Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-02-24, 19:25   #4171
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny - co do wêgli na noc - one dobrze robi± na sen - zw³aszcza wszelkiego rodzaju warzywa korzeniowe - bataty, ziemniaki, dynie, owoce z wiêksz± ilo¶ci± glukozy np. banany no i miód. Jak kto¶ ma problemy ze snem/ wybudza siê w nocy to ³ycha prawdziwego, dobrego miodu mo¿e byæ zbawienna.
ja s³ysza³am z kolei, ¿e przed spaniem nie nale¿y je¶æ miodu i owoców zawieraj±cych sporo cukru, bo to w³a¶nie utrudnia za¶niêcie. W sumie jestem ciekawa innych opinii

przyk³adowo gdy sama ostanio robiê koktajl na bazie banana z miodem i ró¿nymi dodatkami to potem mam takiego powera, ¿e idê æwiczyæ ale jest to przed po³udniem
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:58   #4172
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Mój dzisiejszy R:

¦NIADANIE
- ciep³a woda z cytryn±
- jajecznica z 2 jaj
- kromka chleba ¿ytniego ze s³onecznikiem, z awokado zamiast mas³a, serkiem wiejskim, pomidorEm i papryk±
- kawa z mlekiem 2%

OBIAD:
- 3 pa³ki kurczaka upieczone bez t³uszczu w piekarniku
- z 1 du¿ym slodkim ziemniakiem

zielona herbata

PRZEK¡SKA:
- koktail: 1 banan, 2 plastry ananasa, gar¶æ szpinaku, gar¶æ ¿urawiny, pó³ kiwi i ma¶lanka

KOLACJA:
- placuszki z serka wiejskiego i bia³ego twarogu 0% + 3 ³yzki otrebów + 2 ³y¿ki m±ki razowej
- polane jogurtem naturalnym i posypane cynamonem


Kochane a co polecacie zje¶æ przed samym spaniem osobie która siê nie odchudza.. chodzi o mojego t¿ który koñczy prace dopiero o 23.. i chcia³by zje¶æ co¶ co nie obci±¿a ¿o³±dka ?
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:33   #4173
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
Mój dzisiejszy R:

¦NIADANIE
- ciep³a woda z cytryn±
- jajecznica z 2 jaj
- kromka chleba ¿ytniego ze s³onecznikiem, z awokado zamiast mas³a, serkiem wiejskim, pomidorEm i papryk±
- kawa z mlekiem 2%

OBIAD:
- 3 pa³ki kurczaka upieczone bez t³uszczu w piekarniku
- z 1 du¿ym slodkim ziemniakiem by³y jakie s warzywa jaszcze do tego? Lepiej jakby by³y . I przyda³by siê jaki¶ t³uszcz

zielona herbata

PRZEK¡SKA:
- koktail: 1 banan, 2 plastry ananasa, gar¶æ szpinaku, gar¶æ ¿urawiny, pó³ kiwi i ma¶lanka

KOLACJA:
- placuszki z serka wiejskiego i bia³ego twarogu 0% + 3 ³yzki otrebów + 2 ³y¿ki m±ki razowej wszystkie "0%" niech id± precz!
- polane jogurtem naturalnym i posypane cynamonem


Kochane a co polecacie zje¶æ przed samym spaniem osobie która siê nie odchudza.. chodzi o mojego t¿ który koñczy prace dopiero o 23.. i chcia³by zje¶æ co¶ co nie obci±¿a ¿o³±dka ?
Ciê¿ko mi oceniæ ilo¶ciowo (moim zdaniem nie jest to du¿o nawet na redukcji), wiêc skupiê siê na jako¶ci i komponowaniu posi³ków.
1. ¦niadanie moim zdaniem ok.
2. Tak jak napisa³am - przyda³by siê jaki¶ t³uszcz w tym posi³ku i dodatkowe zielone warzywa. Najprostszy sposób na uzupe³nienie tych braków - dowolna sa³atka polana ³y¿k± oliwy
3. Wygl±da sympatycznie i smakowicie, ale mam jedno "ale" - du¿o cukrów prostych i znowu nic t³uszczu. Jakie¶ orzechy? Siemiê lniane? Pestki dyni?
4. Fajnie, ¿e nabia³ pojawi³ siê dopiero wieczorem Ale... nie 0% Czemu Ty siê tak boisz t³uszczu, ¿e masz go tylko w pierwszym posi³ku Na czym sma¿y³a¶ te placuszki? No i ostatnia rzecz - otrêby. Nie polecam, a ju¿ szczególnie nie w takiej ilo¶ci Zamiast nich spokojnie mo¿esz daæ wiêcej m±ki albo zwyk³e p³atki owsiane.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:38   #4174
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U, baaardzo proszê o ocenê

I: cappucino, jajecznica z 2 jaj z cebul±, szczypiorkiem, pó³ bu³ki ciemnej z mas³em, plasterkiem sera ¿ó³tego, pomidorem, rzodkiewk±, ketchupem
(tutaj jaki¶ sok pomaranczowy cappy, 100%)
II: du¿y talerz makaronu(ok. 150gram samego makaronu) ciemnego ze szpinakiem, cebul±, czosnkiem, chlli i sosem na bazie jogurtu naturalnego, fety. Posypane oliwkami, ziarnami s³onecznika i odrobin± sera ¿ó³tego(edamski)
(tutaj oko³o pó³ pomarañczy wpad³o)
III: Bu³ka ciemna z ziarnami z past±(awokado-ca³e, szczypiorek, papryka chilli, cytryna, sól), pomidorem i odrobink± sera ¿ó³tego. Jab³ko

IV(mo¿e wpadnie, bo nauka do pó¼na): owsianka na wodzie z kiwi, jab³kiem i pomarancza

Edytowane przez bzebze
Czas edycji: 2014-02-24 o 20:39
bzebze jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:50   #4175
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Ciê¿ko mi oceniæ ilo¶ciowo (moim zdaniem nie jest to du¿o nawet na redukcji), wiêc skupiê siê na jako¶ci i komponowaniu posi³ków.
1. ¦niadanie moim zdaniem ok.
2. Tak jak napisa³am - przyda³by siê jaki¶ t³uszcz w tym posi³ku i dodatkowe zielone warzywa. Najprostszy sposób na uzupe³nienie tych braków - dowolna sa³atka polana ³y¿k± oliwy
3. Wygl±da sympatycznie i smakowicie, ale mam jedno "ale" - du¿o cukrów prostych i znowu nic t³uszczu. Jakie¶ orzechy? Siemiê lniane? Pestki dyni?
4. Fajnie, ¿e nabia³ pojawi³ siê dopiero wieczorem Ale... nie 0% Czemu Ty siê tak boisz t³uszczu, ¿e masz go tylko w pierwszym posi³ku Na czym sma¿y³a¶ te placuszki? No i ostatnia rzecz - otrêby. Nie polecam, a ju¿ szczególnie nie w takiej ilo¶ci Zamiast nich spokojnie mo¿esz daæ wiêcej m±ki albo zwyk³e p³atki owsiane.
uwagi przyjêtê i obiecujê poprawê Dziêkuje bardzo za ka¿d± wskazówkê.

Zapomnia³am dodaæ ¿e siemiê lniane (mielone) u¿ywam praktycznie codziennie (ok 1 czubatej ³y¿ki)

Placuszki sma¿y³am na oleju rzepakowym (na niedu¿ej ilo¶ci, tyle ¿eby siê nie przykleja³y do patelni) Czyta³am ¿e bardzo zdrowy jest do sma¿eni± olej kokosowy.. ale jeszcze nigdy go nie u¿ywa³am.

Ta mi³o¶æ do otrêbów chyba zosta³a mi jeszcze z czasów diety dukana (tak, tak wiem ¿e to okropna obrzydliwa dieta.. ale to bylo dawno )
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:11   #4176
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez bzebze Poka¿ wiadomo¶æ
Moje U, baaardzo proszê o ocenê

I: cappucino, jajecznica z 2 jaj z cebul±, szczypiorkiem, pó³ bu³ki ciemnej z mas³em, plasterkiem sera ¿ó³tego, pomidorem, rzodkiewk±, ketchupem
(tutaj jaki¶ sok pomaranczowy cappy, 100%)
II: du¿y talerz makaronu(ok. 150gram samego makaronu) ciemnego ze szpinakiem, cebul±, czosnkiem, chlli i sosem na bazie jogurtu naturalnego, fety. Posypane oliwkami, ziarnami s³onecznika i odrobin± sera ¿ó³tego(edamski)
(tutaj oko³o pó³ pomarañczy wpad³o)
III: Bu³ka ciemna z ziarnami z past±(awokado-ca³e, szczypiorek, papryka chilli, cytryna, sól), pomidorem i odrobink± sera ¿ó³tego. Jab³ko

IV(mo¿e wpadnie, bo nauka do pó¼na): owsianka na wodzie z kiwi, jab³kiem i pomarancza
Wege?
Fajnie, ¿e masz urozmaicone posi³ki i nie masz oporów przed jedzeniem pó¼no, jak siedzisz po nocy. Samo komponowanie posi³ków te¿ spoko. Ilo¶ciowo pewnie sama najlepiej wiesz, wiêc to zostawiam. "W±ty" mam tylko 4:
1. Nie lepiej na ¶niadanie zje¶æ pomarañczê ni¿ wypiæ sok z kartonu? Jako¶ do mnie nie przemawiaj± te soki z koncentratu.
2. Czemu owsianka na wodzie?
3. Jak siê czujesz na takiej ilo¶ci glutenu? Pytam, bo ja niby nie mam stwierdzonej nietolerancji, ale jednak lepiej siê czujê, kiedy mam go mniej. A u Ciebie w ka¿dym posi³ku.
4. Przyobserwuj, jak reagujesz na tak± ilo¶æ cukrów prostych (g³ównie mówiê o tych owocach do ka¿dego posi³ku). Nie mówiê, ¿e masz ich nie je¶æ czy ¿e to "zuo" , ale je¶li okaza³oby siê, ¿e przybierasz na wadze albo masz wzdêcia, to je obetnij trochê.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:19   #4177
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 973
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Poa, dziêkujê za ocenê poprzedniego jad³ospisu

dzisiejsze U

1. grzanki z bu³ki pszennej z mas³em, szynk± i serem gouda, po³owa opakowania jogurtu greckiego z musem z truskawek i ³y¿k± siemienia lnianego;
2. / z T¯ na okienku / piêæ placków ziemniaczanych, ga³ka sorbetu mango Grycana
3. zupa pomidorowa (jeszcze z letnich pomidorów ) z lanymi kluskami, zraz i trochê gulaszu wo³owego, kopytka i czerwona kapusta zasma¿ana
wpad³a ³y¿eczka z czekolady gorzkiej Lindt
4. barszcz czerwony z solidn± porcj± makaronu, serek wiejski z dwoma pomidorami i przyprawami;

+ tran, skrzypokrzywa parzona z herbatk± owocow±, herbaty czarne: mango-cytryna i granat-pigwa, woda
cpp jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 21:32   #4178
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 254
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cze¶æ dziewczynki troche roboty macie z tymi ocenami

wiêc...

RRR

I

2 po³ówki bu³ki wieloziarnistej z biedro , mas³o , sa³ata , szynka drobiowa , pomidor , ogórek , cebula , kie³ki + sól i zielona herbata

II
Mini wersja greckiej tz : feta , pomidor , papryka , ogórek .

III
Zupka ry¿owa na 2 skrzyde³kach + te 2 skrzyde³ka + zielona h

IV Po 1.5 treningu (aeroby + fat burning)
Wie¶niak z chudego nabia³u z jogurtem naturalnym , pomidorem , cebul± czerwon± oraz kie³kami + zielona h

----

i jak ?
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkuj± sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:48   #4179
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 413
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Wege?
Fajnie, ¿e masz urozmaicone posi³ki i nie masz oporów przed jedzeniem pó¼no, jak siedzisz po nocy. Samo komponowanie posi³ków te¿ spoko. Ilo¶ciowo pewnie sama najlepiej wiesz, wiêc to zostawiam. "W±ty" mam tylko 4:
1. Nie lepiej na ¶niadanie zje¶æ pomarañczê ni¿ wypiæ sok z kartonu? Jako¶ do mnie nie przemawiaj± te soki z koncentratu.
2. Czemu owsianka na wodzie?
3. Jak siê czujesz na takiej ilo¶ci glutenu? Pytam, bo ja niby nie mam stwierdzonej nietolerancji, ale jednak lepiej siê czujê, kiedy mam go mniej. A u Ciebie w ka¿dym posi³ku.
4. Przyobserwuj, jak reagujesz na tak± ilo¶æ cukrów prostych (g³ównie mówiê o tych owocach do ka¿dego posi³ku). Nie mówiê, ¿e masz ich nie je¶æ czy ¿e to "zuo" , ale je¶li okaza³oby siê, ¿e przybierasz na wadze albo masz wzdêcia, to je obetnij trochê.
Taak, Wege Dziêkujê piêknie za ocenê

1. Pewnie ¿e lepiej Ale piæ mi siê chcia³o po d³ugim spacerze z uczelni
2. Po mleku mnie mdli. Nie u¿ywam w ogóle mleka poza odrobink± do kawy(czasami) i do puree.
3. Dobrze. Dla mnie bu³ki, makarony, kasze s± syc±ce a nie zapychaj±ce, dlatego jadam czêsto. Sam± jajecznic± i sa³atk± ciê¿ko mi siê naje¶æ. Aczkolwiek bardzo czêsto mam obiad typowo warzywny- Np.ziemniaki/soczewica, kotlet warzywny, surówka, gotowany broku³
4. W³a¶nie ze mn± jest tak beznadziejnie, ¿e te owoce to ja wciskam na si³ê, próbujê siê na nowo przekonac do ich smaku. Nienawidzê s³odkiego smaku S³odycze, napoje gazowane s³odkie mog± nie istnieæ. No i to niby dobrze. Ale owoce czasami te¿ s± dla mnie za s³odkie i absolutnie nie mam na nie ochoty. Jak ju¿ sobie pokrojê do serka wiejskiego i zjem to zjadam ze smakiem(ale tylko w towarzystwie czarnej gorzkiej, mocnej herby). Próbujê siê przekonaæ na nowo, przez jaki¶ rok owoc jad³am raz na miesi±c(), teraz staram siê zje¶æ 1,2 dziennie.
bzebze jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:57   #4180
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê
Æwiczê ze wzglêdu na nadmiar energii i walka o lepsze samopoczucie. To moja odskocznia od problemów, a przy okazji mam ¶wiadomo¶æ, ¿e skoro poch³aniam mniej-wiêcej 2500 kalorii, to przynajmniej nie bêdzie z tego samego t³uszczu... Mo¿e g³upie my¶lenie, nie umiem siê czasem wyzbyæ my¶lenia, ¿e wrócê ja z dawnych lat :/

Twoje jad³ospisy s± mega apetyczne i ¶wietnie zró¿nicowane, a w dodatku niez³± aktywno¶æ trzymasz!
Oczywi¶cie, ¿e ruch poprawia samopoczucie, ale Ty spalasz to, co POWINNA¦ mieæ w nadwy¿ce energetycznej (w koñcu chcesz przytyæ?). Je¶li tak bardzo chcesz siê przy okazji modelowaæ, polecam l¿ejsze æwiczenia typu Skalpel, 10ciominutówki Mel B na poszczególne partie - one fajnie podnosz± to i owo, a przy tym cz³ek nie poci siê jak przy kardio z Jillian. Zreszt± - najpierw najlepiej przybierz, to co masz do przybrania - potem mo¿esz my¶leæ o rze¼bieniu czegokolwiek.

Dziêkujê, ale bez przesady z t± aktywo¶ci±. Wyprawy z T¯ na kijki nale¿± do naszych zwyczajów (ruszamy w teren i zupe³nie tracimy rachubê czasu), a na przyk³ad dzisiaj ju¿ ruchu prawie nie by³o. Generalnie stawiam teraz du¿y znak zapytania przy moich æwiczeniach - czeka mnie sporo wyzwañ i rozjazdów (wprawdzie niedalekich) , a @ siê robi kapry¶na i wolê dmuchaæ na zimne...

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Poka¿ wiadomo¶æ
Wed³ug mojej gin u mnie powodem mo¿e byæ odchudzanie albo podwy¿szony poziom TSH (co te¿ mo¿e byæ powodem odchudzania, o ile j± dobrze zrozumia³am ), z którym muszê i¶æ do endo resztê badañ które mi robi³a mia³am w porz±dku.

Mi bardzo przypasowa³o gotowanie owsianki razem z bananem albo z mielonymi migda³ami, nie do¶æ ¿e pycha to bardziej gêstnieje z tych samych powodów zaprzyja¼ni³am siê te¿ z dodawaniem cukinii, buraka albo marchewki

z Per³± i ka¿dym innym póki co siê ¿egnam

U Ciebie smacznie jak zwykle
Eh, jak co¶ raz siê ruszy z hormonami to masakra, jak domino...

Nigdy nie dodawa³am warzyw do owsianki, muszê kiedy¶ spróbowaæ. Choæ mam tyle sprawdzonych zestawów-pewniaków, ¿e bêdzie mi ciê¿ko. Ale od jakiego¶ czasu my¶lê o zdrowszym zamienniku kaszy mannej jako "zagêszczacza" - byle by by³ równie tani i neutralny w smaku... Mielone siemiê lniane niestety ju¿ siê gorzej kalkuluje. Chyba, ¿e zwiêkszy³abym ilo¶æ p³atków i sypa³a troszkê siemienia... Mo¿e te¿ bêdzie szybko gêstnieæ

Ja ju¿ niestety(?) nie umiem siê po¿egnaæ z dobrym piwem raz na jaki¶ czas

Dziêkujê

Cytat:
Napisane przez cpp Poka¿ wiadomo¶æ
Poa, dziêkujê za ocenê poprzedniego jad³ospisu

dzisiejsze U

1. grzanki z bu³ki pszennej z mas³em, szynk± i serem gouda, po³owa opakowania jogurtu greckiego z musem z truskawek i ³y¿k± siemienia lnianego;
2. / z T¯ na okienku / piêæ placków ziemniaczanych, ga³ka sorbetu mango Grycana
3. zupa pomidorowa (jeszcze z letnich pomidorów ) z lanymi kluskami, zraz i trochê gulaszu wo³owego, kopytka i czerwona kapusta zasma¿ana
wpad³a ³y¿eczka z czekolady gorzkiej Lindt
4. barszcz czerwony z solidn± porcj± makaronu, serek wiejski z dwoma pomidorami i przyprawami;

+ tran, skrzypokrzywa parzona z herbatk± owocow±, herbaty czarne: mango-cytryna i granat-pigwa, woda
Ale¿ proszê. Teraz te¿ rzucê okiem, a co . Przede wszystkim podoba mi siê LUZ, zupe³nie rozs±dny, smaczny. Trudno jest co do punktu oceniaæ takie menu, bo widaæ, ¿e nie wszystko by³o rozplanowane, ale w koñcu to ma byæ utrzymanie. Ale¿ bym zjad³a danie nr 3!
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 06:03   #4181
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e ruch poprawia samopoczucie, ale Ty spalasz to, co POWINNA¦ mieæ w nadwy¿ce energetycznej (w koñcu chcesz przytyæ?). Je¶li tak bardzo chcesz siê przy okazji modelowaæ, polecam l¿ejsze æwiczenia typu Skalpel, 10ciominutówki Mel B na poszczególne partie - one fajnie podnosz± to i owo, a przy tym cz³ek nie poci siê jak przy kardio z Jillian. Zreszt± - najpierw najlepiej przybierz, to co masz do przybrania - potem mo¿esz my¶leæ o rze¼bieniu czegokolwiek.

Dziêkujê, ale bez przesady z t± aktywo¶ci±. Wyprawy z T¯ na kijki nale¿± do naszych zwyczajów (ruszamy w teren i zupe³nie tracimy rachubê czasu), a na przyk³ad dzisiaj ju¿ ruchu prawie nie by³o. Generalnie stawiam teraz du¿y znak zapytania przy moich æwiczeniach - czeka mnie sporo wyzwañ i rozjazdów (wprawdzie niedalekich) , a @ siê robi kapry¶na i wolê dmuchaæ na zimne...
Tak naprawdê to Banish'a robiê 2-3x w tygodniu (3x to rzadko¶æ akurat :P ), a tak to cwiczê z Fitness Blender lub w³a¶nie Mel B. Gdyby ta decyzja o przytyciu wyp³ywa³a typowo ze mnie to mo¿e by³oby mi pro¶ciej. Niestety, poniek±d robiê to "pod rozkazem" i sama te¿ niezbyt wiem czego chcê, st±d chyba te skrajno¶ci.

Haha rozumiem, apetyt ro¶nie w miarê jedzenia, je¶li chodzi o nabijanie km - nawet cz³owiek nie wie, kiedy mu to leci Fajnie, ¿e mo¿esz z T¯ spêdzaæ aktywnie czas, razem jest motywacja wiêksza, a znam kilka przypadków, gdzie po stworzeniu zwi±zku para zasiad³a na laurach i baaardzo to widaæ...
__________________
http://sailwithmex.blogspot.com/ <--- ¶niadaniujê, gotujê, oceniam i rozwa¿am
http://eattrainbehealthy.blogspot.com/ <--- blog fit!
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 06:35   #4182
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Let's go.

przed: woda z plastrem cytryny
I owsianka (1 du¿a ³y¿ka otr±b owsianych, pszennych, 4 ³y¿ki p³atków*, 1 mniejsza ³y¿ka ¿urawiny, ³y¿eczka pestek s³onecznika i wiórek kokosowych, 1/2 ³y¿eczki kakao, suszona figa i morela, twaro¿ek naturalny Pi±tnicy 150g, dwie wielkie truskawki)

* U¿ywam 2 rodzajów ³y¿ek - te wiêksze do p³atków, mniejsze do rozmaitych dodatków.
Z czego te wiêksze to, zdaje siê, jakie¶ mutanty - z ciekawo¶ci przesypa³am p³atki do kubeczka (ok. 300 ml) i wysz³o mi sporo ponad pó³. I jak tu siê dziwiæ, ¿e moja owsianka ucieka z pó³litrowej miski?

II bu³ka kataloñska (90g - Biedronka) z serkiem kanapkowym, sa³at±, pomidorem, pietruszk± i plastrem salami z pieprzem
III ¶rednie jab³ko, gar¶æ mieszanki orzechów i suszonej ¿urawiny (skoñczy³a siê )
IV 1/2 woreczka kaszy gryczanej, broku³ gotowany na parze, potrawka z gotowanego kurczaka z groszkiem i marchewk±, posypana ³y¿eczk± pestek s³onecznika; 1/2 kubeczka kremu broku³owo-szpinakowego (na ilo¶æ zupy nie mam niestety ¿adnego wp³ywu...)
V kisiel ekspresowy; 1 du¿a ¶liwka; kilka orzechów laskowych i pistacji, ³y¿ka p³atków Zdrowy B³onnik; 1 pieczywko Wasa (tak, shit, tak, lubiê, fajnie chrupie...)
VI (bêdzie) standardowo twaróg pó³t³usty z octem i warzywkami + 2 kanapki z zielenin± i mas³em: dzisiaj z polêdwic± ³ososiow± i... chyba ¿ó³tym serem, bo mam na niego straszn± ochotê. Ale kilku migda³ów te¿ sobie nie odmówiê. + melisa

Trochê ruchu, ot, zakupy, wyj¶cie z kole¿ank±, biblioteka.

Dodatek specjalny.
Znalaz³am swój jad³ospis z pa¼dziernika (notowa³am dla dietetyczki - taaaka dumna z siebie wtedy by³am).
Mia³am ich kilka, dajê jeden, bo najbardziej podobny do dzisiejszego.

I owsianka (2 ³y¿ki p³atków owsianych b³yskawicznych, 2 ³y¿ki otr±b pszennych, 1/2 szklanki mleka 0.5%, jajko M na twardo, ³y¿ka mieszanki orzechów, ³y¿eczka ¿urawiny, odrobina kakao); kawa zbo¿owa na wodzie z kostk± cukru
II jab³ko, ok. 160g
III kajzerka pszenna z serkiem kanapkowym zio³owym, plasterek polêdwicy z indyka, pomidorek koktajlowy, trochê sa³aty z mixu sa³at i kie³ek cebuli
IV kawa³ek papryki marynowanej; ³y¿ka buraczków czerwonych; kurczak po chiñsku z ry¿em; kubek zupy tajskiej
V kisiel ekspresowy o smaku banana i pomarañczy, 2 suszone daktyle
VI sa³atka (salaterka z ³y¿eczk± pestek i musztardy), 2 kanapki z tofu (jada³am wtedy takie po 50g, smarowa³am serkiem kanapkowym i kroi³am 2 plastry)

Moje pieczywo nie mia³o wtedy wiêcej, ni¿ 55-60 g.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 06:36   #4183
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 973
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Oczywi¶cie, ¿e ruch poprawia samopoczucie, ale Ty spalasz to, co POWINNA¦ mieæ w nadwy¿ce energetycznej (w koñcu chcesz przytyæ?). Je¶li tak bardzo chcesz siê przy okazji modelowaæ, polecam l¿ejsze æwiczenia typu Skalpel, 10ciominutówki Mel B na poszczególne partie - one fajnie podnosz± to i owo, a przy tym cz³ek nie poci siê jak przy kardio z Jillian. Zreszt± - najpierw najlepiej przybierz, to co masz do przybrania - potem mo¿esz my¶leæ o rze¼bieniu czegokolwiek.

Dziêkujê, ale bez przesady z t± aktywo¶ci±. Wyprawy z T¯ na kijki nale¿± do naszych zwyczajów (ruszamy w teren i zupe³nie tracimy rachubê czasu), a na przyk³ad dzisiaj ju¿ ruchu prawie nie by³o. Generalnie stawiam teraz du¿y znak zapytania przy moich æwiczeniach - czeka mnie sporo wyzwañ i rozjazdów (wprawdzie niedalekich) , a @ siê robi kapry¶na i wolê dmuchaæ na zimne...


Eh, jak co¶ raz siê ruszy z hormonami to masakra, jak domino...

Nigdy nie dodawa³am warzyw do owsianki, muszê kiedy¶ spróbowaæ. Choæ mam tyle sprawdzonych zestawów-pewniaków, ¿e bêdzie mi ciê¿ko. Ale od jakiego¶ czasu my¶lê o zdrowszym zamienniku kaszy mannej jako "zagêszczacza" - byle by by³ równie tani i neutralny w smaku... Mielone siemiê lniane niestety ju¿ siê gorzej kalkuluje. Chyba, ¿e zwiêkszy³abym ilo¶æ p³atków i sypa³a troszkê siemienia... Mo¿e te¿ bêdzie szybko gêstnieæ

Ja ju¿ niestety(?) nie umiem siê po¿egnaæ z dobrym piwem raz na jaki¶ czas

Dziêkujê


Ale¿ proszê. Teraz te¿ rzucê okiem, a co . Przede wszystkim podoba mi siê LUZ, zupe³nie rozs±dny, smaczny. Trudno jest co do punktu oceniaæ takie menu, bo widaæ, ¿e nie wszystko by³o rozplanowane, ale w koñcu to ma byæ utrzymanie. Ale¿ bym zjad³a danie nr 3!


Dziêkujê Fajnie, ¿e widaæ w tym luz, ale tego typu jad³ospis kosztuje mnie trochê wysi³ku, nauczenie siê zdrowych nawyków po 20 latach jedzenia jak popadnie nie jest ³atwe. Ale staram siê, dla zdrowia i urody



Zupa by³a pyszna, w ogóle dzieñ taki bardzo letni, bo mus truskawkowy te¿ z zamra¿alnika, zrobiony z w³asnych truskawek
cpp jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 06:48   #4184
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Wczorajsze U

I owsianka z jogurtem naturalnym, pomarañcza, orzechami laskowymi i ziarnami kakaowca

II huevos rancheros

III kasza jaglana z pomidorami, pieczarkami, fasolk± i kotletami sojowymi

IV chlebek bananowy z orzechami laskowymi, posmarowany mas³em orzechowym, serek wiejski ze ¶liwkami

V kanapki z sa³atk± jarzynow±
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:39   #4185
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
Tak naprawdê to Banish'a robiê 2-3x w tygodniu (3x to rzadko¶æ akurat :P ), a tak to cwiczê z Fitness Blender lub w³a¶nie Mel B. Gdyby ta decyzja o przytyciu wyp³ywa³a typowo ze mnie to mo¿e by³oby mi pro¶ciej. Niestety, poniek±d robiê to "pod rozkazem" i sama te¿ niezbyt wiem czego chcê, st±d chyba te skrajno¶ci.

Haha rozumiem, apetyt ro¶nie w miarê jedzenia, je¶li chodzi o nabijanie km - nawet cz³owiek nie wie, kiedy mu to leci Fajnie, ¿e mo¿esz z T¯ spêdzaæ aktywnie czas, razem jest motywacja wiêksza, a znam kilka przypadków, gdzie po stworzeniu zwi±zku para zasiad³a na laurach i baaardzo to widaæ...
Wiesz, Fitness Blender ma niektóre treningi bardziej wymagaj±ce ni¿ Banish. Moim zdaniem taka czêstotliwo¶æ æwiczeñ przy d±¿eniu do przytycia nie jest ok. Powinna¶ postawiæ na spacery - to te¿ jest ruch! Jakie¶ lekkie pilates itd. No i najwa¿niejsze! SAMA musisz chcieæ przytyæ. Bez tego sukces bêdzie trudny do osi±gniêcia!

Zobaczmy, czy gdy zamieszkamy razem równie¿ to tak bêdzie wygl±daæ . Choæ jeste¶my maniakami górskiego trekkingu i nie wypada³o by podupa¶æ na kondycji przed kolejnym wyjazdem. Razem siê ruszamy, ale gdy jestem z Nim, to zazwyczaj te¿... wiêcej jem. Przynajmniej takie odnoszê wra¿enie.

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Let's go.

przed: woda z plastrem cytryny
I owsianka (1 du¿a ³y¿ka otr±b owsianych, pszennych, 4 ³y¿ki p³atków*, 1 mniejsza ³y¿ka ¿urawiny, ³y¿eczka pestek s³onecznika i wiórek kokosowych, 1/2 ³y¿eczki kakao, suszona figa i morela, twaro¿ek naturalny Pi±tnicy 150g, dwie wielkie truskawki)

* U¿ywam 2 rodzajów ³y¿ek - te wiêksze do p³atków, mniejsze do rozmaitych dodatków.
Z czego te wiêksze to, zdaje siê, jakie¶ mutanty - z ciekawo¶ci przesypa³am p³atki do kubeczka (ok. 300 ml) i wysz³o mi sporo ponad pó³. I jak tu siê dziwiæ, ¿e moja owsianka ucieka z pó³litrowej miski?

II bu³ka kataloñska (90g - Biedronka) z serkiem kanapkowym, sa³at±, pomidorem, pietruszk± i plastrem salami z pieprzem
III ¶rednie jab³ko, gar¶æ mieszanki orzechów i suszonej ¿urawiny (skoñczy³a siê )
IV 1/2 woreczka kaszy gryczanej, broku³ gotowany na parze, potrawka z gotowanego kurczaka z groszkiem i marchewk±, posypana ³y¿eczk± pestek s³onecznika; 1/2 kubeczka kremu broku³owo-szpinakowego (na ilo¶æ zupy nie mam niestety ¿adnego wp³ywu...)
V kisiel ekspresowy; 1 du¿a ¶liwka; kilka orzechów laskowych i pistacji, ³y¿ka p³atków Zdrowy B³onnik; 1 pieczywko Wasa (tak, shit, tak, lubiê, fajnie chrupie...)
VI (bêdzie) standardowo twaróg pó³t³usty z octem i warzywkami + 2 kanapki z zielenin± i mas³em: dzisiaj z polêdwic± ³ososiow± i... chyba ¿ó³tym serem, bo mam na niego straszn± ochotê. Ale kilku migda³ów te¿ sobie nie odmówiê. + melisa

Trochê ruchu, ot, zakupy, wyj¶cie z kole¿ank±, biblioteka.

Dodatek specjalny.
Znalaz³am swój jad³ospis z pa¼dziernika (notowa³am dla dietetyczki - taaaka dumna z siebie wtedy by³am).
Mia³am ich kilka, dajê jeden, bo najbardziej podobny do dzisiejszego.

I owsianka (2 ³y¿ki p³atków owsianych b³yskawicznych, 2 ³y¿ki otr±b pszennych, 1/2 szklanki mleka 0.5%, jajko M na twardo, ³y¿ka mieszanki orzechów, ³y¿eczka ¿urawiny, odrobina kakao); kawa zbo¿owa na wodzie z kostk± cukru
II jab³ko, ok. 160g
III kajzerka pszenna z serkiem kanapkowym zio³owym, plasterek polêdwicy z indyka, pomidorek koktajlowy, trochê sa³aty z mixu sa³at i kie³ek cebuli
IV kawa³ek papryki marynowanej; ³y¿ka buraczków czerwonych; kurczak po chiñsku z ry¿em; kubek zupy tajskiej
V kisiel ekspresowy o smaku banana i pomarañczy, 2 suszone daktyle
VI sa³atka (salaterka z ³y¿eczk± pestek i musztardy), 2 kanapki z tofu (jada³am wtedy takie po 50g, smarowa³am serkiem kanapkowym i kroi³am 2 plastry)

Moje pieczywo nie mia³o wtedy wiêcej, ni¿ 55-60 g.
Wasa jako przek±ska nie jest z³a, wa¿ne, ¿eby nie stanowi³a bazy którego¶ z g³ównych posi³ków

Menu jest ok, widaæ, ¿e CO¦ siê ruszy³o . A najwa¿niejsze jest rozwalanie blokad we w³asnej g³owie!

Cytat:
Napisane przez cpp Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Fajnie, ¿e widaæ w tym luz, ale tego typu jad³ospis kosztuje mnie trochê wysi³ku, nauczenie siê zdrowych nawyków po 20 latach jedzenia jak popadnie nie jest ³atwe. Ale staram siê, dla zdrowia i urody



Zupa by³a pyszna, w ogóle dzieñ taki bardzo letni, bo mus truskawkowy te¿ z zamra¿alnika, zrobiony z w³asnych truskawek
Oj warto siê staraæ! Tym bardziej cieszy, ¿e z Twoich starañ wychodzi smaczne i lu¼ne (a przy tym warto¶ciowe) jedzonko, a nie od razu jakie¶ turbo restrykcje

A mi siê ju¿ truskawki z zamra¿alnika skoñczy³y

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U

I owsianka z jogurtem naturalnym, pomarañcza, orzechami laskowymi i ziarnami kakaowca

II huevos rancheros

III kasza jaglana z pomidorami, pieczarkami, fasolk± i kotletami sojowymi

IV chlebek bananowy z orzechami laskowymi, posmarowany mas³em orzechowym, serek wiejski ze ¶liwkami

V kanapki z sa³atk± jarzynow±
Musia³am sprawdziæ co to huevos rancheros . Jak zwykle super! Oj, w Twoich jad³ospisach nie ma miejsca na nudê
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:16   #4186
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz, Fitness Blender ma niektóre treningi bardziej wymagaj±ce ni¿ Banish. Moim zdaniem taka czêstotliwo¶æ æwiczeñ przy d±¿eniu do przytycia nie jest ok. Powinna¶ postawiæ na spacery - to te¿ jest ruch! Jakie¶ lekkie pilates itd. No i najwa¿niejsze! SAMA musisz chcieæ przytyæ. Bez tego sukces bêdzie trudny do osi±gniêcia!

Zobaczmy, czy gdy zamieszkamy razem równie¿ to tak bêdzie wygl±daæ . Choæ jeste¶my maniakami górskiego trekkingu i nie wypada³o by podupa¶æ na kondycji przed kolejnym wyjazdem. Razem siê ruszamy, ale gdy jestem z Nim, to zazwyczaj te¿... wiêcej jem. Przynajmniej takie odnoszê wra¿enie.


Wasa jako przek±ska nie jest z³a, wa¿ne, ¿eby nie stanowi³a bazy którego¶ z g³ównych posi³ków

Menu jest ok, widaæ, ¿e CO¦ siê ruszy³o . A najwa¿niejsze jest rozwalanie blokad we w³asnej g³owie!


Oj warto siê staraæ! Tym bardziej cieszy, ¿e z Twoich starañ wychodzi smaczne i lu¼ne (a przy tym warto¶ciowe) jedzonko, a nie od razu jakie¶ turbo restrykcje

A mi siê ju¿ truskawki z zamra¿alnika skoñczy³y


Musia³am sprawdziæ co to huevos rancheros . Jak zwykle super! Oj, w Twoich jad³ospisach nie ma miejsca na nudê
Dziêkujê Bardzo lubiê huevos rancheros i jem ostatnio dosæ czêsto W³a¶nie zastanawia³am sie jak tam te jad³ospisy bo czwarty tydzieñ z domu nie wychodzê i jako¶ nie mam apetytu (3 tygodnie bra³am antybiotyk na torbiel na uchu a teraz mama mówi ze mam os³abiony orgaznim i boi sie bym znowu nie przeziêbi³a torbieli i mówi bym znowu tydzien w domu przesiedzia³a )

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Let's go.

przed: woda z plastrem cytryny
I owsianka (1 du¿a ³y¿ka otr±b owsianych, pszennych, 4 ³y¿ki p³atków*, 1 mniejsza ³y¿ka ¿urawiny, ³y¿eczka pestek s³onecznika i wiórek kokosowych, 1/2 ³y¿eczki kakao, suszona figa i morela, twaro¿ek naturalny Pi±tnicy 150g, dwie wielkie truskawki)

* U¿ywam 2 rodzajów ³y¿ek - te wiêksze do p³atków, mniejsze do rozmaitych dodatków.
Z czego te wiêksze to, zdaje siê, jakie¶ mutanty - z ciekawo¶ci przesypa³am p³atki do kubeczka (ok. 300 ml) i wysz³o mi sporo ponad pó³. I jak tu siê dziwiæ, ¿e moja owsianka ucieka z pó³litrowej miski?

II bu³ka kataloñska (90g - Biedronka) z serkiem kanapkowym, sa³at±, pomidorem, pietruszk± i plastrem salami z pieprzem
III ¶rednie jab³ko, gar¶æ mieszanki orzechów i suszonej ¿urawiny (skoñczy³a siê )
IV 1/2 woreczka kaszy gryczanej, broku³ gotowany na parze, potrawka z gotowanego kurczaka z groszkiem i marchewk±, posypana ³y¿eczk± pestek s³onecznika; 1/2 kubeczka kremu broku³owo-szpinakowego (na ilo¶æ zupy nie mam niestety ¿adnego wp³ywu...)
V kisiel ekspresowy; 1 du¿a ¶liwka; kilka orzechów laskowych i pistacji, ³y¿ka p³atków Zdrowy B³onnik; 1 pieczywko Wasa (tak, shit, tak, lubiê, fajnie chrupie...)
VI (bêdzie) standardowo twaróg pó³t³usty z octem i warzywkami + 2 kanapki z zielenin± i mas³em: dzisiaj z polêdwic± ³ososiow± i... chyba ¿ó³tym serem, bo mam na niego straszn± ochotê. Ale kilku migda³ów te¿ sobie nie odmówiê. + melisa

Trochê ruchu, ot, zakupy, wyj¶cie z kole¿ank±, biblioteka.

Dodatek specjalny.
Znalaz³am swój jad³ospis z pa¼dziernika (notowa³am dla dietetyczki - taaaka dumna z siebie wtedy by³am).
Mia³am ich kilka, dajê jeden, bo najbardziej podobny do dzisiejszego.

I owsianka (2 ³y¿ki p³atków owsianych b³yskawicznych, 2 ³y¿ki otr±b pszennych, 1/2 szklanki mleka 0.5%, jajko M na twardo, ³y¿ka mieszanki orzechów, ³y¿eczka ¿urawiny, odrobina kakao); kawa zbo¿owa na wodzie z kostk± cukru
II jab³ko, ok. 160g
III kajzerka pszenna z serkiem kanapkowym zio³owym, plasterek polêdwicy z indyka, pomidorek koktajlowy, trochê sa³aty z mixu sa³at i kie³ek cebuli
IV kawa³ek papryki marynowanej; ³y¿ka buraczków czerwonych; kurczak po chiñsku z ry¿em; kubek zupy tajskiej
V kisiel ekspresowy o smaku banana i pomarañczy, 2 suszone daktyle
VI sa³atka (salaterka z ³y¿eczk± pestek i musztardy), 2 kanapki z tofu (jada³am wtedy takie po 50g, smarowa³am serkiem kanapkowym i kroi³am 2 plastry)

Moje pieczywo nie mia³o wtedy wiêcej, ni¿ 55-60 g.
A wiesz, ¿e ja te¿ mam dwie ³y¿ki I zawsze u¿ywam tych wiêkszych do p³atków owsianych.... A jad³ospis bardzo ³adny
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:30   #4187
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

cze¶æ,
jednak ograniczenie wêglowodanów spoza warzyw do sniadania i posi³ków oko³otreningowych chyba mi s³u¿y, mam wra¿enie ju¿ po 1 dniu, ¿e mniej napuchniêta jestem. mo¿e napuchniêta to z³e s³owo ,ale chyba mniej wody mam w sobie, takie ulotne wra¿enie

wrzucam dzisiejszy R

I - 2 jajka sadzone na plastrze bekonu, 2 kromki razowego ¿ytniego, pomidor

II - sa³atka z szynki szwarzwaldzkiej, mozarelli, szpinaku, sosu balsamico

III - jogurt naturalny du¿y kubek -> dorzuciæ jab³ko/pomarañczê? czy otej porze to ju¿ pó¼nawo? (ko³o 15-16)

IV - pier¶ kurczaka, kasza gryczana, kapusta kiszona

2 h zumby, w miêdzyczasie trening klatka, plecy, brzuch

V - fritata z 1 jajka i 1 du¿ego ziemniaka, ogórki kiszone, trochê tuñczyka z puszki
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:40   #4188
martha22
Raczkowanie
 
Avatar martha22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kostki miêsne? Chodzi o ko¶ci czy o chemiê typu Knorr? Je¶li o to drugie - niech ucieka daleko. Wystarczy dobrze doprawiæ zupê naturalnymi przyprawami, zio³ami.

Przyczepiê siê jak zwykle do oleju s³onecznikowego - lepiej bêdzie, gdy u¿yjesz oliwy z oliwek b±d¼ oleju lnianego. Maj± o wiele korzystniejszy stosunek kwasów omega 3 do 6.
Dziêkujê za sprawdzenie

Dopisa³am, ¿e kostki miêsne, ¿eby nie wysz³o, ¿e sztuczne roso³ki. Roso³ków nie u¿ywam.

Dzisiaj menu bardzo podobnie do wczorajszego.

R:
woda z aloesem i cytryn±
- du¿a pomarañcza, 5 ³y¿ek p³atków owsianych, siemiê lniane, rodzynki, pestki dyni, kilka migda³ów, 2 ³y¿ki bananowego serka Tutti , herbata zielona
- 2 ma³e jab³ka, garstka mix orzechów
- 2 kromki chleba wieloziarnistego, mas³o 2 grube plastry szynki, avocado, ogórek zielony
- tran, barszcz czerwony z wo³owin± (ok 120 g miêsa)
- sa³atka z li¶ci szpinaku, pomidorów suszonych i ¶wie¿ych, pra¿onych orzechów nerkowca, wêdzonego ³ososia i oliwy z oliwek (uwielbiam).

Dziêkujê
__________________
Wiecznie na diecie
73 kg / 168 cm
martha22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:42   #4189
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Jako¶ wyj±tkowo krótka i sk±pa by³a ta @, ale wa¿ne, ¿e by³a... Wiecie, co mo¿e byæ przyczyn±?




Wstawiam moje U z wczoraj (dzieñ spêdzony u T¯, na garnuszku Te¶ciowej )

I 2 podwójne grzanki z jasnego chleba pszenno-¿ytniego z: serem gouda, szynk±, pieczarkami, papryk± i ketchupem
Do kawy: 40 mlecznej czekolady z wiórkami kakao
2,5 godziny trekkingu z kijkami
II Udko z kurczaka duszone; ziemniaki; broku³y w sosie ¶mietanowym
Przek±ska: jab³ko
III 4 mniejsze kromki chleba graham z: 2 jajami na twardo, mas³em, sa³at±, rzodkiewkami i szczypiorkiem

... i dzisiejsze U, ju¿ u siebie - ale ze ¶niadaniem w podró¿y.

I Grahamka z pestkami dyni z: serem gouda, szynk±, rzodkiewkami, pomidorem i sa³at±
II Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
Przek±ska: jab³ko
III Makaron pe³noziarnisty z pszenicy durum z piersi± kurczaka sma¿on± bez t³uszczu, czerwonym pesto i patisonami konserwowymi
IV Mix sa³at z 2 jajami na twardo, pomidorem, rzodkiewkami, ogórkiem kiszonym, pieprzem zio³owym i olejem lnianym

Korzystaj±c z ostatnich dni wolno¶ci, jutro znowu mam dzieñ plackowy
co do okresu to wp³yw mo¿e mieæ te¿ stres i zwiêkszone emocje, a skoro mia³±¶ ostatnio troche prze¿yæ (nawet tych pozytywnych) to mog³o siê odbiæ

Jad³ospis jak zwykle bardzo ³adny
daleko masz do T¯ ¿e tak czêsto w podró¿y jeste¶?

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny - co do wêgli na noc - one dobrze robi± na sen - zw³aszcza wszelkiego rodzaju warzywa korzeniowe - bataty, ziemniaki, dynie, owoce z wiêksz± ilo¶ci± glukozy np. banany no i miód. Jak kto¶ ma problemy ze snem/ wybudza siê w nocy to ³ycha prawdziwego, dobrego miodu mo¿e byæ zbawienna.
o no to dobrze zauwa¿y³am ¿e po twarogu spaæ nie moge a jak wci±gnê jakies cukry to jest ok
carmen4400 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 08:54   #4190
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Twaróg przed snem by³ zalecany bo "d³u¿ej siê trawi". A po co ma nam sie co¶ d³ugo trawiæ jak my ¶pimy - niech uklad trawieny tez odpocznie. Oczywiscie kazdy musi sam siebie obserwowac i zobaczyc co mu najlepiej pasuje. Ale kolacje bialkowe i wszelkie tego typu manewry stosuje sie zazwyczaj na poziomie "pro" gdy szykuje sie do startow w bikini fitness itp.

btw. mowilam o owocach z wieksza iloscia glukozy niz fuktozy

Poa - mi sie tez truskawy pokonczyly wiec ostatnio kupilam mrozone wisnie - nasypalam do miseczki wieczorem zeby do dzisiaj sie odmrozily i do niczego nie dodalam, bo byly takie dobre ze zjadlam od razu
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:11   #4191
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Twaróg przed snem by³ zalecany bo "d³u¿ej siê trawi". A po co ma nam sie co¶ d³ugo trawiæ jak my ¶pimy - niech uklad trawieny tez odpocznie. Oczywiscie kazdy musi sam siebie obserwowac i zobaczyc co mu najlepiej pasuje. Ale kolacje bialkowe i wszelkie tego typu manewry stosuje sie zazwyczaj na poziomie "pro" gdy szykuje sie do startow w bikini fitness itp.

btw. mowilam o owocach z wieksza iloscia glukozy niz fuktozy

Poa - mi sie tez truskawy pokonczyly wiec ostatnio kupilam mrozone wisnie - nasypalam do miseczki wieczorem zeby do dzisiaj sie odmrozily i do niczego nie dodalam, bo byly takie dobre ze zjadlam od razu
jakie to owoce?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:07   #4192
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzie¶ pod stolic± ;)
Wiadomo¶ci: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
jakie to owoce?
Te które maj± wysoki IG.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, ¿e prze¿yjesz!" A nie, przepraszam... zjad³a¶ jogurt.


"Niech po¿ywienie bêdzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:11   #4193
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Twaróg przed snem by³ zalecany bo "d³u¿ej siê trawi". A po co ma nam sie co¶ d³ugo trawiæ jak my ¶pimy - niech uklad trawieny tez odpocznie. Oczywiscie kazdy musi sam siebie obserwowac i zobaczyc co mu najlepiej pasuje. Ale kolacje bialkowe i wszelkie tego typu manewry stosuje sie zazwyczaj na poziomie "pro" gdy szykuje sie do startow w bikini fitness itp.
Ja za to zauwa¿y³am w³a¶nie, ¿e mi siê po bia³ku - zw³aszcza po twarogu - najlepiej ¶pi. Za to kolacja ze zwiêkszon± ilo¶ci± wêgli (nawet chocia¿by z jajkiem) skutecznie mi ten sen uniemo¿liwia.
Widaæ ka¿demu inaczej.

Poa, Ervisha - dziêkujê ;*
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:28   #4194
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

I. grahamka z ³ososiem 50g, rukol± i Philadelphi± light
~kawa z mlekiem 2% i cynamonem
II. jogurt naturalny 200g z bananem, nasionami z po³owy du¿ego granatu i 3 ³y¿kami musli (dorset cereals tradycyjne)
III. kromka razowego chleba z past± z bak³a¿anów (pieczone bak³a¿any, du¿o czosnku, nasiona granatu, oliwa z oliwek i przyprawy)
IV. 2 go³±bki (w ¶rodku mielona szynka, ry¿ pe³noziarnisty, kasza gryczana i zeszklona cebula) z sosem pomidorowym (pomidory z puszki + zio³a)
V. omlet z 2 jajek, ³y¿ki pe³noziarnistej m±ki i odrobiny mas³a, z szynk±, czarnymi oliwkami i cukini± + keczup

Od 13 lutego waga nawet nie drgnê³a.
Rzeczywi¶cie nie jem ostatnio ma³o, ale inaczej jestem g³odna... Pierwsze ¶niadanie jem o 7, kolacjê ok. 21 (i ok. pó³nocy chodzê spaæ). Sama nie wiem.
__________________

scandalistka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:02   #4195
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Ja za to zauwa¿y³am w³a¶nie, ¿e mi siê po bia³ku - zw³aszcza po twarogu - najlepiej ¶pi. Za to kolacja ze zwiêkszon± ilo¶ci± wêgli (nawet chocia¿by z jajkiem) skutecznie mi ten sen uniemo¿liwia.
Widaæ ka¿demu inaczej.

Poa, Ervisha - dziêkujê ;*
Ja jajka mogê je¶æ z rana do obiadu.. na kolacjê ju¿ mi jako¶ ciê¿ko.... ale twaróg jak najbardziej
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:07   #4196
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Wege?
Fajnie, ¿e masz urozmaicone posi³ki i nie masz oporów przed jedzeniem pó¼no, jak siedzisz po nocy. Samo komponowanie posi³ków te¿ spoko. Ilo¶ciowo pewnie sama najlepiej wiesz, wiêc to zostawiam. "W±ty" mam tylko 4:
1. Nie lepiej na ¶niadanie zje¶æ pomarañczê ni¿ wypiæ sok z kartonu? Jako¶ do mnie nie przemawiaj± te soki z koncentratu.
2. Czemu owsianka na wodzie?
3. Jak siê czujesz na takiej ilo¶ci glutenu? Pytam, bo ja niby nie mam stwierdzonej nietolerancji, ale jednak lepiej siê czujê, kiedy mam go mniej. A u Ciebie w ka¿dym posi³ku.
4. Przyobserwuj, jak reagujesz na tak± ilo¶æ cukrów prostych (g³ównie mówiê o tych owocach do ka¿dego posi³ku). Nie mówiê, ¿e masz ich nie je¶æ czy ¿e to "zuo" , ale je¶li okaza³oby siê, ¿e przybierasz na wadze albo masz wzdêcia, to je obetnij trochê.

Kurde..no chyba co¶ napiszê nie chce nic z³ego Erena no ale....czytam ten w±tek i co raz bardziej rêce opadaj±.
Czy dziewczyna skar¿y siê na jakies bóle czy objawy co¶ jej szkodzi?? chce schudn±æ?
no nie kurde jest na Utrzymaniu a kolejn± osobê pytasz o gluten i owoce, normalno¶ci.
Ja wiem Erena ¿e masz michê czysta na 100% ¿e pakujesz itp. no ale kurcze nie mogê ju¿ tego czytaæ, kiedy¶ ten w±tek wygl±da³ inaczej teraz tu pe³no przesady.
i teraz ju¿ nie do Ciebie a ogólnie
wêgli na noc nie bo co??? utyjecie wszystkie , polecam artyku³: KLIK
a ju¿ ta ostatnia nagonka na nabia³ jaka tu panuje to porostu tylko w ortoreksjê mo¿na wpa¶æ jak siê was czyta, dziewczyny apelujê o trochê normalno¶ci
tak dla porównania jak ja kiedy¶ by³am na P i jad³am do podwieczorku serek homo to mi dziewczyny radzi³y nie jedz naturalnego tylko np. czekoladowy czy truskawkowy bo ma wiecej kcal jak patrzê na niektóre powymierzane, mega zrowe i prawie redukcyjne P to sie s³abo robi.
Jak czytam jad³a na U z bia³kowymi kolacjami, owocem do 16 i tego typu g³upotami to szkoda tego czytaæ, A potem p³aczecie stronami ¿e ta i tamta walczy o okres, dziewuchy !!!! muszê wam dupy spraæ

bia³ko 5 razy na dzieñ kurczak, ryba jajko wiecie ¿e bia³ko jest prawie wszêdzie? niech sobie sportowcy jedz± kurczaka 5 razy na dzieñ ale nie normalna osoba, i ta wêglofobia i tuszczofobia oraz ostatnia nagonka na nabia³, gluten, owoce...omg! ja rozumiem jak komu¶ szkodzi ale jak nie to

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Poka¿ wiadomo¶æ
Twaróg przed snem by³ zalecany bo "d³u¿ej siê trawi". A po co ma nam sie co¶ d³ugo trawiæ jak my ¶pimy - niech uklad trawieny tez odpocznie. Oczywiscie kazdy musi sam siebie obserwowac i zobaczyc co mu najlepiej pasuje. Ale kolacje bialkowe i wszelkie tego typu manewry stosuje sie zazwyczaj na poziomie "pro" gdy szykuje sie do startow w bikini fitness itp.

btw. mowilam o owocach z wieksza iloscia glukozy niz fuktozy

Poa - mi sie tez truskawy pokonczyly wiec ostatnio kupilam mrozone wisnie - nasypalam do miseczki wieczorem zeby do dzisiaj sie odmrozily i do niczego nie dodalam, bo byly takie dobre ze zjadlam od razu
GreenBalance dobrze gada! polaæ jej
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:13   #4197
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moja dzisiejsza R-ka

1) p³atki owsiane z 1/3 banana i p³atkami migda³ów + kawa z mlekiem 3,2% (mia³ byæ jeszcze twaróg ale jednak zjem go na kolacje)

trening wyj±tkowo godzinny i intensywny - po zjad³am ma³± puszkê 150g fasolki canneloni - czy dobrze? nie wiem bo to moja pierwsza taka kombinacja ale jest trochê bia³ka i wêgle czy to uznaæ jako posi³ek czy przek±skê?

2 zielone herbaty
kawa z mlekiem

2) pier¶ z kurczaka zapieczona w rêkawie ze szpinakiem, czosnkiem i ma³± kulk± mozzarelli, suszonymi pomidorami i trochê oleju rzepakowego, surówka z marchewki i mo¿e jab³ka

3) sa³atka z warzyw na parze (cukinia, broku³y, seler, czosnek, dynia) z kasz± gryczan± (2-3 ³y¿ki) i gotowanym jajkiem

4) twaróg z jogurtem greckim, rzodkiewk± i szczypiorkiem. Specjalnie nie bêdê je¶æ wêgli na kolacjê, bo ostatnio chyba znowu za du¿o mi ich wpada w ci±gu dnia.


najbardziej mnie ciekawi co z tym posi³kiem po treningu, ewentualnie co by siê nadawa³o, ¿eby tak szybko bez przygotowania poch³on±æ w jakim odstêpie czasu jecie ten posi³ek po zakoñczeniu æwiczeñ?
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:16   #4198
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez akot80 Poka¿ wiadomo¶æ
Te które maj± wysoki IG.
czyli te o niskim ig np jablaka grusziki (nie wiem z pamieci co jeszcze) mozna jesc po kolacji np?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:32   #4199
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U

I owsianka z jogurtem naturalnym, pomarañcza, orzechami laskowymi i ziarnami kakaowca

II huevos rancheros

III kasza jaglana z pomidorami, pieczarkami, fasolk± i kotletami sojowymi

IV chlebek bananowy z orzechami laskowymi, posmarowany mas³em orzechowym, serek wiejski ze ¶liwkami

V kanapki z sa³atk± jarzynow±
Ervisha Super!!!
tylko co to jest ta 2?
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-02-25, 11:52   #4200
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Witaaaaam wiosennie i wrzucam U.

¶niadanie: nale¶nik z m±ki ¿ytniej z twarogiem pó³t³ustym, rodzynkami, migda³ami i sosiwem z rozmro¿onych malin , kilka kawa³ków melona + cappuccino z 2 espresso

II ¶niadanie: kanapka z razowca z ziarnami z jajkiem na pó³twardo, rze¿uch±, sa³at± rzymsk± i ogórkiem zielonym, sok wyciskany z pomarañczy i grejpfruta, kilka pistacji

godzina fitness z obci±¿eniem - barbell

Obiad : bak³a¿an zapiekany z fet±, pomidorami i papryk± + 2 placki z cukinii i soczewicy z jogurtem greckim + roszponka z pomidorami suszonymi i koktajlowymi, pestkami dyni, kaparami i oliwkami

przek±ska: kawa³ek ciasta marchewkowego, kawa z mlekiem

kolacja: zapiekana kanapka z razowca z domowym pesto (bazylia, szpinak, pini, parmezan), pomidorami koktajlowymi, sa³at± rzymsk± i wêdzonym ³ososiem.
agnieszka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.