Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X ! - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-16, 14:55   #931
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Ja nigdy ne wiem ile mam wód. Muszę zapytać następnym razem
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 14:57   #932
cala_w_kwiatkach
Wtajemniczenie
 
Avatar cala_w_kwiatkach
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 069
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

[QUOTE=aglo_mammy;61836361]Cwk - gratuluję wizyty 😄 jaka wagę ci podał co do grama 😁 uaaa duża głowa. Ja to najbardziej się vacum boję (czy jak się to pisze)

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Ja będę cisnęła, żeby mnie dobrze pomierzyli przed porodem czy nie występuje niewspółmierność, ale jak potrafią 'zmusić' do porodu dużego dziecka to co dopiero z większą główką. Kobieta i dziecko się umęczą a często i tak kończy się cc
chciałabym żeby ktoś kompetentny to rozsądnie ocenił
__________________
C.w.K
cala_w_kwiatkach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 14:59   #933
olutka
Zakorzenienie
 
Avatar olutka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wielkopolska/Podlasie
Wiadomości: 4 688
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Arida co to znaczy że słabe ktg było? Tętno szalało czy skurcze się pojawiły? Dobrze, że nieprawidłowości wyłapane, teraz będą czuwać nad Wami, bo godzina zero zbliża się wielkimi krokami. Ciotki czekają!

Silver 2 tyg różnicy to żadna różnica, przecież to jest w normie. Nie każdy parametr jest co wizytę na tym samym centylu. U mojego synka brzuch też 2 tyg mniejszy niż wiek ciąży za to głowa 4-5 tyg większa
Może Twoje maleństwo miało pusty żołądek w trakcie badania i to wpłynęło na pomiar obwodu brzucha?
A przygody z niską wagą miały już dzieciaczki na forum i wyszły z tego, więc 3mam kciuki za Was, jeszcze jest czas żeby nadrobić!

Ja też po wizycie. Mały waży 2999 g. Położony główkowo, nisko. Szyjka długa i zamknięta, więc niby nic nie zapowiada rychłego porodu, ale dr mówi że wystarczy kilka skurczy i sytuacja może się zmienić z dnia na dzień Te moje skurcze wieczorne nie skutkują do tej pory rozwarciem, a podejrzewałam, że coś może się tam dziać. Pobrała mi GBS z dwóch miejsc - wyniki w przyszłym tygodniu.
Mały ma wymiar dwucieminiowy główki odpowiadający 42tc !! Oby nie utknął we mnie w trakcie porodu. Ledwo obraz całej główki mieścił się dr na monitorze
Dostałam L4 z tygodniowym zapasem po TP.
W nagrodę za wizytę wciągnęła dwie porcje lodów, a co!

Super wieści

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
A mi dr powtarza, że zalecenia PTG to dwa ktg - w 39 i 40 tc
Ja na NFZ robię ktg od 36tc, więc można, trzeba tylko znaleźć przychylnych ludzi

Dziwne, że PTG i Standardy Opieki Okołoporodowej są rozbieżne... Ale w pon byłam 3,5 godz na warsztatach o prawach kobiety w ciąży, szczegółowo omawiałyśny standardy i dostałam wydruki, więc tak na pewno jest...

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

U mojej położnej od 35 tyg
olutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:07   #934
Wesola_Ania
Zadomowienie
 
Avatar Wesola_Ania
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 751
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

C_w_k, gratuluję i ja! a jaką dokładną podał wagę Michałka hehe końcówka jak w sklepie, np. 5,99 zamiast 6 zł (sorki za dygresję, ale mi się skojarzyło).

Najadłam się obiadem że hej, ale i tak czuję dyskomfort między w połowie między pępkiem a cyckami.

Hm…odpocznę i zjem sobie lodzika?!
Wesola_Ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:09   #935
cala_w_kwiatkach
Wtajemniczenie
 
Avatar cala_w_kwiatkach
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 069
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Aaaa i chciałam się pożalić, że badanie na fotelu masakrycznie mnie ostatnio boli. Zastanawiam się jak przetrwam ból porodowy, jak miałam ochotę zdzielić z kolana panią dr z tym wziernikiem
__________________
C.w.K
cala_w_kwiatkach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:11   #936
aglo_mammy
Zadomowienie
 
Avatar aglo_mammy
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 140
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Aaaa i chciałam się pożalić, że badanie na fotelu masakrycznie mnie ostatnio boli. Zastanawiam się jak przetrwam ból porodowy, jak miałam ochotę zdzielić z kolana panią dr z tym wziernikiem
Mnie też 😔 a u mnie tylko palec wkłada
aglo_mammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:11   #937
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Aaaa i chciałam się pożalić, że badanie na fotelu masakrycznie mnie ostatnio boli. Zastanawiam się jak przetrwam ból porodowy, jak miałam ochotę zdzielić z kolana panią dr z tym wziernikiem
Ja sie zastanawiam nad porodem za każdym razem jak mnie boli głowa albo choćby np wcześniej przy depilacji...
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 15:11   #938
olutka
Zakorzenienie
 
Avatar olutka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wielkopolska/Podlasie
Wiadomości: 4 688
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Aaaa i chciałam się pożalić, że badanie na fotelu masakrycznie mnie ostatnio boli. Zastanawiam się jak przetrwam ból porodowy, jak miałam ochotę zdzielić z kolana panią dr z tym wziernikiem

Biedna ;(

Ostatnio nad tym się zastanawiałam czy to zależy od kobiety czy od lekarza czy od jednego i drugiego... Mnie (odpukać) jeszcze nigdy badanie nie sprawiło dyskomfortu...
olutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:11   #939
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Aaaa i chciałam się pożalić, że badanie na fotelu masakrycznie mnie ostatnio boli. Zastanawiam się jak przetrwam ból porodowy, jak miałam ochotę zdzielić z kolana panią dr z tym wziernikiem
Hahaha, to nic w porównaniu z bólem porodowym. Przy porodzie będziesz chodzić po ścianach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:12   #940
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Mi się wydaje, że często to zależy od lekarza.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez BlueSky14 Pokaż wiadomość
Hahaha, to nic w porównaniu z bólem porodowym. Przy porodzie będziesz chodzić po ścianach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi pocieszenie :P
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:13   #941
cala_w_kwiatkach
Wtajemniczenie
 
Avatar cala_w_kwiatkach
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 069
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

[QUOTE=Wesola_Ania;6183695 1]C_w_k, gratuluję i ja! a jaką dokładną podał wagę Michałka hehe końcówka jak w sklepie, np. 5,99 zamiast 6 zł (sorki za dygresję, ale mi się skojarzyło).

W promocji 2999!
Też mnie to rozbawiło, wiadomo że jakiś margines błędu jest, to tylko kalkulacja programu.

Ja też najedzona, bo w mieście po lodach przyszpilił głód i kupiłam tortille na ciepło z łososiem i szpinakiem. A na obiad dziś w domu - tortilla tylko z warzywami, fetą i sosem czosnkow0-koperkowym, ale chyba zjem do meczu i Bawarii.
__________________
C.w.K
cala_w_kwiatkach jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 15:17   #942
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

A ja byłam sie odgruzowac. Następna wizyta u kosmetyczki w lipcu. Mam nadzieję ze nie urodze do tego czasu. Praktycznie nie bolalo bo wloski cieniutkie były

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kamila_509 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że często to zależy od lekarza.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------



Też mi pocieszenie :P
To nie jest pocieszenie Kochana. Ja przy pierwszym porodzie nie wiedziałam co mnie spotka, a teraz juz wiem... niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

[QUOTE=cala_w_kwiatkach;61 837201]
Cytat:
Napisane przez Wesola_Ania Pokaż wiadomość
C_w_k, gratuluję i ja! a jaką dokładną podał wagę Michałka hehe końcówka jak w sklepie, np. 5,99 zamiast 6 zł (sorki za dygresję, ale mi się skojarzyło).

W promocji 2999!
Też mnie to rozbawiło, wiadomo że jakiś margines błędu jest, to tylko kalkulacja programu.

Ja też najedzona, bo w mieście po lodach przyszpilił głód i kupiłam tortille na ciepło z łososiem i szpinakiem. A na obiad dziś w domu - tortilla tylko z warzywami, fetą i sosem czosnkow0-koperkowym, ale chyba zjem do meczu i Bawarii.
Skad masz takie pyszne tortille?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:17   #943
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

To ja chyba się cieszę, że nie wiem co mnie czeka
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:17   #944
cala_w_kwiatkach
Wtajemniczenie
 
Avatar cala_w_kwiatkach
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 069
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez olutka Pokaż wiadomość
Biedna ;(

Ostatnio nad tym się zastanawiałam czy to zależy od kobiety czy od lekarza czy od jednego i drugiego... Mnie (odpukać) jeszcze nigdy badanie nie sprawiło dyskomfortu...
Poza ciążą badanie nie bolało, na początku ciąży też nie pamiętam żebym się skarżyła, ale teraz to masakra z tym rozszerzaniem
Pamiętam, że w szpitalu jak mnie badali ok.20tc to przystojny pan dr był baaardzo delikatny Można? Można!

BlueSky zdaję sobie z tego sprawę, ale póki co mój mózg nie ogarnia tej skali bólu, może to i dobrze?!
__________________
C.w.K
cala_w_kwiatkach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:19   #945
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez kamila_509 Pokaż wiadomość
To ja chyba się cieszę, że nie wiem co mnie czeka
Ciesz się . Ja sie za to ciesze, ze wiem bo nie bede miała `faul startu`


Pyka mi coś w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:19   #946
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Silver, na razie spokój i odpoczynek, no i ten lewy bok podobno też ważny, żeby dziecię dotleniać. Będzie wszystko dobrze

Arida, to Ty już na wylocie, więc seks i może ze 2 okna machnij dziś 2 tyg leżenia to słaba opcja, dobrze, że forum jest

jakbyś miała możliwość i chwilkę, to mogłabyś mi zmienić termin na 12 lipca?

CwK no to dobre wieści! ))
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:19   #947
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Damy radę babeczki
Jak weszło to i wyjdzie

Pokażcie mi te wiadomość jak będę miała bóle porodowe...
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:20   #948
cala_w_kwiatkach
Wtajemniczenie
 
Avatar cala_w_kwiatkach
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 069
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

BlueSky tortille z Vincenta - piekarnio-kawiarni na Oławskiej (na przeciwko Marks&Spencer) - rewelka, duży wybór, świeże i z ciemnej mąki. Pieczywo też tam wyjątkowe składem, ale droooogo jak cholera
__________________
C.w.K
cala_w_kwiatkach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:34   #949
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
Byłam na długim spacerze z psiną i teraz obie po nim lezymy wyczerpane. Generalnie od początku tygodnie mam jakiś spadek formy zrzucam tyko na 9 miesiąc choć nie wiem czy słusznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Teraz mi się przypomniało Arida pisałaś że byłaś załatwić coś w ZUS by potem mieć do becikowego chyba tak ? A napiszesz co to? Bo może jak będę w przyszłym tygodniu z l4 to też bym temat ogarnęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z zusu pobierałam zaświadczenie zawierające informację o wysokości składek zdrowotnych faktycznie odprowadzanych
Cytat:
Napisane przez alloffkowa Pokaż wiadomość
Munia co to za zmiana??



Zamiast wystawiania tyłka, przyszedł mi do głowy seks na blacie w kuchni. Blat centralnie pod oknem. Co lepsze?
pomysł pierwsza klasa! nie zapomnij zostawić zapalonego światła i podniesionej rolety

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
Mi się podoba, że mówisz to co wiesz i może trochę faktycznie masz małego bzika (bez obrazy ) ale wiem, że chcesz dla Nas i naszych Maluchów jak najlepiej i dlatego się dzielisz wiedzą
ps. ja smoczek i butelkę pakuję do walizki, tak na wszelki wypadek. Gdyby Mały był mega wielkim płaczkiem a ja po 6h nie będę umiała go uspokoić w żaden logiczny sposób to dam smoka aby się uspokoił

Też się chętnie dowiem co z Zusu jest potrzebne do becikowego.
Ostatnio poprosiłam o zaświadczenie od położnej, że jestem pod opieką od początku ciąży to mi mówi, że dopiero po porodzie da mi takie zaświadczenie. WTF?!



Kciuki! Pochwal się fotką jak wyjdziesz


A ja jeszcze w łóżku...
Muszę iść po jakieś truskawki i czereśnie... ale tak bardzo nie chce mi się wstawać, myć, ubierać...eh
Połozna do becikowego faktycznie da ci dopiero po urodzeniu, bo na tym zaswiadczeniu musi wypisać wszystkie daty wizyt w każdym trymestrze. Chyba, że chcesz takie ogólne zaświadczenie, że jesteś w ciąży potrzebne do USC. Chciałam to załatwić jutro, ale chyba już nie zdążę

Cytat:
Napisane przez marcylina Pokaż wiadomość
Przypomniało mi sie zdjecie z jednego ze sklepow.. karta na lodowce z lodami "Prosze sie kopac jak dzika swinia. Na dole jest taki sam jak wyzej."
taaaak, ta fota jest mega! też zawsze z niej mam beczkę, jak wpadnie mi w oko na face
Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
A to na usg wyszło że masz mało wód? Czy jak się zorientowali?
Ja na KTG mam się wybrać dopiero w dzień TP, a usg już nie będę mieć robionych to skąd mam wiedzieć, że coś jest nie tak?
Dobrze, że wysyłają Cię do szpitala, tam będziesz cały czas pod obserwacją. Kciuki żebyś tylko się tam nie zanudziła


Pierdzielę, nie wychodzę na dwór po te czereśnie... pojedziemy z TŻ jak wróci z pracy...
Tak, wody się mierzy każdą zatoczkę, pod nóżkami itd... Dolna granica to 5, ja dzisiaj miałam 3,5 Przez to dzieciaczek się mało rusza, bo nie ma w czym
Cytat:
Napisane przez aglo_mammy Pokaż wiadomość
U mnie na ktg dziś skurcze a mały taki grzeczny jak nigdy i tętno takie spokojnr? Chyba mu się podoba.


Czy ujście szyjki na 1 palec to znaczy że rozwarcie na 1 palec???
tak
Cytat:
Napisane przez silver89 Pokaż wiadomość
Kamilka staram się nie stresować, bo wiem, że to nic nie da tylko po prostu się o nią bardzo boję, ale to normalne. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży, ważne, że wszystko inne jest ok, pozostałe pomiary, przepływy ilość wód
Dokładnie! Ja niby też mam świadomość, że z małym jest ok i co najważniejsze jest duży i donoszony, ale w pierwszym momencie jak tylko usłyszysz, że coś jest nie tak, to szok i panika i natychmiastowo łzy w oczach. Instynkt chyba, czy co
Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Arida co to znaczy że słabe ktg było? Tętno szalało czy skurcze się pojawiły? Dobrze, że nieprawidłowości wyłapane, teraz będą czuwać nad Wami, bo godzina zero zbliża się wielkimi krokami. Ciotki czekają!

Ja też po wizycie. Mały waży 2999 g. Położony główkowo, nisko. Szyjka długa i zamknięta, więc niby nic nie zapowiada rychłego porodu, ale dr mówi że wystarczy kilka skurczy i sytuacja może się zmienić z dnia na dzień Te moje skurcze wieczorne nie skutkują do tej pory rozwarciem, a podejrzewałam, że coś może się tam dziać. Pobrała mi GBS z dwóch miejsc - wyniki w przyszłym tygodniu.
Mały ma wymiar dwucieminiowy główki odpowiadający 42tc !! Oby nie utknął we mnie w trakcie porodu. Ledwo obraz całej główki mieścił się dr na monitorze
Dostałam L4 z tygodniowym zapasem po TP.
W nagrodę za wizytę wciągnęła dwie porcje lodów, a co!
Tętno skaczące, a ja nie czułam w ogóle ruchów i macica też się nie spinała. Dodatkowo mam łożysko na przedniej ścianie, które troszkę hamuje ruchy i jakby coś się działo, to mogę nawet nie czuć, więc głównie dlatego do obserwacji...

Oby Twój maluszek łatwo przeszedł

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość
Silver, na razie spokój i odpoczynek, no i ten lewy bok podobno też ważny, żeby dziecię dotleniać. Będzie wszystko dobrze

Arida, to Ty już na wylocie, więc seks i może ze 2 okna machnij dziś 2 tyg leżenia to słaba opcja, dobrze, że forum jest

jakbyś miała możliwość i chwilkę, to mogłabyś mi zmienić termin na 12 lipca?

CwK no to dobre wieści! ))
sexiik będzie obowiązkowo, machnęłam podłogi i pranie, teraz idę na kebaba, chociaż chyba nogi za sobą będę wlokła

A laseczki moje, chyba nie muszę teraz paradować w tych sukienkach do karmienia? Mogę zabrać zwykłą piżamę? Spodenki i góre?
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 15:35   #950
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Melduję na szybciutko po wizycie, że kciuki jak zwykle niezastąpione Zosieńka waży 2688g położenie podłużne, główkowe, postawa II, łozysko, wody wszystko ok
Zdjęcia niestety nie mam, bo mała nie chciała się pokazać, zasłaniała się rękami Nie widziałam jej ani przez chwilę, bo monitor dla mam był zepsuty a lekarka nie miała jak przechylić swojego :/ Za to tż widział. Mówi że córa skromna po tatusiu nie chciała pozować do zdjęć
Idę zjeść obiad i zaraz Was nadrabiam!
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:38   #951
Miqesi
Wtajemniczenie
 
Avatar Miqesi
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2 323
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
BlueSky tortille z Vincenta - piekarnio-kawiarni na Oławskiej (na przeciwko Marks&Spencer) - rewelka, duży wybór, świeże i z ciemnej mąki. Pieczywo też tam wyjątkowe składem, ale droooogo jak cholera
A po ile są? I jakie do wyboru?
Zapisz
__________________

2015: 20. 2016: 11. 2017: 6. 2018: 4.

2019: 2

Miqesi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:39   #952
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez Arida_ Pokaż wiadomość
Z zusu pobierałam zaświadczenie zawierające informację o wysokości składek zdrowotnych faktycznie odprowadzanych
pomysł pierwsza klasa! nie zapomnij zostawić zapalonego światła i podniesionej rolety


Połozna do becikowego faktycznie da ci dopiero po urodzeniu, bo na tym zaswiadczeniu musi wypisać wszystkie daty wizyt w każdym trymestrze. Chyba, że chcesz takie ogólne zaświadczenie, że jesteś w ciąży potrzebne do USC. Chciałam to załatwić jutro, ale chyba już nie zdążę


taaaak, ta fota jest mega! też zawsze z niej mam beczkę, jak wpadnie mi w oko na face

Tak, wody się mierzy każdą zatoczkę, pod nóżkami itd... Dolna granica to 5, ja dzisiaj miałam 3,5 Przez to dzieciaczek się mało rusza, bo nie ma w czym

tak

Dokładnie! Ja niby też mam świadomość, że z małym jest ok i co najważniejsze jest duży i donoszony, ale w pierwszym momencie jak tylko usłyszysz, że coś jest nie tak, to szok i panika i natychmiastowo łzy w oczach. Instynkt chyba, czy co

Tętno skaczące, a ja nie czułam w ogóle ruchów i macica też się nie spinała. Dodatkowo mam łożysko na przedniej ścianie, które troszkę hamuje ruchy i jakby coś się działo, to mogę nawet nie czuć, więc głównie dlatego do obserwacji...

Oby Twój maluszek łatwo przeszedł



sexiik będzie obowiązkowo, machnęłam podłogi i pranie, teraz idę na kebaba, chociaż chyba nogi za sobą będę wlokła

A laseczki moje, chyba nie muszę teraz paradować w tych sukienkach do karmienia? Mogę zabrać zwykłą piżamę? Spodenki i góre?
Ja bym wzięła jedna koszule w razie akcji no i zwykle piżamy na wypadek braku akcji





Cytat:
Napisane przez Dreamer9o Pokaż wiadomość
Melduję na szybciutko po wizycie, że kciuki jak zwykle niezastąpione Zosieńka waży 2688g położenie podłużne, główkowe, postawa II, łozysko, wody wszystko ok
Zdjęcia niestety nie mam, bo mała nie chciała się pokazać, zasłaniała się rękami Nie widziałam jej ani przez chwilę, bo monitor dla mam był zepsuty a lekarka nie miała jak przechylić swojego :/ Za to tż widział. Mówi że córa skromna po tatusiu nie chciała pozować do zdjęć
Idę zjeść obiad i zaraz Was nadrabiam!
Super, że wszystko gra! Maleństwo zdrowe i to najważniejsze
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:42   #953
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez kamila_509 Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła jedna koszule w razie akcji no i zwykle piżamy na wypadek braku akcji


Super, że wszystko gra! Maleństwo zdrowe i to najważniejsze
Teraz mści się to, że przez ostatnie lata spałam nago albo w takich sexi fatałaszkach Piżamy (średnio) wyjściowe mam 2 + koszule do karmienia, ale musi wystarczyć

Dreamer, super, że u Ciebie wszystko dobrze!
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:46   #954
Wesola_Ania
Zadomowienie
 
Avatar Wesola_Ania
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 751
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Arida, jasne bierz zwykłą piżdżamę

Odnośnie badania na samolocie, to mnie tylko raz zabolało, ale byłam spięta…ostatnio ok. Za to dwa dni temu przy sexiku miałam dyskomfort…i się zmartwiłam czemu...
Wesola_Ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:48   #955
kattoo
Zakorzenienie
 
Avatar kattoo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 658
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez Arida_ Pokaż wiadomość
Laseczki , nadrobiee was później,bo dopiero wpadlam do domu i musze mnóstwo ogarnac. Jutro do szpitala,chociaż powinnam juz dzisiaj. Mam malowoodzie i slabe ktg, wiec musza monitorowac maluszka. Także dziewczyny jak kaza lezec to lezymy... ech. Ciezko powiedzieć na ile , prawdopodobnie lekarka mowila ze juz do rozwiazania,bo na tym etapie wod juz nie przybywa i lozysko ma słabe przeplywy. Także lipkaaaaaaaw. Wpadlam i obrabowalam pol ksiegarni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj. Zanudzisz sie tam ale jak trzeba to trzeba. Kciuki za rychly i szybki porod
Cytat:
Napisane przez cala_w_kwiatkach Pokaż wiadomość
Arida co to znaczy że słabe ktg było? Tętno szalało czy skurcze się pojawiły? Dobrze, że nieprawidłowości wyłapane, teraz będą czuwać nad Wami, bo godzina zero zbliża się wielkimi krokami. Ciotki czekają!

Silver 2 tyg różnicy to żadna różnica, przecież to jest w normie. Nie każdy parametr jest co wizytę na tym samym centylu. U mojego synka brzuch też 2 tyg mniejszy niż wiek ciąży za to głowa 4-5 tyg większa
Może Twoje maleństwo miało pusty żołądek w trakcie badania i to wpłynęło na pomiar obwodu brzucha?
A przygody z niską wagą miały już dzieciaczki na forum i wyszły z tego, więc 3mam kciuki za Was, jeszcze jest czas żeby nadrobić!

Ja też po wizycie. Mały waży 2999 g. Położony główkowo, nisko. Szyjka długa i zamknięta, więc niby nic nie zapowiada rychłego porodu, ale dr mówi że wystarczy kilka skurczy i sytuacja może się zmienić z dnia na dzień Te moje skurcze wieczorne nie skutkują do tej pory rozwarciem, a podejrzewałam, że coś może się tam dziać. Pobrała mi GBS z dwóch miejsc - wyniki w przyszłym tygodniu.
Mały ma wymiar dwucieminiowy główki odpowiadający 42tc !! Oby nie utknął we mnie w trakcie porodu. Ledwo obraz całej główki mieścił się dr na monitorze
Dostałam L4 z tygodniowym zapasem po TP.
W nagrodę za wizytę wciągnęła dwie porcje lodów, a co!
Gratki za wizyte! Spory jegomosc juz jest!
kattoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:49   #956
Wesola_Ania
Zadomowienie
 
Avatar Wesola_Ania
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 751
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez Dreamer9o Pokaż wiadomość
Melduję na szybciutko po wizycie, że kciuki jak zwykle niezastąpione Zosieńka waży 2688g położenie podłużne, główkowe, postawa II, łozysko, wody wszystko ok
Zdjęcia niestety nie mam, bo mała nie chciała się pokazać, zasłaniała się rękami Nie widziałam jej ani przez chwilę, bo monitor dla mam był zepsuty a lekarka nie miała jak przechylić swojego :/ Za to tż widział. Mówi że córa skromna po tatusiu nie chciała pozować do zdjęć
Idę zjeść obiad i zaraz Was nadrabiam!
już na tym etapie słabo widać buźkę, za mało miejsca my już od 3 wizyt bez zdjęcia. Smacznego!
Wesola_Ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:50   #957
kamila_509
Zakorzenienie
 
Avatar kamila_509
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11 818
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Cytat:
Napisane przez Arida_ Pokaż wiadomość
Teraz mści się to, że przez ostatnie lata spałam nago albo w takich sexi fatałaszkach Piżamy (średnio) wyjściowe mam 2 + koszule do karmienia, ale musi wystarczyć

Dreamer, super, że u Ciebie wszystko dobrze!
Zazdro. Ja mam tylko jedną sexy koszulkę ale czułam się jak kretynka w niej. Wieloryby nie wyglądają dobrze w takich ciuchach.
__________________
21.07.2016 Najpiękniejszy dzień w życiu
kamila_509 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:52   #958
Dreamer9o
Rozeznanie
 
Avatar Dreamer9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 678
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

silver89 domyślam się jak musiałaś się zmartwić po wizycie... trzymam kciuki żeby wszystko było ok i żeby mała pięknie rosła! odpoczywaj, musi być dobrze !
Arida no i u Ciebie wieści nie najlepsze również mocno zaciskam kciuki za Ciebie i maluszka! w szpitalu będziesz pod dobrą opieką. Dobrze że to już końcówka ciąży
CWK super że u Ciebie takie ładne usg!
__________________
13.02.2016 narzeczona
11.07.2016 It's a girl !!
Dreamer9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:53   #959
Arida_
Zadomowienie
 
Avatar Arida_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Eg
Wiadomości: 1 523
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

: hahaha: LASKI
A może wezmę taką sexi koszulke, która ma rozcięcie na brzuch. Wygram wybory MISS jak nic
hahahha
__________________
1 + 1 = 3
Arida_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:55   #960
eskav8
Wtajemniczenie
 
Avatar eskav8
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 333
Dot.: Porodów już oczekujemy, w torby z Biedry się pakujemy! Lipcówki 2016 część X !

Silver Arida dbajcie o siebie dziewczyny **
Reszcie mamus gratuluję udanych wizyt, dzieciaczki już prawie 3 kg
mezzaluna mam nadzieję ze laktacja rozkreci się na dobre i Rozalka ładnie przybierze
Munia trzymam kciuki za wyniki po porodzie u chirurga **
Alloffkowa ale masz sasiadki haha wszystko widzą, w razie co jak zaczniesz rodzić będą dzwonić od siebie po karetke haha
Ja się melduję w dwupaku, dziś znowu szybki dzień, od rana znowu socjal trzeba się kłócić o swoje pieniądze, potem centrum handlowe z tzta siostra. TZ i jego siostry córa nie dali rady i wyladowali w macusiu
Ja za to nareszcie kupiłam koszule do porodu i stanik do karmienia w lidlu powoli kończę wyprawke do torby. Teraz jeszcze jadę w świat, a potem robię leczo i 3bita i padam pewnie na ryj
Trzymajcie mi się w dwupakach kochane *****
eskav8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-26 18:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.