Brunetka czy blondynka - pomóżcie w doborze koloru :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-21, 20:37   #31
ekspresja
Raczkowanie
 
Avatar ekspresja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Brunetka czy blondynka - pomóżcie w doborze koloru :)

Najlepszy kolor to Twój naturalny albo odcienie zbliżone do naturalnego - z problemem takim jak Twój borykam się sama od około 15-20 lat. Kolejne zmiany kosztowały mnie sporo nerwów, pieniędzy ale też dały trochę wiedzy i doświadczenia. Jeśli zdecydujesz się na kolor jaśniejszy od dość ciemnego brązu ( taki chyba masz teraz), to sama farba w jaśniejszym odcieniu nie rozjaśni włosów na długości gdzie jest już ciemny brąz. Nie daj się też skusić na zastosowanie w tym celu rozjaśniacza -zniszczysz włosy a każda kolejna farba będzie się wymywać do koloru brudnej ścierki. Z ciemnego koloru należy "zdjąć" jeden do dwóch tonów pigmentu przy pomocy profesjonalnego dekoloryzatora - polecam Efassor L'oreala w saszetkach z wodą o niskim procencie np. 3%. Najlepiej wypróbować na pasemku włosów. Potem nałożenie farby z poziomu 7 zbliżonego do natury. Nie wybieraj odcieni popielatych bo bezpośrednio po depigmentacji często zostawiają zielono-brudny odcień na włosach. Polecam odcienie naturalne np. goldwell topchic 7 z literką N z wodą 6%. Potem stopniowo można schodzić z odcieni naturalnych do bardziej popielatych i chłodnych. Oczywiście polecam do tych zabiegów dobrego fryzjera, choć sama kilka razy robiłam to w domu. Przy długich włosach lepiej jednak mieć kogoś do pomocy i dekoloryzatora nie nakładać przy samej skórze - tam nie ma zbyt wielu warstw farby do ściągnięcia. Wybacz ten długi wykład ale fajna z Ciebie i dziewczyna i szkoda żebyś sobie zaszkodziła a poza tym masz na imię jak moja siostra
Życzę dokonania przemyślanej i właściwej decyzji. Ja od lat raz jestem ciemna raz jasna ale zawsze wracam do "złotego środka" - ciemny blond 7 albo 8.
ekspresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 08:35   #32
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brunetka czy blondynka - pomóżcie w doborze koloru :)

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
nie pasują Ci kolory zbyt ciemne i ciepłe jednocześnie. tak samo jak żółte cieple blondy, w ogole jasne blondy będą Cię szpecić.
Jesteś na 90% typem Cool Summer--te mega chłodne niebieskie oczy i stonowane chłodne włosy najlepiej o tym świadczą. wróć do naturalek albo zrób sobie jasny chłodny brąz. ewentualnie jeśli pragniesz ocieplenia koloru to najlepszą opcją jest jasny brąz z takim lekko złotawym refleksem. takie kolory najlepiej skomponują się z Twoim typem urody., a przekonanie o tym, że "mysi kolor" jest jakiś gorszy, nieciekawy i trzeba go tępić, to bzdura jakich mało.
Typ urody cool summer i soft summer ma to do siebie, że rzadko kiedy wygląda ciekawiej w farbowanym niż naturalnym

broń boże nie rób rudego / platynowego i czarnego koloru, ciemne brązy tez na nie.
Ja mam takie oczy jak autorka (tylko trochę ciemniejsze, takie stalowo-niebieskie, prawie granatowe) i jestem Czystą Wiosną Lata też mają takie wyraźne obwódki? I takie czyste oczy? Może jest Zimą?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 11:03   #33
panna tofu
Raczkowanie
 
Avatar panna tofu
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 249
Dot.: Brunetka czy blondynka - pomóżcie w doborze koloru :)

najładniej na nr.5
panna tofu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:36   #34
Withir
Przyczajenie
 
Avatar Withir
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brunetka czy blondynka - pomóżcie w doborze koloru :)

O ile mam słabość do blondynek to Tobie zdecydowanie bardziej pasują ciemne włosy.
__________________
<ciach reklama>
Withir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-29 14:36:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.