Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-27, 15:57   #211
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja właśnie zastanawiam się nad jakimś serum antyoksydacyjnym. Chciałam sobie zrobić Serum z witaminą C 15% + wit. E 1% + cromollient + pol. 80 + kwas alfa-liponowy z receptariusza mazideł ale jak podliczyłam ile muszę wydać na składniki to mi wyszło 95,89 zł bez sody oczyszczonej, witaminy E, i wody destylowanej oraz kosztów przesyłki!!! a na biochemi urody bardzo podobne jest za 17,50 zł
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html
i zastanawiam się czy mogę do tego Serum antyoksydacyjnego flavo-C15EF dodac kwas alfa-liponowy ???

Dziewczyny proszę poradźcie
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 17:00   #212
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mintle - slicznie dziekuje za odpowiedz
czyli z 15 szalec poczatkowo nie bede.
tylko zastanawiam sie jednak czy ja z tego zestawu ktory nabede jestem w stanie tak poodmierzac skladniki zeby mi np 5 % wyszlo.
Wiem ze to moze brzmiec glupkowato - szczegolnie dla Was "starych wyjadaczek" ale ja raczej srednio precyzyjna i utalentowana jestem
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 09:03   #213
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja bym nie pokusiła się o redukowanie składników w "biochemicznym", kupnym serum z wit. C - ponieważ nie umiem tak ładnie sobie tego odmierzyć
Osobiście zaczynałam od tego, że kupiłam łyżeczkę miarową 0,15 ml i kwas askorbinowy oraz buteleczkę z kroplomierzem (w mazidłach) oraz wodę destylowaną (na stacji benzynowej, ew. wodę do iniekcji - w aptece) i z tego z kilkoma kroplami spirytusu (albo i czasem wódki) robiłam wodniste, "ubogie" serum, nawet bez wit. E czy lecytyny. Takie wodniste serum przygotowało mnie na 15% serum z biochemii urody. Pozdrowienia!
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 20:13   #214
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

a ja mialabym pytanie odnośnie samorobionego serum z wit. C - obecnie używam takiego "chudziutkiego" czyli sam kwas askorbinowy, woda destylowana i kilka kropel alkoholu (wit. E nie dodaje bo mnie zapycha) ale z tego co czytalam to w serum flavo-C15EF z biochemii jednym ze składników jest kwas hialuronowy. Myslicie że do tego swojego mogłabym też go dodać? tyle że wtedy w jakich proporcjach zeby wyszlo 10 ml serum? no i tez nie wiem czy mozna tak bezposrednio doadc do buteleczki czy np. mieszac na dłoni tuż przed nałozeniem?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 10:00   #215
sweetie78
Przyczajenie
 
Avatar sweetie78
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
GG do sweetie78 Send a message via Skype™ to sweetie78
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Więc nic mnie nie zapycha
stosuje krem na noc i rano buzia jest ładnie nawilżona, i co dla mnie najważniejsze nie ściągnięta (bo zawsze miałam z tym problem).
Efektów rozjaśniania nie zauważyłam wiem jestem niecierpliwa
Ja zakupiłam ten krem i stosuję go już trochę. Mam cerę trądzikową i taka skóra jest najbardziej wymagająca, więc jak tylko pojawił się krem w ofercie na biochemii to go zakupiłam. Zależało mi na zmiękczeniu i nawilżeniu skóry. Krem ma przyjemną konsystencję, szybko się wchlania, twarz nie świeci się po nim. Rzeczywiście wygląda jak taki budyń. Czy zapycha? Trudno stwierdzić przy trądziku. Jedynie osoby nie mające zaskórników mogłby to stwierdzić. U mnie zaskórników jest mniej bądź wcale tylko jak używam brevoxylu (nadtlenek benzoilu).
Ogólnie kosmetyki z biochemii są przyjemne w stosowaniu i jest gwarancja, że nie otrzymujemy multum zapychaczy i konserwantów, tylko przede wszystkim czyste składniki pielęgnacyjne.
__________________
z Luskiewnika "Przesadne stosowanie kosmetyków szkodzi skórze i wzmaga trądzik; Nie wierz w to, że kosmetykami wyleczysz trądzik! Przypisywanie kosmetykom właściwości leczniczych i tym samym przeciwtrądzikowych jest niezgodne z prawem!"
sweetie78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 11:00   #216
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Więc nic mnie nie zapycha
stosuje krem na noc i rano buzia jest ładnie nawilżona, i co dla mnie najważniejsze nie ściągnięta (bo zawsze miałam z tym problem).
Efektów rozjaśniania nie zauważyłam wiem jestem niecierpliwa
a ja muszę zmienić zdanie co do tego kremu
mam mega wysyp, nigdy nie miałam takiej cery, a używam tylko tego kremu, nie wiem co się porobiło z moją cerą, pełno czerwonych krost, okropność
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 16:42   #217
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
a ja mialabym pytanie odnośnie samorobionego serum z wit. C - obecnie używam takiego "chudziutkiego" czyli sam kwas askorbinowy, woda destylowana i kilka kropel alkoholu (wit. E nie dodaje bo mnie zapycha) ale z tego co czytalam to w serum flavo-C15EF z biochemii jednym ze składników jest kwas hialuronowy. Myslicie że do tego swojego mogłabym też go dodać? tyle że wtedy w jakich proporcjach zeby wyszlo 10 ml serum? no i tez nie wiem czy mozna tak bezposrednio doadc do buteleczki czy np. mieszac na dłoni tuż przed nałozeniem?
Przypomniało mi się, ze Niezamiennajuznanic robiła serum na żelu, używała żelu hialuronowego zamiast wody w całości.
Podoba mi się pomysł, ale narazie jadę na Redermiku, może kiedyś spróbuję.
Teraz po postach Niezamiennej mam chrapkę na różę i tak zaczęłam chodzić koło serum różanego z Biochemii, ale jeszcze nie wiem. Niby drogie, ale jak porównałam do innych to wcale nie tak źle. Tylko teraz mam butle oleju różanego do zużycia, który szkoda, ze od razu nie pachnie różą tylko owocami róży.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 16:48   #218
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

ja juz dostalam moje kosmetyki i dzisiaj bede ukrecac ten nowy zelik z wit.C oraz tonik AHA BHA 10% juz sie nie moge doczekac ich uzycia

mam male pytanko: czy przy kuracji kwasami (taka mam zamiar zaczac w przyszlym tyg: effaclar K + ten tonik z BU 10%, ewentualnie za jakis miesiac Glyco-A) moge tez stosowac na dzien serum z wit.C??? kwaski oczywiscie na noc a na dzien myslalam serum+filtr. jak myslicie?
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 17:51   #219
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, ze Niezamiennajuznanic robiła serum na żelu, używała żelu hialuronowego zamiast wody w całości.
Podoba mi się pomysł, ale narazie jadę na Redermiku, może kiedyś spróbuję.
Małe sprostowanie - nie robię zwykłego serum z kwasem hialuronowym, tylko jednorazowe. Przepis wyszperałam na forum mazidłowym, Limaria go zaakceptowała . Robi się bardzo prosto, tak jak inne sera ekspresowe - kwas hialuronowy mieszam na dłoni z kwasem askorbinowym, rozciapuję chwilę, żeby się witamina c rozpuściła i na buzię. Kwas hialuronowy trochę ściąga, więc zaraz smaruję sie kremem.
Co do proporcji - robię mniej więcej 1,5 ml HA + 0,15 ml witaminy c, to daje 10% witaminy.
Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Teraz po postach Niezamiennej mam chrapkę na różę i tak zaczęłam chodzić koło serum różanego z Biochemii, ale jeszcze nie wiem. Niby drogie, ale jak porównałam do innych to wcale nie tak źle. Tylko teraz mam butle oleju różanego do zużycia, który szkoda, ze od razu nie pachnie różą tylko owocami róży.
Też dzisiaj weszłam na BU i zobaczyłam ten olejek różany, mniam... Ale mam tyle rzeczy do zużycia, że muszę się powstrzymać. Na razie przynajmniej
BTW: Mrs.Doubtfire, ta butla to Oleofarm? Bo pisałaś chyba na wątku mazidłowym o oleju różanym tej firmy. Jak się sprawuje?

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-01-04 o 17:53 Powód: uzuepłnenie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 17:53   #220
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, ze Niezamiennajuznanic robiła serum na żelu, używała żelu hialuronowego zamiast wody w całości.
Podoba mi się pomysł, ale narazie jadę na Redermiku, może kiedyś spróbuję.
Małe sprostowanie - nie robię zwykłego serum z kwasem hialuronowym, tylko jednorazowe. Przepis wyszperałam na forum mazidłowym, Limaria go zaakceptowała . Robi się bardzo prosto, tak jak inne sera ekspresowe - kwas hialuronowy mieszam na dłoni z kwasem askorbinowym, rozciapuję chwilę, żeby się witamina c rozpuściła i na buzię. Kwas hialuronowy trochę ściąga, więc zaraz smaruję sie kremem.
Co do proporcji - robię mniej więcej 1,5 ml HA + 0,15 ml witaminy c, to daje 10% witaminy. Po następnych mazidłowych zakupach dodam trochę lipoderminy.
Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Teraz po postach Niezamiennej mam chrapkę na różę i tak zaczęłam chodzić koło serum różanego z Biochemii, ale jeszcze nie wiem. Niby drogie, ale jak porównałam do innych to wcale nie tak źle. Tylko teraz mam butle oleju różanego do zużycia, który szkoda, ze od razu nie pachnie różą tylko owocami róży.
Też dzisiaj weszłam na BU i zobaczyłam ten olejek różany, mniam... Ale mam tyle rzeczy do zużycia, że muszę się powstrzymać. Na razie przynajmniej
BTW: Mrs.Doubtfire, ta butla to Oleofarm? Bo pisałaś chyba na wątku mazidłowym o oleju różanym tej firmy. Jak się sprawuje? I w ogóle co to za róża?

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-01-04 o 18:01 Powód: uzupełnienie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 18:53   #221
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Uzywal ktos samego zelu hialuronowego zamiast kremu na twarz?Czy sie dobrze nada?Co myslicie o nowym kremie na BU?
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 19:04   #222
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Uzywal ktos samego zelu hialuronowego zamiast kremu na twarz?Czy sie dobrze nada?Co myslicie o nowym kremie na BU?
Używam kremu rozjaśniającego, ale dopiero od tygodnia, więc ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć. Póki co twarz wygląda po nim ładnie i świeżo. Jest dla mnie trochę za lekki, ale ja lubię ciężkie konsystencje Stosuję go pod SVR 50.

Weszłam dziś na BU i co widzę? Tyyyyle nowości Trochę jestem zła, bo dopiero co przed świętami zrobiłam porządne zamówienie, a tu takie cudeńka Ech, wszystko bym chciała
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 19:16   #223
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Uzywal ktos samego zelu hialuronowego zamiast kremu na twarz?Czy sie dobrze nada?
Ostatnio smarowałam się po Dirosealu na noc. Efekt zadowalający, żadnego ściągania, choć mam suchą cerę.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 19:21   #224
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ostatnio smarowałam się po Dirosealu na noc. Efekt zadowalający, żadnego ściągania, choć mam suchą cerę.

Agul Ilonadzieki za odpSzukam jakiegos nawilzacza ,a boje sie ze kremy z BU mnie zapchaja.Kupie sobie zel ,a krem mama powiedziala ,ze chce ,wiec go tez wybrobuje.

Edytowane przez podziomka
Czas edycji: 2008-01-04 o 19:26 Powód: poprawka
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 19:44   #225
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Podziomko, kwas hialuronowy baaaaaaaardzo polecam, tylko że ja muszę do niego dodawać jakiegoś kremu albo oleju, bo ściąga skórę. Ale z kilkoma kropelkami oleju jest cudny
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 20:41   #226
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Podziomko, kwas hialuronowy baaaaaaaardzo polecam, tylko że ja muszę do niego dodawać jakiegoś kremu albo oleju, bo ściąga skórę. Ale z kilkoma kropelkami oleju jest cudny

DziekiNapewno go zamowie ,bo myslalam o nim od pewnego czasu ,tylko chcialam sie upewnic czy to dobry wybor.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 21:18   #227
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Przepraszam za dubla (219-220) - coś nie tak nacisnęłam. Proszę o usunięcie pierwsze postu (219), drugi jest edytowany i uzupełniony...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-04, 21:21   #228
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

a cio ze mna?? Dziewczyny, help! co myslicie o polaczeniu serum z wit.c i kuracji kwasami? mozna robic to jednoczesnie?
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 10:46   #229
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mnie tez zel hialuroowy strasznie ściaga, ale dodany do elejku fajnie dziala od wczoraj zaczelam uzywac tych kosmetykow, mam kilka fajnych zestawow, później opisze

jak narazie podoba mi sie peeling ten z ananasa, przyjemny, wydawal sie za delikatny a buzia jest wygladzona nawet dzisiaj! Tylko mysle ze powinna byc mocniejsza wersja tego peelingu, malo co mnie podraznia a co za tym idzie mam gruba skore, i jeszcze tlusta.

A ja mam pytanie - czy uzywajac isotrexinu moge uzywac kwasow - chodzi mi o tonik czy serum z kwasem salicylowym? isotrexinu uzywam codziennie, nie podraznia mi skory, nawet nie wysusza, ale ladnie dziala. Ale mam serum regulujace na noc w ktorym jest kw.salicylowy i nie wiem czy go dodac czy nie... cos mi sie wydaje ze kiedys slyszalam ze kwasy i retinoidy niet!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 11:09   #230
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mam do Was pytanie, jestem kompletnym laikiem, a postanowiłam na biochemii urody zakupić to serum: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html
niby tam jest napisane, że przesyłają cały zestaw i to jest łatwe do wykonania, tylko zastanawiam się nad jedną kwestią, trzeba dokupić spirytus 95%, czy ten spirytus jest konieczny? Ja mam cerę naczynkową i bardzo wrażliwą czy muszę dodać ten alkohol żeby serum się udało?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 11:49   #231
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Agul Ilonadzieki za odpSzukam jakiegos nawilzacza ,a boje sie ze kremy z BU mnie zapchaja.Kupie sobie zel ,a krem mama powiedziala ,ze chce ,wiec go tez wybrobuje.
A ja mam skóre mieszana w kierunku tlustej i nie wyobrazam sobie uzywania żelu solo. Strasznie ściąga i moja skora wyglada po nim nieciekawie. Dodany natomiast do kremów jest wspaniały, "rozrzedza " je nieco więc sa lżejsze. Uzywam co rano zmieszany z Hydraphase LPR. Zmieszany z serum regulujacym LEMON to mój KWC (ale to zasługa serum) a jestem straszna malkontentka kosmetyczną. Warto spróbowac bo cena niewielka.
Zastanawiałam sie ostatnio czy w ten sam sposób co tego zelu nie mozna uzywac NMF z mazideł, kiedys miałam próbke zmieszałam z jakimś kremem chyba czy olejkiem i efekt był jeszcze lepszy niz po zelu hialuronowym. Ktoś cos wie na ten temat?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 11:55   #232
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
a cio ze mna?? Dziewczyny, help! co myslicie o polaczeniu serum z wit.c i kuracji kwasami? mozna robic to jednoczesnie?
Można - kwasy na noc, na dzień witaminą c, albo zamiennie co drugą noc, tylko obserwuj skórę, bo oba preparaty ją uwrażliwiają.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie - czy uzywajac isotrexinu moge uzywac kwasow - chodzi mi o tonik czy serum z kwasem salicylowym? isotrexinu uzywam codziennie, nie podraznia mi skory, nawet nie wysusza, ale ladnie dziala. Ale mam serum regulujace na noc w ktorym jest kw.salicylowy i nie wiem czy go dodac czy nie... cos mi sie wydaje ze kiedys slyszalam ze kwasy i retinoidy niet!
Możesz używać kwasów i retinoidów, ale baaaardzo ostrożnie i nie za dużo. Przeplataj to z nawilżaczami.

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie, jestem kompletnym laikiem, a postanowiłam na biochemii urody zakupić to serum: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html
niby tam jest napisane, że przesyłają cały zestaw i to jest łatwe do wykonania, tylko zastanawiam się nad jedną kwestią, trzeba dokupić spirytus 95%, czy ten spirytus jest konieczny? Ja mam cerę naczynkową i bardzo wrażliwą czy muszę dodać ten alkohol żeby serum się udało?
Bez alkoholu nie rozpuści Ci się kwas ferulowy, bo on tylko częściowo rozpuszcza się w glikolu propylenowym.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 14:14   #233
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie, jestem kompletnym laikiem, a postanowiłam na biochemii urody zakupić to serum: http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html
niby tam jest napisane, że przesyłają cały zestaw i to jest łatwe do wykonania, tylko zastanawiam się nad jedną kwestią, trzeba dokupić spirytus 95%, czy ten spirytus jest konieczny? Ja mam cerę naczynkową i bardzo wrażliwą czy muszę dodać ten alkohol żeby serum się udało?
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Bez alkoholu nie rozpuści Ci się kwas ferulowy, bo on tylko częściowo rozpuszcza się w glikolu propylenowym.

Spirytus jest konieczny do receptury.

Na pocieszenie powiem Ci, że też mam cerę naczynkową i wrażliwą. Dodałam spirytusu, a serum działa na mnie bardzo dobrze i w ogóle nie podrażnia - a naczynka wyraźnie są uszczelnione . Nawet szczypania (tego słynnego od wit. C) nie czuję, mimo, że to 15%. Nie musisz sie więc niczego obawiać

--------------------------------------------------
Żel hialuronowy jest bardzo dobry - super nawilża.
Mam też tonik z kwasami BHA (bardzo ostry jak dla mnie, momentalnie mnie wysusza - rzadko używam), piling enzymatyczny z mlekem w proszku (Delikatny, ale fajny - ładnie nawilża. Zapach mi osobiście sie podoba ) i żel do mycia twarzy (dobry, choc mycie nim szyi - a robiłam to zawsze mleczkiem i tonikiem - nie jest zbyt komfortowe, żel a potem woda ściekają tam gdzie nie powinny ). Acha, i jeszcze piling do ciała czekoladowo-miętowy. Bardzo dobry, ładnie oczyszcza i nawilża "po" ale ostatnio zaczął mnie wkurzać zapach - sama mięta (wolałam czekoladę). Nastepnym razem zamówię raczej korzenny. Ale poza zapachem - super

Właśnie kończy mi się serum z wit. C (to żelowe - ale wcześniejsza receptura). Jestem bardzo zadowolona z jego działania. Rozjaśnia buźkę, uszczelnia naczynka, nawilża lekko. Używałam na noc - rano buzia była bardzo promienna . Ale w związku z tym, że to był mój pierwszy zakup na BU postanowiłam sprawdzić teraz cos nowego - zamówiłam właśnie:
- Serum-olejek regenerujący 3xROSE - to na noc (zamierzam popróbować też mieszanie z żelem hialuronowym)
- Krem rozjaśniający (to na dzień i pod oczy)
- Hydrolat cytrynowy (na naczynka) i migdałowy (na nawilżenie) ->wcześniej zamawiałam na mazidłach - postanowiłam spróbować na BU dla oszczedności (jedna paczka)
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 09:24   #234
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dziękuję Wam bardzo za pomoc, jesteście kochane.
Przestraszyłam się tego spirytusu, ale jak trzeba i nie szkodzi to się cieszę. Mam nadzieję że sobie poradzę z tym wymieszaniem tego serum, troszkę się obawiam czy mi wszystko wyjdzie.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 13:59   #235
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo za pomoc, jesteście kochane.
Przestraszyłam się tego spirytusu, ale jak trzeba i nie szkodzi to się cieszę. Mam nadzieję że sobie poradzę z tym wymieszaniem tego serum, troszkę się obawiam czy mi wszystko wyjdzie.
Wykonanie tych kosmetyków z instrukcją w ręku (dołączaną do paczki) jest banalnie proste - zapewniam . Wszystko jest odmierzone- wystarczy tylko zmieszać w odpowiedniej kolejności.
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 19:38   #236
*nulka*
Zakorzenienie
 
Avatar *nulka*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 5 034
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

to prawda - wszystko prosciutenkie

ja wczoraj "zmieszalam" wszystkie kosmetyki, dzisiaj zastosowalam juz serum z wit.C, jest super!!! wydaje mi sie ze lepsze niz poprzednik - daje satynowe i nieblyszczace wykonczenie, a na tym mi bardzo zalezy zeby tylko nie zapychalo!!!ale o tym przekonam sie za pare dni... no na razie jestem zachwycona
__________________




*nulka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 10:42   #237
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Właśnie złożyłam zamówienie na BU:
olejek myjący do twarzy
serum antyoksydacyjne flavo C15EF
hydrolat różany
teraz tylko muszę cierpliwie czekać
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 13:12   #238
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Smile Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witajcie dziewczyny
Ja na BU kupiłam:
1. serum flavo-C , jest super nie podrażnie nie szczypie, pięknie pachnie, rozjaśnia buzie no cudo. Przedtem używałam kremu z 5% i od razu przeskoczyłam na 15% żadnego podrażnienie nie miałam. Używam od dwóch tygodno
2. Peeling enzymatyczny z bromeliną - delikatny ale skuteczny
3. Hydrolat różany - po prostu bajeczny, używam zamiast toniku
4. Serum LEMON mieszam z żelem hialuronowym i nakładam na noc, nawilża, zmiękcza skóre jest super
5. Masło kakaowe - pięknie pachnie i nawilża
Dodam że mam mieszaną wrażliwą cere płytko unaczynioną z tendencją do wyprysków. Dzisiaj zamówiłam mnóstwo nowych rzeczy...już sie nie moge doczekac paczki
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 10:00   #239
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witam, jeszcze Was troszkę pomęcze
zastanawiam się nad kwestię tego spirytusu (jak przyjdzie moja paczuszka) to czym mam odmierzyć wymaganą porcję? Czy tam w paczuszce będzie jakaś miarka na spiryt?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 10:07   #240
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez anytsuj Pokaż wiadomość
Witam, jeszcze Was troszkę pomęcze
zastanawiam się nad kwestię tego spirytusu (jak przyjdzie moja paczuszka) to czym mam odmierzyć wymaganą porcję? Czy tam w paczuszce będzie jakaś miarka na spiryt?
Wszytskie potrzebne przyrządy są w zestawie.
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.