Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-12, 22:13   #2821
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A czy któraś z użytkowniczek iWearów może podać z blistra, z jakiego materiału są zrobione? iWearów jest kilka rodzajów. Ich pochodzenie nie jest pewne, wolę zwykłe Optixy, przynajmniej wiem co to jest. VE może danego dnia nagle zmienić producenta (choć Ciba oczywiście nie przyznaje się i upiera, że nie mają nic z VE wspólnego) i kolejne opakowanie może się okazać czymś zupełnie innym, pod tą samą nazwą - to jest pułapka sieciówek.
przeciez wklejałam blister na tym wątku i sama przyznałaś, że to to samo co Optix! mam już chyba 4 opakowanie zbiorcze i każde było takie samo i produkowane przez Cibę! wystarczy tylko popatrzec na opakowanie przecież i jak ktoś stwierdzi, że to a la ,,made in china'' to nie kupuje - po co od razu generalizowac i obrażac sieciówki!!!

Faktycznie Iwearów jest kilka, ja noszę XR Comfort i to jest odpowiednik Optixa. O reszcie nie mam pojęcia.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 23:14   #2822
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

plameczka - jaki masz płyn i czy w ulotce jest informacja, że można zakraplać? Zazwyczaj nie można właśnie ze względu na konserwanty i substancje, które mogą podrażnić oko, a wręcz kumulować się w organizmie (jak borax zawarty w Renu, którym można truć karaluchy).
Ja mam OptiFree, taki zielony. Nie czytalam ulotki, ale raczej nie bedzie nic o zakraplaniu, zobacze jutro. Myslalam, ze ten plyn nie moze byc szkodliwy dla oczu, przeciez trzymam w nim soczewki

To znalazlam w internecie, ale odpowiedzi na pytanie nie ma.. Jeszcze poszukam.

"Pytanie:
witam, mam dwa pytania
1. czy to normalne że soczewki po zdjęciu z oczu sklejają się??
2. czy można zakraplać oczy płynem do pielęgnacji soczewek gdy oczach mamy poczucie suchości??

Odpowiedź:
Nie jest normalnym objaw sklejania się soczewek.
W przypadku suchości w oczach, objaw ten należy zdiagnozować u lekarza okulisty, który przedstawi odpowiednie zalecenia oraz zapisze odpowiednie krople do oczu.
Przypominam, że nie należy samodzielnie podejmować aplikacji soczewek kontaktowych. Może to grozić poważnymi komplikacjami ocznymi."
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 11:40   #2823
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ineso - dokładnie, dlatego nie mozemy mówić o wszystkich iWearach, bo ktoś, kto to przeczyta, może się naciąć, nosząc inne niż Twoje. Poza tym warto porównywać nowe opakowania ze starymi, bo a nuż zmienił się producent, a nazwa nie. Twoje wyglądają na to samo, choć wypowiadały się tu osoby, które czuły różnicę (dochodzi tu też wariant psychologiczny...). Ty nie czujesz, więc nie ma sensu zmieniać ich na siłę, bo można tym sobie tylko zaszkodzić.

Dla innych: link do postu Ineso ze zdjęciem blistra. Zachęcam wklejanie innych modeli, może dojdziemy wspólnie do tego, czym naprawdę są

plameczka - sklejają się najczęściej soczewki hydrożelowe, trzeba je wtedy pocierać w płynie. Silikony sklejają się rzadziej i łatwiej się rozklejają (moje często składają się w pół, bo to wynika z techniki ściągania szczypnięciem, ale nie ma żadnego problemu z rozklejeniem, same odskakują). Najnowsze badania wykazują, że slogan "no rub" jest trochę naciągany, a jeśli chodzi o zakraplanie, to zazwyczaj można w awaryjnych przypadkach, np. gdy soczewka przyklei się do oka, a pod ręką nie ma się kropli. Generalnie nie jest to zalecane, w końcu to detergenty i konserwanty. Warto mieć krople, choćby małe ampułki (tzw. minimsy, opłacają się przy rzadkim używaniu) albo sól fizjologiczną, tanią jak barszcz. Na SoloCare piszą, że nie można zakraplać (na AOSepcie też, hehe ). Producent zakłada znikomą szkodliwość, bo ilość płynu, która dostaje się do oka na czystej soczewce, jest mała. Jak widzisz po tym wątku, niektóre płyny podrażniają, inne są zalecane dla wrażliwców. Do nawilżania i ukojenia oczu na pewno nie służą.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 13:15   #2824
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Malla dzieki, ze mnie uswiadomilas Tak to dalej zylabym i zakraplala oczy plynem, co teraz moze daje mi ulge, ale na dluzsza mete okazuje sie szkodliwe. A ja nawet o tym nie wiedzialam, nie zdawalam sobie z tego sprawy. A sol fizjologiczna kupuje sie w aptece tak? Ide i mowie, ze chcialabym prosic sól fizjologiczna? I mozna ja wlewac do oka normalnie, nawet z soczewka na oku? Nie jest szkodliwa? Ma podobny sklad do łez tak? Duzo pytan, ale wole byc na 100% pewna
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 14:05   #2825
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

plameczka sól fizjologiczna to dokładnie to co masz w oczach, tak. A odpowiedź tego pana "doktora" z serwisu który podałaś ja bym sobie wsadziła na Twoim miejscu w d***. Same farmazony truje, a na pytania które mu kiedyś zadałam nie znał odpowiedzi! I w dodatku wszystkim wciska dwutygodniówki i jednodniówki J&J jako "najlepsze soczewki na tynku" co jest wg mnie bzdurą niepotwierdzoną żadnymi naukowymi badaniami!

Ineso ja próbowałam i IWearów i Optixów i dla mnie IWear to kompletne nieporozumienia: twarde, grube, sztywne, nieprzyjemne. Optixy o wiele lepsze (a więc co innego) ale też nie dla mnie.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 17:47   #2826
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Sól można kupić w takich malutkich opakowaniach, po otwarciu trzeba zużyć do 24 godzin, bo nie ma konserwantów (co innego takie sole np. do przemywania soczewek, które mają śladową ilość konserwantów i mogą być otwarte 3 miesiące). Są też krople do oczu jednorazowe, np. takie. Pan doktor z tej strony ma rację, ale ma też kontrakt i musi wciskać J&J, poza tym musi być zachowawczy, by ludzie nie nadinterpretowali tego, co pisze i nie pozwalali sobie na za dużo, podpierając się jego słowami. To, co Ci odpisał, to prawda.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 20:14   #2827
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dzieki za info Jutro popytam w aptece o sol.
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 21:29   #2828
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Dzisiaj użyłam po raz pierwszy Focus Dailies. W sobotę idę na wesele i chcę mieć pewność, że nie będę na nim ślepą druhną Po założeniu czułam je i już myślałam, że nie wytrzymam, ale po paru minutach przestałam je czuć, prewencyjnie użyłam kropelek. Są zbyt ruchome i duże (8,6), czasem czuję ich brzegi, ale wybaczam, w końcu to soczewki do zadań specjalnych. Założyłam o 14 (o tej porze jest ślub), postaram się wytrzymać co najmniej do północy - wiwat, nocna zmiana :/ Jeśli się nie powiedzie, polecę jutro po sprawdzone Oasys, a dopasowanie Surevue odłożę o miesiąc (wolałabym tego nie robić, bo już teraz chcę sprawdzić naczynka, a wizyta u lekarza niestety będzie mnie kosztować 50zł). Co mnie dziwi, to że niby są barwione, ale jak dla mnie są idealnie przejrzyste, nie widzę ich na oku :/
EDIT: 1:30 - Po 13 godzinach zdjęłam, bo już mi obraz trochę mglił. Ciężko było zdjąć, mam teraz brzydkie, czerwone oczy, bo trochę przy nich dłubałam

Byłam dziś w Rossmannie, ichniejsze soczewki są zbudowane z hioxifilconu (nie pamiętam czy A, czy B, śmieszna nazwa, bo wymawia się jak "high oxy", a wcale tak "high" nie przepuszcza), 57% wody. Materiał taki jak Eyeye Bioxy albo Oxygen One, generalnie niższa półka, ale nie jest tak źle, kolorowe Freshlooki wypadają gorzej(!) pod względem parametrów. Są to hydrożele o większej krzywiźnie (8,6 lub 8,7), dk/t między 20 a 35 (między SofLens59 a Proclear). Nie mogę się doszukać w necie, jak wygląda sukces ich dopasowania, konstrukcja, częstość powikłań i inne istotne sprawy. Nawet cenie się nie przyjrzałam, bo przyszła moja kolej w kolejce, płyn też pominęłam, ale możliwe że będzie produkowany przez Barnaux albo Monovision. To już wolę iWeary, wspiera je jedna z najważniejszych firm.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2008-08-14 o 01:02
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 01:41   #2829
minia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

witam. jestem nowa na tym forum. wiele ciekawych wiadomosci mozna przeczytac, ale od tego ciaglego czytania juz mnie glowa boli.
przez wiele lat nosilam Ciba visitint o wymiarach 8,3 i 13,8. jednak w tym roku u lekarza dowiedzialam sie ze juz ich nie mozna kupic. dlatego mam wielki klopot. bo po kilku dniach prob dobrano mi zeissa o wymiarach 8,6 i 14,2 i nie sa dobre. wiec znalazlam sklep noszesoczewki.pl gdzie mi powiedziano ze u nich moge zakupic te moje ulubione soczewki. moje pytanie jest takie:czy mozna im ufac? to sa dosc drogie soczewki i nie chce zaplacic za cos czego potem nie dostane.
prosze o pomoc!!!
minia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 02:32   #2830
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

To są półroczne? Ten sklep ma bardzo duży wybór, magazyn w Czechach lub w Niemczech. Dziewczyny stąd kupowały już tam i narzekały głównie na długi czas realizacji. Zeissy mogą być za duże (u mnie to się objawia nadmierną ruchomością i odczuwaniem brzegów), w tej krzywiźnie z nowszych produktów to tylko Acuvue Advance.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 11:27   #2831
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Napisałam na trzydziestkach przez pomyłkę, a tam ruch żaden w wątku, więc będzie dubelek w wątku właściwym...

Ja się ostatnio trochę do soczewek zraziłam.

Po 1sze zamieniłam płyn Ciba na Renu B&L. Zły pomysł. Po Renu pieką mnie oczy. Oczywiście to mija, ale pierwsze parę minut po założeniu soczewki ryczę jak bóbr.

Po 2 okazało się, że B&L Soflens38 nie są dla mnie. Po godzinie czuję pustynię w oczach, a po kilku następnych bolą mnie oczy (pod górną powieką), a czasem nawet głowa.
Susza po nich jest taka, że potem przez kilka dni mam ich dość. Oasys były pod tym względem dużo lepsze.

I teraz mam zonka, jakie kupić następne. Oasys mnie drażnią, że są dwutygodniowe. Czy są na rynku jakieś ich odpowiedniki albo podobne w składzie, ale miesięczne?

A może jakieś inne w związku z powyższym byście mi poradziły, kobitki?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 12:41   #2832
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Moja okulistka powiedziała, że jej pacjenci używają nawet miesiąc tych Oasys. Ja już nosze ponad dwa tygodnie i póki co nic się nie dzieje.
Moje oasys świetnie się sprawdziły na moim własnym ślubie Założyłam o 9 rano i przetrwałam w nich całe wesele do 3 nad ranem Nawet suchości nie odczułam chociaż miałam w pogotowiu krople.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 13:21   #2833
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

bravvurka - Twoja opinia przeważyła, lecę po Oasys na sobotnie wesele. W jednodniówkach ciężko wytrzymać dłużej niż 10 godzin, a ich ściąganie było koszmarem (teraz już się nie zgadzam z tym, że to dobry produkt dla początkujących).

kropka75 - w tej krzywiźnie z miesięcznych są tylko hydrożele, np. stare Johnsony Surevue, Precision UV Ciby, Actifresh Hydrona (bardzo wysokie uwodnienie, 73%). Dostępne łatwo w internecie, ciężko w salonach. Z nieco większej krzywizny 8.6, ze stricte miesięcznych wybór jest duży, najnowocześniejsze są Biofinity Cooper Vision, dobre też są Proclear tejże firmy, AirOptixAqua z Ciby. W 2-tygodniowości J&J tkwi jakiś diabeł, też bym wolała mieć spokój sumienia i nosić miesięczne.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 13:49   #2834
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A ja właśnie chciałabym się skusić na 2-tygoniówki ^^ sama nie wiem, dlaczego, tak poprostu
Mam pytanie co do badania w VE... Bo zamierzam iść za tydzień. Czy jeśli już zdarzy się taka szczęśliwa kolej rzeczy, że dobiorą mi soczewki, to czy uwzględniają potem badania kontrolne np. po miesiącu? Czy trzeba płacić im za każdą następną wizytę, jesli np. będzie mnie uwierało, drapało, albo coś w ten deseń? I wogóle orientujecie się może, czy mają nadal tą promocję na acuvue (w sensie soczewki gratis jeśli zapłacę za badanie)?
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 15:36   #2835
minia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

jesli chodzi o te moje ciby to jedni mowia ze to roczne inni ze 6ms. ja je nosze przez rok. natomiast jaki mam problem z soczewkami? a no taki, ze wszystkie sa na mnie za duze. wszyscy zachwalaja oasys, wiec chcialam je sprawdzic. nic z tego. po pol godzinie przykleily mi sie do oczu i sie przestaly ruszac z okiem. a wiadomo ze soczewka musi sie ruszac. mialam wielkie problemy aby je zdjac u lekarza. dlatego mam zeissy. ale tez nie sa dobte. ponosze je np 4 godziny i juz mi oczy wysychaja.
minia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 16:09   #2836
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
bravvurka - Twoja opinia przeważyła, lecę po Oasys na sobotnie wesele. W jednodniówkach ciężko wytrzymać dłużej niż 10 godzin, a ich ściąganie było koszmarem (teraz już się nie zgadzam z tym, że to dobry produkt dla początkujących).

kropka75 - w tej krzywiźnie z miesięcznych są tylko hydrożele, np. stare Johnsony Surevue, Precision UV Ciby, Actifresh Hydrona (bardzo wysokie uwodnienie, 73%). Dostępne łatwo w internecie, ciężko w salonach. Z nieco większej krzywizny 8.6, ze stricte miesięcznych wybór jest duży, najnowocześniejsze są Biofinity Cooper Vision, dobre też są Proclear tejże firmy, AirOptixAqua z Ciby. W 2-tygodniowości J&J tkwi jakiś diabeł, też bym wolała mieć spokój sumienia i nosić miesięczne.
Dziwne, ja jednodniowe Focusy ubrałam bez konsultacji z okulistą na moją studniówkę, pierwszy raz miałam na oczach soczewki i w ogóle ich nie czułam. Ubrałam rano w dniu studniówki, bo szłam do fryzjera i chciałam się widzieć, a ściągnęłam dopiero po powrocie następnego dnia rano czyli po min 24h. Nie czułam ich w ogóle, w oczach nie miałam ani jednej żyłki (ale ja nigdy nie miałam problemów z naczynkami w oczach, odpukać!, szkoda że na reszcie twarzy mam )
A mój rekord z soczewkami na oczach to ok 30h w Soflensach38, pojechałam na sylwestra i nie miałam jak wrócić do domu, a nie wzięłam ze sobą płynu ani pojemniczków! Oczywiście po powrocie do krakowa od razu poleciałam do okulisty, profilaktycznie bo nic mi nie było, też ich w ogóle nie czułam i po badaniu okazało się że moje oczy są w rewelacyjnym stanie, okulistka powiedziała że ma dużo pacjentek które noszą soczewki i mało kto ma tak piękne gałki oczne To były czasy.. Ale potem już nigdy nie powtórzyłam tego błędu

kropka75, a może Ty po prostu nie możesz dłużej nosić soczewek niż 2 tygodnie?? Ja bym na Twoim miejscu została przy Oasysach jak Ci pasują i po prostu spróbowała nosić je dłużej, 3-4 tygodnie jeśli wszystko będzie ok.
Z miesięcznych polecam wypróbować Procleary.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 17:10   #2837
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Lalaith - niestety, mam problemy z naczynkami, drobne pajączki na nogach, na twarzy rumieńce (naczynek nie widać, ale mam czerwone placki jak ruskie lalki), moja mama ma żylaki, czasem mdleję (żadnemu ginekologowi to nie przeszkadza we wciskaniu mi na siłę hormonów). Focusy czułam, bo nadmiernie się ruszały, a po 10 godzinach plus komputer i klima oczy miały prawo się zbuntować. Dlatego też jestem tak ostrożna z soczewkami, nie do końca się do tego nadaję.

minia10 - hmmm... gdy soczewka się przykleja, to jest raczej za mała, a nie za duża, chyba że jest to kwestia suchych oczu... To musiała być trauma! Chyba bym się wystarczająco zniechęciła... Mam również problem z rozmiarem, Oasys są nieco za duże, ale w mniejszych Advance 8.3 szybciej męczą mi się oczy. 8.6 już są na mnie wyraźnie duże. Proponowano mi zamówienie kwartalnych Air Optix Individuals o krzywiźnie 8.1, nie ma dużej różnicy cenowej. Myślałaś o tym?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 20:27   #2838
justina88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: TarnÓw/moje 4 ściany :]
Wiadomości: 249
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

mam do Was pyt.z całkiem innej beczki..wiecie może w jakich cenach są soczewki w Anglii ?droższe czy tansze niż w Polsce ?
__________________

STUDIA


Il y a des etats de l'ame ou l'esprit n'ecoute pas ..
justina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-14, 21:24   #2839
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Nie wiem, moja kumpela kupuje w Polsce, ale ponoć w krajach euro wychodzi taniej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-15, 12:06   #2840
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Noszę soczewki już drugi tydzień i jest lepiej
Mam biofinity, które ponoć są bardzo nowoczesne i super dobre- ja niestety nie mam jeszcze porównania, ale wg mnie są niezłe.
Problem miałam tylko raz, kiedy drugiego dnia noszenia poszłąm do bardzo klimatyzowanego kina- koleżanka poratowała mnie sztucznymi łzami i było już dobrze.

Generalnie miewam dosyć często wrażenie, że coś wpada mi do oka- raz w jednym, innym razem w drugim oku, więc myślę, że nie jest to uwierająca soczewka. W sumie przez większą część dnia nie pamietam, że je mam i mogę mieć je do późnej nocy.

Dziś mam założone Ciba Dailies AquaComfort, też ponoć bardzo nowoczesne, jednodniowe soczewki- w tej chwili czuję, że coś mnie uwiera w jednym oku, przed chwilą uwierało mnie w drugim... Nie wiem czy to kwestia soczewki, czy jakichś paproszków czy czegoś co mogło mi wpaść do oka? Czy też tak macie?

Ponadto ma problem z kropelkami- kupiłam Bausch Artelac Uno
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-15, 16:03   #2841
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lalaith - niestety, mam problemy z naczynkami, drobne pajączki na nogach, na twarzy rumieńce (naczynek nie widać, ale mam czerwone placki jak ruskie lalki), moja mama ma żylaki, czasem mdleję (żadnemu ginekologowi to nie przeszkadza we wciskaniu mi na siłę hormonów). Focusy czułam, bo nadmiernie się ruszały, a po 10 godzinach plus komputer i klima oczy miały prawo się zbuntować. Dlatego też jestem tak ostrożna z soczewkami, nie do końca się do tego nadaję.
Ja też mam problemy z naczynkami i to niestety duże, mam już teraz w w wieku dwudziestu kilku lat popękane na twarzy, ramionach, nogach Pod oczami mam potwornie niebieską skórę = straszliwe cienie i na całym ciele jestem bardzo płytko unaczyniona (a do tego mam przezroczystą skórę).
Na szczęście oczów to nie dotyczy (odpukać!), mam przejrzyste białka z pojedynczymi żyłkami ale miałam ich przegląd i są w świetnym stanie, nie popękane.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 01:19   #2842
minia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ja mam problem z moimi "galami"!sa tak zbudowane, ze malo jakie soczewki na mnie pasuja. lekarka pocieszyla mnie tylko, ze "niektorzy bardzo chca nosic soczewki a nie moga. I tak powinnam sie cieszyc". o tych kwartalnych nie slyszalam. ale wybierajac soczewki lekarka stwierdzila, ze kwartalne sa najgorsze i mi ich nie proponuje.wiec ich nie sprawdzilam. moze powinnam?
minia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 13:12   #2843
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

mam problem z soczewkami.nosze j&j oasys sa to pierwsze moje soczewki.nosze od ok 5 lipca a juz w opakowaniu zopstało mi 2 sztuki(kazde oko inna wada).poprostu one mi sie rwa.a teraz doszło jeszcze gorsze widzenie.mam wrazenie ze widze jakby za mgła tak od wczoraj.a z bliska to juz całkiem.co myslicie o tym.zmienic soczewki na inne.majatek wydam jak bede co na miesiace kupywac nowe opakowania.co moze byc przyczynaa mge sama kupic w aptece jakies kropelki do oczu i jakie?
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 14:22   #2844
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Stosuję sztuczne łzy Artelac z Bausch&Lomb i jestem bardzo zadowolona. Najważniejsze, że można zakrapaiać nimi oczy nie wyjmując soczewki z oka. Pozdrawiam
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 14:25   #2845
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Sorki, wkleiłam nie do tego wątku.
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 17:33   #2846
kubuku86
Raczkowanie
 
Avatar kubuku86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

I ja też trochę z innej beczki

co możecie polecić do demakijażu oczu?
Używacie tych "zwykłych" czy specjalnych dla osób noszących soczewki?
ja dotąd zielonego mleczka z Garniera i nie wiem czy będę mogła dalej go używać czy powinnam zmienić na bardziej "delikatne"?
kubuku86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 18:34   #2847
dojna komarzyca
Raczkowanie
 
Avatar dojna komarzyca
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 223
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

witajcie dziewczyny mam pytanie ja od jakichś 3 miesięcy dopiero nosze soczewki (dwutygodniówki J&J acuvue2 krzywizna 8.7 średnica 14) i tak myśle czy nie zamienić ich na jakieś miesięczne? tylko nie mam pojęcia jakie te miesięczne są mniej uwodnione prawda? to wpływa na komfort ich noszenia? wkładanie? myślałam o tych na początek http://www.allegro.pl/item414527722_...a_gratis_.html a może lepiej zostać przy j&J dwutygodniowych skoro mi odpowiadają i nie czuje ich na oku? jak myślicie? te miesięczne wyszłyby korzystniej cenowo ale może są mniej komfortowe? byłabym wdzięczna za rady pozdrawiam
dojna komarzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 18:46   #2848
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

kubuku86 - teraz używam płyn do demakijażu z Rimmela - bardzo dobry, delikatny, nie podrażnia oczu i w przystępnej cenie Wcześniej miałam płyn z Ziai - taki w niebieskiej buteleczce, ale w ogóle nie zdał u mnie egzaminu, nie usuwał tuszu
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 18:48   #2849
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dojna komarzyca Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny mam pytanie ja od jakichś 3 miesięcy dopiero nosze soczewki (dwutygodniówki J&J acuvue2 krzywizna 8.7 średnica 14) i tak myśle czy nie zamienić ich na jakieś miesięczne? tylko nie mam pojęcia jakie te miesięczne są mniej uwodnione prawda? to wpływa na komfort ich noszenia? wkładanie? myślałam o tych na początek http://www.allegro.pl/item414527722_...a_gratis_.html a może lepiej zostać przy j&J dwutygodniowych skoro mi odpowiadają i nie czuje ich na oku? jak myślicie? te miesięczne wyszłyby korzystniej cenowo ale może są mniej komfortowe? byłabym wdzięczna za rady pozdrawiam
Hej, hej. Uważam, że to bardzo dobry wybór, sama od ponad roku używam tylko tych soczewek i jestem z nich bardzo zadowolona. Najlepsze soczewki jakie do tej pory miałam.
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 13:57   #2850
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez minia10 Pokaż wiadomość
ja mam problem z moimi "galami"!sa tak zbudowane, ze malo jakie soczewki na mnie pasuja. lekarka pocieszyla mnie tylko, ze "niektorzy bardzo chca nosic soczewki a nie moga. I tak powinnam sie cieszyc". o tych kwartalnych nie slyszalam. ale wybierajac soczewki lekarka stwierdzila, ze kwartalne sa najgorsze i mi ich nie proponuje.wiec ich nie sprawdzilam. moze powinnam?
Zmień lekarkę na bardziej pomocną, bo ta obecna to jakieś nieporozumienie. Lekarka powinna być serdeczna, wiadomo że są różne oczy i nawet jeśli jest mało soczewek na Twoje to jednak jakieś na pewno są i ona powinna Ci polecić te właściwe. Ja mam standardowy rozmiar a i tak pasują mi tylko 2 typy soczewek ze względu na suchość i nietolerancję silikonu (chyba). Te właśnie noszę i jestem zadowolona.

Cytat:
Napisane przez madaK Pokaż wiadomość
mam problem z soczewkami.nosze j&j oasys sa to pierwsze moje soczewki.nosze od ok 5 lipca a juz w opakowaniu zopstało mi 2 sztuki(kazde oko inna wada).poprostu one mi sie rwa.a teraz doszło jeszcze gorsze widzenie.mam wrazenie ze widze jakby za mgła tak od wczoraj.a z bliska to juz całkiem.co myslicie o tym.zmienic soczewki na inne.majatek wydam jak bede co na miesiace kupywac nowe opakowania.co moze byc przyczynaa mge sama kupic w aptece jakies kropelki do oczu i jakie?
Może po prostu te soczewki są źle dobrane. Spróbuj jakieś inne. A jeśli chodzi o rwanie to są też soczewki grubsze które bardzo trudno zerwać np Optixy Ciby albo PureVision B&L(na dzień i noc).

Cytat:
Napisane przez kubuku86 Pokaż wiadomość
I ja też trochę z innej beczki

co możecie polecić do demakijażu oczu?
Używacie tych "zwykłych" czy specjalnych dla osób noszących soczewki?
ja dotąd zielonego mleczka z Garniera i nie wiem czy będę mogła dalej go używać czy powinnam zmienić na bardziej "delikatne"?
Na opakowaniu powinnaś mieć napisane czy można stosować przez użytkowników soczewek kontaktowych. Ja osobiście lubię produkty do demakijażu Garniera, używałam mleczka różowego, tego nowego niebieskiego, płynu do demakijażu oczu tego zielonego i jeszcze płynu do demakijażu oczu z tej nowej serii dla wrażliwców i wszystkie spisały się dobrze (choć ciągle szukam czegoś co będzie moim KWC jeśli chodzi o demakijaż oczu, ale jak dotąd produkty Garnier są chyba najlepsze jakie przetestowałam).
Nie wiem czy w ogóle powinno używać się mleczek jak się nosi soczewki, chyba lepsze są nietłuste płyny, ale jak dla mnie mleczka szybciej i dokładniej zmywają makijaż, choć pod względem konsystencji płyny są dużo przyjemniejsze ale bardziej czasochłonne.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.