Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-25, 20:34   #1171
shizaxa
Wtajemniczenie
 
Avatar shizaxa
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
O kurcze, mam nadzieję, że moja nie będzie się podnosić


A słyszałyście, że na walentynki 2015 w kinach ma się pojawić "50 twarzy Greya"
mam nadzieję, że Tobie nie
a co do Greya jak ktos przeczytał książkę to potem film będzie gorszy dla niego, zawsze tak jest
__________________
"Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat tego psa"


Zapuszczam włosy:
było (styczeń '13)-40cm
jest (październik'13)-50cm
będzie-55cm

Farbuję: wella koleston 12/89
shizaxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:18   #1172
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny dajcie jakies przepisy na sałatki do grilla.
Mam jedna swoja sprawdzona ale może cos podrzucicie? Wolalabym lekkie bez majonezu.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:22   #1173
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
O kurcze, mam nadzieję, że moja nie będzie się podnosić


A słyszałyście, że na walentynki 2015 w kinach ma się pojawić "50 twarzy Greya"
Cytat:
Napisane przez shizaxa Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że Tobie nie
a co do Greya jak ktos przeczytał książkę to potem film będzie gorszy dla niego, zawsze tak jest

Widziałam zwiastun.. i niestety uważam, że film będzie gorszy..
po pierwsze i najważniejsze - wybrali beznadziejnych aktorów do tych ról Jeszcze ona powiedzmy, że ujdzie w tłumie, ale on? dramat
Ciało może i ma fajne, ale buzia całkiem mi nie pasuje ( ta mimika, spojrzenia) w ogóle mi nie pasują do Greya..
JA wiem tam widziałam jakiś komentarz ktoś napisał, że w końcu czytając książkę każdy ma inne wyobrażenia i wszystkim się nie dogodzi, ale jakoś mimo tego, że każdy ma inne wyobrażenia, na początku jak wypuścili info, że powstanie film, to wśród fanek książki przewijały się ciągle te same nazwiska - a więc można? można - szkoda tylko, że nie wzięli tego całkiem pod uwagę..

Widziałam też oglądając trailer, że pozmieniali trochę dialogi - to na pewno będzie mnie dodatkowo razić, ale na pewno obejrzę z ciekawości jak to przedstawili..

Zastanawiam się tylko bo tego nie wiem może mnie któraś oświeci - czy ten film to będzie ekranizacja całości trylogii czy tylko 1 tomu ?
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:24   #1174
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajcie jakies przepisy na sałatki do grilla.
Mam jedna swoja sprawdzona ale może cos podrzucicie? Wolalabym lekkie bez majonezu.
Ja robie salatke z sosem czosnkowym (moze byc majonezowo-jogurtowy albo na samym jogurcie). Podstawa to brokul, pomidor i jajko, reszta wg uznania: moze byc kukurydza,cebula,itd. Prosta, szybka i pyszna
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:26   #1175
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Ja robie salatke z sosem czosnkowym (moze byc majonezowo-jogurtowy albo na samym jogurcie). Podstawa to brokul, pomidor i jajko, reszta wg uznania: moze byc kukurydza,cebula,itd. Prosta, szybka i pyszna
Daj przepis brzmi pysznie.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:34   #1176
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Yattamanka Pokaż wiadomość
Widziałam zwiastun.. i niestety uważam, że film będzie gorszy..
po pierwsze i najważniejsze - wybrali beznadziejnych aktorów do tych ról Jeszcze ona powiedzmy, że ujdzie w tłumie, ale on? dramat
Ciało może i ma fajne, ale buzia całkiem mi nie pasuje ( ta mimika, spojrzenia) w ogóle mi nie pasują do Greya..
JA wiem tam widziałam jakiś komentarz ktoś napisał, że w końcu czytając książkę każdy ma inne wyobrażenia i wszystkim się nie dogodzi, ale jakoś mimo tego, że każdy ma inne wyobrażenia, na początku jak wypuścili info, że powstanie film, to wśród fanek książki przewijały się ciągle te same nazwiska - a więc można? można - szkoda tylko, że nie wzięli tego całkiem pod uwagę..

Widziałam też oglądając trailer, że pozmieniali trochę dialogi - to na pewno będzie mnie dodatkowo razić, ale na pewno obejrzę z ciekawości jak to przedstawili..

Zastanawiam się tylko bo tego nie wiem może mnie któraś oświeci - czy ten film to będzie ekranizacja całości trylogii czy tylko 1 tomu ?
Mi ten aktor w ogóle nie pasuje Daliby Iana Somerhaldera On ze swoim spojrzeniem byłby idealny
A to bedzie chyba tylko 1 tom

Powiem wam że jak czytałam trylogie Crossa to mi sie bardziej spodobała, chociaz ona jest troche... ostrzejsza
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:42   #1177
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Mi ten aktor w ogóle nie pasuje Daliby Iana Somerhaldera On ze swoim spojrzeniem byłby idealny
A to bedzie chyba tylko 1 tom

Powiem wam że jak czytałam trylogie Crossa to mi sie bardziej spodobała, chociaz ona jest troche... ostrzejsza
Mógłby być Ian, albo Mat Bomer i nawet by mi nie przeszkadzało to, że jest gejem, bo on ma coś takiego w twarzy, w spojrzeniu w minach uśmiechach - idealny no ale cóż

Ja tam czytałam obie i Greya i Crossa (obecnie czekam na kolejny tom - miał być w tym roku ale ciągle przeciągają premierę )
I mimo iż powiadają, że to literatura dla sfrustrowanych kur domowych mam to w dupie i przyznaję się - czytałam obie

Tylko tak naprawdę to dwie różne ksiązki..
Grey jest b. słabo napisany, ma mase powtórzeń co bywa irytujące - ale ogólny koncept historii jest urzekający no i tutaj sex jest bardziej wymyślny..
Natomiast Cross.. no to jest piękne pióro - tutaj autorka naprawdę dała czadu - dosłownie i w przenośni - bo język literacki w porównaniu do Greya to jak dzień do nocy, a na dodatek jest wulgarna w opisywaniu scen sexu - choć mnie osobiście to w ogóle nie przeszkadzało Ogólnie historia Crossa ciekawsza bo oprócz głównego wątku głównych bohaterów są poboczne ich przyjaciół to stwarza książkę bardziej wielowymiarową
I te ich emocje opisane w taki sposób, przeżycia ich życiorysy tak zagmatwane , dusze tak pokaleczone.. no autentycznie chyba po 2 tomie (bo to chyba w tym tomie było) miałam autentycznego realnego doła - bo czytając to wywierało na mnie takie emocje niesamowite jakbym co najmniej przeżywała jakąś realną historię bardzo bliskich mi znajomych
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 21:43   #1178
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Daj przepis brzmi pysznie.
Yyy, no jajka i brokula gotujesz i studzisz, pomidory kroisz w cwiartki, dodajesz co tam chcesz i masz pod reka, zalewasz sosem (sol,pieprz,przecisniety przez praske czosnek, jogurt,majonez) i finito
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:49   #1179
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Mam prostą, sytą sałatkę do grilla u mnie zawsze robi furorę mimo, że prosta jak konstrukcja cepa Wiele lat temu zgapiłam ją z książki Chmielewskiej i trochę zmodyfikowałam
Niestety łyżka majonezu jest, ale tego nowego lekkiego Winiary do sałatek.
Składniki gdzieś tak na 4 porcje:
-4 duże lub 6 małych ziemniaków ugotowanych w mundurkach-muszą ostygnąć
-2 łagodne cebule ( biała ) może być dymka, lub szalotka ale wtedy więcej
-koperek świeży ( łyżka stołowa )
-kiszone ogórki, zależy od wielkości 6 szt.
-jaja na twardo-5
Wszystkiego musi być po równo tzn. cebuli oraz koperku mniej( ja robię zwykle na oko )
Wszystko kroimy w dość dużą kostkę, wrzucamy do salaterki.
Przyrządzamy sos: lekki majonez i śmietana 12%, lub jogurt naturalny typu greckiego w proporcji pół na pół, do smaku sól, pieprz i koniecznie przyprawa w płynie maggi ( oryginalne ) tyle ile lubisz, wymieszać wszystko razem plus koperek.
Włożyć do lodówki na całą noc. Sałatka jest pyszna, niby proste składniki, ale połączone...mniam
__________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu

http://pomozstasiowi.manifo.com/
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 21:51   #1180
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Yyy, no jajka i brokula gotujesz i studzisz, pomidory kroisz w cwiartki, dodajesz co tam chcesz i masz pod reka, zalewasz sosem (sol,pieprz,przecisniety przez praske czosnek, jogurt,majonez) i finito
O dzięki :P o to chodziło Jutro robimy grilla dla rodziców mojego K. będzie tez jego brat może z zona...i cos tam musimy naszykować.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Mam prostą, sytą sałatkę do grilla u mnie zawsze robi furorę mimo, że prosta jak konstrukcja cepa Wiele lat temu zgapiłam ją z książki Chmielewskiej i trochę zmodyfikowałam
Niestety łyżka majonezu jest, ale tego nowego lekkiego Winiary do sałatek.
Składniki gdzieś tak na 4 porcje:
-4 duże lub 6 małych ziemniaków ugotowanych w mundurkach-muszą ostygnąć
-2 łagodne cebule ( biała ) może być dymka, lub szalotka ale wtedy więcej
-koperek świeży ( łyżka stołowa )
-kiszone ogórki, zależy od wielkości 6 szt.
-jaja na twardo-5
Wszystkiego musi być po równo tzn. cebuli oraz koperku mniej( ja robię zwykle na oko )
Wszystko kroimy w dość dużą kostkę, wrzucamy do salaterki.
Przyrządzamy sos: lekki majonez i śmietana 12%, lub jogurt naturalny typu greckiego w proporcji pół na pół, do smaku sól, pieprz i koniecznie przyprawa w płynie maggi ( oryginalne ) tyle ile lubisz, wymieszać wszystko razem plus koperek.
Włożyć do lodówki na całą noc. Sałatka jest pyszna, niby proste składniki, ale połączone...mniam
Kochana wszystko byłoby ok, ale jakie to "w kapturkach"
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:00   #1181
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

hihihi w mundurkach Agatko, w mundurkach Gotujesz ziemniaki w łupinach, po ugotowaniu i ostygnięciu obierasz
Ale wiesz co wpadł mi jeszcze jeden pomysł, można zrobić szaszłyki sałatkowe Nadziej na patyczki co tam masz świeżego: ogórek, pomidorki koktajlowe, młodą cukinię, małe cebulki, paprykę, rzodkiewkę, ułóż na talerzu i polej sosem winegret ( własnoręcznie zrobionym ), lub kup taki gotowiec z Winiar bądź Knorra ( sos do sałatek ) Możesz te szaszłyki lekko grillować, ale nie musisz.
Fota z netu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9fc5a5dda4-Marynowane_szaszlyki_warzywne_12522_S_108163_RGB_960x540.jpg (87,1 KB, 8 załadowań)
__________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu

http://pomozstasiowi.manifo.com/

Edytowane przez AnnaMK
Czas edycji: 2014-07-25 o 22:04
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 22:04   #1182
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
hihihi w mundurkach Agatko, w mundurkach Gotujesz ziemniaki w łupinach, po ugotowaniu i ostygnięciu obierasz
Ale wiesz co wpadł mi jeszcze jeden pomysł, można zrobić szaszłyki sałatkowe Nadziej na patyczki co tam masz świeżego: ogórek, pomidorki koktajlowe, młodą cukinię, małe cebulki, paprykę, rzodkiewkę, ułóż na talerzu i polej sosem winegret ( własnoręcznie zrobionym ), lub kup taki gotowiec z Winiar bądź Knorra ( sos do sałatek )
Ooo jesteście kochane Na pewno zrobie salatke beatki i Twoja+szaszlyki. A niech się nażrą do syta
a czym się roznia ziemniaki zwykłe a te w mundurkach,z ciekawości?
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:06   #1183
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Jak obierzesz ziemniaki ze skórki i je ugotujesz, to Ci się rozwalą podczas krojenia, natomiast te w mundurkach po ostygnięciu ładnie się obiorą i będziesz je mogła bez trudu pokroić w grubą kostkę.
__________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu

http://pomozstasiowi.manifo.com/
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:08   #1184
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Jak obierzesz ziemniaki ze skórki i je ugotujesz, to Ci się rozwalą podczas krojenia, natomiast te w mundurkach po ostygnięciu ładnie się obiorą i będziesz je mogła bez trudu pokroić w grubą kostkę.
Super w takim razie mam już wypasione przepisy na jutro

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

dziewczyny z innej beczki jakies opinie o podkładzie rimmel wake me up? Ostatnio miałam okazje testować wiele podkladow, uzywac dluzej i mam chyba takie szczęście ze u mnie większość wygląda ok. Mam swoich faworytów do mojej skory, ale kusi mnie ten wake me up.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:21   #1185
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Agatko mega szybka salatka ktora u nas zawsze sie sprawdza to mix salat, ser feta, pomidorki koktajlowe, cebula czerwona, czasem dodam rzodkiewke albo winogrona i polewam to sosem winegret, ja mam taki proszek do mieszania z woda i oliwa, ale widzialam, ze sa gotowce z knorra

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:27   #1186
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
Agatko mega szybka salatka ktora u nas zawsze sie sprawdza to mix salat, ser feta, pomidorki koktajlowe, cebula czerwona, czasem dodam rzodkiewke albo winogrona i polewam to sosem winegret, ja mam taki proszek do mieszania z woda i oliwa, ale widzialam, ze sa gotowce z knorra

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tyle przepisów ze nie wyrobie dziekuje jesteście nieocenione
ide spac bo jurto zakupy, koszenie trawy, a jeszcze ide z K. na lody bo miał dziś imieniny, a potem goście.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 22:33   #1187
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Agatko ładnie kryje, ale trzeba dobrze dobrać odcień, bo w sklepie wyglądają niby ok, ale w świetle dziennym niektóre mają świnkowate tony, chyba ivory nie miał, ale on raczej na zimę. Najlepiej w sklepie maznąć na rękę wszystkie odcienie i wyjść na światło dzienne. Podkład po czasie utlenia się i minimalnie ciemnieje.
__________________
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu

http://pomozstasiowi.manifo.com/
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 00:19   #1188
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

agatko mama mojego tz robi fajna salatke- gotowane brokuly + pokrojony pomidor + piers z kurczaka usmazona w kawalkach - uklada sie wszystko w brytfance szklanej czy czymkolwiek duzym i o plaskim dnie, a na koniec polewa sie sosem czosnk. i posypuje prazonymi pestkami slonecznika az zgldnialam piszac to :P p.s. w dalszym ciagu pisze z klaw z windowsa, wybaczcie bledy i brak pl znakow

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Mam prostą, sytą sałatkę do grilla u mnie zawsze robi furorę mimo, że prosta jak konstrukcja cepa Wiele lat temu zgapiłam ją z książki Chmielewskiej i trochę zmodyfikowałam
Niestety łyżka majonezu jest, ale tego nowego lekkiego Winiary do sałatek.
Składniki gdzieś tak na 4 porcje:
-4 duże lub 6 małych ziemniaków ugotowanych w mundurkach-muszą ostygnąć
-2 łagodne cebule ( biała ) może być dymka, lub szalotka ale wtedy więcej
-koperek świeży ( łyżka stołowa )
-kiszone ogórki, zależy od wielkości 6 szt.
-jaja na twardo-5
Wszystkiego musi być po równo tzn. cebuli oraz koperku mniej( ja robię zwykle na oko )
Wszystko kroimy w dość dużą kostkę, wrzucamy do salaterki.
Przyrządzamy sos: lekki majonez i śmietana 12%, lub jogurt naturalny typu greckiego w proporcji pół na pół, do smaku sól, pieprz i koniecznie przyprawa w płynie maggi ( oryginalne ) tyle ile lubisz, wymieszać wszystko razem plus koperek.
Włożyć do lodówki na całą noc. Sałatka jest pyszna, niby proste składniki, ale połączone...mniam
prawie jak jarzynowa

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

a od siebie polecam niezawodne pomidory z mozarella + bagietka czosnkowa do tego szybkie w przyg. i niemal kazdemu smakuje
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 04:57   #1189
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez exclusivee Pokaż wiadomość
agatko mama mojego tz robi fajna salatke- gotowane brokuly + pokrojony pomidor + piers z kurczaka usmazona w kawalkach - uklada sie wszystko w brytfance szklanej czy czymkolwiek duzym i o plaskim dnie, a na koniec polewa sie sosem czosnk. i posypuje prazonymi pestkami slonecznika az zgldnialam piszac to :P p.s. w dalszym ciagu pisze z klaw z windowsa, wybaczcie bledy i brak pl znakow

a od siebie polecam niezawodne pomidory z mozarella + bagietka czosnkowa do tego szybkie w przyg. i niemal kazdemu smakuje
Ja z brokułami lubię jeszcze połączenie z prażonymi ziarnami słonecznika, serem feta i sosem czosnkowym
tylko to takie sałatki syte, a na grilla polecałabym właśnie coś delikatnego jako dodatek
pomidory z mozarellą i bazylią też ok chociaż ja tak w sumie średnio przepadam za mozarellą, za mdła jest jak dla mnie i za mało ma smaku nawet przyprawiona. Ja lubię plastry pomidorków ułożone na talerzyku, to posypane cebulką pokrojoną w kostkę, posypane solą i pieprzem i polane magii niebo w gębie


TŻ za 2 godzinki będzie tylko, że ja o 7.30 muszę być w pracy i się nawet nie zobaczymy
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-26, 08:31   #1190
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Agatko ładnie kryje, ale trzeba dobrze dobrać odcień, bo w sklepie wyglądają niby ok, ale w świetle dziennym niektóre mają świnkowate tony, chyba ivory nie miał, ale on raczej na zimę. Najlepiej w sklepie maznąć na rękę wszystkie odcienie i wyjść na światło dzienne. Podkład po czasie utlenia się i minimalnie ciemnieje.
Zobacze odcienie, mi nie zależy na kryciu a na wyrównaniu. Zreszta Ania masz tu recenzje pudru jaka pisałam, tam jest napisane czego szukam (dziwne te znaki przez zdaniami, były tak po prostu myślniki...)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...pki-4-w-1.html



Dziekuje Wam za przepisy zrobie z tego wszystkiego 2 sałatki do tego 1 moja i szaszłyki może.
Na razie siedze z kawa ale niedługo będzie trzeba robic zakupy i lody ale jeszcze koszenie
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 08:34   #1191
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Yattamanka Pokaż wiadomość
Mógłby być Ian, albo Mat Bomer i nawet by mi nie przeszkadzało to, że jest gejem, bo on ma coś takiego w twarzy, w spojrzeniu w minach uśmiechach - idealny no ale cóż

Ja tam czytałam obie i Greya i Crossa (obecnie czekam na kolejny tom - miał być w tym roku ale ciągle przeciągają premierę )
I mimo iż powiadają, że to literatura dla sfrustrowanych kur domowych mam to w dupie i przyznaję się - czytałam obie

Tylko tak naprawdę to dwie różne ksiązki..
Grey jest b. słabo napisany, ma mase powtórzeń co bywa irytujące - ale ogólny koncept historii jest urzekający no i tutaj sex jest bardziej wymyślny..
Natomiast Cross.. no to jest piękne pióro - tutaj autorka naprawdę dała czadu - dosłownie i w przenośni - bo język literacki w porównaniu do Greya to jak dzień do nocy, a na dodatek jest wulgarna w opisywaniu scen sexu - choć mnie osobiście to w ogóle nie przeszkadzało Ogólnie historia Crossa ciekawsza bo oprócz głównego wątku głównych bohaterów są poboczne ich przyjaciół to stwarza książkę bardziej wielowymiarową
I te ich emocje opisane w taki sposób, przeżycia ich życiorysy tak zagmatwane , dusze tak pokaleczone.. no autentycznie chyba po 2 tomie (bo to chyba w tym tomie było) miałam autentycznego realnego doła - bo czytając to wywierało na mnie takie emocje niesamowite jakbym co najmniej przeżywała jakąś realną historię bardzo bliskich mi znajomych
Zgadzam się, też czekam z niecierpliwością na 4 część Wogóle Crossa pochłonęłam, a Greya tak naprawdę czytałam z ciekawości.
Cross jest taki bardziej hmm, intrygujący, wciągający.
Mnie te sceny seksu też nie przeszkadzały Do dzisiaj pamiętam opis tych scen w klubie przy lustrach
Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Super w takim razie mam już wypasione przepisy na jutro

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

dziewczyny z innej beczki jakies opinie o podkładzie rimmel wake me up? Ostatnio miałam okazje testować wiele podkladow, uzywac dluzej i mam chyba takie szczęście ze u mnie większość wygląda ok. Mam swoich faworytów do mojej skory, ale kusi mnie ten wake me up.
Ja bardzo lubię wake me up Tylko trzeba go dobrze rozprowadzić i nie przesadzać z ilością bo może wtedy przy upale się ważyć.
A tak to dla mnie rewelacja, lekko kryje, ładnie rozpromienia buzię.
Testowałam go kiedyś też w upale to po 3h nawet sie nie zaczelam błyszczeć
Ja na zime to mam 103, na lato teraz testowałam 300 i w dziennym świetle ok ale w sztucznym w pomieszczeniu mi sie wydawał troche ciemny momentami. Więc zamówiłam 203 o 1 ton jaśniejszy

Ładnie też wygląda BB z maybelline, fresh glow z filtrem 30. Tylko że on nie kryje w ogóle. I trzeba go koniecznie przypudrować bo nie dosc ze filtr to rozswietla wiec sie mozna czasem jak choina swiecic
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 09:17   #1192
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A ja nie czytałam ani Greya, ani Crossa. Ale wy kiedyś pisałyście o Greyu.
A teraz piszecie, że Cross lepszy, więc jak będzie gdzieś na przecenach to kupię

Ja do grilla lubię właśnie taką wiosenną z różnymi warzywami z sosem sałatkowym właśnie na oliwie
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 09:19   #1193
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja pojde do rossmana popatrze na tego wake-a.
Mam wprawdzie kilka podkładow w domu, ale mimo ze u mnie większość jest ok to ciężko mi dogodzić
Testowalam ostatnio troszkę revlon naked-bardzo dobry gdyby nie buteleczka-dramat. Z jej powodu nie kupiłam. Nie wykluczam zakupu ale stosowanie to masakra.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:45   #1194
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Ja pojde do rossmana popatrze na tego wake-a.
Mam wprawdzie kilka podkładow w domu, ale mimo ze u mnie większość jest ok to ciężko mi dogodzić
Testowalam ostatnio troszkę revlon naked-bardzo dobry gdyby nie buteleczka-dramat. Z jej powodu nie kupiłam. Nie wykluczam zakupu ale stosowanie to masakra.

mam tego wake z rimmela. Posiadam odcień 100, jednak nie do końca trafiony, posiada lekko różowe tony, a ja mam cere bezową. Choć muszę przyznać cera wygląda na wypoczętą, a podkład dobrze się rozprowadza i nie tworzy maski.
Moim faworytem jest Bourjois Healthy Mix ocień 53(idealnie dobrany) nastepnym razem spróbuję Flower Perfection.
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:49   #1195
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Skarb90 Pokaż wiadomość
mam tego wake z rimmela. Posiadam odcień 100, jednak nie do końca trafiony, posiada lekko różowe tony, a ja mam cere bezową. Choć muszę przyznać cera wygląda na wypoczętą, a podkład dobrze się rozprowadza i nie tworzy maski.
Moim faworytem jest Bourjois Healthy Mix ocień 53(idealnie dobrany) nastepnym razem spróbuję Flower Perfection.
Spróbuj 103, on nie jest różowy a wbrew pozorom nie jest wcale dużo ciemniejszy niż 100
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:51   #1196
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Spróbuj 103, on nie jest różowy a wbrew pozorom nie jest wcale dużo ciemniejszy niż 100

dobrze wiedzieć, dzięki
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 11:00   #1197
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja mam i hm i fp-bourjois.
HM-mam odcień zdaje się najjaśniejszy albo drugi z kolei, vanilla w nazwie, jest bardzo dobry, ale nie najtrwalszy. Niestety znika z buzi. I nie rozświetla w stopniu takim jak bym chciała.

FP kiedyś był moim ulubienszym podkładem-stosowałam miejscowo dokładnie kapkę, ale jakos przestał ze mna wspolpracowac i ostatnio po nałożeniu go mam za chwile rozowo siną buzie. Jakby odcień był dla mnie "na teraz" za jasny.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 11:08   #1198
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Ja mam i hm i fp-bourjois.
HM-mam odcień zdaje się najjaśniejszy albo drugi z kolei, vanilla w nazwie, jest bardzo dobry, ale nie najtrwalszy. Niestety znika z buzi. I nie rozświetla w stopniu takim jak bym chciała.

FP kiedyś był moim ulubienszym podkładem-stosowałam miejscowo dokładnie kapkę, ale jakos przestał ze mna wspolpracowac i ostatnio po nałożeniu go mam za chwile rozowo siną buzie. Jakby odcień był dla mnie "na teraz" za jasny.

a powiedz mi który jest lepiej kryjący?? obecne krycie jest zadowalajace, nie mam problemów z cera, ale chcialabym wiedziec.
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 11:24   #1199
xXxKYLIExXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXxKYLIExXx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: <3
Wiadomości: 3 458
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Skarb90 Pokaż wiadomość
mam tego wake z rimmela. Posiadam odcień 100, jednak nie do końca trafiony, posiada lekko różowe tony, a ja mam cere bezową. Choć muszę przyznać cera wygląda na wypoczętą, a podkład dobrze się rozprowadza i nie tworzy maski.
Moim faworytem jest Bourjois Healthy Mix ocień 53(idealnie dobrany) nastepnym razem spróbuję Flower Perfection.
Nie polecam FP
Ja mam cere mieszaną w kierunku tłustej,właził we wszystkie pory,nawet te których nie widac,byl makabrycznie widoczny na twarzy. Nie ważne czym go nałożyłam Czy to pędzlem,gąbeczką czy palcami. Robił u mnie straszną maskę. A jako bonus-zapychał.
Na początku jakos jeszcze dawal rade,z każdym kolejnym użyciem było gorzej
Al nie każdemu tak sie dziać musi,ja pisze o swoich doświadczeniach z tym podkładem
Jeśli chodzi o krycie to wg mnie mocniejsze "maskowanie" ma FP,HM jest lżejzy i rozświetlający,FP robił mat totalny przez 3-4h,potem "pienknie" sie ważył na twarzy

Edytowane przez xXxKYLIExXx
Czas edycji: 2014-07-26 o 11:25
xXxKYLIExXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 17:40   #1200
zuzanqa
Przyczajenie
 
Avatar zuzanqa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

dziewczyny! pozwólcie, że wrócę do pierwotnego tematu, czyli blondu

krótko opiszę swoją włosową historię... pierwszy raz zafarbowałam włosy na ciemną czekoladę i ten kolor towarzyszył mi kilka lat. jakieś 3 miesiące temu wpadłam na genialny pomysł rozjaśnienia - kilka brązowych pasemek i delikatne ombre. niestety nie zrozumiałam się chyba z panią w salonie, bo wyszłam z nadal czekoladowymi włosami z ŻÓŁTYMI pasemkami i ŻÓŁTYM ombre... w akcie desperacji położyłam na to dwa sklepowe blondy, żeby nieco rozjaśnić te ciemne i "uspokoić" ŻÓŁTE (no nie mogę tego przeżyć). jak się domyślacie, mam na głowie milion niepasujących do siebie odcieni, a i moje naturalne włosy zaczynają odrastać od góry.

to naprawdę była mocno uszczuplona wersja

w zalącznikach daję dwa zdjęcia blondu. który bym chciała i jedno zdjęcie dużo ładniejszej wersji tego, co mam teraz na głowie.

doradźcie mi proszę - który blond jest ładniejszy? jak się domyślacie, jak ognia będę unikała tego, co nawet minimalnie zakrawa o żółty. poza tym myślicie, że mogłabym jakoś uzyskać taki efekt sama w domu, czy muszę wydawać kolejne niemałe sumy na fryzjera? i w końcu - jak zadbać o tak zniszczone, zmęczone ostatnimi zabiegami włosy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fuuu.jpg (11,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dream.jpg (51,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dream2.jpg (77,3 KB, 7 załadowań)
zuzanqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.