Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 17:19   #1381
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

chyba tez dokupię do Eff Diacneal, bo Eff to mnie raczej nawilża niż złuszcza, chociaż nie mówię, że nie działa trochę;
co do filtrów to zaczynam się buntować lekko, używam tylko jak dużo przebywam na dworze, a jak mój kontakt ze słońcem polega tylko na dojściu z domu do samochodu i potem z samochodu do uczelni, to nie widzę powodu, dla którego miałabym znosić to błyszczenie się cały dzień.
Dziwne, bo na początku stosowania filtrów jakoś efektów ubocznych nie zauważałam dopiero teraz widzę, o czym dziewczyny mówiły jak narzekały na filtry
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 17:42   #1382
Soft1
Przyczajenie
 
Avatar Soft1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ja dostałam wrecz awersji do wysokich filtrów do twarzy na codzień...zdesperowana kiedyś po przeczytaniu na wizazu ze nalezy stoswac itd kupiłam az 2 opakowania Avenke 50 i Iwostinu 40...Zrobiłam pare podejść i szlag mnie trwaił...Moze i twarz była chroniona, ale za to stała sie lepem na wszelkiego rodzaju brudy...przyklejał sie do niej kurz, piasek i wszystkie "mikro brudy" które "latają" na codzień w około..nie wspomne o odruchowym wycieraniu twarzy reką i nanoszeniu bakteri. Chodziłam taka zdenerwowana i czułam tak duzy dyskomfort ze dla mnie takie filtrowanie mijało sie wogole z celem i niestety chyba pozostja mi tylko kremy z filtrem ok spf 20...a kit z tym, ze to za mało ja nie mam siły i jestem zbyt nerwowa aby znosić te skutki uboczne stosowania wysokich filtrów;-)

Edytowane przez Soft1
Czas edycji: 2007-10-23 o 17:45 Powód: błąd
Soft1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 18:02   #1383
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Ja dostałam wrecz awersji do wysokich filtrów do twarzy na codzień...zdesperowana kiedyś po przeczytaniu na wizazu ze nalezy stoswac itd kupiłam az 2 opakowania Avenke 50 i Iwostinu 40...Zrobiłam pare podejść i szlag mnie trwaił...Moze i twarz była chroniona, ale za to stała sie lepem na wszelkiego rodzaju brudy...przyklejał sie do niej kurz, piasek i wszystkie "mikro brudy" które "latają" na codzień w około..nie wspomne o odruchowym wycieraniu twarzy reką i nanoszeniu bakteri. Chodziłam taka zdenerwowana i czułam tak duzy dyskomfort ze dla mnie takie filtrowanie mijało sie wogole z celem i niestety chyba pozostja mi tylko kremy z filtrem ok spf 20...a kit z tym, ze to za mało ja nie mam siły i jestem zbyt nerwowa aby znosić te skutki uboczne stosowania wysokich filtrów;-)
ja używam avene 50+ i może nie jest aż tak źle jak opisujesz, ale świecę się po 2 godzinach już naprawde mocno i faktycznie łapy wędrują do twarzy. Jak to się przypudruje to ten puder i tak się waży, pudruję więcej i więcej i to wygląda coraz gorzej i gorzej
Boże, i to wszystko z własnej woli

a jeszcze wspomnę, że chyba i tak za mało tego filtra daję na twarz, bo staram się tak nie za dużo i nie za mało, a ile to jest 2 ml to nie mam zielonego pojęcia
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 18:15   #1384
Soft1
Przyczajenie
 
Avatar Soft1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
ja używam avene 50+ i może nie jest aż tak źle jak opisujesz, ale świecę się po 2 godzinach już naprawde mocno i faktycznie łapy wędrują do twarzy. Jak to się przypudruje to ten puder i tak się waży, pudruję więcej i więcej i to wygląda coraz gorzej i gorzej
Boże, i to wszystko z własnej woli

a jeszcze wspomnę, że chyba i tak za mało tego filtra daję na twarz, bo staram się tak nie za dużo i nie za mało, a ile to jest 2 ml to nie mam zielonego pojęcia
Mi puderek nie pomaga nawet na przetłuszczona naturalnie cere a na filtr to juz wogole porazka była, robiła sie na niej plastyczna masa = filtr + puder. Dusiła i zanieczyszczała skore i nie wiem czy to takie zdrowe dla niej ;-)
2ml?...raz próbowałam nalozyc te 2ml i no ..hmm..nie udało mi sie więc uznałam ze trudno, lepsze mniejsze zło więc 1ml tez cos daale z 1ml bylo tak jak sama piszesz...a miałam tą lekka wersje avenki do cery mieszanej własnie Mieszana cera ogołnie nie nalezy do łatwych w pielegnacji cer a co dopiero jak musi dzwignąc jeszcze ta osłonke w postaci duzego filtra.
Teraz zakupie i przetestuje Hydraphase XL Legere, co prawda ma niski filtr ale trudno lepsze to niż nic.
Soft1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 18:37   #1385
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Mi puderek nie pomaga nawet na przetłuszczona naturalnie cere a na filtr to juz wogole porazka była, robiła sie na niej plastyczna masa = filtr + puder. Dusiła i zanieczyszczała skore i nie wiem czy to takie zdrowe dla niej ;-)
2ml?...raz próbowałam nalozyc te 2ml i no ..hmm..nie udało mi sie więc uznałam ze trudno, lepsze mniejsze zło więc 1ml tez cos daale z 1ml bylo tak jak sama piszesz...a miałam tą lekka wersje avenki do cery mieszanej własnie Mieszana cera ogołnie nie nalezy do łatwych w pielegnacji cer a co dopiero jak musi dzwignąc jeszcze ta osłonke w postaci duzego filtra.
Teraz zakupie i przetestuje Hydraphase XL Legere, co prawda ma niski filtr ale trudno lepsze to niż nic.

ja niestety na razie mogę sobie wyjść z domu z samym filtrem na twarzy, to jest moje marzenie ale czymś maskować się muszę, chociaż makijaż mam ostatnio góra 5 h dziennie na twarzy bo zmywam tak szybko jak tylko mogę;
Też planuję kupić jakiś inny filtr do testowania, ale najpierw mocniejsze kwasy no i dalej męczę Avenkę bo mi szkoda wyrzucic
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:33   #1386
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Z tego co zdążyłam wyczytac to filtry przy kwasach są potrzebne zeby nie nabawić sie przebarwień? Effaclar K jest mi znajomy od bardzo dawna, i zanim jeszcze wyczytałam na Biochemi ze nalezy sie filtrowac z kwaskami stosowałam Effaclar K zupełnie normlanie,jak każdy inny krem.Uzywałam go także rok temu w lato i opalałam sie spokojnie na nim, fakt ze nie opalam sie z filtrami mniejszymi niz spf 40..ale nie jest to bloker więc przebarwienia mogły powstac, no i zaliczyłam pare wizyt w solarium - a to wszystko przez to ze na opakowaniu nie ma najmniejjszej inf o filtrowaniu ani Pani w aptece nawet nie wspomniała o tym sprzedając mi go;-)Więc sądze, ze na świecie jest mnustwo kobiet ktore uzywaja Effaclar K jak kazdy inny krem i nie zwazaja na takie sprawy jak filtrowanie czy ograniczanie opalania itp. Tak więc o Effaclar K sie nie martwie ale ten Diacneal...chyb a moja kuracja poczeka jeszcze 3 tygodnie
Co do kremów i filtrów..ja sie nie dam przekonac juz za nic w świecie do stosowania czystych filtrów...przezyłam istny koszmar stosując je...najwyzej kupie ktorys z tych kremów ktory wymienilas lub poszykam czegos podobnego z filtrem 20-25...musi to starczyć
Przebarwienia są podstępne i mogą pojawić się dużo później, więc to, że nie ma ich teraz, wcale nie oznacza, że nie nabawisz się ich w przyszłości. solarium dzisiaj może powodować plamki za jakiś czas.
Co do babek w aptece - miałam to samo. Żadna nie wspomniała słowem o filtrach :-/

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Ja dostałam wrecz awersji do wysokich filtrów do twarzy na codzień...zdesperowana kiedyś po przeczytaniu na wizazu ze nalezy stoswac itd kupiłam az 2 opakowania Avenke 50 i Iwostinu 40...Zrobiłam pare podejść i szlag mnie trwaił...Moze i twarz była chroniona, ale za to stała sie lepem na wszelkiego rodzaju brudy...przyklejał sie do niej kurz, piasek i wszystkie "mikro brudy" które "latają" na codzień w około..nie wspomne o odruchowym wycieraniu twarzy reką i nanoszeniu bakteri. Chodziłam taka zdenerwowana i czułam tak duzy dyskomfort ze dla mnie takie filtrowanie mijało sie wogole z celem i niestety chyba pozostja mi tylko kremy z filtrem ok spf 20...a kit z tym, ze to za mało ja nie mam siły i jestem zbyt nerwowa aby znosić te skutki uboczne stosowania wysokich filtrów;-)

Mam Iwostin 40 i faktycznie trochę zawodzi. Bieli, świeci się niemiłosiernie i baaardzo nieestetycznie wygląda. Przymierzam się do LRP Fluide Extreme - podobno najlżejsze. Spróbuj Może to akurat ten jedyny


Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
ja używam avene 50+ i może nie jest aż tak źle jak opisujesz, ale świecę się po 2 godzinach już naprawde mocno i faktycznie łapy wędrują do twarzy. Jak to się przypudruje to ten puder i tak się waży, pudruję więcej i więcej i to wygląda coraz gorzej i gorzej
Boże, i to wszystko z własnej woli

a jeszcze wspomnę, że chyba i tak za mało tego filtra daję na twarz, bo staram się tak nie za dużo i nie za mało, a ile to jest 2 ml to nie mam zielonego pojęcia
Na plotkowym dziewczyny pisały, że te przepisowe 2 ml odeszły w niepamięć. Trzeba sobie po prostu wyliczyć ilość filtra odpowiednią dla swojej buźki. Najczęściej jest to 0,75 - 1 ml . Ja daję nieco ponad 0,5 ml na twarz,bo więcej po prostu nie mogę.

Cytat:
Napisane przez Soft1 Pokaż wiadomość
Mi puderek nie pomaga nawet na przetłuszczona naturalnie cere a na filtr to juz wogole porazka była, robiła sie na niej plastyczna masa = filtr + puder. Dusiła i zanieczyszczała skore i nie wiem czy to takie zdrowe dla niej ;-)
2ml?...raz próbowałam nalozyc te 2ml i no ..hmm..nie udało mi sie więc uznałam ze trudno, lepsze mniejsze zło więc 1ml tez cos daale z 1ml bylo tak jak sama piszesz...a miałam tą lekka wersje avenki do cery mieszanej własnie Mieszana cera ogołnie nie nalezy do łatwych w pielegnacji cer a co dopiero jak musi dzwignąc jeszcze ta osłonke w postaci duzego filtra.
Teraz zakupie i przetestuje Hydraphase XL Legere, co prawda ma niski filtr ale trudno lepsze to niż nic.
Skombinuj miarkę z mazideł (ja mam tą właśnie 0,5 ml) i już bedziesz miała dokładne dane
Wiem jak jest , też marudzę, a jak mam zły dzień to mi się ryczeć aż chce przez ten filtr serio. Dlatego szukam najlżejszego jak to możliwe. Liczę właśnie na Antheliosy LRP.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:08   #1387
Soft1
Przyczajenie
 
Avatar Soft1
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Co do tych 2ml to hmm troche dziwne mi sie wydawalo bo 2ml i dla kogos z "duża powierzchnia twarzy" ;-) i z małą...ale co tam ja sie nie znam więc myslałam ze tak ma byc i koniec;-)
Może spróbuje tego ANTHELIOS 50+ XL FLUIDE EXTREME...ale, narazie wykaczoruje próbeczke w aptece bo po moich ostatnim błędzie - odrazu 2 pełne tubki filtra były złym pomysłem. Natomiast hydraphase XL kupie napewno bo tak jak i Ty mniewam złe dni kiedy chyba wysoki filtr i błyszczenie by mnie dobiły...nawcinałabym sie czekolady z rozpaczy i krostki..i wszystko byłoby znowu na filtr ;-)
Soft1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 21:12   #1388
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość


Na plotkowym dziewczyny pisały, że te przepisowe 2 ml odeszły w niepamięć. Trzeba sobie po prostu wyliczyć ilość filtra odpowiednią dla swojej buźki. Najczęściej jest to 0,75 - 1 ml . Ja daję nieco ponad 0,5 ml na twarz,bo więcej po prostu nie mogę.
a możesz powiedzieć ile to jeste mniej więcej 0.5 ml?wielkości czego
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:24   #1389
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Dziewczyny czy myślicie że wybór lysanelu jest dobry jeżeli mam skłonność do rozszerzonych naczynek? Effaclar na mnie chyba już nie działa a jeszcze bym trochę sie "pokwasiła"
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:33   #1390
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja teraz effaclar daje co drugi dzien bo ogrzewanie i kwasy daja mi sie we znaki chyba juz mam przesuszona skore:/ pomijam platami schodzaca skora nad i miedzy brwiami dzis jest noc z effaclarem, dalam troszke wiecej na nos i nie moge wytrzymac - tak mnie to cholerstwo gilgocze poza tym mam drugi wysypglownie czolo i policzkiale dam rade- musze
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:36   #1391
fruttina
Raczkowanie
 
Avatar fruttina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

aaaa, chcecie mi powiedziec ze niepotrzebnie sie oblepiam co rano 2ml??! 1 ml spokojnie wytarczy? nie chce mi sie mierzyc twarzy, srednia pyzia jest.
o mamo .
fruttina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 21:48   #1392
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy myślicie że wybór lysanelu jest dobry jeżeli mam skłonność do rozszerzonych naczynek? Effaclar na mnie chyba już nie działa a jeszcze bym trochę sie "pokwasiła"
Już prędzej Diacneal - ma o połowę mniejsze stężenie kwasów od Lysanela, a dodatkowo zawiera korzystnie wpływający na naczynka retinaldehyd. Choć też może rozjuszyć naczynka - więc ostrożnie.

Cytat:
Napisane przez fruttina Pokaż wiadomość
aaaa, chcecie mi powiedziec ze niepotrzebnie sie oblepiam co rano 2ml??! 1 ml spokojnie wytarczy? nie chce mi sie mierzyc twarzy, srednia pyzia jest.
o mamo .
Teoretycznie 1 ml wystarczy. Przy kuracji kwasami nie schodziłabym jednak aż tak nisko, ponieważ:
- zawsze w ciągu dnia część filtra się zetrze, u jednych 10%, ale u innych - 50%
- przy nakładaniu makijażu, a nawet samej skrobii, nieco filtra już się ściera
- szczególnie trzeba zwrócić uwagę na dolną część twarzy - jest ona w stałym ruchu, kiedy otwieramy usta - skóra rozciąga się, tak więc aby wyszło 2 mg/cm kw., należałby nakładać tam więcej filtra.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 07:48   #1393
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy myślicie że wybór lysanelu jest dobry jeżeli mam skłonność do rozszerzonych naczynek? Effaclar na mnie chyba już nie działa a jeszcze bym trochę sie "pokwasiła"
proszę nie rób tego!!ja zrobiłam tak i pojawiały się masowo

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Już prędzej Diacneal - ma o połowę mniejsze stężenie kwasów od Lysanela, a dodatkowo zawiera korzystnie wpływający na naczynka retinaldehyd. Choć też może rozjuszyć naczynka - więc ostrożnie.

myslałam nad Diacnealem, ale boję się...o naczynka rzecz jasna

Teoretycznie 1 ml wystarczy. Przy kuracji kwasami nie schodziłabym jednak aż tak nisko, ponieważ:
- zawsze w ciągu dnia część filtra się zetrze, u jednych 10%, ale u innych - 50%
- przy nakładaniu makijażu, a nawet samej skrobii, nieco filtra już się ściera
- szczególnie trzeba zwrócić uwagę na dolną część twarzy - jest ona w stałym ruchu, kiedy otwieramy usta - skóra rozciąga się, tak więc aby wyszło 2 mg/cm kw., należałby nakładać tam więcej filtra.
ja nawet nie wiem ile nakładam filtradużą kropę, ale ile to jest?
Selekcjonerko a jak Twoje kuracje??
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 07:57   #1394
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
- szczególnie trzeba zwrócić uwagę na dolną część twarzy - jest ona w stałym ruchu, kiedy otwieramy usta - skóra rozciąga się, tak więc aby wyszło 2 mg/cm kw., należałby nakładać tam więcej filtra.

Czyli pozostaje nam tylko zmierzyć twarz rozciągniętą i nakładać tyle filtru ile na należałoby na rozciągniętą. Nawet jak marszczy się czoło

Cytat:
Napisane przez _magdzia_
Dziewczyny czy myślicie że wybór lysanelu jest dobry jeżeli mam skłonność do rozszerzonych naczynek? Effaclar na mnie chyba już nie działa a jeszcze bym trochę sie "pokwasiła"
Magdzia, ja używam Diacnealu, pomomo naczynek i powiem ci, że o wiele lepiej mi się go stosuje niż Effaclar. Tyle, że podobno do zawartych w nim kwasów AHA skóra się przyzwyczaja, dlatego polecane jest naprzemienne stosowanie Daicnealu i Effaclaru.
Zawsze też możesz się zdecydować na AD lub Skinoren. Zawarty w nich kwas azelainowy dla naczynek jest łagodny.

Cytat:
ja nawet nie wiem ile nakładam filtradużą kropę, ale ile to jest?
Też się zastanawiam. Chyba gdzieś około 1 ml????
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:02   #1395
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

miejmy nadzieje, a może się mile zaskoczymy i ta kropa to 1,5ml
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:33   #1396
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

selekcjonerko phdwao utrapienie dziękuję za rady...chyba jednak znowu zmienię plany i kupię diacneal
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:37   #1397
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ja nawet nie wiem ile nakładam filtradużą kropę, ale ile to jest?
Selekcjonerko a jak Twoje kuracje??
Pewnie ok 0,5 ml
Jeśli masz jakąś gotową próbkę 1 ml to ją poświęć i sobie porównaj
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:40   #1398
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
miejmy nadzieje, a może się mile zaskoczymy i ta kropa to 1,5ml
Ja mam próbke Effaclaru 3ml, która wystarcza mi na 6 razy, a nie nakładam oszczędnie, więc wypada 0,5 ml na jeden raz. Wię ta kropa to zapewne ok 0,5 ml
Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 08:44   #1399
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

a ja jednak pozostaję przy tym że to ponad 1 ml, bo jak miałam próbke tego samego filtra 2ml, to uzyłam ja na 2 razy, z tym że 1 raz normalnie, a drugi tylko trochę, bo zostało za malo
moja kropa jest takiej gługości--------- i szerokości takiej samej, a wysokość z pół cm
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 09:17   #1400
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
a ja jednak pozostaję przy tym że to ponad 1 ml, bo jak miałam próbke tego samego filtra 2ml, to uzyłam ja na 2 razy, z tym że 1 raz normalnie, a drugi tylko trochę, bo zostało za malo
moja kropa jest takiej gługości--------- i szerokości takiej samej, a wysokość z pół cm
Jak ja Was czytam to mam wrażenie, że za dużo wszystkiego na siebie kładę
Filtry to jak mamusię kocham - 2,5 Antka w sprayu na sama paszczę
a Effaclara to w tych próbkach 3ml i... na 2 aplikacje mi tylko wystarcza, nie ma szans, żeby na więcej...
Ale skóra po prostu ciągnie jak wściekła, to nakładam
Źle robię?
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:18   #1401
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ja nawet nie wiem ile nakładam filtradużą kropę, ale ile to jest?
Selekcjonerko a jak Twoje kuracje??
Dziewczyny, najlepiej po prostu kupcie sobie strzykawkę, i odmierzcie 1 cm kw., to odpowiada pi razy oko 1 ml.

Po tygodniu stosowania Lysanela wypaliło mi resztki zaskórników zamkniętych, pozostały niedobitki otwartych. Wyglądam, jakbym się opaliła Ale pod filtrem na szczęście tego nie widać. Chyba się zbliża lekkie łuszczenie. Wreszcie.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:18   #1402
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jak ja Was czytam to mam wrażenie, że za dużo wszystkiego na siebie kładę
Filtry to jak mamusię kocham - 2,5 Antka w sprayu na sama paszczę
a Effaclara to w tych próbkach 3ml i... na 2 aplikacje mi tylko wystarcza, nie ma szans, żeby na więcej...
Ale skóra po prostu ciągnie jak wściekła, to nakładam
Źle robię?
Dobrze robisz
więcej potrzebujesz-więcej nakładasz
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:23   #1403
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Dobrze robisz
więcej potrzebujesz-więcej nakładasz
Lżej mi od razu...
Swojego czasu rozmawiałam z koleżanka, że krem 50ml to ja zużywam w czasie krótszym niż miesiąc, bo muszę nakładać sporo, żebym nie czuła ściągnięcia skóry,. to zrobiła takie oczy io powiedziała, że ona to i 2-3 miesiące ma jeden krem No wymagający pysk mam
Dzieki
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:28   #1404
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jak ja Was czytam to mam wrażenie, że za dużo wszystkiego na siebie kładę
Filtry to jak mamusię kocham - 2,5 Antka w sprayu na sama paszczę
a Effaclara to w tych próbkach 3ml i... na 2 aplikacje mi tylko wystarcza, nie ma szans, żeby na więcej...
Ale skóra po prostu ciągnie jak wściekła, to nakładam
Źle robię?
ojjdobrze..zazdroszczę,że tyle Ci wciąga
ja dzis od rana nałozyłam maseczkę a po niej filtr..to juz była porażka, nie chciał sie wchłonąć

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, najlepiej po prostu kupcie sobie strzykawkę, i odmierzcie 1 cm kw., to odpowiada pi razy oko 1 ml.

Po tygodniu stosowania Lysanela wypaliło mi resztki zaskórników zamkniętych, pozostały niedobitki otwartych. Wyglądam, jakbym się opaliła Ale pod filtrem na szczęście tego nie widać. Chyba się zbliża lekkie łuszczenie. Wreszcie.
ja chyba to łuszczenie miałam,ale delikatne, jednak było widać cos w tym stylu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Dobrze robisz
więcej potrzebujesz-więcej nakładasz
zgadzam się

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Lżej mi od razu...
Swojego czasu rozmawiałam z koleżanka, że krem 50ml to ja zużywam w czasie krótszym niż miesiąc, bo muszę nakładać sporo, żebym nie czuła ściągnięcia skóry,. to zrobiła takie oczy io powiedziała, że ona to i 2-3 miesiące ma jeden krem No wymagający pysk mam
Dzieki
buźkę jak juz
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:32   #1405
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ojjdobrze..zazdroszczę,że tyle Ci wciąga
ja dzis od rana nałozyłam maseczkę a po niej filtr..to juz była porażka, nie chciał sie wchłonąć
Wiesz, mleczka avene to wciąga 2,5 i styka, ale tego sprayu, to zależy co było przed nim - jak redermik np. to po 15 minutach muszę dołożyć, bo policzki ciągną - taką cerę mam mieszaną w stronę suchej...
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ja chyba to łuszczenie miałam,ale delikatne, jednak było widać cos w tym stylu
A ja nie miałam i nie zapowiada się, aby miało być złyszczanie w postaci jakiegoś łuszczenia naskórka, czy cuś...
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
buźkę jak juz
No dobra, dobra, buźka to będzie jak będzie piękna i gładka a teraz to jeszcze troszkę
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:36   #1406
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jak ja Was czytam to mam wrażenie, że za dużo wszystkiego na siebie kładę
Filtry to jak mamusię kocham - 2,5 Antka w sprayu na sama paszczę
a Effaclara to w tych próbkach 3ml i... na 2 aplikacje mi tylko wystarcza, nie ma szans, żeby na więcej...
Ale skóra po prostu ciągnie jak wściekła, to nakładam
Źle robię?
No to faktycznie ciągnie sporo twoja buzia Ja nakładam tak od serca tego Effaclaru i na 6 razy spokojnie ta jedna próbka wystarcza, a kremy mam wieczność
Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:37   #1407
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
No dobra, dobra, buźka to będzie jak będzie piękna i gładka a teraz to jeszcze troszkę
to w takim razie ja mam papę do kwadratu
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:29   #1408
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

A jak z peelingami podczas kuracji Effaclarem? Wywalić?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:35   #1409
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
to w takim razie ja mam papę do kwadratu
W życiu! Ty mi się tak podobasz, że aż wstyd się przyznawać Na MM to się napatrzeć nie mogłam
A jestem zdecydowanie hetero

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A jak z peelingami podczas kuracji Effaclarem? Wywalić?
Ja robię i nie widzę, abym sobie szkodziła
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 10:53   #1410
mollya
Raczkowanie
 
Avatar mollya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: dolnośląskie\ 71
Wiadomości: 403
GG do mollya
Smile Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ja do E. dołożyłam retin wiec filtry muszą być. Na razie stosuje Avene emulsje i najbardziej mi słuzy i wyciagam raz w tyg próbke z apteki to na razie oszczedzam na zakupie
jasli chodzi peeling to stosuje maseczke aspirynowa i kwas i buzia gładziudka
__________________
ANIA
mollya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.