Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-23, 19:35   #1021
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Hydrolaty możesz spokojnie stosować jako tonik Cytrynowy lekko rozjaśnia,ale na zniknięcie przebarwień nie licz.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 10:03   #1022
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A ja mam pytanie czy ekspresowe serum wchłania wam się całkowicie? Bo mi nie i rano budzę się z tłustą buzią i z wrażeniem, że, skoro się nie wchłania, to nie zadziała tak jak powinno Moja proporcja jest taka:

0,5 ml hydromanilu + 0,5 ml hydrolatu + też ok. 0,5ml NMF + 5 - 6 kropel olejków (ja robię taką kombinację - marchwiowy, bawełniany i komosowy)

No i nie wiem - może za dużo wlewam tego oleju A może to ma tak być?
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 13:03   #1023
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Oleje i hydrolaty.

ale ostrożnie i tak z różanym, niby delikatny a mi okropnie ściaga skórę i powoduje pieczenie przynajmniej ten z mazideł ;(
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 17:49   #1024
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Na moja naczynkową, wrażliwą i mieszaną cerę hydrolat różany okazał sie być powodem czerwonej twarzy. pisałam o tym parę miesięcy temu, pytając, czy może on uczulać. Czasem nadal go używam, już jest chyba lepiej, skora sie trochę przyzwyczaiła. Drugi mam lawendowy i nie ma takich sensacji. Czyli stara zasada: trzeba sprawdzić na sobie, niestety.
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 20:54   #1025
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Naczytałam się o dobrodziejstwach związanych z olejem z pestek winogron i oleju lnianego, czy wiecie gdzie można je zdobyć? Bo nie ma ich ani Thanatos, ani Ecospa ani nie ma ich na Mazidłach.

Pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-27, 21:29   #1026
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Te nazwy kojarzę z supermarketu, ale pewnie oleje z takiego sklepu nie są za dobrej jakości, więc myślę, że powinnaś poszukać w jakimś sklepie ze zdrową żywnością
Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 23:38   #1027
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny nei wiecie czego dodają na Biochemii do np. hydrolatu różanego, ze można go rpzechowywac w temp. pok... a ten z Ecospa trzeba w lodówce trzymac ?
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-30, 07:37   #1028
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A czy mazidłowe oleje (ogórecznik i wiesiołek) można jeść? Skoro tłoczone na zimno to chyba można? Wiem że są do kupienia kapsułki z tymi olejami, ale ja nie lubię takich rzeczy poza tym zawsze zapominam - a tak to mogłabym sobie sałatkę polać... Mam okropnie suchą skórę na ciele i tak sobie kombinuję, żeby przypuścić zmasowany atak od wewnątrz i z zewnątrz
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 17:04   #1029
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Można jeść.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 19:38   #1030
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny, mam takie pytanie: stosowałam ten olejek myjący
http://mazidla.com/index.php?option=...id=23&Itemid=2
Czy zamiast oleju z komosy, mogę dodać oleju z nasion czarnej porzeczki, lub oleju z ogórecznika lekarskiego?
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 12:05   #1031
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie: stosowałam ten olejek myjący
http://mazidla.com/index.php?option=...id=23&Itemid=2
Czy zamiast oleju z komosy, mogę dodać oleju z nasion czarnej porzeczki, lub oleju z ogórecznika lekarskiego?
Czarna porzeczka - sugerowane stężenie to 5-15% , ogorecznik 2-15% a więc potraktowałabym te oleje jako dodatki tylko, bo w zbyt dużym stęzeniu mogą np podrażnić. Polecam stosowanie olejku hipp jako bazy do tego typu olejków myjących. Mi bardzo służy, a pozostaje na skorze tak krótko że moim zdaniem nie ma sensu stosować w tej formie drogich olejów, Hipp doskonale sobie radzi.

Edytowane przez arba
Czas edycji: 2007-05-01 o 16:16
arba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 13:00   #1032
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nei wiecie czego dodają na Biochemii do np. hydrolatu różanego, ze można go rpzechowywac w temp. pok... a ten z Ecospa trzeba w lodówce trzymac ?
up
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 13:02   #1033
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Według mnie możesz normalnie trzymac,nie musisz bawić się w lodówke.Na specyfikacji od hydrolatów piszę,że odpowiednia temp. dla nich ,to od 10 do 25 C.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 13:10   #1034
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

thx thanatos za odp.

ale:

http://www.ecospa.pl/hydrolaty-c-28.html

http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolatrose.html

wynika z tego, że lepszy bo bez konserwantów jest ten z ecospa, mniejsze ryzyko podrażnień itp....
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 13:14   #1035
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Wiekszość hydrolatów jest bez dodatkowych konserwantów.Według mnie jeśli jestes w stanie zużyć go w ciągu miesiąca,to nie musisz bawić sie w lodówke.Co innego jak leży Ci na półce parę miesięcy.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 14:05   #1036
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mam pytanie, podobno nie powinno się maziać buzi olejami, bo skóra sie przyzwyczaja czy coś w tym stylu i można jej "zepsuć" gosporadkę... czy to wprawda? Bo chciałam sobie kupić kilka olejków m.in. z pestek moreli i masekło awokado i chcę wiedzieć czy mogę sie tym bezkarnie miaziac po twarzy czy lepiej zrobić sobie z tego krem?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 14:21   #1037
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Czarna pożeczka - sugerowane stężenie to 5-15% , ogorecznik 2-15% a więc potraktowałabym te oleje jako dodatki tylko, bo w zbyt dużym stęzeniu mogą np podrażnić. Polecam stosowanie olejku hipp jako bazy do tego typu olejków myjących. Mi bardzo służy, a pozostaje na skorze tak krótko że moim zdaniem nie ma sensu stosować w tej formie drogich olejów, Hipp doskonale sobie radzi.
Bardzo dziękuję za radę
Czyli zamiast oleju z komosy dam 43 ml. Hippa i 5,5 ml. czarnej porzeczki lub ogórecznika i będzie okej?
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 16:19   #1038
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, podobno nie powinno się maziać buzi olejami, bo skóra sie przyzwyczaja czy coś w tym stylu i można jej "zepsuć" gosporadkę... czy to wprawda? Bo chciałam sobie kupić kilka olejków m.in. z pestek moreli i masekło awokado i chcę wiedzieć czy mogę sie tym bezkarnie miaziac po twarzy czy lepiej zrobić sobie z tego krem?

a nie jest to przypadkiem kolejna urban legend jak ta, że nie należy skóry "rozleniwiać" zbyt "mocnymi" kremami???
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 19:38   #1039
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

a nie jest to przypadkiem kolejna urban legend jak ta, że nie należy skóry "rozleniwiać" zbyt "mocnymi" kremami???
Też tak na początku na to spojrzałam, zaczynam podejrzewać że nie bo słyszałam to z 2 źródeł- 1 to moja koleżanka-dyplomowana kosmetyczka ( chociaz kosmetyczki też czesto nie widza co i jak, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę przeciwzmarszczową ) 2- moja kumpela na medycynie ktora wlasnie skończyła dermatologię wiec jeszcze coś pamięta ( ale... ona zaczyna lada dzień używać retinoidów i nie zamierza używać filtrów!! ) Dlatego napisałam tutaj, czy ktoś kto sie na tym naprawde zna moze zweryfikowac te wiadomości
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 21:24   #1040
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Katarinka, zapytaj prosze tę koleżankę na medycynie o źródła tej informacji. Poważnie mówię - to nadal może być powtarzana z ust do ust plotka
Stosuję oleje ładnych parę lat - najpierw były to kupne clarinsy teraz coś majstruję sama - i póki co nie widzę żadnego "rozregulowania" skóry. Wręcz przeciwnie. Że nie wspomnę o tym, że to baaaardzo stara metoda pielęgnacji.

Pozdrawiam -
s. z maseczką spirulinową na paszczy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 22:07   #1041
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Katarinka, zapytaj prosze tę koleżankę na medycynie o źródła tej informacji. Poważnie mówię - to nadal może być powtarzana z ust do ust plotka
Stosuję oleje ładnych parę lat - najpierw były to kupne clarinsy teraz coś majstruję sama - i póki co nie widzę żadnego "rozregulowania" skóry. Wręcz przeciwnie. Że nie wspomnę o tym, że to baaaardzo stara metoda pielęgnacji.

Pozdrawiam -
s. z maseczką spirulinową na paszczy
Nie mów! W tym samym czasie łaziłyśmy z tym zielonym paskudztem na twarzy?!! Co nie, ze strasznie smierdzi? O mało nie oszalałam, az oddychałam przez usta

Co do lejow to na pewno spytam jak wroci z weekendu i dam znac. Jakich olei używasz? Sama sie zastanawiam powaznie nad nimi, ale nie wiem czy mam skore odwodnioną czy przesuszoną bo nie wiem jaka jest roznica i czy rozni sie wtedy pielegnacja- moze Ty mi pomozesz?

pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 01:23   #1042
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje i hydrolaty.

A czym, oprócz ceny, różnią się hydrolaty różane ze wszystkich możłiwych stron? Bo jeśli niczym, to może nie ma sensu płacić więcej za ten z mazideł
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 08:16   #1043
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Katarinko,
przesuszona i odwodniona to chyba tylko kwestia nazwy Chociaz może odwodniona to taka jeszcze bardziej przesuszona?

Używam oleju z orzechów laskowych i pestek moreli - mieszam sobie z kilkoma kroplami olejków eterycznych (przepisy w wątku "olejki eteryczne") i na twarz. Można też takiej mieszanki używać jako składnika np. serum ekspresowego (przepis z mazideł). Robiłam na razie aloesowe i owsiane.
Sama mam skóre mieszaną - nadchodzi lato a więc problemem będą dla mnie tłuste partie a nie suche jak zimą No i 32 lata, a więc łaskawym okiem patrzę na olej morelowy - baaaardzo mi on pasuje. Co ciekawe - te tłuste oleje przez noc wchłaniają się do matu a kiedy wczoraj posmarowałam się humaktanem - rano strefa T tłusta. Chociaż może nie wchłaniają się we mnie tylko w poduszkę? Ale krem też chyba by tak miał?

W kolejce czeka jeszcze makadamia, kiełki pszenicy i słodkie migdały. Jeśli nie będą dobre do twarzy (np. zapchają) to zużyję do ciała.
Dokładny opis różnych olejów jest tutaj:
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/
na pewno coś dla siebie wybierzesz.

PS maska spirulinowa jest boska Mnie tam zapachy morskie nie straszne. Kocham sushi i wcinam surowe płaty nori Poważnie. Taka spirulina to pikuś. Za pierwszym razem przeraził mnie tylko kolor - bałam się że mnie zafarbuje!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 08:46   #1044
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Oleje i hydrolaty.

mi kiedys powiedziano tak:

skóra odwodniona: ściągnięta (zwłaszcza po myciu), napięta,wrażenie za małej skóry. Odwodniony może być każdy rodzaj skóry

skóra sucha- może sie łuszczyć, jest chropowata,troche jak papier ścierny, często zaczerwieniona w miejscach nadmiernie przesuszonych

poprawcie mnie jesli cos źle napisałam
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 09:06   #1045
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No tak, sucha to jeden z rodzajów skóry (jak tłusta i normalna, czy mieszana) ale przesuszona czy odwodniona to dla mnie to samo I zgadzam się że tłusta (czy inna) może być przesuszona! Sama to mam na nosie...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 10:22   #1046
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Oleje i hydrolaty.

a moja to wg definicji całkiem odwodniony papier ścierny :-(
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 11:14   #1047
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A czym, oprócz ceny, różnią się hydrolaty różane ze wszystkich możłiwych stron? Bo jeśli niczym, to może nie ma sensu płacić więcej za ten z mazideł
Miałam ten mazidlany i ze sklepu Thanatosa. Moim zdaniem nie różnią się wcale. Oba pachną bardzo przyjemnie i nie pozostawiają lepkiej warstwy, nadają się na poranne przemycie bo filt od razu można kłaść.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 11:50   #1048
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

schaetzchen Mnie ten zapach obezwładnił, bo jeszcze dałam sobie warstwę pod nos... co też mi strzeliło do głowy?? A sushi też uwielbiam :P Używałaś może już alg brunatnych z Ecospa? nie wiem czy to zasługa maseczki czy nie, ale wieczorem zrobiłam peeling enzymatyczny, potem maseczke (tylko jogurt, bez wody) a potem dałam probke kremu Nutriti LRP i rano miałam cudną buzię! (szkoda tylko ze mam podskórne gule po zapchaniu przez Emolium - byloby zbyt pieknie )
Właśnie czekam az na Ecospa wroci olej makademia i z pestek moreli bo sie napaliłam na te 2, i jeszcze na orzechy laskowe, ktore są akurat w promocji wiec czekam i czekam (mają być w 2 tygodniu maja).
evitka21 dzięki za pomoc w rozszyfrowaniu cery ja mam strasznie szorstką i czasem nawet naskórka który jawnie jest martwy i chce do "domu" peeling nie jest w stanie zebrać mi go z buzi (głownie policzki) Poza tym, jakby nie dała kremu to mam trochę ściągniętą przy nosie a cała buzia jest taka napięta jakbym miała na niej folię przeźroczystą :/ czyli wychodzi na to, że mam cere mieszaną, dowodnioną i z bardzo suchymi policzkami?


Pozdrawiam i dzieki za pomoc
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 11:02   #1049
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nei wiecie czego dodają na Biochemii do np. hydrolatu różanego, ze można go rpzechowywac w temp. pok... a ten z Ecospa trzeba w lodówce trzymac ?
aa już wiem:

Rosa Centifolia (Rose) Water + małe ilości konserwantu: metylochloroizotiazolinon e (and) metyloizotiazolinone (0.03%)
tego dodają na Biochemii
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 16:06   #1050
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
aa już wiem:

Rosa Centifolia (Rose) Water + małe ilości konserwantu: metylochloroizotiazolinon e (and) metyloizotiazolinone (0.03%)
tego dodają na Biochemii
To samo ma hydrolat z mazidel i od tanatosa. Akurat hydrolaty to moj konik, mieszac mi sie nie chce, olejki eteryczne sa mocne i tez mi sie nie chce bawic w odmierzanie kropelek, a hydrolaty sa super bo moge je uzywac bezposrednio i ladnie pachna.
Nie zgadzam sie z tanatosem, wiekszosc hydrolatow jest konserwowana i to dobrze, bo one strasznie szybko sie psuja i dlatego trzeba je trzymac w lodowce non stop, a ja wole je miec pod reka.
Ciekawe czy ecospa nie dodaje do swoich alkoholu, bo tak zupelnie bez niczego to tez strach. Mialam rosa dascena, ale nie z ecospa i byl taki ciezki, duszacy, wole ten z rosa centifolia, bo mi przypomina wiosne i jest taki swiezy.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.