Cellulit leczony u dermatologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 17:01   #1
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614

Cellulit leczony u dermatologa


Czytałam ostatnio, że w leczeniu zaawansowanego cellulitu może pomóc tylko specjalista dermatolog. To on określa typ i dopiera zarówno leki jak i proponuje zabiegi (typu masaż) Jestem umówiona na wizytę w poniedziałek, tylko.. zastanawiam się na co się przygotować, boje się, że mój problem zostanie zignorowany a jedynym zaleceniem będzie dieta i ruch (o co dbam z resztą od dawna ) Macie jakieś doświadczenie w tym termacie?? Bardzo prosze o odpowiedzi

kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 12:45   #2
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

Skoro już założyłam wątek opowiem Wam co zaleciła mi specjalistka dermatolog-lekarz med. estetycznej na mój problem ze skórką pomarańczową. Otóż... NIC.

Stwierdziła, że przy mojej budowie ciała (gruszka) i przez to, że jestem typem estrogenowym (na dodatek biorącym tabletki antybejbi) wszelkie tabletki/masaże/kremy i maści wydrenują mi jedynie kieszenie. Coś jeszcze wspominała o brązowym tłuszczu... Za jedyną skuteczną metode walki z cellulitem w moim przypadku uważa liposupcję..

Była dość przekonująca - mówiła, ze często ma konferencje i szkolenia w których biorą udział też kosmetolodzy, więc wie o czym mówi. Masaże, zmiana diety, ćwiczenia co najwyżej sprawią, że defekt nie będzie się pogłębiał.
Kazała mi zaakceptować siebie i mniej patrzyć w lusto.

Za tą porade skasowała mnie na 80zł

Co Wy na to?? Na forum widziałam, że niejedna z Was skutecznie radzi sobie z
cellulitem.. no ale może macie inną budowe/ typ

Bardzo prosze o komentarz... jakoś nie chce mi się wierzyć, że nic nie moge zrobić ze swoimi nogami i tyłkiem Byłabym bardzo wdzięczna za opinię p. dermatolog.

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2008-05-03 o 15:00
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 22:15   #3
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

tez niestety mam typ gruszki i caly tluszczyk laduje w pupie... ale nie jedz weglodowdanow, duzo plywaj i jezdzij na rowerku... do tego masaze zimna i goraca woda na zmiane.. no i krem antycell. najlepiej chlodzacy lub grzejacy wmasywany przez pare minut od dolu w kierunku serca!!! i w folie i pod kocyk na cala noc... zobaczysz, ze po miesiacu bedzie zdecydowanie mniejszy o ile w ogole jeszcze bedzie...
wiem,ze to kosztuje duzo pracy i wysilku... ale pomysl ile sama musialas na niego sobie pracowac.... a teraz trzeba jeszcze wiecej zeby sie tego pozbyc.... i zadna liposupcja nie bedzie potrzebna... sama zaczelam walke z tym paskudztwem.... zobaczymy jakie beda efekty.... ale z tego co wiem, to
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 08:38   #4
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

Dziękuje Ci Malinn za odzew

Czy jeszcze jakaś gruszka poradziła sobie choć częściowo z cellulitem?

Hm.. może powinnam była ten watek założyć jednak na kosmetycznym...
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 11:10   #5
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

wydaje mi sie, z reszta sama wiesz co dermatolog ci powiedzial.... tutaj raczej trzeba dobrego dietetyka i trenera... dermatolog nawet nie dala zadnego dobrego kremu... dobre sa tez podobno wszystkie masaze ostatnio gdzies czytalam o masazaz.... tylko nie pamietam nazywy... rolly cos tam... w kazdym razie dziewczyna mowila, ze po pierwszej wizycie widac efekty... ale mysle, ze nawet domowymi sposobami mozna sie go pozbyc... z reszta moja dobra przyjaciolka tak sie zawziela, ze po miesiacu miala rowna gladka skore.... bez zadnych dolkow i doleczkow....
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:20   #6
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

Brzmi zachęcająco też się wzięłam za siebie - od ponad miesiąca stosuje diete na poskromienie cellulitu i regularnie ćwicze 3h tygodniowo z naciskiem na dolne partie ciała (jeszcze nie widać efektów.. oprócz tego, że schudłam ze dwa kilo). U dermatologa chciałam się poradzić w sumie, bo słyszałam, że są różne rodzaje cellulitu i na każdy działa coś innego. No ale wyszło, jak wyszło, więc poeksperymentuje sama i postaram się udowodnić, że jednak "gruszki" mogą pozbyć się tego świństwa

Na początek zamawiam guam, zdecydowałam się też na robienie peelingu kawowego i masażu szorstką rękawicą. Musze się też zorientować po ile są manualne masaże drenujące w moim mieście, bo na forum o masażach jest on właśnie polecany przez specjaliste.

Mam nadzieje, że wydana kasa i wysiłek nie pójdą w błoto...
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:33   #7
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

mozesz pozniej podzielic sie wrazeniami po guam... sama zastanawiam sie nad zakupem tego... ale pod warunkiem, ze to jednak pomaga.... chcialabym byc szczupla i nie miec tego g.... nawet na krotkie spodenki nie moge sobie pozwolic bo wstyd sie pokazywac z takimi nogami publicznie... :/
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 09:23   #8
suzix
Raczkowanie
 
Avatar suzix
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 38
GG do suzix
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

Dziewczyny. Tez jestem gruszka i caly tluszczyk gromadzi mi sie na pupie i biodrach. Cellulit - koszmarek. Zaczelam walczyc z nim okolo dwoch miesiecy temu i widze duuuza poprawe. Nie jest oczywiscie idealnie, nadal mam grudki, ale mysle ze sa one o okolo 70% mniejsze niz jeszcze dwa miesiace temu. Zastosowalam terapie Bailine, dwa razy w tygodniu podlaczam swoja pupe i biodra pod prad. Pierwsze efekty zobaczylam po okolo 4 masazu. Nie jest to przyjemne, wrecz powiedzialabym, ze trzeba sie troche pomeczyc, ale prad rozbija grudki i staja sie one mniej widoczne. Napisalam o Bailine, bo ja akurat z tego korzystam, ale wiem ze sa jeszcze inne firmy zajmujace sie elektrostymulacja. Dodatkowo zamienilam czarna herbate na zielona, zapisalam sie na taniec i widze, ze moje cialo powoli zaczyna sie zmieniac. Zycze Wam dziewczyny, zebyscie znalazly swoj sposob na walke ze slabosciami ... bo tu chyba nie chodzi glownie o cellulit, ale o tryb zycia.
suzix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:30   #9
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Cellulit leczony u dermatologa

ja mam dziwna budowę: chudziuteńkie ramiona,ręce, dłonie i bardzo drobną klatkę piersiową, a co za tym idzie - piersi...no a od pasa w dół szerokie biodra, masywne uda, łydki są ok Czyli jak by na to nie patrzeć gruszka albo coś do niej zbliżonego

moim celem jest od dawna wysmuklenie ud i całych nóg, jędrna pupa, płaski brzuch i zwalczenie cellulitu. W zeszłym roku zapisałam się na taniec współczesny i po roku widzę różnicę - jędrniejsza pupa, nogi smuklejsze. Tylko uwaga - zbyt dużo ćwiczeń i wysiłku fizycznego może doprowadzić do rozbudowania mięśni przedniej części uda - lepiej nie robić przysiadów i tego typu ćwiczeń. Polecam za to machanie nogą w górę i w dół leżąc na boku, bo wtedy pracują mięśnie wewnętrznej z
strony ud i pośladków - przynajmniej tak to czuję

a co do cellulitu - myślę, ze to walka na kilka lat, ale wcale nie trzeba inwestować gigantycznych sum. Dobre balsamy wcale nie są drogie, peeling kawowy z fusów może być za darmo, jeśli pije się dużo kawy Zamierzam zainwestować w guam - czytałam że pół kilograma wystarczy na 10 zabiegów, więc nie jest to taka straszna kwota, jeśli efekty są dobre. Ja teraz piję inneov cellulit, bo skusiły mnie pochlebne opinie, ale nie wiadomo czy to działa, myślę ze jesli tańczysz regularnie, taki specyfik będzie zbędny. Ja wierzę ze cellulit można wyleczyć bez wzglęu na figurę. Wiecej - na samą figurę można bardzo znacznie wpłynąć.
powodzenia
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.