Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-20, 22:28   #2701
catelyn95
Raczkowanie
 
Avatar catelyn95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Powinno być P. Nie wiem jak jest, staram się w ogóle nie ważyć, ale czuję się tak jakbym hm.. puchła? Nie wiem czy znowu ED się odzywa czy rzeczywiście tak jest, mniejsza z tym. Moje dzisiejsze jadło:
I. owsianka z trzech łyżek płatków z wkrojonym jabłkiem, rodzynkami, cynamonem i połową jogurtu naturalnego; dwa duże wyskakujące tosty z chleba mieszanego (wyjątkowo dobry był) z dżemem brzoskwiniowym (wcześniej chleb posmarowany masłem rzecz jasna);
II. miska fasolki po bretońsku; dwie kromki chleba (jedna taka jak na śniadanie, druga z chleba ciemnego z ziarnami);
kawałek jeszcze ciepłego sernika ; pasek czekolady z orzechami laskowymi i rodzynkami;
III. pokrojone jabłko zalane jogurtem, posypane rodzynkami i cynamonem; drożdżówka z serem i kruszonką ;
IV. jajecznica smażona na maśle z cebulką i wkrojonym pomidorem; dwie kromki chleba ciemnego z ziarnami z obkładem (masło, szynka drobiowa, ogórek kiszony, papryka czerwona, dodatkowy pomidor , keczup); herbata z sokiem malinowym

W międzyczasie kilka łyków cappuccino orzechowego i gdzieś tam jeszcze wpadła kromka chleba tak bez niczego Wiem, że nie jest idealnie.. brak owoców oprócz jabłek, brak orzechów itd. Wszystko się skończyło, muszę zrobić zakupy. I posiłki są cztery, ponieważ śniadanie jadłam po 11.
catelyn95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 07:16   #2702
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
Przepraszam za off, ale mam pytanie. Co zawiera dużo żelaza i dobrze wpływa na białe krwinki, niedokrwistość i jaki rodzaj mięsa na takie dolegliwości jest najlepszy?
Pytam, bo zawsze miałam z tym problem. Moje żelazo jest na pograniczu, lekko za niskie, a leukocyty szkoda gadać... dwa tygodnie temu było 2,2 wczoraj 3,6 a 3 miesiące temu 4... A dalej, dalej w przeszłości.. przed odchudzaniem 3,4 a po 2,7.
Wątróbka. Warto zbadać poziom ferrytyny, bo ona jest odpowiedzialna za wchłanianie żelaza.

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
R

I grahamka posmarowana serem białym + gruby plaster kurczaka pieczonego + 1/2 zoltej papryki + 1/2 pomidora + 1/5 ogórka ( takiego duzego) polana odrobiną oliwy z oliwek

II Smothie : seler naciowy, nektarynka, szpinak, ogorek zielony, papryka zielona, orzechy włoskie

III zupa meksykanska ( mieso wolowe przysmazone na odrobinie oliwy, papryka czerwona, fasola czerwona, pomidory, papryka czerwona, cebula, czosnek + papryczka chilli ) - spora micha

IV jajko sadzone, 1/2 grahamki, 1/2 gotowanego brokuła polana sosem czonskowym ( domowej roboty jogurt + czonsnek + przyprawy)
+ ok 200 g jogurtu nat smiksowanego z bananemi orzechami wloskimi

I jak?
Troszkę za dużo nabiału, ale ogólnie ok. Chudniesz?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 09:28   #2703
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez catelyn95 Pokaż wiadomość
Powinno być P. Nie wiem jak jest, staram się w ogóle nie ważyć, ale czuję się tak jakbym hm.. puchła? Nie wiem czy znowu ED się odzywa czy rzeczywiście tak jest, mniejsza z tym. Moje dzisiejsze jadło:
I. owsianka z trzech łyżek płatków z wkrojonym jabłkiem, rodzynkami, cynamonem i połową jogurtu naturalnego; dwa duże wyskakujące tosty z chleba mieszanego (wyjątkowo dobry był) z dżemem brzoskwiniowym (wcześniej chleb posmarowany masłem rzecz jasna);
II. miska fasolki po bretońsku; dwie kromki chleba (jedna taka jak na śniadanie, druga z chleba ciemnego z ziarnami);
kawałek jeszcze ciepłego sernika ; pasek czekolady z orzechami laskowymi i rodzynkami;
III. pokrojone jabłko zalane jogurtem, posypane rodzynkami i cynamonem; drożdżówka z serem i kruszonką ;
IV. jajecznica smażona na maśle z cebulką i wkrojonym pomidorem; dwie kromki chleba ciemnego z ziarnami z obkładem (masło, szynka drobiowa, ogórek kiszony, papryka czerwona, dodatkowy pomidor , keczup); herbata z sokiem malinowym

W międzyczasie kilka łyków cappuccino orzechowego i gdzieś tam jeszcze wpadła kromka chleba tak bez niczego Wiem, że nie jest idealnie.. brak owoców oprócz jabłek, brak orzechów itd. Wszystko się skończyło, muszę zrobić zakupy. I posiłki są cztery, ponieważ śniadanie jadłam po 11.
Moim zdaniem nie jest źle
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 08:09   #2704
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć, mój dzisiejszy jadłospis R

I - bułka fitness z lidla posmarowana masłem, jedna połowa z serem i polędwicą, druga z serem i kabanosem

II - makrela wędzona z przyprawami, podsmażone pół cukinii i mała papryka

III - przekąska jabłko

IV - kurczak z pieczarkami i papryką w sosie pomidorowym, makaron, kawałek tortu
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-09-23 o 08:26
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 10:02   #2705
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
cześć kochanie masz rację sezon na moje ulubione warzywka hihih ale po prostu jakoś tak ugobo z braku czaus było hehe teraz weekend to nadrobię mmm bakłażanek.. ))

ponadto staram się nie jeść surowych warzyw za dużo bo zauważyłam po nich dolegliwości jelitowe...brr... dlatego rzadko do sniadan dorzucam warzywa surowe.

a dla wszystkich piątkowe caluski


jadłospisu U narazie nie wrzucam, bo dziś dużo niewiadomych bo po pracy idę na obiad z mamą a wieczorem świętujemy urodziny tża w knajpce )))
oj szkoda, ale dobrze, że chociaż po obróbce możesz u mnie sporo się teraz zmieni w odżywianiu, bo spodziewamy się maleństwa muszę całkowicie wykluczuć surowe, krwiste, wędzone itd, niepasteryzowane i to co z niego zrobione np sery pleśniowe, grzyby, alkohol to wiadomo jeżeli warzywa i owoce surowe to wyparzone i obrane, lekarz zabronił nawet z krzaka owoców jeść ale najważniejsze, że podczas pierwszego badania wagę miałam idealną, naprawdę warto było się "przemęczyć" przez te połtora roku

Cytat:
Napisane przez linecaro Pokaż wiadomość
Uwielbiam Twoje jadłospisy fusiacola Fajnie, że wróciłaś bo brakowało mi ich

Swoją drogą...czy mam wrażenie tylko takie, czy jesz więcej niż dziewczyny standardowo na utrzymaniu, a mimo to utrzymujesz, a waga nie idzie w górę? Bo zawsze jak tak czytam to takie ubogie te jadłospisy mi się wydają, nawet na U, a u Ciebie zawsze sporo, mega urozmaicone Chyba masz szybki metabolizm?
ciężko mi ocenić czy jem więcej czy mniej od innych, na pewno jadłam odpowiednio do swojego zapotrzebowania metabolizm mam raczej wolny, choć zauważyłam poprawę w momencie jedzenia posiłków o regularnych porach i codziennym ruchu



Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Dziękuję ze wróciła brakowało mi ciebie



wczorajsze:
1) 2 kromki chleba słonecznikowego z twarogiem półtłustym, miodem i płatkami migdałów + herbata z mellisy z imbirem

2) zupa krem z warzyw (dynia, kalafior, marchew, por, seler) przesmażonych na rzepakowym, grzanki z grahama

3) udko z kurczaka pieczone z ziemniakami w rękawie (oliwa, czosnek, sporo świeżego tymianku), buraczki z chrzanem

4) jajecznica z 2 jaj na podsmażonej cukini, kromka chleba z masłem i pomidorem, garść pestek dyni


w ciągu dnia wypiłam litrowy sok marchew-banan-jabłko, wodę, herbatę...
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-09-22 o 10:13
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:28   #2706
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

fusiacola, gratuluję serdecznie jak miło słyszeć takie wspaniałę nowiny który tydzień?
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:55   #2707
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
fusiacola, gratuluję serdecznie jak miło słyszeć takie wspaniałę nowiny który tydzień?
dziękuję 5 wczoraj byłam na wizycie, nikt nie wie jeszcze oprócz męża bo to trochę za wcześnie, żeby wszystkim mówić.... zwłaszcza, że w rodzinie tż niedawno jedna dziewczyna poroniła w II trymestrze i to nie byłby odpowiedni moment na takie nowiny W każdym razie jesteśmy szczęśliwi, a cel na najbliższy czas to dbać o siebie
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 12:10   #2708
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Fusicola
Gratuluję!
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 12:21   #2709
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Fusiacola gratuluje przy takim zdrowym menu nie bedziesz miala problemu z pociazowa nadwyzka, w przeciwienstwie do mnie

Chorobowa erka:

I: owsianka z amarantusem, ricotta i masa makowa.
II: serek wiejski z domowa granola i sliwkami.
III: kasza gryczana niepalona, pieczony dorsz, pomidory z cebula i oliwa z oliwek.
IV: salatka gyros w wersji light ppdsmazany na kokosowym kurczak, kapusta pekinska, kukurydza, ogorki konserwowe, ketchup i jogurt grecki.

Pisze z telefonu, przepraszam za bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 12:23   #2710
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

fuscaiola i ode mnie gratulacje
trzymam kciukasy za małą fasolkę (małego fasolinka? ) coby zdrowo rósł
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 16:28   #2711
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej!
Wyszlam z anoreksji aktualnie waze 50kg przy 175(wiem,ze to nie wiele,ale przytylam 13kg i dla lekarza to wstarczajace,badania w normie,organy tez).
Otoz,czy moge spozywac 1900kcal dziennie przy godzinie powolnego truchtu i godzinie spaceru oraz pol h cwiiczen rozciagajacych? czy po anoreksji itd to jednak duzo za duzo? Chcialabym miec ladne cialo,moc jesc zdrowo jak do tej pory. Moge oczywiscie zwiekszyc aktywnosc,bo procz tych cwiczen siedze na tylku i sie musze uczyc. mam 19 lat.myslicie,ze po areksji mozna na tyle odbudowac organizm,ze bede mogla jesc normalnie i jojo mnie nie dopadnie?tyle sie nasluchalam...
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 16:32   #2712
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
oj szkoda, ale dobrze, że chociaż po obróbce możesz u mnie sporo się teraz zmieni w odżywianiu, bo spodziewamy się maleństwa muszę całkowicie wykluczuć surowe, krwiste, wędzone itd, niepasteryzowane i to co z niego zrobione np sery pleśniowe, grzyby, alkohol to wiadomo jeżeli warzywa i owoce surowe to wyparzone i obrane, lekarz zabronił nawet z krzaka owoców jeść ale najważniejsze, że podczas pierwszego badania wagę miałam idealną, naprawdę warto było się "przemęczyć" przez te połtora roku


ciężko mi ocenić czy jem więcej czy mniej od innych, na pewno jadłam odpowiednio do swojego zapotrzebowania metabolizm mam raczej wolny, choć zauważyłam poprawę w momencie jedzenia posiłków o regularnych porach i codziennym ruchu







wczorajsze:
1) 2 kromki chleba słonecznikowego z twarogiem półtłustym, miodem i płatkami migdałów + herbata z mellisy z imbirem

2) zupa krem z warzyw (dynia, kalafior, marchew, por, seler) przesmażonych na rzepakowym, grzanki z grahama

3) udko z kurczaka pieczone z ziemniakami w rękawie (oliwa, czosnek, sporo świeżego tymianku), buraczki z chrzanem

4) jajecznica z 2 jaj na podsmażonej cukini, kromka chleba z masłem i pomidorem, garść pestek dyni


w ciągu dnia wypiłam litrowy sok marchew-banan-jabłko, wodę, herbatę...
Gratuluję

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Hej!
Wyszlam z anoreksji aktualnie waze 50kg przy 175(wiem,ze to nie wiele,ale przytylam 13kg i dla lekarza to wstarczajace,badania w normie,organy tez).
Otoz,czy moge spozywac 1900kcal dziennie przy godzinie powolnego truchtu i godzinie spaceru oraz pol h cwiiczen rozciagajacych? czy po anoreksji itd to jednak duzo za duzo? Chcialabym miec ladne cialo,moc jesc zdrowo jak do tej pory. Moge oczywiscie zwiekszyc aktywnosc,bo procz tych cwiczen siedze na tylku i sie musze uczyc. mam 19 lat.myslicie,ze po areksji mozna na tyle odbudowac organizm,ze bede mogla jesc normalnie i jojo mnie nie dopadnie?tyle sie nasluchalam...
ED to nie tylko waga ale przede wszystkim to co siedzi w głowie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 16:42   #2713
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

z glowa jest oki,chodzi o porade dietetyczna;p
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 16:56   #2714
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
z glowa jest oki,chodzi o porade dietetyczna;p
to zacznij w końcu słuchać swojego organizmu i jeść zgodnie z jego potrzebami, zadbaj o jakość jedzenia i obiecuję Ci, że wyjdzie Ci to na lepsze niż wyliczanie zapotrzebowania i w kwestii dietetycznej i w kwestii komfortu psychicznego.
umiarkowany ruch jak najbardziej, ale znowu niepotrzebnie koncentrujesz się na ustaleniu jego rodzaju i intensywności, raz na rower, raz na basen, innym razem się trochę porozciągaj, rób, co lubisz i na co masz ochotę.

to jest najlepsza porada dietetyczna, jaką mogę Ci dać. popadanie w schematy żywieniowe, wyliczanie (o ile nie jest się sportowcem na masie albo osobą na redukcji), nadmierna kontrola to utrzymywanie się w chorobie.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 17:03   #2715
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

po prostu juz tyle przeszlam,ze nie chce wpasc w jojo i znow zaczac tego samego... boje sie owrotu choroby . najpierw chce wlasnie nauczyc sluchac sie organizmu,ale jem zdrowo zero gazowanego,slodyczy,fast foodow. jedyne co to wywalony strasznie brzuch jest tak WYDETY,ze nie umiem czasem chodzic. nawet po dwoch kanapkach i serku wiejskim ;/ masakra. napicie sie tez powoduje balonik.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 18:48   #2716
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej dziewczyny! Pamiętacie mnie? Wracam na chwilkę pokazać, co tam u mnie... Nie ważyłam się już baaardzo dawno, ale lubię swój widok w lustrze i to się dla mnie liczy . Nie jestem ani za chuda, ani za gruba - ot taka "normalna" . Jem do syta, smacznie i nie unikam niczego. Całkowicie absorbuje mnie praca, ale staram się poświęcić na ruch minimum pół godziny dziennie. No i dla mnie najważniejsze - od dobrych paru miesięcy mam naturalnie regularny okres, jak w zegarku .

Widzę, że niektóre z Was nadal walczą, nadal mają w głowach chaos... Trzymam kciuki, żeby udało się w końcu wyjść na prostą...

No i gratulacje dla Fusiacola

Dzisiejsze U (wszystkie posiłki poza pierwszymi i ostatnimi jedzone w pracy)

I Owsianka z kaszą manną i otrębami żytnimi na mleku z: brzoskwinią, dwoma śliwkami, serkiem homo i masłem orzechowym crunchy
II Grahamka z jajem na twardo, bazyliowym Almette, rzodkiewką i sałatą; dwa gruntowe pomidory
Przekąska: 2 jabłka
III Grahamka z pasztetem z gęsią, ogórkiem kiszonym i sałatą
Do kawy: 20 g czekolady Milka z solonymi preclami
Jillian Michaels Cardio Kickbox + 6 Week 6 Pack Level 1
IV Mięso z piersi indyka smażone bez tłuszczu; ponad pół woreczka ryżu brązowego, duuużo kalafiora z koperkiem (kalafior gotowany na parze) - wszystko podlane olejem lnianym

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, 2x ziołowa

Planowane U na jutro:

I Owsianka z kaszą manną i otrębami żytnimi na mleku z: brzoskwinią, dwoma śliwkami, serkiem homo i masłem orzechowym crunchy
II Grahamka z wędzoną makrelą, bazyliowym Almette, ketchupem, rzodkiewką, ogórkiem kiszonym i sałatą
Przekąska: sałatka z kalafiora i pomidora z koperkiem i olejem lnianym
III Grahamka z wędzoną makrelą, bazyliowym Almette, ketchupem, rzodkiewką, ogórkiem kiszonym i sałatą
Przekąska: jabłko
Tu na pewno wpadną jakieś ćwiczonka
IV Mięso z piersi gęsi smażone bez tłuszczu; ponad pół woreczka kaszy jęczmiennej pęczak; gotowana czerwona kapusta podlana tłuszczykiem wytopionym z gąski
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-09-22 o 18:57
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:06   #2717
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Pamiętacie mnie? Wracam na chwilkę pokazać, co tam u mnie... Nie ważyłam się już baaardzo dawno, ale lubię swój widok w lustrze i to się dla mnie liczy . Nie jestem ani za chuda, ani za gruba - ot taka "normalna" . Jem do syta, smacznie i nie unikam niczego. Całkowicie absorbuje mnie praca, ale staram się poświęcić na ruch minimum pół godziny dziennie. No i dla mnie najważniejsze - od dobrych paru miesięcy mam naturalnie regularny okres, jak w zegarku .

Widzę, że niektóre z Was nadal walczą, nadal mają w głowach chaos... Trzymam kciuki, żeby udało się w końcu wyjść na prostą...

No i gratulacje dla Fusiacola

Dzisiejsze U (wszystkie posiłki poza pierwszymi i ostatnimi jedzone w pracy)

I Owsianka z kaszą manną i otrębami żytnimi na mleku z: brzoskwinią, dwoma śliwkami, serkiem homo i masłem orzechowym crunchy
II Grahamka z jajem na twardo, bazyliowym Almette, rzodkiewką i sałatą; dwa gruntowe pomidory
Przekąska: 2 jabłka
III Grahamka z pasztetem z gęsią, ogórkiem kiszonym i sałatą
Do kawy: 20 g czekolady Milka z solonymi preclami
Jillian Michaels Cardio Kickbox + 6 Week 6 Pack Level 1
IV Mięso z piersi indyka smażone bez tłuszczu; ponad pół woreczka ryżu brązowego, duuużo kalafiora z koperkiem (kalafior gotowany na parze) - wszystko podlane olejem lnianym

Do picia: woda źródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, 2x ziołowa

Planowane U na jutro:

I Owsianka z kaszą manną i otrębami żytnimi na mleku z: brzoskwinią, dwoma śliwkami, serkiem homo i masłem orzechowym crunchy
II Grahamka z wędzoną makrelą, bazyliowym Almette, ketchupem, rzodkiewką, ogórkiem kiszonym i sałatą
Przekąska: sałatka z kalafiora i pomidora z koperkiem i olejem lnianym
III Grahamka z wędzoną makrelą, bazyliowym Almette, ketchupem, rzodkiewką, ogórkiem kiszonym i sałatą
Przekąska: jabłko
Tu na pewno wpadną jakieś ćwiczonka
IV Mięso z piersi gęsi smażone bez tłuszczu; ponad pół woreczka kaszy jęczmiennej pęczak; gotowana czerwona kapusta podlana tłuszczykiem wytopionym z gąski
Pamiętamy Fajnie, że zajrzałaś przyznam, że tęskniłam To bardzo dobrze, że masz takie zdrowe podejście do siebie i jedzdzenia A jadłospis godny pochwały - smaczny, zdrowy i na luzie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:59   #2718
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć, Poa alpina! wpadaj częściej, potrzeba tutaj takiego zdrowego podejścia do siebie i odżywiania. a jadłospis jak zawsze elegancki, kooocham czerwoną kapustę

Fusiacola, gratuluję
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:25   #2719
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

o cześć Poa

moje dzisiejsze U

I - bułka, jajecznica z 2 jajek z szynką i szczypiorkiem na odrobinie masła

II - kanapka z półbagietki z szynką,serem,jajkiem gotowanym i korniszonem + chrzan i odrobina majonezu ( około 400 kcal)

III - 2 nektarynki


V - fasolka po bretońsku,bułka pełnoziarnista, kawałek ciasta
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-09-24 o 08:06
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 20:08   #2720
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

redukcja
(unikam węgli)

Iśn- 2 kromki z masłem z szynką drobiowo wp pieczoną, serem żółtym i pomidorem, jajecznica z 2 jaj z cebula na oleju, papryka/ kawa z mlekiem

IIob- plaster szynki dr-wp pieczonej, warzywa na parze: cukinia i szparagówka, sos czosnkowy z jogurtu/ kawa z mlekiem

IIIpodw- 2 parówki drobiowe z ketchupem, ćwikła, warzywa na parze cukinia i szparagówka/ małe jabłko

IVkol- duża papryka faszerowana twarogiem, 1/3 serka wiejskiego z połową pomidora, plaster szynki dr-wp/ orzech włoski

Edytowane przez 201606210914
Czas edycji: 2014-09-23 o 20:16
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 21:54   #2721
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje pierwsze U od wyjscia z choroby

sniadanie
2 pajdy razowca(70g jedna)
3 plastry szynki z kurczaka,dwa pomidory,2lyzki sera"moj ulubiony),szczypiorek
200g twarożku piatnica grani

II
serek wiejski 200 g z wkrojonym jabłkiem,bananem i kokosem

obiad
250 piersi z kurczaka,pol woreczka ryzu,surówka z pora,pietruszki,papryki,l odowej,rzodkiewka zalane jogurtem naturalnym

kolacja
takie same dwie pajdy razowca z takim samym obkladem do tego pol makreli wedzonej
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 06:05   #2722
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Bibiannaa, za mało tłuszczu (jak dla mnie).
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 09:33   #2723
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dziękuję dziewczyny naprawdę miło usłyszeć pierwsze gratulacje

wczorajsze:
1) omlet z dodatkiem płatków ryżowych zamiast mąki, podany z twarożkiem i domowymi powidłami + kakao z mlekiem

duże jabłko, garść nerkowców

2) barszcz czerwony, krokiet z kapustą

3) placuszki warzywne (cukinia, marchew, ziemniak, pasternak, jajko, mąka orkiszowa) smażone na rzepakowym, z jogurtem greckim i kiełkami rzodkiewki

4) pulpeciki z indyka na parze, kasza gryczana, sałatka z pomidora, sałaty lodowej, ogórka, cebulki, kukurydzy i oliwy


w ciągu dnia m.in cały litrowy sok marchwiowo brzoskwiniowy
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 09:35   #2724
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Moje pierwsze U od wyjscia z choroby

sniadanie
2 pajdy razowca(70g jedna)
3 plastry szynki z kurczaka,dwa pomidory,2lyzki sera"moj ulubiony),szczypiorek
200g twarożku piatnica grani

II
serek wiejski 200 g z wkrojonym jabłkiem,bananem i kokosem

obiad
250 piersi z kurczaka,pol woreczka ryzu,surówka z pora,pietruszki,papryki,l odowej,rzodkiewka zalane jogurtem naturalnym

kolacja
takie same dwie pajdy razowca z takim samym obkladem do tego pol makreli wedzonej

o ile pamiętam to niczym się nie różni od Twojego rzekomego 'P' w czasie 'choroby'
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 09:37   #2725
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
o ile pamiętam to niczym się nie różni od Twojego rzekomego 'P' w czasie 'choroby'
Odniosłam takie samo wrażenie chociaż chyba jest mniej twarogu
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-09-24 o 09:39
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 09:43   #2726
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

ja tam mysle,ze to chyba dobre U? no nie moze sie wile roznic ,bo az tak nie obcielam.
Bibiannaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 09:44   #2727
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez superkas Pokaż wiadomość
redukcja
(unikam węgli)

Iśn- 2 kromki z masłem z szynką drobiowo wp pieczoną, serem żółtym i pomidorem, jajecznica z 2 jaj z cebula na oleju, papryka/ kawa z mlekiem

IIob- plaster szynki dr-wp pieczonej, warzywa na parze: cukinia i szparagówka, sos czosnkowy z jogurtu/ kawa z mlekiem

IIIpodw- 2 parówki drobiowe z ketchupem, ćwikła, warzywa na parze cukinia i szparagówka/ małe jabłko

IVkol- duża papryka faszerowana twarogiem, 1/3 serka wiejskiego z połową pomidora, plaster szynki dr-wp/ orzech włoski
superkas a jak tam efekty Twojej redukcji? nie jesteś głodna w drugiej połowie dnia?

ja bym zwiększyła tłuszcze , żeby były w każdym posiłku w ostateczności jeżeli nie chcesz dodawać to np. ująć z kanapek na śniadanie (cebulkę smażyłaś) i skropić oliwą np warzywa na parze. Jeden orzech to chyba za mało, żeby w ogóle wliczać, więc tu też tłuszczy brakuje. Pewnie jakby podliczył bilans to wyszłoby jednak więcej węgli niż tłuszczy
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 10:09   #2728
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć dzisiejsze U tylko 3 posiłki ale porcje spore

I - bułka wieloziarnista z serem żółtym, polędwicą i papryką

II - schab duszony z cebulką, kasza jaglana, buraczki

III - przekąska: jabłko

IV - kolacja w knajpie z wołowiną więc pewnie jakiś stek + pieczony ziemniak i sałata
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-09-24 o 12:59
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 19:13   #2729
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny naprawdę miło usłyszeć pierwsze gratulacje

wczorajsze:
1) omlet z dodatkiem płatków ryżowych zamiast mąki, podany z twarożkiem i domowymi powidłami + kakao z mlekiem

duże jabłko, garść nerkowców

2) barszcz czerwony, krokiet z kapustą

3) placuszki warzywne (cukinia, marchew, ziemniak, pasternak, jajko, mąka orkiszowa) smażone na rzepakowym, z jogurtem greckim i kiełkami rzodkiewki

4) pulpeciki z indyka na parze, kasza gryczana, sałatka z pomidora, sałaty lodowej, ogórka, cebulki, kukurydzy i oliwy


w ciągu dnia m.in cały litrowy sok marchwiowo brzoskwiniowy
Piękne menu, bardzo urozmaicone. Niestety u mnie z tym urozmaiceniem ostatnio ciężko, ale kurczę blade po prostu takie jedzeniowe pewniki się sprawdzają przy moim trybie dnia.

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Pokaż wiadomość
Moje pierwsze U od wyjscia z choroby

sniadanie
2 pajdy razowca(70g jedna)
3 plastry szynki z kurczaka,dwa pomidory,2lyzki sera"moj ulubiony),szczypiorek
200g twarożku piatnica grani

II
serek wiejski 200 g z wkrojonym jabłkiem,bananem i kokosem

obiad
250 piersi z kurczaka,pol woreczka ryzu,surówka z pora,pietruszki,papryki,l odowej,rzodkiewka zalane jogurtem naturalnym

kolacja
takie same dwie pajdy razowca z takim samym obkladem do tego pol makreli wedzonej
Nadal mnóstwo nabiału... Też lubię sery, ale na litość boską!!!

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
cześć dzisiejsze U tylko 3 posiłki ale porcje spore

I - bułka wieloziarnista z serem żółtym, polędwicą i papryką

II - schab duszony z cebulką, kasza jaglana, buraczki

III - przekąska: jabłko

IV - kolacja w knajpie z wołowiną więc pewnie jakiś stek + pieczony ziemniak i sałata
No mam nadzieję, że porcje spore - bo inaczej to cienko . Jeeej, ale bym zjadła stek!!!



Dzisiejsze U (znów wszystko prócz I i IV w pracy)

I Owsianka z kaszą manną i otrębami żytnimi na mleku z: nektarynką, 2 śliwkami, serkiem homo i masłem orzechowym crunchy
Przekąska: jabłko
II Grahamka z szynką, żółtym serem, sałatą i rzodkiewką; pomidor
Przekąska: jabłko
Do kawy: ciepły domowy jabłecznik na kruchym cieście, przykryty bezą
III Grahamka z jajem na twardo, serkiem bazyliowym, rzodkiewką i sałatą
IV Kopiasty talerz zupy jarzynowej gotowanej na gęsich kościach

Do picia: woda źrodlana, 2x czarna kawa, herbaty: biała, owocowa, zielona, ziołowa
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 20:43   #2730
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Piękne menu, bardzo urozmaicone. Niestety u mnie z tym urozmaiceniem ostatnio ciężko, ale kurczę blade po prostu takie jedzeniowe pewniki się sprawdzają przy moim trybie dnia.


Nadal mnóstwo nabiału... Też lubię sery, ale na litość boską!!!


No mam nadzieję, że porcje spore - bo inaczej to cienko . Jeeej, ale bym zjadła stek!!!



Dzisiejsze U (znów wszystko prócz I i IV w pracy)

I Owsianka z kaszą manną i otrębami żytnimi na mleku z: nektarynką, 2 śliwkami, serkiem homo i masłem orzechowym crunchy
Przekąska: jabłko
II Grahamka z szynką, żółtym serem, sałatą i rzodkiewką; pomidor
Przekąska: jabłko
Do kawy: ciepły domowy jabłecznik na kruchym cieście, przykryty bezą
III Grahamka z jajem na twardo, serkiem bazyliowym, rzodkiewką i sałatą
IV Kopiasty talerz zupy jarzynowej gotowanej na gęsich kościach

Do picia: woda źrodlana, 2x czarna kawa, herbaty: biała, owocowa, zielona, ziołowa
Pokazałaś się w końcu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.