Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-30, 12:13   #151
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
aga01 - napiasalas, ze zaznaczasz ze nie masz sily przeczytac calego watku, OK, a ja za przeproszeniem, nie mam sily po raz kolejny prosic i pisac setki razy, ze aby okreslenie rodzaju oka bylo jak najbardziej prawdopodobne, potrzebne sa dokladne zdjecia, takze rzut boczny z zamknieta powieka, bez makijazu. Gdybys przeczytala caly watek pewnie bys znalazla te adnotacje... Po tak malym zdjeciu bardzo trudno jest cos powiedziec, i lepiej nic nie mowic, niz blednie je skwalifikowac...
Ten watek nie powstal aby wkleic zdjecie i prosic o okreslenie oka - po to wklejamy fotki, rysunki, opisy rodzajow oka, zeby SAMEMU POMYSLEC, PODEDUKOWAC, WYSILIC SIE a nie czekac na gotowa odpowiedz, ignorujac wczesniej napisane prosby, wypowiedzi...
PIĘKNIE TO FEMMME NAPISAŁAŚ! Też mam wrażenie, że dziewczyny zatraciły się w tym wklejaniu zdjęć ze swoimi oczami. A ja dobrze pamiętam, to nie o to Ci chodziło.
NIE CHODZIŁO o założenie kolejnego wątku z PORADAMI INDYWIDUALNYMI, tylko o to aby sobie samemu pomysleć i pokombinować jakie mam oko. I po ta są zalączone fotki, xera, skany, zdjęcia objaśnienia, aby sobie samej rozszyfrować typ oka. Wydaję mi się też, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "Jaki mam typ oka?" Bo co człowiek to innny typ.
Czy ja się myle?


*Ps. Proszę mnie tu nie atakować. Myśle, że samam Femme też ma podobne zdanie do mojego.
POza tym NIE CHCĘ ABY Z WĄTKU FEMME ZROBIŁA SIĘ WOJNA !
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:18   #152
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

dokładnie !!! jest tyle opisów ,wskazówek i rysunków,że naprawdę można samemu popatrzeć i pomyśleć.Zwłaszcza,że na fotkach mamy często inny kształt niż w rzeczywistości (wiem po swoich) i łatwiej ocenić to "na żywca".
Jeśli będziemy wklejać tu wciąż oczy,wątek będzie za ciężki .Po to jest przyklejony na górze,by zaglądać i SAMEMU wyciągać wnioski
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:24   #153
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Dobrze, dzięki zrozumiałam te dobitne wytłumaczenia. nietety nie mam możliwości wklejenia dokłaniejszych fotek, a też chciałabym się czegoś dowiedzieć ... Nie każdy może ma aparat... no ale cóż ... dzieki i tak.
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:48   #154
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Pomadka
PIĘKNIE TO FEMMME NAPISAŁAŚ! Też mam wrażenie, że dziewczyny zatraciły się w tym wklejaniu zdjęć ze swoimi oczami. A ja dobrze pamiętam, to nie o to Ci chodziło.
NIE CHODZIŁO o założenie kolejnego wątku z PORADAMI INDYWIDUALNYMI, tylko o to aby sobie samemu pomysleć i pokombinować jakie mam oko. I po ta są zalączone fotki, xera, skany, zdjęcia objaśnienia, aby sobie samej rozszyfrować typ oka. Wydaję mi się też, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "Jaki mam typ oka?" Bo co człowiek to innny typ.
Czy ja się myle?


*Ps. Proszę mnie tu nie atakować. Myśle, że samam Femme też ma podobne zdanie do mojego.
POza tym NIE CHCĘ ABY Z WĄTKU FEMME ZROBIŁA SIĘ WOJNA !
Pomadko - nie mylisz sie.
Typow rodzajow oka jest oczywiscie OKRESLONA ILOSC, to te podstawowe typy - opisane tu wyzej. Poza nimi wystepuja tez typy MIESZANE - zlozone z roznych cech podstawowych typow.
Kazdy ma inna twarz - ile ludzi na swiecie tyle odmiennych, indywidualnych twarzy (no moze poza blizniakami czy sobowtorami, hehe).
Takze w ksztalcie twarzy sa podstawowe typy, ksztalty, rodzaje - ale takze sa typy mieszane.
Aby dobrac odpowiedni makijaz dla danej osoby trzeba wnikliwie przestudiowac cala twarz, zobaczyc ja na zywo, zobaczyc, okreslic koloryt cery, oczu, wlosow itp.
Oczywiscie ja nawet sklonna bylam (jestem) pomoc troche w tym "okresleniu siebie", ale wyraznie prosilam o ulatwienie mi (i innym chcacym popomagac) tego zadania poprzez zalaczenie wyraznych zdjec. Niektore dziewczyny to zrobily i uzyskaly nasze rady itp.
Wklejanie zdjec to takze interesujacy temat do dyskusji nad makijazem dla danej osoby, jej "ksztaltami"... Dla mnie to czysta przyjemnosc przeanalizowac, ppprzygladac sie buzkom - ale zaznaczam, tylko wtedy gdy zalaczone sa wyrazne zdjecia. I o ilez milej byloby gdyby dana osoba napisala na przyklad: " Przeczytalam Z UWAGA ( ) caly watek i wydaje mi sie ze mam oczy takie a takie, utwierdzcie mnie wtym przekonaniu - i tu wkleja dokladne fotki swojej buzi, oczu z przodu, z boku, z tylu ...
Rozumiecie chyba co mam na mysli?
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:51   #155
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Trudno nie zrozumieć...
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:59   #156
ika77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 6
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Zgadza się FEMME, jestem rocznik 77' (sierpniowa bestia). Jeśli chodzi o malowanie to kreska nadaje im wyrazistości ale jest problem z pociądnięciem ciemnego cienia po zewnętrznym konciu oka na powiekę nieruchomą. Taki zabieg jeszcze bardziej uwidacznia tą cholerną kość. No cóż będę kombinować dalej, a tymczasem załączam moje "zielone kombinacje"
ika77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 13:02   #157
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

ika dlatego powinnaś unikac na tej kości jasnego cienia,zwłaszcza kładzionego sporą powierzchnią.Ciemny matowy kolor powinien zachodzić na kość i być dokładnie roztarty-pamiętaj,że ciemny mat chowa zaś jasny błysk uwypukla
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 13:06   #158
ika77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 6
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Dzisiaj już nie dam rady pokombinować, bo mój mały 2 letni "terrorysta" roznosi dom, no chyba że wieczorem spróbuje je pomalować i wtedy zamieszcze jeszcze kilka zdjęc. Dzięki dziewczyny..
ika77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 13:09   #159
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez ika77
Zgadza się FEMME, jestem rocznik 77' (sierpniowa bestia). Jeśli chodzi o malowanie to kreska nadaje im wyrazistości ale jest problem z pociądnięciem ciemnego cienia po zewnętrznym konciu oka na powiekę nieruchomą. Taki zabieg jeszcze bardziej uwidacznia tą cholerną kość. No cóż będę kombinować dalej, a tymczasem załączam moje "zielone kombinacje"
Ale przeciez, nie jest zle! Powieka nieruchoma nazywamy te POD galka oczna, nie to cos nad powieka ruchoma - to jest luk brwiowy.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:01   #160
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Lightbulb Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Ok, zgłupiałam. Przeczytałm cały temat i wywnioskowałam z tego tylko to, że moje oczy są blisko osadzone. No i z opadającymi powiekami, ale to juz wiem. Ale co dalej? Pomóżcie, proooszę *robi maślane oczka*
Wiem, że macie juz dość tych pytań o te porady, ale ja sie na tym kompletnie nie znam i nie potrafie sobie poradzic.

Nawet się poświęciłam i możecie zobaczyc me oczka bez makijażu. A to ewenement nikt oprócz rodziny nie miał tego zaszczytu
Nie chce nawet szczegółowych opisów. Byleby mnie ktoś uświadomił jaki typ oczu mam. Wtedy będę mogła wydobyć sobie z tematu, to co dla mnie istotne.

Z góry dziekuję

[Aaa, niestety nie posiadam fotek z boku. nie pomyślałam -_-]
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2007-02-24 o 16:25
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:04   #161
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

myślę ,że kąciki zewn. trochę opadają,powieki również.I są odrobinę schowane,to znaczy płaskie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 17:36   #162
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Ten watek nie powstal aby wkleic zdjecie i prosic o okreslenie oka - po to wklejamy fotki, rysunki, opisy rodzajow oka, zeby SAMEMU POMYSLEC, PODEDUKOWAC, WYSILIC SIE a nie czekac na gotowa odpowiedz
no to sie troche zasmucilam, po przeczytaniu tego. Bo wlasnie chcialam wstawic swoje galki, byscie wlasnie doradzily
Tak mi sie wydawalo - chociaz moze tytul na to nie wskazuje - kiedy zaczely pojawiac sie pierwsze zdjecia - badz co badz doswiadczonych wizazynek - i co? Szturmem wszyscy doradzali i jakie debaty byly . Teraz kiedy ktos nowy - a przede wszystkim poczatkujacy w poznawaniu wlasnej twarzy i chcacy sie czegos dzieki wam nauczyc w sztuce makijazu - prosi o porade to uwagi w tym stylu I jak dzieki temu mniej wiecej poprawnie rozumiec swoje oko? Przeciez wiecie, ze w tym co sprawia wam hobby - malowaniu i ozdabianiu sie - jestescie wrecz profesjonalistkami... Dlatego smutno, ze nie rozumiecie tych ktorzy naprawde moga byc na poczatku tej drogi

ehh, jestescie wspaniale z poradami, zaangazowaniem - i wierze, ze zdanie famme powstalo pod wplywem podirytownia (i to moge zrozumiec)
Poradzcie prosze, czy wysylanie wam zdjec na prywatna poczte - w celu konsultacji jest mozliwe - a i kto moze mi takowe udzielic - dobrowolnie - skoro w tym watku zwyczajnie traktowane jest to jako jego swoiste zapychanie
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 18:23   #163
ika77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 6
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

no widzisz FEMME człowiek to jednak uczy się przez całe życie... ja naprawde byłam święcie przekonana że nieruchoma powieka to jest właśnie ta pod łukiem brwiowym nad okiem i częścią ruchomą. Wstyd.... ale przynajmniej już będę wiedziała
ika77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 20:57   #164
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez kapadocja
no to sie troche zasmucilam, po przeczytaniu tego. Bo wlasnie chcialam wstawic swoje galki, byscie wlasnie doradzily
Tak mi sie wydawalo - chociaz moze tytul na to nie wskazuje - kiedy zaczely pojawiac sie pierwsze zdjecia - badz co badz doswiadczonych wizazynek - i co? Szturmem wszyscy doradzali i jakie debaty byly . Teraz kiedy ktos nowy - a przede wszystkim poczatkujacy w poznawaniu wlasnej twarzy i chcacy sie czegos dzieki wam nauczyc w sztuce makijazu - prosi o porade to uwagi w tym stylu I jak dzieki temu mniej wiecej poprawnie rozumiec swoje oko? Przeciez wiecie, ze w tym co sprawia wam hobby - malowaniu i ozdabianiu sie - jestescie wrecz profesjonalistkami... Dlatego smutno, ze nie rozumiecie tych ktorzy naprawde moga byc na poczatku tej drogi

ehh, jestescie wspaniale z poradami, zaangazowaniem - i wierze, ze zdanie famme powstalo pod wplywem podirytownia (i to moge zrozumiec)
Poradzcie prosze, czy wysylanie wam zdjec na prywatna poczte - w celu konsultacji jest mozliwe - a i kto moze mi takowe udzielic - dobrowolnie - skoro w tym watku zwyczajnie traktowane jest to jako jego swoiste zapychanie
kadopcjo-nie pisz,że tak potraktowałyśmy kogoś tylko dlatego,iż jest nowy-bo tak nie jest.
Z założenia ten wątek miał być instruktażowy i zawierać tyle pomocnych opisów rysunków i zdjęc,by każdy (nawet osoba raczkująca w dziedzinie makijażu) mógł sam to określić.Znacznie łatwiej jest to zrobić na żywo a nie ze zdjęć-zwłaszcza,że dziewczyny zaczęły wklejać oczy w pełnym makijażu,źle ujęte.Femme napisała przecież,że jeśli już ktoś koniecznie chce rady,niech wklei oczy gołe zarówno z przodu ,zamknięte oraz z boku.
Wątek ten został przyklejony jako pomoc,ale wyobraź sobie co będzie,jak wszystkie wizażanki zaczną tu wklejać swe oczy i prosić o radę? Będzie za ciężki po prostu,a szkoda by taki fajny pomysł Femme nie sprawdził się na długi czas i nie służył radą każdemu.
Napiszę Ci PM z moim mailem
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 21:47   #165
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Instrukcja dla wszystkich typow oczu - po angielsku ---> http://www.lamasbeauty.com/beauty/custom_eyes.htm

Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 21:59   #166
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Znalazlam jeszcze dwa ciekawe linki:

http://www.cityline.ca/fashionandbea...Name=Eyeshadow - typy oczu i ich cieniowanie

i
http://www.vmakeup.com/ (kliknij z boku w menu na Beauty Tips) - makijazowe porady


Milego studiowania!

Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 16:14   #167
kapadocja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 86
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Obiecalam sobie, ze nie bede zasmiecac watku i uprawiac polemiki - unikam raczej dyskusji obok tematu. Zgadza sie, ze pojawiaja sie w watku dziwne nierzadko pytania, do tego kiepskiej widocznosci/jakosci zdjecia i blagajace glosy przy tym "pomozcie" Patrzac co sie dzieje na forum - kiedy to w ciagu tygodnia pojawia sie kilka tematow o tym samym zagadnieniu, ba tytule to faktycznie nie dziwie sie femme, ze sie podirytowala - ale dla dobra wszystkich nadal pomaga

Tez zadalam na poczatku pytanie - o nierowna wielkosc oczu - i powialo cisza zakladam, ze tego typu oczu nie jest ulubionym tematem wizazystek, i nie posiadacie takowych w swych zbiorach... Faktycznie trzeba sie niezle naglowic, by takie oczy "rowno" - dobrze pomalowac...

Stad moja smutek - moze teraz sie ktos ulituje...

Aga a tobie wielkie dzieki za chec pomocy
kapadocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 18:42   #168
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Ja troche pozno ( ale chyba lepiej niz wcale ) piszeTroche mi zeszlo na czytanie calego watQ no i znalezieniu w tej calosci swoich oczu Doszlam do tego ze:
- mam oczy szeroko rozstawione
- z ta nieruchoma powieka to wychodzi mi ze taka no srednia
- mam opadajacy zewnetrzny kacik oka
- oczy gleboko osadzone
Powiedzcie mi tylko czy wysnulam trafne spostrzezenia?Zamieszcz am zdjecia oczu i calej twarzy.Na pierwszym zdjeciu jestem bez makijazu ( ani buzi ani oczu ) <<===przepraszam ze Was tak torturuje)A na reszcie rzesy sa jedynie pomalowane i na ostatnim kreska na dole.Rady co do makijazu poszczegolnych oczu czytalam i sobie je odswieze jezeli tylko mi powiedziec czy dobrze moje patrzalki ocenilam
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 19:45   #169
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Do destiny666:

- Twoje oczy nie sa ani szeroko rozstawione ani blisko osadzone! Ta proporcja u Ciebie jest idealna

- Masz okragly ksztalt oka i nisko osadzone brwi

A to makijaz dla Ciebie:
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 19:52   #170
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

czy moje oczy sa głęboko osadzone???
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 19:57   #171
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Gleboko osadzone oczy to te z lewej. Te z prawej to Twoje oczka (z niewidoczna ruchoma powieka)
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:05   #172
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

WSKAZÓWKI JAK MALOWAC OCZY DLA OSÓB NOSZĄCYCH OKULARY.

Jeśli nosisz minusy...

Musisz optycznie powiększyć oczy, które pod szkłami wyglądają na nieco przygaszone. Możesz więc pozwolić sobie na dość wyrazisty makijaż.

Jasną kredką pociągnij kreskę wzdłuż wewnętrznej krawędzi dolnej powieki - ten trik optycznie "otwiera" i powiększa oko oraz dodaje spojrzeniu świeżości.

Gdy pociągniesz ciemną kreskę wzdłuż górnej powieki, ładnie podkreślisz kształt oka. Nie może ona jednak być zbyt gruba.

Unikaj cieni o barwie twoich tęczówek. Najlepsze kolory dla ciebie to: błękit, beż, biel. Młode dziewczyny mogą sobie też pozwolić na cienie opalizujące, ze świecącymi czy perłowymi drobinkami.

Zawsze nakładaj dwie warstwy tuszu na rzęsy, wtedy oczy będą bardziej wyraziste.
Pamiętaj o regulacji brwi. Gdy ich łuk jest nieuporządkowany, oczy po prostu giną w ich cieniu.

Jeśli jesteś dalekowidzem...

Zadbaj o to, by twoje oczy wyglądały na mniejsze, a także ukryj niedoskonałości skóry. Szkła plusowe bardzo je podkreślają.

Drobne zmarszczki i tzw. kurze łapki świetnie zatuszuje korektor. Pamiętaj tylko, by jego odcień nie był zbyt ciemny.

Zrezygnuj z kresek i postaw na cienie. Najlepsze będą dla ciebie transparentne, matowe, pudrowe. Barwy, które dodają spojrzeniu łagodności to szarość, jasny brąz, przygaszony błękit i fiolet.

Możesz używać cieni w trzech tonacjach tego samego koloru. Najjaśniejszy nanieś pod łukiem brwiowym. Nieco ciemniejszym kolorem pomaluj całą powiekę aż do załamania, najmocniejszym zaznacz zewnętrzny kącik oka. Taki zabieg optycznie oddali oczy od siebie.

Rzęsy maluj bardzo delikatnie czarną lub brązową mascarą. Nie używaj kolorowych, jaskrawych tuszów, które uwydatniają oczy.

Jeśli zdecydowałaś się na soczewki kontaktowe...

Generalna zasada: możesz zacząć malować oczy dopiero po założeniu soczewek. Wybieraj takie kosmetyki, które nie osypują się, by kolorowe drobinki nie dostały się do oka. Wywołują one bowiem podrażnienia. Najbezpieczniej jest więc używać cieni w kremie lub żelu (np. Mona Liza, Mincer, ok. 9 zł). Dzięki półpłynnej konsystencji łatwiej się też je nanosi.

Sprawdzą się także kredki do oczu (np. Mon Ami, ok. 12 zł) czy Pierre René, ok. 16 zł).

Jeśli jednak wolisz klasyczne cienie, rozprowadzaj je lekko zwilżonym aplikatorem, by szybciej stopiły się ze skórą. Rzęsy maluj tylko tuszami przeznaczonymi do oczu wrażliwych, tzw. hypoalergicznymi (np. La Roche-Posay, ok. 70 zł) - są tak skomponowane, by się nie kruszyć. Z kolei demakijaż rób tylko po wyjęciu soczewek. Musi być on bardzo staranny, by resztki cieni czy tuszu nie dostały się do oczu.

Źródło: Naj nr 10/2005
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:08   #173
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Nasze oczy są zazwyczaj przemęczone, mają ciemne podkrążenia i są wąskie. Możemy temu jednak zaradzić

Oczy malujemy w następującej kolejności: najpierw korektorem poprawiamy ewentualne niedoskonałości oraz usuwamy cienie pod oczami. Następnie robimy cały makijaż. Dopiero potem kładziemy cienie do powiek, rysujemy kreskę i kładziemy tusz do rzęs.

Pierwsze co trzeba zrobić to zaopatrzyć się w korektor, najlepiej o odcień jaśniejszy od koloru naszej cery. Korektorem niwelujemy podkrążenia pod oczyma a dopiero potem kładziemy podkład i puder. Trzeba jednak korzystać z korektora doś precyzyjnie, żeby nie pozostawić niepotrzebnych śladów.

Na powieki nakładamy cień do powiek. Zanim je naniesiemy dobrze jest trochę przypudrować powieki, aby makijaż był trwalszy. Zazwyczaj korzystam z dwóch odcieni tego samego koloru, jednak bardziej profesjonalne byłoby zastosowanie trzech odcieni. Tuż przy łuku brwiowym kładziemy najjaśniejszy odcień. Kolory o średnim odcieniu wykorzystuje się do malowania całych powiek aż do ich załamania. Ciemny odcień kładziemy przy zewnętrznych kącikach oczu, czyli tuż obok rzęs. Smużka tego cienia powinna wznosić się w kierunku łuku brwiowego. Oczywiście układ cieni na oczach zależy od Twojej inwencji, można tu poeksperymentować.

Polecam matowe cienie do oczu. Cienie błyszczące, ze względu na odbicia światła, często uwydatniają zmarszczki wokół oczu. Jeśli zaś chodzi o kolory, to zależy to od twoich preferencji. Osobiście lubię pastele, choć nie mam nic przeciwko bardziej ostrym kolorom.

Teraz możemy nanieść eye-linerem kreskę by podkreślić oczy. Kreska powinna zostać narysowana jednym, góra dwoma pociągnięciami. Jeśli jednak nie masz wprawy, zaznacz kilka punktów tuż nad rzęsami i połącz je linią. Jeśli kreska ma być delikatna, to należy ją narysować przd położeniem cieni. Jeśli robisz to pierwszy raz, zrezygnuj z eye linera i wykorzystaj kredkę.

Aby powiększyć optycznie oczy, kreskę poszerzamy pośrodku oka i kończymy w samym kąciku, a kreski dolnej nie robimy wcale lub robimy ją jasną kredką. Kreska dookoła oka zmniejsza je optycznie. Żeby wydłużyć oko, wyciągamy kreskę delikatnie poza zewnętrzny kącik oka. Można też kreskę podnieść lekko do góry. Jeśli nasze oczy mają dużo zmarszczek, zamiast eye linera lepiej zastosować kredkę. Mało doświadczone dziewczyny także mogą stosować kredkę, bo łatwiej potem zamaskować ewentualne błędy.

Jeśli kreska nie wyszła, musimy ją zmyć. Najlepiej patyczkiem higienicznym zamoczonym w toniku lub mleczku do demakijażu. Wycierając oko, obracamy patyczek, żeby nie rozmazywał po oku zebranego barwnika. Potem poprawiamy cień i zaczynamy od nowa.

Na rzęsy kładziemy tusz do rzęs. Akurat mam długie rzęsy, więc korzystam z tuszów pogrubiających. Jednak większości poleciłabym tusze wydłużające rzęsy. Nakładając tusz uważajmy, by na szczoteczce nie było zbyt dużo tuszu, bo poskleja rzęsy. Nakładając tusz obracamy szczoteczkę w palcach. Żeby nie popaćkać sobie brwi i cieni nad oczami, dobrze jest unieść lekko brodę do góry, by oczy patrzyły pod mniejszym kątem. Włoski na dolnych powiekach wystarczy musnąć lekko mascarą.

Brwi też można delikatnie podkreślić. Jednak polecam to tylko wtedy, gdy brwi mamy ładnie wyregulowane. W przeciwnym wypadku nie ma co ich dodatkowo podkreślać, bo co byśmy nie zrobiły, efekt będzie tylko gorszy.

Niektórzy wyznają zasadę, że przy mocno pomalowanych oczach, usta powinny być delikatniejsze i odwrotnie. Pamiętajmy żeby nie przesadzić z makijażem, bo może to wcale nie wyjść tak, jak oczekiwaliśmy. Zbyt mocny makijaż staje się po prostu sztuczny.

źRÓDŁO MI NIEZNANE
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pic_eyes.jpg (29,5 KB, 591 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:10   #174
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Jula
Moje oczy: małe, z kącikami do góry (lekko skośne), z dużą powierzchnią między ruchomą powieką a brwiami, cała powieka widoczna.
Zdjęcia kiepskie, ale innych nie mam póki co :/
Oczy Juli to oczy w ksztalcie migdala. Ja tez posiadam taki ksztalt oka, tyle ze moje sa blisko osadzone z mala przestrzenia miedzy powieka a brwiami.

W zalaczniku sposob malowania takich oczek.

(z lewej oczy Juli, z prawej moje)
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:14   #175
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Modelowanie i korekcja oczu

Będę zmieszczać etapami, żeby się nie mieszało.

oczy: kształt migdałowy

kształt idealny - korekcja jest zbyteczna
Przy oczach migdałowych powiekę ruchomą rozjaśniamy, a nieruchomą przyciemniamy. W zewnętrznym kąciku dodatkowo przyciemniamy powiekę nieruchomą.



.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OCZY migdaly.jpg (9,0 KB, 244 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:16   #176
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

oczy: wystające, wypukłe
korekcja oczu polega na cofnięciu powieki wystającej

Oko wystające, wypukłe lub tzw. terczycowe malujemy techniką monochromatyczną Na całą powiekę tuchomą aplikujemy kolor ciemniejszy wychodząc delikatnie poza fałdę powieki w kierunku do góry i łagodnie na zewnątrz.
Przestrzeń pod brwią dyskretnie rozjaśniamy powtarzając jej naturalną formę. Krawędź rzęs akcentujemy eyelinerem
Najatrakcyjniej oczy wyglądają w makijażu lączącym swiecący i matowy cień
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OCZY wypukle.jpg (8,6 KB, 195 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:17   #177
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

oczy: kształt okrągły
korekcja oczu polega na optycznym wydłużeniu w kierunku do góry na zewnątrz
Oczy o dużej powiece ruchomej i małej przestrzeni pod brwią malujemy, nadając im optycznie kształt migdałowego
Na powiekę ruchomą aplikujemy cień matowy o znacznie głębszym kolorze od koloru znajdującego się pod brwią.
W zewnetrznej jej części, stanowiącej 1/3 powieki, nanosimy ciemniejszy matowy cieńw postaci małego prostokąta.Szczególnie ważne jest zaakcentowanie tzw. cienia banana w zewnętrznej części powieki ruchomej i rozcieniowanie go w kierunku do góry i na zewnątrz.
Oczy nabiorą atrakcyjnego wyrazu, kiedy dodatkowo rozjaśnimy je pośrodku jasnym opalizującym pułkiem tzw. Sparkle.
Zastosowanie eyelineru jest koniecznością.
Powiekę dolną przyciemniamy na długości analogicznej do prostokąta naniesionego na powiece górnej, ruchomej.
Rzęsy tuszujemy tuszem wydłużającym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy okragle.jpg (8,4 KB, 193 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:18   #178
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Smile Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Pomadka Aaaaaale Ty mąąąąąądra jestes...



Pozdrawiam!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:19   #179
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

oczy o opadającej powiece i kącikach skierowanych w dół
korekcja polega na wyrównaniu linii diagonalnego położenia oczu i optycznym podniesieniu zarówno powieki ruchomej, jak i kącików zewnętrznych

Oczy o bardzo mało widocznej powiece ruchomej, przesłoniętej dużą powierzchnią opadającej powieki nieruchomej malujemy techniką graficzną.
Podobnie jak przy oczach migdałowych powiekę ruchomą rozjaśniamy a nieruchomą przyciemniamy. W zewnętrznym kąciku dodatkowo przyciemniamy powiekę nieruchom. W efekcje czyni to powiekę lżejszą i optycznie uniesioną.
Eyeliner aplikujemy w szczególny sposób. Wyjątkowo cieniutka linia przy krawędzi rzęs rozpoczyna się od kącika wewnętrznego i kończy nad kącikiem zewnętrznym. Powiekę wewnętrzną można rozjaśnić dodatkowo kredką. Na powiece dolnej rzęsy tuszujemy szczególnie delikatnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OCZY opadajace.jpg (8,0 KB, 259 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 20:20   #180
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Typy Oczu I Ich Makijaz

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Pomadka Aaaaaale Ty mąąąąąądra jestes...



Pozdrawiam!
A gdzie tam mądra? Wszystko znalazłam w necie i teraz się popisuję wiedzą
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-27 18:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.