Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-05, 14:34   #871
tamara210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jestem ciekawa jakie działanie ma ten kremik," Dermika spa noblesse pod oczy żel", I czy mozliwe że zlikwiduje zmarszczki powstałe na skutek odwodnienia?tak jak obiecuje producent, a także zapewnia silne właściwosci nawilzające.

oto jego skład:
aqua, gliceryl polymethacrylate, propylene glycol, pelvetia canaliculata, aloe barbadensis, yeast extract, ceratonia siliqua, punica granatum, glycerin, carbomer, methylparaben, propylparaben, triethanolamine, diazolidinyl, urea.

Dziekuje za przeanalizowanie składu

Oraz mam jescze prośbę dotyczącą analizy tego Toniku, czy to mozliwe że mnie uczulił? Coś mnie uczuliło i niewiem co, a wszystko wskazuje na ten tonik Lirene

skład:
aqua, glycerin, aloe vera gel, PPG-26-buteh-26, PEG-40 hydrogenated castor oil, allantoin, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, disodium EDTA, triethanolamine, benzyl alcohol, methylparaben,methylchlor oisothiazolinone, methylisothiazolinone, parfum, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, buthyphenyl, methylpropional, hexyl cinnamal, alpha-isomethy lionone.

Edytowane przez tamara210
Czas edycji: 2007-05-05 o 14:54
tamara210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 14:47   #872
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam. czy mogłabym prosić o analizę składu pomadki ochronnej carmex spf30? Bardzo dziękuje
Aktywne składniki: octocrylene 9,0%, Octinoxate 6,7%, oxybenzone 5.4%
Nieaktywne: Petrolatum,Lanolin, meadowfoam seed oil, camphor, menthol, phenol, salicylic acid (in mixture of waxes and flavor)
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:21   #873
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

tamara210 poprosze pelna nazwe toniku Lirene,bo nie zostanie on zaanalizowany

Pomadka ochronna Carmex spf30

Aktywne składniki: octocrylene 9,0%, Octinoxate 6,7%, oxybenzone 5.4%
Nieaktywne: Petrolatum,Lanolin, meadowfoam seed oil, camphor, menthol, phenol, salicylic acid (in mixture of waxes and flavor)

Aktywnymi skladnikami jest mieszanka filtrow jednak Oxybenzon potrafi tez podrazniac niektore osoby a wiadomo,ze usta sa delikatne,aplikacja pomadki na usta bedzie czesta wiec ochrona powinna byc zachowana ale...ta grupa filtrow jest grupa filtrow chemicznych,chroniacych jedynie w pasmie UVB,znikoma jest ochrona UVA.
Sama nie zdecydowalabym sie na jej zakup przede wszystkim za kombinacje kamfory z mentolem-dla mnie to zapach nie do zniesienia o ile sam mentol bardzo lubie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:28   #874
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Pomadka ochronna Carmex spf30

Aktywne składniki: octocrylene 9,0%, Octinoxate 6,7%, oxybenzone 5.4%
Nieaktywne: Petrolatum,Lanolin, meadowfoam seed oil, camphor, menthol, phenol, salicylic acid (in mixture of waxes and flavor)

Aktywnymi skladnikami jest mieszanka filtrow jednak Oxybenzon potrafi tez podrazniac niektore osoby a wiadomo,ze usta sa delikatne,aplikacja pomadki na usta bedzie czesta wiec ochrona powinna byc zachowana ale...ta grupa filtrow jest grupa filtrow chemicznych,chroniacych jedynie w pasmie UVB,znikoma jest ochrona UVA.
Sama nie zdecydowalabym sie na jej zakup przede wszystkim za kombinacje kamfory z mentolem-dla mnie to zapach nie do zniesienia o ile sam mentol bardzo lubie
dziękuję bardzo. Poszukam lepiej czegoś lepszego
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:29   #875
tamara210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hexxana krem jest : dermika spa noblesse żel pod oczy
natomaist Tonik to: lirene beauty care nawilzający
tamara210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:39   #876
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Nasze opinie się pokrywają. Nie ma tu solidnych filtrów chemicznych, ale są np. algi, które uważa się na naturalny filtr anty UV. Oczywiście ochrona nie może być porównywalna z filtrami chemicznymi, ale zawsze to coś.
Co do rugiej mgły - w pełni zgadzam się z Hex.

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
AGE RE-PERFECT
a ja już go kupiłam
i co? do wywalenia?

dzieki L-V
Widzisz, jest problem. W skłądzie napisali, że podkład "may contain" mikę i tlenki żelaza. Oznacza to, że zależnie od partii, producent może wypuścic serię z miką czy też tlenkami żelaza. Druga opcja to taka, że loreal korzysta z gotowych półproduktów odkupionych od wytwórni chemicznych, i te odkupione skłądniki moga zawierac np. mikę. Napis "may contain" jest zabepzpieczeniem ze strony koncerny loreal.

Mysle ze podkłąd nie jets do wywalenia. ja teraz uzywam antków LRP a na to zwykły puder sypki z talkiem.

Cytat:
Napisane przez tamara210 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa jakie działanie ma ten kremik," Dermika spa noblesse pod oczy żel", I czy mozliwe że zlikwiduje zmarszczki powstałe na skutek odwodnienia?tak jak obiecuje producent, a także zapewnia silne właściwosci nawilzające.

oto jego skład:
aqua, gliceryl polymethacrylate, propylene glycol, pelvetia canaliculata, aloe barbadensis, yeast extract, ceratonia siliqua, punica granatum, glycerin, carbomer, methylparaben, propylparaben, triethanolamine, diazolidinyl, urea.

Dziekuje za przeanalizowanie składu
Czy zlikwiduje zmarszczki -nie wiem, zbyt mało wiem o zawartych w nim wyciągach roślinnych. byc moze któryś z nich jest dosyć silnym antyoksydantem.. Za to na pewno dobrze nawilży i ukoi skórę od oczami, w tym także i tę odwodnioną. Zawiera aloes, ekstrakt z drożdży, algi, ceratonii, granatu -ten na 100% jest silnym antyoksydantem].

Cytat:
Napisane przez tamara210 Pokaż wiadomość
Oraz mam jescze prośbę dotyczącą analizy tego Toniku, czy to mozliwe że mnie uczulił? Coś mnie uczuliło i niewiem co, a wszystko wskazuje na ten tonik Lirene

skład:
aqua, glycerin, aloe vera gel, PPG-26-buteh-26, PEG-40 hydrogenated castor oil, allantoin, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, disodium EDTA, triethanolamine, benzyl alcohol, methylparaben,methylchlor oisothiazolinone, methylisothiazolinone, parfum, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, buthyphenyl, methylpropional, hexyl cinnamal, alpha-isomethy lionone.
Proszę uzupełnić nazwę produktu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 15:42   #877
tamara210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje za odpowiedz , nazwe toniku juz napisałam wyżej, że jest to: Lirene beauty care nawilzający
tamara210 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 15:45   #878
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tamara210 Pokaż wiadomość
Oraz mam jescze prośbę dotyczącą analizy tego Toniku, czy to mozliwe że mnie uczulił? Coś mnie uczuliło i niewiem co, a wszystko wskazuje na ten tonik Lirene

skład:
aqua, glycerin, aloe vera gel, PPG-26-buteh-26, PEG-40 hydrogenated castor oil, allantoin, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, disodium EDTA, triethanolamine, benzyl alcohol, methylparaben,methylchlor oisothiazolinone, methylisothiazolinone, parfum, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, buthyphenyl, methylpropional, hexyl cinnamal, alpha-isomethy lionone.
Moi podejrzanie to:
- ekstrakty roślinne, zwłaszcza wyciągi z owoców - kosmetyki z owocami naprawdę często uczulają;
- benzyl alcohol - może silnie podraznic i/lub zaostrzyc alergię;
- kompozycja zapachowa
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 16:08   #879
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ewiyumi Pokaż wiadomość
Ostatnio w sklepie DM w Niemczech natknelam sie na filtr mineralny dla niemowlakow. Czy jest on dobry?

babylove - Sonnenmilch (Filtr mineralny dla malych dzieci)
Aqua, Cetearyl Isonanoate, Titanium Dioxide, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol, Zinc Oxide, Octyldodecanol, Polyglyceryl, 2 Dipolhydroxystearate, Glycerin, Glycine Soja, Alumina, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Zinc Stearate, Cera Alba, Glyceryl Oleate, Persea Gratissima, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Z gory bardzo, bardzo dziekuje
Mieszanka filtrow mineralnych wydaje sie na tyle uzypelniajaca,ze ochrona powinna byc wystarczajaca-jednak potrzeba bedzie czesta aplikacja poniewaz filtry mineralne szybko sie scieraja;preparat moze tez zapychac to jest glowna domena filtrow mineralnych dodatkowo bedzie tez pobielac.
Filtry mineralne sa uzyte samodzielnie (tzn.bez filtrow chemicznych)wiec ich stezenie bedzie na tyle duze,by kosmetyk byl fotostabilny.

Mozesz podac pelna nazwe razem z faktorem?to doloze to wtedy do watku z linkami,gdzie sa zaanalizowane juz kosmetyki-moze i do PL zawita ta seria?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 19:05   #880
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Widzisz, jest problem. W skłądzie napisali, że podkład "may contain" mikę i tlenki żelaza. Oznacza to, że zależnie od partii, producent może wypuścic serię z miką czy też tlenkami żelaza. Druga opcja to taka, że loreal korzysta z gotowych półproduktów odkupionych od wytwórni chemicznych, i te odkupione skłądniki moga zawierac np. mikę. Napis "may contain" jest zabepzpieczeniem ze strony koncerny loreal.

Mysle ze podkłąd nie jets do wywalenia. ja teraz uzywam antków LRP a na to zwykły puder sypki z talkiem.
.
oj to cudnie! dziękuję bardzo ulżyło mi
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 22:27   #881
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę tych ktemów pod względem zapychania i nawilżania. Mam cerę trądzikową, podatną na zapychanie, ale odwodnioną przez kwasy. Chciałabym znaleźć coś co nawilży, ale nie zapcha mojej skóry:
Avene, Hydrance Riche

Skład: Avene Aqua. Paraffinum Liquidum. Glycerin. PPG-15 Stearyl Ether. Cyclomethicone. Cetearyl Alcohol. Carthamus Tinctorius. Glyceril Stearate. PEG-100 Stearate. Butyrospremium Parkii. Cetearyl Glucoside. Benzoic Acid. Beta-Sitosterol. BHT. C13-14 Isoparaffin. Chlorphenesin. Disodium EDTA. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Phenoxyethanol. Sodium Chondroitin sulfate. Sodium Hydroxide. Aqua. Xanthan Gum

Avene, Hydrance Legere

Skład: Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate,Propylene Glycol Isoceteth ? 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum , Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum

Pharmaceris T, Octopirox

Skład: aqua, paraffinum liquidum, cetearyl, glucoside, almond (prunus dulcis) oil, propylene glycol, isopropyl palmiate, glycerin, dimethicone, piroctone olamine, citric acid, allantoin, BHA, methylparaben, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile

La Roche Posay, Toleriane, Krem do twarzy

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate,
Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer

Przepraszam, że aż tyle. Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 09:05   #882
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych ktemów pod względem zapychania i nawilżania. Mam cerę trądzikową, podatną na zapychanie, ale odwodnioną przez kwasy. Chciałabym znaleźć coś co nawilży, ale nie zapcha mojej skóry:
Avene, Hydrance Riche

Skład: Avene Aqua. Paraffinum Liquidum. Glycerin. PPG-15 Stearyl Ether. Cyclomethicone. Cetearyl Alcohol. Carthamus Tinctorius. Glyceril Stearate. PEG-100 Stearate. Butyrospremium Parkii. Cetearyl Glucoside. Benzoic Acid. Beta-Sitosterol. BHT. C13-14 Isoparaffin. Chlorphenesin. Disodium EDTA. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Phenoxyethanol. Sodium Chondroitin sulfate. Sodium Hydroxide. Aqua. Xanthan Gum

Avene, Hydrance Optimale Legere

Skład: Aqua, Dimethicone, PEG 100 Stearate,Propylene Glycol Isoceteth ? 3 Acetate, Polymethyl Methacrylate, Trilaurin, Beta-Sitosterol Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum , Hydroxypropylcellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Glycine Soja, Triethanolamine, Trimethylsiloxysilicate, Xanthan Gum

Pharmaceris T, Octopirox

Skład: aqua, paraffinum liquidum, cetearyl, glucoside, almond (prunus dulcis) oil, propylene glycol, isopropyl palmiate, glycerin, dimethicone, piroctone olamine, citric acid, allantoin, BHA, methylparaben, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile

La Roche Posay, Toleriane, Krem do twarzy

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate,
Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer

Przepraszam, że aż tyle. Z góry dziękuję za pomoc.
Lemko, pamiętam Cię z wątku o cerach mieszanych i odwodnionych, więc mniej więcej wiem jakie masz problemy ze skórą. Nie będę rozkłądac tych kremów na czynniki pierwsze, ale opisze CI je pokrótce, abyś mogła wybrać najlepszy dla swojej skóry.

Najlżejszy wydaje się być Avene Hydrance Optimale Legere [HOL] - prosty skłąd, nic co by mogło podrażnić, lekkie emolienty. Sama bardzo lubię ten kremik. Ma jescze dodatkowo taki kompleks lipidowy łagodzący podrażnienia oraz utrzymujący stały, wysoki poziom nawilżenia skóry, co jest niezwykle ważne przy skórze odwodnionej. Minusem może byc jedynie [chyba] najwyższa cena ze wszytkich tu wymienionych, bo kosztuje bodajże 50-parę złotych.

Drugi co do lekkości to wg mnie to kremik Toleriane od LRP. Ma już nieco więcej emolientów,m ale wciaż wydaje mi się, że nie powinien zapychać. Jest bezzapachowy, co może być ważne przy cerach wrażliwych. Zawiera skwalen, który naśladując naturalny płaszcz lipidowy, zapobiega utracie wody, uelastycznia naskórek. Minus jest taki, że niektórych skwalen zapycha, bardzo to rzadkie jednak.

Trzeci wg kryterium lekkości i nie-zapychania to krem Pharmaceris Octopirox. Ten jednak zawiera juz treściwsze emolienty, jak np. parafinę, olej z migdałów, gicerynę - te mogą pozaychać.

Ostatni, najcieższy ze wszystkich to Avene Hydrance Optimale Riche - ten jest już zdecydowanie do cer suchych, a to przez zawartośc parafiny, gliceryny, masła shea i wielu innych...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 10:17   #883
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V mam prośbę, przeanalizujesz mi te kremy pod względem zapychania i nawilżania bardzo odwodnionej, wrażliwej cery?

Creme Hydratante SVR
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Octanoate, Sorbitan Oleate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Lactic Acid, Allantoin, Sodium Lactate, Glycerin, Serine, TEA-Lactate, Sodium Chloride, LaurylDiethylenediaminogl ycine, Lauryl Aminopropylglycine, SD Alcohol 39-C, Stearic Acid, Sorbitan Dioleate, Hydrogenated Cera Microcristallina, Polycyclopentadieine, Magnesium Sulfate

BioDerma, Sensibio - Krem łagodzący i nawilżający do cery suchej
Skład: Aqua (water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Stearic Acid, Glycerin, Cera Alba (Beeswax), Cetyl Alcohol, Glycyrrhetinic Acid, Sodium Chondroitin Sulfate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Carbomer, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Allantoin, Sodium PCA, Lysine PCA, Ethylparaben

z góry dziekuje
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 14:43   #884
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

WItam wiem, że analiza podkładu Lirene Dermoprogram City Matt już była, chciałabym jednak prosić o porównanie go do innego podkładu matującego Lirene- Lirene Dermoprogram, Nature Matte Foundation. Czy te podkłady różnią się jakoś znacząco? (czy tylko ceną i opakowaniem )

Lirene Dermoprogram City Matt
Składniki: Aqua,Cyclomethicone,Polym ethyl Methacrylante,Glycerin,Ce tyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Polyglyceryl-4 Isostearate,Nylon-12,Sodium Chloride,Beeswax(Cera Alba),Magnesium Sulfate,Tocopheryl Acetate,PEG-8,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Citric Acid,Ascorbic Acid,Isopropyl Titanium Triisostearate,Phenoxyeth anol,Mathylparaben,Benzoi c Acid,Dehydroacetic Acid,Parfum,Linalool,Hydr oxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde,Alpha Isomethyl Ionone,Limonene,Benzyl Bezoate,Benzyl Salicylate,Haxyl Cinnamal,Butylphenyl Methylopropional,Coumarin ,Geraniol,Hydroxylocitron ellal,Citronellol,Isoeuge nol,Eugenol,Cl 77891(Titanium Dioxyde),Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Lirene Dermoprogram, Nature Matte Foundation
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax,
(Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium, Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)

Dziękuję i pozdrawiam
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 14:57   #885
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Clinique, Superdefense -krem nawilżający rosze o analize

CLINIQUE Superdefense


Skład: Oxybenzon, Water, dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, isononyl isononanoate, silica, benzophenone - 3 ( oxybenzone ), glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, polysilicone -11, laminaria saccharina extract , triticum vulgare extract, olea europaea ( olive ) fruit extract, coffea robusta seed extract, echinacea pallida ( coneflower ) extract, rosmarinus officinalis ( rosemary ) extract, sea whip extract, adenosine phosphate, trethalose, disodium nadh, creatine, sodium rna, caffeine, nordihydroguaiaretic acid, sodium rna, phytosphingosine, linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose, micrococcus lysateastrocaryum murumuru butter, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lecithin, tridecyl trimellitate, hexylene glybol, ethylhexyl stearate, ethylhexyl palmitate, propylene glycol dicaprate, chamomilla recutita, zeolite, maltodextrin, c 1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat w, caprylyl glycol, polyethylene, hydroxyethylcelluluose, xanthan gum, sodium chloride, pvp, laureth - 4, laureth - 23 , polysorbate 20 , ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, tromethamine, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben


POzdrawiam

M
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 17:15   #886
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o opinie czy te toniki do twarzy nadaja sie do uzywania probowalam sama rozszyfrowac sklad ale wiekszosci nie moge znalezc albom slepa .

Wygladaja zachecajaco ,ciemne szklane butelki bez zbednych cudeniek ,cena b.niska ( okolo 2 euro za 200 ml )znalezione w Kruidvat w kosmetykach naturalnych ,interesuje mnie ile tak naprawde tej natury sie w nich znajduje

1 Dla starzejacej sie skory z zielonej cherbaty oraz zielonych winogron
Aqua , propylene glycol, alcohol denat , peg-40 hydrogenated castor oil , phenoxyethanol , parafum , limonene , vitis vinifera , benzoic acid , dehydroacetic acid , sodium hydroxide , camelia sinensis , methylparaben , butylparaben , ethylparaben , propylparaben , isobutylparaben .

2 Do cery mieszanej z rumianku oraz kwiatu lipy
Aqua , alcohol denat , propylene glycol , peg-40 hydrogenated castor oil , chamomilla recutita , parfum , benzyl alcohol , tilia cordata , hydroxycitronellal , citronellol , phenoxyethanol , linalool , methylchloroisothiazolino ne , methylparaben , methylisothiazolinone , butylparaben , ethylparaben , propylparaben , isobutylparaben .

3 Dla wszystkich cer z wody rozanej
Aqua , propylene glycol , alcohol denat , phenoxyethanol , peg-40 hydrogenated castor oil , rosa centifolia , benzoic acid , dehydroacetic acid , sodium hydroxide , peg - 7 glyceryl cocoate , parfum , citronellol , methyldibromo glutaronitrile.
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 17:38   #887
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
L_V mam prośbę, przeanalizujesz mi te kremy pod względem zapychania i nawilżania bardzo odwodnionej, wrażliwej cery?

Creme Hydratante SVR
Aqua, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Octanoate, Sorbitan Oleate, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Lactic Acid, Allantoin, Sodium Lactate, Glycerin, Serine, TEA-Lactate, Sodium Chloride, LaurylDiethylenediaminogl ycine, Lauryl Aminopropylglycine, SD Alcohol 39-C, Stearic Acid, Sorbitan Dioleate, Hydrogenated Cera Microcristallina, Polycyclopentadieine, Magnesium Sulfate

BioDerma, Sensibio - Krem łagodzący i nawilżający do cery suchej
Skład: Aqua (water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Stearic Acid, Glycerin, Cera Alba (Beeswax), Cetyl Alcohol, Glycyrrhetinic Acid, Sodium Chondroitin Sulfate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Carbomer, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Allantoin, Sodium PCA, Lysine PCA, Ethylparaben

z góry dziekuje
Mniej zapychający wydaje się SVR. Dodatkowo, ma nieco mniej konserwantów niż Bioderma, więc wydaje mi się, że jest większe prawdopodobienstwo, iż nie wystąpią uczulenia/ podraznienia. SVR bedzie miał działanie kojąco-nawilżająco.
Bioderma nei jest zła, ale ma w skłądzie parafine i masło shea - te mogą solidnie pozapychac.

Cytat:
Napisane przez -anja- Pokaż wiadomość
WItam wiem, że analiza podkładu Lirene Dermoprogram City Matt już była, chciałabym jednak prosić o porównanie go do innego podkładu matującego Lirene- Lirene Dermoprogram, Nature Matte Foundation. Czy te podkłady różnią się jakoś znacząco? (czy tylko ceną i opakowaniem )

Lirene Dermoprogram City Matt
Składniki: Aqua,Cyclomethicone,Polym ethyl Methacrylante,Glycerin,Ce tyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Polyglyceryl-4 Isostearate,Nylon-12,Sodium Chloride,Beeswax(Cera Alba),Magnesium Sulfate,Tocopheryl Acetate,PEG-8,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Citric Acid,Ascorbic Acid,Isopropyl Titanium Triisostearate,Phenoxyeth anol,Mathylparaben,Benzoi c Acid,Dehydroacetic Acid,Parfum,Linalool,Hydr oxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde,Alpha Isomethyl Ionone,Limonene,Benzyl Bezoate,Benzyl Salicylate,Haxyl Cinnamal,Butylphenyl Methylopropional,Coumarin ,Geraniol,Hydroxylocitron ellal,Citronellol,Isoeuge nol,Eugenol,Cl 77891(Titanium Dioxyde),Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Lirene Dermoprogram, Nature Matte Foundation
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax,
(Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium, Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)

Dziękuję i pozdrawiam
Podkłady są w zasadzie identyczne

Cytat:
Napisane przez mona812 Pokaż wiadomość
Prosze o opinie czy te toniki do twarzy nadaja sie do uzywania probowalam sama rozszyfrowac sklad ale wiekszosci nie moge znalezc albom slepa .

Wygladaja zachecajaco ,ciemne szklane butelki bez zbednych cudeniek ,cena b.niska ( okolo 2 euro za 200 ml )znalezione w Kruidvat w kosmetykach naturalnych ,interesuje mnie ile tak naprawde tej natury sie w nich znajduje

1 Dla starzejacej sie skory z zielonej herbaty oraz zielonych winogron
Aqua , propylene glycol, alcohol denat , peg-40 hydrogenated castor oil , phenoxyethanol , parafum , limonene , vitis vinifera , benzoic acid , dehydroacetic acid , sodium hydroxide , camelia sinensis , methylparaben , butylparaben , ethylparaben , propylparaben , isobutylparaben .

2 Do cery mieszanej z rumianku oraz kwiatu lipy
Aqua , alcohol denat , propylene glycol , peg-40 hydrogenated castor oil , chamomilla recutita , parfum , benzyl alcohol , tilia cordata , hydroxycitronellal , citronellol , phenoxyethanol , linalool , methylchloroisothiazolino ne , methylparaben , methylisothiazolinone , butylparaben , ethylparaben , propylparaben , isobutylparaben .

3 Dla wszystkich cer z wody rozanej
Aqua , propylene glycol , alcohol denat , phenoxyethanol , peg-40 hydrogenated castor oil , rosa centifolia , benzoic acid , dehydroacetic acid , sodium hydroxide , peg - 7 glyceryl cocoate , parfum , citronellol , methyldibromo glutaronitrile.
No niestety musze Cie rozczarowac - toniki nie są takie "ekologiczne". Zaznaczyłam w skłądach alkohol - tego składnika staramy sie unikac. niby alkohol w produktach naturalnych nie dziwi, bo to konserwant, ale te toniki to przede wszystkim rozpuszczalniki, alkohol, kompozycja zapachowa, a dopiero potem wyciagi z roslin....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 18:11   #888
mona812
Raczkowanie
 
Avatar mona812
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje za szybka odpowiedz
Buuuuu , szkoda a juz mialam nadzieje na to ze znalazlam fajne toniki
No trudno ,bede szukala dalej
mona812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 18:16   #889
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Clinique, Superdefense -krem nawilżający rosze o analize

Cytat:
Napisane przez magdemo Pokaż wiadomość
CLINIQUE Superdéfense Hydratant Triple Action


Skład: Oxybenzon, Water, dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, isononyl isononanoate, silica, benzophenone - 3 ( oxybenzone ), glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, polysilicone -11, laminaria saccharina extract , triticum vulgare extract, olea europaea ( olive ) fruit extract, coffea robusta seed extract, echinacea pallida ( coneflower ) extract, rosmarinus officinalis ( rosemary ) extract, sea whip extract, adenosine phosphate, trethalose, disodium nadh, creatine, sodium rna, caffeine, nordihydroguaiaretic acid, sodium rna, phytosphingosine, linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose, micrococcus lysateastrocaryum murumuru butter, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lecithin, tridecyl trimellitate, hexylene glybol, ethylhexyl stearate, ethylhexyl palmitate, propylene glycol dicaprate, chamomilla recutita, zeolite, maltodextrin, c 1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat w, caprylyl glycol, polyethylene, hydroxyethylcelluluose, xanthan gum, sodium chloride, pvp, laureth - 4, laureth - 23 , polysorbate 20 , ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, tromethamine, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, methylparaben


POzdrawiam

M
Ożesz, ależ długi skład.

Nie wiem pod jakim kątem mam zanalizować skład. Napisze więc co w nim siedzi.

Oxybenzon - filtr UV, mało stabilny, nie daje pełnej ochrony

dimethicone, ethyhehyl methoxycinnamate - silkony

butylene glycol, - rozpuszczalniik, zmiękczacz

butyl methoxydibenzoylmethane, - filtr, rodzaj parsolu, mało stabilny, nie daje pełnej ochrony

isononyl isononanoate, - emolient

silica, - silikon

benzophenone - 3 ( oxybenzone ) - filtr, kolejny mało stabilny

glycerin, polyglyceryl - 2 triisostearate, - emolienty

laminaria saccharina extract - ekstrakt z alg

triticum vulgare extract - ekstrakt z pszenicy

olea europaea ( olive ) fruit extract, - ekstrakt z oliwki

coffea robusta - ekstrakt z kawy
echinacea pallida ( coneflower ) extract - ekstrakt z echinacei
osmarinus officinalis ( rosemary ) extract, ekstrakt z rozmarynu
sea whip extract - ekstrakt z koralowca

adenosine phosphate, - ATP, jeden z wazniejszych nukleotydów w komórce, nośnik energii

trethalose - disacharyd, antyosydant

phytosphingosine - skłądnik stymulujący mechanizmy obronne w komórkach

creatine, - kreatyna

sodium rna, - enzym

caffeine, - kofeina

nordihydroguaiaretic acid, - ogólnie mówiąc - antyoksydant

linoleic acid, cholesterol, ferulic acid, ascorbyl tocopheryl maleate, sodium hyaluronate, aminopropyl ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, sucrose - antyoksydanty, skłądniki silnie nawilżające i stymulujące skóre do odnowy

Dalej jeszcze troche antyoksydantów, emolientów i troche konserwantów - ogólnie: bardzo bardzo ciekawy produkt.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-05-06 o 18:54
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 18:44   #890
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: Clinique, Superdefense -krem nawilżający rosze o analize

Dziękuję L_V
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 18:52   #891
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny-chyba poddam sie z moja cera-nie bede uzywac nic-Cetaphil poparzyl mi twarz po dluzszym stosowaniu-dodatkowo strasznie przesuszyl-nie moge uwierzyc ze jest polecany przez dermatologow-oni chyba na tym kase zbijajaO dziwo na poczatku byl dobry a po dluzszym stosowaniu-tragedia.

No ale jak zwykle prosze o analize nastepnych oczyszczaczy-ktory najlepszy sklad?Oczywiscie pod wzgledem cery extremalnie wrazliwej.Dziekuje.

CeraVe hydrating cleanser
Purified Water, Glycerin, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Hyaluronic Acid, Cholesterol, Polyoxyl 40 Stearate, Glyceryl Monostearate, Stearyl Alcohol, Polysorbate 20, Potassium Phosphate, Dipotassium Phosphate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Phytosphingosine, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Xanthan Gum

Aquanil Cleanser A Gentle, Soapless Lipid-Free Cleanser
Purified Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Laureth Sulfate, Xanthan Gum

Nuxe Cleansing Water
Aqua (Water), Butylene Glycol, Poloxamer 184, Polysorbate 20, Centaurea Cyanus (Centaurea Cyanus flower Water), Tilia Cordata (Tilia Cordata Flower Water), Rosa Gallica (Rosa Gallica Flower Water), Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Chlorhexidine Digluconate, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Citric Acid, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Camellia Sinensis Leaf Extract), Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Geraniol, Citronellol
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 19:24   #892
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jesteś niezastąpiona. I jaką masz pamieć. Po moich długich poszukiwaniach chyba wreszcie kupię sobie HOL na ślepo(bo nigdzie nie było próbek) , no ewentualnie Toleriane.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 07:54   #893
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny-chyba poddam sie z moja cera-nie bede uzywac nic-Cetaphil poparzyl mi twarz po dluzszym stosowaniu-dodatkowo strasznie przesuszyl-nie moge uwierzyc ze jest polecany przez dermatologow-oni chyba na tym kase zbijajaO dziwo na poczatku byl dobry a po dluzszym stosowaniu-tragedia.

No ale jak zwykle prosze o analize nastepnych oczyszczaczy-ktory najlepszy sklad?Oczywiscie pod wzgledem cery extremalnie wrazliwej.Dziekuje.

CeraVe hydrating cleanser
Purified Water, Glycerin, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Hyaluronic Acid, Cholesterol, Polyoxyl 40 Stearate, Glyceryl Monostearate, Stearyl Alcohol, Polysorbate 20, Potassium Phosphate, Dipotassium Phosphate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Phytosphingosine, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Xanthan Gum

Aquanil Cleanser A Gentle, Soapless Lipid-Free Cleanser
Purified Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Laureth Sulfate, Xanthan Gum

Nuxe Cleansing Water
Aqua (Water), Butylene Glycol, Poloxamer 184, Polysorbate 20, Centaurea Cyanus (Centaurea Cyanus flower Water), Tilia Cordata (Tilia Cordata Flower Water), Rosa Gallica (Rosa Gallica Flower Water), Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Chlorhexidine Digluconate, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Citric Acid, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Camellia Sinensis Leaf Extract), Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Geraniol, Citronellol

Elfie, wiem o Twoich problemach - czytałam także Twój wpis w wątku o cerach problematycznych. I szczerze mówiąc mam teraz problem co Co doradzić, bo aż trochę się boję.
Z całą pewnością nie polecę Ci Aquanilu - bo chociaż skład krótki, to siedzi tam mnóstwo emolientów, które pewnie pozapychały by Ci skórę, a jeszcze jest i benzyl alcohol oraz SLS.

Najlepiej prezentuje się woda Nuxa - nie widzę tam nic szkodliwego, ale nie jestem w stanie przewidzieć reakcji Twojej cery. Produkt cerave tez jest interesujący, są tam co prawda emolienty, no ale przecież czymś musisz nawilżać skórę....

Elfie, a myślałaś aby własnoręcznie ukręcić sobie jakiś olejek myjący??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 08:15   #894
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxana, L_V! Dzięki, dzięki, dzięki!
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 10:13   #895
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę bardzo o analizę składu tego preparatu: N.V. Perricone M.D. - Amine Complex Face Lift (Vitamin C Ester ) , czy on mógłby mi pomóc rozjaśnic buzię? i czy wogóle nadaje się dla cery 24-latki ?

Aqua (Water), Butylene Glycol (and) Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, L-Tyrosine, Urea, Isopropyl Palmitate, Glycolic Acid, Dimethyl MEA (DMAE), Ammonium Acryloyl-dimethyltaurate/ VP Copolymer, Magnesium Aspartate (and) Zinc Gluconate (and) Copper Gluconate, Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate, Yeast Polysaccharides, Sodium PCA, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Caprylyl Glycol (and) Phenoxyethanol (and) Hexylene Glycol, Zinc Sulfate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Bisabolol, Citric Acid, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Pyridoxine HCl, Pantethine, Elaeis Guineensis (Palm) Oil (and) Tocotrienols (and) Tocopherol, Disodium EDTA, BHT
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 11:56   #896
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witaM
poszukuję lekkiego kremu matującego pod uroczysty makijaż (mam blyszczaca skore)
czy mzoecie zerknac na sklad i napisac ktory z nich jest lepszy?
chodzi o to zeby byl lekki, matowal, nie zostawial tlustego filmu na skorze :0


Dermika, MAT-B Complex, Krem matujący na dzień SPF 4 z optycznym reduktorem połysku skóry

Skład: Aqua, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Cetearyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, Imperata Cylindrica, C 13-14 Isoparaffin, Titanium Dioxide, Polysorbate 20, Citrus Grandis, Sodium C 8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate, Laminaria Saccharina, Glycine Soja, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Phosphate, Dextrin, Lactococcus Ferment Extract, Glycogen, Disodium Succinate, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Biotin, Pyridoxine HCl, Inositol, Sodium Riboflavin Phosphate, Folic Acid, Cyanocobalamin, Thiamine HCl, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-7, Xanthan Gum, PEG-8, Carbomer, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool

Dermika, MAT-B Complex, Krem nawilżający na dzień
Aqua, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Aloe Barbadensis, Butyrospermum Parkii, Triticum Vulgare, Pentaerythrityl Stearate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Titanium Dioxide, Allantoin, Citrus Grandis, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Glycoproteins, Aleuritic Acid, Ascorbyl Palmitate, Glycine Soja, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Phosphate, Dextrin, Lactococcus Ferment Extract, Glycogen, Disodium Succinate, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Biotin, Pyridoxine HCl, Inositol, Sodium Riboflavin Phosphate, Folic Acid, Cyanocobalamin, Thiamine HCl, Polysorbate 20, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Carbomer, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

Nivea Visage, Matujący krem nawilżający na dzień do cery tłustej i mieszanej

Skład: aqua, isodecyl neopentanoate, ethylhexyl methoxycinnamate, tapioca stearch, methylpropanediol, alcohol denat., glycerin, cetearyl alcohol, glyceryl stearate citrate, caprylic /capric triglyceride, myristyl myristate, octyldodecanol, taurine, tocopheryl acetate, aluminium chlorohydrate, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium cioxide, alumina, silica, dimethicone, ammonium acryloyldimethyltaurate/vP copolymer, sodium polyacrylate, sodium carbomer, ethylhexylglycerin, trisodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, BHT, Parfum
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 15:41   #897
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam ponownie. dziewczyny prosze o analize podkladu vichy dermablend - w probce wydaje sie bardzo fajny dla mojej tlustej cery
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)
dzieki
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 17:59   #898
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kasiulka__ Pokaż wiadomość
Proszę bardzo o analizę składu tego preparatu: N.V. Perricone M.D. - Amine Complex Face Lift (Vitamin C Ester ) , czy on mógłby mi pomóc rozjaśnic buzię? i czy wogóle nadaje się dla cery 24-latki ?

Aqua (Water), Butylene Glycol (and) Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, L-Tyrosine, Urea, Isopropyl Palmitate, Glycolic Acid, Dimethyl MEA (DMAE), Ammonium Acryloyl-dimethyltaurate/ VP Copolymer, Magnesium Aspartate (and) Zinc Gluconate (and) Copper Gluconate, Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate, Yeast Polysaccharides, Sodium PCA, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Caprylyl Glycol (and) Phenoxyethanol (and) Hexylene Glycol, Zinc Sulfate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Bisabolol, Citric Acid, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Pyridoxine HCl, Pantethine, Elaeis Guineensis (Palm) Oil (and) Tocotrienols (and) Tocopherol, Disodium EDTA, BHT

Ciekawy krem

Butylene Glycol-lagodzi,pobudza,nawilza
Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract-przeciwutleniacz,ktory dziala kojaco i wyrownuje koloryt skory
L-Tyrosine-tyrozyna w tym wypadku pewnie bedzie dzialala regulujaco na kondycje skory
Urea-mocznik,nawilza,zwieksza elastycznosc,wspomaga naturalna regeneracje
Glycolic Acid-kwas glikolowy ma zadanie delikatnie pobudzać skórę do złuszczania i odświeżać koloryt cery

Dimethyl MEA (DMAE) jest dosc nieciekawym skaldnikiem,ktory ogolnie byl/jest dodawany do kremow przeciwzmarszczkowych,w skrocie daje krotkotrwaly efekt wygladzenia i moze dochodzic do podraznienia.
Isopropyl Palmitate-to popularny zapychacz


Tyle na chwile obecna bo....jakos wybitnie dzisiaj nie mam glowy do analiz
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 22:54   #899
mutacumliquida
Rozeznanie
 
Avatar mutacumliquida
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: LPL
Wiadomości: 627
GG do mutacumliquida
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę

SEPHORA COMPACT POWDER - BRONZE S40


Talc, Mica, Aluminium Silicate, Zea Mays (Zea Mays (corn) Starch), Nylon - 12,
Caprilic/Capric, Trigliceryde, Cl 77491 (Iron Oxides), Cl 77492 (Iron Oxides), Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Glyceryl Isostearate, Cl 747499 (Iron Oxides) Cyclomethicone, Dimethicone, Cl 77891 (Titanum Dioxide), Phenoxyethanol, Boron Nitride Cl 15985 (Yellow 6 Lake), Cl 77742 (Manganese Violet), Octyldodecanol, Methylparaben, Calcium Aluminium Borosilicate, Trimethylsiloxysilicate, Parfum (fragrance), Lauroyl Lysie, Sorbitan Olivate, Ethylparaben, Cl 12085 (Red 36), Propylparaben,Silica, Butylparaben, BHA, Cl 19140 (Yellow 5 Lake), Limonene, Simmondsia Chinesis (Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Rosa Canina (Rosa Canina Fruit Oil), Tocopheryl Acetate, Retinyl Palitate, Geraniol, Butylphenylmethylpropiona l, Hyrroxycitronellel, Citronellol, Alpha-Isomethylionone

KOLASTYNA SATIN MAKE UP

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

Dziękuję.
__________________

mutacumliquida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 03:28   #900
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Elfie, wiem o Twoich problemach - czytałam także Twój wpis w wątku o cerach problematycznych. I szczerze mówiąc mam teraz problem co Co doradzić, bo aż trochę się boję.
Z całą pewnością nie polecę Ci Aquanilu - bo chociaż skład krótki, to siedzi tam mnóstwo emolientów, które pewnie pozapychały by Ci skórę, a jeszcze jest i benzyl alcohol oraz SLS.

Najlepiej prezentuje się woda Nuxa - nie widzę tam nic szkodliwego, ale nie jestem w stanie przewidzieć reakcji Twojej cery. Produkt cerave tez jest interesujący, są tam co prawda emolienty, no ale przecież czymś musisz nawilżać skórę....

Elfie, a myślałaś aby własnoręcznie ukręcić sobie jakiś olejek myjący??
Dziekuje za odpowiedz
Co do krecenia olejkow-no wlasnie -jestem leniwa no i chyba zupelne beztalencie jezeli codzi o takie rzeczy-pewnie przez nieuwage dodalabym skladnik w zlych proporcjach i wypalilo by mi buzie albo cos w tym stylu
No ale pewnie bede musiala sama sobie cos ukrecic-jak nic z kupnych rzeczy nie pomoze.
Na razie myje twarz sama woda(zalozylam sobie filtr na prysznic)-sciagniecia nie zauwazylam w domu-tylko jak jestem w pracy to mi strasznie tam twarz wususza-niewiem dlaczego ale strasznie sucho jest tam gdzie pracuje-caly czas musze kremowac rece-a wody to wypilam dziasiaj w pracy z 6 litrowA twarz nadal sucha-ale tylko w pracy- w domu mam normalna.Teraz jak sie zastanawiam to moje problemy z cera zaczely sie jak zaczelam pracowac-wczesniej mialam cere w miare ok.
Zastanowie sie nad tym Nuxe(troche drogi-ale jak bedzie dzialal to warto) poszukam tez cerave u mnie w drugstore.
Dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.