Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-22, 19:31   #1
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792

Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?


Na filtrach nie znam sie zbyt-takze prosze Was o pomoc-co sadzicie o tym kremie pod wzgledem skladu?
Szukam filtra dla siebie-Aveene mnie uczula LRP takze,ten ma byc podobno dobry dla cer wrazliwych.
Dziekuje za pomoc



Active Ingredients
Avobenzone 2% , Homosalate 15% , Octisalate 5% , Octinoxate 7.5% , Oxybenzone 6%
Ingredients
Water , Methylpropanediol , VP/Eicosene Copolymer , Cetyl Phosphate , Cetyl Alcohol , Triethanolamine , Glycerin , Tocopheryl Acetate , Ascorbyl Palmitate , Bisabolol , Retinyl Palmitate , Butylene Glycol , Oat Kernal Extract Avena Sativa , PVM/MA Copolymer , Chlorphenesin , Glyceryl Polymethacrylate , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Propylene Glycol , Benzoic Acid , Disodium EDTA , Methylparaben , Phenoxyethanol , Isobutylparaben , Butylparaben , Isopropylparaben
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 21:10   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

up
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 21:23   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Nie ejstem ekspertem, ale filtry Neutrogeny nie są stabilne
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 03:42   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Dziekiwlasnie przeczytalam artykul o stabilnych i niestabilnych filtrach na Wizazu-chyba jednak zdecyduje sie na filtry firmy RoC.

Wracajac jeszce do Neutrogeny-z tego artykulu wynika ze filtry ma stabilne-ja juz zglupialam

http://www.realsimplerewards.com/rsn...helioplex.html

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2006-05-23 o 04:41
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:03   #5
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Czarny Elfie, w tym kremie podstawowym filtrem jest avobenzon, czyli parsol. czyli buthyl methoxydibenzoilmethane. Filtr bardzo skuteczny (UVB i przede wszystkim UVA), ale sam z siebie niestabilny. Tu jest skombinowany ze składnikami, które mają go stabilizować, np. oxybenzone. Za filtry stabilne uchodzą Tinosorby i Mexoryle, czyli substancje opracowane przez laboratoria Pierre Fabre oraz L'Oreal - niedostępne w USA, niedopuszczone przez FDA. W europejskich kremach te filtry sa najczęściej kombinowane właśnie z parsolem i podwyższają jego stabilność. Nie potrafię odpowiedzieć, na ile stabilny jest parsol stabilizowany w ten sposób, jak w tej Neutrogenie.
Jeżeli uczulały Cię LRP i Avene (czyli zarówno zawierające mexoryl, jak i tinosorb), to być może powinnaś unikać w ogóle filtrów chemicznych - a ta Neutrogena to właśnie filtry chemiczne (avobenzon-parsol). Dla alergików polecane są raczej filtry mineralne (titanium dioxide, zinc oxide), one są niealergizujące, ale niestety słabiej chronią przez UVA, bardziej bielą i mogą zatykać pory.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 09:37   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
Czarny Elfie, w tym kremie podstawowym filtrem jest avobenzon, czyli parsol. czyli buthyl methoxydibenzoilmethane. Filtr bardzo skuteczny (UVB i przede wszystkim UVA), ale sam z siebie niestabilny. Tu jest skombinowany ze składnikami, które mają go stabilizować, np. oxybenzone. Za filtry stabilne uchodzą Tinosorby i Mexoryle, czyli substancje opracowane przez laboratoria Pierre Fabre oraz L'Oreal - niedostępne w USA, niedopuszczone przez FDA. W europejskich kremach te filtry sa najczęściej kombinowane właśnie z parsolem i podwyższają jego stabilność. Nie potrafię odpowiedzieć, na ile stabilny jest parsol stabilizowany w ten sposób, jak w tej Neutrogenie.
Jeżeli uczulały Cię LRP i Avene (czyli zarówno zawierające mexoryl, jak i tinosorb), to być może powinnaś unikać w ogóle filtrów chemicznych - a ta Neutrogena to właśnie filtry chemiczne (avobenzon-parsol). Dla alergików polecane są raczej filtry mineralne (titanium dioxide, zinc oxide), one są niealergizujące, ale niestety słabiej chronią przez UVA, bardziej bielą i mogą zatykać pory.
Moze przeoczyłam w powodzi postów...zapytam erato - a dlaczego w USA nie dopuscili tych filtrów do obrotu - co im się nie podoba?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 10:05   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

marianno, nie mam pojęcia, dlaczego FDA nie podobaja się Tinosorby i Mexoryle... Może dlatego, że to nie amerykańskie wynalazki A tak w ogóle, to o ile wiem to nie jest tak, że tam jakiś urząd zabronił używania tych filtrów, tylko "jeszcze nie dopuścił", czyli zastanawiają się. Nie chodzi o to, że stwierdzono jakąś szkodliwość czy cóś
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 10:22   #8
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
marianno, nie mam pojęcia, dlaczego FDA nie podobaja się Tinosorby i Mexoryle... Może dlatego, że to nie amerykańskie wynalazki A tak w ogóle, to o ile wiem to nie jest tak, że tam jakiś urząd zabronił używania tych filtrów, tylko "jeszcze nie dopuścił", czyli zastanawiają się. Nie chodzi o to, że stwierdzono jakąś szkodliwość czy cóś
aha...czyli bardziej chodzi o ochronę własnych producentów niz konsumentów...
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 18:42   #9
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
Czarny Elfie, w tym kremie podstawowym filtrem jest avobenzon, czyli parsol. czyli buthyl methoxydibenzoilmethane. Filtr bardzo skuteczny (UVB i przede wszystkim UVA), ale sam z siebie niestabilny. Tu jest skombinowany ze składnikami, które mają go stabilizować, np. oxybenzone. Za filtry stabilne uchodzą Tinosorby i Mexoryle, czyli substancje opracowane przez laboratoria Pierre Fabre oraz L'Oreal - niedostępne w USA, niedopuszczone przez FDA. W europejskich kremach te filtry sa najczęściej kombinowane właśnie z parsolem i podwyższają jego stabilność. Nie potrafię odpowiedzieć, na ile stabilny jest parsol stabilizowany w ten sposób, jak w tej Neutrogenie.
Jeżeli uczulały Cię LRP i Avene (czyli zarówno zawierające mexoryl, jak i tinosorb), to być może powinnaś unikać w ogóle filtrów chemicznych - a ta Neutrogena to właśnie filtry chemiczne (avobenzon-parsol). Dla alergików polecane są raczej filtry mineralne (titanium dioxide, zinc oxide), one są niealergizujące, ale niestety słabiej chronią przez UVA, bardziej bielą i mogą zatykać pory.
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz-zastanawiam sie tez nad filtrami mineralnymi-mam na oku jeden czy dwa.Z tym LRP nie jest tragicznie ale zawsze cos mi wyskakuje po uzyciu-z Avene bylo znacznie gorzej-cala twarz wysypana.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 03:26   #10
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
w tym kremie podstawowym filtrem jest avobenzon, czyli parsol. czyli buthyl methoxydibenzoilmethane. Filtr bardzo skuteczny (UVB i przede wszystkim UVA), ale sam z siebie niestabilny. Tu jest skombinowany ze składnikami, które mają go stabilizować, np. oxybenzone
czy mozesz podac zrodlo wg ktorego oxybenzone stabilizuje avobenzon? czy nie chodzi przypadkiem o octocrylene? wg mojej wiedzy nie ma tu niczego co by go stabilizowalo.
sam oxybenzone nie chroni przed pelnym spektrum uva, pozostale to filtry uvb

edit po dokladnym doczytaniu:
Cytat:
Nie potrafię odpowiedzieć, na ile stabilny jest parsol stabilizowany w ten sposób, jak w tej Neutrogenie.
no wiec nie jest stabilny, wiec chroni przez 1 godzine, gora dwie, dodatek Octinoxate(=ethylhexyl methoxycinnamate) dodatkowo go oslabia

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Z tym LRP nie jest tragicznie ale zawsze cos mi wyskakuje po uzyciu-z Avene bylo znacznie gorzej-cala twarz wysypana.
moze problemem jest to ze dany krem po prostu zatyka ci pory a nie "uczula"?
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:10   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez scarface
czy mozesz podac zrodlo wg ktorego oxybenzone stabilizuje avobenzon? czy nie chodzi przypadkiem o octocrylene? wg mojej wiedzy nie ma tu niczego co by go stabilizowalo.
sam oxybenzone nie chroni przed pelnym spektrum uva, pozostale to filtry uvb
scarface, masz rację - pomieszałam oxybenzon z octocrylenem. Przepraszam za dezinformację. Wg informacji podanych przez Basię Kwiatkowską: "Najmniej fotostabilnym filtrem anty-UVA jest Parsol 1789 (Avobenzone). Wykazano jednak, że jeśli filtr ten jest stosowany w towarzystwie niektórych filtrów UVB w tym Octocrylene i 4- Methylbenzilidene Camphor, wówczas substancje te zapobiegają jego degradacji" (cytat z Wizażu - Słońce a nasza uroda). Oxybenzone natomiast należy do filtrów UVB z grupy benzofenonów, przed UVA chroni w b. małym stopniu. Nie wiem, jaki wpływ wywiera na parsol.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 10:54   #12
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
Wg informacji podanych przez Basię Kwiatkowską: "Najmniej fotostabilnym filtrem anty-UVA jest Parsol 1789 (Avobenzone). Wykazano jednak, że jeśli filtr ten jest stosowany w towarzystwie niektórych filtrów UVB w tym Octocrylene i 4- Methylbenzilidene Camphor, wówczas substancje te zapobiegają jego degradacji" (cytat z Wizażu - Słońce a nasza uroda). Oxybenzone natomiast należy do filtrów UVB z grupy benzofenonów, przed UVA chroni w b. małym stopniu. Nie wiem, jaki wpływ wywiera na parsol.
A czy wobec powyższego ten filtr będzie stabilny? To też jest Neutrogena, tylko SPF55:

Ingredients:

Active Ingredients: Avobenzone 3.0%, Homosalate 10.0%, Octisalate 5.0%, Octocrylene 2.8%, Oxybenzone 6.0%

Inactive Ingredients: Water, Butyloctyl Salicylate, Styrene/Acrylates Copolymer Silica, Diethylhexyl 2,6 Naphthalate, VP/Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Stearate, BHT, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Trideceth - 6, Behenyl Alcohol, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Polyacrylate, Xantham gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:47   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

magnetica, nie potrafię odpowiedzieć, czy taki filtr będzie stabulny. Za stabilne filtry uznaje się Mexoryle i Tinosorby, natomiast nie wiem, czy parsol stabilizowany np. octocrylenem dorównuje stabilnością tym dwóm - chyba jednak nie Na pewno chroni dobrze, jednak konieczna jest częsta reaplikacja
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 11:31   #14
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
magnetica, nie potrafię odpowiedzieć, czy taki filtr będzie stabulny. Za stabilne filtry uznaje się Mexoryle i Tinosorby, natomiast nie wiem, czy parsol stabilizowany np. octocrylenem dorównuje stabilnością tym dwóm - chyba jednak nie Na pewno chroni dobrze, jednak konieczna jest częsta reaplikacja
Dziękuję, Erato. Zastanawiam się nad tą nową Neutrogeną Ultra Sheer SPF55, bo ma być niby lekka, nietłusta, nieświecąca i chyba zaryzykuję. Najwyżej będę jej używać na krótsze wyjścia. Trochę się na nią napaliłam zwłaszcza po artykule w New York Times (chociaż może on jest przypadkiem sponsorowany przez Neutrogenę). Zacytuję fragment:

"Two other agents that offer broad-spectrum protection, Mexoryl and Tinosorb, help to stabilize UVA protection during prolonged exposures. They are available in Canada and Europe but have not yet been approved by the Food and Drug Administration here.

Neutrogena, however, has a new product on the American market, Ultra Sheer, with an S.P.F. of 55, that is said to do the job of Mexoryl. It is also more affordable and is cosmetically comfortable. The company uses a patented Helioplex technology to stabilize two UV blockers, avobenzone and oxybenzone.

Because sunscreens must react with the surface of the skin to be effective, they should be applied 15 to 30 minutes before going out in the sun. Most products should be reapplied every two hours (one application of Ultra Sheer is supposed to remain effective for six hours or longer)."

I jeszcze link do artykułu:

http://www.nytimes.com/2006/06/06/he...89600&emc=eta1
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 11:35   #15
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Most products should be reapplied every two hours (one application of Ultra Sheer is supposed to remain effective for six hours or longer)."
Eeee... to jest na pewno ściema :P
Magnetica, ja jednak polecam co innego - dziewczyny chwalą sobie Avenki - zastanów się nad tym. Np. spraye - są bardzo lekkie, w sam raz na lato. Plusem filtrów Avene jest to, że są bez parsolu i dzięki temu można nakładać na nie dowolny podkład czy puder bez obaw destabilizacji filtra.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 11:49   #16
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez magnetica
Active Ingredients: Avobenzone 3.0%, Homosalate 10.0%, Octisalate 5.0%, Octocrylene 2.8%, Oxybenzone 6.0%
aby to było stabilne, to Octocrylene powinno być 10%, a tu jest o wiele mniej.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 12:51   #17
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez justyce
Eeee... to jest na pewno ściema :P
Magnetica, ja jednak polecam co innego - dziewczyny chwalą sobie Avenki - zastanów się nad tym. Np. spraye - są bardzo lekkie, w sam raz na lato. Plusem filtrów Avene jest to, że są bez parsolu i dzięki temu można nakładać na nie dowolny podkład czy puder bez obaw destabilizacji filtra.
Mam Avenki, wprawdzie nie spray (na niego też mam ochotę, ale już dość tych zapasów filtrowych), tylko mleczko i oba łososie. Mam też LRP DP, który jest naprawdę lekki i nieźle się wchłania, ale tego błysku filtrowego to już czasem nie mogę znieść i dlatego łudziłam się, że Neutrogena będzie OK. Wiem, że te wszystkie opisy to pewnie ściema, ale jakoś zawsze mnie kuszą


Cytat:
Napisane przez justa79
aby to było stabilne, to Octocrylene powinno być 10%, a tu jest o wiele mniej
Tak myślałam, że to pewnie w % zagadka
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:36   #18
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

No tak, nie mam pojęcia, co sie kryje pod hasłem "technologia Helioplex", ale w składzie nie widać nic rewelacyjnego Cóż, gdyby te cudowności okazały się prawdą, to będę z utęsknieniem czekać na pojawienie się filtrów Neutrogeny w Polsce Magnetica, testuj, króliczku, testuj I opowiadaj, jak było
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 15:06   #19
magnetica
Wtajemniczenie
 
Avatar magnetica
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 168
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Cytat:
Napisane przez Erato
Magnetica, testuj, króliczku, testuj I opowiadaj, jak było
Króliczek już zdecydował, że chyba jednak poprosi sister o podesłanie Neutrogeny do testowania. Nie jest droga, bo jakieś 10$ za 90 ml, więc można spróbować.
magnetica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 14:51   #20
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Filtromaniaczki co sadzicie o tym kremie z filtrem?

Hmmm... wczoraj nabyłam ten filtr. Czytałam kiedyś w jakimś artykule, że jest to filtr stabilny, ale po przeglądnięciu tego wątku głupieję.

Czy istnieje szansa, że jest to jednak filtr stabilny? Że rzeczywiście ten Helioplex sprawia, że Avobenzone się nie degraduje do tego stopnia, że zapewnia ochrone przez conajmniej 6 godzin?

W internecie znalazłam takie artykuły na ten temat:

"Helioplex is a stabilized, patented combination of oxybenzone and avobenzone that has been demonstrated in clinical tests to provide longer-lasting UVA protection than most other sunscreens. In comparing mexoryl and Helioplex, Neutrogena Ultra Sheer SPF 70 has been reported to have a PFA value of 23.3 or 26.5, interestingly higher than the reported PFA value of 10 for Mexoryl SX and XL in combination. Based on the current reported PFA data, it seems that Neutrogena Ultra Sheer SPF 70 provides better UVA protection than Mexoryl; however, these numbers are only speculative, as they have not been directly compared in any known independent published study." (>>źródło<<)

"Neutrogena’s new line of avobenzone-based lotions, Helioplex, meanwhile, is a homegrown competitor to Europe’s best. The lotions withstand five hours of sunlight; normally avobenzone loses potency after an hour. And by tweaking an approved ingredient, the formulas don’t require new review. “I test products all the time,” says Dr. Darrell Rigel, professor of dermatology at NYU medical center, who last year conducted a study (financed by Neutrogena) of 30 golfers and got European-quality results. “This might be the best I’ve tested." (>>źródło<<)

I tutaj jest jeszcze jeden: >>artykuł<<

Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunblock with Helioplex, SPF 70

Active Ingredients:Avobenzone (3.0%), Homosalate (15.0%), Octisalate (5.0%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6.0%)..
Inactive Ingredients: Water, Styrene Acrylate Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2,6 Naphthalate, Beeswax, Caprylyl Methicone, Cetyl Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, BHT, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Ethylhexyl Stearate, Xanthan Gum, Trideceth 6, Trimethylsiloxysilicate, Disodium EDTA, Polyaminopropyl Biguanide, Methylisothiazolinone, Fragrance.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.