Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 09:56   #781
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Też miałam rozpocząć kurację retinoidami doustnymi (Izotekiem), ale zrezygnowałam: mój organizm jest bardzo, hm, delikatny i obawiam się tych wszystkich skutków ubocznych.

Teraz używam Differinu, jakiegoś mazidła z apteki i Benzacne. Krem z Avene - Clean-ac, do mycia twarzy Cetaphil (myję się w przegotowanej wodzie). Miejscowo krem z krzemem z Farmaceutyków Aleksandra.
Zaczyna mi się polepszać, ale może to akurat kwestia paru dni, a później wszystko wróci do "normy".
Zastanawiam się też nad włączeniem doksycykliny, np. Unidoxu. Już kiedyś go brałam, ale moja flora bakteryjna tego nie wytrzymała i musiałam przerwać leczenie. Na twarzy jednak jakiś efekt był, więc chciałabym spróbować jeszcze raz, z tymi wszystkimi tabletkami osłonowymi, jogurtami i czym się jeszcze da.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 09:59   #782
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
goniu a na trawienie nie maja u Ciebie wplywu? zeby np. zaburzaly prace jelit albo cos, bo wiem ze antybiotyki czesto tak robia, a retinoidy?
i czy te bole stawow to takie jak z przeciazenia? jesli masz porownanie- bierze sie na rozne takie bole glukozamine zeby odbudowac chrzastke, jedza galaretki itp myslisz ze da sie uprawiac w ogole sport, czy to kompletnie dyskwalifikuje?
dzieki za odp
jak zwiększyłam dawkę to przez dwa dni bolał mnie żółądek ale już jest wszystko OK
Bóle stawów nie bolały mnie z przeciążenia, w sumie to nie wiem dlaczego bolą, ale są one wpisane w skutkach ubocznych.... i mnie to dopada raz na jakiś czas....
Sport wyczynowo raczej chyba trzeba sobie odpuśić, bo bardzo podczas takiej kuracji osoby szybciej się męczą i właśnie bolą częsciej stawy..... chociaż czytałam gdzieś na forum , że ludzie chodzą na siłownie, biegają i jest OK
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 10:02   #783
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

w sumie mogłabym już za jakiś miesiąc zakończyć kurację ale chce dobić do dawki 140 lub nawet 150 mg/kg (czyli niestety jeszzce jakieś 6-7 miesięcy). Wtedy jest prakycznie zerowa możliwość nawrotu trądziku.
Generalnie naprawdę polecam - nie ma czego się obawiać, oczywiście trzeba być pod stałą kontrolą dobrego lekarza.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 10:09   #784
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziekuje goniu za objasnienie
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 11:31   #785
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja na pojedyncze, ale często się pojawiające pryszcze (było tak, że jeden się pojawiał i zanim znikł, był następny, moja cera bardzo się pogorszyła) zastosowałam żel do mycia twarzy 2 razy dziennie (nakładany szczoteczką do mycia twarzy) i krem na noc Iwostin Purritin, do tego raz, dwa razy w tygodniu morelowy peeling antybakteryjny St. Ives, na dzień w strefie T krem pichtowy lub siarkowy Barwy.
Cera jest teraz super ładna, bez żadnych wyprysków.
Oczywiście, ja nie miałam trądziku,ale znaczne pogorszenie cery, myślę, że dziewczynom o takich problemach może się to przydać.
Seria Purritin jest świetną alternatywą dla droższego Effeclaru K.
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 19:12   #786
gabi139
Raczkowanie
 
Avatar gabi139
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: -
Wiadomości: 89
Question Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

stosowałam wiele roznych kuracji(Effeclar K, Lysanel, toniki z cytryny, olejku pichtowego przez ok rok) i nie uzyskałam zadowalającego efektu.

Obecnie stosuje:
-Dalacin T(emulsja na skórę)
-Acne Mat (krem)
-żel do twarzy Acne mineral
-łykam Zincas (tabletki z cynkiem) i syrop z pokrzywy
i zauważyłam nieznaczną poprawę

mam cere trądzikową, szczególne problemy mam ze strefą T i zaskórnikami, pryszczami na brodzie

doradźcie mi w sprawie kuracji, co może pomóc jak ewentulanie ją zmodyfikować
gabi139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 16:14   #787
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna jakiegoś kremu z kwasem i dziś już chyba mam swojego apogeum - zerkając rano w lusterko i widząc kolejny wysyp, poprostu się rozpłakałam jak małe dziecko z tej całej bezradności i złości. Wątek ten był pierwszy jaki otworzyłam w poszukiwaniu mądrości, i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to właśnie poniższy plan "działania". Nie wiem czy jest, czy będzie dla mnie odpowiedni i pewnie nie dowiem się nim spróbuje, ale chciałam tak ku przestrodze zapytać autorkę planu czy nie ma żadnych przeciwwskazań? Bo przecież docelowo był to plan dla kolegi ułożony.

I jeszcze mam pytanie co do tego nawilżania, czy może być to krem biolipidowy z Ziaji z serii Calma HLC??? Moja skóra bardzo lubi tę serię mam właśnie ten krem i żel.

O filtrach dużo czytałam i wiem, iż są konieczne i na początek obstawiam krem z filtrem z Iwostinu - ze względu na cenę, gdyż troszkę dużo kosztują już oba kremy z kwasami. A dalej się zobaczy, jak nie podejdzie... coż trzeba będzie szukać czegoś innego.

EDIT: Znalazłam zestaw w aptece krem Effaclar K + żel + woda termalna. Nie wiem czy pozostałe dwa produkty w zestawie będą przydatne bo cena jest okazyjna jak na taką ilość. Czy lepiej używać żelu z Ziaji???

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
"...Polecam taki pan:
noc 1 - Diacneal
noc 2 - krem nawilzajacy o prostym składzie *
noc 3 - jak wyzej
noc 4 - Effaclar K
noc 5 - nawilzanie
noc 6 - nawilzanie
noc 7 - diacneal
itd.

Jesli skóra będzie łądnie reagowac na kurację, bez więszych podraznien, mozeszwtedy przejsc na słynną "trójpolówkę":
noc 1 - diacneal
noc 2 - nawilzanie
noc 3-effaclar k
i tak w kółko


Warunkiem koniecznym dla bezpiecznego stosowania effaclaru jest zabezpieczanie buzi na dzien wysokim filtrem - min spf 40. poczytaj forum, o filtrach napisano tu juz tony postów, zresztą większość filtrów ma osobne wątki. na mężczyznach chyba najlepiej sprawdzają się filtry Vichy, fluid La ROche Posay - niestety, tu juz musisz sam poeksperymentowac i poszukac, co niestety wiąże się z żebraniem po aptekach o próbki (albo kupienie ich na Allegro).

MYcie buzi: czymś absolutnie łągodnym, nawilżającym i nie-przeciwtrądizkowym. Moc łagodnego preparatu docenisz dopiero wtedy kiedy zaliczyć przesuszenie po kwasach/retinoidach. Wtedy ciężko nałożyć na twarz cokolowiek, żeby nie piekło. POlecam: zel do mycia buzi Calma HLC ZIaji, Cleanance od Avene, Effaclar H pianka, oliwka hydrofilna do mycia ze sklepu dla chemików-amatorów, np biochemia Urody/ Mazidła.

*Krem nawilżający o prostym składzie - chodzi o to, aby krem nie zapychał porów. Niestety, Bambino i Nivea Soft są nafaszerowane parafiną - pierwszy i podstawowy zapychacz. Kup sobie coś aptecznego - te mają jak najmniej udziwnione składy. Najlepiej przy takich kuracjach sprawdzają się:
- Avene Hydrance Omtimale Legere (lekki) lub Riche (bogatszy)
- Hydraphase Legere lub Riche od LRP
- Xerial 5 od SVR
- cos o podobnej nazwie z "hydrance" Biodermy

Zobaczysz, ze stosując retinoidy albo kwasy, twoja skora bedzie chłonęła krem.

Do porannej toalety polecam CI wodę termalną - np. zamiast toniku. Wystarczy do odświeżenia skóry - psykamy, chwilkę czekamy i oszuszamy twarz ręcznikem.
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-03, 16:26   #788
asia0814
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Powiem Wam, ze dla mnie najlepszym sposobem jest pasta do zebow. Nakladam ja na paskudny wyprysk, zmywam jak juz zaczyna szczypac i rano juz jest prawie niewidoczny, czasem nawet powtarzam kuracje. Tylko trzeba nawilzyc troszke, bo pasta wysusza.
Innym sposobem jest smarownaie spirytusem salicylowym. Ale tylko przecierenia, nie przytrzymanie w jednym miejscu - smarowac tak jak tonikiem. Bo potwornie wysusza.
Dobrze ejst tez myc twarz woda i mydlem
Pozdrawiam
asia0814 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 08:19   #789
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Judysia - spokojnie mozesz kupic zestawik Effaclar na pewno bedzie bardzo dobry
Krem z filtrem ja uzywam z SVR - jest lekko tonujący a to dla mnie ważne gdyż w przeciwnym wypadku musiałabym używac fluidu. A tak tylko ten kremik i tusz i już.

Ja mam inne pytanie -skąd - tzn jak szybko po uzywaniu - mozna stwierdzic ze dany krem zapycha? Uzyłam wczoraj wieczorem i dzisiaj malutka nowa gulka sie pojawiła jedna - krem jest z niskiej połki ( SORAYA nawilżający) ale nie wiem czy to działanie Acne Dermu wyciagające ( jestem po 2 tygodniach stosowania i ciagle mi cos wyciaga na wierzch) czy tez ten krem. Ciezko stwierdzic.
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 12:49   #790
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez aniuafen Pokaż wiadomość
Judysia - spokojnie mozesz kupic zestawik Effaclar na pewno bedzie bardzo dobry
Krem z filtrem ja uzywam z SVR - jest lekko tonujący a to dla mnie ważne gdyż w przeciwnym wypadku musiałabym używac fluidu. A tak tylko ten kremik i tusz i już...
Dzięki za odpowiedź Jeżeli możesz to daj linka do kremu z filtrem, którego konkretnie używasz bo ja na KWC znalazłam kilka. Czy to może ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409
Też używam pudrów bo inaczej nie potrafię pokazać się światu, a jeżeli ten filtr ma efekt trochę jak puder to może warto spróbować.
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 13:07   #791
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez aniuafen Pokaż wiadomość

Ja mam inne pytanie -skąd - tzn jak szybko po uzywaniu - mozna stwierdzic ze dany krem zapycha? Uzyłam wczoraj wieczorem i dzisiaj malutka nowa gulka sie pojawiła jedna - krem jest z niskiej połki ( SORAYA nawilżający) ale nie wiem czy to działanie Acne Dermu wyciagające ( jestem po 2 tygodniach stosowania i ciagle mi cos wyciaga na wierzch) czy tez ten krem. Ciezko stwierdzic.
Efekty zapychania widoczne są (przynajmniej u mnie) błyskawiczne - najczęściej w ciągu doby.
Gorzej z zaskórnikami - te robią się po jakimś czasie i wtedy kiedy produkt (np puder) jest stosowany systematycznie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 13:47   #792
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Judysia - ja uzywam tego kremu.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409
Moje zastrzezenie jest takie ze jednak uzywanie fluidu daje ładniejszy efekt lepiej dobrany odcien etc. No ale fluidow moge uzywac na wieksze wyjscie a tego uzywam po prostu na codzień. Fakt ze tuz po nałozeniu efekt wydaje sie byc mocny ale po chwili kiedy sie wchłonie dosyc dobrze sie wtapia w skore. Ma lekko rozowawy odcien i to mnie ciut denerwuje ale i tak plusy przeważają nad minusami.

L_V- w takim razie chyba zapchał mnie ten krem gdyz pozostałych kosmetykow uzywałam juz od dłuzszego czasu. Nie miałam nic nawilzającego przed swietami i musiałam na szybko kupic cos - na szczescie kosztował grosze i nie szkoda mi bedzie go wyrzucic. Coraz bardziej zaczynam podejrzewac ze zapycha mnie parafinum liquidum czy jakos trak bo gliceryne miałam w maseczce z glinki i mnie nie zapchało. Natomiast jak sie zastanowic to ten Acne Derm wyciaga w troche inny sposob zaskorniki niz to co mi powyskakiwało ( zdiagnozowałam druga gulke wrr). Trzeba zainwestowac w cos dobrego nawilzajacego. Przy tym kremie na dzień i drugim nawilzającym z Pharmaceric A też filtr 50 nie stosowałam nic dodatkowo - tylko Ance Derm i na dzien te kremy z filtrem, ale zczynam odczuwac ze to za mało. Ale i tak sie ciesze bo WIDAC efekty stosowania Acne Dermu ! człoło już gladkie teraz najgorzej wokoł ust ale też widac poprawe! Zdecydowałam sie na Acne Derm bo napisano ze ma własciwości rozjasniające i jest chyba najsłabszy z tych kremw z kwasami tak słyszałam a chyba od słabszych nalezy zacząc. Zdziwił mnie tez bo moge go smarowac nawet na policzki ktore sa zarumienione od dziecka i dosc wrażliwe.
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 15:26   #793
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Aniuafen dziękuję, wezmę pod uwagę ten krem, jednak najpierw zacznę od czegoś tańszego czyli iwostin, choć bardzo kusi ten svr bo ma "opcję" fluidu gratis
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 17:28   #794
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Cytat:
Napisane przez Judysia Pokaż wiadomość
Wątek ten był pierwszy jaki otworzyłam w poszukiwaniu mądrości, i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to właśnie poniższy plan "działania". Nie wiem czy jest, czy będzie dla mnie odpowiedni i pewnie nie dowiem się nim spróbuje, ale chciałam tak ku przestrodze zapytać autorkę planu czy nie ma żadnych przeciwwskazań? Bo przecież docelowo był to plan dla kolegi ułożony.
Dla mnie?

Judysia - stosuje sie do niego Polecam dodałem jeszcze Active C i peeling z płatków owsianych Aha, i nie przesadź z Effaclarem K i Diacnealem, bo ja sobie strzesznie wysuszylem skóre Teraz jadę: Effaclar, Nawilżanie, Diacneal, Nawilżanie, Effaclar... i w kółko. A do nawilżania doskonale się nadaje NEUTROGENA z aktywną soją - na noc - i nie zapycha! W sumie - notabene ~250zł....
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 17:44   #795
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Cytat:
Napisane przez NieMamPomysluNaNick Pokaż wiadomość
Dla mnie?

Judysia - stosuje sie do niego Polecam dodałem jeszcze Active C i peeling z płatków owsianych Aha, i nie przesadź z Effaclarem K i Diacnealem, bo ja sobie strzesznie wysuszylem skóre Teraz jadę: Effaclar, Nawilżanie, Diacneal, Nawilżanie, Effaclar... i w kółko. A do nawilżania doskonale się nadaje NEUTROGENA z aktywną soją - na noc - i nie zapycha! W sumie - notabene ~250zł....
Dokładnie koszty ale czego się nie robi dla ładnej i czystej buzi Jeżeli chodzi o nawilżenie zostanę narazie przy kremie z Ziaji, o którym pisałam. Wiem, że jest bardzo dobry dla mojej skóry i mam do niego pełne zaufanie bo już nie raz ratował buzie, jak została podrażniona. A z czasem może skorzystam z twoich rad i spróbuję Neutrogene (powiem szczerze, że jeszcze nic nie miałam tej firmy).

Wydaje mi się, że przy kwasach nie powinno się jeszcze maltretować buzi peelingami, ale mogę się mylić. Znalazłam jeszcze na allegro jakąś maseczkę z Ziaji właśnie po kuracji kwasami, może skuszę się na nią.

A jaki kosmetyk stosujesz z serii Active C? Widzisz u siebie choć maluteńką poprawę?
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 18:08   #796
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Active C ten:
http://allegro.pl/item290072771_la_r...ej_wys_0z.html

Czy widzę poprawę? Wydaje mi się, że tak - jako przedstwciel płci męskiej - diametralną Co jest wazne? Zauwazylem ze Active C blokuje filtr, a skoro stosuje kwasy to filtr na dzien musi byc - czyli drogą eliminacji - Active C za dnia nie uzywamy

Czy peeling ( z platkow owsianych ) mnie katuje? Nie zauwazylem

Chodzi za mną jeszcze seria NOREL ( na rozszezone pory )
http://sklep.cosmetic.pl/product_inf...roducts_id/134

Ale znowu ta cena....

Skoro juz jestem przy rozszerzonych porach - to jak sobie z nimi poradzic?
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 19:16   #797
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Cytat:
Napisane przez L_V
"...Polecam taki pan:
noc 1 - Diacneal
noc 2 - krem nawilzajacy o prostym składzie *
noc 3 - jak wyzej
noc 4 - Effaclar K
noc 5 - nawilzanie
noc 6 - nawilzanie
noc 7 - diacneal
itd.
LV czy mogłabyś polecić coś zamiast Diacnealu? Jest po prostu dla mnie za drogi a chciałabym zacząć kurację.

Mam w planach zakupienie filtru, effeclaru tylko że na moją 'młodą' kieszeń jest to niezły wydatek.

I jeszcze chciałam się zapytać czy mogę najpierw kupić Acne Derm? Co prawda używałam go ponad miesiąc temu i średnio pomógł czy jednak pozostać czy effeclarze?
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 21:26   #798
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Wiesz Blaque - moim zdaniem Diacneal i Acne Derm wychodzi chyba tak samo cenowo - Diacneal kosztuje około45 zła starcza ponoc lekko na miesiac a Ance Derm 20 zł - ale starcza tylko na 2 tygodnie.- przynajmniej mnie. Ja stosuje Ance Derm bo jakos przekonało mnie ze jeszcze rozjasnia skore i takjak pisałam jest ponoc słabszy.
Ja zamowiłam na jutro w aptece płun micelarny Biodermy i teraz trzeba by bna ten Avene sie skusic - hydrance. Uff i pieniazki leca leca...
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 23:27   #799
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

powiedzcie mi, przy Acne dermie to jaki filtr najniższy?

bo kupiłam ostatnio lipidowy krem zimowy Iwostinu i on ma [tylko] SPF 15
to o wiele za mało, tak?
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 09:29   #800
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość
powiedzcie mi, przy Acne dermie to jaki filtr najniższy?

bo kupiłam ostatnio lipidowy krem zimowy Iwostinu i on ma [tylko] SPF 15
to o wiele za mało, tak?
Ekspertem nie jestem, ale z tego co czytałam na wizażu to za mało. Poszukaj trochę na forum o filtrach, mnóstwo jest wątków i zajrzyj na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 13:48   #801
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość
powiedzcie mi, przy Acne dermie to jaki filtr najniższy?
Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka Pokaż wiadomość

bo kupiłam ostatnio lipidowy krem zimowy Iwostinu i on ma [tylko] SPF 15
to o wiele za mało, tak?
Przydałaby sie 30-tka.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 18:10   #802
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Cytat:
Napisane przez aniuafen Pokaż wiadomość
Wiesz Blaque - moim zdaniem Diacneal i Acne Derm wychodzi chyba tak samo cenowo - Diacneal kosztuje około45 zła starcza ponoc lekko na miesiac a Ance Derm 20 zł - ale starcza tylko na 2 tygodnie.- przynajmniej mnie. Ja stosuje Ance Derm bo jakos przekonało mnie ze jeszcze rozjasnia skore i takjak pisałam jest ponoc słabszy.
Ja zamowiłam na jutro w aptece płun micelarny Biodermy i teraz trzeba by bna ten Avene sie skusic - hydrance. Uff i pieniazki leca leca...
Mi AD wystarczył na ponad 3 tyg.. Może nakładałam go za mało
Teraz już sama nie wiem. A stosowałaś Diacneal? Masz jakieś porównanie?

Btw. co myślicie o Ziaji Pro?
Obecnie do mycia twarzy stosuję Ziaję Calmę HLC i jest świetna, jednak zastanawiam się nad zakupem żelu i kremu nawilżającego z serii Pro.
Co myślicie?
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 22:28   #803
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Blaque - Zadna z tych kuracji nie powinna trwac tylko 3 tygodnie - o Acne Dermie pisza ze 3 miesiace wiec na cokolwiek sie zdecydujesz wazne moim zdaniem zebys wytrwała dłuzej. U mnie mija teraz chyba 4 tydzien i konczy sie druga tubka - ja widze poprawe ale do doskonałosci naoprawde daleko. Jesli ty chcesz sie pozbyc zaskornikow np to droga jest długa z kazdym tego typu specyfikiem - mnie ruszył dopiero kilka tych najpłycej połozonych. Jesli nie masz plam i potrzeby rozjasniania - jak ja - testuj Diacneal - wiecej osob go poleca. Ja nie uzywałam - po prostu uznałam ze zaczne od słabszego i na razie nie widze potrzeby zwiekszania "mocy". Zycze powodzenia
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 19:08   #804
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

aniuafen-dzięki wielkie
Mam przebarwienia po wypryskach a i nawet zauważałam malutką poprawę po AD, tylko że przerwałam go..
Czyli jutro lecę do apteki po nowe opakowanie
Dziękuję za radę
I jeszcze takie pytanie: jak stosować? Chodzi mi o noce: kiedy AD a kiedy nawilżanie?

Btw. hexxana polecała mi kiedyś żebym stosowała na rano Biodermine. Jak dla mnie jest świetny, akurat za jakiś tydzień kończę 1 tubkę.
Chyba nie potrzebna mi zmiana, hm?
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 12:46   #805
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam;] Czy mohe zaczac stosowac kremy z kwasami,retinolem jesli mam pod skora zgrubienie tradzikowe ktore nie chce wyjsc(nie da sie tego wycisnac) a i nie znika od smarowania m.in. duaciem,clindacne itd..mam to juz bardzo dlugo.Czy kwasy albo retinol moze na takie cos pomoc czy raczej zaszkodzic.Z gory dziekuje za pomoc zaden dermatolog mi jak na razie nie pomogl;/
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 15:35   #806
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Witam;] Czy mohe zaczac stosowac kremy z kwasami,retinolem jesli mam pod skora zgrubienie tradzikowe ktore nie chce wyjsc(nie da sie tego wycisnac) a i nie znika od smarowania m.in. duaciem,clindacne itd..mam to juz bardzo dlugo.Czy kwasy albo retinol moze na takie cos pomoc czy raczej zaszkodzic.Z gory dziekuje za pomoc zaden dermatolog mi jak na razie nie pomogl;/

Tak, retinoidy bądź kwasy powinny go wyciągnąć.

Z retinoidów to raczej retianldehyd albo tretinoina, a z kwasów BHA.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 18:18   #807
gabi139
Raczkowanie
 
Avatar gabi139
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: -
Wiadomości: 89
Question Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, retinoidy bądź kwasy powinny go wyciągnąć.

Z retinoidów to raczej retianldehyd albo tretinoina, a z kwasów BHA.
a preparaty zawieraja te substancje????
gabi139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 21:13   #808
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez gabi139 Pokaż wiadomość
a preparaty zawieraja te substancje????
Jeżeli chodzi o retinoidy to:
* Retin - A
* Differin
* AtreDerm
* Diacenal

A jeżeli chodzi o kwasy to polecam poczytać:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
__________________


NASZE LATKA♥ ♥


Jesteśmy zaręczeni...




Judysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 19:55   #809
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja sie pozegnalam z tradzikiem (nie wiem na jak dlugo?) dzieki tetralysalowi.
Jak na razie juz kilka mcy jestem po kuracji i jest ok.

Juz pisalam tu na biochemi,ze bardzo mi pomogla na plamki(przebarwienia) seria laserem IPL.
Zeszlo mi prawie wszystko,buzia jest gladka .
Nie potrzebuje juz uzywac fluidu ,sam puder wystarczy,czasami pod spod korektor.

Na kafeteri przeczytalam watek o maseczce cynamonowej i sprobowalam.
Jak dla mnie rewelacja!!!
Kilka malych przebarwieni na szyi,ktore rowniez zamierzalam zlikwidowac na wiosne laserem zniknelo po okolo 3 tyg codziennego uzywania tejmaseczki.

A smarowalam wczesniej skinorenem i kwasami o steczeniu 12%.
Do tego ta maseczka "wyrownuje" cere,tzn male dziurki,przynajmniej u mnie tak sie stalo.

Poecam,bo to kosztuje grosze.
Dodam jeszcze,ze u mnie olejek cynamonowy nie sprawdzil sie tak ,jak maseczka ze zwyklego sproszkowanego cynamonu.

Mysle,ze zaoszczedzilabym sporo pieniedzy,gdybym wczesniej znala ten przepis
Ale lepiej pozno,niz wcale!
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:05   #810
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
ja sie pozegnalam z tradzikiem (nie wiem na jak dlugo?) dzieki tetralysalowi.
Jak na razie juz kilka mcy jestem po kuracji i jest ok.

Juz pisalam tu na biochemi,ze bardzo mi pomogla na plamki(przebarwienia) seria laserem IPL.
Zeszlo mi prawie wszystko,buzia jest gladka .
Nie potrzebuje juz uzywac fluidu ,sam puder wystarczy,czasami pod spod korektor.

Na kafeteri przeczytalam watek o maseczce cynamonowej i sprobowalam.
Jak dla mnie rewelacja!!!
Kilka malych przebarwieni na szyi,ktore rowniez zamierzalam zlikwidowac na wiosne laserem zniknelo po okolo 3 tyg codziennego uzywania tejmaseczki.

A smarowalam wczesniej skinorenem i kwasami o steczeniu 12%.
Do tego ta maseczka "wyrownuje" cere,tzn male dziurki,przynajmniej u mnie tak sie stalo.

Poecam,bo to kosztuje grosze.
Dodam jeszcze,ze u mnie olejek cynamonowy nie sprawdzil sie tak ,jak maseczka ze zwyklego sproszkowanego cynamonu.

Mysle,ze zaoszczedzilabym sporo pieniedzy,gdybym wczesniej znala ten przepis
Ale lepiej pozno,niz wcale!
Możesz coś więcej o tym?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.