Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz. IV! - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy boisz się porodu?
Nie 16 50,00%
Ani trochę 16 50,00%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-02, 16:38   #2941
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Jeszcze nie rodziłam, będę pierwszy raz, ale z tego co mi powiedziano, pozycja zależy tylko i wyłącznie ode mnie. Mam do dyspozycji piłki, wannę, barierki itd.
Warunki są pewnie różne, w różnych miejscach- tak jak w Polsce.
Ale nie odzywam się już, bo każda wie lepiej.
Dokładnie, wszystko zależy od miejsca na pewno Tak samo jak u nas jest różnie w zależności od szpitala tak samo pewnie w Anglii i w Niemczech Wszędzie znajdziemy lepsze i gorze warunki szpitalne także nie ma co generalizować


A ja też już się nie będę wgłębiać w temat, tyle że ja już mam podejście "na luzie" i się nie przejmuję jak wcześnie, każdy ma swoje "racje" i tyle, trzeba to zaakceptować


I dziewczyny postawa: "Nie piszę bo mam inne zdanie a nie chcę się "kłócić" to trochę przesada Po to jest forum, żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie
I nie powstrzymujmy się przed pisaniem tego co myślimy, powstrzymajmy się tylko od złośliwego komentowania i bezsensownych kłótni
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:45   #2942
pentuerka
Rozeznanie
 
Avatar pentuerka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 802
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Hej Dziewczyny.

Mam pytanie czy któras z Was ma zbędny kod rabatowy - 40 PLN na zolando.pl ? Wykorzystałam juz 2, ale upatrzyłam sobie piękny płaszczyk i chenie bym go zakupiła, ale kurcze dogi.
pentuerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:48   #2943
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość


I dziewczyny postawa: "Nie piszę bo mam inne zdanie a nie chcę się "kłócić" to trochę przesada Po to jest forum, żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie
I nie powstrzymujmy się przed pisaniem tego co myślimy, powstrzymajmy się tylko od złośliwego komentowania i bezsensownych kłótni

tez tak mysle...
zwłaszcza ze nawet nie wiem ogolnie na czym ta innosc ma polegac ,

no i dalej nie wiem o co chodzi z Tracy hogg , az boje sie czytac, bo moze potem wychdzą z niej jakies kwiatki?
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:56   #2944
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość

I dziewczyny postawa: "Nie piszę bo mam inne zdanie a nie chcę się "kłócić" to trochę przesada Po to jest forum, żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie
I nie powstrzymujmy się przed pisaniem tego co myślimy, powstrzymajmy się tylko od złośliwego komentowania i bezsensownych kłótni
Napisała ta co się wyprowadzała z wątku.

Ale po co mamy pisać jakie mamy zdanie w kwestii wychowania, skoro każda robi jak uważa? Nie musze się tym swoim zdaniem dzielić, zwłaszcza jak wiem jakie zdanie mają inne dziewczyny, bo nie mam ochoty na przekonywanie, wytaczanie argumentów itd. I Butter chyba chodzi o to samo, czyli o przekonywanie się nawzajem kto ma większą rację.

Zresztą widać to nawet w tym co piszesz zuken, nie chcemy czegoś napisać to nas przekonujesz, że trzeba pisać bo to forum.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:56   #2945
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Dziewczyny mam pytanie z serii glupich ale na prawde nie wiem
od 3 dni jestem ciagle glodna nawet jak zjem to po krotkim czasie znowu czuje glod, czy to jest mozliwe ze mala sie czegos domaga i dlatego jestem ciagle glodna ? czy cos sobie wymyslilam
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:58   #2946
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie z serii glupich ale na prawde nie wiem
od 3 dni jestem ciagle glodna nawet jak zjem to po krotkim czasie znowu czuje glod, czy to jest mozliwe ze mala sie czegos domaga i dlatego jestem ciagle glodna ? czy cos sobie wymyslilam
Taki okres, ja też ciągle jestem głodna i to tak głodna głodna, że mnie brzuch boli. Jak możesz jeść to jedz.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 16:58   #2947
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mam dwie paczki podkładów i dwa te do położenia na łóżko, mam nadzieję, że wystarczy bo inaczej tż będzie latał po aptekach.
Jakie to są podpaski giganty? Jedyne co mi się kojarzy, to te długie alwaysy na noc, ja nie ogarniam, jestem tamponowa. Chusteczek nie biorę, najwyżej mi dowiozą.



U mnie we wszystkich szafach i komodach są powkładane "pachnące szafy" z rossmanna, niektóre tylko zapachowe a niektóre tfu tfu na mole. Nie lubię kiedy ubrania pachną meblem albo nie pachną wcale.

Znowu śnił mi się poród, zerwałam się z łóżka o 3.30 z krzykiem. Odeszły mi wody jak byłam na jakimś urlopie w ciepłych krajach i myślałam, że to tylko pot z tyłka a potem poszłam do łazienki i polało się morze krwi, dosłownie nie mogłam wstać z kibelka bo ciurkiem mi leciała ta krew.

Dołączam do grona mężów-jełopów. Wczoraj usłyszałam, że w przerwach między przewijaniem, karmieniem i kąpaniem młodego będzie super dużo czasu, żeby odpisywać na maile kontrahentom i dogadywać zamówienia. Ja będę leżeć i dochodzić do siebie a on zajmie się dzieckiem i firmą.

Nie pijcie zielonego frugo, jest pyszne a potem pół dnia się zdycha na zgagę.
zgadza się ja po nim tez mam zgage

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Odebrałam 3 przesyłkę dziś, doszedł laktator.


Naszym rodzicom i ogólnie rodzinie też ciężko szło zrozumieć, że jak to "bez bujania i kołysania" spać i wogóle nie bujać????? Ale pochwalili to, jak Młody zaczął "swoje" ważyć i nie trzeba było mdleć bujając, tylko odkładaliśmy do łóżeczka i gotowe.

Gdzie masz brzuszek na boga?! Odczepiłaś? Piękna PM i gratulacje

Bez przesady, nie ma co uogólniać. Mi tam pokój rodzinny 1 osobowy do szczęścia potrzebny nie był, no chyba, że miałabym jakąś marudną współlokatorkę, a tak to chociaż w Wigilię miałam do kogo gębę otworzyć, jak Tż o północy poszedł do domu. U nas sale poporodowe są 2 osobowe, z łazienką i wc, sala porodowa pojedyncza z dostępem do łazienki i prysznica, możesz chodzić, skakać na piłce, rodzic na materacu, itd, itd. Nie jest źle, opieka też ok.
Wolę tak, niż jak np w Anglii, gdzie dziecka przez pierwsze 3 m-ce ciąży nie ratują, a rodzisz najczęściej tylko na leżąco, jak kłoda.
nie wiem skad te wnioski ale pierwsze slysze ze w uk lezy się jak kloda, pozycja zależy od rodzącej ze znieczuleniem niema problemu, z porodem w wodzie tez, warunki w szpitalu tez super
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 17:00   #2948
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Taki okres, ja też ciągle jestem głodna i to tak głodna głodna, że mnie brzuch boli. Jak możesz jeść to jedz.

no wlasnie mnie tez i sie przerazilam az
ale ja nie moge jesc duzych porcji tylko male bo nie dosc ze zgaga to jeszcze mi nie dobrze i mi sie wszystko cofa
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:02   #2949
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Chyba wiem o co Ci chodzi, też się wolę nie wypowiadać bo po pierwsze zginę w dyskusji bo "nie mam doświadczenia" a druga sprawa mamy chyba podobne zdanie znaczy się inne...
No właśnie, to kolejna kwestia, że jak się nie ma dziecka, to często nie za bardzo jest prawo do poruszania takich kwestii

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość

I dziewczyny postawa: "Nie piszę bo mam inne zdanie a nie chcę się "kłócić" to trochę przesada Po to jest forum, żeby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie
I nie powstrzymujmy się przed pisaniem tego co myślimy, powstrzymajmy się tylko od złośliwego komentowania i bezsensownych kłótni
Zuken, tak, od tego jest forum. Ale też od tego, żeby miło wspólnie oczekiwać dzieciaczków.
Nie chcę sobie skwaszać atmosfery innym zdaniem
Nie raz już wyrażałam swoje zdanie i potem się z tego robiła jakaś wielka dyskusja nie za przyjemna i nie mam na to do końca ochoty. Zazwyczaj podszyta właśnie tekstami 'nie masz dzieci, co możesz wiedzieć' bądź 'jasne, teoria teorią, a jak pojawi się dziecko to ...'...


Dziewczyny, które planują kp, jak zamierzacie zaczynać, tzn. od razu wyeliminować pewne produkty, czy najpierw jeść raczej wszystko, a w razie jakichś problemów eliminować?
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:04   #2950
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Napisała ta co się wyprowadzała z wątku.

Ale po co mamy pisać jakie mamy zdanie w kwestii wychowania, skoro każda robi jak uważa? Nie musze się tym swoim zdaniem dzielić, zwłaszcza jak wiem jakie zdanie mają inne dziewczyny, bo nie mam ochoty na przekonywanie, wytaczanie argumentów itd. I Butter chyba chodzi o to samo, czyli o przekonywanie się nawzajem kto ma większą rację.

Zresztą widać to nawet w tym co piszesz zuken, nie chcemy czegoś napisać to nas przekonujesz, że trzeba pisać bo to forum.
Każdego mogą czasami ponieść emocje nie uważasz? Chyba w ciąży to często spotykane i nie powinno dziwić

Spoko nie chcesz, nie pisz, Twój wybór... Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać

Tylko nie piszcie rzeczy w stylu: "Nie będę się wypowiadać bo mam inne zdanie niż większość"
Jak ktoś się nie chce wypowiadać na dany temat to niech tego po prostu nie robi bo to tak samo jakbym napisała: "Mam coś na myśli ale nie powiem Wam co"
Po co takie gadanie


Zaczarowana myślę, że to normalne, że taki etap ciąży po prostu albo po prostu taki dzień Nie masz się co martwić, na pewno mała ma wszystko czego potrzebuje u Ciebie w brzuszku

Ja dzisiaj już drugi dzień pochłaniam wszystko jak odkurzacz Zjem jedno i zastanawiam się co zjeść następne Właśnie wcinam loda
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:05   #2951
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które planują kp, jak zamierzacie zaczynać, tzn. od razu wyeliminować pewne produkty, czy najpierw jeść raczej wszystko, a w razie jakichś problemów eliminować?
u mnie w szpitalu jest doradctwo laktacyjne i po porodzie przychodzi babka i mowi co wolno a czego nie, wiec w sumie sie na razie w ten temat nie wglebiam
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 17:06   #2952
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Napisała ta co się wyprowadzała z wątku.

Ale po co mamy pisać jakie mamy zdanie w kwestii wychowania, skoro każda robi jak uważa? Nie musze się tym swoim zdaniem dzielić, zwłaszcza jak wiem jakie zdanie mają inne dziewczyny, bo nie mam ochoty na przekonywanie, wytaczanie argumentów itd. I Butter chyba chodzi o to samo, czyli o przekonywanie się nawzajem kto ma większą rację.

Zresztą widać to nawet w tym co piszesz zuken, nie chcemy czegoś napisać to nas przekonujesz, że trzeba pisać bo to forum.
Tak The Fall, o to mi chodzi
Z takich rozmów zazwyczaj robi się właśnie wytaczanie argumentów, gdzie żadna ze stron nie odpuszcza, a polega to własnie na licytowaniu się, a nie rozsądnej wymianie zdań

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie z serii glupich ale na prawde nie wiem
od 3 dni jestem ciagle glodna nawet jak zjem to po krotkim czasie znowu czuje glod, czy to jest mozliwe ze mala sie czegos domaga i dlatego jestem ciagle glodna ? czy cos sobie wymyslilam
Mi się też chce ciągle jeść niestety.
Ciągle mam na coś ochotę.
Jak możesz i jedzenie sie utrzymuje, to jedz może małe porcje często
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:09   #2953
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które planują kp, jak zamierzacie zaczynać, tzn. od razu wyeliminować pewne produkty, czy najpierw jeść raczej wszystko, a w razie jakichś problemów eliminować?
Ja będę jeść wszystko z przewagą rosołu z marchewką. Ostatnio mam straszną fazę na rosół z marchewką.

Moja dieta jest raczej uboga, więc będzie mi łatwo eliminować potencjalnie niebezpieczne rzeczy, dlatego planuję jeść normalnie.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:10   #2954
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Butter tak jak napisałam spoko nie chcesz się wypowiadać w jakimś temacie to przecież nikt Cię nie będzie zmuszać

Ja już nie raz napisałam swoje zdanie, zostałam za to potępiona ale żyję i mam się dobrze Teraz po prostu podchodzę do forum z większym luzem

Niektóre posty czy tematy omijam jak mi nie odpowiadają ale nie piszę: "Napisałabym coś Wam ale nie napiszę bo mam inne zdanie" po prostu się nie odnoszę do danego tematu i tyle


Co do karmienia to raczej trzeba właśnie od początku zrezygnować z wielu rzeczy a później stopniowo wprowadzać nowe produkty
Ta druga opcja raczej nie przejdzie bo skąd będziesz wiedziała jak będziesz jadła wszystko i dziecku wyjdzie uczulenie co go konkretnie uczuliło? I tak będziesz musiała wyeliminować wszystko co może powodować uczulenie a nie po jednym produkcie bo raczej za długo by to trwało...
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:10   #2955
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
Oh shit! Wspolczuje.


Z tego co mi wiadomo, to rozliczyc vat na materialy budowlane moga osoby, ktore: dokonaly zakupu nieruchomosci/otrzymaly pozwolenie na budowe po 1stycznia 2014. Poza tym, nie posiadaja i nie posiadaly na wlasnosc domu/mieszkania. Ja tez sie nie łapie w to i bardzo ubolewam, bo faktur mam tyle ze hohhoho a bede miala jeszcze wiecej. Jednak duzo pieniedzy moznaby bylo w ten sposób odzyskac. Ale niestety
oni w tym skarbowym sami do końca nie wiedzą, co chwilę coś się zmienia


Cytat:
Napisane przez justa_1978 Pokaż wiadomość

A tak niesmialo zapytam... jak tam u Was kobialki z waga??? U mnie waga pomiedzy 9 a 10 kg (35tc), ale to jeszcze 4-5 tygodni.... Optymistycznie patrzac, jesli bede miala cc, to moze z 2-3....
ja mam ok 9,5 kg na plusie


Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość


Dziewczyny, które planują kp, jak zamierzacie zaczynać, tzn. od razu wyeliminować pewne produkty, czy najpierw jeść raczej wszystko, a w razie jakichś problemów eliminować?
na początku będę stosowała dietę i powoli wprowadzała kolejne produkty

Butter, Zuken ja bym chętnie poznała wasze zdanie


Ja chętnie bym spała z takim maluszkiem, ale boję się, że w nocy mogę uderzyć albo przycisnąć
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:12   #2956
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość

Mi się też chce ciągle jeść niestety.
Ciągle mam na coś ochotę.
Jak możesz i jedzenie sie utrzymuje, to jedz może małe porcje często
a najlepsze jest to ze bym tylko chleb z maslem jadla
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:12   #2957
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Halinka uważaj na przyprawy, bo po nich dziecko może dostać strasznych boleści brzuszka
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:14   #2958
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Każdego mogą czasami ponieść emocje nie uważasz? Chyba w ciąży to często spotykane i nie powinno dziwić

Spoko nie chcesz, nie pisz, Twój wybór... Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać

Tylko nie piszcie rzeczy w stylu: "Nie będę się wypowiadać bo mam inne zdanie niż większość"
Jak ktoś się nie chce wypowiadać na dany temat to niech tego po prostu nie robi bo to tak samo jakbym napisała: "Mam coś na myśli ale nie powiem Wam co"
Po co takie gadanie


Zaczarowana myślę, że to normalne, że taki etap ciąży po prostu albo po prostu taki dzień Nie masz się co martwić, na pewno mała ma wszystko czego potrzebuje u Ciebie w brzuszku

Ja dzisiaj już drugi dzień pochłaniam wszystko jak odkurzacz Zjem jedno i zastanawiam się co zjeść następne Właśnie wcinam loda
Spoko, emocje normalna rzecz.

Ale Ty z drugiej strony piszesz "Tylko nie piszcie rzeczy w stylu...", a to przepraszam cenzurę jakąś wprowadzam?

No i po co się czepiać słówek, dyskusja bezsensowna o to kto ma "większą rację".
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:17   #2959
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Uprasowałam 11 pieluch tetrowych i mam dość , przypomniałam sobie jak bardzo nienawidzę prasować i nawet te małe urocze ubranka mnie do tej czynności nie zachęcają

Mierzę dzisiaj cukier po obiedzie a tam 140 , ja już przerażona zaczynam analizować co takiego zjadłam ,aż tu nagle mnie oświeca ,że do obiadu zjadłam nektarynkę i przed mierzeniem nie umyłam rąk ,więc lecę myję ręce i mierzę znowu a tam tylko 94 więc odetchnęłam z ulgą


Orientujecie się może czy dojrzałość łożyska ma jakiś związek z terminem porodu??


Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Taki okres, ja też ciągle jestem głodna i to tak głodna głodna, że mnie brzuch boli. Jak możesz jeść to jedz.
ja też jestem ostatnio non stop głodna
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 17:19   #2960
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Halinka uważaj na przyprawy, bo po nich dziecko może dostać strasznych boleści brzuszka
U mnie z przypraw to tylko sól, pieprz, czasami trochę papryki w proszku i odrobina warzywka do zupy. Myślę, że to bezpiecznie. Dzięki za ostrzeżenie.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:21   #2961
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

ja raczej dużo wyeliminuje moja znajoma jadla wszystko i nie mogla dac rady takie maleństwo miało kolki

co do spania to ja raczej będę odkladac do luzeczka bo my się jednak boimy ze byśmy maleństwo przydusili
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:30   #2962
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
ja raczej dużo wyeliminuje moja znajoma jadla wszystko i nie mogla dac rady takie maleństwo miało kolki
Mi koleżanka z Niemiec przyśle sab simplex, więc kolki nam nie straszne.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:31   #2963
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Ja będę jeść wszystko z przewagą rosołu z marchewką. Ostatnio mam straszną fazę na rosół z marchewką.

Moja dieta jest raczej uboga, więc będzie mi łatwo eliminować potencjalnie niebezpieczne rzeczy, dlatego planuję jeść normalnie.
Aaa..no to jak masz ubogą dietę, to będzie łatwiej.
Ale to wynika z tego, że nie lubisz wielu rzeczy?

Bo ja to jestem na maksa wszystkożerna
Ostatnio np. miałam ochotę, uwaga, uwaga na kaszankę! gdzie generalnie nie przepadam za takim jedzeniem

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Butter tak jak napisałam spoko nie chcesz się wypowiadać w jakimś temacie to przecież nikt Cię nie będzie zmuszać

Ja już nie raz napisałam swoje zdanie, zostałam za to potępiona ale żyję i mam się dobrze Teraz po prostu podchodzę do forum z większym luzem

Niektóre posty czy tematy omijam jak mi nie odpowiadają ale nie piszę: "Napisałabym coś Wam ale nie napiszę bo mam inne zdanie" po prostu się nie odnoszę do danego tematu i tyle


Co do karmienia to raczej trzeba właśnie od początku zrezygnować z wielu rzeczy a później stopniowo wprowadzać nowe produkty
Ta druga opcja raczej nie przejdzie bo skąd będziesz wiedziała jak będziesz jadła wszystko i dziecku wyjdzie uczulenie co go konkretnie uczuliło? I tak będziesz musiała wyeliminować wszystko co może powodować uczulenie a nie po jednym produkcie bo raczej za długo by to trwało...
Hehhe.. ok Zuken, napiszę tylko 2 zdania, które pewnie nakreślą jakoś to, co myślę.
Generalnie uważam, że należy dać dziecku wszystko to, czego potrzebuje dla prawidłowego rozwoju, a dotyku, bliskości itp potrzebuje. Na samym początku potrzebuje jej bardzo, bo to daje mu poczucie bezpieczeństwa. I to, że teraz dzieci sa 'wychowywane' inaczej, zasypiają same itp, to nie znaczy, że jest to dla nich optymalne. Myślę, że wynika to bardziej z wygody rodziców niż myślenia o tym, czego dziecko potrzebuje.

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość

na początku będę stosowała dietę i powoli wprowadzała kolejne produkty

Butter, Zuken ja bym chętnie poznała wasze zdanie
No widzisz, ja też tak myślałam, żeby tak robić. Ale np. moja pulmonolog powiedziała, żeby jeść wszystko, a ewentualnie jak zaczną sie problemy odstawiać po kolei produkty potencjalnie najbardziej szkodliwe...

Czyli z czego na początku będzie się składała Twoja dieta? Albo inaczej, co wyeliminujesz?

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
a najlepsze jest to ze bym tylko chleb z maslem jadla
Hmmm...no to akurat ma mało wartości odżywczych. Jakbyś go jakimś pomidorem obrzuciła? Albo ogórem?

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
Uprasowałam 11 pieluch tetrowych i mam dość , przypomniałam sobie jak bardzo nienawidzę prasować i nawet te małe urocze ubranka mnie do tej czynności nie zachęcają


Orientujecie się może czy dojrzałość łożyska ma jakiś związek z terminem porodu??
Ja wyprasowałam 17 tetrowych i 6 flanelowych...i aż nabrałam więcej szacunku dla mamy. Jak sobie pomysle, że bym miała taki proceder codziennie przeprowadzać, to masakra. Chyba bym zaczęła nocnikować dziecko w wieku 2 tygodni

Co do dojrzałości łożyska, to kurcze, chyba mi się cos obiło o uszy, że tak, ale nie wiem, więc nie chcę mącić.
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:31   #2964
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

To ja napiszę, jak jest u nas w Ie. A mianowicie w kwestii porodu, to absolutnie uważam że podejście i warunki są super! Nikt nikogo nie zmusza do rodzenia na plecach, mozna chocby rodzic na głowie, wiem, że tak samo jest w Anglii, bo rodziła tam kuzynka i kilka znajomych, które tam mieszkają. Nia nacinają rutynowo krocza, jest dostep do znieczulenia, dobre warunki higieniczne po porodzie ( łazienka w każdej sali, codziennie czyszczona, dzienne menu zywnosciowe do wyboru, jedzenie smaczne). Co do diety eliminacyjnej po porodzie, tu tego nie stosuja i ja sie równiez nie stosowałam. W wielu pisamch, ksiażkach zarowno anglo jak i polsko języcznych obecnie mozna wyczytać to samo. Trzeba jeść zdrowo i nie wykluczać niczego, zeby pokarm był odżywczy i matka odżywiona. Wykluczenie jakichś składników jedynie w przypadku, gdy stwierdzi się, że dany skladnik szkodzi faktycznie.

Żeby nie było, piszę to co wiem, co wyczytałam co lekarz powiedział, co sprawdziłąm sama w praktyce. Nikogo nie przekonuję do mojego zdania, jedynie podzieliłam się moją wiedzą

Uważam jak Zuken, kazda z nas ma prawo wypowidzieć swoja opinię, każda z nas ma prawo do własnego poglądu na dany temat.
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:32   #2965
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mi koleżanka z Niemiec przyśle sab simplex, więc kolki nam nie straszne.
A co to jest ?
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:35   #2966
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
Uprasowałam 11 pieluch tetrowych i mam dość , przypomniałam sobie jak bardzo nienawidzę prasować i nawet te małe urocze ubranka mnie do tej czynności nie zachęcają

Mierzę dzisiaj cukier po obiedzie a tam 140 , ja już przerażona zaczynam analizować co takiego zjadłam ,aż tu nagle mnie oświeca ,że do obiadu zjadłam nektarynkę i przed mierzeniem nie umyłam rąk ,więc lecę myję ręce i mierzę znowu a tam tylko 94 więc odetchnęłam z ulgą


Orientujecie się może czy dojrzałość łożyska ma jakiś związek z terminem porodu??




ja też jestem ostatnio non stop głodna
Dobrze, że to tylko nektarynka I koniec końców bardzo ładne cukry po obiadku

Co do łożyska to ma to duży związek Są chyba 3 stopnie i jak łożysko jest 3 stopnia to jest już martwe i przez to też może być zasądzone cc wcześniej... Tyle wiem ale nie wgłębiałam się jakoś specjalnie w temat...

Widać dużo z nas ma teraz z tym głodem więc to pewnie taki etap po prostu
Chyba organizm chcę się najeść na zapas pyszności przed rozpoczęciem karmienia hehe


Dziewczyny poszłam pozmywać bo kupka czekała od wczoraj i po 15 minutach stania w jednej pozycji tak mnie zaczęła rwać lewa noga i kręgosłup, że masakra, chyba już się zbytnio do niczego nie nadaję
A tu jeszcze pranie wstawione, trzeba rozwiesić i chciałam jeszcze szafki w kuchni w środku posprzątać Chyba sobie odpuszczę dzisiaj
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:41   #2967
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dobrze, że to tylko nektarynka I koniec końców bardzo ładne cukry po obiadku

Co do łożyska to ma to duży związek Są chyba 3 stopnie i jak łożysko jest 3 stopnia to jest już martwe i przez to też może być zasądzone cc wcześniej... Tyle wiem ale nie wgłębiałam się jakoś specjalnie w temat...

Widać dużo z nas ma teraz z tym głodem więc to pewnie taki etap po prostu
Chyba organizm chcę się najeść na zapas pyszności przed rozpoczęciem karmienia hehe


Dziewczyny poszłam pozmywać bo kupka czekała od wczoraj i po 15 minutach stania w jednej pozycji tak mnie zaczęła rwać lewa noga i kręgosłup, że masakra, chyba już się zbytnio do niczego nie nadaję
A tu jeszcze pranie wstawione, trzeba rozwiesić i chciałam jeszcze szafki w kuchni w środku posprzątać Chyba sobie odpuszczę dzisiaj
Mi się wydaje, że też energii więcej potrzebujemy bo jakby nie było dźwigamy i stąd to dojadanie. Trochę jak po treningu.

Co do aktywności to mam tak samo, ugotowanie obiadu męczy, a to w sumie stanie przy garach tylko.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:41   #2968
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Aaa..no to jak masz ubogą dietę, to będzie łatwiej.
Ale to wynika z tego, że nie lubisz wielu rzeczy?
Oj tak, francuski piesek bardzo. Jogurt tylko w jednym konkretnym smaku, twarożek tylko jednej firmy itd. Wędlin nie lubię wcale, z mięsa właściwie jem tylko indyka, nie lubię mleka, co drugi obiad jest ble. Ale to wygląda w ten sposób, że części rzeczy naprawdę nie lubię bo mi nie smakuje a części dlatego, że mają za dużo kalorii i sobie wmówiłam. Niestety moje posiłki składają się głównie z cyferek.

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
A co to jest ?
Najlepsze krople antykolkowe na świecie (wszyscy dzieciaci znajomi bardzo to podkreślali), do stosowania od urodzenia.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:42   #2969
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dobrze, że to tylko nektarynka I koniec końców bardzo ładne cukry po obiadku

Co do łożyska to ma to duży związek Są chyba 3 stopnie i jak łożysko jest 3 stopnia to jest już martwe i przez to też może być zasądzone cc wcześniej... Tyle wiem ale nie wgłębiałam się jakoś specjalnie w temat...

Widać dużo z nas ma teraz z tym głodem więc to pewnie taki etap po prostu
Chyba organizm chcę się najeść na zapas pyszności przed rozpoczęciem karmienia hehe


Dziewczyny poszłam pozmywać bo kupka czekała od wczoraj i po 15 minutach stania w jednej pozycji tak mnie zaczęła rwać lewa noga i kręgosłup, że masakra, chyba już się zbytnio do niczego nie nadaję
A tu jeszcze pranie wstawione, trzeba rozwiesić i chciałam jeszcze szafki w kuchni w środku posprzątać Chyba sobie odpuszczę dzisiaj
a ja sprzątam po jednej dziennie, bo inaczej nie daje rady zwłaszcza tych na dole ciężko mi się schylić a potem zgaga meczy
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 17:44   #2970
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Brzuch już ciężki, nogi puchną, jeszcze chwila i wybuchnę! Mamy sierpniowe cz.

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Napisała ta co się wyprowadzała z wątku.

Ale po co mamy pisać jakie mamy zdanie w kwestii wychowania, skoro każda robi jak uważa? Nie musze się tym swoim zdaniem dzielić, zwłaszcza jak wiem jakie zdanie mają inne dziewczyny, bo nie mam ochoty na przekonywanie, wytaczanie argumentów itd. I Butter chyba chodzi o to samo, czyli o przekonywanie się nawzajem kto ma większą rację.

.
ja np nie robie jak uwazam, tylko chetnie poznaje zdanie innych i czesto chce poznac te argumenty bo moze akurat do mnie przemowią.\nie czuje sie alfą i omegą, i chętnie korzystam z doswiadczenia innych chociaz akurat mam juz dziecko.

i jak ktos np mowi KP jest złe- to pytam dlaczego ,nie po to by sie kłócic kto ma racje ,tylko poznac poglady innej osoby, bo moze ona akurat wie cos czego ja nie wiem...

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie z serii glupich ale na prawde nie wiem
od 3 dni jestem ciagle glodna nawet jak zjem to po krotkim czasie znowu czuje glod, czy to jest mozliwe ze mala sie czegos domaga i dlatego jestem ciagle glodna ? czy cos sobie wymyslilam
ja tez tak mam..i tez sie zastanawialam co ze mna nie tak..jadłabym cały czas


Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość

Dziewczyny, które planują kp, jak zamierzacie zaczynać, tzn. od razu wyeliminować pewne produkty, czy najpierw jeść raczej wszystko, a w razie jakichś problemów eliminować?

i to jest dobre pytanie ,

przy poierwszym mialam diete drakonsko eliminacyjną...i mam po niej do dzis uraz do kompotu z jabłek

mialam tez ciążę eliminacyjną- bez nabiału

teraz nie wiem co zrobie , potzrbuje natchnienia, tak ze jak dla mnie ostra dyskusja na argumenty pożądana , wtedy dowiem sie wszystkiego za i przeciw i podejme decyzje
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 15:19:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.