Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 10:47   #2791
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

chyba zdecydujemy się na tą pościel http://allegro.pl/baby-raj-mega-komp...561376787.html
wzór 25

co myślicie o tym?

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mo_nic Pokaż wiadomość


W którym tygodniu miałaś USG i lekarz stwierdził że jest dziewczynka? U nas jest Majka ale po waszych postach zaczynam się zastanawiać czy tak zostanie.

w 12tc ale wiem, że wtedy mało co widać i nikt na 100% nie powie.

Już się przyzwyczaiłam do myśli, że mam w brzuchu Adasia

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Witam!
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się ujawnić. Można się dołączyć? Termin porodu mam na 15.02.2014 r. Na ostatnim USG w 19 tyg. lekarz określił, że czekamy na dziewczynkę Ta wiadomość była chyba lekkim zaskoczeniem dla niektórych członków rodziny, bo wszyscy przepowiadali nam syna. Od poprzedniego tygodnia weszłam w szał zakupowy i zamówiłam mnóstwo rzeczy dla naszej córci (mam tylko nadzieję, że na usg połówkowym nie wyrośnie jej antenka ).

witaj u mnie po połówkowym okazał się chłopak ale jak Ci w 19tc powiedzieli że raczej dziewucha to raczej tak będzie
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:49   #2792
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

[QUOTE=magnusia;42981956]chyba zdecydujemy się na tą pościel http://allegro.pl/baby-raj-mega-komp...561376787.html
wzór 25

co myślicie o tym?[COLOR="Silver"]

Śliczna, tylko lepszy byłby ochraniacz na całe łóżeczko.
Nemezis witaj.
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:50   #2793
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Podasz link do sprzedawcy tym bardziej , że sprawdzone i mówisz , ze jakoś też ok

oczywiście, że tak nie wiem co teraz w ofercie mają ale u wszystkich tych sprzedawców kupowałam ciuszki i jakościowo są naprawdę dobre, nawet moja mama była zdziwiona że można takie rzeczy zamówić przez internet heheh
1.http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10263064
2.http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=660857
3.http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=13041524

nie wiem czy linki się otworzą więc podam dla pewności jeszcze nazwy sprzedawców:
1.EwkaJ88
2.Krzysiu-Jarzyna
3.okularki_com

proszę
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:50   #2794
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Witam!
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się ujawnić. Można się dołączyć? Termin porodu mam na 15.02.2014 r. Na ostatnim USG w 19 tyg. lekarz określił, że czekamy na dziewczynkę Ta wiadomość była chyba lekkim zaskoczeniem dla niektórych członków rodziny, bo wszyscy przepowiadali nam syna. Od poprzedniego tygodnia weszłam w szał zakupowy i zamówiłam mnóstwo rzeczy dla naszej córci (mam tylko nadzieję, że na usg połówkowym nie wyrośnie jej antenka ).
Witamy i zapraszamy

Magnusia bardzo fajny zestaw.
Ja chyba pójdę do sklepu kupić kołderki i pościel . Widziałam , że nawet mają ozdobne kołderki więc teoretycznie pościeli bym nie potrzebowała w razie czego sru do pralki i już nie wiem czy to dobry pomysł czy nie ? Czy jednak kupić ze dwie kołderki i z jeden komplet pościeli ?
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:52   #2795
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Co do l4, to wyliczają średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Mi płaci ZUS- i jest tak że płacą tylko za ten czas na ile jest zwolnienie. Mi wypłacają za 3 tyg. bo przeważnie na tyle gin wystawia mi zwolnienia.
Z tych 12 miesięcy średnich obliczają dniówkę i wg tego wypłacają - na ile "dni pracowniczych" masz zwolnienie za tyle płacą.
Przeważnie jest miesięczne opóźnienie z racji tego ze ZUS ma czas 30 dni wypłaty należności, więc się nie spieszą...
To duże opóźnienie. U mnie jak zwolnienie jest np do 10 to 12 juz wypłata jest na koncie.

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Józefina mogę wiedzieć gdzie rodziłaś?? Chyba też jesteś z Krakowa. Ja rodziłam w Żeromskim i niestety musiałam żebrać o znieczulenie, dostałam je w ostatniej chwili, tylko dlatego że mąż ubłagał i wogóle z wielką łaską, anastazjolog się darła, że poród to coś naturalnego, dawniej kobiety rodziły w polu, a teraz im się znieczulenia zachciewa Z tego co mi wiadomo zapłacić za znieczulenie można tylko w siemieradzkim, ale tam nawet za poród rodzinny się płaci i mnie to wkurza.
Jak zadzwoniłam do poradni laktacyjnej w szpitalu im. Żeromskiego to mi babka powiedziała, a co ją to obchodzi, przecież to nie jej dziecko
Do mnie jak na początku przyszedł kontroler z zusu to wyleciał właśnie z takim tekstem, że kiedyś kobiety rodziły w polu, a ja ledwo co po zapłodnieniu i już na zwolnieniu

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam zapach remontów, tynków, farb ogólnie budowlanki - mogłabym całymi dniami przesiadywać w takim remontowanym domu
To zapraszam do mnie w gratisie "przyjemne" łaskotanie pyłku z waty

Tez muszę pobuszować po allegro, bo nic prawie nie mam
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:54   #2796
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

nattalli dzięki wielkie już sobie dodałam do ulubionych
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:54   #2797
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość

Śliczna, tylko lepszy byłby ochraniacz na całe łóżeczko.
Nemezis witaj.
jakoś wydaje mi się, że taki częściowy jest bardziej przewiewny...
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 10:54   #2798
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
oczywiście, że tak nie wiem co teraz w ofercie mają ale u wszystkich tych sprzedawców kupowałam ciuszki i jakościowo są naprawdę dobre, nawet moja mama była zdziwiona że można takie rzeczy zamówić przez internet heheh
1.http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10263064
2.http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=660857
3.http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=13041524

nie wiem czy linki się otworzą więc podam dla pewności jeszcze nazwy sprzedawców:
1.EwkaJ88
2.Krzysiu-Jarzyna
3.okularki_com

proszę
Na innym wątku mamuś widziałam polecanych sprzedawców. Zaraz poszukam.

Edytowane przez IR1988
Czas edycji: 2013-09-25 o 10:56
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:56   #2799
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Józefina mogę wiedzieć gdzie rodziłaś?? Chyba też jesteś z Krakowa. Ja rodziłam w Żeromskim i niestety musiałam żebrać o znieczulenie, dostałam je w ostatniej chwili, tylko dlatego że mąż ubłagał i wogóle z wielką łaską, anastazjolog się darła, że poród to coś naturalnego, dawniej kobiety rodziły w polu, a teraz im się znieczulenia zachciewa Z tego co mi wiadomo zapłacić za znieczulenie można tylko w siemieradzkim, ale tam nawet za poród rodzinny się płaci i mnie to wkurza.
Jak zadzwoniłam do poradni laktacyjnej w szpitalu im. Żeromskiego to mi babka powiedziała, a co ją to obchodzi, przecież to nie jej dziecko
o mamo!!! a zachęcali mnie do Ż że po remoncie itp
rodziłam w Rydygierze, mój lekarz tam pracuje i właściwie na pierwszej wizycie powiedział że tam będę rodzić a że mu ufam to zgodziłam się bez mrugnięcia okiem położnej nie miałam opłaconej a że w czasie mojego porodu akurat się zmieniały to miałam dwie i obie były super choć żadnej wczesniej na oczy nie widziałam. Jedna z nich Pani Monika rozpoznała mnie gdy byłam teraz w szpitalu , zapamiętała moją "specyficzną" historię lekarz sam zaproponował mi znieczulenie, rodziłam z mężem z wszystkimi udogodnieniami, piłką, wanną, krzesełkiem porodowym i w różnych pozycjach żebym sama zdecydowąła jak mi najwygodniej dlatego teraz tez tylko Rydygier

Mangusia pościel super i tez mam krótki ochraniacz, nigdy nie był dla nas wadą

uciekam bo mi podmiejski ucieknie

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam zapach remontów, tynków, farb ogólnie budowlanki - mogłabym całymi dniami przesiadywać w takim remontowanym domu
psychol

Edytowane przez J0zefina
Czas edycji: 2013-09-25 o 17:33
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:58   #2800
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

magnusia zestaw bardzo fajny

witam nowa mamusie
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:00   #2801
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

POLECANI SPRZEDAWCY:
Rodzyneczki
r_p77

strefa_smyka
babymarket_eu
MEA_JA
wasal83
robertfrankowski
e-fifiannapl
JustineX
rajrodzica-pl
my-baby-love
kewis777
ABBY-pl
r_p77
VogueKids
sylwina555
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 11:00   #2802
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

magnusia - piękna! my chcemy 08 :P

Pisałyście o ZUSie, ja nie dostałam ani jednego przelewu, a jak pracodawca wczoraj do nich dzwonił, to mu powiedzieli że trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo przecież mają czas...
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:02   #2803
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Dziewczyny tak się zastanawiam przy porodzie na pewno będzie mi bardzo gorąco z wysiłku więc może zakupić koszulę na ramiączkach?
I drugie pytanie chcę karmić piersią i zastanawiam się nad laktatorem np. tym http://allegro.pl/babyono-laktator-r...527045444.html niedrogi a sądzę , że jeśli uda mi się karmić to będzie i tak rzadko używany więc nie widzę sensu wydawania kasy . Co o tym sądzicie ?
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:04   #2804
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
chyba zdecydujemy się na tą pościel http://allegro.pl/baby-raj-mega-komp...561376787.html
wzór 25

co myślicie o tym?[COLOR="Silver"]
Bardzo ładna

To jak to jest w końca z tą pościelą? Kupować i poduszkę i kołderkę? Czy rożek? Śpiworek?
Nie ogarniam :p

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
oczywiście, że tak nie wiem co teraz w ofercie mają ale u wszystkich tych sprzedawców kupowałam ciuszki i jakościowo są naprawdę dobre, nawet moja mama była zdziwiona że można takie rzeczy zamówić przez internet heheh
1.http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=10263064
2.http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=660857
3.http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=13041524

nie wiem czy linki się otworzą więc podam dla pewności jeszcze nazwy sprzedawców:
1.EwkaJ88
2.Krzysiu-Jarzyna
3.okularki_com

proszę
Pozwoliłam sobie zapisać te linki


Jedziemy dzisiaj z tż do Askota popatrzeć na wózki Mam nadzieję, że wpadnie nam w oko jakiś faworyt


U mnie w 17 tc miał być chłopaczek (ale oglądany był na niewyraźnym sprzęcie nfz - ginka ostrzegała, że może się mylić, bo sprzęt nie pierwszej świeżości ), a w 19 tc ukazała się dziewczynka (ale to już prywatnie na dobrym sprzęcie)
__________________
21.05.16

Edytowane przez Akkma
Czas edycji: 2013-09-25 o 11:12
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:04   #2805
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Czy któraś z Was zamawiała na allegro spodnie ciążowe?
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:05   #2806
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
jakoś wydaje mi się, że taki częściowy jest bardziej przewiewny...
tylko dzidziuś jak będzie kopał nóżkami, to może kopać w szczebelki, przynajmniej ja mam takie odczucie, lub włoży nóżkę i nie będzie mógł wyciągnąć. Ale to może ja jestem przewrażliwiona
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:08   #2807
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Nemezis23 witaj u mnie też dziewczynka była sporym zaskoczeniem, bo każdy miał przeczucia na chłopca

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
chyba zdecydujemy się na tą pościel http://allegro.pl/baby-raj-mega-komp...561376787.html
wzór 25

co myślicie o tym?
Mi się te zestawy z punktu widzenia estetycznego bardzo podobają, ale sama wolę kompletować rzeczy pojedynczo np. nie chce moskitiery czy tych serduszek, woreczków (będę miała taką szafkę pomocniczkę z ikei i tam sobie poukładam pampery) pościel też chce kupować osobno. Ręczniki znowu muszę pomacać.
Ciągle nie wiem w czym takiego malca kłaść do łóżeczka- kołderkę odradzają mi jedni, inni znów mówią, że nie używali rożka i że najlepiej robić rożek z kocyka, albo, że śpiworek tylko ehh...
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:09   #2808
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zamawiała na allegro spodnie ciążowe?
Ja kupiłam dwie pary spodni.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:14   #2809
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak się zastanawiam przy porodzie na pewno będzie mi bardzo gorąco z wysiłku więc może zakupić koszulę na ramiączkach?
I drugie pytanie chcę karmić piersią i zastanawiam się nad laktatorem np. tym http://allegro.pl/babyono-laktator-r...527045444.html niedrogi a sądzę , że jeśli uda mi się karmić to będzie i tak rzadko używany więc nie widzę sensu wydawania kasy . Co o tym sądzicie ?
ja z laktatorem wstrzymuje się do czasu po porodzie. Jestem zdeterminowana karmić cyckiem, ale na pewno nie odpalę laktatora zaraz po przyjściu do domu, więc na razie nie kupuje. Tż pojedzie i kupi albo zamówimy przez neta.
forester jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 11:16   #2810
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
nattalli dzięki wielkie już sobie dodałam do ulubionych

mam nadzieję że skorzystasz bo z tego co widziałam to obecnie nie mają dużo ciuszków a raczej akcesoria dla niemowlaków i mam a jak ja kupowałam to było tego dużo więcej, no ale może za kilka dni cos dadzą nowego do oferty
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:16   #2811
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
tylko dzidziuś jak będzie kopał nóżkami, to może kopać w szczebelki, przynajmniej ja mam takie odczucie, lub włoży nóżkę i nie będzie mógł wyciągnąć. Ale to może ja jestem przewrażliwiona
Biorąc pod uwagę wielkość nóżki i szczelin między szczebelkami nie ma możliwości zeby nie mógł wyjąć. Mój się zaklinował z miesiąc temu pierwszy raz (ma 2,5 roku) i to dlatego ze włożył tą nóżke do samej dupki Przypuszczam że chciał do nas w nocy przydreptac a że był na automatycznym pilocie to nie trafił w szczeline do wychodzenia
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:18   #2812
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Ja jednak wolę go mieć w domu . Nawet na wszelki wypadek jeśli będę musiała małego zostawić choćby po to by załatwić wszystkie sprawy jak zameldowanie , pesel czy zapisanie małego do przychodni . A , że później chcę mieć jeszcze jednego malucha więc laktator mi nie zginie tym bardziej , że właśnie nie chcę szaleć z ceną
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:18   #2813
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość


Mi się te zestawy z punktu widzenia estetycznego bardzo podobają, ale sama wolę kompletować rzeczy pojedynczo np. nie chce moskitiery czy tych serduszek, woreczków (będę miała taką szafkę pomocniczkę z ikei i tam sobie poukładam pampery) pościel też chce kupować osobno. Ręczniki znowu muszę pomacać.
Ciągle nie wiem w czym takiego malca kłaść do łóżeczka- kołderkę odradzają mi jedni, inni znów mówią, że nie używali rożka i że najlepiej robić rożek z kocyka, albo, że śpiworek tylko ehh...
woreczki mi są potzebnę bo łóżeczko będzie w sypialni a ja mam tak mało miejsca, że nie zmieści się komoda z przewijakiem więc przewijak musi być taki nakładany na łóżeczko.
Serduszka i moskitiera średnio mi są potrzebne- może uda mi się dogadac ze sprzedawcą aby to zamienić na cos innego np. dodatkowy komplet powłoczek- zobaczę jeszcze.
Co do spania to w tym komplecie jest właśnie wszystko- kołderka, śpiworek i rożek- przetestuję wszystko i zobaczę co jest najlepsze dla Adasia i w razie czego dokupię jeszce. Poza tym planuję kupić tą glizdę (zobaczymy czy kupię ale na razie tak) http://www.otulacz.pl/czym-jest-woom...cko-budzi-sie/
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:21   #2814
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

mezaga - a u kogo zamawiałaś? Jesteś zadowolona? jak z rozmiarówką?
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:23   #2815
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
chyba zdecydujemy się na tą pościel http://allegro.pl/baby-raj-mega-komp...561376787.html
wzór 25

co myślicie o tym?

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------




w 12tc ale wiem, że wtedy mało co widać i nikt na 100% nie powie.

Już się przyzwyczaiłam do myśli, że mam w brzuchu Adasia

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------




witaj u mnie po połówkowym okazał się chłopak ale jak Ci w 19tc powiedzieli że raczej dziewucha to raczej tak będzie
Ja też mam zamówioną taką samą z tej firmy tylko taką beżową
W sumie musiałabym jechać po nią w tym tyg bo już pewnie towar dojechał ale ja biorę tylko poszewkę na poduszkę,poszewkę na kołderkę,ochraniacz i rożek(biały wkład i prześcieradła już mam)
Moim zdaniem taki krótki ochraniacz jest lepszy bo jest lepsza cyrkulacja powietrza,teraz już mało osób kupuje ochraniacze na całe łóżeczko
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:26   #2816
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
mezaga - a u kogo zamawiałaś? Jesteś zadowolona? jak z rozmiarówką?
Ja licytowałam aukcję tu: http://allegro.pl/313d-1-granatowe-j...519506777.html

i jeszcze jedną u tego sprzedawcy.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:26   #2817
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Witajcie! Ja dziś byłam na tej krzywej cukrowej. Do przeżycia-słodkie, ale da radę. Minus taki, że po pół godzinie zalały mnie poty i było mi strasznie słabo...na chwilę odpłynęłam wyników nie znam, bo u nas przesyłają od razu do lekarza, więc w przyszłym tygodniu się dowiem. Na szczęście już jestem w domku i wracam do życia
Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Dobry wieczór wszystkim paniom
Wróciłam niedawno z połówkowego i zakupów.
Dzieciaczek zdrowy, "dorodny" (550 g) i antenka nie odpadła. Mąż cieszy się jak dziecko, że będzie Syn i z wielką dumą pochwalił się już wszystkim kumplom
Teraz "tylko" imię wybrać musimy.

I zrobiliśmy małe dzieciowe zakupy, żeby w końcu ruszyć do przodu z wyprawką (która wydaje się być nie lada wyzwaniem). Jutro pewnie wrzucę jakieś fotki.

Padam na twarz. Latałam po bibliotekach, starostwach, sklepach i komisach. Mało potężnego mandatu nie dostałam. Dosyć wrażeń jak na dziś, zacznę Was nadrabiać teraz, ale pewnie skończę jutro...
Super że wszystko ok
Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Przerażają mnie ceny nowych rzeczy naprawdę . A mąż nie chcę słyszeć o rzeczach z lumpka jak go przekonać do tego , ze w lumpku można kupić coś ładnego taniego i niezniszczonego
Cały czas twierdzi , że nie wiadomo ile dzieci miało te rzeczy .
Ale jak mam kupować wszystko nowe to kasy pójdzie . Za tego pajaca niebieskiego w paski dałam prawie 40zł !
Pewnie Twój mąż dziwnie by na nas patrzył...ja mam jedną nową rzecz dla naszej Dorotki...reszta z lumpka mój mąż w kwestię ubranek się nie miesza. Do lumpka chodzę sama, po łowach piorę rzeczy w 60 stopniach i w sumie mąż widzi je już poprane są w takim stanie, że jakbym mu nie powiedziała, że to z lumpka to by się nawet nie domyślił a nowe rzeczy przecież też trzeba wyprać (nie wiadomo kto to macał).
Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Na zdjęciu pierwszy prezent od mamy i taty dla fasolinki Prosto z Zakopiańskich Krupówek
Ale super!!!
Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
Witam!
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się ujawnić. Można się dołączyć? Termin porodu mam na 15.02.2014 r. Na ostatnim USG w 19 tyg. lekarz określił, że czekamy na dziewczynkę Ta wiadomość była chyba lekkim zaskoczeniem dla niektórych członków rodziny, bo wszyscy przepowiadali nam syna. Od poprzedniego tygodnia weszłam w szał zakupowy i zamówiłam mnóstwo rzeczy dla naszej córci (mam tylko nadzieję, że na usg połówkowym nie wyrośnie jej antenka ).
Witaj i gratuluję córci! Ja kupiłam cokolwiek jednak po następnym usg, bo się bałam że właśnie coś może wyrosnąć
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
chyba zdecydujemy się na tą pościel http://allegro.pl/baby-raj-mega-komp...561376787.html
wzór 25
co myślicie o tym?
Wydaje się fajna
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:34   #2818
Nemezis23
Rozeznanie
 
Avatar Nemezis23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 546
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
witaj u mnie po połówkowym okazał się chłopak ale jak Ci w 19tc powiedzieli że raczej dziewucha to raczej tak będzie
Wiem, dlatego się wystraszyłam, bo kupiłam już paczki na allegro dla dziewczynki u mnie jednak lekarz na połówkowym powiedział, że nie podejmuje się określania płci, a teraz przed badaniem stwierdził, że jak się uda zobaczyć to powie. Po przyłożeniu aparatu prawie natychmiast stwierdził, że to dziewczynka i był tego pewien, więc myślę i mam nadzieję, że nic się nie zmieni. Wydawało mi się, że TŻ liczył na chłopaka, ale z wiadomości o córce bardzo się ucieszył. Przeżywał tylko jakie zabawki będzie jej kupował, bo nie ma doświadczenia

Co do laktatora - ja na pewno kupuję, bo wiem, że w niedługim czasie po porodzie będę musiała zostawiać córkę z tatusiem w soboty na kilka godzin (mam zajęcia, na które muszę niestety jeździć, a szczegółowy plan na przyszły rok poznam pewnie dopiero w grudniu). Planuję karmić piersią, więc będę przygotowywać mleko i mrozić. Jeszcze nie zdecydowałam jakieś firmy kupić... Raczej ręczny, bo elektryczny to jednak zbyt drogi zakup.

Dziewczyny, widzę że większość z Was kupuje zestawy pościeli. Mam pytanie - jak planujecie kłaść spać dzieci? W śpiworkach, czy przykryte kołderkami? Ja mam póki co śpiwór do spania (a raczej jest w drodze ) i nie wiem czy kupować kołderkę, czy na razie nie.
Nemezis23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:43   #2819
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

cześć
uff ile muszę nadrobić
od rana nie miałam prądu, niedawno włączyli przegapiłam przez to parę aukcji
wczorajsze warsztaty skończyły się około 21.30, spotkałam znajomego z żoną w ciąży, pogadaliśmy i wyszłam stamtąd o 22 a z domu wychodziłam o 14.45 na autobus.
Taka byłam głodna, że musieliśmy z mężem na zestaw kebaba jechać
po przyjechaniu do domu walnęłam się od razu spać, nawet nie chciało mi się kąpać
Co do warsztatów, to było średnio, ale po kolei.
Pierwsza prezentacja z ratownikiem o zatrzymaniu oddychania, zachłyśnięciu, utracie przytomności u niemowląt. Gość mnie niesamowicie irytował . Nie cierpię gdy podczas wykładu ktoś próbuje być zabawny i sili się na wyluzowanego Wolę czystą wiedzę i praktykę, poważne podejście a nie takie dziwne podteksty i śmichy itp. Rozumiem naukę przez zabawę ale dzieci a nie dorosłych ludzi. Ale to chyba ja jestem dziwna, bo większość była zachwycona panem ratownikiem.
Druga prezentacja smoczki i butelki, karmienie. Bardzo mi się podobało. Gość był konkretny, opanowany a przy tym miły, doskonale tłumaczył, uczulał na pewne spawy i co najważniejsze nie mówił tylko o smoczkach Nuka, podkreślał kilka razy że wcale nie uważa że są najlepsze i w ogóle tylko te. Trochę mi rozjaśnił kilka spraw.

Kolejna prezentacja foteliki Maxi - Cosi i wózek. Facet chwilami był strasznie irytujący i przemądrzały. Kilka razy się zamotał he i ogólnie zachowywał jak typowy przedstawiciel , np usilnie nie chciał odpowiedzieć ile kosztuje dany produkt czy zestaw tylko mówił "no w skali kilku lat czy roku miesięcznie wyjdzie to panu....." . No po prostu żenada

Trzeci wykład: pani od komórek macierzystych z krwi pępowinowej i łożyska. Dla mnie to wyciąganie pieniędzy i czysty biznes. Film o wyleczonym Krzysiu wzruszający, grający na uczuciach no po prostu sielanka aczkolwiek nie było w nim ŻADNYCH konkretów. Polecam artykuł "sprzedawcy strachu": http://www.wprost.pl/ar/236489/Sprzedawcy-strachu/?pg=0
Ogólnie po występie tej pani pozostał mi niesamowity niesmak.

Kolejny wykład położna akurat ze szpitala w którym chcę "rodzić". Bardzo fajna babka, jest też chyba doradcą laktacyjnym. Mówiła o karmieniu piersią, pozycjach, diecie matki karmiącej, rozszerzaniu diety, odstawianiu od piersi. Ogólnie bardzo zachwalała karmienie, programy wspierające karmienie i modę na karmienie, zachęcała kobiety przynajmniej przez 6 miesięcy. Zachęcała też do porodu naturalnego. Podobało mi się, że mimo że była troszeczkę taką fanatyczką karmienia to mówiła, że jak ktoś nie chce albo nie może to trzeba to uszanować i nie naciskać. Zdziwiło mnie tylko, że jej zdaniem kobieta nawet na chemii może karmić a na psychotropach już nie. Moim zdaniem to gruba przesada.
Miałam z nią po wykładzie pogadać i popytać, ale gość zawołał na to losowanie
a później już jej nie było
Kolejny wykład był o sztucznym karmieniu i mleku modyfikowanym. No cóż było widać, że kobitce głupio było mówić o zaletach mm po wykładzie położnej, właściwie to sama to wiedziała i stwierdziła że karmienie piersią jest najlepsze i nic nie jest wstanie go zastąpić. Jakoś z tego wybrnęła mówiąc o zaletach gdy kobieta nie może karmić.
ogólnie nie żałuję spotkania, ale przedwczoraj dowiedziałam się przez przypadek, że wczoraj było też spotkanie "bezpieczna ciąża" z labolatorium w którym robię badania http://www.bezpiecznaciaza.diag.pl/ , niestety w tym samym dniu zresztą za późno się dowiedziałam. Szkoda bo to akurat mnie interesuje... Spotkania są w różnych miastach, może któraś z Was się załapie.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:46   #2820
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 4

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość
Do mnie jak na początku przyszedł kontroler z zusu to wyleciał właśnie z takim tekstem, że kiedyś kobiety rodziły w polu, a ja ledwo co po zapłodnieniu i już na zwolnieniu

no co za cham pospolity. Coś mu odpowiedziałaś?

Ogólnie to te wszystkie historie ze szpitalami są okropne.
przestaje wierzyć w ludzkość, zero zrozumienia
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.