jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-21, 14:51   #1
problematiq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43

jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca


Wiem, że temat był poruszany wielokrotnie - jaki podkład, puder, itp. do cery takiej a siakiej, jednak postanowiłam skrobnąć posta dostosowując go bardziej osobiście i będę wdzięczna za pomoc.

Moja cera:
- przetłuszczająca się niezmiernie (nos! czoło, broda)
- ogromne pory, zwłaszcza na nosie i w okolicach oraz na policzkach
- cera ogólnie bardzo jasna (nie jestem typowym rudzielcem, tylko człowiekiem, który chyba już nigdy się nie opali)
- plamy potrądzikowe
- skłonność do czerwonego nosa;/
- zaczerwienienie pod nosem (wokół ust biała oblamówka;/)
- pod oczami cienie z wyraźnym opadnięciem (coś a'la bernardyn)
- skórki na nosie

Obecnie do makijażu używam podkładu równoważącego INGLOT (nr. 26), korektora pod oczy też INGLOT (mega jasny) i pudru ryżowego. Przez chwilę jest okej, ale na przetłuszczanie nie pomaga, nos po godzinie znowu przebija swój czerwony kolor, wszystko się świeci, a i wyglądam jak trup przy tym kolorze podkładu (który dobierała mi pani w sklepie, że niby jest w moim kolorze). Cieni pod oczami nie mam szans zakryć choćbym nakładała nie wiadomo ile warstw korektora czy podkładu.
Pod podkład zawsze nakładam bazę silikonową.

Twarz myję rano i wieczorem, używam kremu ZIAJA o lekkiej konsystencji, zmywam makijaż wodą micelarną. Używam peelingu enzymatycznego DERMIKA, od czasu do czasu nakładam maseczki, żeby tą twarz nawilżyć... - to tak w kwestii pielęgnacji codziennej twarzy.

Ktoś mi może polecić co mam nakładać na twarz, żeby ta moja twarz w miarę wyglądała? ostatnio wykonano na mnie profesjonalny make-up - wiem, że podkład był z MACa i wyglądało to naprawdę fajnie, ale nie wiem jaka to była seria...;/ a i o dziwo podkład był w kolorze bardziej różowawym (w INGLOCIE mi dobrali odcień żółty podkładu, chyba najjaśniejszy jaki jest...).

Edytowane przez problematiq
Czas edycji: 2014-09-21 o 14:53
problematiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 16:00   #2
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

Przede wszystkim poszlabym do dermatologa by dobrał Ci kosmetyki odpowiednie do Twojej cery. Ja używam podkładu z Revlona i jestem bardzo zadowolona a na świecący nos używam pudru bambusowego z BU i w ciągu dnia bibułek matujących z Inglota.
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 18:07   #3
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

[1=d3cf6193653186a4c77432c b2a71eec9d8d01e8d_63b3705 ea84bc;48225505]Przede wszystkim poszlabym do dermatologa by dobrał Ci kosmetyki odpowiednie do Twojej cery. Ja używam podkładu z Revlona i jestem bardzo zadowolona a na świecący nos używam pudru bambusowego z BU i w ciągu dnia bibułek matujących z Inglota.[/QUOTE]
chodzi tu o podkład colorstay Revlona? Raczej żaden dermatolog by go nie polecił może zamaskuje to, czy owo, ale w dłuższej perspektywie tylko pogorszy stan cery..
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 21:55   #4
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

Kosmetyków do makijażu nie polecę, bo nie używam, głownie dlatego, że żaden podkład się u mnie nie sprawdza. Mam ze skórą podobne problemy, plus dodatkowo kilka innych, więc świetnie Cię rozumiem. Od siebie mogę polecić spróbowanie skrobi Dry-flo jako pudru oraz niezmydlalnej frakcji oleju sojowego jako kremu.
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 23:23   #5
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

Cytat:
Moja cera:
- przetłuszczająca się niezmiernie (nos! czoło, broda)
- ogromne pory, zwłaszcza na nosie i w okolicach oraz na policzkach
- cera ogólnie bardzo jasna (nie jestem typowym rudzielcem, tylko człowiekiem, który chyba już nigdy się nie opali)
- plamy potrądzikowe
- skłonność do czerwonego nosa;/
- zaczerwienienie pod nosem (wokół ust biała oblamówka;/)
- pod oczami cienie z wyraźnym opadnięciem (coś a'la bernardyn)
- skórki na nosie
To ja może chociaż niektóre rzeczy podpowiem.
Jeśli chodzi o przetłuszczanie i pory. Spróbuj bazy Porefessional z Benefitu na strefę T. Ewentualnie kup dobry krem matujący i nakładaj na buzię, ja co prawda nie mam tłustej skóry ale na klientkach używam czasem MAC Oil Control (zanim wydasz na dużą tubkę $ warto kupić te ich miniatury travel size, 30ml za 42zł bodaj, tanie nie są ale przynajmniej wypróbujesz).
Jeśli chodzi o plamy potrądzikowe - u mnie doskonale radzi sobie witamina C w pielęgnacji. Serum Flavo C, GlySkin Care albo GoCranberry serum do twarzy. Ostatnio kupiłam krem no-scar ale jeszcze nie zaczęłam używać, więc nie podpowiem jak to z nim będzie.

Koloryt i zaczerwienienia wyrównasz korektorem wpadającym w żółte odcienie. MAC ma bardzo fajny trwały korektor Pro Longwear. Całkiem niezły jest też kamuflaż catrice tylko nie wiem czy odcień by Ci pasował. Warto też zerknąć na kamuflaże z Kryolanu - mają bardzo jasne odcienie w ofercie. Fajne krycie i super trwałość, tylko warto je przypudrować czymś matującym po nałożeniu miejscowym. I takim ruchem bardziej dociskającym niż muskającym skórę.

Skórki na nosie - tutaj regularny peeling może zdziałać cuda. Fajnie się u mnie sprawdził niebieski z Yoskine. I porządne nawilżanie i odżywianie na noc.

A co do cieni... to są cienie czy worki?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:31   #6
mmmiley
Rozeznanie
 
Avatar mmmiley
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 610
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

Nie dziwię się że ten podkład z Inglota ci nie pomaga. Jest beznadziejny. Z moją cerą nie radzi sobie nawet gdy jest w dobrym stanie, nic nie kryje i wygląda na brudny po prostu :/
Skoro podpasował ci wcześniej ten podkład z MACa to może wybierz się do salonu i poproś panią o dobranie podkładu i korektora. One tam są dobrze wyszkolone, wiedzą co robić
Ale przede wszystkim wybierz się do dermatologa, ustalcie razem jakaś pielęgnację
__________________
We love you, Arsenal, we do!
mmmiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 09:41   #7
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

Na początek - wylecz skórę. Tak jak dziewczyny napisały, wybierz się do dermatologa albo sama poszukaj kosmetyków pielęgnacyjnych dla cery tłustej. Nakładanie makijażu na cerę jaką opisałaś tylko zatuszuje tymczasowo niedoskonałości, ale nie wyleczy ich. Ba, od kombinowania z różnymi podkładami, pudrami może być jeszcze gorzej.
Pamiętaj też o dobrym demakijażu, żeby nie zapychać cery.
Powodzenia
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 20:26   #8
eylem
Przyczajenie
 
Avatar eylem
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: jaki makijaż? cera BARDZO wymagająca

też uważam, że dobry dermatolog pomógłby dobrać Ci kosmetyki, szczególnie zmienić żel i krem
eylem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-26 20:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.