Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 11:01   #271
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Pierwszy r

Ja polecam po raz kolejny krem BB z Garniera ponieważ mi pomógł pozbyć się trądziku ponieważ zawarty w nim puder fajnie zasusza.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 11:57   #272
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Ja polecam po raz kolejny krem BB z Garniera ponieważ mi pomógł pozbyć się trądziku ponieważ zawarty w nim puder fajnie zasusza.
Ja niestety dostałam na niego uczulenie ;/
jeśli masz wrażliwą cerę to radzę uważać na kosmetyki typu BB.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 12:05   #273
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Też możesz przejść się po szafach w drogerii i wybrać coś dla siebie lub zamówić z internetu korektor firmy Collection - Lasting
nieee! ten korektor jest super ale nie pod oczy bo jest ciężki, bardzo szybko zasycha i potrafi niesamowicie podkreślić wszelkie drobne zmarszczki. Bardzo go lubię ale punktowo, na jakieś przebarwienia czy niedoskonałości.

Cytat:
Napisane przez KasiaB954 Pokaż wiadomość
Ja niestety dostałam na niego uczulenie ;/
jeśli masz wrażliwą cerę to radzę uważać na kosmetyki typu BB.
europejskie BB koło prawdziwych, azjatyckich BB nawet nie stały - te ostatnie gorąco polecam.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:25   #274
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
nieee! ten korektor jest super ale nie pod oczy bo jest ciężki, bardzo szybko zasycha i potrafi niesamowicie podkreślić wszelkie drobne zmarszczki. Bardzo go lubię ale punktowo, na jakieś przebarwienia czy niedoskonałości.
Hmm.. wiele osób go używa pod oczy Może Tobie się nie sprawdził..
Ale jak autorka przejdzie się po drogerii to na pewno coś dla siebie znajdzie

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
europejskie BB koło prawdziwych, azjatyckich BB nawet nie stały - te ostatnie gorąco polecam.
Ale dla tłustej skóry autorki azjatyckie BB się totalnie nie sprawdzą, bo one dodają skórze blasku
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 17:35   #275
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Hmm.. wiele osób go używa pod oczy Może Tobie się nie sprawdził..
Ale jak autorka przejdzie się po drogerii to na pewno coś dla siebie znajdzie


Wiele osób tak go używa i moim zdaniem robi błąd - to raczej nie jest typowy korektor pod oczy. Sama próbowałam go tak stosować po szale w filmikach na YT ale szybko przestałam.


Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Ale dla tłustej skóry autorki azjatyckie BB się totalnie nie sprawdzą, bo one dodają skórze blasku
Nie, nie wszystkie tak działają. No i od czego mamy puder matujący...
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 18:21   #276
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Wiele osób tak go używa i moim zdaniem robi błąd - to raczej nie jest typowy korektor pod oczy. Sama próbowałam go tak stosować po szale w filmikach na YT ale szybko przestałam.
[/COLOR]



Nie, nie wszystkie tak działają. No i od czego mamy puder matujący...
A więc jak widać każdemu pasuje co innego Może są wyjątki, ale zadaniem BB kremów ogólnie jest nadanie 'glow' plus wszystkie inne jego właściwości
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 18:51   #277
aneczka077
Raczkowanie
 
Avatar aneczka077
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 256
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Wiele osób tak go używa i moim zdaniem robi błąd - to raczej nie jest typowy korektor pod oczy. Sama próbowałam go tak stosować po szale w filmikach na YT ale szybko przestałam.
Także na początku używałam go pod oczy, bardzo dobrze maskował cienie (a u mnie jest co zakryć) ale też miałam wrażenie, że jest za ciężki i podkreślał małe zmarszczki. Ogólnie nie znalazłam idealnego korektora pod oczy

Co do Autorki, polecam zainteresować się tematem podkładów mineralnych, są zazwyczaj lekkie i można nimi uzyskać niezłe krycie przy naturalnym wyglądzie skóry Polecam także podkreślać lekko brwi, na własnym przykładzie przekonałam się, jak to dużo potrafi zmienić w wyglądzie
aneczka077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 23:44   #278
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Pierwszy raz z makjażem!

Postaw na dobrą pielęgnację cery, maseczki, kremy. Maseczki avon są super, poczytaj komentarze na kwc, mają wysokie oceny.
Jeśli chodzi o makijaż to polecam catrice, essence, mają przyjemne dla cery kosmetyki (oczywiście zależy które, ale generalnie są niezłe). Ja swoją cerę matuje kremem a pod makijaż używam bazy ingrid, super matuje, chociaż nie wiem czy nie zapycha, musiałabyś poczytać w necie. Co do zaczerwienienia to jeśli masz cerę naczynkową rozejrzyj się w kosmetykach ziaji.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 16:16   #279
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Pierwszy r

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Wiele osób tak go używa i moim zdaniem robi błąd - to raczej nie jest typowy korektor pod oczy. Sama próbowałam go tak stosować po szale w filmikach na YT ale szybko przestałam.
[/COLOR]



Nie, nie wszystkie tak działają. No i od czego mamy puder matujący...
Ja uzywam Collection pod oczy juz dosc dlugo i jestem bardzo zadowolona. Nie podkresla zmarszczek ani nie jest ciezki (jest to moja opinia)- zalezy co komu pasuje.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez brzoskwinka97 Pokaż wiadomość
Cześć!

Na wizaz.pl jestem od wczoraj (to jest też mój pierwszy wpis, więc jeszcze konkretnie nie wiem jak się prawidłowo z tym obchodzić). Postanowiłam założyć konto, bo mam poważny problem... Mam nadzieję, że Wy - doświadczone kobiety, posłużycie mi dobrą, szczerą radą.

Zacznę może od tego, że mam 17 lat (to jest bardzo istotne) i nie potrafię się malować! Nie znam super tajników "jak być piękną" i niestety w towarzystwie koleżanek wychodzę na najgorsze... Dokładnie tak: ...
(Jeżeli gdzieś użyję nieprawidłowego słowa, to przepraszam)

Moja twarz ma odcień ani jasny, ani ciemny. Jest "w sam raz". Niestety ogromny problem mam w strefie T. Na moim czole jest pełno maleńkich krosteczek. Mam też wągry, ale bardzo nieliczne. Na nosie (ostatnio kupiłam plastry oczyszczające - polecam) miałam również brzydkie wągry, teraz, po zastosowaniu plastrów mam ich mniej! Na brodzie również znajdą się pojedyncze, delikatne krostki, tudzież gdzieniegdzie wągry.... Generalnie to się święcę Nie jakoś strasznie, ale mam tłustą cerę i ma też ona skłonności do świecenia.

Od czasu do czasu robię sobie peeling z Under Twenty http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=22. Makijaż zmywam mleczkiem z Mixy, po tym używam toniku, również z Mixy - te pomarańczowe http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...art=20&ndsp=26.

Wstaję rano i co robię? Najpierw krem (z Mixy) lekko nawilżający, przeciw błyszczeniu http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F% 2Ffl12.shopmania.org%2Ffi les%2Fp%2Fpl%2Ft%2F614%2F mixa-krem-nawilzajacy-24h-przeciw-blyszczeniu-skory-6-50ml~30117614.jpg&imgrefu rl=http%3A%2F%2Fwww.shopm ania.pl%2Fartykuly-dla-dzieci-niemowlat%2Fp-mixa-krem-nawilzajacy-24h-przeciw-blyszczeniu-skory-6-50ml-30117614&h=170&w=170&tbni d=yjzM6j00CpYwdM%3A&zoom= 1&docid=YHEdVmMduj-lBM&itg=1&ei=rphSU-nBGqe54ATtu4GgAw&tbm=isch &client=firefox-a&ved=0CIQBEDMoKTAp&iact= rc&uact=3&dur=481&page=2& start=20&ndsp=27. Następnie krem antybakteryjny z Under Twenty, odcień nr 2 - naturalny http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=23. Do tego tusz do rzęs, pomadka i już...
Ostatnio kupiłam sobie kredkę rozświetlającą, bo mam straszne "wory" pod oczami. Niestety kredka ta ma jakby brokat, który strasznie świeci się na twarzy... Dlatego też nie jestem przekonana co do niej, tym bardziej, że jeszcze nie wiem jak prawidłowo używać tego produktu.
Nie chcę robić kresek na oczach eyelinerem. Czerwona na twarzy robię się, gdy się zmęczę lub gdy jest bardzo ciepło.

Drogie Panie!
Bardzo proszę o pomoc... Nie chcę wyglądać tak, jak wyglądam teraz. Chciałabym bardziej ukryć niedoskonałości i wyglądać lepiej (co ważne NIE JAK TYPOWA TAPETA ).
Może łatwiej będzie w punktach
1. Jak powinnam się malować? Po kolei, puder, fluid, podkład, co to jest i jak używać?
2. Jakie kosmetyki polecacie? Słyszałam, że dla mojej cery byłby np. dobry fluid matowy (niby ma on przeciwdziałać błyszczeniu). Jak używać tych kosmetyków?
3. Macie może jakieś dobre sposoby na pozbycie się wągrów i malutkich krostek?

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi! Moje pytanie jest bardzo długie, jednak mam nadzieję, że odpowiedzi pomogą zarówno mi, jak i innym dziewczynom, które mają też takie problemy!

Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że dzięki Wam poprawi mi się samoocena!

brzoskwinka97
Brzoskwinko ja bym Ci polecila obejrzenie filmow na YouTube.

Masz bardzo duzo pytan... mysle, ze filmiki Katosu na przyklad o makijazu beda dla Ciebie przydatne.
Wejdz na jej kanal i wybierz taki filmik, ktory dotyczy Ciebie-nie pierwszy lepszy bo ma ich bardzo duzo.

Moze na przyklad o codziennym makijazu... lub podkladowa rutyna... z tego co kojarze na pewno cos sie znajdzie, gdzie krok po kroku bedziesz miala opisane co i jak robic, no i w jakiej kolejnosci.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:33   #280
brzoskwinka97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy raz z makjażem!

Dziękuję Wam bardzo kochane za odpowiedzi!
Na pewno teraz dam sobie radę i mam bardziej 'naświetloną' sprawę makijażu.
Co do moich brwi to kredka się nie nada, ponieważ sama mam z nimi problemy... może mają jakiś kształt, ale po wewnętrznych stronach brwi (szczególnie w prawej) włoski nie rosną w bok, tylko w góre... (przepraszam za jakość zdjęcia - ) To kolejny 'objaw' mojego dziwactwa....
ale to już inna sprawa
jak na razie dziękuję, w piątek lecę do drogerii !
Zdjęcie:
http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/d05a06e51b4a7.png.html

Edytowane przez brzoskwinka97
Czas edycji: 2014-04-23 o 13:33 Powód: brak zdjęcia
brzoskwinka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 11:52   #281
Vegetus
Przyczajenie
 
Avatar Vegetus
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 15
Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Hej wszystkim

Więc zacznę może od tego, że mam 18 lat i bardzo mnie fascynuje świat makijażu, upiększania i po prostu typowych "beauty gurus". Zaczęłam nad tym bardziej myśleć w zeszłym roku. Na co dzień maluje się bardzo skromnie, czyli tylko korektor w sztyfcie, który jest beznadziejny, najtańszy, uwydatnia moje suche skórki i znika po godzinie, uzupełniam brwi brązowym żelem stylizującym z Wibo, który jest dla mojego typu urody stanowczo za ciemny, więc nakładam go w małych ilościach pędzelkiem do cieni (sic!). Używam też tuszu do rzęs i to w sumie wszystko. Chciałabym to zacząć tratować na poważnie, tylko nie mam pojęcia, od czego zacząć. Jestem chyba "latem", kiedyś byłam jaśniutką blondyneczką z niebieskimi oczętami. Teraz jest większy problem, bo mam włosy bardziej złote jak jasne, niebieskie oczy, bardziej "ciepłą cerę" niż chłodną, różowe usta, jasne brwi, ale opalam się na czerwono i potem na bledziutki brąz, nie mam piegów, za to duże cienie pod oczami, skłonności do zaczerwień na policzkach i powiedziano mi, że pasuje mi bardziej złoto jak srebro, więc to opalanie i piegi mnie trochę zgubiły. Do rzeczy. Mam taki problem, że będąc u dermatolog dowiedziałam się, że mam skórę mieszaną, w okolicach T jest tłusta, a na policzkach sucha lub normalna. Tyle, że w tej okolicy litery T, nad ustami, po nałożeniu tam nieszczęsnego korektora w sztyfcie zaczęły mi się pokazywać suche skórki, co wygląda naprawę tragicznie. Mój korektor (chyba z MissSporty) znika po niecałej godzinie, uwydatnia skórki i kompletnie niczego nie zakrywa! Sporo się naczytałam o makijażu, o pędzlach, itd. Jestem taką osobą, że jak już się za coś zabieram, to chcę, żeby to było porządnie wykonane i żeby pieniądze nie poszły w błoto. Mam taką prośbę, czy mógłby mi ktoś pomóc z pierwszymi produktami, które powinnam kupić, a są przez was sprawdzone i polecane? Chodzi mi o podkład, bronzer, róż i głównie kosmetyki do twarzy, w mniejszym stopniu te do oczu. Myślę, że potrzebuję lekkiego lub średniego krycia (myślałam o kosmetykach mineralnych) nie mam żadnych większych wyprysków, pojedyncze, owszem, zdarzają się, za to mam kłopoty z zaczerwienioną skórą, workami pod oczami i przebarwieniami nad ustami w miejscach, gdzie pojawia mi się trądzik (pomysły, jak się tego pozbyć?). Bardzo by mi też zależało na poleceniu pędzli. Czytałam o tych z Hakuro, Sigmy, Eco Tools i naprawdę nie wiem, za które się zabrać, żeby nie okazały się liche, bo jestem oszczędną osobą. Myślałam nad zestawem 10 pędzli z Hakuro. Moja twarz jest owalna, mam troszkę małe, lekko kocie, ale dość "napigmentowane" niebieskim oczy, szczupły, ale trochę długi nos (eh) i całkiem ładne, pełne usta. Chciałabym optycznie wyszczuplić policzki i makijażem otworzyć oko.
Wiem, że prośba długa i pogmatwana, ale bardzo by mi zależało, bo wciągnęłam się w świat makijażu Plus jestem bardzo wmieszana w bioetykę, więc prosiłabym o produkty cruelty-free, więc L'Oreal (chociaż tu są ostatnio wątpliwości), Bobbi Brown, MAC czy Max Factor odpadają na pierwszej linii.
Bardzo dziękuję za jakiekolwiek rady dotyczące pierwszy zakupów
Vegetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 11:35   #282
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać? Jak się malować?

Mam 25 lat.

Moja twarz nie jest idealna, co widać na zdjęciach, mam cerę mieszaną z różnymi zaskórnikami tu i tam. Jak widać mam bardzo widoczne sińce.

1. czy z racji z tego, iż nie mam zbyt wielu zaskórników (tak mi się wydaje) nie muszę używać podkładów/jeśli powinnam to jakie wybrać?
2. czy na sińce pod oczami najlepsze są płynne zielone korektory?
3. czy powinnam maskować nos (wg mnie jest za duży) i czoło (wg mnie jest za wysokie)?
4. jaki mam kształt twarzy?

Dotychczas oprócz tuszowania nakładałam dwa cienie na powiekę, biała kredka na linię wodną. kresek nie umiem rysować. Czekam aż mi jeszcze "urosną" brwi i wtedy chce im dać kształt łuku.
5. czy warto nauczyć się robić kresek przy opadającej powiece?
6. czy lepiej regulować brwi pęsętą czy trymerem?

Ust nie maluję od kiedy moja grna warga sie odbarwiła.
7. czy ta warga mogła się odbarwić od szminki/błyszczyka?
8. moje usta nie wymagają korekty?

Dodałam też zdjęcie moich włosów - ogólnie jestem chodnym typem (tak wiec mocne, jaskrawe kolory nie są dla mnie). Koloru włosów nie zamierzam zmieniać, ani długości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (94,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (84,7 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez Normotonia
Czas edycji: 2015-02-19 o 17:24
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 18:53   #283
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość


1. czy z racji z tego, iż nie mam zbyt wielu zaskórników (tak mi się wydaje) nie muszę używać podkładów/jeśli powinnam to jakie wybrać?
Nie ma przymusu stosowania podkładów. Mimo to, dobrze dobrany podkład/krem BB niewątpliwie doda Ci urody, nie chodzi tu tylko o zamaskowanie zaskórników ale ogólnie o wyrównanie kolorytu cery wygładzenie jej, dodanie blasku jeśli tego potrzeba.



Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
2. czy na sińce pod oczami najlepsze są płynne zielone korektory?
nie, nigdy w życiu! kup sobie płynny korektor w odcieniu brzoskwiniowym.

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
3. czy powinnam maskować nos (wg mnie jest za duży) i czoło (wg mnie jest za wysokie)?
Żeby dobrze wymodelować twarz, trzeba trochę wprawy. Nie umiesz - możesz ćwiczyć w domu, z naciskiem na: nie wychodź do ludzi jeśli dobrze tego nie opanujesz. Wysokie czoło najlepiej jest po prostu zamaskować odpowiednią grzywką.



Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość

Dotychczas oprócz tuszowania nakładałam dwa cienie na powiekę, biała kredka na linię wodną. kresek nie umiem rysować. Czekam aż mi jeszcze "urosną" brwi i wtedy chce im dać kształt łuku.
5. czy warto nauczyć się robić kresek przy opadającej powiece?
tak. nie musisz jej wywijać do góry nie wiadomo jak, wystarczy, że narysujesz linię przy rzęsach (choćby cieniem) i ładnie ją zakończysz. Kup sobie do tego skośny pędzelek. Przyda się również do podkreślania brwi. Nie próbuj na siłę nadać im sztucznego, wymarzonego kształtu rysując je na nowo, będzie to wyglądało po prostu dziwnie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 19:54   #284
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Jaki makijaż?

Na codzień maluje tylko oczy - tusz, dwa cienie, biała kredka na linię wodną. Podkreślam brwi i tyle. Żadnego podkładu, korektora czy pudru. Ust też nie podkreślam. Aczkolwiek chce zmienić coś w wyglądzie mojej twarzy, również ze względu na mój wiek (chociaż i tak większość osób daje mi 7 lat mniej)

Edytowane przez Normotonia
Czas edycji: 2015-02-19 o 17:23
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:08   #285
barszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Białystok!
Wiadomości: 157
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Z samymi kosmetykami zbytnio nie pomogę, ale co do pędzli to polecam zakup na ebayu. Ja utrafiłam zestaw czterech pędzli (kabuki, do pudru/konturowania, języczkowy do korektora, ogonek do rozcierania cieni) za mniej niż 13 złotych, wysyłka darmowa. Po ponad miesiącu są nadal jak nowe, włosie nie wypada, używa się ich absolutnie świetnie.
Z podkładem sprawa jest gorsza, ale jeśli nie potrzebujesz mocnego krycia to może krem bb i o prostu lepszy korektor?
I najpierw pielęgnacja. Skóra mieszana też potrzebuje nawilżenia, nawet to tłuste czoło. Więc najpierw proponowałabym, żebyś zainwestowała więcej w doprowadzenie skóry do lepszego stanu. Co dermatolog Ci powiedział? Dostałaś jakieś zalecenia?
__________________
przepraszam za brak polskich znakow
barszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:57   #286
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Jaki makijaż?

Tych brwi nie powinnaś podkreślać tylko nadać im "jakiś" kształt...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 23:54   #287
Vegetus
Przyczajenie
 
Avatar Vegetus
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Czy pędzle są jakiejś konkretnej firmy? Próbowałam kremów BB, ale nie zakryły tego, co powinny. Dalej miałam przebarwienia (lekkie), pojedyncze wypryski były widoczne, a sam krem nie utrzymał się długo i nie podobało mi się, jak wygląda. Chyba był trochę za ciemny, mimo że wzięłam najważniejszy odcień. Plus podkreślił moje suche skórki nad ustami, które są moim problem, bo rzekomo w strefie T mam skórę tłustą, ale pod nosem oprócz bardzo bolesnych pryszczy poniewierają się takie rzeczy. I dlatego mam problem z dopasowaniem właściwości podkładu do mojego typu skóry. Myślałam nad mineralami. Moja skóra nie wygląda źle, jest w całkiem dobrym stanie, masakra wychodzi na czas pobudzenia się hormonów, ale akurat tak mi się ten cykl uregulował, że za każdym razem mam jakieś wyjście lub wyjazd i nie chcę straszyć wulkanami na twarzy. Na codzień jest naprawdę dobrze, ale mogłoby być lepiej (worki pod oczami i leciutkie zaczerwienienia). Tak więc pryszcze i suche skórki występują razem w konkretnym okresie. Dziękuję za odpowiedź
__________________
"The greatness of humanity is not in being human, but in being humane."
"No amount of noise will wake someone who is pretending to be asleep."
Vegetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 16:41   #288
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Jak podkreślać moje oczy?

Dla mnie najważniejszy jest makijaż oczu - na zdjęciach został przedstawiony mój "makijaż oczu".
Jak podkreślać moje oczy i brwi?
Brwi zamierzam wyregulować, tylko czekam aż jeszcze urosną.
Kresek na powiekach nie umiem robić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 011.jpg (81,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 012.jpg (60,3 KB, 35 załadowań)
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:16   #289
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak podkreślać moje oczy?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Dla mnie najważniejszy jest makijaż oczu - na zdjęciach został przedstawiony mój "makijaż oczu".
Jak podkreślać moje oczy i brwi?
Brwi zamierzam wyregulować, tylko czekam aż jeszcze urosną.
Kresek na powiekach nie umiem robić.
to już trzeci Twój wątek na tym forum z zapytaniem o makijaż dla Ciebie - no ileż można?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 19:24   #290
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Jak podkreślać moje oczy?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
to już trzeci Twój wątek na tym forum z zapytaniem o makijaż dla Ciebie - no ileż można?
3ci? Chyba 30....
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 00:17   #291
cda1cf8dd8475ebf9b3fe10d4f48bf009600b9f5_61807fa4c74e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 179
Dot.: Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać? Jak się malować?

wedłog mnie nie pasuje Ci ten niebieski na powiekach,postawilabym na beze i przedewszystkim bym wytuszowala mocno rzesy ,bo twoje oczy wybacz są bez wyrazu ..troszke podkladu jednak bym uzyla na Twoim miejscu
cda1cf8dd8475ebf9b3fe10d4f48bf009600b9f5_61807fa4c74e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 06:25   #292
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać? Jak się malować?

Dziękuję
I obiecuję, że tematów tego typu nie będzie
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:16   #293
cda1cf8dd8475ebf9b3fe10d4f48bf009600b9f5_61807fa4c74e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 179
Dot.: Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać? Jak się malować?

proponuje wydac okolo 80 zl i wybrac sie do wizazystkidoradzi,podpo wie,umaluje
cda1cf8dd8475ebf9b3fe10d4f48bf009600b9f5_61807fa4c74e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 07:09   #294
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jakich kosmetyków do makijażu powinnam używać? Jak się malować?

[1=cda1cf8dd8475ebf9b3fe10 d4f48bf009600b9f5_61807fa 4c74e6;46455638]proponuje wydac okolo 80 zl i wybrac sie do wizazystkidoradzi,podpo wie,umaluje[/QUOTE]

To jest dobry pomysł
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 11:44   #295
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Może poproś o jakieś próbki podkładów w aptece? Te drogeryjne często pogarszają stan cery, więc nie radziłabym. (Są czasem wyjątki oczywiście, ale rzadko). Z aptecznych polubiłam się z Pharmaceris matującym, vichy normaderm i la roche posay toleriane, ale muszę wspomnieć, że mam skórę trądzikową i tłustą, wiec nie wiem jak to będzie się miało na twojej. Wiadomo, każda skóra jest inna. Z minerałów używałam tylko podkład Lily Lolo, nawet dobrze się sprawdził, nie podkreśla niedoskonałości, suchych skórek i myślę że dla twojej mieszanej skóry będzie idealny, aczkolwiek najlepiej najpierw zamówić sobie próbki Innym rozwiązaniem może być jakiś lekki podkład, np. z bourjois healthy mix, a tam, gdzie skóra ci się błyszczy po prostu puder matujący. Z niższej półki jest dobry essence all about matt (kwc) lub mój ulubiony z manhattana: (kwc) Korektor najlepszy jaki mogę polecić to chyba catrice camouflage cream dostępny za ok.10zł w każdej Naturze. Tutaj masz do niego link (kwc)

Edytowane przez VioletRose
Czas edycji: 2014-05-18 o 11:52
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:48   #296
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Cytat:
Napisane przez Vegetus Pokaż wiadomość
Czy pędzle są jakiejś konkretnej firmy? Próbowałam kremów BB, ale nie zakryły tego, co powinny.
używałaś drogeryjnych czy azjatyckich? bo to są 2 różne bajki. Ja polecam Ci zestaw krem BB + korektory + puder matujący (najlepiej lekko wpadający w żółć). Pod oczy kup sobie korektor w odcieniu brzoskwinki, płynny, specjalnie na ten obszar przeznaczony. Na pojedyncze wypryski u mnie świetnie sprawdza się niesamowicie mocno napigmentowany i szybko zasychający Collection (rozsławiony również na YT). Pędzle - jak najbardziej polecam Hakuro. Cena względnie niska a jakość świetna, posłużą Ci latami. Co do makijażu oka, zapraszam do mnie na bloga, może coś sobie podpatrzysz.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 18:22   #297
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Ja polecam pędzle Eco Tools. Ja zakupiłam z polecenia sławnej makijażystki, kiedy potrzebowałam pędzle na lekcje wizażu. Jest to prosty zestaw najważniejszych pędzli. Kupiłam je w zestawie za ok 60 złotych i sprawdzają się naprawdę dobrze.
Wklejam Ci link do tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=bICh...myDiID1ASMA4Dg
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 08:42   #298
Gotta dash
Przyczajenie
 
Avatar Gotta dash
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

pamiętam jak ponad rok temu też raczkowałam w makijażu. Baaardzo dużo przy wyborze kosmetyków i akcesoriów do makijażu pomogły mi właśnie vlogerki. Najlepiej znaleźć vlogerkę która ma podobny rodzaj cery lub typ urody do twojej wtedy będziesz wiedziała bo może się u ciebie sprawdzić co do pędzli to z czystym sercem polecam Maestro (moje pierwsze pędzle) i Hakuro. O kosmetykach poczytaj/posłuchaj wtedy najlepiej będziesz wiedziała jaki kosmetyk będzie odpowiedni dla ciebie, ale ostatecznie wszystko musisz sprawdzić na własnej skórze
__________________
http://gotta-dash.blogspot.com
Gotta dash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 21:20   #299
neciurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Pierwsze kroki w makijażu - problemy

Hej dziewczyny! Korzystając z okazji , iż to jest mój pierwszy post, to chciałam się z wami przywitać W mojej makijażowej przygodzie bardzo pomogły mi pędzle z Hakuro. Są w miarę tanie, a niektóre z nich są porównywalne do tych droższych typu Maestro etc. Na yt jest bardzo dużo recenzji na ich temat (stąd też dowiedziałam się o ich istnieniu :P). Są bardzo pomocne w stawianiu pierwszych kroków w makijażu
neciurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 19:06   #300
MAGDALENA MIS
Przyczajenie
 
Avatar MAGDALENA MIS
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Angry Co z tą twarza;)?

Dziewczyny,jestem tu nowa,i mam malutkie doświadczenie w makijażu:/Chciałabym coś zmienić,ale nie mam pojęcia jak się pomalować,aby nie wyglądąc sztucznie,byłam na profesjonalnych sesjach,ale za każdym razem gdy mnie pomalują widzę w lustrze kogoś dziwnego Na załączonym zdjęciu mam następujący make-up;
Twarz-puder transparentny,mineralny Angel Dust(Nie stosuję korektora ani podkładu)
Oczy-Lily Lolo tusz do rzęs brązowy jedna warstwa plus na górnej powiece cieniutko cień mineralny w złotym odcieniu,ale tylko przy linii rzęs
Usta-Malinowy błyszczyk plus pomadka ochronna wiśniowa od Nivea
Moje brwi są w wiele lepszym stanie,rzęsy też,w końcu są naprawdę dłuuuuugieZdjęcie jest sprzed miesiąca.Troszkę mi wstyd,w końcu jestem na kosmetologii,robię kursy wizażu,a nie wiem jak się pomalować.Będę wam wdzięczna za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 1.jpg (19,9 KB, 171 załadowań)
__________________
magdalena
MAGDALENA MIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.