Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-11, 12:53   #2011
lilian_alison
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponawiam prosbe o analize podkladow-mam cere wrazliwa problematyczna(wypryski,s tany zapalne,czerwienienie)nor malna do suchej....

Chanel
Teint Innocence Fluid Makeup SPF12

Ingredients:
water, PEG 10 dimethicone, cyclopentasiloxane, dimethicone, isododecane, propylene glycol, isononyl isononanoate, HDI/trimethylol hexyllactone crosspolymer, biosaccharide GUM1, boron nitride, TALC, sucrose tetrastearate triacetate, phenoxyethanol, silica dimethyl silylate, tocopheryl acetate, methylparaben, disteardimonium hectorite, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, stearic acid, disodium stearoyl glutamate, propylparaben, aluminium hydroxide, PEG 8, alcohol denat, silica, parfum, tocopherol, cotton fruit water, ascorbyl palmitate ,BHT, ascorbic acid, citric acid, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben (may contain CI 77491, CI 77492, CI77499, titainium dioxide, mica)

chanel pro lumiere

Aqua,ethylhexyl palmitatediisostearyl malate,ethylhexyl
methoxycinnamate,cyclohex asiloxane,pentylene glycol,glycerin,peg-30 dipolyhydroxystearate,ben zophenone-3,aluminum starch octenylsuccinate,cyclopen tasiloxane,hdi/ppg/polyca prolactone crosspolymer,propylene glycol,myristyl myristate,polyglyceryl-3 beeswax,phenoxyethanol,di sterdimonium hectorite,methylparaben,
parfum,myristyl laurate,propylparaben,alc ohol denat,tocopherol, lecithin,asorbyl palmitate,glyceryl stearate , disodium stearoyl glutamate, silica ,glyceril oleate, citric acid,bht,alluminum hydroxide
+/- may contain CI 77491, CI 77492, CI 77499 IRON OXIDES, CI 77891 TITANIUM DIOXIDE
MICA
IL63A
lilian_alison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 13:32   #2012
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o edytowanie postu i dopisanie producenta.

Proszę mi powiedzieć czy to rozświetlające serum do twarzy ryż i sake jest dobre. oto skład:

Dzięki zawartości odżywczego olejku z otrębów ryżowych i nawilżającego ekstraktu z sake serum rozświetla cerę, nadaje jej idealną przejrzystość i satynową gładkość.
Kosmetyk należy delikatnie wmasować w skórę twarzy
i szyi.

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981


i jeszcze ta maseczka

Perłowa, wygładzajaca maseczka do twarzy.
Delikatnie działa na skórę, uwalniając swoje dobroczynne składniki.
Formuła "peel off" tworzy jedną warstwę maseczki,którą łatwo usuniesz jednym ruchem.
Cera nabiera świeższego, ładniejszego wyglądu, jest odżywiona, miękka i cudownie gładka.

Skład: Aqua, polyvinyl alkohol, alcohol denat, poloxamer 185, xanthan gum, parfum, methylparaben, oryza sativa bran oil, propylene glycol, bht, rice ferment filtrate, camelia sinensis extrakt, glycine soya extract, CI 77891

I ta na włosy:

Maseczka intensywnie nawilża, odżywia i chroni włosy przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Zawiera oliwę, ekstrat liści oliwnych, pantenol i filtry UV. Sprawia, że włosy są zdrowe, piękne i lśniące.

Skład: water, stearyl alcohol, cetearyl alcohol, cetyl alcohol, olive (olea europaea) oil, behentrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, hydrogenated olive oil, olea europaea (olive) fruit oil, olea europaea (olive) leaf extract, olea europaea (olive) oil unsaponifiables, fragrance, panthenol, quaternium-18, dimethicone, amodimethicone, dimethiconol, dicetyldimonium chloride,
glutamic acid, glycolic acid, phytantriol, hydroxyethylcellulose, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, benzophenone-3, orange 4, yellow 5, blue 1

Wszystkie te kosmetyki są firmy Avon, sorry, że zapomniałam napisać

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2007-09-11 o 15:05
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 14:56   #2013
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Witam bardzo chcialabym prosic o analize kremu z filtrem 50 dla dzieci amerykanskiej firmy wiec zapewne u nas tego sie nie kupi. i wlasnie dlatego zalezy mi na informacjach co to za mleczko/krem, czy moge stosowac u dziecka ,czy moge stosowac na swoja skore twarz/dlonie ,czy filtry sa stabilne?I po otwarciu jaka jest waznosc i trwalosc kremu z filtrem?Z gory bardzo dziekuje

Coppertone Water Babies sunscree lotion 50 SPF

Aktywne skladniki:Avobenzone 3%,homosalate 13%,Octisalate 5%,Octocrylene 2%, Oxybenzone 4%

water, dimethyl ether,sorbitol,styrene/acrylates copolymer,VP/eicosene copolymer,stearic acid,triethanolamine,sorb itan isostearate,benzyl alcohol.dimethicone,tocop herol,polyglyceryl-3 distearate,fragrance,meth ylparaben,acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer,propylparabe n,disodium EDTA
Filtr chemiczny, także mozna go stsowac u dzieci powyzej 6 m-ca, ja bym zaokrągliła to do 1 r.z.
Co do tego konkretnego preparatu - nie jest fortostabilny. gdyby był sprzedawany na terenie UE, na opakowaniu producent musiałby dopisac "contains Benzophenone-3". Benzophenone-3 = Uvinul M40 = Oxybenzone - ten filtr jest niestety moze działać alergizująco.
Nie posmarowałabym nim dziecka jeszcze z jednego powodu - obecnosc alkoholu benzylowego w skłądzie.


Cytat:
Napisane przez lilian_alison Pokaż wiadomość
Ponawiam prosbe o analize podkladow-mam cere wrazliwa problematyczna(wypryski,s tany zapalne,czerwienienie)nor malna do suchej....

Chanel
Teint Innocence Fluid Makeup SPF12

Ingredients:
water, PEG 10 dimethicone, cyclopentasiloxane, dimethicone, isododecane, propylene glycol, isononyl isononanoate, HDI/trimethylol hexyllactone crosspolymer, biosaccharide GUM1, boron nitride, TALC, sucrose tetrastearate triacetate, phenoxyethanol, silica dimethyl silylate, tocopheryl acetate, methylparaben, disteardimonium hectorite, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, stearic acid, disodium stearoyl glutamate, propylparaben, aluminium hydroxide, PEG 8, alcohol denat, silica, parfum, tocopherol, cotton fruit water, ascorbyl palmitate ,BHT, ascorbic acid, citric acid, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben (may contain CI 77491, CI 77492, CI77499, titainium dioxide, mica)

chanel pro lumiere

Aqua,ethylhexyl palmitatediisostearyl malate,ethylhexyl
methoxycinnamate,cyclohex asiloxane,pentylene glycol,glycerin,peg-30 dipolyhydroxystearate,ben zophenone-3,aluminum starch octenylsuccinate,cyclopen tasiloxane,hdi/ppg/polyca prolactone crosspolymer,propylene glycol,myristyl myristate,polyglyceryl-3 beeswax,phenoxyethanol,di sterdimonium hectorite,methylparaben,
parfum,myristyl laurate,propylparaben,alc ohol denat,tocopherol, lecithin,asorbyl palmitate,glyceryl stearate , disodium stearoyl glutamate, silica ,glyceril oleate, citric acid,bht,alluminum hydroxide
+/- may contain CI 77491, CI 77492, CI 77499 IRON OXIDES, CI 77891 TITANIUM DIOXIDE
MICA
IL63A
Przy takiej cerze jak Twoja trzymałabym sie z dla od tych podkładów. Niestety, Chanel kaze sobie słono płacić za te buble Podkłady te dyskwalifikuje zawartosc alkholu, zabójczej ilosci silikonów ora zmiki - to wrogowie cer mieszanych. Do tego masa konserwantow i rozpuszczalniki juz od najwyzszych miejsc w skłądzie - nie dla cer wrazliwych. Skrobie - nie dla cer podatnych na zapychanie. Jestem na nie!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 15:15   #2014
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A maska która byłaby najlepsza?

Ta Kallosa mleczna:

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Słynny Wax:

Skład: /wersja do włosów blond/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Anthemis Nobilis, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140
/wersja do włosów ciemnych/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015

Czy może z Dove ta do rozjaśnianych? Niestety składu nie ma na KWC, może ją znasz.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 15:22   #2015
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
A maska która byłaby najlepsza?

Ta Kallosa mleczna:

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone

Słynny Wax:

Skład: /wersja do włosów blond/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Anthemis Nobilis, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140
/wersja do włosów ciemnych/ Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulphate, Methyl Paraben, Lawsonia Inermis, Parfum, Propyl Paraben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 15510, CI 17200, CI42090, CI 73015

Czy może z Dove ta do rozjaśnianych? Niestety składu nie ma na KWC, może ją znasz.
Stawiam na Kallosa. w Waxie nie ma nic specjalnego, ale SLSa dali radę tam wepchnąć
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 15:26   #2016
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Myślałam nad tą Dove, ale narazie wypróbuję odżywkę, Wax dobrze mi służył mimo tego SLS.

A to serum? używam i włosy fajne są, tylko ziołowe jest nie wiem czy wysuszy. I już nie męczę.

Radical, serum

Skład: aqua, ethyl acohol, horsetail, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, oleyl erucate, panthenol, ceteareth-20, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 15:42   #2017
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

siemka specjalistki
Jestem nowa ,ale z wieloma problemami.
Mam skórę wrażliwą ,która szybko sie wysusza ale zarazem jest tłusta. Najgorsze sa jednak zatkane pory na nosie i brodzie.
Zastanawiam się teraz nad zakupem jakiegoś toniku i kremu do twarzy. Podobno dobry jest tonik z serii AA i zastanawiam sie nad jego kupnem ,napoczatku jednak chcę wiedziec o nim więcej. Nie mogłam nigdzie znaleśc analizy jego składu więc bardzo was o nia proszę.
Oceanic, AA Young, Tonik antybakteryjny
aqua, glycerin, niacinamide and yeast extract and aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, thymus vulgaris (thyme) extract and ichthammol and thyme oil and salicylic acid, poloxamer 188, peg-12 dimethicone, panthenol, propylene glycol, echinacea angustifolia (coneflower) extract, allantoin, ppg-26 buteth, peg-40 hydrogenated castor oil, phennoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, tetrasodium edta, citric acid, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-11, 15:42   #2018
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co to mleczko ma w sobie takiego "be" co wywołuje mega podraznienie po uzyciu kwasów?
Na noc użyłam kwasów, rano oczyściłam żelem + tonik, potem krem + filtr. zrobiłam makijaz i teraz go zmyłam tym własnie mleczkiem - twarz jest całą czerwona i rozpalona a nigdy tak nie reagowała na to mleczko.

Ziaja mleczko nagietkowe

aqua, paraffinum liquidum, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, ceteareth-12, cetearyl alcohol, panthenol, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, dimethicone, magnesium sulfate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamate, hydroxycitronellal, limonene, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, citric acid
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 15:55   #2019
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, piszesz, że mika jest zła do cer mieszanych? W jaki sposób to się objawia? W baaardzo wielu produktach ją znalazłam, może stąd mam ''kaszke'' na żuchwie?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 16:47   #2020
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizy składów:

Ziaja tonik nagietkowy:
Aqua, Propylene Glycol, Calendula officinalis, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid

Ziaja mleczko nagietkowe:
Aqua, Mineral Oil, Propylene Glycol, Calendula Officinalis, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid

Krem Iwostin nawilżający:
Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isohexadecane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape /Vitis Vinifera/ Oil, Cetyl Alcohol, Methoxycinnamate, Methylparaben, Propylparaben, Tcopherol Acetate, Acrylates /C-10-C30/Alcylacrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-8/Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol


Z góry dzięęęękuje
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 18:46   #2021
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Używasz go na twarz? Ma sporo emolientów, subs. odżywczych itd. Zapchać na ciele raczej nie powinien, chyba że jesteś na to podatna (dekolt, plecy, ramiona). Na dłuższą metę jest ok.
no właśnie używam go na twarz i mnie nie wysypuje, a czasem daje go naprawde sporo! mam wysuszona twarz po aknymycine i kwasach. a ten krem ładnie nawilża, choć czasem troche podszczypuje.
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-11, 20:00   #2022
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ziaja mleczko nagietkowe

aqua, paraffinum liquidum, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, ceteareth-12, cetearyl alcohol, panthenol, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, dimethicone, magnesium sulfate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamate, hydroxycitronellal, limonene, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, citric acid
Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Ziaja mleczko nagietkowe:
[/I][I]Aqua, Mineral Oil, Propylene Glycol, Calendula Officinalis, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid
Podajecie niby skład tego samego mleczka, ale one się różnią

Clarissa krem nawilżający Iwostin był już analizowany - widnieje na liście zanalizowanych kosmetyków.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 20:36   #2023
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chyba bede zmuszona zrezygnowac z uwyzwania pudru... juz nie wiem co powoduje, ze ciagle mam zatkane pory, i od czego powstaja mi bolace pryszczole - mam nadzieje, ze znikna szybko choc te dn brwiach (dwa obok siebie)paskudnie bola...
Wracajac jednak do tematu: uzywam kremu Toleriane, puder od Dr. Hauschka (sklad pewnie juz znany), korektor od YSL Touch eclat (choc zastanawiam sie teraz nad nowoscia od HR magic cancealer) i czasami roz od firmy SANTE, oto jego sklad:
Talkum, Magnesiumstearat, Milchsäureester, Aminosäureester, Mischung ätherischer Öle, Jojobaöl, Olivenöl, Kamillenwirkstoff alpha Bisabolol, Vitamin E Acetat, Kamillenextrakt, Glimmer, veredelte Erdfarben, Naturfarben
Sama juz nie wiem gdzie i w ktorym produkcie tkwi diabel...
Staram sie nie uzywac rozu, na wyjscia raczej jednak naleze do bladolicych i bywaja dni, ze wygladam po prostu jak po dwoch dniach z wody wyciagnieta
Jak wypada przy powyzszym rozu, smarowidlo od Dr. Hauschkai??
Talc, Magnesium Stearate, Rosa Gallica, Buxus Chinensis, Serica, Solum Diatomeae, Silica, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Camellia Sinensis, Rosa Damascena, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Citral*, Eugenol*. [+/- Mica, CI 75470, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007].
Czy istnieje w ogole jakis puder bez talcu i bez mici???
Z gory pieknie dziekuje za wszelkie odpowiedzi, rady i porady...
L_V i inne guru, jakiego pudru i korektorow uzywacie???
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 11:38   #2024
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dawno mnie tu nie bylo, ale za to dzis nadrobie z iloscia kosmetykow do zanalizowania Mam nadzieje ze nie sprawie zbyt duzo klopotu

Zaczne moze od kremow nawilzajacych. Jeden nich juz byl zanalizowany- Oriflame Skin Naturals Moisture Concentrate SPF 15 i wiem ze powinien nawilzac, ale niestety przy zakupie przeoczylam ze ma paraffinum liquidum w skladzie co prawda dopiero w polowie, ale ten skladnik wyjatkowo zle dziala na moja skore sklonna do tradziku. Pytanie czy moge pokusic sie o stosownie go na twarz czy lepiej przeznaczyc go od razu na szyje??

Drugi nawilzajacy krem dostalam i sama nic nie znalazlam w nim podejrznego wiec pytanie: czy bedzie sie nadawal dla odwodnionej tradzikowej skory na chlodniejsze dni?
Oriflame Swedish Care Hydrating Day Cream SPF 8
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glicol, glycerin, stearic acid, sesamum indicum, benzophenone-3, shea butter, dimethicone, glyceryl stearate, cetyl alcohol, cyclomethicone, c30-45 alkyl methicone, ceteryl alcohol, sodium stearoyl lactylate,parfum, imidazolidinyl urea, methylparben, manganese aspartate, propylparben. carbomer, butyl methoxydibenzoylmethane, seed oil, sodium hydroxe, copper aspartate, zinc aspartate, mgnesium aspartate, Cl 17200, Cl 47005

Ostatni krem, uzywam go obecnie Oriflame Pure Skin Mattifying Cream.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14188
Mam wrazenie ze jest to bardziej nawilzajacy krem niz matujacy. Czy ma jekies skladniki przeciwdzialajace tradzikowi?

Na koniec podklad Maybelline Fresh Matte
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1226
sklad mojego troche sie rozni od tego w linku, bo ma jeszcze(to co wytluszczone):
Aqua, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Glycerin, Silica, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Triethanolamine, Magnesium Aluminium Silicate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Imidiazolidinyl Urea, Parfum, Methylparaben, Sodium Laurol Sarcosinate, Cellulose Gum, Buthylparaben, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hexylene glicol, hexyl cannamal, citronellol, buthylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, geraniol linalool, eugenol, Hamamelis Virginiana, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77007, (F.I.L. D2492/3)
Czy dodane skladniki zmieniaja jego sklad na plus czy raczej minus? i jak podklad sie ma do zapychania? Czasem go uzywam, ale podchodze do niego z lekka nieufnoscia i nigdy nie mam pewnosci czy mi szkodzi czy jest neutralny.

Namachalam troche tekstu. Bardzo przepraszam jesli w skladzie sa bledy. I bede wdzieczna za odpowiedz
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 12:10   #2025
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Myślałam nad tą Dove, ale narazie wypróbuję odżywkę, Wax dobrze mi służył mimo tego SLS.

A to serum? używam i włosy fajne są, tylko ziołowe jest nie wiem czy wysuszy. I już nie męczę.

Radical, serum

Skład: aqua, ethyl acohol, horsetail, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, oleyl erucate, panthenol, ceteareth-20, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum
Więcej alkoholu niz skadnikow odzywczych - raczej nie polecam.

Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
siemka specjalistki
Jestem nowa ,ale z wieloma problemami.
Mam skórę wrażliwą ,która szybko sie wysusza ale zarazem jest tłusta. Najgorsze sa jednak zatkane pory na nosie i brodzie.
Zastanawiam się teraz nad zakupem jakiegoś toniku i kremu do twarzy. Podobno dobry jest tonik z serii AA i zastanawiam sie nad jego kupnem ,napoczatku jednak chcę wiedziec o nim więcej. Nie mogłam nigdzie znaleśc analizy jego składu więc bardzo was o nia proszę.
Oceanic, AA Young, Tonik antybakteryjny
aqua, glycerin, niacinamide and yeast extract and aesculus hippocastanum (horse chestnut) extract and ammonium glycyrrhizate and zinc gluconate and caffeine and biotin, thymus vulgaris (thyme) extract and ichthammol and thyme oil and salicylic acid, poloxamer 188, peg-12 dimethicone, panthenol, propylene glycol, echinacea angustifolia (coneflower) extract, allantoin, ppg-26 buteth, peg-40 hydrogenated castor oil, phennoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, tetrasodium edta, citric acid, parfum, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
O serii AA Young napisano na Biochemii tony postów - szkoda, że nie sprawdziłas przez wyszukiwarke. To bardzo dobra seria.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Co to mleczko ma w sobie takiego "be" co wywołuje mega podraznienie po uzyciu kwasów?
Na noc użyłam kwasów, rano oczyściłam żelem + tonik, potem krem + filtr. zrobiłam makijaz i teraz go zmyłam tym własnie mleczkiem - twarz jest całą czerwona i rozpalona a nigdy tak nie reagowała na to mleczko.

Ziaja mleczko nagietkowe

aqua, paraffinum liquidum, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, ceteareth-12, cetearyl alcohol, panthenol, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, dimethicone, magnesium sulfate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamate, hydroxycitronellal, limonene, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, citric acid
Nie wiem dokładnie, ale sama mam dokładnie to samo odczucie - pieczenie i szczypanie - i to nawet wtedy kiedy nie przechodze kuracji kwasami. Albo uczulenie na nagietek, albo kompozycja ekstraktow zroslinnych z konserwantami...

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
L_V, piszesz, że mika jest zła do cer mieszanych? W jaki sposób to się objawia? W baaardzo wielu produktach ją znalazłam, może stąd mam ''kaszke'' na żuchwie?
Bardziej niewskazana do naczyniowych niz do mieszanych - to duze czasteczki 9widac pod mikroskopem), moga zapychac.

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Proszę o analizy składów:

Ziaja tonik nagietkowy:
Aqua, Propylene Glycol, Calendula officinalis, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid

Ziaja mleczko nagietkowe:
Aqua, Mineral Oil, Propylene Glycol, Calendula Officinalis, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid

Krem Iwostin nawilżający:
Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isohexadecane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape /Vitis Vinifera/ Oil, Cetyl Alcohol, Methoxycinnamate, Methylparaben, Propylparaben, Tcopherol Acetate, Acrylates /C-10-C30/Alcylacrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-8/Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol


Z góry dzięęęękuje
Mleczko nagietkowe - patrz ten sam post.
Co do toniku nagietkowego - u mnie te zwywołuje szczypanie i niezbyt wiem dlaczego. Nie podoba mi sie parafina w składzie.

krem z Iwostinu był analizowany:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=3 52

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Chyba bede zmuszona zrezygnowac z uwyzwania pudru... juz nie wiem co powoduje, ze ciagle mam zatkane pory, i od czego powstaja mi bolace pryszczole - mam nadzieje, ze znikna szybko choc te dn brwiach (dwa obok siebie)paskudnie bola...
Wracajac jednak do tematu: uzywam kremu Toleriane, puder od Dr. Hauschka (sklad pewnie juz znany), korektor od YSL Touch eclat (choc zastanawiam sie teraz nad nowoscia od HR magic cancealer) i czasami roz od firmy SANTE, oto jego sklad:
Talkum, Magnesiumstearat, Milchsäureester, Aminosäureester, Mischung ätherischer Öle, Jojobaöl, Olivenöl, Kamillenwirkstoff alpha Bisabolol, Vitamin E Acetat, Kamillenextrakt, Glimmer, veredelte Erdfarben, Naturfarben
Nie rozumiem po niemiecku

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Sama juz nie wiem gdzie i w ktorym produkcie tkwi diabel...
Staram sie nie uzywac rozu, na wyjscia raczej jednak naleze do bladolicych i bywaja dni, ze wygladam po prostu jak po dwoch dniach z wody wyciagnieta
Jak wypada przy powyzszym rozu, smarowidlo od Dr. Hauschkai??
Talc, Magnesium Stearate, Rosa Gallica, Buxus Chinensis, Serica, Solum Diatomeae, Silica, Anthyllis Vulneraria, Hamamelis Virginiana, Camellia Sinensis, Rosa Damascena, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Citral*, Eugenol*. [+/- Mica, CI 75470, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 77007].
Czy istnieje w ogole jakis puder bez talcu i bez mici???
Z gory pieknie dziekuje za wszelkie odpowiedzi, rady i porady...
L_V i inne guru, jakiego pudru i korektorow uzywacie???
Roz hauschki wygląda nieźle. Nie widze zapychaczy - no chyba ze ktos nie lubi miki.

Ja uzywam korektora Pan Stick Max Factora i sypkiego pudru Inglota. Róże Sephory i Bourjois.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 13:41   #2026
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Podajecie niby skład tego samego mleczka, ale one się różnią
Hmm przepisałam skład z buteleczki Mam wersję nową.

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie, ale sama mam dokładnie to samo odczucie - pieczenie i szczypanie - i to nawet wtedy kiedy nie przechodze kuracji kwasami. Albo uczulenie na nagietek, albo kompozycja ekstraktow zroslinnych z konserwantami...

Co do toniku nagietkowego - u mnie te zwywołuje szczypanie i niezbyt wiem dlaczego. Nie podoba mi sie parafina w składzie.
Zmyłam przed chwilką makijaż mleczkiem i już nie było podraznienia (na noc nie nałożylam kwasów). Bede musiała wiec go odstawić na czas używania kwasów.
Co do toniku to nie zaobserwowałam szczypania - po kwasach czy nie. Mam już drugą buteleczkę i jestem z niego zadowolona
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 15:43   #2027
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Arrow Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponawiam pytanie o te kosmetyki Avon, wart czy sobie odpuścić?

1. Proszę mi powiedzieć czy to rozświetlające serum do twarzy ryż i sake jest dobre. oto skład:

Dzięki zawartości odżywczego olejku z otrębów ryżowych i nawilżającego ekstraktu z sake serum rozświetla cerę, nadaje jej idealną przejrzystość i satynową gładkość.
Kosmetyk należy delikatnie wmasować w skórę twarzy
i szyi.

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981


2. i jeszcze ta maseczka

Perłowa, wygładzajaca maseczka do twarzy.
Delikatnie działa na skórę, uwalniając swoje dobroczynne składniki.
Formuła "peel off" tworzy jedną warstwę maseczki,którą łatwo usuniesz jednym ruchem.
Cera nabiera świeższego, ładniejszego wyglądu, jest odżywiona, miękka i cudownie gładka.

Skład: Aqua, polyvinyl alkohol, alcohol denat, poloxamer 185, xanthan gum, parfum, methylparaben, oryza sativa bran oil, propylene glycol, bht, rice ferment filtrate, camelia sinensis extrakt, glycine soya extract, CI 77891

3. I ta na włosy:

Maseczka intensywnie nawilża, odżywia i chroni włosy przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Zawiera oliwę, ekstrat liści oliwnych, pantenol i filtry UV. Sprawia, że włosy są zdrowe, piękne i lśniące.

Skład: water, stearyl alcohol, cetearyl alcohol, cetyl alcohol, olive (olea europaea) oil, behentrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, hydrogenated olive oil, olea europaea (olive) fruit oil, olea europaea (olive) leaf extract, olea europaea (olive) oil unsaponifiables, fragrance, panthenol, quaternium-18, dimethicone, amodimethicone, dimethiconol, dicetyldimonium chloride,
glutamic acid, glycolic acid, phytantriol, hydroxyethylcellulose, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, benzophenone-3, orange 4, yellow 5, blue 1
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 16:54   #2028
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę produktów z serii Ziaja PRO zielona(seria dla cery trądzikowej):
Maseczka ściągająca pory z glinką zieloną;
Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Alumina, Glycerin, Cetyl Alcohol, Illite, Titanium Dioxide, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Cl 42090 (FD&C Blue No. 1).


Żel oczyszczający antybakteryjny:
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Methyl Gluceth-20, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Extract, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citric Acid.

Edytowane przez Clarissa:)
Czas edycji: 2007-09-13 o 13:21
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 21:16   #2029
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie rozumiem po niemiecku



Roz hauschki wygląda nieźle. Nie widze zapychaczy - no chyba ze ktos nie lubi miki.

Ja uzywam korektora Pan Stick Max Factora i sypkiego pudru Inglota. Róże Sephory i Bourjois.
Dziekuje.
Znalazlam po angielsku .

Talc, Magnesium Stearate, Lauryl Lactate, Lauroyl Lysine, Parfum (Fragrance), Simmondsia Chinensis (Jojoba Oil), Olea Europaea (Olive Oil), Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Chamomile Extract), [+/- Mica, CI 75470, CI 77007, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499].
Ten od Hauschki chyba lepszy czy sie myle???

Effaclar zakupilam. Jeszcze tylko cos nawilzajacego do pyska. Zastanawiam sie nad Hydraphase leger albo nad TOLERIANE fluid, oto sklad:
AQUA, SQUALANE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, SODIUM CARBOMER, ETHYLHEXYLOXYGLYCERIN, CAPRYL GLYCOL / CAPRYLYL GLYCOL

dla przypomnienia Hydraphase:
AQUA, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., POLYETHYLENE, PEG-20 STEARATE, CETYL ALCOHOL, C13-14 ISOPARAFFIN, PEG-100 STEARATE, CARBOMER, ZINC GLUCONATE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, COPPER SULFATE, LAURETH-7, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POLYACRYLAMIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM

Ciekawa jestem, ktory krem bedzie lepszy a poza tym zastanawiam sie co to za skladnik ten CYCLOHEXASILOXANE....


Przepieknie dziekuje za odpowiedz.
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 09:03   #2030
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie o te kosmetyki Avon, wart czy sobie odpuścić?

1. Proszę mi powiedzieć czy to rozświetlające serum do twarzy ryż i sake jest dobre. oto skład:

Dzięki zawartości odżywczego olejku z otrębów ryżowych i nawilżającego ekstraktu z sake serum rozświetla cerę, nadaje jej idealną przejrzystość i satynową gładkość.
Kosmetyk należy delikatnie wmasować w skórę twarzy
i szyi.

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981
Jak widać, na czle skłądu dunie stoi alkohol denaturyzowany - czyli nie najlepiej. Obiecywane przez zprducenta skłądniki typu: wyciag z ryzu i płątki ryzowe owszem, śa - na koncu składu. Sake ani śladu, ale przezciez procenty zastepuje nam alkohol Nie najlepiej to wyglada jako maseczka - raczej jako peeling, i to do cer tłustych, niewrazliwych.


Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
2. i jeszcze ta maseczka

Perłowa, wygładzajaca maseczka do twarzy.
Delikatnie działa na skórę, uwalniając swoje dobroczynne składniki.
Formuła "peel off" tworzy jedną warstwę maseczki,którą łatwo usuniesz jednym ruchem.
Cera nabiera świeższego, ładniejszego wyglądu, jest odżywiona, miękka i cudownie gładka.

Skład: Aqua, polyvinyl alkohol, alcohol denat, poloxamer 185, xanthan gum, parfum, methylparaben, oryza sativa bran oil, propylene glycol, bht, rice ferment filtrate, camelia sinensis extrakt, glycine soya extract, CI 77891
Dlaczego oni wszedzie pchają denata/ nawet jak ktos jets niewrazliwy na alkohol, to jesli zechce uzyc całej serii kosmetyków (np. zel, tonik, maseczka, krem), to na bank go podrazni. jaka skora to wytrzyma? I stad sie biora później opinie, że avon uczula.


Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
3. I ta na włosy:

Maseczka intensywnie nawilża, odżywia i chroni włosy przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń. Zawiera oliwę, ekstrat liści oliwnych, pantenol i filtry UV. Sprawia, że włosy są zdrowe, piękne i lśniące.

Skład: water, stearyl alcohol, cetearyl alcohol, cetyl alcohol, olive (olea europaea) oil, behentrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, hydrogenated olive oil, olea europaea (olive) fruit oil, olea europaea (olive) leaf extract, olea europaea (olive) oil unsaponifiables, fragrance, panthenol, quaternium-18, dimethicone, amodimethicone, dimethiconol, dicetyldimonium chloride,
glutamic acid, glycolic acid, phytantriol, hydroxyethylcellulose, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, benzophenone-3, orange 4, yellow 5, blue 1

No, tu juz lepiej - naprawde sporo emolientów i duzo tego wyciagu z oliwek, wiec maska moz emiec namacalny wpływ na włosy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 09:08   #2031
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Dziekuje.
Znalazlam po angielsku .

Talc, Magnesium Stearate, Lauryl Lactate, Lauroyl Lysine, Parfum (Fragrance), Simmondsia Chinensis (Jojoba Oil), Olea Europaea (Olive Oil), Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita (Chamomile Extract), [+/- Mica, CI 75470, CI 77007, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499].
Ten od Hauschki chyba lepszy czy sie myle???
Zawuera olejek jojoba, który tak naprawde jest woskiem roślinnym, tylko forme ma płynna i koszmarnie zapycha. Sprawdzone na własnej skórze.

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Effaclar zakupilam. Jeszcze tylko cos nawilzajacego do pyska. Zastanawiam sie nad Hydraphase leger albo nad TOLERIANE fluid, oto sklad:
AQUA, SQUALANE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, SODIUM CARBOMER, ETHYLHEXYLOXYGLYCERIN, CAPRYL GLYCOL / CAPRYLYL GLYCOL

dla przypomnienia Hydraphase:
AQUA, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., POLYETHYLENE, PEG-20 STEARATE, CETYL ALCOHOL, C13-14 ISOPARAFFIN, PEG-100 STEARATE, CARBOMER, ZINC GLUCONATE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, COPPER SULFATE, LAURETH-7, XANTHAN GUM, PENTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POLYACRYLAMIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM
Im krótszy skłąd tym lepiej - dla cery z KP lepszy bedzie Toleriane. Moja siostra uzywała tego kremu kiedy miała liszajec na twarzy - jedyny jaki jej nie podrażniał.

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, ktory krem bedzie lepszy a poza tym zastanawiam sie co to za skladnik ten CYCLOHEXASILOXANE....
Silikon.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 09:34   #2032
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu


Cos mi pod silikon podchodzila ta nazwa choc z drugiej strony wydawalo mi sie, ze silikony to prawie wszystkie skladniki, ktorych nazwa czesto konczy sie na "one". Hmm.... Efffaclar tez ma silikon... ech.... no mam nadzieje, ze obedzie sie bez zapychania.
CZyli oprocz toleriane zakupie roz Dr. Hauschka. Niestety nie mamy tu sephory ani burzuja....
L_V
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 10:33   #2033
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A niech to , już jakiś czas temu kupiłam to serum Avonu Ryz&Sake, nie podrażnił, ale więcej go nie kupię wrrrrr
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 11:14   #2034
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo prosze o analize i czy waszym zdaniem dobre to cos i jak sadzicie jaki przedzial wiekowy tego 1pod oczy
( time delay instant eye brightener)
aqua, caprylic/capric triglyceride, mica, butylene glycol, cetyl alcohol, petrolatum, dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glycerin, paraffin, phenoxyethanol, phosphate, citric acid, hydrolyzed wheat protein, magnesium aluminium silicate, sodium citrate, xanthan gum, propylparaben, tetrasodium edta, retinyl palmitate, polysorbate 20, panax ginseng, saccharomyces lysate extract, pyrus malus, talc, lupinus albus, carbomer, sodium dehydroacetate, potassium sorbate, tocopherol, butylparaben, ethylparaben, palmitoyl,pentapeptide-3, ci 77891, ci 77491

2 krem OD TWARZY TA SAMA FIRMA SOFTENING LINE SMOOTHER)
cyclopenta- siloxane, dimethicone crosspolymer, butylene glycol, dimethicone copolyol

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-13 o 12:02
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 12:06   #2035
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sana1drive Pokaż wiadomość
bardzo prosze o analize i czy waszym zdaniem dobre to cos i jak sadzicie jaki przedzial wiekowy tego 1pod oczy
( time delay instant eye brightener)
aqua, caprylic/capric triglyceride, mica, butylene glycol, cetyl alcohol, petrolatum, dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glycerin, paraffin, phenoxyethanol, phosphate, citric acid, hydrolyzed wheat protein, magnesium aluminium silicate, sodium citrate, xanthan gum, propylparaben, tetrasodium edta, retinyl palmitate, polysorbate 20, panax ginseng, saccharomyces lysate extract, pyrus malus, talc, lupinus albus, carbomer, sodium dehydroacetate, potassium sorbate, tocopherol, butylparaben, ethylparaben, palmitoyl,pentapeptide-3, ci 77891, ci 77491

2 krem OD TWARZY TA SAMA FIRMA SOFTENING LINE SMOOTHER)
cyclopenta- siloxane, dimethicone crosspolymer, butylene glycol, dimethicone copolyol
Krem pod oczy - to po prostu krem nawilżający. Cud rozswietlenia bedzie polegał na zawartosci duuzej ilosc miki. Uzywac go moga nawet nastolatki, jesli maja takowa potrzebe.

Co do drugiego specyfiku - ten wypełniacz zmarszczek polega na tym, ze zostawia na skorze film z silikonow, ktory optycznie wygladzi powierzchnie skory. Nie ma tu jednak ani jednego skladnika przeciwzmarszczkowego - wraz z demakijazem zmyjesz ten film, a bruzdy pozostana. to taki "oszukiwacz".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 12:53   #2036
gamelka
Przyczajenie
 
Avatar gamelka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

siemka
Napoczatku sorry ,że sobie tego toniku sama nie wyszukałam. Jestem poczatkująca ,ale teraz juz dobrze zaprzyjażniłam sie z wyszukiwarką .Tonik juz postanowiłam że sobie kupię.
Mam kolejna prośbę ,ale tym razem o ocenę podkładów. Wszystkie trzy z tego co czytałam maja dobre opinie : nie zatykają porów ,podobno matują, nie podrażniają skóry i nie tworzą maski ,a to są własnie cechy jakich szukam w idealnym fluidzie.
Pozatym kusi mnie ich niska cena. Nie wiem jednak ,który jest najlepszy więc bardzo prosze o podpowiedż ,który ma najlepsze składniki ??

Kolastyna, Satin Make-up
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (16.02.2007.)

Maybelline, Pure Makeup
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


Manhattan, SOFT & LIGHT
Aqua, Cyclomethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Methoxy PEG-22/Dodecyl Glycol Copolymer, Aluminum Starch, Octenylsuccinate, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Tocopheryl
Acetate, Magnesium Sulfate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Lactate, TEA-Lactate, Serine, Lactic Acid, Urea, Sorbitol, Glycerin, Lauryl Diethylenediaminoglycine, Lauryl Aminopropylglycine, Allantoin, Sodium Chloride, Alcohol, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Disteardimonium Hectorite, Silica, Silica Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Methylparaben,
Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Glyceryl Hydroxystearate, Cetyl Esters, Cera Microcristallina, Trihydroxystearin, Hydroxystearic Acid
gamelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 13:15   #2037
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje za analize zelu myjacego ziaji calma,faktycznie dobrze dziala ,chyba pierwszy raz po uzyciu zelu myjacego nie mam uczucia strasznie sciagnietej skory
a teraz mam kolejna prosbe .jestem na etapie doboru odpowiednich kosmetykow do pielegnacji twarzy,ktora jest wrazliwa ,podatna na podraznienia,luszczenie, sucha ,ma widocznych kilka naczynek i rozszerzony pory,zaskorniki nos /broda ,uff to tyle
chodzi mi o maseczke do twarzy LA ROCHE POSAY -HYDRAPHASE-analizy takowej nie znalazam dlatego bardzo prosze ,tymbardziej ze na poczatku widze alcohol denat a to chyba nie wrozy nic dobrego w kosmetykach
Maseczka La Roche-Posay Hydraphase -Kojaca maseczka nawilzajaca
sklad: aqua, glycerin, alcohol denat,butyrospermum parkii/ shea butter, dimethicone, cyclohehasiloxane,paraffi num liquidum / mineral oil, peg-2 stearate, cetyl alcohol,peg-100 stearate, glyceryl stearate,nylon-12, polysorbate-60, dimethiconol,tea-carbomer, tocopheryl acetate, glyceryl linolenate,CI 42090/ blue 1, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben,ethylparabe n, propylparaben, butylparaben,parfum

Edytowane przez karinaaa
Czas edycji: 2007-09-14 o 07:43
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 13:32   #2038
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Znów mam do Was Drogie Biochemiczki ogromną prośbę o analizę, a właściwie o poradę...
Zastanawiam się nad zakupem emolientu Oriona- Humektan. Na liście nie znalazłam go. Zajrzałam do wyszukiwarki i przejrzałam posty o nim, ale na analizę się nie natknęłam (chyba,że nie zauważyłam, za co z góry przepraszam). Szukam delikatnego, lekkkiego nawilżacza do mojej mieszanej, skłonnej do pojedynczych wyprysków i zaskórników cery.

Orion Pharma, Humektan (krem nawilżający):
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

Znalazłam opinie, iż ten krem również może zapychać i tego obawiam się najbardziej.
Zastanawia mnie szczególnie drugi składnik- butylene Glycol- na stonie Różańskiego znalazłam info, iż ten składnik zapycha pory. Zastanawiam się więc, czy mi również może zaszkodzić, jeśli moja skóra nie lubi propylenu glycolu (prawdopodobnie to on inicjuje moje zaskórniki) Czy ten składnik jest podobny?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 14:00   #2039
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gamelka Pokaż wiadomość
siemka
Napoczatku sorry ,że sobie tego toniku sama nie wyszukałam. Jestem poczatkująca ,ale teraz juz dobrze zaprzyjażniłam sie z wyszukiwarką .Tonik juz postanowiłam że sobie kupię.
Mam kolejna prośbę ,ale tym razem o ocenę podkładów. Wszystkie trzy z tego co czytałam maja dobre opinie : nie zatykają porów ,podobno matują, nie podrażniają skóry i nie tworzą maski ,a to są własnie cechy jakich szukam w idealnym fluidzie.
Pozatym kusi mnie ich niska cena. Nie wiem jednak ,który jest najlepszy więc bardzo prosze o podpowiedż ,który ma najlepsze składniki ??

Kolastyna, Satin Make-up
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Nylon-12, Cross-linked, Methylmethaacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Pafrum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcydohe xane Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (16.02.2007.)

Maybelline, Pure Makeup
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


Manhattan, SOFT & LIGHT
Aqua, Cyclomethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Methoxy PEG-22/Dodecyl Glycol Copolymer, Aluminum Starch, Octenylsuccinate, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Tocopheryl
Acetate, Magnesium Sulfate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Lactate, TEA-Lactate, Serine, Lactic Acid, Urea, Sorbitol, Glycerin, Lauryl Diethylenediaminoglycine, Lauryl Aminopropylglycine, Allantoin, Sodium Chloride, Alcohol, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Disteardimonium Hectorite, Silica, Silica Dimethyl Silylate, Phenoxyethanol, Methylparaben,
Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Glyceryl Hydroxystearate, Cetyl Esters, Cera Microcristallina, Trihydroxystearin, Hydroxystearic Acid

Kolastyna:

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=8 93

Maybelline

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...9&postcount= 97

manhattan - dla mnie to po prostu przecietny podkład. Wydaje sie, ze bedzie mial kremowa konsystencje, wiec z cer mieszano-tłustych mize spływac. Strasznie duzo Konserwantow i alkohol w składzie - to wg mnie minusy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 14:04   #2040
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Znów mam do Was Drogie Biochemiczki ogromną prośbę o analizę, a właściwie o poradę...
Zastanawiam się nad zakupem emolientu Oriona- Humektan. Na liście nie znalazłam go. Zajrzałam do wyszukiwarki i przejrzałam posty o nim, ale na analizę się nie natknęłam (chyba,że nie zauważyłam, za co z góry przepraszam). Szukam delikatnego, lekkkiego nawilżacza do mojej mieszanej, skłonnej do pojedynczych wyprysków i zaskórników cery.

Orion Pharma, Humektan (krem nawilżający):
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

Znalazłam opinie, iż ten krem również może zapychać i tego obawiam się najbardziej.
Zastanawia mnie szczególnie drugi składnik- butylene Glycol- na stonie Różańskiego znalazłam info, iż ten składnik zapycha pory. Zastanawiam się więc, czy mi również może zaszkodzić, jeśli moja skóra nie lubi propylenu glycolu (prawdopodobnie to on inicjuje moje zaskórniki) Czy ten składnik jest podobny?
Humektan jest bardzo, bardzo ale to bardzo nawilzajacy. Ma przy tym króciutki skład, wiec cenia go sobie osoby o cerze wralziwej. Dobrze nawilza przy kwasach czy retinoidach. Nie powiem CI czy zapycha - pamietaj ze Humektan to same emolienty, ale o to właśnie w nim chodzi...

Do do p. Różanskiego - to tak jakby pytac Giertycha czy uczyc dzieci teorii ewolucji darwina.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.