Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-14, 08:44   #961
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Ponawiam prośbę z poprzedniej strony :

Cały czas szukam jakiegoś dobrego, lekkiego, nawilżającego, niezapychającego (takie rzeczy to tylko w erze;P) kremu na noc.. Dlatego bardzo bym prosiła o poradę, czy w tych kremach jest coś interesującego?

Oriflame, Skindividual Night Cream (czy można go stosować w wieku 20 lat?)
aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Czy może lepszy byłby iwostin nawilżający (składu nie podaję, bo był analizowany )
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Odradzam Daxa - nie dość że ma mnóstwo składników komodogennych, to jeszcze w zasadzie nic nie oferuje - brak jakichkolwiek składników, które miałyby włpywac na poprawę skóry.
W kremie Oriflame zaznaczyłam emolienty, które [ewentualnie] mogły by zapychać. Jest tam ciekawy składnik [na różowo], antyoksydant, pomaga usuwać przebarwienia. Nie podoba mi się konserwant [na czerwono], moze powodowac uczulenia.

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Czy moge prosic o przeanalizowanie skladu: Shiseido, Luminizing color Powder?

Skład: talc, mica, polymethyl methacrylate, trioctanoin, diisostearyl malate, zinc myristate, ethylparaben, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, parfum, tocopheryl acetate, tocopherol, auminum hydroxide, aluminum distearate, ci 77492, ci 77491, ci 77891, ci 77499, ci 77947.

Interesuje mnie glownie czy sa jakies skladniki kemadogenne lub niewskazane dla wrazliwej cery naczynkowej. Dziekuje bardzo!
Skłądniki któe mogłyby [ewentualnie] pozapychać - na czarno. Cera naczynkowa może nie tolerowac takiej ilość miki w produkcie [2 miejsce w składzie].

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
L_V baaardzo dziękuję Dam sobie z nim spokój. Dochodzę do wniosku, że kosmetyki Eveline są do niczego. Posiadasz ogromną wiedzę, więc może mogłabyś polecić podkład, który naprawdę warto kupić?
Szczerze mówiąc, to nie używam podkładów, i ciężko jest mi cokolwiek polecić. Okazyjnie, na wielkie wyjścia stosuję podkład La Roche Posay, Unifiance. Lubię i stosuję codziennie także ich korektory [np. żółty pod oczy].

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja mam prośbę o przeanalizowanie składu tak wychwalanego na Wizażu szamponu tataro-chmielowego firmy Barwa. Mam włosy rozjaśniane, suche na końcach i przetłuszczające się u nasady. Zawsze mi się elektryzowały a po tym szamponie na razie jest ok. Tylko zastanawiam się czy szampon za 2 zł może zrobić cokolwiek dobrego czy raczej przy dłuższym stosowaniu może im tylko zaszkodzić. Boję się tego trochę bo mam fioła na punksie swoich włosów i do tej pory używałam jedynie szamponów profesjonalnych ale skuszona recenzjami zakupiłam ten.
Ale do rzeczy:

Szampon tataro-chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych, Barwa ziołowa:

Aqua, sodium C12-15 Pareth 3-Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Peg 75 Lanolin, Sodium chloride, cocamidopropylamine Oxide, Hydrolized Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, 2- (4-tert Butulbenzyl)Propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090

Skład ciekawy: pochodne lanoliny, karatyna, dużo wyciągów roślinnych, łagodne detergenty. Nie wiem tylko czy włos będzie miękki po umyciu. DO składu nie można się przyczepić. Krótki i konkretny.

Z góry dziękuję.
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
mam problem, bo kupiłam niedawno krem redukujący blizny i zmiany potrądzikowe Care & Control Soraya i działa oczywiście nie to jest moim problemem a to, co w jego składzie siedzi takiego, że w krótkim czasie stan mojej skóry, blizn i przebarwień tak diametralnie się zmienił?

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Surcose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Cantella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydratoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene.
Otóz stan Twojej skóry może się zmienić, dzęki dużej zawartości wyciągu z centella asiatica - ta roślinka pobudza syntezę kolagenu w skórze. jest np. w Redermiku, produktach na rozstępy. Kurczę, bardzo fajny kremik, przyczepię się tylko 2óch składników [a co ] : DMDM Hydratoin, jakaś plaga na ten paskudny konserwant ostatnio oraz do Benzyl alkohol - teoretycznie może wysuszać i uczulać, chociaż w kremie jest skwalan, więc powinien on równoważyć te konserwanty.
Krem faktycznie powinien wygładzić ewentualne blizny, ale produkcja kolagenu to proces złożony i nie sądzę aby rezultaty były widoczne w przeciągu kilku dni.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 08:59   #962
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Prosze bardzo

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14761

tylko,ze jeszcze nie widzialam go w tym roku u siebie w Rossmannie-choc podobno nie zostal usuniety z tej serii.

O ile dobrze pamietam,to w tegorocznej dostawie w Rossmannie pojawil sie tez spray dla dzieci seria Carrot(czy cos podobnego) SPF 25 i on tez chyba jest fotostabilny(niestety nie jestem pewna na 100%,trzeba by dorwac sklad) butla 250ml kosztuje 25,99zl
spóźnione podziekowanie:-*
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 09:36   #963
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexanno - a czy ten krem 'Care & Control Soraya' który przeanalizowałaś powyżej wymaga stosowania filtrów?
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 12:43   #964
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy możecie sprawdzić czy tym kremem nie narobię sobie krzywdy?
chodzi niby o jednorazowe użycie, pod makijaż, cera mieszana ze skłonnością do przetłuszczania się (czoło)

to krem satynowy matujący CHARMINE ROSE

czy rzeczywiscie bedzie lekki?


water (aqua), chitosan glycolate, cyclopentasiloxane, cyclomethicone, dimethiconol, silica, caprylic/capric triglyceride, sorbitan stearate, phenyl trimethicone, propylene glycol, citrus aurantifolia ( lime) fruit extract, ceteareth 20, tristearyl citrate, olyquaternium 37, mineral oil, ppg-1 trideceth-6, cetearyl alcohol, mica, titanium dioxide, methylsilicone oil, hydroxyethylcellulose, parfum, allantoin, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, green 5.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg charmine rose.JPG (105,5 KB, 9 załadowań)
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-05-14 o 18:39
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 17:04   #965
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
chciałabym spytać o skład kremu Eris Ratunek po przedawkowaniu słońca.
Na moje oko laika wydaje się że substancje łagodzące ma wysoko w składzie ale czy nawilża? Zastanawiam czy po opalaniu nie byłby dobry np. zwykły pantelon w piance.

Skład:

Aqua, Panthenol, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Steareth-2, Steareth-21, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Allantoin, Isopropyl Palmitate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Lanolin, Benzyl Alcohol, BHT, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylsothiazolinone.
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 17:48   #966
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Otóz stan Twojej skóry może się zmienić, dzęki dużej zawartości wyciągu z centella asiatica - ta roślinka pobudza syntezę kolagenu w skórze. jest np. w Redermiku, produktach na rozstępy. Kurczę, bardzo fajny kremik, przyczepię się tylko 2óch składników [a co ] : DMDM Hydratoin, jakaś plaga na ten paskudny konserwant ostatnio oraz do Benzyl alkohol - teoretycznie może wysuszać i uczulać, chociaż w kremie jest skwalan, więc powinien on równoważyć te konserwanty.
Krem faktycznie powinien wygładzić ewentualne blizny, ale produkcja kolagenu to proces złożony i nie sądzę aby rezultaty były widoczne w przeciągu kilku dni.
bardzo Ci dziękuję
używam go już mniej więcej od trzech tygodni, a efekty już widzę - to miałam na myśli mówiąc 'w krótkim czasie'.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 20:40   #967
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Z góry bardzo dziekuję za analizę szamponu Barwy, jetsem trochę uspokojona i mam nadzieję, że nie zrobie moim włosom krzywdy)))
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 21:10   #968
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Baaaardzo Ci dziękuję L_V
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 16:49   #969
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477
ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam. Często korzystam z waszych porad.........teraz poszukuje idealnego kremu na pierwsze zmarszczki rozważam Deridium Liraca lub Pharmaceris Magni-Capilaril o ile składu tego drugiego nie znam wiem tylko, że zaiera peptydy.........Lirac natomiast: water, hydrogenadet coconut, zea mays germ oil, gliceryn, alchemilla vulgaris extract, ethylhexyl methoxycinnamate, gliceryl ct. equiesetum arvanse extract, propylyne glicol, tocopheryl acetate, tromethamine, carbomer, cucurbita pepo, seed oil, tetrasodium edta, fragrance, phenoxyethanol, methlparaben, ethylparaben, propylparaben, butyparaben, isobutylparaben, benzonic acid, dehydroacetic acid
uffffffff
proszę o pomoc
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 17:13   #970
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poprosiłabym o analize skladu pod wzgledem odwodnionej skory twarzy, lekko luszczacej sie

Emolium krem specjalny:
Aqua, hydroxyethyl urea, minerał oil (liquid paraffin), butyro-spermum parkii /shea butter/, com (zea mais) oil, macadamia temifolia oil, glycerin, methylpropanediol, ce-tyl peg/ppg-lO/ldimethicone, iso-propyl palmitate, borageamido-propyl pg-dimonium chloride phosp-hate, sodium hyaluronate alumi-num/magnesium hydroxide stearate, cera microcrystallina, hydrogenated castor oil, allantoin, lactic acid, ma-gnesium sulfate, phenoxyethanol, butylparaben, pnopylparaben, ethyl-paraben, methylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, dtric add.
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 18:34   #971
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Drogie Specjalistki, zakupiłam za całe 5 zł odżywkę do włosów w sprayu.

Producent twierdzi, że zawiera mleczne proteiny, prowitaminę b5. Zadaniem odżywki jest odżywienie i ułatwienie rozczesywania włosów. Chciałabym dowiedzieć się czy istotnie jest to wartościowy produkt i czy nie obciąży nadmiernie cienkich włosów podatnych na plątanie.

Pro Sport Kids - odżywka w sprayu. Producent Bio Cosmetics Sweden. 200 ml, cena 5 zł
Aqua
Dioleoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
Polyquartenium-44
Carnauba
Lauryl Polyglucose
Urea
Lactic Acid
Sorbitiol
Glycerin
Hydrolized Wheat Protein
Allatoin
Propylene Glycol
Dimethicone
PEG-20 Glyceryl Laurate
Panthenol
Hydrolized Milk protein
Citric Acid
Phenoxyethanol
Methylparaben
Diazolidinyl Urea
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2007-05-16 o 00:20
majade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-16, 09:33   #972
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupilam filtr ziaji sopotsun spf 30. Stal sobie ostatni na polce weic wzielam i teraz naszly mnie watpliwosci co do jego fotostabilnosci... Jeszcze prosze o analize pod katem zapychania.

sklad:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, dicaprylic ether, glycerin, isopropyl myristate, glyceryl stearate citrate, 4-methylbenzylidene camphor, cyclomethicone, dimethiconol, gliceryl stearate, pelvetia canaliculata extract, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, polyacrylamide, C13-14 isoparafin, laureth-7, stearyl alcohol, propylene glicol, diazolidinyl urea, methylparben, propylparben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, limonete, linalool, benzyl benzoate, geraniol, triethanolamine
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 10:37   #973
joana67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Od jakiegos czasu stosuje kosmetyki EUCERIN serie do cery wrazliwej,likfidujacej zaczerwienienia.Jestem wprost zachwycona ich dzialaniem.Chcialabym prosic o przetestowanie skladu tych kosmetykow,aby dowiedziec sie co zawieraja takiego,ze sa idealne dla mojej cery(naczynkowej,suchej,z aczerwienionej,wrazliwej, z podejrzeniami o tradzik rozowaty i sklonnej do zapychania).
Krem na dzien EUCERIN:

Składniki:
Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, Lauroyl Lysine, Squalane, Alcohol Denat., Sorbitan Stearate, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Magnesiu m Aluminum Silicate, Glycyrrhiza Inflata, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Iodopropynyl Butylcarbamate, BHT, CI 77288, CI 77289, CI 77007
Krem na noc EUCERIN:
Składniki:
Aqua, Glycerin, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Squalane, Tapioca Starch, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Myristate, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Glycyrrhiza Inflata, Phenoxyethanol, Sodium Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Krem oczyszczajacy do demakijazu EUCERIN:
Aqua, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl Alcohol, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Arginine Hydrochloride, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin
joana67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 11:03   #974
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Drogie Specjalistki, zakupiłam za całe 5 zł odżywkę do włosów w sprayu.

Producent twierdzi, że zawiera mleczne proteiny, prowitaminę b5. Zadaniem odżywki jest odżywienie i ułatwienie rozczesywania włosów. Chciałabym dowiedzieć się czy istotnie jest to wartościowy produkt i czy nie obciąży nadmiernie cienkich włosów podatnych na plątanie.

Pro Sport Kids - odżywka w sprayu. Producent Bio Cosmetics Sweden. 200 ml, cena 5 zł
Aqua
Dioleoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate
Polyquartenium-44
Carnauba
Lauryl Polyglucose
Urea
Lactic Acid
Sorbitiol
Glycerin
Hydrolized Wheat Protein
Allatoin
Propylene Glycol
Dimethicone
PEG-20 Glyceryl Laurate
Panthenol
Hydrolized Milk protein
Citric Acid
Phenoxyethanol
Methylparaben
Diazolidinyl Urea
Odzywka faktycznie pozwoli zapanowac nad niesfornymi wlosami,jej baza jest skladnik w samej czolowce skladu,ktory odpowiada za to by wlosy sie nie elektryzowaly,nie plataly-ma dodac im polysku i chyba jednoczesnie zwiekszyc objetosc

Na czerwono konserwant,ktory moze uczulac ale z drugiej strony jest na samym koncu.

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Kupilam filtr ziaji sopotsun spf 30. Stal sobie ostatni na polce weic wzielam i teraz naszly mnie watpliwosci co do jego fotostabilnosci... Jeszcze prosze o analize pod katem zapychania.

sklad:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, dicaprylic ether, glycerin, isopropyl myristate, glyceryl stearate citrate, 4-methylbenzylidene camphor, cyclomethicone, dimethiconol, gliceryl stearate, pelvetia canaliculata extract, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, polyacrylamide, C13-14 isoparafin, laureth-7, stearyl alcohol, propylene glicol, diazolidinyl urea, methylparben, propylparben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, limonete, linalool, benzyl benzoate, geraniol, triethanolamine
Kosmetyk nie jest fotostabilny,na dodatek dosc wysoko w skladzie jest polyacrylamide i jak dla mnie to odpada ten filtr.Na czarno potencjalny zapychacz,na granatowo konserwant ktory potrafi uczulac.


Cytat:
Napisane przez joana67 Pokaż wiadomość
Od jakiegos czasu stosuje kosmetyki EUCERIN serie do cery wrazliwej,likfidujacej zaczerwienienia.Jestem wprost zachwycona ich dzialaniem.Chcialabym prosic o przetestowanie skladu tych kosmetykow,aby dowiedziec sie co zawieraja takiego,ze sa idealne dla mojej cery(naczynkowej,suchej,z aczerwienionej,wrazliwej, z podejrzeniami o tradzik rozowaty i sklonnej do zapychania).

Krem na dzien EUCERIN:


Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, Lauroyl Lysine, Squalane, Alcohol Denat., Sorbitan Stearate, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Magnesiu m Aluminum Silicate, Glycyrrhiza Inflata, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Iodopropynyl Butylcarbamate, BHT, CI 77288, CI 77289, CI 77007

Krem na noc EUCERIN:

Aqua, Glycerin, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Squalane, Tapioca Starch, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Myristate, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Glycyrrhiza Inflata, Phenoxyethanol, Sodium Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate.

Krem oczyszczajacy do demakijazu EUCERIN:

Aqua, Cyclomethicone, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl Alcohol, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Arginine Hydrochloride, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin

Tak na szybko,na czerwono to konserwanty,ktorych zdecydowanie polecam unikac a szczegolnie wrazliwcom;alkohol denat juz wogole dyskwalifikuje dla mnie kosmetyk jezeli ma byc dla wrazliwca i naczynkowca-chociaz z drugiej strony jest wrzucony w dalszej czesci skladu;
Butyrospermum Parki-maslo shea,moze byc zapychaczem ale nie musi,wszystko zalezy od tolerancji Twojej cery,sama bardzo kosmetyki w ktorych wystepuje.
Myristyl Myristate to takze potencjalny zapychacz ale nie dla kazdego

Ogolnie ta seria kosmetykow to jakby zmodyfikwane SVR-przejrze pozniej na spokojnie sklady bo teraz jestem teraz tylko na chwile.
Mam nadzieje,ze cierpliwie poczekacie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 11:46   #975
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A mnie nikt nie chciał pomóc z tym liraciem
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 16:22   #976
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam. A ja chciałam prosić o poradę Znawczynią filtrów nie jestem, i chciałam prosić o zanalizowanie składu filtra. Na opakowaniu jest napisane, że zawiera filtry fotosbabilne, ale chciałam się upewnić Jeśli mogłybyście wskazać mi składniki zapychające byłabym wdzięczna.

Oto skład:
Aqua
Ethylhexyl Methoxycinnamate
4-Methylbenzylidene Camphor
C12-15 Alkyl Benzoate
Cethyl Alkohol
Glycerin
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Titanium Dioxide
Caprylic/Capric Triglyceride
Dimethicone
Potassium Cethyl Phosphate
Propylene Glycol
Dicaprylyl Ether
PVP/Hexadecene Copolymer
Tocopheryl Acetate
Polycrylamide
Alumina
Xanthan Gum
Shea Butter (Butyrospermum Parkii)
C13-14 Isoparaffin
Triethanolamine
Simethicone
BHA
Laureth-7,Benzyl Alkohol
Methylparaben
Methylchloroisothiazolion one
Methylisothiazolinone
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 16:58   #977
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Witam. A ja chciałam prosić o poradę Znawczynią filtrów nie jestem, i chciałam prosić o zanalizowanie składu filtra. Na opakowaniu jest napisane, że zawiera filtry fotosbabilne, ale chciałam się upewnić Jeśli mogłybyście wskazać mi składniki zapychające byłabym wdzięczna.

Oto skład:
Aqua
Ethylhexyl Methoxycinnamate
4-Methylbenzylidene Camphor
C12-15 Alkyl Benzoate
Cethyl Alkohol
Glycerin
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Titanium Dioxide
Caprylic/Capric Triglyceride
Dimethicone
Potassium Cethyl Phosphate
Propylene Glycol
Dicaprylyl Ether
PVP/Hexadecene Copolymer
Tocopheryl Acetate
Polycrylamide
Alumina
Xanthan Gum
Shea Butter (Butyrospermum Parkii)
C13-14 Isoparaffin
Triethanolamine
Simethicone
BHA
Laureth-7,Benzyl Alkohol
Methylparaben
Methylchloroisothiazolion one
Methylisothiazolinone

Przesunelam post do wlasciwego watku-na przyszlosc prosze spojrzec na zawartosc watkow oraz prosze uzupelnic nazwe,co to za filtr-wtedy zostanie poddany analizie

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 21:27   #978
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ten filtr jest fotostabilny?
Oriflame, kolorowy spray do opalania spf 30

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, vp/hexadecene copolymer, peg-60 hydrogenated castor oil, glyceryl stearate, panthenol, tocopheryl acetate, decyl glucoside, methylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, propylparaben, peg-100 stearate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, bht, ci 42090
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 22:26   #979
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zadalam to pytanie w watku o zapychajacych składnikach ale jakos tam ostatnio cicho... chcialam kupic to serum, dlatego prosze o analize

czy to serum ma cos zapychajacego w skladzie? i czy moge to uzywac skoro jest dla cery dojrzalej a ja mam 24 lata? i czy te skladniki beda spelniac swoje zdanie- chodzi mi zwlaszcza o Magnesium AscorbylPhosphate- to jest wit C, tak?! i Retinyl Palmitate- to jest retinol?! no i kwas ursolowy. przepraszam, za glupie pytania, dopiero sie ucze

Ziaja, Anno d'Oro, Serum aktywnie rozjaśniające:
Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, ButyleneGlycol, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Lecithin, Ursolic Acid, XanthanGum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Magnesium AscorbylPhosphate, Collagen, Panthenol, Retinyl Palmitate, Subtilisin,Carbomer, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, IodopropynylButylcarbamat e, Parfum (Fragrance), Linalool, ButylphenylMethylpropiona l, Benzyl Salicylate, Limonene, Sodium Hydroixide
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 02:07   #980
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy ten filtr jest fotostabilny?
B. Kamins, Chemist Bio-Maple sunbar sunscreen SPF 30, Fragrance Free
Active Ingredients: Octylmethoxycinnamate 7.5%, Benzophenone-3 6.0%, Butyl Methoxybenzoyl-methane 2.5%, Titanium Dioxide 2.04%

Inactive Ingredients: Purified Water, Octyldodecyl Neopentanoate, Propylene Glycol, Bio-Maple Compound (Maple Isolate), Tocopherol Acetate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Diethanolamine Cetyl Phosphate, Dex Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Dimethylpolysiloxane, Xanthan Gum, Trolamine, Carbomer, Butylated Hydroxytoluene, Disodium EDTA, Ferric Oxide

Dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 08:26   #981
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a co z moim kremikiem CHARMINE ROSE?
moze ktos zerknąć?
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 14:15   #982
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Z tej strony ponownie "ja" i teraz w sprawie peelingu dla cery wrażliwej . Chodzi mi o analizę peelingów enzymatycznych:

1. Dermiki - MERITUM
Skład: aqua, kaolin, glycerin, cetearyl octanoate, isopropyl palmitate, diethylhexylcarbonate, polygyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, petrolatum, domethicone, tocopheryl acetate, bacillus ferment, allantoin, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, diazolidynyl urea, parfum

2. Sorai - Cera wymagająca - peeling enzymatyczny do cery wrażliwej
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Talc, Beeswax, Petrolatum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Subtilisin, Xantan Gum, Mica, Titanium, Dioxide, Metylparaben, Propylparaben, Carbomer, Triethanoloamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

3. Pharmaceris N - Peeling enzymatyczny - naturalny enzym keratynolityczny, arnika, chlorofil
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Propylene Glycol, Laureth-7, CI 75810, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Bacillus Ferment, Arnica (Arnica Montana) Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum

Zgodnie z tym, co czasami piszecie, że im krótsza lista składników, tym lepszy kosmetyk, choć wiem, że to nie reguła, to wybór powinien paść na Sorayę. Choć nic w jej składzie takiego dobrego nie widzę...
Tylko, że pewnie z własną wiedzą raczkuję...
Chociaż nie ukrywam, że glinka tak wysoko w składzie Dermiki jest kusząca
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 23:47   #983
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez strzyga77 Pokaż wiadomość
Witam. Często korzystam z waszych porad.........teraz poszukuje idealnego kremu na pierwsze zmarszczki rozważam Deridium Lieraca lub Pharmaceris Magni-Capilaril o ile składu tego drugiego nie znam wiem tylko, że zaiera peptydy.........

Lierac Deridium
natomiast: water, hydrogenadet coconut, zea mays germ oil, gliceryn, alchemilla vulgaris extract, ethylhexyl methoxycinnamate, gliceryl ct. equiesetum arvanse extract, propylyne glicol, tocopheryl acetate, tromethamine, carbomer, cucurbita pepo, seed oil, tetrasodium edta, fragrance, phenoxyethanol, methlparaben, ethylparaben, propylparaben, butyparaben, isobutylparaben, benzonic acid, dehydroacetic acid
uffffffff
proszę o pomoc
alchemilla vulgaris extract-przywrotnik pospolity posrod roznych wlasciwosci przywraca elastycznosc naskorka przez co jest dodatkowym atutem poniewaz znajduje sie wysoko w skladzie


equiesetum arvanse extract-skrzyp polny,wplywa na elastycznosc naskorka,ujędrnia skórę

zea mays germ oil-olej z kukurydzy jest naturalnym roślinnym “koncentratem multiwitaminowym” – zawiera wit.E, B, PP, A, B-karoten, lecytynę, nienasycone kwasy tłuszczowe i związki mineralne.


Krem wydaje mi sie ciekawy,na pewno skora zyska odpowiedni poziom nawilzenia oraz odzywienia,dodatkowo uelastyczni ja-wydaje mi sie,ze gdybym nie uzywala Dirosealu to mozliwe,ze sama skusilabym sie na ten krem-jednak cudow na pewno nie nalezy oczekiwac.


Ziuta

magnesium ascorbyl phosphate to fosforan magnezowy witaminy C- inna postać wit. C

Retinyl Palmitate to palmitynian retinolu inaczej to postac wit.A

Kwas ursulowy ma wlasciwosci antyoksydacyjne, chroni przed powstawaniem zmarszczek, spłyca już istniejące, wybiela plamy starcze oraz poprawia strukturę kolagenu skóry, przez co zwiększa jej sprężystość.

Patrzac na sklad tego serum przyczepie sie do konserwantu DMDM Hydantoin,ktory pojawia sie w coraz ciekawszych kosmetykach
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-18, 23:59   #984
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Czy ten filtr jest fotostabilny?
Oriflame, kolorowy spray do opalania spf 30

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butylene glycol, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, vp/hexadecene copolymer, peg-60 hydrogenated castor oil, glyceryl stearate, panthenol, tocopheryl acetate, decyl glucoside, methylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, propylparaben, peg-100 stearate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, bht, ci 42090
Wyglada na fotostabilny,mieszanka Parsolu i Tinosorbu M.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
czy ten filtr jest fotostabilny?
B. Kamins, Chemist Bio-Maple sunbar sunscreen SPF 30, Fragrance Free
Active Ingredients: Octylmethoxycinnamate 7.5%, Benzophenone-3 6.0%, Butyl Methoxybenzoyl-methane 2.5%, Titanium Dioxide 2.04%

Inactive Ingredients: Purified Water, Octyldodecyl Neopentanoate, Propylene Glycol, Bio-Maple Compound (Maple Isolate), Tocopherol Acetate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Diethanolamine Cetyl Phosphate, Dex Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Dimethylpolysiloxane, Xanthan Gum, Trolamine, Carbomer, Butylated Hydroxytoluene, Disodium EDTA, Ferric Oxide

Dziekuje
Wg mnie skladniki aktywne oparte sa na Parsolu,ktoremu brakuje porzadnego stabilizatora i jedynie jest Titanium Dioxide dolozony jako filtr mineralny.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Z tej strony ponownie "ja" i teraz w sprawie peelingu dla cery wrażliwej . Chodzi mi o analizę peelingów enzymatycznych:

1. Dermiki - MERITUM
Skład: aqua, kaolin, glycerin, cetearyl octanoate, isopropyl palmitate, diethylhexylcarbonate, polygyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, petrolatum, domethicone, tocopheryl acetate, bacillus ferment, allantoin, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, diazolidynyl urea, parfum

2. Sorai - Cera wymagająca - peeling enzymatyczny do cery wrażliwej
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Talc, Beeswax, Petrolatum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Subtilisin, Xantan Gum, Mica, Titanium, Dioxide, Metylparaben, Propylparaben, Carbomer, Triethanoloamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.

3. Pharmaceris N - Peeling enzymatyczny - naturalny enzym keratynolityczny, arnika, chlorofil
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Propylene Glycol, Laureth-7, CI 75810, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Bacillus Ferment, Arnica (Arnica Montana) Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum

Zgodnie z tym, co czasami piszecie, że im krótsza lista składników, tym lepszy kosmetyk, choć wiem, że to nie reguła, to wybór powinien paść na Sorayę. Choć nic w jej składzie takiego dobrego nie widzę...
Tylko, że pewnie z własną wiedzą raczkuję...
Chociaż nie ukrywam, że glinka tak wysoko w składzie Dermiki jest kusząca
Pharmaceris N odpada od razu poprzez wysoko zawarty skaldnik Polyacrylamide
Wybralabym Soraye lub Dermike,chociaz Dermika ma w sobie podrazniajacy konserwant(wyboldowany) a Soraya ma mike,chociaz z drugiej strony jest dosc daleko w skladzie.Mimo wszystko Dermika wyglada obiecujaco
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 00:09   #985
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Poprosiłabym o analize skladu pod wzgledem odwodnionej skory twarzy, lekko luszczacej sie

Emolium krem specjalny:
Aqua, hydroxyethyl urea, minerał oil (liquid paraffin), butyro-spermum parkii /shea butter/, com (zea mais) oil, macadamia temifolia oil, glycerin, methylpropanediol, ce-tyl peg/ppg-lO/ldimethicone, iso-propyl palmitate, borageamido-propyl pg-dimonium chloride phosp-hate, sodium hyaluronate alumi-num/magnesium hydroxide stearate, cera microcrystallina, hydrogenated castor oil, allantoin, lactic acid, ma-gnesium sulfate, phenoxyethanol, butylparaben, pnopylparaben, ethyl-paraben, methylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, dtric add.

był już w tym wątku Emolium.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 09:51   #986
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
był już w tym wątku Emolium.
dzieki za czujnosc ale nie edytowalam postu po czasie zauwazylam ze juz byla analiza
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 11:35   #987
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja bez składu, ale z pytaniem. Czy jest jakiś sposób na łatwe poznanie, czy filtr jest fotostabilny, czy nie? Ciągle sie za jakimś rozglądam, ale nie chcę z każdym napotkanym filtrem przychodzić tu ze składem i prosić o analizę. Wiem, że jak jest mieszanka Parsolu i Tinosorbu M to filtr jest fotostabilny, ale skąd wiedzieć, czy Parsol i Tinosorb M są w składzie? Np. w powyższej analizie spray kolorowego Oriflame SPF 30 Hexxana powiedziała, że jest fotostabilny, bo to mieszanka właśnie Parsolu i Tinosorbu M, ale skąd to wiedzieć? Jakie składniki powinny być w filtrze, żeby był fotostabilny, żebym zerkając na skład w drogerii/aptece, wiedziała, że tak, on jest fotostabilny.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 14:20   #988
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Z tej strony ponownie "ja" i teraz w sprawie peelingu dla cery wrażliwej . Chodzi mi o analizę peelingów enzymatycznych:

1. Dermiki - MERITUM
Skład: aqua, kaolin, glycerin, cetearyl octanoate, isopropyl palmitate, diethylhexylcarbonate, polygyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, propylene glycol, petrolatum, domethicone, tocopheryl acetate, bacillus ferment, allantoin, ascorbyl palmitate, methylparaben, propylparaben, edta, diazolidynyl urea, parfum



Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wybralabym Soraye lub Dermike,chociaz Dermika ma w sobie podrazniajacy konserwant(wyboldowany) a Soraya ma mike,chociaz z drugiej strony jest dosc daleko w skladzie.Mimo wszystko Dermika wyglada obiecujaco
Też się zastanawiałam nad tym peelingiem, ale skład podany w KWC (czyli chyba ten przytoczony przez Ciebie, jeśli się mylę to mnie popraw ) różni się od rzeczywistego, czyli tego, który jest na opakowaniu w sklepach.

Podaję skład skopiowany ze strony sklepu internetowego, ale taki sam był np. na peelingach Dermiki w Douglasie:
Aqua, Kaolin, Glycerin, Vitis Vinifera, Diethylhexyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Bacillus Ferment, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Ascorbyl Palmitate, Dimethicone, Xanthan Gum, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Diazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 14:46   #989
dula32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 375
GG do dula32
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam pytanie
czy sodium benzoate to coś podobnego do SLS (Sodium Laureth Sulfate)??
dula32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-19, 16:53   #990
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
A ja bez składu, ale z pytaniem. Czy jest jakiś sposób na łatwe poznanie, czy filtr jest fotostabilny, czy nie? Ciągle sie za jakimś rozglądam, ale nie chcę z każdym napotkanym filtrem przychodzić tu ze składem i prosić o analizę. Wiem, że jak jest mieszanka Parsolu i Tinosorbu M to filtr jest fotostabilny, ale skąd wiedzieć, czy Parsol i Tinosorb M są w składzie? Np. w powyższej analizie spray kolorowego Oriflame SPF 30 Hexxana powiedziała, że jest fotostabilny, bo to mieszanka właśnie Parsolu i Tinosorbu M, ale skąd to wiedzieć? Jakie składniki powinny być w filtrze, żeby był fotostabilny, żebym zerkając na skład w drogerii/aptece, wiedziała, że tak, on jest fotostabilny.
W bazie wiedzy są podane wszystkie filtry z nazwami w jakich pojawiają się na oznaczeniach składu.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.