Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-07, 13:01   #241
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ha ha ha, korniszon do ręki!!! O soli sie nie wypowiadam.

Ja daje surowe owoce, tj. jabłko, banan. Pierwszy raz bana podusilam z masełkiem.

Ewula, w takim razie pobudki nie powinny wynikać z przemęczenia. Napisz tylko jeszcze po jakim czasie nocą sie budzi?
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 13:10   #242
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Ha ha ha, korniszon do ręki!!! O soli sie nie wypowiadam.

Ja daje surowe owoce, tj. jabłko, banan. Pierwszy raz bana podusilam z masełkiem.

Ewula, w takim razie pobudki nie powinny wynikać z przemęczenia. Napisz tylko jeszcze po jakim czasie nocą sie budzi?

Jak zaśnie o 19 to budzi się już o 23. Kiedyś spała nawet do 1. Dziś spróbuje włączyć jej na noc szum bo zauważyłam ze w dzień śpi lepiej przy szumie. Może to coś da.

Z ciekawości ja zwazylam po tym obżarstwie i ma 150g więcej od wczoraj i to po kupię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 13:20   #243
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Jak zaśnie o 19 to budzi się już o 23. Kiedyś spała nawet do 1. Dziś spróbuje włączyć jej na noc szum bo zauważyłam ze w dzień śpi lepiej przy szumie. Może to coś da.

Z ciekawości ja zwazylam po tym obżarstwie i ma 150g więcej od wczoraj i to po kupię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W takim razie to pobudka z głodu, zdecydowanie. My tez sie karmimy o 23, ale dla mnie to wygodne, bo dopiero sie kładę spac i dzięki temu mam noc przespana. Jeśli ci to przeszkadza spróbuj na koniec dnia karmić z mniejszymi odstępami czasu niech kładzie sie najedzona spac dobrze pamietam,ze próbowałaś mm? Możesz tez spróbować przed spaniem kp, a o tej 23 podać mm, powinna wytrzymac do rana.
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 13:25   #244
aga919191
Przyczajenie
 
Avatar aga919191
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez mysha1987 Pokaż wiadomość
Oj tak, teraz często zastanawiam się nad tym co ja wcześniej robiłam z całym wolnym czasem. Wracałam po pracy przed 16 i miałam całe popołudnie i wieczór a i tak czasem nie chciało mi się nawet obiadu robić. Teraz myślę, że jakbym miała tyle czasu to codziennie obiad trzydaniowy, ćwiczenia, mieszkanie na błysk od porodu praktycznie nie włączyliśmy telewizora, muszę nawet pomysleć nad zmianą pakietu bo bez sensu płacić za full wypas jak i tak nie oglądamy.

Co do ćwiczeń to też się wykręcam brakiem czasu a już za dwa i pól miesiąca lecimy na wakacje wiec przydałoby się ogarnąć zwisy. Nie chcę zrzucać kilogramów bo lecą mi w dół bardzo przez kp ale wszystko jest takie rozlazłe i dyndające, wiec potrzebuje jakieś ćwiczenia ujędrniające. Polecacie cos?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A no właśnie, waga to jedno, ale po ciąży chyba jeszcze większym problemem jest brak jędrności skóry. Jak któraś z Was zna jakieś ćwiczenia na ujędrnienie, to też z chęcią zobaczę.

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Blue, my śpimy na podłodze oczywiście,ze biorę na ręce i odbijam. Tak, jak Gosia napisała - najlepiej dawać wczesniej, ja zawsze sie trzynastkami tej 4, a ze problemów ze snem nie mamy i wiem,ze mi dospi to juz nie zrywam sie tak wcześnie.

No i odgłosy, ZAWSZE musze go nakarmić tak, by zdążył zasnąć przed wstaniem męża, bo o tej godzinie kazdy dźwięk go rozprasza.
No właśnie u nas nie ma wiercenia, jak zaczyna sie rzucać to ja juz wstaje i robie butle. Wczoraj dałam juz o 22, bo sie przyglądaliśmy z mężem jak to pieknie śpi na boczku i oczywiście go przebudzilismy, od razu zrobiłam mleczko i nie było problemu z ponownym zaśnięciem, kolejne karmienie pózniej miał o 6 i spał do 8:20.

Ja bym sie tak nie spinała ta ilością drzemek, serio. U nas raz sa dwie, raz cztery, rożnie to bywa, zalezy co robimy w dzien.
Jestem podobnego zdania Najważniejsze jest obserwowanie dziecka... Jeśli później dobrze śpi w nocy, rzecz jasna.
Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Styska - dokładnie, mi też mówią, żebym dała rosołu, bo to swojski i na ich gęsi... A soli i cukru też trzeba dosypać, bo dziecko nie będzie chciało jeść bez tego. A, hitem jest ogórek kiszony albo korniszon do "posmoktania" do ręki.

Co do szczepionki to my mamy ślad z tej, która była w 6 r.z. Ola ma właśnie taki strupek, który jest głęboko i nie znika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzie... Już pisałam parę dni temu tu na forum, że ostatnio mieliśmy gości i jedna kobieta (matka!) obruszyła się, że nie pozwolę swojemu 5-miesięcznemu synkowi "pocmokać" kinder czekoladki. Ja wiem, że dzieci chowane w ten sposób często (albo czasem) rosną na zdrowe i nic im nie jest, ale po co od małego uczyć dziecko jedzenia słodyczy?

Cytat:
Napisane przez InSaniTy_620 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Czy przyjmiecie jeszcze jedną przyczajoną mamusię ? Forum podczytuję jeszcze od czasów ciąży, nawet zdarzyło mi się popełnić jakiś post, ale jakoś z pisaniem nie było mi po drodze.

Jestem mamą 5,5 miesięcznej Aurelki - mała urodziła się 18.10.2016 r. przez nieplanowaną cesarkę. Generalnie trafiło mi się złote dziecko, mała jest pogodna, praktycznie nie płacze, większość czasu umie sama się sobą zająć na macie, ze spaniem też nie mamy większych problemów.

Jedyne problemy miałyśmy z karmieniem - najpierw walka o laktację, potem o karmienie piersią - bo od 3 miesiąca młoda średnio raz na tydzień miała okresy histerii przy piersi i za nic nie dało się jej przystawić. Na tą chwilę jest całkiem nieźle - karmimy się mieszanie - jeszcze z przewagą mojego mleka, co i tak uważam za sukces bo zaczynałam od samej mieszanki, ale widzę że ostatnio ciągle muszę zwiększać MM bo mała za wolno przybiera. Na szczęście nie stresuje mnie już to tak bardzo bo jeszcze w ciąży miałam plan karmić do 6 miesiąca i niedługo planuje przechodzić całkiem na butelkę. Dodatkowo od tygodnia wprowadzamy powoli warzywka choć na razie idzie to bez szału, bo mała jest w stanie zjeść na raz połowę 80 g słoiczka, ale mam nadzieje że niedługo się rozkręci

Także witam się raz jeszcze i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona.
Witaj U nas z karmieniem było podobnie. Najpierw w większości było MM, ale po wieeeelu sesjach z laktatorem udało się dojść do przewagi kp. I każda ilość mleka mamy jest dla dziecka ważna

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Ha ha ha, korniszon do ręki!!! O soli sie nie wypowiadam.

Ja daje surowe owoce, tj. jabłko, banan. Pierwszy raz bana podusilam z masełkiem.

Ewula, w takim razie pobudki nie powinny wynikać z przemęczenia. Napisz tylko jeszcze po jakim czasie nocą sie budzi?
Ja też chyba spróbuję dać banana w wersji surowej. Jakoś niebardzo chce mi się go gotować. Ale kupię na początek te banany bio z lidla i zrobię paćkę widelcem, jak jaadowita.
aga919191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 13:26   #245
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Intense- moim hitem jednak jest "nie dajesz mu chleba?!" No nie bardzo... juz nawet dorosłym osoba nie polecają jeść dużych ilości chleba a co dopiero dzieciakom. Ja jestem prawie bez chlebna i żyje i mam sie dobrze.

Dominika- No ja ćwiczę ciagle, a co do sesji to idziemy w mroczne klimaty, na pewno coś na fejsa wrzucę, jedna stylizacja na pewno coś w stylu Harley Queen

Insanity- witaj ale piękne imię ma twoje córcia



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 13:30   #246
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

No a ja idę spac o 21 już czasem aby się wyspać. Pearl dziś mi przyszedł podgrzewacz i zrobię tak jak radzisz. Czyli na noc nakarmię piersią a jak się obudzi o 23 to podan mm. Zobaczymy, na piersi jak koło 23 jadła to potem pobudka 2-3. Mi się wydaje ze ona po prostu je mało a często. W ciągu dnia mi to nie przeszkadza bo je 5 minut i po sprawie ale w nocy to są seanse trwające 20-40 minut.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 13:33   #247
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Ja nie wierze w bio owoce z lidla dla mnie to ściema

Styska, tez nie jadam chleba. Nie pamietam kiedy ostatnio mieliśmy w domu chleb teściowa ostatnio chciała do bigosu (przywiozła) i przeżywała jak to w domu może nie byc chleba. No może jak widać.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
No a ja idę spac o 21 już czasem aby się wyspać. Pearl dziś mi przyszedł podgrzewacz i zrobię tak jak radzisz. Czyli na noc nakarmię piersią a jak się obudzi o 23 to podan mm. Zobaczymy, na piersi jak koło 23 jadła to potem pobudka 2-3. Mi się wydaje ze ona po prostu je mało a często. W ciągu dnia mi to nie przeszkadza bo je 5 minut i po sprawie ale w nocy to są seanse trwające 20-40 minut.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Spróbuj, daj znać. Wg mnie u Ciebie nie sa problemem, rekwizyty, brak szumu, jakies dodatkowe dźwięki tylko typowo głód. Może po rozszerzaniu diety cos sie zmieni.

No i spróbuj o tej 23 dac jej 150ml, jak juz bedzie przesypiać to bym odbiła i kolejne podejście. U mnie tez czasem nie chce zjeść za wiele i wtedy szybciej mi sie budzi, ale wciskam mu
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"





Edytowane przez pearl126
Czas edycji: 2017-04-07 o 13:35
pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 13:48   #248
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pearl, właśnie dlatego zaczne już rozszerzać dietę bo od paru dni je częściej i może moje mleko już jej nie wystarcza. Jutro jadę na eko kiermasz i w nd zaczynam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 14:05   #249
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Gosia
Masz aplikację Baby Sleep Sound może? Czytałam gdzieś, że jak się używa szumów to właśnie lepiej już na cały czas spania niż tylko do uśpienia. Zmierzyłam kiedyś poziom decybeli szumów tak, aby był odpowiedni i wyszło mi, że max to powinno być na poziomie 8-9. To U Ciebie niezła jazda musi być jak na sciszeniu masz 12. 😉 Ja to dostaje do głowy jak za długo szumie - od razu sobie myślę, że dziecko oglusze.. Ha ha

Uwielbiam te mamuśki, co myślą, że ich postawa jest najwlasciwsza i jedyna słuszna 😭 I nie daj boże nie posłuchajcie ich, żeby dac dziecku soli, cukru, ogórka czy rosołu to od razu muszą ostentacyjnie zademonstrować swoje zdziwienie i niezadowolenie. Wyslalabym wszystkie tAkie osoby w kosmos 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Roosko
Czas edycji: 2017-04-07 o 14:16
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 14:24   #250
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pearl, ja próbowałam przez jakiś czas dawać Małej mleko ok. 23, ale u nas kompletnie to nie działało. I tak budziła się między 2, a 4, nie wiem od czego zależą godziny pobudek. Dodatkowo miałam wrażenie, że jest przejedzona, bo wierciła się strasznie i rzucala po tym mleku. Teraz czasem daję jej ok. 21 60, a nawet 30 ml i śpi spokojnie, niedługo pewnie w ogóle przestanę jej dawać jeść o tej porze. Zastanawiam się tylko jak to zrobić, żeby zaczęła spać bez jedzenia w nocy. Może po prostu potrzebuje go tyle w ciągu doby? Rano wstaje ok. 8, ale nie zje wcześniej, niż 9:30.

Witamy nową mamę! Aurelia to piękne imię, ale dość specyficzne, ja lubię proste, klasyczne imiona

Co do chleba, to nie wiem co w nim takiego jest, że koniecznie chcą go wciskać dzieciom. Ja dopiero zaczęłam wprowadzać gluten w małych ilościach w postaci kaszy manny, nie wyobrażam sobie teraz dac dziecku do ręki kromki chleba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 14:55   #251
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Bluegirl dzięki za przepis na racuchy zmodyfikowałam go nieco i często robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Tak zapytam moze teraz jest ktoś z Wrocławia ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 15:00   #252
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Pearl, ja próbowałam przez jakiś czas dawać Małej mleko ok. 23, ale u nas kompletnie to nie działało. I tak budziła się między 2, a 4, nie wiem od czego zależą godziny pobudek. Dodatkowo miałam wrażenie, że jest przejedzona, bo wierciła się strasznie i rzucala po tym mleku. Teraz czasem daję jej ok. 21 60, a nawet 30 ml i śpi spokojnie, niedługo pewnie w ogóle przestanę jej dawać jeść o tej porze. Zastanawiam się tylko jak to zrobić, żeby zaczęła spać bez jedzenia w nocy. Może po prostu potrzebuje go tyle w ciągu doby? Rano wstaje ok. 8, ale nie zje wcześniej, niż 9:30.

Witamy nową mamę! Aurelia to piękne imię, ale dość specyficzne, ja lubię proste, klasyczne imiona

Co do chleba, to nie wiem co w nim takiego jest, że koniecznie chcą go wciskać dzieciom. Ja dopiero zaczęłam wprowadzać gluten w małych ilościach w postaci kaszy manny, nie wyobrażam sobie teraz dac dziecku do ręki kromki chleba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale wybudzalaś sama? Bo ważne jest by nie wybudzać. U nas tez to g. dało. Ja czekam aż sam sie przebudzi. Wiesz, każde dziecko jest inne, jedno potrzebuje w nocy jedzenia, drugie nie. Uwazam,ze na tym etapie dwa posiłki nocą nie sa problemem, sa naturalne.
My będziemy powoli jedno karmienie odstawiać, jak nam sie uda to dam znać
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 15:02   #253
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Lunus super że się przepis przydał. Sama dziś miałam.ochotę. Może na dniach zrobię
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 15:09   #254
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Witam mamę Aurelki

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Uwielbiam te mamuśki, co myślą, że ich postawa jest najwlasciwsza i jedyna słuszna �� I nie daj boże nie posłuchajcie ich, żeby dac dziecku soli, cukru, ogórka czy rosołu to od razu muszą ostentacyjnie zademonstrować swoje zdziwienie i niezadowolenie. Wyslalabym wszystkie tAkie osoby w kosmos ��
Tiaaa, mamuśki to jedno, ale teściowe to jeszcze jeden niezły kaliber czasami. Koleżanka mówiła mi krótko po świętach Bożego Narodzenia, że jak byli u teściów, to trochę po Wigilii jej Nastka zaczęła wrzeszczeć, prężyć się i w ogóle masakra... I co się okazało? Jej teściowa nosząc ją na rękach uznała, że da jej "skosztować" dań wigilijnych, bo dziecko już ma 4 miesiące, więc można. I dała małej kapusty z grochem, bigosu i trochę uszka....

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-07 o 15:13
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 15:18   #255
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Ale wybudzalaś sama? Bo ważne jest by nie wybudzać. U nas tez to g. dało. Ja czekam aż sam sie przebudzi. Wiesz, każde dziecko jest inne, jedno potrzebuje w nocy jedzenia, drugie nie. Uwazam,ze na tym etapie dwa posiłki nocą nie sa problemem, sa naturalne.
My będziemy powoli jedno karmienie odstawiać, jak nam sie uda to dam znać
Właśnie starałam się dawać na śpiocha, bo Ola sama się o tej porze nie budzi. Myślałam, że jak jej wtedy dam to nie wstanie na jedzenie o 2, czy 3. Ale nie, królewna i tak musiała swoje zjeść w środku nocy .

Jak masz zamiar odstawiac jedno karmienie? Ciekawią mnie metody, już o kilku słyszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 15:19   #256
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Jak zaśnie o 19 to budzi się już o 23. Kiedyś spała nawet do 1. Dziś spróbuje włączyć jej na noc szum bo zauważyłam ze w dzień śpi lepiej przy szumie. Może to coś da.

Z ciekawości ja zwazylam po tym obżarstwie i ma 150g więcej od wczoraj i to po kupię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
No a ja idę spac o 21 już czasem aby się wyspać. Pearl dziś mi przyszedł podgrzewacz i zrobię tak jak radzisz. Czyli na noc nakarmię piersią a jak się obudzi o 23 to podan mm. Zobaczymy, na piersi jak koło 23 jadła to potem pobudka 2-3. Mi się wydaje ze ona po prostu je mało a często. W ciągu dnia mi to nie przeszkadza bo je 5 minut i po sprawie ale w nocy to są seanse trwające 20-40 minut.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula, Mieszko też tak jadł. Zaczęłam od południa karmić co 2-2,5 godziny a w nocy uparlam sie, ze ma wytrzymać min 6 godz pierwszym rzutem i dawalam wodę, zadowolony nie był ale zasypial bez cycka i juz pierwszego dnia się okazało że potrafi wytrzymać 9 godz bez jedzenia(po tym moim pierwszym uspaniu dopiero po takim czasie się obudził). U Was się chyba odwrócił cykl jedzenia w dzień i w nocy..przystawiaj częściej w dzień, w nocy spróbuj odmówić i zaraz się powinno przestawic.
Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Gosia
Masz aplikację Baby Sleep Sound może? Czytałam gdzieś, że jak się używa szumów to właśnie lepiej już na cały czas spania niż tylko do uśpienia. Zmierzyłam kiedyś poziom decybeli szumów tak, aby był odpowiedni i wyszło mi, że max to powinno być na poziomie 8-9. To U Ciebie niezła jazda musi być jak na sciszeniu masz 12. 😉 Ja to dostaje do głowy jak za długo szumie - od razu sobie myślę, że dziecko oglusze.. Ha ha

Uwielbiam te mamuśki, co myślą, że ich postawa jest najwlasciwsza i jedyna słuszna 😭 I nie daj boże nie posłuchajcie ich, żeby dac dziecku soli, cukru, ogórka czy rosołu to od razu muszą ostentacyjnie zademonstrować swoje zdziwienie i niezadowolenie. Wyslalabym wszystkie tAkie osoby w kosmos 🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ale mamy w domu trzy telefony i na każdym jest trochę inny ten dźwięk więc to żaden wyznacznik...ja używam białego szumu. Ma być przez caly czas, bo jak się dziecko przebudzi to mają być takie same warunki jak kiedy zasypialo. Poza tym szum zaglusza odglosy, które by mogły obudzić dziecko (u mnie nawet domofon go nie obudzi). Głośność ma być jak woda pod prysznicem..
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 15:41   #257
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Och to bardzo subiektywne z tym prysznicem. Mi łatwiej to kontrolować mierząc natężenie dźwięku.

Kasia
Super ze strony tej tesciowej, że w ogóle zapytała mamy dziecka czy może mu coś dac do jedzenia. No ale tak jest i cóż zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 15:57   #258
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

My też mamy ślad po szczepionce na gruźlicę. Ciekawe czy zejdzie. Długo nie widziałam tego śladu aż nagle pojawił się czerwony bąbel.

Sylwietta, dzięki za opinie. Najpierw to mi się też musi chcieć pójść na te warsztaty. Fajnie by było jakby pogoda trafiła 😁

Hej Insanity 😙 Przeboje z karmieniem miałyśmy podobne, też od samego Początku musiałam dokarmiac 3 butlami z tygodnia na tydzień było coraz lepiej ale i tak zostalysmy na 2 butlach i reszta cyc. Też uważam że to nasz mały wielki sukces że jeszcze pijemy większości z cyca 😁 Ja planuję rok karmić bo uwielbiam te chwile kiedy ona ciągnie coś mojego 😍

Dzięki Ewula, poczytam 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 16:13   #259
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

jaadowita - co do spania, to u mnie pomogło oddzielenie karmienia od spania i samodzielne zasypianie (bez smoczka, moja Córcia nie toleruje) i nagle Maja zdała sobie sprawę, że potrafi przespać 10 godzin ciągiem, a wcześniej budziła się co 1-2


Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
Styska myslalam ze juz bylas na swojej sesji. Zdradź nam szczegoly

Tobinek jest ostatnio super dzieckiem ale od dwóch dni widze, ze cos go meczy. Kiepsko śpi, chciałby sie wtedy przytulać, kiepsko je, czasem stęka bez powodu i to nie jest takie marudzenie jak zawsze na ktore mozna cos zaradzić, zastanawiam sie czy to nie jakis skok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas podobnie, też od wczoraj kiepsko je i też tak dziwnie marudkuje sobie, może w końcu to te zęby :P Albo skok, jesteśmy w 25 tygodniu, to ponoć ten najgorszy

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
hej! ale pogoda dzisiaj wrrr :/ juz bylysmy rano odprowadzić starszaka, jak pomysle, ze musze jeszcze po niego iść na tem deszcz, to mi niedobrze
konwalia, moja nie ma,sladu po szczepieniu, szczepimy Pentaximem. Zabilabym za taki tekst!
Styska, podziwiam Cie za treningi! Ja jestem taki len, nie chce mi sie ruszyć dupska, dobrze, ze nie musze nic zrzucac po ciąży, bo pewnie by mi sie to nie udalo.
ehhh szkoda, ze bratowa ma takie podejscie :/ oby w koncu dotarlo, ze robi dzieciom krzywde!!!

sloniku, mam pytanie - znasz lek Dentosept A Mini? Warto kupic na ząbkowanie?

ale sie dzis wyspalam! tylko jedna pobudka o 4 i o 6:30 zaczęliśmy dzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trudno mi określić na podstawie opinii pacjentów, bo ledwo co wszedł na rynek jak szłam na l4 Ale zerknęłam na skład i uważam, że lepszy jest dentinox, bo zawiera substancję miejscowo znieczulającą, a dentosept mini nie dentosept mini w składzie ma subtancje przeciwzapalne, odkażające, może trochę p/bólowo działać, ale raczej słabo
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-07, 16:15   #260
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ewula, godziny mi za bardzo nie pasują, wolę z rana na takie warsztaty chodzić 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 16:25   #261
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
My też mamy ślad po szczepionce na gruźlicę. Ciekawe czy zejdzie. Długo nie widziałam tego śladu aż nagle pojawił się czerwony bąbel.
Basiczku, Szymek miał długo długo bąbla ropnego po szczepionce przeciw gruźlicy. W grudniu jakoś konsultowałam nawet z lekarzem, bo mi się ten bąbel strasznie nie podobał i nie wiedziałam, czy to jest normalne. Mam nawet zdjęcie tego. W końcu jednak z dnia na dzień stawało się mniejsze, robił się strupek, który odpadł i teraz Szymek ma taką różowawą blizenkę małą.

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-07 o 16:28
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 16:37   #262
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Właśnie starałam się dawać na śpiocha, bo Ola sama się o tej porze nie budzi. Myślałam, że jak jej wtedy dam to nie wstanie na jedzenie o 2, czy 3. Ale nie, królewna i tak musiała swoje zjeść w środku nocy .

Jak masz zamiar odstawiac jedno karmienie? Ciekawią mnie metody, już o kilku słyszałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chce każdej nocy zmniejszać ilości podawanego jedzenia, dam znać czy sie sprawdziło.
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"





Edytowane przez pearl126
Czas edycji: 2017-04-07 o 17:18
pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 17:52   #263
mysha1987
Raczkowanie
 
Avatar mysha1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 108
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Mąż przed chwilą zauważył, że przebija się dolna jedynaczka! Nigdy bym nie pomyślała, że będę się tak jarać pierwszym ząbkiem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Every man for himself
mysha1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 17:57   #264
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez mysha1987 Pokaż wiadomość
Mąż przed chwilą zauważył, że przebija się dolna jedynaczka! Nigdy bym nie pomyślała, że będę się tak jarać pierwszym ząbkiem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gratki U nas nadal biały mały punkcik


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 19:11   #265
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Gratki Mysha!

Witamy nowa Mamę!

Kurcze, nie przekopiowalam tekstu na pierwszą stronę przed zamknięciem poprzedniego wątku. Teraz nie mogę dostać się do edytora, żeby skopiować tekst z formatowaniem. Napisalam do admina. Jak on nie pomoże to będę musiała wszystkie linki, kursywy, kolory, robić od początku.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 19:16   #266
InSaniTy_620
Raczkowanie
 
Avatar InSaniTy_620
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Dziękuje za miłe przyjęcie

Sylwiettta chwilę też się zastanawialiśmy czy Aurelia to nie za trudne imię, ale teraz widzę że nie potrzebnie i nie wyobrażam sobie innego imienia dla córeczki.

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość

Hej Insanity 😙 Przeboje z karmieniem miałyśmy podobne, też od samego Początku musiałam dokarmiac 3 butlami z tygodnia na tydzień było coraz lepiej ale i tak zostalysmy na 2 butlach i reszta cyc. Też uważam że to nasz mały wielki sukces że jeszcze pijemy większości z cyca 😁 Ja planuję rok karmić bo uwielbiam te chwile kiedy ona ciągnie coś mojego 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie że planujesz aż rok karmić, może przy wprowadzaniu dodatkowych posiłków uda Ci jeszcze odejść całkiem od dokarmiania MM Ja pewnie też pokarmiłabym dłużej ale u nas praktycznie każde karmienie to "walka" żeby w miarę spokojnie i bezproblemowo zjadła, jedynie karmienie na śpiocha wychodzi nam w 100 % i te karmienia też uwielbiam.


Jak już pisałam od tygodnia wprowadzam powoli warzywka, więc przydałoby się dawać małej dodatkowo coś do picia. Jak to u was wygląda - kiedy najlepiej podać dziecku taką dodatkową ilość wody czy zaraz po posiłku czy lepiej trochę odczekać i ile? Ja póki co daje symbolicznie 20-30 ml, zwykle jakiś czas po posiłku.
__________________
Razem: 15.05.2010 r.
Zaręczyny: 11.04.2014 r.

Ślub: 22.08.2015 r.
InSaniTy_620 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 19:21   #267
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Kasia u nas tez biały punkcik póki co. Dziennie tam zaglądam

Megilla oby admin Ci pomógł.
Lila zasypia. Ja tez idę zaraz spac bo muszę odespać.

Insanity, mam ciocie Aurelię i wszyscy mówią do niej Aula.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 19:27   #268
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Kasia u nas tez biały punkcik póki co. Dziennie tam zaglądam

Dziennie? Ja kilka razy na dzień, jak psychiczna jakaś Szymek sie chichra jak mówię do niego śmiesznym tonem głosu Gdzie jest ząb, jak go nie ma? 🤣🤣
Spokojnej nocy

Megilla, trzymam kciuki co by Admin pomógł, bo to na pewno sporo roboty by było...

Cytat:
Napisane przez InSaniTy_620 Pokaż wiadomość



Jak już pisałam od tygodnia wprowadzam powoli warzywka, więc przydałoby się dawać małej dodatkowo coś do picia. Jak to u was wygląda - kiedy najlepiej podać dziecku taką dodatkową ilość wody czy zaraz po posiłku czy lepiej trochę odczekać i ile? Ja póki co daje symbolicznie 20-30 ml, zwykle jakiś czas po posiłku.

Ja daje czasem chwile po jedzeniu, czasem po dłuższym czasie. Zależy tez jak tam Szymek chce, bo nie zawsze chce pic od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-04-07 o 19:30
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 19:56   #269
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Dziewczyny, próbujcie łyżeczka, najpierw słychać zęba pózniej widać. Nasz juz ma tydzien i jest coraz większy
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-07, 19:58   #270
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, próbujcie łyżeczka, najpierw słychać zęba pózniej widać. Nasz juz ma tydzien i jest coraz większy
Plastikowa slychac czy trzeba metalowa?
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 13:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.