Nasze Skarby-styczeń/luty 2008 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 14:54   #241
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cześć dziewczny!
I ja, trochę zapóźniona, melduję się na odchowalni. Przepraszam, że nie pisałam, ale wszystkiemu winna żółtaczka. Przez nią siedzieliśmy długo w szpitalu. Potem nas wypisali i mieliśmy kontrolę po 3 dniach, okazało się, że w domu znowu skoczyło do wysokiego poziomu a mały ubył na wadze. Lekarz kazał dokarmiać, bo przy żółtaczce trzeba dużo jeść i wydalać tę bilirubinę. A to mleko z piersi to go tak wykarmiło, że dziękuję... No ale mleczko modyfikowane go "uratowało", zeszło mu to żółte cholerstwo, w tydzień przybyło mu 400 gram i jest wszystko dobrze, obyło się bez szpitali. Teraz karmię go swoim, owszem (ściągam, żeby kontrolować ilość) ale i dokarmiam sztucznym bo nie ufam już swojemu, tym bardziej że nie jest tego za wiele.
Tak więc przez to latanie do szpitala na kontrolę nie miałam czasu pomyśleć o internecie.
Dodam też fotki dla cioć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2688.JPG (20,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2692.JPG (15,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2696.JPG (20,4 KB, 39 załadowań)
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 15:01   #242
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka- my dzisiaj zaczynamy werandowanie (wczoraj byly 2 tygodnie).
piekneee imie bardzo mi sie podoba

Elsi- sliczne zdjecia! Wasza Emilka jest bardzo ksztaltna lubie czytac Twoje posty, czy sa troche marudzace, czy nie to zdradz co to za miasto? ja na szczescie nie musialam nad zlobkiem myslec, ale coraz czesciej zastanawiam sie czy jednak nie wyslac starszej corci do zlobka. ma teraz 20 miesiecy, chodzi 3razy w tygodniu do niani, ale ma duze potrzeby kontaktu z rowiesnikami... my mieszkamy pod miastem i tutaj za bardzo nie ma innych maluszkow wiem, ze zaczal sie nabor teraz, ale pewnie tez juz wszystko zajete.

Midey- kolor oczek moze sie zmieniac do roku czasu. my sie prawie modlilismy, zeby Alicji zostal jasny niebieski
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 15:03   #243
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Włączyłam odpowiedź aby napisac do was posta i w tym czasie przyszła pielęgniarka, a Wy już tyle naskrobałyście

Mareczek, Emilka i Staś

Elsi, fajniutki ten Twój staniczek Ja przeszłam już u siebie wszystkie sklepy z bielizną i nic eleganckego nie znalazłam w swoim rozmiarza Tylko typowe bawełniaczki... i to za duże
A co do komunikacji miekskiej, to wyobraź sobie, że jakiś inteligent z Krakowa (z pełnym szacunkiem do jego mieszkańców i samego miasta, bo uwielbiam Kraków) wymyślił jak mają u nas jeździć autobusy Aby dojechać do centrum, co zawsze zajmowało max 20 minut, teraz należy objechać całe miasto z dwoma przesiadkami, pomijając, że za każdym razem należ kupić bilet. To miało być udogodnienie, bo podobno za mało ludzi jeździ autobusami. Teraz jeźdżą puste...

Joasiu, mojej Karolci przez miesiąc czasu też nic nie było
I oby Waszym dzieciaczkom nic nie było

Pappaya, oby to jednak nie od mleka
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 15:12   #244
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Elsi, Emilka sliczna Bardzo ladne zdjecia. Najfajniejsze to z kotkiem i Emilka. Ale sie zaprzyjaznili

Joasiu, Mareczek slodziutki Sliczne ma ubranko.

Sheryl, Stas takze slodziutki

Ivo jak placze to ma tylko szklste oczka i czasami jedna lezka poplynie.
Tez jestem ciekawa kiedy zmieni sie kolor oczu. Chociaz podobaja mi sie jego obecne oczka i moglyby takie zostac

Moj maluszek tez by caly czas siedzial przy cycusiu. Moze moje mleko nie jest wystarczajaco tresciwe? Zastanawiam sie czy nie zaczac podawac mu dodatkowo mleka w proszku.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 16:36   #245
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Moj maluszek tez by caly czas siedzial przy cycusiu. Moze moje mleko nie jest wystarczajaco tresciwe? Zastanawiam sie czy nie zaczac podawac mu dodatkowo mleka w proszku.
Pappaya, jeśli zamierzasz karmić synka piersią odradzam podawanie sztucznego mleka. Nasze dzieci, to taki przylepy i potrzebują bliskości mamusi, dlatego tak czesto się jej domagają
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 16:51   #246
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Pappaya, jeśli zamierzasz karmić synka piersią odradzam podawanie sztucznego mleka. Nasze dzieci, to taki przylepy i potrzebują bliskości mamusi, dlatego tak czesto się jej domagają
Masz racje
Kochane te nasze Skarby
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 18:45   #247
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Na wstępie chciałam nadrobić zaległości. Zauważyłam, że nie powitałam na odchowalni Joasi, Aki i Emi Ale niech dwie kupy w przeciągu pół godziny mnie usprawiedliwią Zresztą dopiero koleżanka () mi przypomniała, że dziś upłynęło 10 miesięcy od dnia mojego ślubu
Zatem witajcie!
Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Kociulku, moj maluszek tez dostal lekka wysypke i mysle ze to wlasnie moze byc od mleka.
Emilka też ma krosteczki. Wyglądają jak kaszaki, pojawiają się po kilka w różnych częściach buzi ale ustępują po dniu, dwóch. Położna mówi, że to nic specjalnego, więc na razie się nie boję. A jak wyglądają Wasze?
Pappaya, śliczny avek! Zastanawiam się nad skopiowaniem pomysłu, mogę?
Cytat:
Napisane przez joasiunial Pokaż wiadomość
U nas nawał pokarmu opanowany, uff...
Super. Na szczęście na ogół jeśli szybko się przeciwdziała, nawał szybko ustępuje.
Cytat:
Napisane przez joasiunial
Piszecie o położnych, nas odwiedziła w poniedziałek. Całkiem sympatyczna kobieta. Przy wyjsciu zapytała mnie czy chcę żeby jeszcze przychodziła - bo chyba nie musi, skoro mąz mnie może obejrzeć ... Kurcze, mąż to mąż, on nie jest moim lekarzem, więc powiedziałam jej, że z miłą chęcią jeszcze się z nią spotkam
U mnie było podobnie (za wyjątkiem uwagi o mężu ) i tez chciałam by mnie odwiedziła. Miła kobietka, a przy okazji odpowiadała na różne pytania, które wciąż się pojawiają.
Cytat:
Napisane przez joasiunial
A ja załączam dzisiejszego, tygodniowego już Mareczka
On zawsze jest takim śmieszkiem?
Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
a przy okazji kiedy dzieciaczkom zmienia sie kolor oczek?
Dobre pytanie Też jestem ciekawa, bo mam nadzieję, że Emi choć kolor oczek po mnie odziedziczy
Cytat:
Napisane przez midey
Elsi, Emilka jest slodziutka

niestety jesli chodzi o bioderka to im wczesniej tym lepiej, juz przy wypisie ze szpitala mialam sie zapisywac...teraz dopiero oceniam fakt co to znaczy miec specjaliste w tej dziedzinie w rodzinie
Dziękuję w imieniu Emilki
Podczas wypisu pani doktor mówiła, że z bioderkami Emilki wszystko dobrze, więc trzymam się nadziei, że nadal tak jest. Ale z tego co wiem, pediatra powinna przed USG wysłać Emilkę do ortopedy, więc jeśli coś się podziało, to będzie można wcześniej interweniować.
Cytat:
Napisane przez midey
rany Elsi az strach zapytac co to za miasto....
Cytat:
Napisane przez Jupi
to zdradz co to za miasto?
Drobna podpowiedź: Europejska Stolica Kultury 2000 W PW z kontaktami podałam I nie tylko vvv
Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Niestety, potwierdziła, że to skaza. Ale też i pocieszyła, bo to wcale nie znaczy, że Karolcia tak jak moja cioteczna siostra przez całe życie nie będzie mogła pić mleka
Trzymam kciuki by tak nie było
Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
Elsi- sliczne zdjecia! Wasza Emilka jest bardzo ksztaltna
Dziękujemy Najbardziej kształtna jest po karmieniu. Byłam mocno zaskoczona, jakich kształtów może nabrać brzuszek noworodka po jedzeniu. Prawdziwy okrąglutki balonik
Cytat:
Napisane przez Jupi
lubie czytac Twoje posty, czy sa troche marudzace, czy nie
Bardzo mi miło, choć nie mam pojęcia co w nich takiego jest
Cytat:
Napisane przez Jupi
ja na szczescie nie musialam nad zlobkiem myslec, ale coraz czesciej zastanawiam sie czy jednak nie wyslac starszej corci do zlobka. ma teraz 20 miesiecy, chodzi 3razy w tygodniu do niani, ale ma duze potrzeby kontaktu z rowiesnikami... my mieszkamy pod miastem i tutaj za bardzo nie ma innych maluszkow wiem, ze zaczal sie nabor teraz, ale pewnie tez juz wszystko zajete.
Pomijając oczywistą sprawę pracy, chcę wysłać Emilkę do żłobka dokładnie z takich samych względów jak Ty.
Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Elsi, fajniutki ten Twój staniczek Ja przeszłam już u siebie wszystkie sklepy z bielizną i nic eleganckego nie znalazłam w swoim rozmiarza Tylko typowe bawełniaczki... i to za duże
Przyznam szczerze, ze do sklepów, w których można kupić bieliznę w takiej cenie jak ten stanik, nawet nie zaglądam Śmiałam się dziś do Męża, oglądając go, czy takie staniki czymś się różnią od 10x tańszych. Wyjdzie w praniu
Ja sobie ostatnio na bazarku kupiłam zwykły chiński bawełniaczek do spania. Niestety muszę go albo czymś podszyć, albo będzie leżał nieużywany, bo szwy podszyte są jakimś materiałem, który tak nieznośnie mnie drapie, że nie mogę w nim chodzić
Cytat:
Napisane przez kociulek
A co do komunikacji miekskiej, to wyobraź sobie, że jakiś inteligent z Krakowa (z pełnym szacunkiem do jego mieszkańców i samego miasta, bo uwielbiam Kraków) wymyślił jak mają u nas jeździć autobusy Aby dojechać do centrum, co zawsze zajmowało max 20 minut, teraz należy objechać całe miasto z dwoma przesiadkami, pomijając, że za każdym razem należ kupić bilet. To miało być udogodnienie, bo podobno za mało ludzi jeździ autobusami. Teraz jeźdżą puste...
Tiaaa, pytanie czy ten "inteligent" to pan Tajster, czy pan Wit Nirski? Jeden już stanął przed sądem za swoje genialne decyzje, a drugi sławny jest z tego, że cokolwiek by się nie działo, twierdzi cyt. "nie widzę problemu". Co tu więcej komentować
Sheryl, trzymam kciuki, by już nie było więcej komplikacji Prześliczny synuś!
A moja Mała uspokoiła się, odkąd przyszedł Tatuś. Śmieję się, że te krzyki przez cały dzień to z tęsknoty Teraz śpi u Niego na kolankach Swoją drogą nie dziwę się, że Ona ma wzdęcia, bo mnie one dokuczają niezależnie od tego co jem
Jeszcze pytanko, czy mamy karmiące mogą jeść brokuły?

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2008-03-06 o 09:19 Powód: Wcięło mi nicki dziewczyn w powitaniu o.O
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 07:29   #248
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Elsi co do brokułów, ja bym takich ugotowanych spobowała, za mna chodzi kalafior z bułka i masełkiem do obiadu.

pappaya ja za kociulkiem odradzam dokarmiania, no przynajmniej do 2-3 miesiaca, nasze słonka poprostu potrzebuja nas a potem to troszke mija wiec chyba warto sie pomeczyc.

Co do złobków to wiem że w Ostrowie jest jedno i zeby sie tam dostać to trzeba zapisac dziecko jak sie jest w ciążY!!! Ja o żłobku nigdy nie myslałam, za to zapisalismy starszego do przedszkola i gdyby nie pomoc sasiadki to bylby na liscie rezerwowej-chore to jakies a jak oglądałyście wczoraj wiadomości to mówili o przedszkolach i o dzieciach urodzonych po 1 wrzesnia-naszym pociechom sie udało!!! Urodziły sie na poczatku roku, dobrze ze Mikołaj jest z sierpnia a nie z wrzesnia bo tez by przepadło przedszkole.
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 07:50   #249
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Same zdjęcia bo Maleńka właśnie się budzi...
Oto moja różowa Emmka:

Edytowane przez Aka24
Czas edycji: 2009-02-16 o 07:48
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 09:09   #250
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka24 ależ piekne zdjęcia, córcia śliczna wiadomo dlaczego-piekna mama to piekna córcia-normalnie zazdroszcze ci córci!!!
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 10:47   #251
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka- rzeczywiscie corcia sliczna mamusia rowniez

Hania dala dzisiaj popis w nocy. do 4 ciagle ja lulałam albo dawlam cycka jestem wykonczona. a ta mała koza teraz odsypia... ale chyba wiem, co jest przyczyna. wczoraj zjadlam sobie salatke z kukurydza...
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 10:47   #252
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Elsi, jak najbardziej mozesz skopiowac pomysl

Ja tez mam czesto wzdecia, wiec nie dziwne ze moj maluszek tez cierpi Nie jest najgorzej,bo nie placze kilka godzin pod rzad, ale jednak placze.
Zastanawiam sie co jem nie tak. Moze to po zupie z porow...

Dziewczyny, a mozna jesc salate?

Wysypka u mojego maluszka to takie malutkie czerwonawe krosteczki a w srodku jest biale tak jakby takie malutenkie pryszczyki. Jedne znikaja i pojawiaja sie nastepne. Nie jest ich duzo, wiec na razie sie nie przejmuje.

Aka, slicznie wygladasz razem z coreczka
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 11:21   #253
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Pappaya, a to nie są potówki??
U mojej małej najpierw pojawiły się maciupcie krosteczki tylko po jednej stronie buźki, ale tak wzdłuż od czółka aż pod ucho, dlatego myśleliśmy, że to może od proszku. Przeszły jednak na całą buźkę, szyjkę, nawet na czubek główki Teraz też już i na klatkę piersiową Tworzą one jedną czerwoną plamę...

Avatarek rzeczywiście świetny

Aka, śliczne z Was kobietki

Elsi, ja też się zastanawiałam czy można bokuły
Dinga, Ty mi nic nie mów o masełku Ja nawet zupy śmietaną nie mogę zabielić
Sałatki z kukurydzą i zypę z porów też wcinam
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 11:27   #254
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dziękujemy ślicznie. Emma to skóra zdjęta z tatusia Własnie śpi więc ja chyba też z tego luksusu skorzystam

Orientujecie się może czy muszę zgłaszać do zusu narodziny dziecka czy zrobi to za mnie firma?

Właśnie doczytałam: ja jadłam sałatę. Małej chyba nie zaszkodziła.
Zauważyłam podobnie jak Pappaya takie krosteczki. Jest ich malutko na jednym i drugim policzku. Nie mam pojęcia co to jest. Nigdy nie widziałam jak wyglądają potówki u dziecka...
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 12:09   #255
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

potowki to chyba pojawilyby sie w pachwinkach, nie na buzi.

probujcie brokuly, jednym moze szkodzic, innym nie.

ja salate jadlam, bylo ok dzisiaj tez zjem ostatnio mam nieodparta ochote na salate z jogurcikiem salata ma jakies wartosci odzywcze?

Aka- mnie zglaszala firma, ale najlepiej dowiedz sie u swojego pracodawcy.

chcialam isc na spacerek dzisiaj, ale u nas znowu wichura u Was tez??? dzisiaj to nawet folia przeciwdeszczowa nie pomoze
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 12:47   #256
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kociulku,bardzo mozliwe ze to potowka. Biedna Twoja Karolinka i Ty ze nie mozesz jesc tylu rzeczy. No ale czego nie robi sie dla dobra dziecka.

Jezeli chodzi o to co dziecku szkodzi a co nie to widze ze to sprawa indywidualna. Kazde dziecko reaguje zle na cos innego. Najgorzej tylko dojsc co szkodzi a co nie a moj maluszek dzis duzo placze

Jupi, ja robie salate z avocado i jogurcikiem. Wszystko bardzo zdrowe
u nas tez straszna wichura...
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 13:34   #257
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Widzę, ze dziś u naszych maluchów moda na niepokoje Emilka niespokojna od 8-ej rano (noc na szczęście w porządku). Postanowiłam sobie urządzić z Nią piżama party. Myślałam, ze pośpimy trochę wspólnie i odrobię braki snu. Gdzie tam! Tylko przy podaniu piersi była spokojna. Ja zasnęłam, a Ona miała raj
Ja jem i sałatę i kukurydzę. Jem, nie jem, nie ma różnicy. O kukurydze pytałam położną. Nie ma przeciwwskazań. Co ciekawe można także soczewicę.
"Sałata zielona dostarcza w 100 g tylko 12 kalorii — nikt więc od niej nie utyje. Zawiera prawie wszystkie witaminy i sole mineralne, m.in. wit. B6 i E, sole potasu, manganu i magnezu".
U nas dziś piękna pogoda, ale zimno. Chciałam Małą wystawić na balkon na pół godzinki (nie spaceruję bez męża bo wciąż nie mamy pomysłu na poradzenie sobie z naszym II pietrem), ale Emi się akurat uspokoiła, więc nie chciałam Jej budzić. Potem wymyłam włosy i teraz, choć znów jest niespokojna nie mogę wyjść na balkon z mokrą głową.
Kociulek, faktycznie okropna ta wysypka U nas m/w wygląda to tak jak u Pappai. Ja buzię Emilki przemywam przegotowaną wodą z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Ma to za zadanie łagodzić te krostki.

Słyszałyście, że Gustaw Holoubek nie żyje?

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2008-03-06 o 14:02
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 14:57   #258
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kociulku wspolczuje skazy

Sheryl dobrze ze juz wszystko w porzadku

Sheryl, Aka, Elsi, Joasiu Malenstwa sliczne

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
Midey- kolor oczek moze sie zmieniac do roku czasu. my sie prawie modlilismy, zeby Alicji zostal jasny niebieski
a juz mialam nadzieje ze Dawidkowi zostana takie jak ma takie granatowe a od kiedy takie male dzieciaczki widza?

Elsi wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy slubu

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Drobna podpowiedź: Europejska Stolica Kultury 2000 W PW z kontaktami podałam I nie tylko vvv
o rany no tak

pytalas o brokuly a ja zapytam o kalafiora czy my kobietki karmiace mozemy je jesc?

Cytat:
Napisane przez ocrushek Pokaż wiadomość
Znów news ze świata porodowego


Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość

Hania dala dzisiaj popis w nocy. do 4 ciagle ja lulałam albo dawlam cycka jestem wykonczona. a ta mała koza teraz odsypia... ale chyba wiem, co jest przyczyna. wczoraj zjadlam sobie salatke z kukurydza...
nie strasz, ja jadlam wczoraj potrawke z kukurydza.....

Jupi u nas swieci slonce, jest wiaterek (nie wchura) na spacerku bylismy

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość

Słyszałyście, że Gustaw Holoubek nie żyje?
slyszalam w wiadomosciach....
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 15:48   #259
ocrushek
Raczkowanie
 
Avatar ocrushek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 145
GG do ocrushek
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Aka24 Pokaż wiadomość
Orientujecie się może czy muszę zgłaszać do zusu narodziny dziecka czy zrobi to za mnie firma?
Obecnie jestem na tym etapie, więc co nieco wiem
Jeśli firma, w której pracujesz, zatrudnia do 20 pracowników, muszą wysłać zgłoszenie do ZUSu, a później Ty idziesz z książeczką i potwierdzeniem wysłania tego zgłoszenia w celu wpisania dziecka do legitymacji ubezpieczeniowej.
Jeśli firma zatrudnia powyżej 20 pracowników, robią to wszystko za Ciebie
__________________
ocrushek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 16:28   #260
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Elsi, u nas maluszek tez dzis robi sie spokojny kiedy dam mu cycusia. I nie wiem czy to dlatego ze jest glodny czy poprostu potrzebuje bliskosci. Ale wczoraj prawie caly dzien przespal...
Slyszalam o smierci Holubka
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 17:13   #261
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Midey, dziękuję
Pappaya, właśnie biorąc pod uwagę Wasze uwagi o potrzebie bliskości u naszych dzieci wymyśliłam ten dzisiejszy poranek. Miało być dużo przytulania, głaskania i w ogóle miło No, średnio się udało zaspokoić ewentualną potrzebę bliskości, więc to chyba jednak głód Emilka, jakbym Jej pozwoliła, jadłaby chyba co pół godziny. Może nasze Maluchy przeczuwają jakiś powrót zimy i kumulują z tej okazji zapasy?
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 20:37   #262
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Midey- teoretycznie kalafior powoduje wzdecia, ale sprobuj, moze u Was bedzie ok
Hania tez ma teraz takie sliczne ciemnonibieskie (czy granatowe) oczka
a dziecko widzi jak dorosly dopiero w 8mym miesiacu! ale juz niedlugo zaczna sie pierwsze swiadome usmiechy, same zobaczycie

widze Lwice- jak karmienie? udaje sie?
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 20:42   #263
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cześć Mamuśki
ja miałam wczoraj koszmarny dzień... mały ciągle ulewał i miał biegunkę, gdyby nie bylo mojej mamy chyba bym nerwowo nie wytrzymala, była pani doktor i powiedziala, ze ogolnie jest ok... a ze zmienilam opakowanie mleka modyfikowanego, podejrzewamy ze to od tego... do tego bylam tym wszystkim tak zmeczona ze nie spalam do 4... ledwo zyje... dzisiaj zjadl troche mojego mleka z butli... zobaczymy jak to wszystko sie skonczy... spijcie dobrze... ja ide do lozeczka... jutro cos wiecej postaram sie naskrobac...
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 06:05   #264
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

No wczoraj ostatnia... dzisiaj pierwsza...
Sheryl... świetnie Cię rozumiem... mój maluch też jest na mieszanym karmieniu... zalecenie lekarza po biegunce i ulewaniach... też odciągam pokarm, aby kontrolować ilość... a poza tym raz go karmie modyfikowanym a następne karmienie... moje mleczko...
wczoraj jeszcze wieczorem pojawiło się jakieś zaczerwienienie przy pępuszku... pewnie czeka mnie kolejna wizyta u lekarza, albo lekarza u Dawida:/ normalnie jak nie urok to przemarsz wojska... mam tylko nadzieję, że to nic poważnego... idę się jeszcze zdrzemnąć poki Dawid spi... mam nadzieję, że dzisiaj będę miała dłuższa chwilę aby nadrobić odrobinkę... bo przeczytałam ale dość pobieżnie i trochę nieuważnie i teraz wszystko mi się zlewa w jeden przypadek... spokojnego dzionka
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 07:09   #265
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Lwica- to zaczerwienienie to pewnie stan zapalny. wystarczy tylko dobrze oczyscic pepuszek od srodka.
zdrowka zycze... dzisiaj pewnie bedziecie obydwoje odsypiac

ja tez w nocy walczylam z Hania- godziny 22-1 to nadal czas jej aktywnosci, nie wiem jak jej to poprzesuwac
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 09:31   #266
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Chyba nasze maluchy wczoraj się zmówiły, bo i moja dała czadu
Nie dosyć, że nie spała od 13 do 24 to jeszcze nic zupełnie nie pozwoliła mi zrobić. Cały czas albo na rękach, albo przy cycku a gdy tylko nie było mnie w pobliżu był wielki lament. Nawet mój mąż, WIELKI przeciwnik smoczków, stwierdził, że dziś pojedzie kupić jej smoka Także możecie sobie wyobrazić jak dała wszystkim w kość. Wieczorkiem dałam jej herbatki z koperku, bo myślałam, że może to brzuszek jej dokucza, ale było bez zmian. Już się bałam co będzie w nocy. Ale całe szczęście bardzo ładnie spała Słyszałam tylko jak sobie pruka przez sen Obudziła mnie tylko o 7 na zmanę pieluchy i małe co nieco i śpi dalej
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 09:55   #267
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
No wczoraj ostatnia... dzisiaj pierwsza...
Sheryl... świetnie Cię rozumiem... mój maluch też jest na mieszanym karmieniu... zalecenie lekarza po biegunce i ulewaniach... też odciągam pokarm, aby kontrolować ilość... a poza tym raz go karmie modyfikowanym a następne karmienie... moje mleczko...
wczoraj jeszcze wieczorem pojawiło się jakieś zaczerwienienie przy pępuszku... pewnie czeka mnie kolejna wizyta u lekarza, albo lekarza u Dawida:/ normalnie jak nie urok to przemarsz wojska... mam tylko nadzieję, że to nic poważnego... idę się jeszcze zdrzemnąć poki Dawid spi... mam nadzieję, że dzisiaj będę miała dłuższa chwilę aby nadrobić odrobinkę...
Ale wiesz, ja to sobie bardzo chwalę to modyfikowane, bo on nie ma kolek po tym ani biegunki. Wszystko normalnie przebiega. I jest to takie ułatwienie, że nie chce mi się już z piersi tankować... oczywiście mam plan żeby jeszcze parę miesięcy wytrzymać, ale się okaże...
A mój od tygodnia nie chce spać, tak jak na początku. Interesuje się światem, wszystkim dookoła, chce żeby do niego gadać i nici ze spania w dzień. W nocy podobnie, ale jest mój mąż, który potrafi z nim rozmawiać. No idę z nim pogadać, bo jest ryk.
Kociulku, smoczek to nasz przyjaciel
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:01   #268
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Ocrushek dziękuję za informacje.

Dziewczyny czy budzicie Maleństwa w nocy na jedzenie??
Pytam bo w nocy miałam dylemat stulecia. Emma strasznie marudziła od godz 16. Praktycznie non stop płakała. Zasneła wyczerpana po godz 22. W nocy nie obudziła się ani razu. Dopiero koło 5 rano cmokne la cysia ze dwa razy i dalej spała.
Szkoda mi jej było budzić, ale sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:02   #269
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

No to widze ze te nasze pociechy bardzo podobne do siebie sa!!!
A my bylismy wczoraj na usg bioderek, wszystko ok ale za 2 miesiace do kontroli, za duzo kładłam bartka na boczki ma cały czas lezec na pleckach albo na brzuszku. A wy jak układacie maluszki do snu?
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:06   #270
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dinga w nocy zawsze układam Emmę na boczku. A w dzień staram się co jakiś czas zmieniać jej pozycję.
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.