Mamy czerwcowe 2018- część V - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-07, 15:17   #811
Bella__88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 251
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

[/COLOR]
No boje się. Ja akurat z tych co cesarki się boją bardziej niż porodu naturalnego.

Ale moja kuzynka miała 3 CC i mnie pociesza że będzie ok
Jeśli będziesz musiała mieć cc to plus jest taki, że nie będziesz musiała się zastanawiać nad znieczuleniami itp., bo nie będziesz miała wyboru. Jak mus to mus. Tak czy tak będzie wszystko dobrze
Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
Po zrobieniu dokładnego przeglądu rynku i zorientowaniu się, że idealny wózek nie istnieje temat nieco porzuciliśmy Ale póki co numerem jeden jest dla nas Abc Design Salsa 4. Kolejne miejsca to Bumbleride Indie (byłyby idealny gdyby nie fakt, że nie da się obrócić spacerówki; ciężko mi powiedzieć czy to będzie mi faktycznie przeszkadzało, ale na chwilę obecną wydaje mi się, że fajnie byłoby patrzeć na małą tuż po tym jak przerzucę ją do spacerówki; ten wózek też przyda się jako wózek sportowy dopiero na kolejne wakacje, więc być może po prostu zmienimy na niego po roku) oraz Cybex Balios S (podoba nam się bardzo wizualnie, ale nie jesteśmy przekonani do trwałości samej ramy, zdaje się być bardzo delikatna, już w sklepie z dwóch egzemplarzy jeden był wygięty).

A który Anex, Sport czy Cross? Anexy brzmią sensownie i podchodziliśmy do nich kilka razy, ale niestety zupełnie nam się nie podobają i wygląda na to, że tego nie przeskoczymy. Koleżanka rodzi jakoś na dniach i kupiła właśnie Crossa to mogę dać znać jak zacznie jeździć jakie ma wrażenia
Koleżanka, która ma roczne dziecko mówiła mi, żebym zwróciła uwagę, żeby wózek miał obracaną spacerówkę, że to jest ważne:/
Nie wiem jeszcze czy Sport czy Cross, te i te mi się podobają tak na prawdę Ale też nie jestem pewna, czy w ogóle Anex na 100% Jasne, będę bardzo wdzięczna, jak dasz znać jakie wrażenia będzie miała Twoja koleżanka
Bella__88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:27   #812
Guerka
Wtajemniczenie
 
Avatar Guerka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2 309
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
To ja popełniłam dziś mnóstwo zakupów przez neta

Do porodu kupiłam taką koszulę:
http://allegro.pl/koszula-nocna-do-k...691971520.html

Szkoda mi kasy na droższą, bo będzie potem do wyrzucenia, tylko ona ma jakieś dziwne wymiary, więc L musiałam brać. Te napy wydają się spoko, może dzięki nim nie będę musiała się cała rozbierać do kangurowania

Do karmienia takie:
http://allegro.pl/pl-koszula-nocna-c...098785814.html

Podobają mi się jeszcze te kopertowe, ale czytałam, że przy większych cyckach może być niewygodnie, a moje do porodu jeszcze mogą urosnąć, więc znowu zdecydowałam się na napy. Najwyżej będę wyzywać na zapinanie

Szlafrok taki:
http://allegro.pl/szlafrok-podomka-1...133363082.html

Tu wzięłam rozmiar większy w razie gdybym przed porodem musiała trochę czasu spędzić na patologii ciąży, żeby się brzuszek jakoś sensownie mieścił.


Jeszcze kliknęłam dzisiaj 2 książki "Pierwszy rok życia dziecka" Murkoff, bo stwierdziłam że przyda się taki ogólny poradnik i "Po prostu piersią".
Dziękuję

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
owu 08.01
@ 23-24.01
Guerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:36   #813
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
pacia, obydwie formy - rękami i rękoma są poprawne. Mówi Ci to mgr filologii

No to szkoda, że tak zdecydowała.
Ale powiem szczerze, że moim zdaniem nie trzeba nam przed porodem tak negatywnie nastawiac.

Dziękuję! Już jestem po.
Z małą ok, ma 884g i pan doktor nie widział niczego niepokojącego.

Goldika, bo jak dobrze zrozumiałam z Twoich pytań ostatnio, Ty też masz przodujące łożysko - pan doktor mi powiedział, że juz teraz (ja jestem w 27tyg) są małe szanse na podsniesienie się, skoro od 20tyg ciągle mi zasłania ujście szyjki. W tym momencie są wskazania do cesarki.
Gratuluję szkoda tylko, że łożysko tak nisko...

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

O dolarganie pisała mamaginekolog, opisywala swój poród

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie

Nadia waży 1,2 kg i jest wszystko dobrze, ale mamy zakaz seksów szyjka zamknieta, infekcji brak. Usg prawidłowo, wszystkie przeplywy i narządy ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wiadomosci
Tylko tych seksow szkoda, ale z drugiej strony jak masz się stresować, to lepiej zrobić przerwę
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:39   #814
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Mam wrażenie, że cały dzień coś robiłam!
W Lidlu przygotowali się na moje przyjście, widać wczorajszy kierownik zmiany przygotował notatkę o sytuacji i sobie sprawdzili, że to błąd po ich stronie, kasjerka anulowala zwrot na kartę. Także dobrze, że brakowało mi tych pieniędzy, bo sami z siebie nie probowaliby mnie odszukać i oddać. Po powrocie zrobiłam zadania z angielskiego, na który właśnie jadę, poszłam na zakupy i realizowałam się w kuchni, przygotowując szaszłyki (będą też na jutro i obiad z głowy) i rogaliki z ciasta francuskiego z dżemem. Muszę się przyznać, że nigdy nie przywiazywalam wagi do tego co się dokładnie robi w kuchni, i moje pewniaki kulinarne już się skończyły po miesiącu mieszkania razem na wynajmowanym, i po raz pierwszy robiłam te rogaliki (ciasto kupne, gotowe). No cóż, muszę jeszcze trochę poćwiczyć nad zawijaniem ich, bo rozlazly się niesamowicie, ale jadalne były

Także podziwialam swoją zaradnosc do czasu aż annika nie napisała, że jest do tyłu, ale już robi trzydaniowy obiad Kurcze, może mi się kiedyś też tak uda 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:41   #815
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
To ja popełniłam dziś mnóstwo zakupów przez neta

Do porodu kupiłam taką koszulę:
http://allegro.pl/koszula-nocna-do-k...691971520.html

Szkoda mi kasy na droższą, bo będzie potem do wyrzucenia, tylko ona ma jakieś dziwne wymiary, więc L musiałam brać. Te napy wydają się spoko, może dzięki nim nie będę musiała się cała rozbierać do kangurowania

Do karmienia takie:
http://allegro.pl/pl-koszula-nocna-c...098785814.html

Podobają mi się jeszcze te kopertowe, ale czytałam, że przy większych cyckach może być niewygodnie, a moje do porodu jeszcze mogą urosnąć, więc znowu zdecydowałam się na napy. Najwyżej będę wyzywać na zapinanie

Szlafrok taki:
http://allegro.pl/szlafrok-podomka-1...133363082.html

Tu wzięłam rozmiar większy w razie gdybym przed porodem musiała trochę czasu spędzić na patologii ciąży, żeby się brzuszek jakoś sensownie mieścił.


Jeszcze kliknęłam dzisiaj 2 książki "Pierwszy rok życia dziecka" Murkoff, bo stwierdziłam że przyda się taki ogólny poradnik i "Po prostu piersią".
Hahaha siostro!
Dodałam do obserwowanych tą samą koszulę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:50   #816
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Ten położnik radiolog mi powiedział dziś więcej o tym jakie ryzyko niesie ze sobą przodujące łożysko. I cesarka to wiadomo, zakaz seksów mam od dawna, mam więcej odpoczywać niż coś robić, ale powiedział też że w tych tygodniach ciąży łożysko lubi się odklejać, i w przypadku najmniejszego plamienia mam jechać do szpitala. że przedwczesne porody się zdarzają przy tym. On to mówił wszystko oczywiście nie po to żeby straszyć, ale żeby nas uświadomić, że mam być ostrożna i lepiej być uświadomionym i gotowym. I ja to wszystko wiem, też wychodze z założenia, że lepiej byc gotowym, że tak na prawdę mogę spokojnie ciążę donosić i nic sie nie stanie, ale zastresowało mnie to wszystko.
Mam podobne zalecenia. Tylko mi łożysko lekko się podniosło. Ale dzięki za ten przypominający post

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Bella__88 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanej wizyty! Jak czujesz się z tym, że prawdopodobnie będzie cesarka ?



Oj w życiu bym się na to nie zdecydowała.. Ciągle zastanawiam się jak to jest z zzo. Wtedy przeciez matka nie czuje nóg, w takim razie pewnie też ciężka z nią współpracować podczas porodu, ciężko jej pewnie kontrolować skurcze itp?:/
Wydawało mi się, że przy znieczuleniu podczas sn czuć nogi normalnie. Przy cc dają inne znieczulenie i wtedy nic nie czujesz od pasa w dół.
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 16:12   #817
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
To odklejanie lozyska mnie też przeraża. Pewnie dlatego teraz mam wizytę po 2 tygodniach juz.
A coś mówił Ci o podaniu sterydów na rozwój płuc dziecka?
Nie wiem czy kogoś zainteresuje ta informacja, ale na polskim rynku obecnie nie można dostać Celestonu, bo dystrybutor zapomniał dostarczyć jakiś papierów do rejestracji w MZ. W szpitalach podają Dexaven. Ponoć Celeston ma o wiele lepsza skuteczność działania na rozwój płuc, wiec ja go sobie zamówiłam na własna rękę z Niemiec. tak tylko daje znać jakby kogoś to interesowało


Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
O nieeee!
Myślałam,że da radę w ramię.
Nie znoszę zastrzyków w dupala, ostatni jaki miałam to 2xpregnyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu ja tez! Kiedyś miałam tak bolesny okres ze mdlałam z bólu i mąż mi zrobił zastrzyk w tyłek z nospy. Po tym zastrzyku mnie dupa przez pół roku chyba bolała i miałam taka kulkę na pośladku. To ja dziękuje za takie łagodzenie bólu. Już wolałam ten okres przez 3 dni :P

Cytat:
Napisane przez pajeczyna Pokaż wiadomość
Po zrobieniu dokładnego przeglądu rynku i zorientowaniu się, że idealny wózek nie istnieje temat nieco porzuciliśmy Ale póki co numerem jeden jest dla nas Abc Design Salsa 4. Kolejne miejsca to Bumbleride Indie (byłyby idealny gdyby nie fakt, że nie da się obrócić spacerówki; ciężko mi powiedzieć czy to będzie mi faktycznie przeszkadzało, ale na chwilę obecną wydaje mi się, że fajnie byłoby patrzeć na małą tuż po tym jak przerzucę ją do spacerówki; ten wózek też przyda się jako wózek sportowy dopiero na kolejne wakacje, więc być może po prostu zmienimy na niego po roku) oraz Cybex Balios S (podoba nam się bardzo wizualnie, ale nie jesteśmy przekonani do trwałości samej ramy, zdaje się być bardzo delikatna, już w sklepie z dwóch egzemplarzy jeden był wygięty).

A który Anex, Sport czy Cross? Anexy brzmią sensownie i podchodziliśmy do nich kilka razy, ale niestety zupełnie nam się nie podobają i wygląda na to, że tego nie przeskoczymy. Koleżanka rodzi jakoś na dniach i kupiła właśnie Crossa to mogę dać znać jak zacznie jeździć jakie ma wrażenia

Dziewczyny, cieszę się że wizyty pozytywne i dzieci takie duże! Co do seksu to trochę szkoda, ale już bliżej niż dalej! My mieliśmy bana na 2 tygodnie i oczywiście wtedy nam się najbardziej chciało
Piona! Czyli obie wróciłyśmy do tego samego wózka. Ja mam dokładnie takie same przemyślenia i stad zostajemy przy Zoomie.

Postanowiliśmy ze potem kupimy jakaś lekka parasolkę na wyjścia do miasta albo do galerii (ale to tak po roku dopiero) i dodatkowo chcemy tez kupić jakaś przyczepkę Thule Chariott która będzie nam również służyć za wózek terenowy gdybyśmy się chcieli wybrać gdzieś w góry.

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że cały dzień coś robiłam!
W Lidlu przygotowali się na moje przyjście, widać wczorajszy kierownik zmiany przygotował notatkę o sytuacji i sobie sprawdzili, że to błąd po ich stronie, kasjerka anulowala zwrot na kartę. Także dobrze, że brakowało mi tych pieniędzy, bo sami z siebie nie probowaliby mnie odszukać i oddać. Po powrocie zrobiłam zadania z angielskiego, na który właśnie jadę, poszłam na zakupy i realizowałam się w kuchni, przygotowując szaszłyki (będą też na jutro i obiad z głowy) i rogaliki z ciasta francuskiego z dżemem. Muszę się przyznać, że nigdy nie przywiazywalam wagi do tego co się dokładnie robi w kuchni, i moje pewniaki kulinarne już się skończyły po miesiącu mieszkania razem na wynajmowanym, i po raz pierwszy robiłam te rogaliki (ciasto kupne, gotowe). No cóż, muszę jeszcze trochę poćwiczyć nad zawijaniem ich, bo rozlazly się niesamowicie, ale jadalne były

Także podziwialam swoją zaradnosc do czasu aż annika nie napisała, że jest do tyłu, ale już robi trzydaniowy obiad Kurcze, może mi się kiedyś też tak uda 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sorry :P Ale ja kocham gotować Gotowałam w domu rodzinnym od najmłodszych lat, rodzice wręcz nie mieli wstępu do kuchni Mega mi to sprawia frajdę i często zapraszam ludzi do siebie na obiad tylko dlatego ze mam ochotę sobie ugotować coś ekstra a nie ma kto tego zjeść
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 16:12   #818
baniutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 818
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
W szpitalu w którym rodzilam jest na stronie jako petydyna wymienione obok zzo, dostalam na chwile przed samymi partymi zeby odpoczac, dziecko po godzinie bylo juz na swiecie z 10 punktami w skali apgar, byc moze zalezy od dawki i momentu podania, bylo mi po tym milo i przyjemnie, nikt nie tlumaczyl co to i jakie moze miec skutki. Wiem ze po cc tez w tym szpitalu dawali morfine i kobiety przystawialy dzieci odrazu.

Z jakiegos powodu malo szpitali to proponuje wiec napewno jest w tym ziarenko prawdy, ale jestem przypadkiem u ktorego nie wystapily zadne skutki uboczne.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Wizaz Forum mobile app
Po cc morfina ma przemian z ketonalem i normalnie karmilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baniutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 16:19   #819
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Annika to tez trzeba samemu zapłacić za ten steryd?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 16:32   #820
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Annika to tez trzeba samemu zapłacić za ten steryd?
Nie nie, jak się przyjmujesz na oddział to dostaniesz za darmo na NFZ. Tylko ze w szpitalu podadzą Dexaven, bo po prostu nie maja Celestonu. Dlatego ja będę go brać w domu.
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 16:34   #821
baniutka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 818
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
To ja popełniłam dziś mnóstwo zakupów przez neta

Do porodu kupiłam taką koszulę:
http://allegro.pl/koszula-nocna-do-k...691971520.html

Szkoda mi kasy na droższą, bo będzie potem do wyrzucenia, tylko ona ma jakieś dziwne wymiary, więc L musiałam brać. Te napy wydają się spoko, może dzięki nim nie będę musiała się cała rozbierać do kangurowania

Do karmienia takie:
http://allegro.pl/pl-koszula-nocna-c...098785814.html

Podobają mi się jeszcze te kopertowe, ale czytałam, że przy większych cyckach może być niewygodnie, a moje do porodu jeszcze mogą urosnąć, więc znowu zdecydowałam się na napy. Najwyżej będę wyzywać na zapinanie

Szlafrok taki:
http://allegro.pl/szlafrok-podomka-1...133363082.html

Tu wzięłam rozmiar większy w razie gdybym przed porodem musiała trochę czasu spędzić na patologii ciąży, żeby się brzuszek jakoś sensownie mieścił.


Jeszcze kliknęłam dzisiaj 2 książki "Pierwszy rok życia dziecka" Murkoff, bo stwierdziłam że przyda się taki ogólny poradnik i "Po prostu piersią".
Oj. Te zapinane na obie strony są niewygodne. Matki karmią co chwilę w szpitalu bo dziecko potrzebuje bliskości i kończy się na tym że mają obie strony odpiete

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baniutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 17:04   #822
Tygrysek_861
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysek_861
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 274
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Witam w to ciężkie środowe popołudnie...
Wreszcie udało mi się nadrobić zaległości, ale w międzyczasie oczywiście rozładował mi się telefon i to co sobie zacytowałam poszło w eter...
W związku z zaistniałą dzisiaj na mamusiowym wątku sytuacją to muszę przyznać że kilka dni temu też nie było mi tutaj zbyt miło. Może to te hormony, ale było mi po prostu przykro...Wszystko odbyło się grzecznie Rosalyn poprosiła mnie żebym więcej nie używała słowa "mamuśki". Nie uważam żeby było grzeczne zwracać komuś uwagę jakimi wyrazami ma się posługiwać a jakimi nie, mimo iż nam mogą one nie odpowiadać... Może nie jestem magistrem filologii, ale mgr nauk humanistycznych, i wychodzę z takiego założenia że jest to forum więc swoje posty mogę redagować dowolnie, i nawet gdyby któraś z Was popełniła notorycznie błędy ortograficzne nie zwróciłabym jej uwagi...Jestem tutaj " nowa" nie chciałam robić z tego afery i nie chcę, dlatego też już wtedy poprawiła ten post żeby nikogo nie radził w oczy...ale zależy mi aby szanować czyjeś zdanie, wypowiedź, mimo iż samemu posiada się inne. Dlatego też jeśli pytacie się o opinię, a ja odpowiadam, to tylko po to aby przedstawić swoje zdanie a nie po to żeby je komuś narzucać.
][/B]
Cytat:
Napisane przez Bella__88 Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz musiała mieć cc to plus jest taki, że nie będziesz musiała się zastanawiać nad znieczuleniami itp., bo nie będziesz miała wyboru. Jak mus to mus. Tak czy tak będzie wszystko dobrze


Koleżanka, która ma roczne dziecko mówiła mi, żebym zwróciła uwagę, żeby wózek miał obracaną spacerówkę, że to jest ważne:/
Nie wiem jeszcze czy Sport czy Cross, te i te mi się podobają tak na prawdę Ale też nie jestem pewna, czy w ogóle Anex na 100% Jasne, będę bardzo wdzięczna, jak dasz znać jakie wrażenia będzie miała Twoja koleżanka
Mi podobają się wózki anex sport, ale dla mnie w tym momencie liczy się wielkość gondoli...
Dziewczynki jako że 5 lat temu kupowałam wyprawkę TP wytłumaczcie mi czym różnią się pieluchy tetrowe od muślinowych i tych drugich, zapomniałam jak się nazywają?
Może to nie dotyczy tego wątku, ale jako że mam teraz trochę więcej czasu i chciałabym się zebrać i wywołać większą ilość zdjęć on-linę korzystałyście ostatnio z usług jakiejś firmy polecenia?

Edytowane przez Tygrysek_861
Czas edycji: 2018-03-07 o 17:27 Powód: Coś mi się przypomnialo
Tygrysek_861 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:12   #823
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez baniutka Pokaż wiadomość
Oj. Te zapinane na obie strony są niewygodne. Matki karmią co chwilę w szpitalu bo dziecko potrzebuje bliskości i kończy się na tym że mają obie strony odpiete

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie te wszystkie koszule poporodowe są straszne.. te misie, serduszka, wszechobecny róż. Nie dam rady się w to wbić :P

Właśnie tak kminie, żeby po porodzie ubrać zwykła bluzkę do karmienia i do tego właśnie zastanawiam się co na dół. Musza być jakieś mega luźne w pasie krótkie spodenki, żeby nie uciskać rany po cc. Ewentualnie leginsy ciążowe, ale to już może być za gorąco na długie spodnie.
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:21   #824
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:24   #825
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.

Super, ze z małym dobrze i ladnie rośnie

To skąd w końcu te planienia?
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:33   #826
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Tygrysek_861 Pokaż wiadomość
Rosalyn poprosiła mnie żebym więcej nie używała słowa "mamuśki". Nie uważam żeby było grzeczne zwracać komuś uwagę jakimi wyrazami ma się posługiwać a jakimi nie, mimo iż nam mogą one nie odpowiadać...Nie jestem magistrem filologii, ale mgr Nauk Humanistycznych, i wychodzę z takiego założenia że jest to forum więc swoje posty mogę redagować dowolnie, i nawet gdyby któraś z Was popełniła notorycznie błędy ortograficzne nie zwróciłabym jej uwagi...Jestem tutaj " nowa" nie chciałam robić z tego afery i nie chcę, dlatego też już wtedy poprawiła ten post żeby nikogo nie radził w oczy...ale zależy mi aby szanować czyjeś zdanie, wypowiedź, mimo iż samemu posiada się inne. Dlatego też jeśli pytacie się o opinię, a ja odpowiadam, to tylko po to aby przedstawić swoje zdanie a nie po to żeby je komuś narzucać.
Ja tylko poprosiłam. Żadna opinia, osąd, krytyka nie miała tu miejsca. Jak najbardziej możesz olać i pisać jak Ci się podoba. To moja wina, że mi się to słowo nie podoba i źle kojarzy. Peace.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Dla mnie te wszystkie koszule poporodowe są straszne.. te misie, serduszka, wszechobecny róż. Nie dam rady się w to wbić

Właśnie tak kminie, żeby po porodzie ubrać zwykła bluzkę do karmienia i do tego właśnie zastanawiam się co na dół. Musza być jakieś mega luźne w pasie krótkie spodenki, żeby nie uciskać rany po cc. Ewentualnie leginsy ciążowe, ale to już może być za gorąco na długie spodnie.
Ile rzeczy dla siebie trzeba mieć na pobyt w szpitalu? 🤔 bo poród to jedno a potem też trzeba mieć się w co ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
A mówiła do kiedy daje mu czas?
Ta apteka gdzie immunoglobulina taniej to pewnie jakaś lokalna?
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:38   #827
_annika_
Zadomowienie
 
Avatar _annika_
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Ja tylko poprosiłam. Żadna opinia, osąd, krytyka nie miała tu miejsca. Jak najbardziej możesz olać i pisać jak Ci się podoba. To moja wina, że mi się to słowo nie podoba i źle kojarzy. Peace.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------


Ile rzeczy dla siebie trzeba mieć na pobyt w szpitalu? 🤔 bo poród to jedno a potem też trzeba mieć się w co ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------



A mówiła do kiedy daje mu czas?
Ta apteka gdzie immunoglobulina taniej to pewnie jakaś lokalna?
Po pierwsze to zależy od tego ile dni będziesz w szpitalu. Ale ja no po porodzie pociłam się na potęgę i po każdej nocy musiałam się przebrać w świeże ciuchy. Wiec ja bym liczyła jeden zestaw na dzień.
_annika_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:41   #828
Tygrysek_861
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysek_861
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 274
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Ja tylko poprosiłam. Żadna opinia, osąd, krytyka nie miała tu miejsca. Jak najbardziej możesz olać i pisać jak Ci się podoba. To moja wina, że mi się to słowo nie podoba i źle kojarzy. Peace.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------


Ile rzeczy dla siebie trzeba mieć na pobyt w szpitalu? �� bo poród to jedno a potem też trzeba mieć się w co ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------



A mówiła do kiedy daje mu czas?
Ta apteka gdzie immunoglobulina taniej to pewnie jakaś lokalna?
Tak też napisałam-poprosiłaś pewnie kojarzy Ci się z tym serialem mamuśki- teściowej. Peace
Ja nie kupuję żadnych ubrań do porodu - mam 4 koszule i te rzeczy nie wychodzą z mody��Mam w jakieś gwiazdki, myszki, misie i serduszka, uprane i uprasowane czekają na swój czas...

Edytowane przez Tygrysek_861
Czas edycji: 2018-03-07 o 17:43 Powód: Pała sie wcisnęla sama
Tygrysek_861 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:42   #829
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Ja tylko poprosiłam. Żadna opinia, osąd, krytyka nie miała tu miejsca. Jak najbardziej możesz olać i pisać jak Ci się podoba. To moja wina, że mi się to słowo nie podoba i źle kojarzy. Peace.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------


Ile rzeczy dla siebie trzeba mieć na pobyt w szpitalu? 🤔 bo poród to jedno a potem też trzeba mieć się w co ubrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------



A mówiła do kiedy daje mu czas?
Ta apteka gdzie immunoglobulina taniej to pewnie jakaś lokalna?
Koszul z 5. Właśnie wkurzalo mnie to ze te 3 dni spedzilam w koszuli, bo witrzenie krocza obchod itd. I siostra mi zabrala wieczorem i rano przywiozła uprane i prasowane, bo tu cos przesiaklo, tu mleko tu cos. Teraz biore dresy i koszulki obchod jest rano a pozniej w dres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 17:47   #830
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Tygrysek_861 Pokaż wiadomość
Tak też napisałam-poprosiłaś pewnie kojarzy Ci się z tym serialem mamuśki- teściowej. Peace
Ja nie kupuję żadnych ubrań do porodu - mam 4 koszule i te rzeczy nie wychodzą z mody��Mam w jakieś gwiazdki, myszki, misie i serduszka, uprane i uprasowane czekają na swój czas...
No właśnie, a ja koszul nie posiadam wcale

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Koszul z 5. Właśnie wkurzalo mnie to ze te 3 dni spedzilam w koszuli, bo witrzenie krocza obchod itd. I siostra mi zabrala wieczorem i rano przywiozła uprane i prasowane, bo tu cos przesiaklo, tu mleko tu cos. Teraz biore dresy i koszulki obchod jest rano a pozniej w dres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A te koszule czy koszulki to polecacie mieć takie do karmienia tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:53   #831
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
No właśnie, a ja koszul nie posiadam wcale

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------


A te koszule czy koszulki to polecacie mieć takie do karmienia tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jest latwiej bo nietrzeba sie robierac całej, a wiadomo ze sale sporadycznie sa jednoosobowe wiec jacys inni odwiedzajacy moga krepowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:54   #832
Natus276
Zakorzenienie
 
Avatar Natus276
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 832
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Kurde ja nie mam też żadnych koszul ale chyba pójdę do lumpka I tam czegoś poszukam. Nie znoszę koszul bo mi się potem strasznie uda obcieraja 😂 więc w domu na pewno nie wykorzystam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Reggae jest rzeką miłości i jest dla tych, którzy wiedzą czym naprawdę jest miłość"

6.09.2014 -
Natus276 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 17:55   #833
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
No jest latwiej bo nietrzeba sie robierac całej, a wiadomo ze sale sporadycznie sa jednoosobowe wiec jacys inni odwiedzajacy moga krepowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No teraz kumam. Dopiero pierwszy raz zaczęłam sobie to wyobrażać 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:00   #834
Tygrysek_861
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysek_861
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 274
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
No właśnie, a ja koszul nie posiadam wcale

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------


A te koszule czy koszulki to polecacie mieć takie do karmienia tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 4 przystosowane do karmienia 3 z takimi guziczkami do wyciągania piersi i 1 taką co imutuje podwójną koszulę niby 2w 1, a w moim szpitalu nie ma odwiedzin na sali po porodzie.

Edytowane przez Tygrysek_861
Czas edycji: 2018-03-07 o 18:02
Tygrysek_861 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:11   #835
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
Ile wcześniej zamawialas?
Ja się boję,że u mnie w mieście będzie problem, jeżeli nie uda się tego zrobić tak jak planuje mój lekarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
Paczka najsłodszego cukru świata!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:15   #836
ladyroses
Zakorzenienie
 
Avatar ladyroses
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
To Twój mały tylko 100 g mniejszy od Nadii

Super że z małym wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyroses jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:32   #837
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Tygrysek_861 Pokaż wiadomość
Ja mam 4 przystosowane do karmienia 3 z takimi guziczkami do wyciągania piersi i 1 taką co imutuje podwójną koszulę niby 2w 1, a w moim szpitalu nie ma odwiedzin na sali po porodzie.
No te odwiedziny to maja plusy i minusy, bo jak slyszalam o schodzeniu sie tabunami na oddzial to przerazajace, ale tate uwazam powinni wpuszczac tym bardziej jak u nas nowordzie z mamami na sali, zawsze wtedy sie szlam kapac na spokojnie.

A koszule mialam jakies 2 do karmienia i chyba jakas z glebokim dekoltem i to bylo malo, teraz kuzynka mi oddala jakies 3 i 2 mam stare i to koniec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
F I L I P 22-08-2013
karolson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:34   #838
Feliska
Zakorzenienie
 
Avatar Feliska
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3 070
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez Bella__88 Pokaż wiadomość

Koleżanka, która ma roczne dziecko mówiła mi, żebym zwróciła uwagę, żeby wózek miał obracaną spacerówkę, że to jest ważne:/
Nie wiem jeszcze czy Sport czy Cross, te i te mi się podobają tak na prawdę Ale też nie jestem pewna, czy w ogóle Anex na 100% Jasne, będę bardzo wdzięczna, jak dasz znać jakie wrażenia będzie miała Twoja koleżanka
Moja przyjaciółka ma anexa sporta i jest bardzo zadowolona, miałam okazję prowadzić ten wózek i też było bardzo spoko sami go rozważaliśmy.

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
super! ale macie już duże dzieciaczki z lady

Cytat:
Napisane przez ladyroses Pokaż wiadomość
To Twój mały tylko 100 g mniejszy od Nadii

Super że z małym wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tobie też gratuluję wizyty i przykro mi, że ban na seksy, ale może będziecie spokojniejsi przez to
Nadia już jest bardzo dużą dziewczynką!

Zobaczysz, że jeszcze urodzisz pierwsza na wątku



Widzę, że rano było mało przyjemnie, cieszę się, że mnie nie było wybaczcie, że ja tak z doskoku aktualnie, ale mamy sajgon z szukaniem tego nowego lokum dla naszej małej rodzinki, jesteśmy już tym zmęczeni i u granic wytrzymałości oraz cierpliwości
Dziś też cały dzień gonienia.
Ale za to miałam w końcu zajęcia z położną i było na prawdę fajnie, o adaptacji noworodków Dużo ciekawych info. Podpisalam już deklarację, przynajmniej to z głowy
Feliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:53   #839
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Mi koleżanka rodząca w maju doradzila by do szpitala liczyć cztery koszule, ona miała trzy i uważa, że czwarta by spokojnie wykorzystała. Oczywiście nie, żeby zabrać ze sobą od razu wszystkie, ale by na spokojnie dowiezc z domu na drugą dobę. Sama jeszcze ich nie mam, to chyba pokupuje w kwietniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:01   #840
misiol
Zadomowienie
 
Avatar misiol
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamy czerwcowe 2018- część V

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Juz po wizycie
Mały ma 1100g i wg usg jest punkt w termin z OM 27+3

Łożysko póki co nadal za nisko ale gin mówiła, że jeszcze daje mu czas. Wyraźnie tez widać skąd te plamienia. Mam się nastawić, że do porodu będą.

Mam receptę i immunoglobulinę i jedziemy ja właśnie odebrać bo zamówiliśmy wcześniej.
Jakie już duże te dzieciaczki
Współczuję ryzyka plamień. Może już nie będziesz się tak stresować przez to...

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Ile rzeczy dla siebie trzeba mieć na pobyt w szpitalu? bo poród to jedno a potem też trzeba mieć się w co ubrać
Cytat:
Napisane przez _annika_ Pokaż wiadomość
Po pierwsze to zależy od tego ile dni będziesz w szpitalu. Ale ja no po porodzie pociłam się na potęgę i po każdej nocy musiałam się przebrać w świeże ciuchy. Wiec ja bym liczyła jeden zestaw na dzień.
Dokładnie jak pisze annika. Ja miałam dwie koszule, jedną na sobie a drugą Tż w tym czasie brał do prania i na drugi dzień przynosił. I tak codziennie na zmianę, a tydzień byłyśmy w szpitalu.

Tym samym przestrzegam przed koszulami, które nie są 100% bawełniane. W szpitalu jest gorąco, też dużo się pociłam. W koszuli z domieszką sztucznych materiałów byłoby ciężko
misiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-26 17:07:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.