Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-13, 22:12   #2101
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A ja chciałabym wiedzieć czy kładziecie dzieci na podłodze w publicznej ubikacji? Bo się okazuje, jak czytam właśnie w innym wątku, że jestem jedną z dwóch osób które sa przeciw
Mnie się to w głowie nie mieści, że ludzie chcą i kłąadą dzieci (na kocyku czy folii) w publicznej ubikacji, jestem jakaś zacofana i ubikacje sa super czyste czy co?
Nigdy mi się to nie zdarzyło, jeśli nie było przewijaka to przewijałam we wózku.
W ogóle bym nie wpadła na taki pomysł...

Tylko, że ja ogólnie z dziećmi bardzo mało chodziłam i chodzę po takich miejscach, więc też nie było wiele okazji. Raz i to całkiem niedawno synka przewijałam na ławce przy placu zabaw bo strzelił sobie nieplanowane kupsko
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 22:15   #2102
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
mój syn po takiej akcji przestał siusiać w krzaczkach - nie ma opcji żeby załatwił którąś ze swoich potrzeb (czy to siku czy kupa) w innym miejscu niż toaleta
Mojej córce wszystko jedno jest, gdzie się załatwi. A najbardziej lubi na świeżym powietrzu Nawet jak przed wyjściem z domu załatwi się, to po kilkunastu minutach woła, że chce siusiu. I szukam ustronnego miejsca z dala od ludzi, placu zabaw... Bo do domu nie ma szans aby dojść
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 22:24   #2103
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

nigdy w toalecie nie przewijałam - w pokojach dla matek, na ławeczce, w portierni, kilka razy w przymierzalni (jak była taka potrzeba to pytałam pracowników danego miejsca gdzie mogę przewinąć i nikt mnie nigdy nie skierował do toalety, zawsze znajdowało się jakieś miejsce) u znajomych też nigdy nikt nie wysłał mnie do toalety - najczęściej odsyłali mnie do sypialni zawsze rozkładałam matę do przewijania, pieluszkę chowałam do reklamówki szczelnie zawiązywałam a otoczenie spryskiwałam mgiełką do ciała i nikt krzywo na mnie nie patrzył

dobrze że mam już duże dziecko i nie zapowiada się że będę miała kolejne bo im więcej czytam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jak się ma małe dziecko to lepiej nigdzie nie wychodzi bo zawsze się znajdzie ktoś komu coś będzie nie w smak
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 07:52   #2104
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

karolca vixen dobrze wiedzieć, że nie tylko moja ma zapędy ekshibicjonistyczne i chce sikać na trawę bez przerwy
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:06   #2105
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk?
- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak?
- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?
- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie?
- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?
- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic?
- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska?
- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę?
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:13   #2106
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

[QUOTE=anettka;47294604]cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk? miałam swoje, ale nie używałam. mała była w tych szpitalnych początkowo zawinięta.
- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak? nie używałam w ogóle. stosowałam korę dębu (herbata z kory dębu w aptece do kupienia, zaparzałam lekko i tym sie podmywałam)
- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić? niby szpital zapewniał, ale miałam swoje
- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie? nie miałam. sklepy mam pod nosem, jakby była potrzeba, to bym wtedy kupiła
- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić? rodziłam w szpitalnej koszuli (dostałam takowa do przebrania się na IP). swoje koszule miałam, ale nie używałam. szpitalne mi wystarczały na te 2 doby..
- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic? ja miałam siateczkowe, jednorazowe.
- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska? używałam tylko do oczek. wody morskiej nie używałam na początku. pierwszy raz przy katarze dopiero (jak miała pół roku)
- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę? miałam rogala do karmienia, ale karmić z tym nie umiałam, więc nie używałam.[/QUOTE]
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:25   #2107
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk?
Ja tetrę używałam tylko do buzi, żeby podetrzeć jak się uleje.
- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak?
Nie
- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?
Zależy od szpitala. Lepiej kilka sztuk mieć na zapas.
- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie?
nie potrzebujesz, zawsze można dokupić
- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?
w koszuli szpitalnej i byłam z tego zadowolona, brudną wywaliłam im do kosza i tyle
- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic?
jednorazowe, zmieniałam chyba 2 razy dziennie
- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska?
do noska też możesz,
- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę?
Rogala obowiązkowo, zarówno do spania dla ciebie jak i do karmienia. Nie wyobrażam sobie karmić bez poduszki. Najważniejsze żeby poszewka była zdejmowana, żeby wyprać.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 09:26   #2108
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Sól fizjologiczna służyła nam do wkraczania do noska, do mycia buzi, można nią też przemywać chłopcom genitalia.
Też miałam dylemat z rogalem, bardzo żałuję, że nie kupiłam od razu, zaoszczędziłabym sobie 4 dób bólu pleców.
Miałam dwie paczki pieluch, podkłady na łóżko dawał szpital, nie miałam.
Mleko miałam w domu, w szpitalu dawali, ale na szczęście karmiłam od początku.
Majtki siateczkowe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:30   #2109
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. Jest to potrzebne? Jeśli tak to ile sztuk?
  • brać, choćby z tego względu, że teraz ciepło i dziecko zamiast w koce owijać, to mona w tetrówkę. Mój syn w takiej właśnie postaci z porodówki wyjechał
- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? Jesli tak to jak?
  • używałam. Tak, jak piszą na opakowaniu, przy czym jako "dystrybutora" używałam buteki z dzióbkiem po małym (ok. 300 ml) napoju.
- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?
  • koniecznie!
- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? Jesli tak to jakie?
  • jeśli chcesz karmić piersią, to nie brać
- w czym rodziłyscie? I czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? Myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?
  • dokładnie tak zrobiłam Kupiłam dużo za duży t-shirt męskim w auchan za 10 zł po porodzie wyrzuciłam do kosza.
- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? Ile kupic?
  • jednorarowe siateczkowe dla mnie były the best. Dłuuugo ich używałam. Ze dwa tygodnie.
- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? Czy mogę ją tez do noska stosować? Czy do noska woda morska?
  • do zdrowego noska to ja bym w ogóle nic nie stosowała. Po co? Noski fizjologicznie oczyszczają się same i nie ma co tego procesu zakłócać. Dopiero w czasie jakichś komplikacji jest sens coś tam psikać.
- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? Czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? Jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę?
  • rogala nie miałam, miałam fasolkę do karmienia. Nie lubiłam na niej karmić. Ale w tej opinii jestem raczej odosobniona, bo większość mam bardzo je poleca.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:34   #2110
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Brumku, no właśnie ja na tej fasolce do karmienia też nie potrafiłam karmić, więc my dwie takie osamotnione wolałam na leżąco, tak na początku tylko karmiłam. a potem to już było mi wszystko jedno
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 09:37   #2111
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
Brumku, no właśnie ja na tej fasolce do karmienia też nie potrafiłam karmić, więc my dwie takie osamotnione wolałam na leżąco, tak na początku tylko karmiłam. a potem to już było mi wszystko jedno
A ja na leżąco nie karmiłam nigdy, nie umiałam W sumie chyba nawet nie próbowałam... Podpierałam sobie łokieć na jednej poduszce, dziecko na drugiej, niedużej. Z nimi mi było wygodnie, bo były "plastyczne", a fasolka twarda i nie chciała się dostosować
I też tylko na początku, a potem to już wszystko jedno
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 10:12   #2112
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk?

Brać, wiele maluchów ulewa weź z 5, dziecko potrafi tak ulać, że się zdziwisz

- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak?

nie użyłam, bo mimo prób obie cc były, ale wiem, że dziewczyny do butelki robiły roztwór i podmywały się

- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?

tak, np. SENI, miałam 10 sztuk - w trakcie porodu kilka poszło, potem też - za przeproszeniem, między nogami będziesz miała samą podpaskę poporodową/ligninę, bez majtek, taki podkład jest wymagany by nie zasyfić całej pościeli

- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie?

a miej, wiesz, kilkanaście zł raczej cię nie zbawi a poszukiwanie np. w nocy mleka przy krzyczącym z głodu dziecku... butelkę małą też miej jakąś - ja co prawda nie skorzystałam, ale dla spokoju miałam - przy czym tak naprawdę marka mleka obojętna, bo i tak nie wiesz czy ew. to akurat mleko dziecku posłuży


- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?

w t-shircie męża, a 2 raz w tunice własnej, takiej... dłuższej koszulce i tyle
a potem i tak zdjęłam


- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic?

wielorazowe, które przeznaczyłam do wywalenia, kupiłam sobie niskie i z powodu cc po prostu rozcięłam od pępka w dół trochę i tyle - kup rozmiar większy niż nosisz, potem musi ci się tam wielki podkład zmieścić, no i nie wiadomo, czy cc się nie skończy jednak (i tak bywa po prostu). Jednorazowe założyłam raz, potwornie odparzały i grzały

- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska?

wygodniejsza do noska woda morska, soli NIGDY nie użyłam, oczka przemywałam płatkiem kosmetycznym zmoczonym letnią wodą

- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę?
szczerze? do szpitala szkoda by mi było zachodu, przy pierwszej córce trochę z tym karmiłam, przy drugiej tylko piersiowej - w nosie miałam, karmiłam na leżąco, na siedząco podkładając zwykłą poduszkę pod łokieć i tyle

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Rogala obowiązkowo, zarówno do spania dla ciebie jak i do karmienia. Nie wyobrażam sobie karmić bez poduszki. Najważniejsze żeby poszewka była zdejmowana, żeby wyprać.
no co ty
przy pierwszej w miarę, ale absolutnie nie uważam tego za niezbędne
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 10:49   #2113
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47295477]szczerze? do szpitala szkoda by mi było zachodu, przy pierwszej córce trochę z tym karmiłam, przy drugiej tylko piersiowej - w nosie miałam, karmiłam na leżąco, na siedząco podkładając zwykłą poduszkę pod łokieć i tyle



no co ty
przy pierwszej w miarę, ale absolutnie nie uważam tego za niezbędne[/QUOTE]
chybaby mi kręgosłup odpadł gdyby nie poducham przyczym miałam zwykłego rogala za 50zł, taka full wypas za 300zł niepotrzebna
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 10:52   #2114
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A ja chciałabym wiedzieć czy kładziecie dzieci na podłodze w publicznej ubikacji? Bo się okazuje, jak czytam właśnie w innym wątku, że jestem jedną z dwóch osób które sa przeciw
Mnie się to w głowie nie mieści, że ludzie chcą i kłąadą dzieci (na kocyku czy folii) w publicznej ubikacji, jestem jakaś zacofana i ubikacje sa super czyste czy co?
Raz mi sie to zdarzyło, byłam w podroży i akurat na stacji nie było przewijaka, a dziecko wymagało bardzo przebrania.W samochodzie nie było miejsca go położyć, wózek był poskładany i zawalony innymi torbami, za zimno na jakiś trawnik wiec nie było wyjścia.
Mały akurat ząbkował i kupy go odparzały, wiec wybrałam mniejsze zło.

Edytowane przez kordelka85
Czas edycji: 2014-07-14 o 10:59
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 10:53   #2115
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
chybaby mi kręgosłup odpadł gdyby nie poducham przyczym miałam zwykłego rogala za 50zł, taka full wypas za 300zł niepotrzebna

Mi też. Dla mnie absolutna konieczność. Na spacery nie biorę, ale w domu lubię mieć wygodę. Na poduszkach jakoś niestabilnie.. A tak mam dwie ręce wolne na przeglądanie wizażu, etc.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:53   #2116
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

To i ja Cię wspomogę odpowiedzią
Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk?

Spakuj sobie chociaż 3-4 szt, lekkie to, miejsca wiele nie zajmuje a przyda się do wszystkiego. U mnie w szpitalu dawali, ale jak urodziłam to oddział był na ful zapakowany i nawet z ubrankami było krucho więc tż dowoził nam nasze z domu.
- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak?
Kupiłam 4 saszetki, zużyłam jedną. Myłam się lactacydem ale polecam pomysł z butelką z dziubkiem i rozpuść sobie najpierw pół saszetki zamiast całej bo jest ciepło i na raz całej saszetki raczej nie zużyjesz a po co ma Ci to stać i się kisić
- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?
Ja w szpitalu zużyłam 2 paczki bella mama i jeszcze niecałą paczkę w domu, czułam się pewniej z podkładem w majtkach aniżeli z podpaską, szczególnie w nocy. Ponadto podkłady nie mają folii/ceraty więc minimalnie ale oddychają
- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie?
Nie kupuj bo może Cię kusić. U mnie w szpitalu jeśli była potrzeba podać mm to mieli swoje
- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?
W koszuli nocnej dokładnie takiej:
http://www.blanca-baby.pl/produkt/Zd...ladana-8/35986
Nie musiałam jej wyrzucać bo nie była brudna, jedynie upocona

- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic?
Polecam wielorazowe siateczkowe, odradzam fizelinowe jednorazowe
- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska?
Można używać do noska i buzię myć też. Jeśli do noska to po zakropleniu obrócić dziecko na brzuszek żeby gilki spłynęły w dół - tak mi zaleciła położna.
- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę? Ja miałam z domu zabrane dwie poduszki jaśki i nie inwestowałam w rogala
Ponadto jeśli taka jak np. ja masz brodawki schowane i nie starczące polecam zakupić i zabrać do szpitala nakładki silikonowe do karmienia np. aventu. Mi one uratowały karmienie ale używaliśmy ich tylko tydzień, bo udało się szybko ich pozbyć i karmimy się naturalnie bez nakładek a synek mi ślicznie "wyssał" brodawki

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mi też. Dla mnie absolutna konieczność. Na spacery nie biorę, ale w domu lubię mieć wygodę. Na poduszkach jakoś niestabilnie.. A tak mam dwie ręce wolne na przeglądanie wizażu, etc.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 12:01   #2117
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

zbieram sie do zrobienia zakupów w tym tygodniu w aptece gemini i mam pytań parę bo już będę pakować walizkę do szpitala

- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk?
Ja miałam w szpitalu wszystko dla dziecka ,ale jak u Ciebie nie ma to weź, nie wiem ile sztuk, bo nie liczyłam,ale ok 10 -15. Moje dziecko ulewało bardzo.
- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak?
[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]Nie miałam takiej potrzeby. Myłam zwykłym laktacydem.[/COLOR]
- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?
Jak szpital nie zapewnia to tak.
- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie?
[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]Ja nie mialam, maz kupil po drodze jak jechal mnie odebrac. Kupil takie samo jakie wszpitalu podawali malemu.[/COLOR]
- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?
[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]Zaczelam w normalnej koszuli, ale przy znieczuleniu musialam ubrac szpitalna,[/COLOR]
- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic?
[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]Niby jednorazowe, ale pralam je i nosilam dalej. Takie z siateczki, firmy nie pamietam, 15 sztuk.[/COLOR]
- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska?
]Nie stosowalam nic takiego, oczy sama woda, a jak ropialo to swietlikiem i rumiankiemz zalecenia pediatry
- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę?

Edytowane przez kordelka85
Czas edycji: 2014-07-14 o 12:03
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 14:08   #2118
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem, ze moja córka niespecjalnie chce sikać w publicznych toaletach, ona woli "siusiu w trawę". No i dzisiaj jej nie poleciało w kibelku publicznym, za to za chwilę lala w krzaczki pod PKiN, nienawidze jej wysadzać w takich miejscach, zaraz sobie myślę, co przechodnie mysla, ale z drugiej strony co mam zrobić:/
A co Cię to obchodzi Jakbyś nie zrobiła to i tak się znajdzie ktoś, komu nie będzie pasowało, więc nie ma co się przejmować
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 14:51   #2119
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
- na niektórych listach w internecie jest podane, aby brać pieluchy tetrowe ze soba dla dziecka. jest to potrzebne? jeśli tak to ile sztuk?

Ja miałam swoje pieluszki używałam ich przy karmieniu do wycierania buzi maluchowi. Ile? To może być różnie, weź po prostu z 5 szt.

- tantum rosa, czy uzywalyscie tego w szpitalu? jesli tak to jak?

Używałam po 1 porodzie do mycia się, nie byłam w stanie myć się mydłem czy żelem do higieny intymnej. Przy drugim porodzie używałam wywaru z kory dębu

- czy powinnam kupić jakieś podkłady pod siebie, zeby w szpitalu im łóżka nie zbrudzić?

W moim szpitalu sami dawali, więc ja nie kupowałam.

- chcę karmić piersią, ale gdyby coś się działo to czy powinnam mieć w domu opakowanie mleka modyfikowanego? jesli tak to jakie?

Nie musisz, w szpitalu mają mleko i butelki.
Możesz w razie czego kupić po powrocie do domu.


- w czym rodziłyscie? i czy wyrzucalyście potem tą koszulę/tshirt do kosza? myślicie że mogłabym w sh kupić długą koszulę męską i w niej rodzić?

Oboje dzieci w tej samej koszuli, w której zresztą wcześniej rodziła koleżanka Normalna taka rozpinana od góry na guziki, sięgała mi prawie do kolan. Więc jak widać dało się to wyprać Zostawiłam przez sentyment

- majtki jednorazowe czy wielorazowe, które lepsze? ile kupic?

Ja miałam siateczkowe wielorazowe 3 szt. jak wyprałam wieczorem, rano były suche. Używałam ich potem jeszcze w domu przez pierwsze dni bo założenie normalnych majtek z tą gigantyczną podpachą poporodową było prawie niemożliwe.

- czy sól fizjologiczna jest tylko do oczek? czy mogę ją tez do noska stosować? czy do noska woda morska?

W sumie to tak na prawdę za bardzo do niczego tej soli nie używałam. Dopiero się przydawała jak dzieciom ropiały oczy albo trzeba było jakieś leki rozpuszczać w soli Do noska używałam wody morskiej.

- czy zakupić tą poduszkę rogala i wziąć ja do szpitala? czy korzystalyście potem w domu z takiej poduszki? jesli tak to z jakiej firmy polecacie, albo na co zwrócić uwagę?

Ja nie brałam do szpitala bo karmiłam tam głównie na leżąco, w domu czasem korzystałam, często nie tylko do karmienia ale np. siedziałam na kanapie, kładłam sobie dziecko na tej poduszce na kolanach i miałam wolne ręce do czytania albo klepania w kompa Miałam pożyczoną od koleżanki firmy bodaj motherhood.
Mam nadzieję, że pomogłam.
W trakcie porodu przydały mi się jeszcze zwykłe wkładki higieniczne, dzięki temu nie musiałam łazić po pokoju z gołym tyłkiem i krwią cieknącą po nogach Przydadzą ci się też wkładki laktacyjne.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Co do tego sikania - ja nie pozwalałam córce sikać "w krzaczki" (mały jeszcze ciągle w pieluchach) i nigdy mi się nie posikała. Tylko dbałam żeby przed wyjściem z domu zrobiła siusiu i nie piła przed samym wyjściem. Od razu powiem, że nie terroryzowałam dziecka, gdyby mi się posikała (odpieluchowywałam latem) to nic by się nie stało, zawsze miałam coś na przebranie. Ale jak meldowała siku to wracałyśmy do domu, albo korzystały z toalety jeśli była taka możliwość.

Teraz mam inny problem - moja córka nie zrobi kupy poza domem, nie ma szans. Najgorzej jest na jakimś wyjeździe, wakacjach... biorę zawsze dla niej nakładkę, ale czasem i to nie pomaga. Kiedyś jak byłam u mojego brata małej się chciało, próbowała w wc ale nie dała rady a potem nagle "mamo zrobiłam kupę w majtki". Nie wiem czy jest na to jakaś rada, widzę, że ona się męczy, ale nie może i nie wiem dlaczego?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-07-14 o 14:47
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 16:16   #2120
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Czemu nie pozwalałaś zrobić jej siku na dworze? Może teraz nie chce kupy, jak siku było tylko w domu ... Moja też robi trzy podejścia czasem do tego tematu u kogoś, ale jakoś się przełamuje
Najlepiej dziecko nauczyć robić na dworze, jak mus to mus. Nie wyobrażam sobie kręcić się koło domu i na każde siku pędzić na własną toaletę, pierwszy raz po odpieluchowaniu córka zakomunikowała że zrobi obie rzeczy i to jeszcze na rabacie pod przychodnią
Vixen a jak facet "siedzi w krzakach" to nikt mu uwagi nie zwróci
Mi tylko raz ktoś zwrócił uwagę że dziecko na Krupówkach musiało siku za pierwszym lepszym sklepikiem ( 2latek rządzi się swoimi prawami,ale sprzedawczyni stwierdziła że "jej dziecko jak będzie miała"czegoś takiego by nie zrobiło i wytrzymało by do wc)


A Klarissa jak zdarzy się wpadka co jej mówisz? Może kojarzy wyjazd z takimi wpadkami ,nie chce zrobić, stresuje się i wpadka znów się zdarza?

Edytowane przez żurawinka
Czas edycji: 2014-07-14 o 16:20
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 16:51   #2121
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Czemu nie pozwalałaś zrobić jej siku na dworze? Może teraz nie chce kupy, jak siku było tylko w domu ... Moja też robi trzy podejścia czasem do tego tematu u kogoś, ale jakoś się przełamuje
Dlatego, że wg mnie ludzie chodzą sikać do toalety, a nie na trawnik pod blokiem, bo tak to bardziej się pieski wyprowadza, ja nie sikam pod krzakami w mieście i nie chcę żeby moje dzieci tak robiły. Co innego na wycieczce w środku lasu.

Co do robienia kupki to ona zawsze miała z tym problem, jako niemowlak mega zaparcia, potem długo nie mogła się przełamać do nocnika, potem nie mogła się przełamać do nakładki, a ostatecznie stanęło na tym, że najlepiej jej w domu we własnym kibelku a najchętniej to na nocnik. Jak gdzieś wyjedziemy to po jakimś czasie się przestawia i korzysta z toalety w miejscu noclegu. Nie ma tylko problemu jak jeździmy do siebie na działkę, no ale tam to praktycznie dla niej jest druga część domu.

Cytat:
Najlepiej dziecko nauczyć robić na dworze, jak mus to mus. Nie wyobrażam sobie kręcić się koło domu i na każde siku pędzić na własną toaletę, pierwszy raz po odpieluchowaniu córka zakomunikowała że zrobi obie rzeczy i to jeszcze na rabacie pod przychodnią
Dla mnie to nie jest najlepsze rozwiązanie. Właśnie z takich powodów, jakie opisujesz poniżej - żeby mi potem dziecko nie sikało pod sklepami, na skwerkach i dokładnie wszędzie tam, gdzie stoi.
A kupę chociaż posprzątałaś?

Cytat:
Vixen a jak facet "siedzi w krzakach" to nikt mu uwagi nie zwróci
Mi tylko raz ktoś zwrócił uwagę że dziecko na Krupówkach musiało siku za pierwszym lepszym sklepikiem ( 2latek rządzi się swoimi prawami,ale sprzedawczyni stwierdziła że "jej dziecko jak będzie miała"czegoś takiego by nie zrobiło i wytrzymało by do wc)
Wcale się nie dziwię, że zwróciła uwagę. Dawniej mieszkałam w kamienicy przy jednej z głównych ulic i notorycznie ktoś nam sikał zaraz za drzwiami wejściowymi przy wejściu do piwnicy, a to jakieś żule, a to mamy z dziećmi bo "wytrzymać nie mogą". Ok, wszystko fajnie, ale jakbyś musiała w swoim domu codziennie po przyjściu z pracy sprzątać siury obcych ludzi (bo inaczej zapewniam że śmierdzi tak, że pawia można puścić) to też byś miała takie zdanie, plus do tego zastanawiać się czy poręcz też obsikali czy tylko ścianę i podłogę.

Nie mogłaś wejść z dzieckiem do pierwszej lepszej restauracji? Akurat na Krupówkach jest tego od groma... Raczej w miastach nie ma problemu ze znalezieniem wc w ciągu 3 minut, przynajmniej ja takiego problemu nie mam nigdy.

Przy okazji - jak widzę faceta sikającego w miejscu mało do tego przeznaczonym to zawsze pytam jak mu nie wstyd.

Cytat:
A Klarissa jak zdarzy się wpadka co jej mówisz? Może kojarzy wyjazd z takimi wpadkami ,nie chce zrobić, stresuje się i wpadka znów się zdarza?
Że się nic nie stało i że się przebierzemy.
Dla mnie to nie jest jakiś problem, że małe dziecko nie wytrzymało albo po prostu zapomniało powiedzieć, że chce mu się do toalety (np. zajęte zabawą).

Tylko raz jej się to zdarzyło, że zrobiła kupę w gacie. I raz się zdarzyło, że się zesikała na 40 rocznicy ślubu moich rodziców gdy ciotunie piały nad nią z zachwytu jaka śliczna i moja córka z dumą prezentowała sukienkę, z tego wszystkiego zapomniała iść do kibelka i wkrótce piękna sukienka i równie cudne balerinki nadawały się już tylko do prania
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 17:19   #2122
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dlatego, że wg mnie ludzie chodzą sikać do toalety, a nie na trawnik pod blokiem, bo tak to bardziej się pieski wyprowadza.

Dla mnie to nie jest najlepsze rozwiązanie. Właśnie z takich powodów, jakie opisujesz poniżej - żeby mi potem dziecko nie sikało pod sklepami, na skwerkach i dokładnie wszędzie tam, gdzie stoi.
A kupę chociaż posprzątałaś?
D
Bardzo słuszne pytanie

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 18:48   #2123
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Klarissa, ja sobie nie wyobrażam nie wysadzać córki ''na trawkę''.
Dodam, że na początku jak zaczęła sikać na nocnik miała opory przed sikaniem na trawę, trzymała na spacerach i widziałam jak się męczy. Sama ją zachęcałam aż się przełamała. Zawsze sika przed wyjściem, ale przecież teraz takie upały że ciężko nie dać dziecku pić na dworze, to bym musiała tylko pod blokiem się kręcić, żeby zdążyć wrócić do mieszkania. Spacery nie dłużej jak 2 godziny i to jeszcze wokół domu krążyć Nie wiem po co sobie tak życie utrudniać.

Karmić publicznie nie, wysadzać dzieciaka też nie wypada, tylko w domu się zamknąć na kilka lat, żeby komuś nie przeszkadzać...
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 18:58   #2124
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Klarissa, ja sobie nie wyobrażam nie wysadzać córki ''na trawkę''.
Dodam, że na początku jak zaczęła sikać na nocnik miała opory przed sikaniem na trawę, trzymała na spacerach i widziałam jak się męczy. Sama ją zachęcałam aż się przełamała. Zawsze sika przed wyjściem, ale przecież teraz takie upały że ciężko nie dać dziecku pić na dworze, to bym musiała tylko pod blokiem się kręcić, żeby zdążyć wrócić do mieszkania. Spacery nie dłużej jak 2 godziny i to jeszcze wokół domu krążyć Nie wiem po co sobie tak życie utrudniać.

Karmić publicznie nie, wysadzać dzieciaka też nie wypada, tylko w domu się zamknąć na kilka lat, żeby komuś nie przeszkadzać...
Nie przypominam sobie, żebym się zamykała w domu przy którymś z dzieci z powodu karmienia albo sikania lub siedziała tylko na ławce pod blokiem. Wręcz przeciwnie jak tylko mam możliwość staram się spędzać poza domem maksymalnie dużo czasu, dużo również podróżuję samochodem i to też nie jest problem, teraz pełno stacji wszędzie, można stanąć na żądanie praktycznie co chwilę. Nie widzę nic złego w tym, że dziecko nauczone jest trzymać mocz gdy nie ma w pobliżu wc, nikt nie każe dziecku trzymać 3 godzin tylko tyle, ile potrzeba aby dostać się do najbliższej toalety. Pić dzieciom też daję gdyby były jakieś wątpliwości.

A uczenie dziecka, że można sikać byle gdzie uważam co najmniej za szkodliwe. Po pierwsze dlatego, że takie dziecko potem trzymać nie umie, nadchodzi jesień-zima i jest problem, bo się zleje w gacie gdyż na trawkę już się nie da, po drugie jak będzie starsze to też nie pójdzie do domu czy innej ubikacji tylko również zesika się byle gdzie bo tak jest nauczone (widzę to często na placu zabaw, połowa dzieci sika za murkiem od ogródka bo po co iść do domu...), po trzecie z części wyrosną ludzie, dla których nie będzie problemem nasikać komuś przy wejściu do domu, o czym już pisałam wyżej.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:07   #2125
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

A ja ostatnio widziałam w tv nocniki jednorazowe, składane, mieszczące się do torebki Może lepiej kupić coś takiego na wszelki wypadek niż zostawiać ślady po dzieciach na skwerkach
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:08   #2126
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie przypominam sobie, żebym się zamykała w domu przy którymś z dzieci z powodu karmienia albo sikania lub siedziała tylko na ławce pod blokiem. Wręcz przeciwnie jak tylko mam możliwość staram się spędzać poza domem maksymalnie dużo czasu, dużo również podróżuję samochodem i to też nie jest problem, teraz pełno stacji wszędzie, można stanąć na żądanie praktycznie co chwilę. Nie widzę nic złego w tym, że dziecko nauczone jest trzymać mocz gdy nie ma w pobliżu wc, nikt nie każe dziecku trzymać 3 godzin tylko tyle, ile potrzeba aby dostać się do najbliższej toalety. Pić dzieciom też daję gdyby były jakieś wątpliwości.

A uczenie dziecka, że można sikać byle gdzie uważam co najmniej za szkodliwe. Po pierwsze dlatego, że takie dziecko potem trzymać nie umie, nadchodzi jesień-zima i jest problem, bo się zleje w gacie gdyż na trawkę już się nie da, po drugie jak będzie starsze to też nie pójdzie do domu czy innej ubikacji tylko również zesika się byle gdzie bo tak jest nauczone (widzę to często na placu zabaw, połowa dzieci sika za murkiem od ogródka bo po co iść do domu...), po trzecie z części wyrosną ludzie, dla których nie będzie problemem nasikać komuś przy wejściu do domu, o czym już pisałam wyżej.
Dla mnie to nieporozumienie. Strasznie uogólniasz. To, że dziecko wysadza się na trawę nie znaczy, że sika byle gdzie

Ja często wychodzę z córką na np. 5 godzin do parku, bierzemy jedzenie i siedzimy do oporu. Moja córka idzie tam jakieś 45 minut, nie wiem co miałabym zrobić jak zawoła siku, wziąć ją na ręcę i nieść do domu żeby było szybciej? Czy wracać do domu 45 minut z dzieckiem ściskającym nogi?

Inaczej postępuje się przecież z 2-latką, a czego innego oczekuje od np. 5-latki. To dla mnie oczywiste.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:52   #2127
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie mogłaś wejść z dzieckiem do pierwszej lepszej restauracji? Akurat na Krupówkach jest tego od groma... Raczej w miastach nie ma problemu ze znalezieniem wc w ciągu 3 minut, przynajmniej ja takiego problemu nie mam nigdy.
W 2007 roku byłam z niespełna dwulatkiem w Polanicy Zdroju (to takie miejsce gdzie jest woda mineralna za darmo). Mały chciał kupę. Nie znam miasta, nie wiem gdzie są toalety. A gdzieś muszą być skoro to deptak i pijalnia, rozglądam się i nie widzę. Idę do sanatorium - nie wpuścili mnie, w kolejnych kawiarniach też nie. Tam w rządku są te knajpki, wchodziłam po kolei i wychodziłam. Nikt mi też nie wskazał publicznej toalety.
SERIO - Przestałam się dziwić ludziom co chodzą w krzaki.
Znalazłam w końcu płatny kibelek. Był nawet mały drogowskaz do niego. Właśnie mały i zasłonięty krzakami, pnączami i dużo mniejszy od tabliczek z nazwami hoteli.
Miasto uzdrowiskowe, piękne, bogate, z menu w restauracjach po niemiecku a do wc nie można trafić.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:54   #2128
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Dla mnie to nieporozumienie. Strasznie uogólniasz. To, że dziecko wysadza się na trawę nie znaczy, że sika byle gdzie
Tak, jasne, sika na specjalnie wyselekcjonowanej trawie przeznaczonej do sikania przez dzieci tudzież na klombach pod przychodnią

Cytat:
Ja często wychodzę z córką na np. 5 godzin do parku, bierzemy jedzenie i siedzimy do oporu. Moja córka idzie tam jakieś 45 minut, nie wiem co miałabym zrobić jak zawoła siku, wziąć ją na ręcę i nieść do domu żeby było szybciej? Czy wracać do domu 45 minut z dzieckiem ściskającym nogi?

Inaczej postępuje się przecież z 2-latką, a czego innego oczekuje od np. 5-latki. To dla mnie oczywiste.
A po drodze idziecie przez pustkowia chaosu i nie ma ani jednego miejsca, gdzie można by się załatwić? To co robisz ty przez te 5h jak potrzebujesz pójść do toalety?

Moja córka przestała nosić pieluchy tuż przed 2 urodzinami i nie było żadnego problemu. Spokojnie była w stanie wytrzymać aż znajdziemy ubikację lub ewentualnie wrócimy do domu jeśli było na tyle blisko.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-07-14 o 19:55
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:58   #2129
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Moja córka nie robi siku na rozkaz, ona musi to "poczuć", pewnie też dlatego, ze nie była wysadzana i tresowana do nocnika jak wiele dzieci. Nie sadze, zeby jako pięciolatka też sikala tak jak teraz, a szczerze mówiąc wole ja wysadzić w trawę za krzakiem niż w publicznej toalecie, bo za krzakiem chociaz niczego nie złapie.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2014-07-14 o 20:00
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:58   #2130
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;47303816]W 2007 roku byłam z niespełna dwulatkiem w Polanicy Zdroju (to takie miejsce gdzie jest woda mineralna za darmo). Mały chciał kupę. Nie znam miasta, nie wiem gdzie są toalety. A gdzieś muszą być skoro to deptak i pijalnia, rozglądam się i nie widzę. Idę do sanatorium - nie wpuścili mnie, w kolejnych kawiarniach też nie. Tam w rządku są te knajpki, wchodziłam po kolei i wychodziłam. Nikt mi też nie wskazał publicznej toalety.
SERIO - Przestałam się dziwić ludziom co chodzą w krzaki.
Znalazłam w końcu płatny kibelek. Był nawet mały drogowskaz do niego. Właśnie mały i zasłonięty krzakami, pnączami i dużo mniejszy od tabliczek z nazwami hoteli.
Miasto uzdrowiskowe, piękne, bogate, z menu w restauracjach po niemiecku a do wc nie można trafić.[/QUOTE]Dziwne, że cię z dzieckiem do toalety nie wpuścili, dla mnie szok. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mi ktoś odmówił. Ewentualnie po prostu płaciłam tą złotówkę czy dwa.

Ja ostatnio w podróży potrzebowałam zrobić dzieciom inhalację to poszłam do restauracji powiedziałam w czym rzecz, poprosiłam ładnie, mąż wypił kawę, a dzieci podpięłam do prądu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-04 16:50:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.