Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-05-31, 15:35   #541
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 253
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

a rozpuszczacie j± w wodzie i stosujecie jako wcierkê czy jako¶ inaczej? w jakich proporcjach i jak czêsto??
__________________

Planet Spa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-21, 16:28   #542
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomo¶ci: 1 726
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Receptura

ja u¿ywam olej lanolinowy, ok 1 ml, zmieszany z "na oko"
1/3 mas³a shea (karite)
2/3 oleju kokosowego
nakladam starannie na w³osy, zawijam w foliê, recznik, po ok 1,5 godziny myje w³osy i nak³adam odzywke (Wax lub crema al latte)

super nawil¿a i odzywia w³osy no ale do olejku kokosowego chyba nikogo przekonywaæ nie trzeba :-P
__________________
moje ¿ycie to kupa ;p

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 20:25
LifeIsSoSad jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-21, 16:59   #543
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 4 408
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Poka¿ wiadomo¶æ
a rozpuszczacie j± w wodzie i stosujecie jako wcierkê czy jako¶ inaczej? w jakich proporcjach i jak czêsto??
skórka jab³ka praktycznie nie rozpuszcza siê w wodzie, du¿o lepiej rozpuszcza sie w alkoholu (ja stosujê wodê pokrzywow±). Skórkê stosuje siê w postaci wcierki (w moim przypadku w stê¿. ok. 2%)
Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Poka¿ wiadomo¶æ
super nawil¿a i odzywia w³osy no ale do olejku kokosowego chyba nikogo przekonywaæ nie trzeba :-P
absolutnie nie
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-24, 20:07   #544
martaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witam, po az pierwszy na tym forum jestem zaskoczona bo nie wiedzia³am ¿e takie cuda mozna robic i ¿e wogóle jest cos takiego jak pó³produkty (do kupienie). proszê Was o ma³e wskazówki .... bo przegl±daj±c produkty Thanatos to mam ochotê wszystko co s³u¿y w³osom zakupiæ pomieszaæ i na³o¿yæ na w³osy

Interesuje mnie wcierka na porosty w³osków (no i mo¿e pobudzenie cebulek bo mam okrutnie przerzedzone .... a jednak w³osy jako jeden z podstawowych atutów kobiety w moim przypadku odbiera mi pewno¶ci siebie). czy mog³abym pomieszaæ z od¿ywk± Jantar (lub woda brzozowa) tylko ekstrakty z jab³ka, pokrzywy, skrzypu, kasztanowca, saw palmetto ... no i mysla³am jeszcze o kofeinie. Czy muszê dodawaæ jeszcze spirytus i BHT tak jak w przepisie Marii ... czy to wp³ywa na intensywno¶æ dzia³ania?No i jakie terminy wa¿no¶ci maja takie wcierki? Na jakich bazach mo¿na robiæ jeszcze wcierki?

Wszystko jak na razie jest dla mnie czarna magi± a nie chcia³abym stworzyæ wybuchowej mikstury. Czy s± jakie¶ z³ote zasady nie ³±czenia ze sob± pó³produktów ( na razie wy³apa³am ¿e nie ³±czymy keratyny z ekstraktami).

Wiem dziewczyny ¿e mogê o tym wszystkim poczytaæ na forach .... ale nagle zobaczy³am ¶wiate³ko w tunelu dla moich trzech w³osów na krzy¿ i dlatego proszê o radê, ¿ebym mog³a jak najszybciej zacz±æ kuracjê.
martaaaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-24, 20:34   #545
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Receptura

Witamy w naszym gronie martaaaa,

Nie musisz stosowaæ Jantaru, Kup wodê brzozow±/pokrzywow±, ktor± wolisz albo obie. We¼ po ok. 10 ml z ka¿dej i wymieszaj je (je¶li kupisz jedn± to we¼ tak 15ml.)

U Tahanatosa kup: ekstraktyze skrzypu, pokrzywy, adenozynê, skórkê jab³ka (to jest po prostu HIT na w³osy!!!), ksztanowiec. Podajê ilo¶æ:

skrzyp - 3%
pokrzywa 3%
skórka jab³ka - 3%
kasztanowiec - 5% (jest ma³e stêzenie kasztanowca w samym kasztanowcu,dlatgo stê¿enie musi byæ wiêksze)
adenozyna - 3%

I ciap wszystko do wody/wód. Wcierka wytrzyma tydzieñ w lodówce!!! Oprócz tego mo¿esz te¿ kupiæ sobie Seboradin p³yn do wcierania z czarn± rzep±/rzodkwi± (to to samo) i rycyna ,poszperaj na KWC tam s± opinie. Stosuj np. 3 razy w tyg. np. wcierkê na bazie wody brzozowe/pokrzywowej codziennie i oprócz tego ze 3 godz. po wtarciu tego wcierasz Seboradin. O kofeinie zapomnij!!! Niweluje dzia³anie adenozyny, która powoduje, ¿e ³wosy nie tylko rosn±/odrastaj±, ale równie¿ pogrubiaj± si±!!! Adenozyna to te¿ jest hit!!! Do tego pij pokrzwê ze skrzypem i jakie¶ witaminki np. Belissa lub jakie¶ inne - wa¿ne aby mia³y ¿elazo! Saw palmetto sobie podaruj - dzia³a tylko w przypadku ³ysienia androgenowego.

Pamietaj jednak, ¿e taka kuracja powinna przebiegaæ b. d³ugooo i zagêszczenie mo¿e siê pojawiæ ju¿ po 2 miesi±cach, ale mo¿e siê pojawiæ tak¿e po roku!
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 20:26
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-25, 18:04   #546
martaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêkujê

Stosujê ju¿ Wax, wcieram jajko z cytryn±, rycyna i naft± raz w tygodniu, pije pokrzywê no i jem witaminki (obecnie capivit na w³osy, u¿ywa³am przez 3 miesi±ce belissy ale czyta³am ¿e trzeba robiæ przerwy w braniu skrzypu polnego) jak na razie zahamowa³am wypadnie ... i mogê poleciæ domowe sposoby jako skuteczne (no chyba ¿e chodzi o bardziej skomplikowane problemy np. z hormonami). Ale niestety nadal mam prze¶wity okropne no i stan moich w³osów nie jest najlepszy (chcia³am optycznie je "zagê¶ciæ" robi± delikatne pasemka ... niestety fryzjerka nie wziê³a pod uwagê ze mam cienkie w³osy i u¿y³a mocnego utleniacza .... tak wiêc mo¿na siê domy¶leæ efektów).

Naprawdê ju¿ my¶la³am ¿e nic mi nie pomo¿e ... a teraz widzê ¶wiate³ko w tunelu Postanowi³am jeszcze do³o¿yæ do balsamu na koñcówki keratynê i podreperowaæ stan samych w³osów. Przyznaje ze nie wierze ju¿ nawet w profesjonalne kosmetyki :/ Pomimo wydanej fortuny w³oski wcale nie wygl±daj± lepiej. jak na razie robie "plan" zakupu pó³produktów i zobaczymy bêdê na bie¿±co zdawa³a relacjê POZDRAWIAM
martaaaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 08:26   #547
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Witamy w naszym gronie martaaaa,

Nie musisz stosowaæ Jantaru, Kup wodê brzozow±/pokrzywow±, ktor± wolisz albo obie. We¼ po ok. 10 ml z ka¿dej i wymieszaj je (je¶li kupisz jedn± to we¼ tak 15ml.)

U Tahanatosa kup: ekstraktyze skrzypu, pokrzywy, adenozynê, skórkê jab³ka (to jest po prostu HIT na w³osy!!!), ksztanowiec. Podajê ilo¶æ:

skrzyp - 3%
pokrzywa 3%
skórka jab³ka - 3%
kasztanowiec - 5% (jest ma³e stêzenie kasztanowca w samym kasztanowcu,dlatgo stê¿enie musi byæ wiêksze)
adenozyna - 3%

I ciap wszystko do wody/wód. Wcierka wytrzyma tydzieñ w lodówce!!! Oprócz tego mo¿esz te¿ kupiæ sobie Seboradin p³yn do wcierania z czarn± rzep±/rzodkwi± (to to samo) i rycyna ,poszperaj na KWC tam s± opinie. Stosuj np. 3 razy w tyg. np. wcierkê na bazie wody brzozowe/pokrzywowej codziennie i oprócz tego ze 3 godz. po wtarciu tego wcierasz Seboradin. O kofeinie zapomnij!!! Niweluje dzia³anie adenozyny, która powoduje, ¿e ³wosy nie tylko rosn±/odrastaj±, ale równie¿ pogrubiaj± si±!!! Adenozyna to te¿ jest hit!!! Do tego pij pokrzwê ze skrzypem i jakie¶ witaminki np. Belissa lub jakie¶ inne - wa¿ne aby mia³y ¿elazo! Saw palmetto sobie podaruj - dzia³a tylko w przypadku ³ysienia androgenowego.

Pamietaj jednak, ¿e taka kuracja powinna przebiegaæ b. d³ugooo i zagêszczenie mo¿e siê pojawiæ ju¿ po 2 miesi±cach, ale mo¿e siê pojawiæ tak¿e po roku!

A ja mam pytanie czy nie warto dodaæ piperyny trochê?
Na LaboratoriumUrody pisano o tym, ¿e u³atwi± penetracjê sk³adników.

I taka malutka nie¶mia³a pro¶ba - przyda³by siê w±tek gdzie¶ przyklejony z samymi przepisami na wcierki itp (taki w³osowy receptariusz), albo gdyby wkleiæ linki do postów z przepisami do 1 posta Ja zdajê sobie sprawê, ¿e ten w±tek jest w³a¶nie po to ale przy rosn±cej ilo¶ci stron znalezienie tego co nas interesuje robi siê coraz trudniejsze.
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 10:39   #548
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 980
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mario czy mozna po³±czyæ ze sob± skórke jab³ka, skórke winogron, piperyne i kofeine? Nie zajd± jakie¶ nieprawid³owe reakcje?
karla_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 10:44   #549
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdañsk/Trones
Wiadomo¶ci: 1 996
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mario, a ja jestem zagranica, mam kofeine i skrzyp (ziola) olejek rozmarynowy.


nie moge nic z tym zrobic? Jesli nie do wlosow, to moze do skory?
Lanessa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 11:50   #550
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

martaaa napisa³a,

Cytat:
Dziêkujê

Stosujê ju¿ Wax, wcieram jajko z cytryn±, rycyna i naft± raz w tygodniu, pije pokrzywê no i jem witaminki (obecnie capivit na w³osy, u¿ywa³am przez 3 miesi±ce belissy ale czyta³am ¿e trzeba robiæ przerwy w braniu skrzypu polnego) jak na razie zahamowa³am wypadnie ... i mogê poleciæ domowe sposoby jako skuteczne (no chyba ¿e chodzi o bardziej skomplikowane problemy np. z hormonami). Ale niestety nadal mam prze¶wity okropne no i stan moich w³osów nie jest najlepszy (chcia³am optycznie je "zagê¶ciæ" robi± delikatne pasemka ... niestety fryzjerka nie wziê³a pod uwagê ze mam cienkie w³osy i u¿y³a mocnego utleniacza .... tak wiêc mo¿na siê domy¶leæ efektów).

Pomo¿e, pomo¿e tylko tzreba czasu, cierpliwo¶ci i wytrwa³o¶cie. Ja te¿ mia³am straszne w³osy, a potem jak zaczê³am wcieraæ te wcierki to nagle nast±pi³ wybuch w³osów i ani siê obejrza³am, a po 2-3 miesi±cach mia³m ich dwa razy wiêcej!! A¿ sama nie mog³am uwierzyæ, zreszt± nwet Agabil pis±³, ¿e po pdobonej wcierce jak tobie poda³am wlosy niesamowicie przyspieszy³y ze wzrostem, nie wiem jak nagêsto¶c, ale te¿ pewnie jest lepiej, tyle, ¿e ona nie mia³a takich problemow jak ty czy ja - przynajmniej ja o nich nic nie wiem. Do tej maseczki z ¿ó³tka,nafty, cytryny i rycyny mo¿esz dodawaæ po 3-4 krople olejków eterycznych: tymianku, lawendy, rozmarynu - wszystkie dzia³aj± na porost i doskonale odka¿aj± i oczyszczaj± skórê.

Do konstruk,

Cytat:
A ja mam pytanie czy nie warto dodaæ piperyny trochê?
Na LaboratoriumUrody pisano o tym, ¿e u³atwi± penetracjê sk³adników.
Mo¿esz, ale pamietaj, ¿e jej stê¿enie musi byæ malutkie bo sobie wypalisz to i owo, zdaje siê, ¿e 0,01%, ale sprawd¼ jeszcze na LU.

karla92 napisa³a,

Cytat:
Mario czy mozna po³±czyæ ze sob± skórke jab³ka, skórke winogron, piperyne i kofeine? Nie zajd± jakie¶ nieprawid³owe reakcje?


Mo¿esz ³±czyæ, ale pamiêtaj, ¿e skórka winogron potwornie skleja w³osy, bêdziesz je myæ codziennie, to jest jak klej - nie mo¿na tego rozczesaæ pote. Zreszt± skórka jab³ka i skórka winogron zawieraj± ten sam aktywny skadnik w - procjanidyny wit. B2 zatem mo¿e ogranicz siê do skórki jab³ka, a winogronko zast±p ekstraktem z pokrzywy lub skrzypu, zawsze to inny sk³adnik. Uprzedzam, ¿e skórka jab³ka jest do¶æ upierdliwa w obróbce i nigdy siê do koñca nie rozpu¶ci!, ale za to nie sleja w³osów.

Lanessa napisa³a,

Cytat:
Mario, a ja jestem zagranica, mam kofeine i skrzyp (ziola) olejek rozmarynowy.


nie moge nic z tym zrobic? Jesli nie do wlosow, to moze do skory?


Mo¿esz spróbowaæ zrobiæ sobie tak± maseczko - wcierkê na noc - tylko czy ta kofeina da ci zasn±æ? Mo¿e lepiej zaparz skrzyp, czê¶c wypij, resztê zostaw, dodaj olejek rozmarynowy, jak masz pod rêk± to mo¿esz daæ np. oliwê z oliwek lub olej sezamowy - pomo¿e we wch³oniêciu sk³adników aktywnych
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 12:02   #551
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 980
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
karla92 napisa³a,



Mo¿esz ³±czyæ, ale pamiêtaj, ¿e skórka winogron potwornie skleja w³osy, bêdziesz je myæ codziennie, to jest jak klej - nie mo¿na tego rozczesaæ pote. Zreszt± skórka jab³ka i skórka winogron zawieraj± ten sam aktywny skadnik w - procjanidyny wit. B2 zatem mo¿e ogranicz siê do skórki jab³ka, a winogronko zast±p ekstraktem z pokrzywy lub skrzypu, zawsze to inny sk³adnik. Uprzedzam, ¿e skórka jab³ka jest do¶æ upierdliwa w obróbce i nigdy siê do koñca nie rozpu¶ci!, ale za to nie sleja w³osów.
To po co ja t± skórke kupi³am? Có¿, cz³owiek sie uczy na b³êdach

A mogê dodac jeszcze do tego korzeñ pokrzywy i ginko biloba? (dosta³am próbki)

I dziêki za odpowiedz
karla_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 12:26   #552
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez konstrukt Poka¿ wiadomo¶æ
I taka malutka nie¶mia³a pro¶ba - przyda³by siê w±tek gdzie¶ przyklejony z samymi przepisami na wcierki itp (taki w³osowy receptariusz), albo gdyby wkleiæ linki do postów z przepisami do 1 posta Ja zdajê sobie sprawê, ¿e ten w±tek jest w³a¶nie po to ale przy rosn±cej ilo¶ci stron znalezienie tego co nas interesuje robi siê coraz trudniejsze.
Przejrza³am w±tek i my¶lê, ¿e nie ma sensu zak³adaæ nowego z samymi linkami do przepisów, bo i tak wystarczy przeczytaæ pierwsze trzy strony, tam jest tego najwiêcej. Potem to ju¿ niewielki odsetek.

Natomiast aby u³atwiæ wyszukiwanie samych przepisów w wolnej chwili mog³abym poedytowaæ posty i wpisaæ w nich kluczowe has³o, np. RECEPTURA, wtedy wystarczy³oby u¿yæ wyszukiwarki i wyskoczy³yby wszystkie po¿±dane posty, a do pierwszej wiadomo¶ci w±tku doda³abym instrukcjê wyszukiwania.
'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 13:22   #553
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

karla_92 napisa³a,

Cytat:
A mogê dodac jeszcze do tego korzeñ pokrzywy i ginko biloba? (dosta³am próbki)

I dziêki za odpowiedz
Jasne, ze mo¿esz, gingko z tego, co wiem, te¿ dzia³a na porost.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 20:54   #554
martaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mario ciesze siê ¿e Twoje w³oski "ruszy³y z kopyta" Ja poniek±d mam takie w³osy jakie mam na w³asne ¿yczenie, chocia¿ tez s± inne powody niezale¿ne ode mnie. Zawsze panie dermatolog dotykaj±c moich w³osów (wrêcz kruszy³y siê swego czasu w d³oniach) wysy³a³y mnie na badania tarczycy ... by³y ok wiêc nie robi³y z tym nic wiêcej (przypisywa³y Loxon .... a on przecie¿ jest na ³ysienie które najpierw trzeba stwierdziæ a nie na o¶lep strzelaæ). Mam nadzieje ze moje prze¶wity tez powoli bêd± zarastaæ. Dzisiaj na³o¿y³am maseczkê (po której mam b³yszcz±ce i miêciutkie w³osy) Otó¿:
do ¿ó³tka doda³am naftê kosmetyczn± ( z witamina A i E oraz druga z lecytyn±), kilka kropel olejku z rozmarynu, oleju z korzenia ³opianu (dobry i na w³osy i na skórê...szczególnie podatn± na wypryski ... na w³osach pobudza cebulki i ma tez w³a¶ciwo¶ci regeneruj±ce... ale jako¶ mnie nie przekona³ dlatego u¿ywam go sporadycznie) do tego trochê soku z cytryny i kilka chlapniêæ wcierki radical .... ahaaa...jeszcze trzy kapsu³ki keratyny z firmy Gal (tez mnie nie przekona³y ale postanowi³am zu¿yæ do koñca). Mam w³osy cienkie rzadkie przesuszone a po tej maseczce s± lekkie, miêciutkie i niesamowicie siê b³yszcz± Polecam

Dziewczyny czy mogê dodaæ do balsamu na koñcówki w³osów trochê keratyny (bez sp³ukiwania)? Czy bêdzie to za du¿o na cienkie w³osy?

mario jeszcze raz dziêkujê jeste¶ niesamowita nie ka¿dy tak bezinteresownie doradza innym
martaaaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 21:10   #555
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 980
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
karla_92 napisa³a,



Jasne, ze mo¿esz, gingko z tego, co wiem, te¿ dzia³a na porost.
To siê ciesze Jeszcze raz dziêki

Cytat:
Napisane przez martaaaaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny czy mogê dodaæ do balsamu na koñcówki w³osów trochê keratyny (bez sp³ukiwania)? Czy bêdzie to za du¿o na cienkie w³osy?
Mo¿esz, tylko uwa¿aj z ilo¶cia. Stê¿enie powinno wynosic 2-3% Ja te¿ mam cienkie w³osy i stosuje takie psikad³o z proteinami i mleczkami thanatosowymi i nawet nie obci±¿a. Nastêpnym razem dam mniejsze stê¿enia i bêdzie tak
karla_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-26, 22:48   #556
konstrukt
Raczkowanie
 
Avatar konstrukt
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Poka¿ wiadomo¶æ
Natomiast aby u³atwiæ wyszukiwanie samych przepisów w wolnej chwili mog³abym poedytowaæ posty i wpisaæ w nich kluczowe has³o, np. RECEPTURA, wtedy wystarczy³oby u¿yæ wyszukiwarki i wyskoczy³yby wszystkie po¿±dane posty, a do pierwszej wiadomo¶ci w±tku doda³abym instrukcjê wyszukiwania.

O to jest swietny pomysl, wpisanie slowa receptura naprawde, skróci niektórym mêki.
__________________
Monika

konstrukt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-27, 20:28   #557
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

No to zgodnie z sugesti± otagowa³am te posty w których podano przepisy albo linki do przepisów.
Nie tagowa³am informacji ogólnych o zio³ach.

Mam nadziejê, ¿e Wiza¿anki nie bêd± mia³y mi za z³e ingerencji w ich posty
'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 16:17   #558
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 3 712
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

posiadam w domu olejki naturalne:

cynamon
dzika jab³oñ
kawa
ja¶min
sosna

czy ktorys z nich nadawa³by sie do stworzenia jakies wcierki?

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2008-06-28 o 16:52
hammie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 16:27   #559
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 3 113
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziewczyny... ja zmiesza³am miód, oliwê z oliwek, wodê destylowan±. Mam to teraz na g³owie... Czy w ogóle istnieje taka maseczka? Ciekawe, czy mi w³osów nie wypali xD Mo¿e ju¿ co¶ takiego robi³y¶cie?
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-28, 17:18   #560
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez hammie Poka¿ wiadomo¶æ
posiadam w domu olejki naturalne:

cynamon
dzika jab³oñ
kawa
ja¶min
sosna

czy ktorys z nich nadawa³by sie do stworzenia jakies wcierki?
Olejki ktore wymienilas (oprocz sosnowego i cynamonowego) sa olejkami zapachowymi a nie eterycznymi wiec nie nadaja sie do stosowania na skore. Dwa pozostale to olejki eteryczne, ale i one nie beda zbitnio pomocne przy skorze glowy (szczegolnie cynamonowy, ktory mocno rozgrzewa!). Dodatkowo dodam ze z samych olejkow eterycznych nie zrobisz wcierki, gdyz nie wolno uzywac solo tym bardziej w nierozcienczonej postaci!

Cytat:
Napisane przez Oana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny... ja zmiesza³am miód, oliwê z oliwek, wodê destylowan±. Mam to teraz na g³owie... Czy w ogóle istnieje taka maseczka? Ciekawe, czy mi w³osów nie wypali xD Mo¿e ju¿ co¶ takiego robi³y¶cie?
Nie slyszalam jeszcze o takiej maseczce Na pewno nie spali Ci ona wlosow, bo nie ma w niej nic wybuchowego Ja jednak dorzucilabym do niej zoltko zamiast wody destylowanej i byloby cacy
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 17:19   #561
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomo¶ci: 9 046
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Oana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny... ja zmiesza³am miód, oliwê z oliwek, wodê destylowan±. Mam to teraz na g³owie... Czy w ogóle istnieje taka maseczka? Ciekawe, czy mi w³osów nie wypali xD Mo¿e ju¿ co¶ takiego robi³y¶cie?
Standardowa maseczka W³osomaniaczek(oprócz tej wody destylowanej ) W³osów Ci na pewno nie wypali
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piêkne mo-hery Moja pielêgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 17:37   #562
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 3 712
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez hammie Poka¿ wiadomo¶æ
posiadam w domu olejki naturalne:

cynamon
dzika jab³oñ
kawa
ja¶min
sosna

czy ktorys z nich nadawa³by sie do stworzenia jakies wcierki?
up
hammie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 17:53   #563
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 3 113
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

No rzeczywi¶cie nie wypali³o. Zrobi³am t± maskê, ale efektu nie znam, bo oprócz tego zastosowa³am oddzielnie oliwê z oliwek (w du¿ej ilo¶ci). Po wysuszeniu moje w³osy by³y mokre, a w³a¶ciwie t³uste... Musia³am umyæ jeszcze raz. Przesadzi³am z t± oliw±.
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 17:57   #564
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Oana po oliwie, olejach, jajkach i tym podobnych trzeba umyc wlosy szamponem, nie wystarczy ich tylko splukac i wysuszyc

hammie odpowiedzialam na twoje pytanie pare postow wyzej
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 18:04   #565
Oana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 3 113
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez zapaa³ka Poka¿ wiadomo¶æ
Oana po oliwie, olejach, jajkach i tym podobnych trzeba umyc wlosy szamponem, nie wystarczy ich tylko splukac i wysuszyc

hammie odpowiedzialam na twoje pytanie pare postow wyzej
Wiem. Umy³am szamponem. Po prostu przedawkowa³am i tyle
__________________
MÓJ BLOG Dress Up The Bone
Oana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 18:48   #566
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 3 712
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez zapaa³ka Poka¿ wiadomo¶æ

hammie odpowiedzialam na twoje pytanie pare postow wyzej

ojj, nie zauwa¿ylam, faktycznie
w takim razie musze wstrzymac sie z robieniem wcierki..


a znasz jakas wcierke ktora dobra jest na porost wlosow i nie trzeba zbyt duzo produktow do niej kupowac? bo obecnie nie mam mozliwosci zamowienia sobie tych specyfikow

uzywalam swego czasu Waxa ale po nim masakrycznie mi wlosy wypadaly i sie wstrzymalam na jakis czas...
hammie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-28, 22:58   #567
martaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez hammie Poka¿ wiadomo¶æ
ojj, nie zauwa¿ylam, faktycznie
w takim razie musze wstrzymac sie z robieniem wcierki..


a znasz jakas wcierke ktora dobra jest na porost wlosow i nie trzeba zbyt duzo produktow do niej kupowac? bo obecnie nie mam mozliwosci zamowienia sobie tych specyfikow

uzywalam swego czasu Waxa ale po nim masakrycznie mi wlosy wypadaly i sie wstrzymalam na jakis czas...
Mo¿e nafta kosmetyczna (ok.5z³) olejek rycynowy (ok.3z³) ..... mo¿na to zmieszaæ z ¿ó³tkiem, sokiem z cytryny i wychodzi wzmacniaj±ca maseczka na w³osy (Tak jak pisa³a Maria mozna dodac tak¿e kilka kropel olejku eterycznego z rozmarynu który pobudza cebuli w³osów ... za swój da³am ok. 8 z³ w aptece). Pozdrawiam
martaaaaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-29, 08:33   #568
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 3 712
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

dziêki ;] nafte posiadam, gorzej z olejkiem rycynowym, ale to sie poszpera jeszcze
hammie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-06-29, 10:59   #569
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez hammie Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki ;] nafte posiadam, gorzej z olejkiem rycynowym, ale to sie poszpera jeszcze
Zamiast olejku moze byc oliwa z oliwek, albo np. zoltko Na porost podobno dziala tez maska z drozdzy, oliwy i jajka

To akurat sa maski, a ty pytalas o wcierki.. Rzeczy ktore moglabys wcierac we wlosy jest mnostwo zaczynajac od najtanszych wywarow z ziol, wody pokrzywowej/brzozowej, seboradinu no i wcierek sporzadzonych z roznych ekstraktow dostepnych na mazidlach lub u thanatosa. Wybor jest naprawde spory, wiec poczytaj troche watki i wybierz to co bedzie twoim zdaniem najlepsze dla ciebie
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-01, 13:44   #570
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 980
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez hammie Poka¿ wiadomo¶æ
a znasz jakas wcierke ktora dobra jest na porost wlosow i nie trzeba zbyt duzo produktow do niej kupowac? bo obecnie nie mam mozliwosci zamowienia sobie tych specyfikow
Je¶li ma byæ cos taniego to zio³a Napewno pokrzywa i skrzyp, a do tego mo¿e byc jeszcze np. brzoza, korzeñ ³opianu, tatarak. Gdzie¶ na poczatku Maria podawa³a informacje o zio³ach, wiêc poczytaj. Mo¿esz dodaæ jeszcze jakiego¶ olejku eterycznego np. rozmarynowego, tymiankowego.

A tak swoj± drog± to chyba troszke odbiegamy od tematu je¶li chodzi o te nafty, jajka i olejki O tych rzeczach najlepiej porozmawiac w w±tku o przyspieszaniu porostu, albo na "walce o zdrowe i piêkne wlosy"
karla_92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.