Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-13, 09:03   #2761
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Przeglądałam ofertę Swanson kiedyś, ale nie zwróciłam uwagi na te wypełniacze. Kupiłam przypadkiem magnez Zdrowit, ale dużo tych dodatków ma, wprawdzie jest diglicynian magnezu z tlenkiem magnezu pochodzenia morskiego. Kiedyś zwykły magnez cytrynian i miałam wrażenie że mnie po nim przeczyszcza, ale oczywiście nie wszyscy tak mają, a po drugie wiele może zależeć od stanu jelit, który muszę i tak poprawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może zależeć od stanu jelit, ale zauważyłam też cytrynian cytrynianowi nierówny, bo chyba po Now Foods miałam dolegliwości żoł.-jeli., a już po ForMeds i tym, co teraz biorę nie mam żadnych. Ten ostatni najlepiej się rozpuszcza i smakuje, choć nie można powiedzieć, że jest smaczny
A co podejrzewasz z jelitami? Bo jeśli przeciekające, to glutamina może pomóc, można spróbować też z siemieniem lnianym na noc, wypijać tuż przed pójściem spać, tak z kilka tyg.
A na złogi, to dobry jest np. taki koktajl od rana przez 2 tyg.
250 ml wody,
3 daktyle,
2 szklanki świeżego szpinaku,
4 banany,
2 łyżki zmielonego siemienia lnianego,
łyżeczka cynamonu,
łyżeczka młodego jęczmienia,
łyżeczka probiotyku (najlepiej wybrać ten, który zawiera błonnik, prebiotyki i probiotyki; w jego składzie powinny znaleźć się też bakterie probiotyczne i łupiny babki jajowatej).
Przepisów na to jest dużo, ale ja akurat taki przetestowałam.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 13:59   #2762
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Może zależeć od stanu jelit, ale zauważyłam też cytrynian cytrynianowi nierówny, bo chyba po Now Foods miałam dolegliwości żoł.-jeli., a już po ForMeds i tym, co teraz biorę nie mam żadnych. Ten ostatni najlepiej się rozpuszcza i smakuje, choć nie można powiedzieć, że jest smaczny
A co podejrzewasz z jelitami? Bo jeśli przeciekające, to glutamina może pomóc, można spróbować też z siemieniem lnianym na noc, wypijać tuż przed pójściem spać, tak z kilka tyg.
A na złogi, to dobry jest np. taki koktajl od rana przez 2 tyg.
250 ml wody,
3 daktyle,
2 szklanki świeżego szpinaku,
4 banany,
2 łyżki zmielonego siemienia lnianego,
łyżeczka cynamonu,
łyżeczka młodego jęczmienia,
łyżeczka probiotyku (najlepiej wybrać ten, który zawiera błonnik, prebiotyki i probiotyki; w jego składzie powinny znaleźć się też bakterie probiotyczne i łupiny babki jajowatej).
Przepisów na to jest dużo, ale ja akurat taki przetestowałam.
Faktycznie może od firmy zależeć, ja kiedyś miałam jakąś kiepską firmę ten magnez.

Powoli się przedstawiam na zdrowy tryb odżywiania. Powraca temat nabiału i glutenu. Kiedyś odstawiłam już i jaki efekt? Zniknęły przeciwciala anty tpo i anty tg na tarczyce. A z zoladkiem taki problem że już zaczęłam mieć zgagi i kiepsko trawie tzn. walne prosto z mostu, resztki nie strawione w stolcu, bóle brzucha poranne przed kupą.

W czym zmielić siemię lniane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 22:25   #2763
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Faktycznie może od firmy zależeć, ja kiedyś miałam jakąś kiepską firmę ten magnez.

Powoli się przedstawiam na zdrowy tryb odżywiania. Powraca temat nabiału i glutenu. Kiedyś odstawiłam już i jaki efekt? Zniknęły przeciwciala anty tpo i anty tg na tarczyce. A z zoladkiem taki problem że już zaczęłam mieć zgagi i kiepsko trawie tzn. walne prosto z mostu, resztki nie strawione w stolcu, bóle brzucha poranne przed kupą.

W czym zmielić siemię lniane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to faktycznie trawienie leży. Temat przerabiałam u siebie i u tż, u mnie wróciło do normy, u tż jest lepiej, ale to jeszcze nie to (pracuje na nocki i metablizm przewrócony). Dzień najlepiej zacząć od min. jednej, a najlepiej dwóch szklanek wody, może być sama woda, albo jedna z cytryną, druga z solą. Byłoby dobrze nie pić podczas jedzenia i nie pić po jedzeniu, albo tylko 2,3 łyki, a po jedzeniu wziąć szczyptę soli, po pół godzinie kolejną na lepsze trawienie. Jeśli zobaczysz, że to jednak niewiele daje, to warto brać przez jakiś czas Betainę Hcl do dużego posiłku, gorzkie zioła. Liście kozieradki (nasiona chyba też) wspomagają trawienie, a wypróżnienia są dużo łatwiejsze i do końca. Kolacje jak najlżejsze i maksymalnie do 20. No i gryżć dokładnie, nawet soki czy zupy chwilę potrzymać w buzi i połknąć.
Często też spotykam się w książkach z jedzeniem rozdzielnym, by nie mieszać pokarmów węglowodanowych z białkowymi (które długo zalegają, najpierw w żołądku, potem w jelitach), a tylko z roślinnymi, jednak u mnie jest to przyzwyczajenie trudne do przeskoczenia.
W książce Nieumywakina spotkałam się z "chodzeniem" na pośladkach, które pomaga na cały układ pokarmowy, na zaburzenia układu wydzielniczego, organów płciowych, osteochondrozę kręgosłupa, wypadanie odbytnicy, pochwy. Usiąść na podłodze, nogi wyprostowane. Lewą część ciała - nogę i pośladek- unieść i przemieścić w przód, wykonując przy tym zwrot głową w lewo, a wyprostowanymi rękami - w prawo. Potem wszystko powtarza się prawą częścią ciała, noga z pośladkiem naprzód, głowa w prawo, wymach w lewo. "Przejść "tak 1,2m do przodu, potem do tyłu, ile razy się chce.

Ja mielę w młynku pulsacyjnie, przerywam co chwilę, aby nasiona się nie nagrzały, robię porcje na 3,4 razy i wstawiam do lodówki., choć najlepiej by bylo mielić na bieżąco.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 08:23   #2764
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja uwielbiam kisiel z siemienia lnianego, bo lubię rozgryzać ziarenka . Nie wszystkie będą rozgryzione, ale dla mnie zabawa siemieniem jest przednia .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 12:37   #2765
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
No to faktycznie trawienie leży. Temat przerabiałam u siebie i u tż, u mnie wróciło do normy, u tż jest lepiej, ale to jeszcze nie to (pracuje na nocki i metablizm przewrócony). Dzień najlepiej zacząć od min. jednej, a najlepiej dwóch szklanek wody, może być sama woda, albo jedna z cytryną, druga z solą. Byłoby dobrze nie pić podczas jedzenia i nie pić po jedzeniu, albo tylko 2,3 łyki, a po jedzeniu wziąć szczyptę soli, po pół godzinie kolejną na lepsze trawienie. Jeśli zobaczysz, że to jednak niewiele daje, to warto brać przez jakiś czas Betainę Hcl do dużego posiłku, gorzkie zioła. Liście kozieradki (nasiona chyba też) wspomagają trawienie, a wypróżnienia są dużo łatwiejsze i do końca. Kolacje jak najlżejsze i maksymalnie do 20. No i gryżć dokładnie, nawet soki czy zupy chwilę potrzymać w buzi i połknąć.
Często też spotykam się w książkach z jedzeniem rozdzielnym, by nie mieszać pokarmów węglowodanowych z białkowymi (które długo zalegają, najpierw w żołądku, potem w jelitach), a tylko z roślinnymi, jednak u mnie jest to przyzwyczajenie trudne do przeskoczenia.
W książce Nieumywakina spotkałam się z "chodzeniem" na pośladkach, które pomaga na cały układ pokarmowy, na zaburzenia układu wydzielniczego, organów płciowych, osteochondrozę kręgosłupa, wypadanie odbytnicy, pochwy. Usiąść na podłodze, nogi wyprostowane. Lewą część ciała - nogę i pośladek- unieść i przemieścić w przód, wykonując przy tym zwrot głową w lewo, a wyprostowanymi rękami - w prawo. Potem wszystko powtarza się prawą częścią ciała, noga z pośladkiem naprzód, głowa w prawo, wymach w lewo. "Przejść "tak 1,2m do przodu, potem do tyłu, ile razy się chce.

Ja mielę w młynku pulsacyjnie, przerywam co chwilę, aby nasiona się nie nagrzały, robię porcje na 3,4 razy i wstawiam do lodówki., choć najlepiej by bylo mielić na bieżąco.
W to picie między posiłkami nie wierzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 22:18   #2766
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
W to picie między posiłkami nie wierzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie rozumiem, nie dasz rady wypić wtedy odpowiedniej ilości?
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-17, 10:59   #2767
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja biorę wit. B complex ze względu na migreny. chyba od miesiąca albo lepiej biore kerabione na włosy i paznokcie. Zastanawiam się nad wit. D na zimę ale w ubiegłym roku ciągle byłam przeziębiona i nie wiem czy to ma sens. No i ostatnio znów wrócił problem ze skurczami łydek
Z przeziębieniami może też być tak, że biorąc wit. d dałaś organizmowi narzędzia do naprawy czegoś. Podczas choroby nie mamy energii, mało jemy itd., wtedy właśnie org. może zająć się czymś innym, a nie zajmować się np. trawieniem. Ludzie, którzy mało chorują, to wcale nie znaczy zdrowi, być może wywołanie stanu zapalnego będzie ponad ich obecne siły.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 14:15   #2768
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, nie dasz rady wypić wtedy odpowiedniej ilości?
Dam radę, źle się wyraziłam. Nie dam rady nie pić przy jedzeniu bo mnie zatyka. Ale staram się jeść wolniej już. Bo dziecko poczeka, nie jest już niemowlakiem.

Kupiłam szczotkę do masażu w Rossmann za 9 zł obecnie w promocji, niestety leci z niej włos, reklamować? Tylko chyba nie wzięłam paragonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-20, 21:37   #2769
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dam radę, źle się wyraziłam. Nie dam rady nie pić przy jedzeniu bo mnie zatyka. Ale staram się jeść wolniej już. Bo dziecko poczeka, nie jest już niemowlakiem.

Kupiłam szczotkę do masażu w Rossmann za 9 zł obecnie w promocji, niestety leci z niej włos, reklamować? Tylko chyba nie wzięłam paragonu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z mojej też wypadały tak do 2,3 użyć, potem już nie.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-21, 08:35   #2770
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, kontrolujecie jakoś swoje wydatki na kosmetyki? Zapisujecie może wydatki na miesiąc? Czy wolicie nawet tego nie wiedzieć?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-21, 08:43   #2771
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kontrolujecie jakoś swoje wydatki na kosmetyki? Zapisujecie może wydatki na miesiąc? Czy wolicie nawet tego nie wiedzieć?


Wole nie wiedziec
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-21, 09:55   #2772
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kontrolujecie jakoś swoje wydatki na kosmetyki? Zapisujecie może wydatki na miesiąc? Czy wolicie nawet tego nie wiedzieć?
Tak, od kilku lat prowadzę moją "rachunkowość" w excelu. Mam miesięczne arkusze, gdzie wpisuję codzienne wydatki w rubrykach: mieszkanie, jedzenie, kosmetyki, telefon i internet, ciuchy, komunikacja-auto, zdrowie (tam wpisuję np tampony i pasty do zębów, żeby suma wydana na kosmetyki była mniejsza), dom oraz inne na pozostałe wydatki.
Ponieważ niejednokrotnie przeżywałam pod koniec miesiąca lekki szok po zobaczeniu końcowej sumy w rubryce kosmetyki i myślałam nawet, że pewnie coś źle powpisywałam, to dodatkowo rozpisuję też z boku, co dokładnie i za ile kupiłam jeśli wydatek przekroczył 10 euro.
Z reguły wydaję średnio 100 euro miesięcznie na kosmetyki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-21, 10:04   #2773
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kontrolujecie jakoś swoje wydatki na kosmetyki? Zapisujecie może wydatki na miesiąc? Czy wolicie nawet tego nie wiedzieć?

Raz na jakiś czas liczę ile na co wydałam. Nie tylko na kosmetyki. Potem o tym zapominam. Niewiele to wnosi do życia. Przynajmniej mojego. Nie mam problemów finansowych. Nie czuję też żebym miała jakiś problem z zakupami
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-21, 10:09   #2774
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, od kilku lat prowadzę moją "rachunkowość" w excelu. Mam miesięczne arkusze, gdzie wpisuję codzienne wydatki w rubrykach: mieszkanie, jedzenie, kosmetyki, telefon i internet, ciuchy, komunikacja-auto, zdrowie (tam wpisuję np tampony i pasty do zębów, żeby suma wydana na kosmetyki była mniejsza), dom oraz inne na pozostałe wydatki.

Ponieważ niejednokrotnie przeżywałam pod koniec miesiąca lekki szok po zobaczeniu końcowej sumy w rubryce kosmetyki i myślałam nawet, że pewnie coś źle powpisywałam, to dodatkowo rozpisuję też z boku, co dokładnie i za ile kupiłam jeśli wydatek przekroczył 10 euro.

Z reguły wydaję średnio 100 euro miesięcznie na kosmetyki.


No takie wydatki to ja tez kontroluje ale w apce moneywiz.

Wpisuje przychody - wypłata, jakis tam dodatek, ktos jak nam zapłacił za usługi.
Odchody - mieszkanie, rachunki i za każdym razem jak użyje karty to samo mi przesyła wtedy mogę edytować czy to ciuchy, jedzenie czy inne y
Moje zakupy kosmetyczne wpisujemy jako - wydatki Natalii albo tkmaxx 🤣 ale ja nie patrzę ile wydaje.
Mamy stałe wpłaty i stałe odchody. Mogę tez sprawdzić czy jesli nie wydam nic poza tym co mam wliczone (rachunki, jedzenie) to ile bede miec kasy na koncie za rok
Ale ta kwota często jest mniejsza bo wypadają nam wydatki
Ciuchów nie mam nigdy wpisanych bo nie przeznaczam stałej kwoty

Wiec rachunkowość prowadzimy ale nie sprawdzam ile na co wydałam.
Najważniejsze aby stan konta wzrastał a nie malał

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2018-09-21 o 10:14
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-21, 10:18   #2775
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kontrolujecie jakoś swoje wydatki na kosmetyki? Zapisujecie może wydatki na miesiąc? Czy wolicie nawet tego nie wiedzieć?
Spisuję wszystkie wydatki w excelu.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-22, 12:36   #2776
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Z mojej też wypadały tak do 2,3 użyć, potem już nie.
Faktycznie na początku tylko wypada, potem mniej. A za tą cenę ok. Nie wiem na ile mnie to wciągnie. Na razie włos odpowiedni dla mnie tzn. niezbyt szorstki. Jeszcze i tak trzeba będzie dokupić szczotkę na kiju.
A szczotkujecie rano czy wieczorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-22, 18:01   #2777
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Faktycznie na początku tylko wypada, potem mniej. A za tą cenę ok. Nie wiem na ile mnie to wciągnie. Na razie włos odpowiedni dla mnie tzn. niezbyt szorstki. Jeszcze i tak trzeba będzie dokupić szczotkę na kiju.
A szczotkujecie rano czy wieczorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej rano, ale jak nie miałam czasu to szczotkowałam wieczorem.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-24, 11:11   #2778
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kontrolujecie jakoś swoje wydatki na kosmetyki? Zapisujecie może wydatki na miesiąc? Czy wolicie nawet tego nie wiedzieć?
Wolę nie wiedzieć, ale robię za to spis wszystkich kupionych kosmetyków i odhaczam kosmetyk po jego zużyciu, dzięki temu mam rozeznanie w tym ile kupuję i ile zużywam
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-25, 17:28   #2779
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Lepiej rano, ale jak nie miałam czasu to szczotkowałam wieczorem.
Ja szczotkuje wieczorem bo mnie to relaksuje i wtedy też mam czas dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-25, 23:28   #2780
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja szczotkuje wieczorem bo mnie to relaksuje i wtedy też mam czas dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rano przed prysznicem, idąc za radą innych szczotkujaących, że daje kopa przez pobudzenie krążenia. Ponieważ należę do osób z niskim ciśnieniem i małą energią to u mnie się sprawdza.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 12:28   #2781
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

O muszę spróbować z rana, bo mnie zawsze zimno jest. A trzeba koniecznie ten prysznic? Bo mi jednak z tym schodzi. Jesienią i zimą nie widzę potrzeby brać prysznic z rana, tym bardziej że mamy ogrzewanie na drewno i zanim rozpale w centralnym to już mam rozgrzewke, a potem dalsze czynności dnia i mało czasu dla siebie z rana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 19:56   #2782
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, czy ktoraś może robiła reklamację usługi fryzjerskiej?
Ja wczoraj byłam, miało być sombre, a wyszło nie wiem co. Kolor do mnie nie pasuje, za ciemny, prosiłam o przód jaśniejszy - nie mam. Dzisiaj dzwoniłam do fryzjerki (bardzo ją lubię, chodzę do niej od lat i pierwszy raz jestem niezadowolona) i mam przyjechać, ale nie było słowa o reklamacji... Sama mam powiedzieć?
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-26, 21:34   #2783
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
O muszę spróbować z rana, bo mnie zawsze zimno jest. A trzeba koniecznie ten prysznic? Bo mi jednak z tym schodzi. Jesienią i zimą nie widzę potrzeby brać prysznic z rana, tym bardziej że mamy ogrzewanie na drewno i zanim rozpale w centralnym to już mam rozgrzewke, a potem dalsze czynności dnia i mało czasu dla siebie z rana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba bardziej chodzi o to, ze po prysznicu po prostu nakłada sie zwykle balsam na ciało i w efekcie lepszy efekt można mieć

Ale jesli chodzi o rozgrzewanie to tak, daje przyjemne ciepełko

Ja biorę rano prysznic zwykle, czasami tylko jesli wieczorem sie w wannie wymocze to rano już sie nie myje. Ale racja, ze sie schodzi, muszę wstawać dużo wcześniej niż inni domownicy, z tym ze jest to naprawdę wtedy czas dla siebie. Wieczorem to już różnie jest.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 05:53   #2784
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Warto by było jednak wygospodarować sobie trochę czasu nawet w ciągu dnia na to szczotkowanie bo nie wiem czy nie pobudza mnie zbyt mocno na wieczór?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 08:24   #2785
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Co planujecie kupić na sezon jesień/zima? Jakieś macie upatrzone już ubrania, buty?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 11:36   #2786
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Co planujecie kupić na sezon jesień/zima? Jakieś macie upatrzone już ubrania, buty?
1. krótki lub długi płaszczyk puchowy, drobno pikowany, cienki, taliowany, o jak najmniej sportowym wyglądzie - widziałam ostatnio w TKMaxx coś w tym stylu Michaela Korsa, ale nie toleruję żadnych ostentacyjnie wywalonych logo, a ta marka się takich lubuje.
2. płaszcz wełniany, za kolano, taliowany, klasyczny
3. shopper Wittchen ten KLIK
4. chciałam spróbować też wełnianych podkoszulek takich jak ta KLIK, bo jestem strasznie zmarzła, ale z drugiej strony wełna z reguły mnie gryzie, dopiero ta droga nie, więc może tutaj wysoka cena będzie gwarancją przyjemnego noszenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-29, 16:45   #2787
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 973
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Co planujecie kupić na sezon jesień/zima? Jakieś macie upatrzone już ubrania, buty?
Ja już kupiłam buty, botki z Deichmanna. W porównaniu do innych marek, są dość miękkie i lekkie. No i noga nie wygląda jak płetwa. Przy niskim wzroście botki są ryzykowne, ale udało mi się dobrać model, który wygląda zgrabnie.
Chciałabym jeszcze jakąś torbę codzienną, średniej wielkości. Marzy mi się worek, ale nie mogę na razie nic znaleźć. Swetrów, sweterków na razie nie planuję ale może coś wpadnie w oko. Kurtek i płaszczy nie kupuję, bo kurtkę kupiłam zeszłej zimy a jesiennych mam kilka.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 18:10   #2788
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Co planujecie kupić na sezon jesień/zima? Jakieś macie upatrzone już ubrania, buty?
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
1. krótki lub długi płaszczyk puchowy, drobno pikowany, cienki, taliowany, o jak najmniej sportowym wyglądzie - widziałam ostatnio w TKMaxx coś w tym stylu Michaela Korsa, ale nie toleruję żadnych ostentacyjnie wywalonych logo, a ta marka się takich lubuje.
2. płaszcz wełniany, za kolano, taliowany, klasyczny
3. shopper Wittchen ten KLIK
4. chciałam spróbować też wełnianych podkoszulek takich jak ta KLIK, bo jestem strasznie zmarzła, ale z drugiej strony wełna z reguły mnie gryzie, dopiero ta droga nie, więc może tutaj wysoka cena będzie gwarancją przyjemnego noszenia.
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja już kupiłam buty, botki z Deichmanna. W porównaniu do innych marek, są dość miękkie i lekkie. No i noga nie wygląda jak płetwa. Przy niskim wzroście botki są ryzykowne, ale udało mi się dobrać model, który wygląda zgrabnie.
Chciałabym jeszcze jakąś torbę codzienną, średniej wielkości. Marzy mi się worek, ale nie mogę na razie nic znaleźć. Swetrów, sweterków na razie nie planuję ale może coś wpadnie w oko. Kurtek i płaszczy nie kupuję, bo kurtkę kupiłam zeszłej zimy a jesiennych mam kilka.
Kupiłam takie Botki na eouwie, tym razem miałam czuja, że będą dobre, leżą jak szyte na mnie:
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-09-30 o 18:22
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 18:53   #2789
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Korah bardzo fajne. Pod jakim haslem szukac takich butow? (Tego typu) Botki i plaski obscas (ewentualnie 2-3cm?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 19:07   #2790
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kupiłam takie Botki na eouwie, tym razem miałam czuja, że będą dobre, leżą jak szyte na mnie:
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah bardzo fajne. Pod jakim haslem szukac takich butow? (Tego typu) Botki i plaski obscas (ewentualnie 2-3cm?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są bikery albo inaczej biker boots. Fajne buty, szkoda że ja w tym typie obuwia wyglądam jak kot w butach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.