacji zadowolona jak cholerka
szybko sie wchłania, nie bieli, nie zostawia tłustej warstwy i nie jest klejuchem

jak tak dalej będzie to moje zwątpienie przerodzi się w miłość
a co do serum z wit. C to gdzie moge pocztać o jego działaniu i łączeniu z filtrami?
Np. tutaj sporo info można się doczytać
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=serum+z+c

i tutaj "u źródła" o C
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=141&Itemid=10

i o samym serum np. o średniawce dziecięcioprocentowej
http://mazidla.com/index.php?option=...id=26&Itemid=2
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 13:32   #1076
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

dzięki mex
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 15:51   #1077
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczyny, dzisiaj użyłam SVR 100 i jestem zachwycona! Myślałam, że będzie o wiele, wiele gorzej a tu takie miło zaskoczenie
Wysmarowałam się nim rano, przed szkołą, w szkole jeszcze przed ostatnią lekcją się dosmarowałam a jak przyszłam do domu skóra i tak była matowa (dodam, że mam bardzo tłustą cerę).

Jestem naprawdę bardzo zadowolona Tylko teraz zastanawiam się, czy 100 to nie za dużo jak do codziennego filtrowania?
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 22:21   #1078
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Evitka21,
dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie myślałam, ale wolałam się upewnić i zapytać kogoś bardziej doświadczonego

Mila17,
uważam, że 100 (obecnie już 50+, 100 to stare oznaczenie) to na ten czas dobry wybór, szczególnie, jeżeli używasz kwasów lub retinoidów. Tak de facto rzadko kiedy osiąga się poziom ochrony podany na opakowaniu filtra - zwłaszcza gdy nie nakładasz przepisowej ilości, gdy nie reaplikujesz filtra w ciągu dnia (ulega on przecież ścieraniu, spływa z potem, trochę też go ścierasz gdy nakładasz na niego podkład lub puder itp). A poza tym lato przed nami i słońce, mimo dzisiejszego ochłodzenia, nieźle już przygrzewa...
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 22:38   #1079
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

mila SVR 100 w ogole się nie błyszczy, ale uważaj po dłuższym stosowaniu może przesuszyć nawet tłustą twarz.. radze pod neigo nakładac jakiś lekki nawilżacz
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 22:40   #1080
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mila Twoja ocena jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że filtry do baaardzo indywidualna sprawa Dla mnie ten filtr jest zbyt cięzki, a cere mam odwodnioną kuracją natytrądzikową, a poza tym robi okropną białą maske :/
Piszę jednak w innej sprawie. Czytałam jakis wątek filtrowy, gdzie było wspomniane o oksydacyjnych właściwościach filtrów chemicznych. No więc tak na chłopski rozum jeśli wysmarujemy się wczesniej jakimś serum antyoksydacyjnym to nic nie powinno szkodzić Właśnie zaczynam przygodę z filtrami i planuję zakupy w mazidłach, ale dopiero za jakis czas i nie wiem czy może nie zakupić sobie szybciej półproduktów do jakiegos serum z antyoksydantami, żeby uniknąć podrażnień po filtrach
Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.