nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-08, 23:14   #1
Pomika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 165

nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka


Co zrobić kiedy w grupie mojej 4-latki jest dziewczynka , która dokucza innym dzieciom, a najbardziej mojej Lilce. Codziennie od niej słyszy, że brzydko rysuje, ma brzydkie ubrania, że nie ma rodziny ani koleżanek? ;o Panie przedszkolanki próbowały reagować, ale sobie nie radzą i ich działania są nieskuteczne. Lila zaczela sie moczyć po nocach i nie umie tej dziewczynce nic odpowiedzieć. Z tego co mówi, nie ma problemów z innymi koleżankami....
Pomika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 06:12   #2
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

A próbowałaś rozmawiać z rodzicami tej koleżanki? A Panie przedszkolanki nie powinny próbować reagować tylko naprawdę reagować...
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 09:18   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Cytat:
Napisane przez Pomika Pokaż wiadomość
Co zrobić kiedy w grupie mojej 4-latki jest dziewczynka , która dokucza innym dzieciom, a najbardziej mojej Lilce. Codziennie od niej słyszy, że brzydko rysuje, ma brzydkie ubrania, że nie ma rodziny ani koleżanek? ;o Panie przedszkolanki próbowały reagować, ale sobie nie radzą i ich działania są nieskuteczne. Lila zaczela sie moczyć po nocach i nie umie tej dziewczynce nic odpowiedzieć. Z tego co mówi, nie ma problemów z innymi koleżankami....
Skoro to się zdarza codziennie, to nie uczyłaś córki jak ma reagować w takiej sytuacji? Jak odpowiedzieć? Co zrobić?

Być może to kwestia charakteru dziecka, ale moje np. na tekst że "nie masz rodziny" zdumione by odpowiedziało "jak to nie mam? mam mame, tate, siostre Julke, babcie Zosie, dziadka Cześka i drugą babcie i drugiego dziadka i wujka Olafa i Ksawcia, Hubercika i kota Mruczka" i litanii by nie było końca i wymieniłby wszystkich pociotków których kojarzy

Rozmawiałaś z paniami w grupie? Z czego wynika zachowanie tej dziewczynki? Jak panie reagują w takiej sytuacji? Czy w grupie był już psycholog przedszkolny i obserwował sytuację ze szczególnym uwzględnieniem twojego dziecka i tamtej dziewczynki?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 21:51   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Cytat:
Napisane przez Pomika Pokaż wiadomość
Co zrobić kiedy w grupie mojej 4-latki jest dziewczynka , która dokucza innym dzieciom, a najbardziej mojej Lilce. Codziennie od niej słyszy, że brzydko rysuje, ma brzydkie ubrania, że nie ma rodziny ani koleżanek? ;o Panie przedszkolanki próbowały reagować, ale sobie nie radzą i ich działania są nieskuteczne. Lila zaczela sie moczyć po nocach i nie umie tej dziewczynce nic odpowiedzieć. Z tego co mówi, nie ma problemów z innymi koleżankami....
Przede wszystkim warto jeszcze raz porozmawiać w przedszkolu i oczekiwać konkretnych rozwiązań ( a nie, ze próbowały. ale nie są skuteczne). Mówimy tutaj o czteroletnim dziecku, które jest niemiłe, wręcz agresywne w stosunku do innych i dorosłe wykształcone kierunkowe osoby nie umieją tego ogarnąć ?

Druga sprawa: to twoja pracaz córką, mająca na celu wzrost pewności siebie i asertywności.

Jak dziecko będzie nadal nerwowe, będzie się nadal moczyć w nocy za jakiś czas praca z psychologiem może być konieczna.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 07:39   #5
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Przede wszystkim warto jeszcze raz porozmawiać w przedszkolu i oczekiwać konkretnych rozwiązań ( a nie, ze próbowały. ale nie są skuteczne). Mówimy tutaj o czteroletnim dziecku, które jest niemiłe, wręcz agresywne w stosunku do innych i dorosłe wykształcone kierunkowe osoby nie umieją tego ogarnąć ?

Druga sprawa: to twoja pracaz córką, mająca na celu wzrost pewności siebie i asertywności.

Jak dziecko będzie nadal nerwowe, będzie się nadal moczyć w nocy za jakiś czas praca z psychologiem może być konieczna.
No właśnie często nie potrafią. U nas, w przedszkolu, jest dziewczynka, w wieku mojej córki, która wszystkich bije, przezywa, dokucza, namawia do różnych niefajnych zachowań, do używania niecenzuralnych słów. Uwzięła się na jedną z dziewczynek, której matka usiłowała wymusić na kadrze jakieś działania, ale panie były bezradne i wpadły na pomysł przeniesienia agresorki do starszaków. Zmieniło się to, że teraz...bije starszaki
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 12:55   #6
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Słyszałam jeszcze o innym sposobie poradzenia sobie: zawieszenie przedszkolaka bo wyrzucić podobno dziecka z przedszkola nie można za złe zachowanie.

Chyba już złego słowa nie powiem na panie z naszego przedszkola, które działają w takich sytuacjach.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 16:09   #7
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
No właśnie często nie potrafią. U nas, w przedszkolu, jest dziewczynka, w wieku mojej córki, która wszystkich bije, przezywa, dokucza, namawia do różnych niefajnych zachowań, do używania niecenzuralnych słów. Uwzięła się na jedną z dziewczynek, której matka usiłowała wymusić na kadrze jakieś działania, ale panie były bezradne i wpadły na pomysł przeniesienia agresorki do starszaków. Zmieniło się to, że teraz...bije starszaki
Nie wiem czemu, ale taka nieudolność przedszkolanek jest dla mnie szokująca.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 11:18   #8
Pomika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 165
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi, jak znajdę chwilę to odpowiem .
Pomika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 08:41   #9
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

myślę, że to wychowawczyni powinna w pierwszej kolejności zareagować, to że sobie nie radzi to nie jest wytłumaczenie. Rozmowa z psychologiem tez pewnie by się przydała, zarówno dla twojej córeczki jak i dla tej dziewczynki.
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 00:59   #10
Pomika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 165
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Sprawa została na razie rozwiązana^^, ale monitorujemy sprawe, jakby co . Była rozmowa z przedszkolankami dyrektorką i rodzicami tej dziewczynki. pozdrawiam
Pomika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 09:27   #11
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: nie masz rodziny... tak slyszy codziennie moja 4 latka

Cytat:
Napisane przez Pomika Pokaż wiadomość
Sprawa została na razie rozwiązana^^, ale monitorujemy sprawe, jakby co . Była rozmowa z przedszkolankami dyrektorką i rodzicami tej dziewczynki. pozdrawiam
Ale jak została rozwiązana?
Po rozmowie z dyrektorką i rodzicami dziewczynki dziewczynka nagle zmieniła się w anioła i przestała dokuczać innym a tym samym Lila przestała się moczyć w nocy??
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 10:27:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.