Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-14, 11:01   #301
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podbają

Cytat:
Napisane przez eldl Pokaż wiadomość
Nie toleruje perfum GUERLAIN
Cieszę się, że nie jestem sama...

Tak się bałam trochę wyłamać, ale skoro mam wsparcie - nie trawię Shalimara, Samsary, L'Instant i przede wszystkim Insolence wszystkie są za ciężkie, okropnie duszące, mdłe, wywołują ból głowy i męczą, zwłaszcza Insolence, którego najbardziej nie jestem w stanie tolerować !
Shalimar co prawda ma niezłą końcówke, ale co z tego skoro te okropne, silne cytrusy z fazy początkowej tak dają po nosie, że aż głowa mi pęka...

Może kiedys zmienię zdanie na temat tych zapachów, ale na chwilę obecną (która z resztą trwa już trochę długo) mówię stanowczo: "Dziękuję, nie tańczę !"

Jedynie Champ-Elysees jest znośny, co prawda trochę sztuczny, ale jakiś taki radosny, miły, fajny
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 11:43   #302
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podbają

Nie znosze:
Jadore Diora (ot-jakas przewrotnosc)
Joy Patou (mialam najprawdziwsze "łeee" z samych bebechow)
Hallowen Pozo (pierwszy i poki co jedyny zapach, ktory ilekrosc poczuje to zaczynam sie bac, zapach smutku, niepokoju, okropne uczucie)

poki co...
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 16:17   #303
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Piekny opis, musze go przekazac mojej przyjaciolce, ktora czai sie na Rumbe od jakiegos czasu, a lubi Femme Rochas i Mitsouko.
Mariolu, tak jak zaznaczyłam to były moje pierwsze skojarzenia. teraz po czasie niestety nie. Kiedy Femme pobrzmiewa pięknie lasem i czystym ,świeżym mchem, Rumba nieoczekiwanie zbacza z ścieżki i wędruje do kuchni. Niestety po pewnym czasie Rumba Balanciagii przypomina mi inne perfumy Secret de Venus Weil, które bez żalu dla mnie poszły dalej w swiat. Oba zapachy mają nawet podobny skład: tuberoza z wanilią i paczulą, taki melanż na mojej skórze to ucieczka pod prysznic, to zgrzyt i nieporozumienie na całej linii. Metaliczna słodka nuta warzy się i kisi i przypomina mi zapach sera madamera Muszę uważać na tuberozę, jeśli nie jest podrasowana mchem a wystepuje z wanilią to skutki mogą byc dla mnie opłakane. Ale to moja subiektywna ocena, podobnie na mojej skórze zachowuje sie BC.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 09:05   #304
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
tuberoza z wanilią i paczulą, taki melanż na mojej skórze to ucieczka pod prysznic, to zgrzyt i nieporozumienie na całej linii
Mi też z tuberozą jakoś tak nie po drodze Jak poznałam Blonde myślałam, że padnę z wrażenia...

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Metaliczna słodka nuta warzy się i kisi i przypomina mi zapach sera madamera
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 11:27   #305
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Mariolu, tak jak zaznaczyłam to były moje pierwsze skojarzenia. teraz po czasie niestety nie. Kiedy Femme pobrzmiewa pięknie lasem i czystym ,świeżym mchem, Rumba nieoczekiwanie zbacza z ścieżki i wędruje do kuchni. Niestety po pewnym czasie Rumba Balanciagii przypomina mi inne perfumy Secret de Venus Weil, które bez żalu dla mnie poszły dalej w swiat. Oba zapachy mają nawet podobny skład: tuberoza z wanilią i paczulą, taki melanż na mojej skórze to ucieczka pod prysznic, to zgrzyt i nieporozumienie na całej linii. Metaliczna słodka nuta warzy się i kisi i przypomina mi zapach sera madamera Muszę uważać na tuberozę, jeśli nie jest podrasowana mchem a wystepuje z wanilią to skutki mogą byc dla mnie opłakane. Ale to moja subiektywna ocena, podobnie na mojej skórze zachowuje sie BC.
Corko dziekuje . Sadze, ze moja przyjaciolka i tak sie pewnie skusi na Rumbe, bo tuberoza jej nie przeszkadza. Z pewnoscia ucieszy sie, jak jej zacytuje twoje posty. Wreszcie ktos dorwal Rumbe i cos konkretnego napisal o tym zapachu!
Bardzo lubie twoje opisy zapachow, sa takie obrazowe... Szkoda, ze mi takiego talentu brak
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 12:47   #306
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Muszę uważać na tuberozę, jeśli nie jest podrasowana mchem a wystepuje z wanilią to skutki mogą byc dla mnie opłakane. Ale to moja subiektywna ocena, podobnie na mojej skórze zachowuje sie BC.

Córko, to, co napisałaś to wypisz wymaluj także moje w 100% odczucia . Do tuberozy nie pałam miłością …a o BC nie będę się wypowiadać, bo zwolenniczki tejże kompozycji mogłyby mnie zlinczować
To właśnie BC były przez lata całe odpowiedzialne za moją niechęć, co ja mówię za obrzydzenie do kadzideł. A jak się okazuje kadzidło w perfumach może mieć piękne oblicze . Trudno mi uwierzyć, że to napisałam, ale tak jest. Choćby przykład Chergui, tam dodatek nut kadzidlanych jest wręcz niezbędny i nadaje całej kompozycji aurę tajemniczości, czyniąc ja jeszcze bardziej oryginalną i – tu moje ulubione ostatnio słowo- dymną.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 13:02   #307
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;4564529]Córko, to, co napisałaś to wypisz wymaluj także moje w 100% odczucia . Do tuberozy nie pałam miłością …a o BC nie będę się wypowiadać, bo zwolenniczki tejże kompozycji mogłyby mnie zlinczować
To właśnie BC były przez lata całe odpowiedzialne za moją niechęć, co ja mówię za obrzydzenie do kadzideł. A jak się okazuje kadzidło w perfumach może mieć piękne oblicze . Trudno mi uwierzyć, że to napisałam, ale tak jest. Choćby przykład Chergui, tam dodatek nut kadzidlanych jest wręcz niezbędny i nadaje całej kompozycji aurę tajemniczości, czyniąc ja jeszcze bardziej oryginalną i – tu moje ulubione ostatnio słowo- dymną. [/quote]Kijanko, Ty lepiej już nic takiego o Cherqui nie pisz że tajemnicza i dymna Jedyny to Lutek, który naprawdę mi się spodobał (z tych które testowałam, oczywiście)
ale wygląda na to, że zostanie w sferze marzeń
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 11:40   #308
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Mi też z tuberozą jakoś tak nie po drodze Jak poznałam Blonde myślałam, że padnę z wrażenia...
Blonde nie są jeszcze takie straszne Myszko, gdybyś powąchała Spellbound Estee Lauder, taką waleczną walkirię Brunhildę pędzącą na koniu z rozwianym włosem i przeraźliwym krzykiem na wroga, to może nie wydawałyby Ci sie już takie porażajace, które,a jednak, najładniej rozwijają sie w upale i na szczęście, w których nie ma wanilii, a która jest obecna w Spellbound i to mnie dosłownie powala na łopatki. Natomiast z Blonde o tej porze roku, kiedy tak słońce mocno przygrzewa, mozna byłoby zatańczyć kankana dają porzadnego kopa,w taki upał jak dzisiaj moja skóra wycisza te perfumy.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Corko dziekuje . Sadze, ze moja przyjaciolka i tak sie pewnie skusi na Rumbe, bo tuberoza jej nie przeszkadza. Z pewnoscia ucieszy sie, jak jej zacytuje twoje posty. Wreszcie ktos dorwal Rumbe i cos konkretnego napisal o tym zapachu!
Bardzo lubie twoje opisy zapachow, sa takie obrazowe... Szkoda, ze mi takiego talentu brak
Dziekuję Mariolu piękny komplement choć trochę niezasłużony, ale cieszy. I nie zgodzę się z Tobą, że "brakuje" Ci talentu. Twoje recenzje przeczą temu stwierdzeniu.

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;4564529]Córko, to, co napisałaś to wypisz wymaluj także moje w 100% odczucia . Do tuberozy nie pałam miłością …a o BC nie będę się wypowiadać, bo zwolenniczki tejże kompozycji mogłyby mnie zlinczować
To właśnie BC były przez lata całe odpowiedzialne za moją niechęć, co ja mówię za obrzydzenie do kadzideł. A jak się okazuje kadzidło w perfumach może mieć piękne oblicze . Trudno mi uwierzyć, że to napisałam, ale tak jest. Choćby przykład Chergui, tam dodatek nut kadzidlanych jest wręcz niezbędny i nadaje całej kompozycji aurę tajemniczości, czyniąc ja jeszcze bardziej oryginalną i – tu moje ulubione ostatnio słowo- dymną. [/quote]

I mnie z tuberozą nie po drodze, odurzająca drańciucha, jeszcze Blonde strawię na sobie w lecie, ale inne zapachy z tym kwieciem juz nie. Taka np. Mahora też sie krzywi i byczy na mojej skórze.
Jedynym kadzidlakiem (i tutaj moja ocena nie będzie do końca prawdziwa, poniewaz az tak dużo kadzidlaków nie poznałam) "oswojonym" jest dla mnie NU YSL. Black Cashmere początkowo ładnie sie zapowiada, pachnie siekanymi orzechami, jakimś trunkiem i suchym drewienkim. Ale później robi mi psikusa i ewoluuje w stronę warzywniaka, czuć już tylko kiszone ogórki Dosłownie jakbym rękę włożyła do beczki z tymi ogórkami

Kijanko, a jednak są perfumy z tuberozą w tle, które mnie zachwyciły. Przecież zapomniałam o Knowing Estee Lauder, tam tuberoza nie ma prawa pisnąć ponieważ pokryta jest zielonym świeżym mchem. po porostu cudowne perfumy

Edytowane przez Córka D'artagnana
Czas edycji: 2007-06-16 o 12:17
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 11:49   #309
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Ja nie znosze LOLITY LEPNICKIEJ sa wstretne waniliowe az do przesady chyba bym sie zadusila po wypryskaniu sie nimi. Juz Angel ladniej pachnie choc tez mi stal sie okropnie mdly bleee.....Nie mam pojecia co faceci w nich widza
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 12:01   #310
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Nie znam Lolity Lepnickiej, znam Lempicką, ale akurat ten zapach uwielbiam.
Mnie nie podoba się Chanel nr 5, kojarzy mi się z zapachem z "kiosku". Być może winę ponoszą podróby tego zapachu, którymi zlewają się paniusie, które chcą pachnieć jak damy. Przepraszam jeśli przypadkiem kogoś uraziłam, choć nie sądzę, aby ktoś na tym forum używał podrób.
iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 12:06   #311
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Akurat Chanel°5 tez mi sie nie podoba sa za mocne zdecydowanie nie w moim typie. Moja mama kiedys ich uzywala ale teraz stoja schowane w szafce i nikt ich nie uzywa.Chance CHNEL juz lepiej pachnie Moim zdaniem a kazdy ma inny gust .
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 13:45   #312
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

No, zasadniczo nigdy nie użył bym Dunhill X-centric, dla mnie pachną jak (przepraszam za słowo) wymiociny . Nie lubię też Bossów, a zwłaszcza Baldessarini. To moje typy.
Pozdrawiam.
Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 17:23   #313
Narnii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 146
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Baaaaaardzo nie lubie perfum, które przez większość uważa się za klasyki - oczywiście mowa o Chanel no. 5. Serio - nie wiem, co w nich ekscytującego. Chyba po prostu nie mam nosa do takich zapachów. Póki co inne nazwy nie przychodzą mi do głowy, jednak ogólnie rzecz ujmując - nie lubie perfum ciężkich, takich dymiących, rozgrzewających, właśnie takich, które z powodzeniem określa się mianem "klasycznych".

Każdy ma innego nosa

Pozdrawiam!
Narnii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 09:22   #314
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podbają

Moje typy:

Chanel No 5. Porażka.
'Light blue' Dolce & Gabbana. Nienawidzę
Flower by Kenzo


Cytat:
Napisane przez eversun Pokaż wiadomość
a jeszcze Bulgari Omnia to dla mnie stary, zwietrzały szynszyl bez zębów.
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 23:46   #315
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Blonde nie są jeszcze takie straszne Myszko, gdybyś powąchała Spellbound Estee Lauder, taką waleczną walkirię Brunhildę pędzącą na koniu z rozwianym włosem i przeraźliwym krzykiem na wroga, to może nie wydawałyby Ci sie już takie porażajace, które,a jednak, najładniej rozwijają sie w upale i na szczęście, w których nie ma wanilii, a która jest obecna w Spellbound i to mnie dosłownie powala na łopatki.



Kijanko, a jednak są perfumy z tuberozą w tle, które mnie zachwyciły. Przecież zapomniałam o Knowing Estee Lauder, tam tuberoza nie ma prawa pisnąć ponieważ pokryta jest zielonym świeżym mchem. po porostu cudowne perfumy

Córko, ja uwielbiam Spellbound, używa go moja bardzo dobra znajoma

(ostatnio jednak coraz rzadziej, bo chyba ją męczy ). Fakt, killer jakich mało,

jednak zapadający w pamięć, charakterny i baaardzo apodyktyczny

W Knowing jest tuberoza?! W życiu bym nie zgadł.

Swoją drogą, używa/ł ich ojciec mojego dobrego kumpla, co niezmiernie mnie

zdziwiło. Oni myślą, że to męskie perfumy. Ale skoro facet lubi...
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 00:01   #316
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podbają

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Cieszę się, że nie jestem sama...

Tak się bałam trochę wyłamać, ale skoro mam wsparcie - nie trawię Shalimara, Samsary, L'Instant i przede wszystkim Insolence wszystkie są za ciężkie, okropnie duszące, mdłe, wywołują ból głowy i męczą, zwłaszcza Insolence, którego najbardziej nie jestem w stanie tolerować !
Shalimar co prawda ma niezłą końcówke, ale co z tego skoro te okropne, silne cytrusy z fazy początkowej tak dają po nosie, że aż głowa mi pęka...
Myszko Hiszpańska, Eldl chyba wyznam Wam jakieś uczucie...

Dorwałam ostatnio próbkę Shalimara i były to pierwsze perfumy w mojej karierze wąchacza, których użycie prawie spowodowało u mnie torsje.
Byłam przerażona, kiedy mój nadgarstek zaczął emanować wonią moczonych tydzień w bimbrze niedopałków. Autentycznie powstrzymywałam wymioty. Wybaczcie.

Nie zmyłam jednak tego cuda, tylko z zaciśniętymi zębami tkwiłam w fotelu czekając na cud. Cud nie nastąpił, choć rzeczywiście po jakimś czasie zapach "ściemniał", zrobił się taki... futrzasto - irchowy, miękki... Co z tego, skoro teraz na samą myśl o zużyciu tych dwu cennych próbek robi mi się niedobrze...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 00:17   #317
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podbają

Z przykroscia dodaje do mojej b. skromnej listy "zapachow nielubianych" Black K.Cole'a.
Od rana probuje "oswoic" te perfumy, niestety bezskutecznie .
Na mojej skorze, to zbyt bliski krewniak migrenogennego "swiezaka"-Glamourous Daylight RL- Zatem Black juz w przedbiegach, jest na spalonej pozycji, za sprawa traumatycznych skojarzen - to absolutnie nie moja bajka i totalnie nieudany zakup w ciemno

(Szkoda , bo wiele obiecywalam sobie po tym czarnym fiolku, ktory niestety zostal na mojej skorze zaduszony przez nachalna, wodna nute (lotosa? )
Moje poszukiwania "fiolka doskonalego" wciaz trwaja- teraz pora na testy perfum Violetta Penhaligon's )
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 00:24   #318
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podbają

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Z przykroscia dodaje do mojej b. skromnej listy "zapachow nielubianych" Black K.Cole'a.
Od rana probuje "oswoic" te perfumy, niestety bezskutecznie .
Na mojej skorze, to zbyt bliski krewniak migrenogennego "swiezaka"-Glamourous Daylight RL- Zatem Black juz w przedbiegach, jest na spalonej pozycji, za sprawa traumatycznych skojarzen - to absolutnie nie moja bajka i totalnie nieudany zakup w ciemno

Ooo... Black to ostatni na liście moich planowanych na teraz nabytków. Już z miesiąc temu pisałam, że pożądam go niemiłosiernie. Tyle, że okazało się, że Bvlgari Black i Kingdom pożądałam bardziej...

A to wszystko przez Ciebie Kattarino...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 00:26   #319
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

No to widzę jednak poracha z Black, Kattarino. Eh to PH, czy jak mu tam . Szkoda
Violetta z kolei mi nie leży, ale kto wie, może z Tobą się zgra...
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-19, 00:49   #320
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Ooo... Black to ostatni na liście moich planowanych na teraz nabytków. Już z miesiąc temu pisałam, że pożądam go niemiłosiernie. Tyle, że okazało się, że Bvlgari Black i Kingdom pożądałam bardziej...

A to wszystko przez Ciebie Kattarino...
Zatem wiesz, gdzie ich szukac, gdy juz nadejdzie pora na realizacje ostatniej pozycji z Twojej listy

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
No to widzę jednak poracha z Black, Kattarino. Eh to PH, czy jak mu tam . Szkoda
Niestety Fizycznie nie jestem w stanie zniesc (na sobie) swiezych nut, w polaczeniu z bialym pizmem. Paradoksalnie, taka kompozycja jest zabojcza dla mojej glowy- do tego stopnia, ze gdy ja wacham, nawet w ustach wyczuwam mdly, metaliczny posmak.
Anuschko, czy poznalas juz Glamourous Daylight ?- pomyslalam, ze moglyby Ci sie spodobac.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:04   #321
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość

Anuschko, czy poznalas juz Glamourous Daylight ?- pomyslalam, ze moglyby Ci sie spodobac.
Nie znam, Kattarino. Jednak Black rozkwita na mojej skórze odmiennie od większości "kwiatowych" perfum, więc nie wiem, czy jakaś "korelacja" miałaby tu miejsce
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-19, 10:33   #322
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Nie znam, Kattarino. Jednak Black rozkwita na mojej skórze odmiennie od większości "kwiatowych" perfum, więc nie wiem, czy jakaś "korelacja" miałaby tu miejsce
Rzeczywiscie to, ze dla mojego nosa G.D. i Black sa "rodzenstwem", nie oznacza przeciez , ze na Tobie rozwina sie podobnie

Szczerze zazdroszcze Ci tego, jak Black na Tobie rozkwita .
Marzyl mi sie choc odrobine podobny efekt, na mojej skorze .
Jednoczesnie podswiadomie czulam, ze nie powinnam obiecywac sobie zbyt wiele po rendez-vous z Blackiem. To sa "za ladne" perfumy , jak dla mnie- moja skora kocha "killery", (ktore wiekszosc populacji homo sapiens uznaje za, ze uzyje eufemizmu, "niestrawne") i potrafi wyczyniac z nimi sztuczki iscie magiczne
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 18:21   #323
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Córko, ja uwielbiam Spellbound, używa go moja bardzo dobra znajoma

(ostatnio jednak coraz rzadziej, bo chyba ją męczy ). Fakt, killer jakich mało,

jednak zapadający w pamięć, charakterny i baaardzo apodyktyczny

W Knowing jest tuberoza?! W życiu bym nie zgadł.

Swoją drogą, używa/ł ich ojciec mojego dobrego kumpla, co niezmiernie mnie

zdziwiło. Oni myślą, że to męskie perfumy. Ale skoro facet lubi...

Tak prawdziwy killer i pamięta się go tak jak wymierzony siarczyście policzek. Ooo, ja dziękuję za taką przyjemność.
Jeżeli chodzi o Knowing, ummm poezja. Tak jest tam tuberoza, ale na szczęście tylko w nucie głowy. A to, że Knowing są lubiane i noszone przez panów to mnie nie dziwi, wszak to chłodna i świeża, kontrastująca pierwiastkami żeńskimi i męskimi, szyprowo-kwiatowa kompozycja. Odurzajaca pani tuberoza wespół w zespół z piękną pyszniącą się różą i słodką śliwką, poskromiona jest wyraźnym akordem męskim: paczulą, wetiwerem i mchem dębowym. kwiaty są tak ściśnięte, że popiskują trochę pięknym głosem Marii Callas. Sam zapach, jak i idealnie dobrany do niego flakonik( mnie sie podoba ta jego chropowatość), jest kanciasty i miło chłodzi w upalny dzień. Ostatnio mam dziwne skojarzenia chyba związane z upałem. Knowing przypomina mi także świetnie utrzymaną królewską stajnię z dorodnymi klaczami. A żeby było na temat to nie podoba mi się Cinnabarduszne, zagęszczone więzienie, a jakie wyziewy można sobie tylko wyobrazić.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 20:30   #324
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

wcześniej podbały mi się nieliczne zapachy
odkąd zaczęłam bywać na tym forum, uczę się poznawać nowe zapachy i idzie mi to świetnie
zapachy, które wcześniej uważałam za okropne, polubiłam, niektóre zaczynam kochać (np. klasyczny Angel)
nie mogę oswoić jedynie dwóch zapachów, o których często tu czytam
za każdym razem kiedy mam możliwość, próbuję się z nimi polubić ale nie potrafią mnie do siebie przekonać; jeden to Shalimar (ten nie dość, że wywołuje ból głowy i mdłości, to poprostu strasznie na mnie pachnie), drugi to: Feminite du Bois (chyba równie przez Was lubiany jak Shalimar), z tym jest trochę lepiej, czuję, że to coś ładnego, ale i tak migrena po jego użyciu murowana

i jeszcze jeden zapach - używałam go wcześniej, bez zachwytów, ale z przyjemnością, teraz każda próba powąchania kończy się bólem głowy, chyba go oddam w dobre ręce, to Fragile Edt
ostatnio nawet powąchałam go w perfumerii, bo pomyślałam, że może ten mój się zestarzał, ale nie, to nie z nim,to ze mną coś nie tak
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:01   #325
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
jeden to Shalimar (ten nie dość, że wywołuje ból głowy i mdłości, to poprostu strasznie na mnie pachnie),
Dołączam do nielubiących Shalimara. Bardziej zdusiło mnie tylko czerwone D&G Ja czuję w nim coś ładnego, ciepłego i orientalnego całkowicie przygwożdżonego zapachem starych sukien z kufra babuni.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:29   #326
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Dołączam do nielubiących Shalimara.
Ja czuję w nim coś ładnego, ciepłego i orientalnego całkowicie przygwożdżonego zapachem starych sukien z kufra babuni.
Też nie przepadam za tym zapachem , czy stare sukienki to w prawdzie nie wiem, ale ból głowy i cała masa różnych, ostrych sztuczności murowane !
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:48   #327
eldl
Raczkowanie
 
Avatar eldl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 240
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Też nie przepadam za tym zapachem , czy stare sukienki to w prawdzie nie wiem, ale ból głowy i cała masa różnych, ostrych sztuczności murowane !

Oj zgadzam się !
Próbowałam na rózne sposoby przekonać się do zapachów GUERLAIN ale zawsze to samo - wielki ból głowy
eldl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 22:00   #328
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez eldl Pokaż wiadomość
Oj zgadzam się !
Próbowałam na rózne sposoby przekonać się do zapachów GUERLAIN ale zawsze to samo - wielki ból głowy
a ja sporo zapachów lubię; wszystkie Allegorie, które testowałam,Champs Elysees, Mahorę, L'instant, Insolence
generalnie lubię tę markę
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 23:39   #329
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Też nie przepadam za tym zapachem , czy stare sukienki to w prawdzie nie wiem, ale ból głowy i cała masa różnych, ostrych sztuczności murowane !
Jak dla mnie to są (przynajmniej na początku) pety w spirytusie.
Żeby to były stare sukienki to doprawdy nie byłabym aż tak zbulwersowana.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 05:47   #330
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: Perfumy które najbardziej się Wam NIE podobają

Z kolei ja nie trawie, sposrod perfum Guerlaina, tylko Champs Elysees
Moglabym sie plawic w Samsarze, Mahorze czy Insolence , ale ChE. mozna mnie straszyc Nie lubie konwalii w perfumach, pomimo, ze kocham je w naturze - odkrylam, ze to jeden z migrenogennych, dla mnie, skladnikow, (obok bzu i gardenii)

Z Shalimarem duze znaczenie ma zapewne kwestia swiezosci perfum i stezenia olejkow zapachowych. Moja Edp wyprodukowana (sadzac po kodzie) w grudniu 2006r od pierwszych nut jest obezwladniajaco piekna. Natomiast w przypadku Edt, pochodzacej z marca 2004 roku (nie mialam juz sily skladac reklamacji w sklepie internetowym) , nuta glowy jest wybitnie odstreczajaca, a i ewolucja zapachu jest uboga i podszyta jakims nieswiezym "smrodkiem"
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-23 22:09:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.