Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 09:52   #1501
Anol
Rozeznanie
 
Avatar Anol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ww/DE
Wiadomości: 808
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Ola jedź jak dziewczyny mówią. Dobrze, że ja mam wizytę u gina w mój tp, to zapytam co i jak, bo bym nie wiedziała co robić a skierowania nie mam. Powiedz, że gin Ci kazała przyjechac i tyle tylko jedź lepiej z torbą
__________________
27.06.2013 r.

Oliwia 18.05.2015

Anol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:52   #1502
Baset
Zakorzenienie
 
Avatar Baset
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z pokoju...
Wiadomości: 4 124
GG do Baset
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

jest mi niedobrze.
boli mnie w krzyżu i kłuje w bożenie.
brzuch twardnieje co jakiś czas.
__________________

Marianna
27.05.2015 godz. 8.24
Baset jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:54   #1503
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Anol Pokaż wiadomość
Ola jedź jak dziewczyny mówią. Dobrze, że ja mam wizytę u gina w mój tp, to zapytam co i jak, bo bym nie wiedziała co robić a skierowania nie mam. Powiedz, że gin Ci kazała przyjechac i tyle tylko jedź lepiej z torbą
no tez tak myślę, ze juz torbe wezme tylko dopakuje moze majtki zwykłe
zostawimy w bagazniku a jak beda chcieli mnie położyc to tz przyniesie.
no ja miałam jakis czas temu ostatnią i własnie wypisała mi to skierowanie na obserwacje w dn terminu.
wiec w sumie takie zalecenie to wykonuje

Baset
moze coś rusza?
mnie w spojeniu po wczorajszym tak rytmicznie kuło
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:56   #1504
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Baset Pokaż wiadomość
jest mi niedobrze.
boli mnie w krzyżu i kłuje w bożenie.
brzuch twardnieje co jakiś czas.
no-spa? kąpiel?
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:57   #1505
Baset
Zakorzenienie
 
Avatar Baset
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z pokoju...
Wiadomości: 4 124
GG do Baset
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez ola_la_7676 Pokaż wiadomość
no tez tak myślę, ze juz torbe wezme tylko dopakuje moze majtki zwykłe
zostawimy w bagazniku a jak beda chcieli mnie położyc to tz przyniesie.
no ja miałam jakis czas temu ostatnią i własnie wypisała mi to skierowanie na obserwacje w dn terminu.
wiec w sumie takie zalecenie to wykonuje

Baset
moze coś rusza?
mnie w spojeniu po wczorajszym tak rytmicznie kuło
weź torbę, weź

ja jutro mam ktg, ciekawe co mi pokaże.
i jeszcze mam mieć mierzoną miednicę.
boje sie tylko, że po porodzie sn nie będę w stanie chodzić. bo średnio 3 razy w roku chodzę na wstawianie miednicy i spojenia. wszystko po wypadku.


myko
wzięłam właśnie no spe i zaraz idę pod prysznic. bo z wanny się nie wygramole.
położna mi mówiła, że no spa może przyspieszyć poród. nie wiem czemu.
__________________

Marianna
27.05.2015 godz. 8.24

Edytowane przez Baset
Czas edycji: 2015-05-07 o 09:59
Baset jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:57   #1506
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Ola majtki to podstawa, mi musieli dowozic bo przeciez po co mi one w torbie porodowej i wkladki, stanik. Ja ppszlam na badania a tz gnal 40 km do domu po torbe takze dobrze myslisz
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:59   #1507
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Baset Pokaż wiadomość
weź torbę, weź

ja jutro mam ktg, ciekawe co mi pokaże.
i jeszcze mam mieć mierzoną miednicę.
boje sie tylko, że po porodzie sn nie będę w stanie chodzić. bo średnio 3 razy w roku chodzę na wstawianie miednicy i spojenia. wszystko po wypadku.


---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Ola majtki to podstawa, mi musieli dowozic bo przeciez po co mi one w torbie porodowej i wkladki, stanik. Ja ppszlam na badania a tz gnal 40 km do domu po torbe takze dobrze myslisz
my mamy na szczęście jakies 17 km do szpitala.
ale dopakuje własnie stanik, zwykłe majtki i wkładki do tych majtek, bo przeciez zaraz bym mokre miała
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 10:00   #1508
Santilia
Wtajemniczenie
 
Avatar Santilia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowsze.
Wiadomości: 2 485
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

hej!

ja juz od rana na pełnych obrotach, sprzątam, piorę

Ola, mi nawet położna kazała w dniu tp zjawić się w szpitalu. zrobią ktg, badania i wtedy podejmą decyzję czy zostaję, czy nie. dzisiaj muszę tylko gin dopytać, którym tp się sugerować.

Kurde, przeżywam jakąś masakrę, stopy odmawiają mi posłuszeństwa bolą, jakbym maraton jakiś przeszła..

Baset, z tą nospą też słyszałam, ze może przyspieszyć poród
a mi ostatnio gin zaleciła zażywanie do donoszenia.
__________________
Dla takich chwil warto żyć!


M

Santilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:00   #1509
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Ciezkie jest takie zycie partyzanta w szpitalu

Znowu mnie na 2 gna...
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:02   #1510
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Santilia Pokaż wiadomość
hej!

ja juz od rana na pełnych obrotach, sprzątam, piorę

Ola, mi nawet położna kazała w dniu tp zjawić się w szpitalu. zrobią ktg, badania i wtedy podejmą decyzję czy zostaję, czy nie. dzisiaj muszę tylko gin dopytać, którym tp się sugerować.

Kurde, przeżywam jakąś masakrę, stopy odmawiają mi posłuszeństwa bolą, jakbym maraton jakiś przeszła..

Baset, z tą nospą też słyszałam, ze może przyspieszyć poród
a mi ostatnio gin zaleciła zażywanie do donoszenia.
ja mam niby wpisany w te krateczki 08.05.15r. a pod spodem długopisem z pierwszej wizyty "USG 15.05.15r. "
tyle ze potem przy kazdym kolejnym USG juz wyliczało, ze 08.05, bo się wyrównało, wiec raczej tym sie sugeruje... jak zapytają o to to im powiem ze się wyrównało i niech mnie w pocałują jak im się coś nie podoba.
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:04   #1511
Santilia
Wtajemniczenie
 
Avatar Santilia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowsze.
Wiadomości: 2 485
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

a wiecie, ze u mnie na stronie szpitala nie ma nic o gatkach jednorazowych? tylko o bawełnianej bieliźnie

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ola_la_7676 Pokaż wiadomość
ja mam niby wpisany w te krateczki 08.05.15r. a pod spodem długopisem z pierwszej wizyty "USG 15.05.15r. "
tyle ze potem przy kazdym kolejnym USG juz wyliczało, ze 08.05, bo się wyrównało, wiec raczej tym sie sugeruje... jak zapytają o to to im powiem ze się wyrównało i niech mnie w pocałują jak im się coś nie podoba.
ale masz skierowanie. ja mam w kartę ciąży wpisany tp tylko z OM - 21.05. później wychodziło, ze M. jest wg USG starszy.
__________________
Dla takich chwil warto żyć!


M

Santilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 10:05   #1512
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Santilia Pokaż wiadomość
a wiecie, ze u mnie na stronie szpitala nie ma nic o gatkach jednorazowych? tylko o bawełnianej bieliźnie

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------


ale masz skierowanie. ja mam w kartę ciąży wpisany tp tylko z OM - 21.05. później wychodziło, ze M. jest wg USG starszy.
u mnie na stronie NIC nie ma
tylko opisany jest oddział ginekologiczno położnoczy, znaczy ile sal, co do dyspozycji itp.
a co do torby to nic nie pisze
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:05   #1513
irenka78
Rozeznanie
 
Avatar irenka78
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 783
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Hej

Siedzę i czytam na temat karmienia... jestem normalnie już zdołowana tym tematem. Jest taka nagonka na karmienie piersią i mam wyrzuty sumienia... Mała mogłaby wisieć przy cycu cały czas, napije się lekko i zasypia, spi góra 30 min i wrzask, jak jej dam butlę to śpi po 3 i 4 h... w nocy jadę na butli bo inaczej chodziłabym jak zombi. Mam mega mętlik w głowie co robić, mleka w cycuszkach jest malutko, męczyć sie czy dać spokój.

Która dzisiaj rodzi???


A Agatka ma dzisiaj tydzień, świętujemy
__________________
I wyciągnęło do mnie malutką rączkę
I siłę mi dało niespotykaną
I miłość największą
bezinteresowną...
irenka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:07   #1514
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

ja mam wpisany i z OM i z tego 1 USG na pierwszej wizycie...
no i w sumie mam skierowanie, to raczej nie powinni robić problemu.
na porodówce tam nie ma tłoku, ciekawe jak na patologii...

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez irenka78 Pokaż wiadomość
Hej

Siedzę i czytam na temat karmienia... jestem normalnie już zdołowana tym tematem. Jest taka nagonka na karmienie piersią i mam wyrzuty sumienia... Mała mogłaby wisieć przy cycu cały czas, napije się lekko i zasypia, spi góra 30 min i wrzask, jak jej dam butlę to śpi po 3 i 4 h... w nocy jadę na butli bo inaczej chodziłabym jak zombi. Mam mega mętlik w głowie co robić, mleka w cycuszkach jest malutko, męczyć sie czy dać spokój.

Która dzisiaj rodzi???


A Agatka ma dzisiaj tydzień, świętujemy
kochana mm nie jest wcale gorszą opcją...
wiadomo, jeżeli masz siłę to próbuj walczyć o kp ale męczyc sie na siłe to dla mnie tez bez sensu.
musisz sama zdecydowac

za tydzien
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:10   #1515
Santilia
Wtajemniczenie
 
Avatar Santilia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowsze.
Wiadomości: 2 485
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez irenka78 Pokaż wiadomość
Hej

Siedzę i czytam na temat karmienia... jestem normalnie już zdołowana tym tematem. Jest taka nagonka na karmienie piersią i mam wyrzuty sumienia... Mała mogłaby wisieć przy cycu cały czas, napije się lekko i zasypia, spi góra 30 min i wrzask, jak jej dam butlę to śpi po 3 i 4 h... w nocy jadę na butli bo inaczej chodziłabym jak zombi. Mam mega mętlik w głowie co robić, mleka w cycuszkach jest malutko, męczyć sie czy dać spokój.

Która dzisiaj rodzi???


A Agatka ma dzisiaj tydzień, świętujemy
Jest nagonka na kp, ale jak masz chodzić zdołowana i zmęczona, to może nie morduj się? Chyba, ze masz jeszcze na tyle siły, żeby walczyć dalej.
jejku, to już tydzień!
__________________
Dla takich chwil warto żyć!


M

Santilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:15   #1516
jagodowa07
Zadomowienie
 
Avatar jagodowa07
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Santilia Pokaż wiadomość
a wiecie, ze u mnie na stronie szpitala nie ma nic o gatkach jednorazowych? tylko o bawełnianej bieliźnie

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------


ale masz skierowanie. ja mam w kartę ciąży wpisany tp tylko z OM - 21.05. później wychodziło, ze M. jest wg USG starszy.
Santilia ja miałam siateczkowe i takie też widziałam, ale jedna babka miała zwykłe bawełniane i tez było dobrze

Ola dziewczyny dobrze radzą, jedź i mają obowiązek Cię przyjać i już, nawet bez skierowania. Tak mówiły położne na sr i lekarz też że w dniu terminu spokojnie można się zgłaszać.

A do nas zaraz przychodzi położna środowiskowa, po 12. A Tymek śpi i pewnie jak ona przyjdzie to będzie cyc
__________________
Tymek
jagodowa07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:19   #1517
irenka78
Rozeznanie
 
Avatar irenka78
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 783
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez jagodowa07 Pokaż wiadomość
Santilia ja miałam siateczkowe i takie też widziałam, ale jedna babka miała zwykłe bawełniane i tez było dobrze

Ola dziewczyny dobrze radzą, jedź i mają obowiązek Cię przyjać i już, nawet bez skierowania. Tak mówiły położne na sr i lekarz też że w dniu terminu spokojnie można się zgłaszać.

A do nas zaraz przychodzi położna środowiskowa, po 12. A Tymek śpi i pewnie jak ona przyjdzie to będzie cyc
też właśnie czekam na położną... A jak Twoje kp, mały przesypia w miarę ładnie?

A tak w ogóle muszę Wam napisać że jestem mega szczęśliwa i mieć 2 córeczki to super sprawa, Gabi bardzo mi pomaga
__________________
I wyciągnęło do mnie malutką rączkę
I siłę mi dało niespotykaną
I miłość największą
bezinteresowną...
irenka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:20   #1518
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez irenka78 Pokaż wiadomość
Hej

Siedzę i czytam na temat karmienia... jestem normalnie już zdołowana tym tematem. Jest taka nagonka na karmienie piersią i mam wyrzuty sumienia... Mała mogłaby wisieć przy cycu cały czas, napije się lekko i zasypia, spi góra 30 min i wrzask, jak jej dam butlę to śpi po 3 i 4 h... w nocy jadę na butli bo inaczej chodziłabym jak zombi. Mam mega mętlik w głowie co robić, mleka w cycuszkach jest malutko, męczyć sie czy dać spokój.

Która dzisiaj rodzi???


A Agatka ma dzisiaj tydzień, świętujemy
To jest normalne..... Dziecko po mm dłużej śpi, bo mm jest bardziej zapychające i sycące, organizm dłużej musi trawić to mleko. Mleko matki jest lekkostrawne dopasowane do jednego konkretnego dziecka. Ode mnie nie usłyszysz, że "daj mm to to samo" - nie to nie jest to samo.....

Ja wiem, że to dołujące to wiszenie na piersi, ale dziecko też musi usprawnić technikę ssania, czyli jak ssać efektywnie i dobrze, żeby się najadać na dłużej, takie wiszenie kończy się po ok miesiącu i wtedy dziecko potrafi bardzo szybko zjeść duże ilości mleka z jednej piersi.

Na prawdę polecam bloga Hafija, na fb działa Mleczne Wsparcie, Kwartalnik Laktacyjny - tam jest mnóstwo na ten temat i uwierzcie, że te problemy z kp, które Wam się wydają nie do przeskoczenia są chwilowe i będzie coraz lepiej.

Ja przez pierwsze 3 miesiące kp miałam doła, rzygać mi się chciało jak miałam ją ZNOWU karmić, ale wiedziałam, że to najlepsze co mogę jej dać od siebie, żadne mm nie zastąpi mojego pokarmu, ryczałam, zaciskałam zęby i na prawdę żałowałabym okropnie gdybym zrezygnowała i poddała się, bo tych chwil nikt mi już nie odda, tych oczu, które się patrzą podczas jedzenia... Oj na płacz mi się zbiera normalnie.... Karmiłam prawie 19 miesięcy i pewnie dalej bym to robiła, gdyby córka nie odstawiła się sama.
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:20   #1519
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Baset Pokaż wiadomość
weź torbę, weź

ja jutro mam ktg, ciekawe co mi pokaże.
i jeszcze mam mieć mierzoną miednicę.
boje sie tylko, że po porodzie sn nie będę w stanie chodzić. bo średnio 3 razy w roku chodzę na wstawianie miednicy i spojenia. wszystko po wypadku.


myko
wzięłam właśnie no spe i zaraz idę pod prysznic. bo z wanny się nie wygramole.
położna mi mówiła, że no spa może przyspieszyć poród. nie wiem czemu.
Oooo serio nospa przyspiesza? a ja wzięłam 2, bo mnie bolało i byłam zła, bo chciałam spać
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 10:21   #1520
LuckyLove
Zadomowienie
 
Avatar LuckyLove
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bajkolandia :)
Wiadomości: 1 679
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Pisałam post z tel i ń ma

Pisałam, że zwykłe majty (5szt) to ja już mam dawno przygotowane + kilka szt podpasek i wkladek, na wypadek gdyby krwawienia były mniejsze to nie będę musiała chodzić z takim grubym podkładem między nogami
__________________
Synuś Mamusi
LuckyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:22   #1521
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Irenko za wasz wspólny tydzień

Dziewczyny która to blokuje kolejke, że wszystkie się tak w kupie trzymacie?
Przypominam mamy maj, można rodzić
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:22   #1522
weron1
Rozeznanie
 
Avatar weron1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 845
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cześć
Mimi też nie lubię 2 w szpitalu robić- no ale nic nie zrobisz
Ola ja na Twoim miejscu bym pojechała jutro do szpitala.
Też mam jutro KTG, ale pewnie nic nie wyjdzie
U mnie cisza. Po 2h spacerze też nic. Dzisiaj w nocy tylko mi się śniło, że mam skurcze Liczę na tą indukcję w poniedziałek ,ale nie wiem czy nie będzie tak, że nawet to nic nie da...
weron1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:22   #1523
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
To jest normalne..... Dziecko po mm dłużej śpi, bo mm jest bardziej zapychające i sycące, organizm dłużej musi trawić to mleko. Mleko matki jest lekkostrawne dopasowane do jednego konkretnego dziecka. Ode mnie nie usłyszysz, że "daj mm to to samo" - nie to nie jest to samo.....

Ja wiem, że to dołujące to wiszenie na piersi, ale dziecko też musi usprawnić technikę ssania, czyli jak ssać efektywnie i dobrze, żeby się najadać na dłużej, takie wiszenie kończy się po ok miesiącu i wtedy dziecko potrafi bardzo szybko zjeść duże ilości mleka z jednej piersi.

Na prawdę polecam bloga Hafija, na fb działa Mleczne Wsparcie, Kwartalnik Laktacyjny - tam jest mnóstwo na ten temat i uwierzcie, że te problemy z kp, które Wam się wydają nie do przeskoczenia są chwilowe i będzie coraz lepiej.

Ja przez pierwsze 3 miesiące kp miałam doła, rzygać mi się chciało jak miałam ją ZNOWU karmić, ale wiedziałam, że to najlepsze co mogę jej dać od siebie, żadne mm nie zastąpi mojego pokarmu, ryczałam, zaciskałam zęby i na prawdę żałowałabym okropnie gdybym zrezygnowała i poddała się, bo tych chwil nikt mi już nie odda, tych oczu, które się patrzą podczas jedzenia... Oj na płacz mi się zbiera normalnie.... Karmiłam prawie 19 miesięcy i pewnie dalej bym to robiła, gdyby córka nie odstawiła się sama.
podziwiam Cię naprawdę za tą wytrwałość...
ja się boję, ze się załamię jak nie będzie mi szło..
ogólnie jestem taką osoba, ze zaraz siebie obwiniam za wszelkie zło..
to jak nie bd mogła go nakarmić sama to świat mi się chyba zawali...
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:23   #1524
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

A u nas z oczkiem juz lepiej dziś od rana jak ręką odjal
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:25   #1525
201606011622
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17 292
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez LuckyLove Pokaż wiadomość
Pisałam post z tel i ń ma

Pisałam, że zwykłe majty (5szt) to ja już mam dawno przygotowane + kilka szt podpasek i wkladek, na wypadek gdyby krwawienia były mniejsze to nie będę musiała chodzić z takim grubym podkładem między nogami
tez myślałam, zeby własnie zapakować kilka zwykłych podpasek.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Irenko za wasz wspólny tydzień

Dziewczyny która to blokuje kolejke, że wszystkie się tak w kupie trzymacie?
Przypominam mamy maj, można rodzić
hihihih na dziś zadna nie ma terminu, ja na jutro, wiec od jutra to ja bede blokowac
201606011622 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:26   #1526
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Pamiętam że mówiłam żeby się w kolejke nie wtryniac cofam to, bo sama wskoczyłam jak Filip z konopi
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:29   #1527
jagodowa07
Zadomowienie
 
Avatar jagodowa07
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez irenka78 Pokaż wiadomość
też właśnie czekam na położną... A jak Twoje kp, mały przesypia w miarę ładnie?

A tak w ogóle muszę Wam napisać że jestem mega szczęśliwa i mieć 2 córeczki to super sprawa, Gabi bardzo mi pomaga
U nas różnie - zdarzają się ładne karmienia z przerwą 3, a nawet 4 godzinną na sen a są też takie biadolenia, drzemki, co chwila cyc i śpi, i tak np. całe popołudnie do wieczora... ale noce póki co przesypia ładnie, najgorzej jest rano i właśnie tak bliżej wieczora.
Do tego bolą suty!! Niby dobrze przystawiam, a on płacze i się denerwuje jak nie może złapać bo piersi twarde i bolące. I czasem aż mi się płakać chce. Podpytam położną o to, może coś doradzi

A ty rób tak żebyście z Agatką były zadowolone i zdrowe - jak masz czas i siły to walcz, ale mm to nie jest żadne zło, skoro jest i dzieci je jedzą i są zdrowe
Ja teraz z tż w domu, on wszystko robi, a ja się regeneruje i podaję cyce, więc mam luz i mogę sobie pozwolić na takie cyckolenie i marudzenie, zaciskając zęby. Jak tż wróci do pracy w następnym tygodniu to może być ciężej, ale wtedy liczę że nawał się skończy i nieco się unormuje wszystko
__________________
Tymek

Edytowane przez jagodowa07
Czas edycji: 2015-05-07 o 10:31
jagodowa07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:29   #1528
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Cytat:
Napisane przez ola_la_7676 Pokaż wiadomość
podziwiam Cię naprawdę za tą wytrwałość...
ja się boję, ze się załamię jak nie będzie mi szło..
ogólnie jestem taką osoba, ze zaraz siebie obwiniam za wszelkie zło..
to jak nie bd mogła go nakarmić sama to świat mi się chyba zawali...
Ja się długo obwiniałam, długo miałam takie poczucie, że jestem za przeproszeniem z☠☠☠. ana, bo nie umiem karmić, a moja córka jakaś dziwna, bo nie umie prawidłowo jeść, bo wszystkie dzieci na oddziale pięknie jadły, a moja darła się jak poparzona jak ją miałam przystawić...... Ale potem siadłam, zaczęłam czytać, że to nie jest problem nie do rozwiązania, że nie tylko ja tak miałam, że jesteśmy całkiem normalne. Normalne jest wiszenie na piersi przez 40 minut, spanie 40 minut żeby potem wisieć znowu 40 minut.

Dlatego też ja otaczałam się osobami, które karmiły piersią długo, miałam wsparcie przyjaciółki, która karmiła przez ponad 2 lata, wsparcie męża. Gdyby nie oni to pewnie bym się poddała. Ale ja też mam charakter osoby walczącej, która jak ma jakieś przekonanie na dany temat to mi nikt tego nie podburzy, a że wiedza o kp rosła z każdym dniem to i durna pediatra nie była w stanie mnie przekonać do podania mm. Oj dużo by gadać, zaraz wyjdę na terrorystkę laktacyjną Ale po prostu w szoku jestem i jest to smutny fakt, że coraz mniej mam karmi piersią i tak szybko i łatwo się poddają - wsparcie rodziny jest kluczowe. Doradca laktacyjny.
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:34   #1529
moniisia90
Wtajemniczenie
 
Avatar moniisia90
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 671
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11



U mnie cisza



Słyszałyście ze wchodzenie po schodach jest efektywniejsze jak się wchodzi po 2 stopnie? dzis testuje
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b702238669.png razem od 06.10.2007
nasz wielki dzień - 06.09.2014
Lenka przyszła na świat 10.05.2015 3320 g 54 cm
Czekamy na drugiego bobasa do kochania - tp 23.04.2017
moniisia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:39   #1530
Santilia
Wtajemniczenie
 
Avatar Santilia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowsze.
Wiadomości: 2 485
Dot.: Mamusie Majowe 2015 ! - cz. 11

Kinga, fajnie to wszystko opisałaś
w tym przypadku na pewno nieoceniona jest pomoc męża, czy przyjaciółki. bo tak jak piszesz - nie raz trzeba przeboleć i poświęcić się - 40 minut na piersi, chwila snu i znowu pierś.
staram się w tym przypadku zrozumieć kobiety, które po prostu nie mają takiej możliwości - brak pomocy kogokolwiek + masa innych obowiązków. na pewno nie krytykuję mam, które karmią mm.
__________________
Dla takich chwil warto żyć!


M

Santilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 13:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.