Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-19, 12:33   #331
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe słowa

Jeśli już to bardziej obawiałabym się nieapetycznych zapachów z WC. Co do hałasu - po pierwsze obiad się je raptem przez pół godziny dziennie i raczej nikt w tym czasie nie chodzi się kąpać, po drugie u mojej mamy toaleta znajduje się w podobnej odległości od jadalni i wierz mi - wystarczyły dobre drzwi i nic nie słychać. To w starych blokach gdzie ściany są grubości kartonu a wiekowe instalacje robią hałas który słychać kilka pięter w dół, załatwianie się w cudzym domu może być mordęgą.:
U mnie się zdarzają, nie oszukujmy się nie są to czasy kiedy wszyscy siadają przy stole o ustalonej godzinie.... u mnie bardzo często kiedy jemy obiad przychodzi np. mój brat z pracy i bierze prysznic nie mówiąc o śniadaniach gdzie takie wypadki zdarzają się częściej

No chyba że jadalnie potraktujesz tak jak ja na początku chciałam czyli dla gości i od święta....



Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
Oczywiście wszystko i tak jest kwestią gustu, jak mówiłam zanim zatwierdziłam ten projekt, przeanalizowałam wszystkie za i przeciw i jestem bardzo zadowolona. A projekt, który podobałby się wszystkim chyba nie istnieje
jasne że nie ma projektu który by zadowolil wszystkich
tylko ze wystawiłac go tutaj i poddałaś ocenie więc Dziewczyny oceniają


Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Witam
A co sądzicie o tym projekcie

http://www.gepro.lublin.pl/pgotowe/p...y/przekroj.htm

Przed wejsciem do salonu znaduje się schodek, który chciałabym zlikwidować. Czy jest to możliwe

Pozdrawiam
dom drogi w budowie
u gory bardzo dużo skosów z tą mniejszą łazienką duzo nie zrobisz te skosy to tragedia

dom będzie duży ale nie ustawny (chodzi o góre)

dwa male pokoje u góry mogly by byc wieksze kosztem holu

dół mi się podoba poza pomieszczeniem gospodarczym w garażu niby duże ale bardzo wąskie nie wiem co można by bylo tam trzymać
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-06-19 o 13:48
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 12:59   #332
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
U mnie się zdarzają, nie oszukujmy się nie są to czasy kiedy wszyscy siadają przy stole o ustalonej godzinie.... u mnie bardzo często kiedy jemy obiad przychodzi np. mój brat z pracy i bierze prysznic nie mówiąc o śniadaniach gdzie takie wypadki zdarzają się częściej
Dla domowników łazienka z prysznicem i wanną do wyboru będzie na górze. To raz. Dwa, póki co jest nas dwoje - ja i mój mąż. Oby odwiedzano nas jak najczęściej i oby jak najszybciej pojawiło się dziecko ale to wciąż nie zmienia faktu, że jadalnia to nie restauracja, gdzie jeśli usiądziesz koło kibelka to ciągle ktoś Ci będzie tam wchodził i spuszczał wodę



Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
No chyba że jadalnie potraktujesz tak jak ja na początku chciałam czyli dla gości i od święta....
Całkiem niewykluczone - ja wolę jeść w kuchni a tam też będzie stół

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
jasne że nie ma projektu który by zadowolil wszystkich
tylko ze wystawiłac go tutaj i poddałaś ocenie więc Dziewczyny oceniają
Powiem więcej - ja go właśnie po to tu wystawiłam Chodziło mi tylko o to, że ktoś będzie patrzył z obrzydzeniem na coś, co kto inny uzna za perłę architektury.
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 14:14   #333
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joko1 Pokaż wiadomość
Witam
A co sądzicie o tym projekcie

http://www.gepro.lublin.pl/pgotowe/p...y/przekroj.htm

Przed wejsciem do salonu znaduje się schodek, który chciałabym zlikwidować. Czy jest to możliwe

Pozdrawiam
Dół: na miejscu kuchni zrobiłabym pokój, w miejscu pokoju - kuchnię - jeśli przejrzałaś cały wątek to pewnie wiesz dlaczego (dostęp do tarasu). Kominek jest w miejscu co najmniej dziwnym - jak przed nim usiąść i pokontemplować ?
Fajnie że jest kotłownia i pomieszczenie gosp. i garderoba przy wiatrołpaie.

Góra - skosy jak w kurniku, piętro dla krasnoludków ... A jaka połac dachowa, majątek wydacie na sam dach !!!! Pokoje fajne i duże, i fajny rozkład a z powodu skosów zrobiły sie klitki ! Likwidując skosy i ten wielki dach otrzymacie o wiele więcej przestrzeni i znacząco zmniejszycie koszta budowy.
Potrzebny Ci strych, nie lepiej zrobić tam fajny ogromy pokój ?
Balkony zabierają energię i ogrzewanie, i podwyższają koszty budowy domu, po co Ci je, skoro masz ogród ?

Oczywiście, że schodek da się zlikwidować, czemu miałoby sie nie dać ?





Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość

Powiem więcej - ja go właśnie po to tu wystawiłam Chodziło mi tylko o to, że ktoś będzie patrzył z obrzydzeniem na coś, co kto inny uzna za perłę architektury.
Bez przesady, kto tu mówi o obrzydzeniu ? Mnie się nie podoba tylko ta jadalnie koło wc, reszta jak najbardziej w porządku.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 14:19   #334
Wildflower
Raczkowanie
 
Avatar Wildflower
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Pyrkolandia
Wiadomości: 54
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Bez przesady, kto tu mówi o obrzydzeniu ? Mnie się nie podoba tylko ta jadalnie koło wc, reszta jak najbardziej w porządku.
Szczerze mówiąc to miałam na myśli Pałac Kultury w Warszawie i niektóre budynki w Barcelonie a nie mój domek
Wildflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 14:49   #335
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to miałam na myśli Pałac Kultury w Warszawie i niektóre budynki w Barcelonie a nie mój domek
Moderator nie dość, że chamidło nieobyte, to i cierpi na brak poczucia humoru
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 09:23   #336
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Pałac Kultury w Warszawie? Może to nie perła architektury akurat
Oczywiście, że każdy ma inne zdanie. Mi sie akurat podobają domy nieco inne, ale to akurat kwestia wykształcenia (mojego, oczywiście).
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:12   #337
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Wildflower Pokaż wiadomość
... wierzę, że na prawie 10 metrowej powierzchni między schodami, salonem, kuchnią i toaletą uda mi się zmieścić stół jadalniany
Moim zdaniem nie zmiescisz To jest przeciez czesc domu, ktora jest najczesciej uczeszczana, jesli chodzi o komunikacje. Poza tym drzwi do lazienki otwierac musza sie na zewnatrz, wiec miejsca na przejscie z kuchni/przedsionka do salonu/na klatke schodowa nie zostaloby prawie wcale.
Przy takim ukladzie szczerze mowiac wolalabym robic kuchnie zamiast gabinetu i odwrotnie, inaczej uklad jest malo funkcjonalny i, moim zdaniem, zle rozplanowany.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 13:12   #338
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A co powiecie o tym projekcie?
http://www.archon.pl/index.php?act=1...3fd053812a25d#
Chodzi mi oczywiście o opinie pod względem ergonomii,bo wygląd to kwestia gustu
Nie wiem czy 82m to nie za mało jak na dom,ale zależy mi na budowie domu w cenie m3 w mieście
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 13:29   #339
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym projekcie?
http://www.archon.pl/index.php?act=1...3fd053812a25d#
Chodzi mi oczywiście o opinie pod względem ergonomii,bo wygląd to kwestia gustu
Nie wiem czy 82m to nie za mało jak na dom,ale zależy mi na budowie domu w cenie m3 w mieście
Dom jest naprawdę malutki jak na 4 osoby. Mało przestrzeni "życiowej" (salon, kuchnia, jadalnia wręcz mikroskopijne). Salon zupełnie nieustawny.
Wejście na piętro z salonu - niefortunne, bardzo niewygodne (to jest wg mnie największy mankament - jak dla mnie totalna porażka i nieporozumienie).
Brak osobnego WC dla gości (zamiast jednej łazienki na parterze powinien być osobno WC, osobo łazienka).
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 13:35   #340
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dom ma być jak na razie dla 1-2 osób A po co osobne wc dla gości?To konieczne jest?
Nie wiem czy dobrze myślę,ale zastanawiam czy dałoby się zrealizować najpierw parter(prawie 60m dla 1 osoby salon i sypialnia),a w miarę możliwości wykończyć górę
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:09   #341
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A co powiecie o tym projekcie?
http://www.archon.pl/index.php?act=1...3fd053812a25d#
Chodzi mi oczywiście o opinie pod względem ergonomii,bo wygląd to kwestia gustu
Nie wiem czy 82m to nie za mało jak na dom,ale zależy mi na budowie domu w cenie m3 w mieście
Dom, jako nieruchomość o określonej wartości nie ma być trochę innym mieszkaniem, a komfortową nieruchomością mieszkalną. 80 m2 to za mało jak na dom.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze myślę,ale zastanawiam czy dałoby się zrealizować najpierw parter(prawie 60m dla 1 osoby salon i sypialnia),a w miarę możliwości wykończyć górę
A dlaczego miałoby się nie dać ?

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Wejście na piętro z salonu - niefortunne, bardzo niewygodne (to jest wg mnie największy mankament - jak dla mnie totalna porażka i nieporozumienie).
Brak osobnego WC dla gości (zamiast jednej łazienki na parterze powinien być osobno WC, osobo łazienka).


W ogóle cały dół to porażka wg mnie. Ta kuchnia z jadalnią, 10 m2, nie będzie jak się obrócić ...

Na górze jeszcze z powodu skosów będziesz miała dom mniejszy o ... 2/3 (łazienka po podłodze prawie 7 m2, ale z powodu skosów ... niecałe 3 m ). Jak w kurniku.

Ile masz działki ? Naprawdę nie możesz pozwolić sobie na dom chociażby 100 m2 ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 14:11   #342
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

WC dla gości jest po to, żeby nie wchodzili do łazienki, nie sprawdzali jakiej pasty do zębów używasz i oglądali włosów w wannie.
Oczywiście nie jest to konieczne, ale jest wygodne i użyteczne na parterze.
Jeśli ma to być dom dla jednej osoby to nie wiem po co tyle sypialni.
Na parterze liczy się przestrzeń, której tam zupełnie brakuje.


PS: Właśnie tak zauważyłam - mało prawdopodobne żeby ktoś (dorosły) skorzystał z tego kibelka na górze - tam jest za nisko
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:30   #343
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ile masz działki ? Naprawdę nie możesz pozwolić sobie na dom chociażby 100 m2 ?
ok 1000m2 tylko,że bardzo wąska i długa jest(chyba z 16m szerokości,nawet ten dom będzie za szeroki).

Jeszcze ten projekt mi się podoba
http://www.gotowe.pl/project.xml?id=...cmd=Collection
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:39   #344
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
ok 1000m2 tylko,że bardzo wąska i długa jest(chyba z 16m szerokości,nawet ten dom będzie za szeroki).

Jeszcze ten projekt mi się podoba
http://www.gotowe.pl/project.xml?id=...cmd=Collection

Ten zdecydowanie bardziej sensowny Na dole zlikwidowałabym drzwi do kuchni, bo po co.

Na górze jeśli dom ma być dla 1-2 osób to spokojnie możesz połączyć pokoje 2.2 i 2.3 Dobrze, że dach ma stosunkowo małe nachylenie

A nie myślałaś nad projektem indywidualnym, skoro masz taką dziwną działkę ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 15:59   #345
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mnie też się podoba.
Tzn. elewacja zupełnie nie pod mój gust, ale tego się nie będę czepiać :P.

Czasem firmy proponują domki zaprojektowane specjalnie na wąską działkę, czasem nawet o szerokości elewacji frontowej 6m-7m . U ciebie może być 8m, co spokojnie wystarcza na ciekawy domek.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 17:26   #346
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
ok 1000m2 tylko,że bardzo wąska i długa jest(chyba z 16m szerokości,nawet ten dom będzie za szeroki).

Jeszcze ten projekt mi się podoba
http://www.gotowe.pl/project.xml?id=...cmd=Collection
Wąskie działki są świetnym wyzwaniem dla architektów, dlatego możesz mieć naprawdę piękny, funkcjonalny dom na indywidualne zamówienie

Powyższy projekt jest bardzo fajny, moim zdaniem (pamiętaj, że jeśli elewacje boczne - jak w tym przypadku - nie posiadają otworów okiennych, możesz zbliżyć się do granicy działki 1 m więcej, czyli od ogrodzenia do takiej "bezokiennej" elewacji wystarczy 3 m odległości).

W rzutach nie podoba mi się jedno - ta wnęka w kuchni, tutaj na lodówkę, o ile dobrze widzę. Wiem, że można tam zrobić np. malutką spiżarkę, ale drażni mnie to wybrzuszenie w stronę korytarza.

Jeśli chodzi o elewację, to akurat jak najbardziej mi się podoba

Aha, i taki "mały szczegół" - ten projekt jest dobry tylko wtedy, gdy masz działkę usytuowaną wschód-zachód, z wejściem od wschodu.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 08:49   #347
Marta2109
Raczkowanie
 
Avatar Marta2109
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
GG do Marta2109 Send a message via Skype™ to Marta2109
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jako wierny wieloletni czytelnik muratora mam kilka spostrzezen przy budownictwie tanim, oszczednym i prostym. Dla osob dysponujacych duzymi srodkami finansowymi rady ponizsze sa nieaktualne
Właśnie takich ludzi mi teraz potrzeba

[/QUOTE] 1. Dom budowac pod siebie, a nie pod gosci i rodzine, ktorych nalezy olsnic. Dlatego, jesli nie mamy w planach urzadzac wielkich przyjec rodzinnych mozna ograniczyc wielkosc jadalni do jadalnego kacika w kuchni zamiast wielkiego pomieszczenia ze stolem na 16 osob. Kominek wyglada romantycznie, ale jesli nie lubimy lub nie mamy czasu bezczynnie siedziec to moze okazac sie, ze rozpalany bedzie najwyzej dwa razy w roku, a kosztuje niemalo.[/QUOTE]
Z pierwszą częścią się zgadzam w 100%-tach, ale co do kominka - można sobie od niego odprowadzać w ścianach ciepłe powietrze, i dogrzewać. Znajomi tej zimy, odpalali kocioł grzewczy 3 razy, kominek na ogrzanie domku w zupełności wystarczał. Kominek niby drogi, ale się sprawdza, i nie musi służyć tylko do siedzenia przed nim z lampką wina.


Cytat:
2. Najtanszy do to parterowy niepodpiwniczony. Piwnica zwieksza koszty budowy o 30 %. Wymag zrobienia dobrej izolacji przeciwwilgociowej i wentylacji. W przypadku uzytkowego pietra/poddasza koszty zwiekszaja sie o wykonanie odpowiednio mocnego stropu.
Fakt, nie znam nikogo, kto by planował piwnicę. Moim rodzicom wydaje się to dziwne, ale gdy pytam po co mi piwnica, nie są w stanie dać przekonujących argumentów. No bo piwnica tylko po to, bum miała gdzie suszyć pranie zimą, to już fanaberia.


Cytat:
3. Kazde zalamanie dachu, lukarna to niepotrzebne koszty. Kazde zalamanie muru to mostki termiczne. Dlatego dom powinen miec prosta bryle i dach dwuspadowy lub kopertowy. Proste konstrukcje ciezko spartaczyc wykonawcy.
Mogę tylko dodać, że nie mam pojęcia co to jest lukarna.


Cytat:
4. Rezygnacja z balkonow. W domku jednorodzinnym wychodzi sie po prostu na taras i do ogrodu. Plyta balkonu wyziebia podloge, wymaga dodatkowego odprowadzania wody opadowej i izolacji. Jeli chcemy miec miejsce do wietrzenia poscieli, lepiej zdecydowac sie na portfenetry.
Dodatkowo taki balkon zabiera światło słoneczne kondygnacji poniżej. Mi się podobają tarasy zrobione nad garażem. Wiem że niektórzy nad garażem robią mini stryszki, schowki, itd. ale w moim przypadku taki schowek byłby tylko "czarną dziurą", do której trafiały by Rzeczy Które Jeszcze Kiedyś Mogą się Przydać. A obiecuję sobie co roku że nie będę takich rzeczy gromadzić.

Cytat:
5. Wyjscie na taras powinno znajdowac sie jak nablizej kuchni, zeby z kielbaskami i piwem nie biegac przez cale mieszkanie. Wyjscie na ogrod z kuchni jest tez korzystne, gdy nie ma innego wejscia gospodarczego z ogrodu do domu. wtedy, gdy wchodzimy do domu z peczkiem swiezo wykopanej marchewki, nie rozsypujemy piasku po salonie.
TU się nie zgodzę, bo kuchnię życzę sobie mieć od wschodu, żeby rano tam było światło, i żebym myjąc gary widziała kto przyjeżdża w gości, a salon ma być z widokiem na ogród. Ziemią z marchewki w salonie się nie przejmuję, bo i tak nie będzie tam dywanów ani dębowej podłogi, tylko terakota. Zimno w stópki nam nie będzie, bo część domu będzie z ogrzewaniem podłogowym.[/QUOTE]

[/QUOTE] 6. Aby domek jednorodzinny roznil sie od mieszkania konieczne jest wyposzenie do w pomieszczenia uzytkowe. Nie ma co jednak budowac osobnej pralni, suszarni, osobnego wc, osobnego pomieszczenia technicznego.
Wszystko da sie zmiescic w jednym pomieszczeniu, jesli uzywamy ogrzewania elektrycznego lub gazowego. [/QUOTE]
Myślę podobnie, ale w dalszym ciągu oglądając projekty nie bardzo wiem gdzie będę suszyć np. pościel zimą....

Cytat:
7. Czy spizarnia jest konieczna? Dla osob, ktore maja niedaleko do sklepu - nie. Tym, ktorzy robia zakupy raz w tygodniu starczy duza przestronna szafa w kuchni od podlogi do sufitu. Osobne pomieszczenie to koszt scianek, stolarki drzwiowej, wentylacji i oswietlenia.
No dobra. konieczna może nie jest. Ale za to jak fajnie mieć spiżarnę.... Gdziekolwiek u ludzi nie buszowałam po domach, spiżarnia nigdy nie była zbędna. I zawsze, mimo przestronnej kuchni, była pełna. NO i do tej pory pamiętam, jak gotowałam obiad razem z ciotką u niej w mieszkanku na poddaszu. Ciotka kazała mi podać coś ze spiżarni - weszłam tam i prawie chór anielski mi zagrał - było tam wszystko, wszystko pod ręką, łatwo znaleźć wystarczyło sięgnąć i już. Beż otwierania tysiąca szafek. U mnie musi być spiżarnia. Amen.

[/QUOTE] 8. W przypadku rodzin z dziecmi dwie lazienki to minimum. Najlepiej lazienka duza, w pelni wyposazona oraz wc z prysznicem.[/QUOTE]
I jeszcze żeby miała dużą wannę, żeby 184 cm Misia mogło się wyciągnąć. Gdzieś przeczytałam, że ktoś przerobił projekt wciskając wannę pod schody, tak że z małej łazienki zrobił się duży pokój kąpielowy. Sprytne.

[/QUOTE] 9. Koszty domu mozna ograniczyc wybierajac projekt z jednym pionem wodno-kanalizacyjnym i jednym kominem spalinowo-wentylacyjnym. Przy instalacji c.o. najlepiej jakby piec byl maksymalnie posrodku mieszkania, co ograniczy ilosc rur. Tak samo podgrzewacz wody nie powinen byc dalej niz 10 m od ujecia wody by ciepla woda nie stygla przy przesyle.[QUOTE]
Tu widzę tylko jeden problem. Albo nie, dwa - po pierwsze, przy wyborze pieca na jakiś tam opał (ekogroszek, miał, wegiel etc) jakoś trzeba to donieść do kotłowni. Drugi kłopot, to taki, że jakoś nie wierzę w bezszmerowe urządzenia. Takie rzeczy to tylko w erze. Chyba jednak lepiej dać piec trochę z boku, najlepiej przy garażu.

Cytat:
10. Projekt domu to nie tylko uklad scian. To przede wszystkim instalacje wewnetrzne i technologia wykonania. Tu dopiero wychodzi profesjonalizm projektanta.
.... i mój ból głowy - czy domek szkieletowy, czy murowany a jeśli murowany to z czego? Bo cegła cegle nie równa....
Marta2109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 09:10   #348
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez Marta2109 Pokaż wiadomość
Mogę tylko dodać, że nie mam pojęcia co to jest lukarna.


.... i mój ból głowy - czy domek szkieletowy, czy murowany a jeśli murowany to z czego? Bo cegła cegle nie równa....
Lukarna to specyficzne okno wychodzące z dachu, np. wyglądające tak: http://www.e-dach.pl/gdp_artykul_zdj...ss_lukarna.jpg

Jeśli chodzi o technologię, to zdecydowanie dom murowany. Drewno jest nadal drogie, poza tym istnieje większe prawdopodobieństwo zawilgocenia ścian, zagrzybienia (jeśli ktoś schrzani robotę).
Proponuję rozwiązanie w technologii lekkiej-mokrej, jest to ściana dwuwarstwowa z pustaków ceramicznych ( Porotherm) i z odpowiedniej warstwy docieplenia, styropianu lub wełny.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:31   #349
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez Marta2109 Pokaż wiadomość
TU się nie zgodzę, bo kuchnię życzę sobie mieć od wschodu, żeby rano tam było światło, i żebym myjąc gary widziała kto przyjeżdża w gości, a salon ma być z widokiem na ogród. Ziemią z marchewki w salonie się nie przejmuję, bo i tak nie będzie tam dywanów ani dębowej podłogi, tylko terakota. Zimno w stópki nam nie będzie, bo część domu będzie z ogrzewaniem podłogowym.
Kuchnia od wschodu i taras przy kuchni przecież się nie wykluczają, to raz. Dwa - nie myślałaś nad zmywarką ? Trzy -
Cytat:
i żebym myjąc gary widziała kto przyjeżdża w gości,
- tego zdania nie rozumiem; goście przyjeżdżają do Ciebie akurat podczas Twojego mycia garów czy ... ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 18:00   #350
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
ok 1000m2 tylko,że bardzo wąska i długa jest(chyba z 16m szerokości,nawet ten dom będzie za szeroki).

Jeszcze ten projekt mi się podoba
http://www.gotowe.pl/project.xml?id=...cmd=Collection

Czy wasza dzialka ma okreslone warunki zabudowy, lub jest plan miejscowy?
Przy wyborze projektu warto by bylo wiedziec, jaki procent dzialki wolno zabudowac, czy sa jakies wytyczne co do % nachylenia dachu, gdzie przebiega linia zabudowy i czy jest ona obowiazujaca, czy nieprzekraczalna. Czasem pojawiaja sie nawet wytyczne, co do kolorystyki elewacji.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 19:47   #351
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: zaczynam budowę domu

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Trzy - - tego zdania nie rozumiem; goście przyjeżdżają do Ciebie akurat podczas Twojego mycia garów czy ... ?
To chyba taka przenośnia Że krzątając się w kuchni lubi widzieć co się dzieje na ulicy .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 19:58   #352
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Marta2109 Pokaż wiadomość
Cytat:
2. Najtanszy do to parterowy niepodpiwniczony. Piwnica zwieksza koszty budowy o 30 %. Wymag zrobienia dobrej izolacji przeciwwilgociowej i wentylacji. W przypadku uzytkowego pietra/poddasza koszty zwiekszaja sie o wykonanie odpowiednio mocnego stropu.
Fakt, nie znam nikogo, kto by planował piwnicę. Moim rodzicom wydaje się to dziwne, ale gdy pytam po co mi piwnica, nie są w stanie dać przekonujących argumentów. No bo piwnica tylko po to, bum miała gdzie suszyć pranie zimą, to już fanaberia.
My mamy piwnicę
Ze względu na wielkość działki nie mogliśmy sobie pozwolić na dodatkowe pomieszczenia na powierzchni na zsyp, kotłownię, spiżarnię itp. Musieliśmy więc pójść w głąb. Przyznaję, że trochę za dużo narobiliśmy tych pomieszczeń, w związku z czym w samą ziemię poszło ok 40-50tys. Prania do piwnicy raczej nie zamierzam nosić.

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Czy wasza dzialka ma okreslone warunki zabudowy, lub jest plan miejscowy?
Przy wyborze projektu warto by bylo wiedziec, jaki procent dzialki wolno zabudowac, czy sa jakies wytyczne co do % nachylenia dachu, gdzie przebiega linia zabudowy i czy jest ona obowiazujaca, czy nieprzekraczalna. Czasem pojawiaja sie nawet wytyczne, co do kolorystyki elewacji.
Dokładnie To wszystko (przynajmniej u nas) musiało być zapisane w prajektach/pozwoleniach i zatwierdzone przez Urząd Miasta.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:37   #353
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Podpiwniczona może być tylko część domu.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 22:47   #354
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Dokładnie To wszystko (przynajmniej u nas) musiało być zapisane w prajektach/pozwoleniach i zatwierdzone przez Urząd Miasta.

Zawsze tak jest Zeby wybudowac dom, trzeba zlozyc do Wydzialu Urbanistyki i Architektury wniosek o pozwolenie na budowe, prawo do dysponowania nieruchomoscia na cele budowlane i projekt budowlany domu z wszystkimi rysunkami (rzuty, przekroje, zagospodarowanie dzialki) oraz opis techniczny. Na tej podstawie w wydziale analizuja, czy wszystko sie zgadza, czy sa wszystkie papiery, czy projekt spelnia warunki narzucone w planie miejscowym, lub czy jest zgodny z warunkami zabudowy. Na tej podstawie wydawane jest pozwolenie na budowe.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 09:20   #355
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

a moj projekt juz czeka w urzedzie na pozwolenie na budowe: jupi::j upi:

a wszystko dzieki bardzo miłej, zdolnej i szybkiej Pani architekt
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 13:24   #356
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Podpiwniczona może być tylko część domu.
Zgadza się Dlatego, tak jak już wspomniałam, żałuję, że narobiliśmy tam tyle pomieszczeń. Ale może kiedyś żałowałabym, że właśnie jakiegoś dodatkowego pomieszczenia mi brak? Niepodpiwniczony mamy tylko garaż.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 20:54   #357
ABOKU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam wszystkich. Bardzo ciekawy ten wątek i praktyczny. Ja również jestem przed kupnem projektu i ciekawią mnie Wasze opinie na jego temat.
http://pprojekt.pl/projekt326-retro,opis.html
Chciałabym go częściowo podpiwniczyć i zrobić kotłownie na dole.
ABOKU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 21:04   #358
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ABOKU Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Bardzo ciekawy ten wątek i praktyczny. Ja również jestem przed kupnem projektu i ciekawią mnie Wasze opinie na jego temat.
http://pprojekt.pl/projekt326-retro,opis.html
Chciałabym go częściowo podpiwniczyć i zrobić kotłownie na dole.

Podpiwniczenie jak już wspominałyśmy - kosztuje. Po co Ci konkretnie piwnica ?
Dziwny projekt. Na dole dziwne połączenie części dziennej (salon, kuchnia) z pokojami, brak osobnej ubikacji, a na górze kurnik - nie postawisz tam nawet szafy, tak nisko i ciemno, żadnej prostej ściany !! - sam dach, w lecie umrzecie z duchoty ...

Nie podoba mi się
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 21:10   #359
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ABOKU Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Bardzo ciekawy ten wątek i praktyczny. Ja również jestem przed kupnem projektu i ciekawią mnie Wasze opinie na jego temat.
http://pprojekt.pl/projekt326-retro,opis.html
Chciałabym go częściowo podpiwniczyć i zrobić kotłownie na dole.
Uklad funkcjonalny niby ok, ale:
- zwróć uwagę, że kuchnia jest oddalona od wejścia (może być uciążliwe taszczenie siatek z zakupami), choć nie jest to tragiczne. Jednocześnie jednak kuchnia jest oddalona dość sporo od wyjścia na ogród
- ewidentnie brakuje tutaj wc dla gości. Na parterze masz dwa pokoje sypialniane i ta łazienka proponowana w projekcie ma obsługiwać właśnie te dwa pomieszczenia. Pomyśl, że gdy kogoś zaprosisz, bedzie musiał biegać do Twojej łazienki, w dodatku dość daleko położonej od pokoju dziennego

Góra jest lepsza Nie za duże te garderoby, ale zawsze coś

Tutaj wejście powinno być od strony północnej lub wschodniej.


Edit: Szugarbejb, weź pod uwagę, że ktoś po prostu może lubić skosy
Sposób połączenia na dole części dziennej z częścią nocną (pokoje i łazienka) jak najbardziej poprawne, ale, tak jak wspomniałam, brakuje tego WC.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 05:01   #360
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ABOKU Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Bardzo ciekawy ten wątek i praktyczny. Ja również jestem przed kupnem projektu i ciekawią mnie Wasze opinie na jego temat.
http://pprojekt.pl/projekt326-retro,opis.html
Chciałabym go częściowo podpiwniczyć i zrobić kotłownie na dole.
Jak na projekt typowy całkiem ok. Można się przyczepić do paru szczegółów, ale nie ma kretynizmów jak poprzednie omawiane tu projekty
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.