Skóra, w którą wsiąka każdy podkład. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 13:20   #1
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Cool

Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.


Cześć dziewczyny, bardzo proszę o jakiekolwiek porady dotyczące problemu wypijania podkładu przez skórę, bo już nie mam cierpliwości i miejsca w kufrze na kolejne butelki podkładu

Nienależnie od tego jakiego podkładu użyję, jaką techniką go zaaplikuję (palce, pędzel, Beauty Blender), jaką bazę położę pod podkład, po 2-3 godzinach patrząc w lustro mam wrażenie, jakbym się nie pomalowała i widziała w lustrze gołą skórę.

Nie używam podkładów niskopółkowych, ostatnio np. MAC Pro Longwear, Dior Star. Jedynie Revlon Colorstay wchłaniał się w nieco mniejszym stopniu. Pod podkład zawsze używam bazy np. Benefit Proffesional, Kanebo Sensai.

Z desperacji kupiłam bazę i podkład Rouge Bunny Rouge i po 2 godzinach w pracy z przerażeniem spojrzałam w lustro i zastanawiałam się na co wydałam te 450 zł, skoro na mojej twarzy nic nie ma.

Jeżeli ktoś zna przyczynę mojego problemu i wie, jak go rozwiązać, proszę o wskazówki.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 15:12   #2
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Hmmm.. a może fixer by coś pomógł? Kryolanowski na przykład? Kurczę, współczuję Ci
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 17:19   #3
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, bardzo proszę o jakiekolwiek porady dotyczące problemu wypijania podkładu przez skórę, bo już nie mam cierpliwości i miejsca w kufrze na kolejne butelki podkładu

Nienależnie od tego jakiego podkładu użyję, jaką techniką go zaaplikuję (palce, pędzel, Beauty Blender), jaką bazę położę pod podkład, po 2-3 godzinach patrząc w lustro mam wrażenie, jakbym się nie pomalowała i widziała w lustrze gołą skórę.

Nie używam podkładów niskopółkowych, ostatnio np. MAC Pro Longwear, Dior Star. Jedynie Revlon Colorstay wchłaniał się w nieco mniejszym stopniu. Pod podkład zawsze używam bazy np. Benefit Proffesional, Kanebo Sensai.

Z desperacji kupiłam bazę i podkład Rouge Bunny Rouge i po 2 godzinach w pracy z przerażeniem spojrzałam w lustro i zastanawiałam się na co wydałam te 450 zł, skoro na mojej twarzy nic nie ma.

Jeżeli ktoś zna przyczynę mojego problemu i wie, jak go rozwiązać, proszę o wskazówki.
Jak masz typ skóry: sucha/ mieszana/ tłusta?
Może przyczyną jest słabe nawilżenie skóry?
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 17:47   #4
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Hmmm.. a może fixer by coś pomógł? Kryolanowski na przykład? Kurczę, współczuję Ci
Przy codziennym makijażu to chyba za ciężki produkt, czy się mylę? Jak będzie jakaś specjalna okazja to na pewno użyję. Miała z Kryolana kiedyś ten biały, ale to było kilka lat temu, jak jeszcze nic nie wiedziałam o makijażu i nie bardzo potrafiłam go używać

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Jak masz typ skóry: sucha/ mieszana/ tłusta?
Może przyczyną jest słabe nawilżenie skóry?
Generalnie zawsze miałam cerę bezproblemową, typ normalna. Od jakiegoś czasu ewidentnie sucha. Kupiłam Cetaphil Lipoaktywny krem nawilżający i Dermedic Linum do skóry suchej i atopomej i będę walczyć z przesuszeniem. Ale czy możliwe jest by skóra była tak spragniona, że wchłaniałaby nawet bazę i podkład, dlatego tylko treściwy Revlon dawał jako tako radę?
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 18:31   #5
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Malowała Cię kiedyś wizażystka? Jeśli tak, to czy pojawił się ten sam problem?
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:56   #6
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Cytat:
Napisane przez Hedonistka Pokaż wiadomość
Malowała Cię kiedyś wizażystka? Jeśli tak, to czy pojawił się ten sam problem?
Tak, dwukrotnie - na studniówkę (6 lat temu ) i w lipcu tego roku temu na ślub kuzynki, ale makijaż był tak paskudny, że zmyłam go po powrocie do domu i zrobiłam swój, który w nienagannym stanie przetrwał do rana (silikonowa baza z Sephory, Revlon Colorstay, róż The Balm, MUFE Pro Finish, Artdeco Fixing Powder ).

Maluję się od kilku lat, zaczynając od podkładów za 20-30 zł bez bazy pod, ale nigdy wcześniej nie zauważyłam braku makijażu pomimo jego wykonania. Problem z wsiąkaniem makijażu mam jakoś od 2 miesięcy, w tym czasie kupiłam kilka baz i podkładów z wyższej półki, ale za każdym razem było tak samo, więc to nie kwestia używanych kosmetyków (kupuję w Douglasie i Sephorze, więc kwestia podróbek też odpada), dlatego zamiast inwestować w kolejne butelki podkładów postanowiłam zapytać tutaj, bo może problem jest gdzie indziej, albo ktoś mógłby polecić podkład, którego moja skóra nie wypije.

Edytowane przez liittleedeviil
Czas edycji: 2014-12-20 o 20:04
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:24   #7
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Moze moje pytanie zabrzmi dziwnie ale - czy nakladasz krem nawilzajacy rano przed pomalowaniem sie , czy tylko wieczorem a rano baze pod makijaz ?
Czy nie myslalas ze moze za czesto zmieniasz podklay i wlasnie skora reaguje inaczej niz przedtem ?
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 23:01   #8
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Cytat:
Napisane przez beatamalgorzata Pokaż wiadomość
Moze moje pytanie zabrzmi dziwnie ale - czy nakladasz krem nawilzajacy rano przed pomalowaniem sie , czy tylko wieczorem a rano baze pod makijaz ?
Czy nie myslalas ze moze za czesto zmieniasz podklay i wlasnie skora reaguje inaczej niz przedtem ?
Nakładam krem, bazę i podkład. Próbowałam też kilkakrotnie bez kremu. Ostatnio używałam Clinique Moisture Surge Intense, od 2 dni Cethapil. Co do częstego zmieniania podkładów to raczej nie zastanawiałam się nad tym, bardziej na zasadzie - ten się nie sprawdził, widocznie nie jest odpowiedni dla mnie, wypróbuję następny.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 10:07   #9
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

A może podkłady mineralne by sie u Ciebie sprawdziły?
A do tego czasu postawiłam na oleje w pielęgnacji (mi bardzo pomogły przy ekstremalnie suchej skórze).
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 13:31   #10
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Ja bym zapytała na twoim miejscu na podforum o pielęgnacji, bo to ewidentny problem z cerą. Może spytaj dermokosmetyki albo kosmetologa?
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 08:04   #11
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

no wlasnie.zacznij od pielegnacji,nawilzenia i zregenerowania skory i nie tylko kremy ale jakies suplementy diety,zeby nawilzac od wewntarz skoro twoja skora tak chce pic.bo na pewno nie jest to wina podkladow.
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 16:52   #12
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Skóra, w którą wsiąka każdy podkład.

Całkiem niedawno miałam podobny problem, przy okazji wyszło mi kilka problemów z układem oddechowym i włosami i okazało się że wszystkiemu winne było skrajnie suche powietrze. Sprawę załatwił nawilżacz powietrza (taki rozpylający chłodną mgiełkę).
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 17:52:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.