Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-14, 16:03   #1081
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

to jest olejek z niskim filtrem i przyspieszaczem. mam taka skore ze jeszcze nigdy nie mialam spalonego nawet kawaleczka, ale tez nie opalam sie szybko, raczej wolniej, a pasuje mi opalenizna i wysokie filtry musialyby w tym przypadku oznaczac co najmniej miesiac lezenia na plazy calutki dzien :P
ale tak sie wlasnie zastanawiam... bo jest do wyboru od 2 do 15, z tych co mnie interesuja to 2 i 4 i jeszcze jest olejek z przyspieszaczem, blokujacy tylko UVB, ale nie wiem czy to bezpieczne, z drugiej strony nie wiem czy taka np.2 robi wogole jakas roznice, czy to juz wszystko jedno przy tak niskich filtrach...
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:16   #1082
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Smile Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

takie olejki to raczej tylko przed UVB chronią właśnie po to, żeby się nie spalić(UVB odpowiada za poparzenia). nie mają filtrów anty-UVA(ochrona przed przyspieszonym starzeniem skóry)a jeśli już mają, to i tak ich obecność nie robi róznicy, bo przy SPF 2, to anty-UVA wynosi może 0,5.

to, że piszą na opakowaniu "ochrona UVA/UVB " to tylko chwyt marketingowy z resztą, nawet w aptecznych filtrach ochrona anty-UVB jest zawsze wyższa niż UVA

sądzę, że możesz używać najpierw SPF 4(ewentualnie z przyspieszaczem) a potem, kiedy już się przybrązowisz nieco, SPF 2

a mozna wiedzieć, jakie to olejki? masz może składy? możnaby porównać ich działanie i tego przyspieszacza też
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:24   #1083
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

spf 4 ma już zwykła oliwka czy dowolny olejek do ciała. 2,4,6 - to żadna ochrona, nawet dla osób z ciemną karnacją...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:55   #1084
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

olejki to Hawaiian Tropic. przywiezione z Hiszpanii, 2 juz jakis czas uzywam (od 2 lat) i bardzo lubie, mam po niej ladna skore i kolor. tego 0 nie mam, boje sie go kupic :P ale nie wiem czy powinnam sie bac uzywajac tej 2 wlasciwie
praffinum liquidum, ethylhexyl, methoxycinnamate, benzophenone-3, parfum, cocos nucifera, plumeria acutifolia, magnifera indica, psidium guajava, carica papaya, passiflora incarnata, colocasia antiquorum, aleurites moluccana, theobroma cacao, amyl acetate, aloe barbadensis, lanolin, benzyl alcohol, eucaliptus globulus.
to jego sklad ale ja nie mam bladego pojecia co to wszystko znaczy :P pomozecie mi tu czy skopiowac to do watku o skladach i ich znaczeniu?

mam jeszcze jeden, dopiero co go kupilam, pisze ze ma filtry ale nie pisze jakie... hmmm podejrzane troche :P
nazywa sie PizBuin, a jego sklad to:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, butyl methoxydibenzoylmethane, VP/Hexadecene copolymer, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, Acetyl hexapeptide-1, dextran, caprylyl glycol, Xanthan gum, potassium cetyl phosphate, cetearyl alcohol, ammonium polyacrylate, isohexadecane, PEG-40 castor oil, disodium EDTA, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, parfum
co o tym myslicie?
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 17:28   #1085
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
olejki to Hawaiian Tropic. przywiezione z Hiszpanii, 2 juz jakis czas uzywam (od 2 lat) i bardzo lubie, mam po niej ladna skore i kolor. tego 0 nie mam, boje sie go kupic :P ale nie wiem czy powinnam sie bac uzywajac tej 2 wlasciwie
praffinum liquidum, ethylhexyl, methoxycinnamate, benzophenone-3, parfum, cocos nucifera, plumeria acutifolia, magnifera indica, psidium guajava, carica papaya, passiflora incarnata, colocasia antiquorum, aleurites moluccana, theobroma cacao, amyl acetate, aloe barbadensis, lanolin, benzyl alcohol, eucaliptus globulus.
t
o jego sklad ale ja nie mam bladego pojecia co to wszystko znaczy :P pomozecie mi tu czy skopiowac to do watku o skladach i ich znaczeniu?

mam jeszcze jeden, dopiero co go kupilam, pisze ze ma filtry ale nie pisze jakie... hmmm podejrzane troche :P
nazywa sie PizBuin, a jego sklad to:
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, butyl methoxydibenzoylmethane, VP/Hexadecene copolymer, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, Acetyl hexapeptide-1, dextran, caprylyl glycol, Xanthan gum, potassium cetyl phosphate, cetearyl alcohol, ammonium polyacrylate, isohexadecane, PEG-40 castor oil, disodium EDTA, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, parfum
co o tym myslicie?
jeśli Ci służą te Hawaiian Tropic, to bardzo dobrze

na różowo filtry anty-UVB
na niebiesko filtry anty-UVA(a jednak ma )
na zielono składniki odżywcze(pierwszy olejek ma m.in. olejek z kokosa, wyciągi z jakichś kwiatów, guawy , mango, papai, passiflory, eukaliptusa, aloesu, masło kakaowe, nawet lanolinę -bardzo przyjemny skład i na pewno pomoże pielęgnowac w czasie opalania sama tez bym się na niego skusiła i używała jako oliwki do ciała zamiast balsamu )

ten drugi-PizBuin-strasznie sztuczny skład, żadnych olejków naturalnych za to ma filtr anty-UVA. na pewno nie będzie bardzo tak tłusty, jak ten pierwszy. sądze, że najpierw możesz używac jego(pewnie ma wyzszy filtr), potem tego hiszpańskiego

ale ten pierwszy mnie zauroczył po ile euro je kupujesz w Hiszpanii? szkoda,ze nie ma ich u nas
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:40   #1086
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

dzieki za przetlumaczenie
czyli ten tropic nie jest taki zly... ten drugi pierwszy raz mam i jeszcze nie uzywalam nawet wiecej niz raz, wiec nie wiem jak ta jego sztucznosc na mnie wplywa..
tropici kosztuja tak od 8.50 za 0, 9 za 2, 10 za 4 i tak ceny ida wzwyz do ok 14 za 15 chyba....
bardzo je lubie no i ten ich zapach mmm!
czasem na allegro sie trafiaja
generalnie w hiszpanii na kazdym kroku je sprzedaja wiec jak znasz kogos kto sie tam wybiera to popros, na pewno trafi na nie ja pierwszy kupilam bo mi sie poprzedni skonczyl i od tamtej pory zawsze przywoze sobie ze 2 buteleczki jak wracam, bo co roku jezdze

aaa, jeszcze pytanko - ten hawaiian nie ma zadnego filtru uva? bo pisze ze ma... na tym 0 pisze ze sa tylko uvb... czy roznica miedzy nimi moze byc duza?
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:52   #1087
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
spf 4 ma już zwykła oliwka czy dowolny olejek do ciała. 2,4,6 - to żadna ochrona, nawet dla osób z ciemną karnacją...
spf 2 blokuje ok 50% UVB, spf 15- 93,3%. wraz ze wzrostem wskaznika SPF, ochrona nie rosnie juz tak radykalnie. roznica w ochornie przed UVB miedzy SPF 30 a 50 jest bardzo niewielka
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 21:10   #1088
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
aaa, jeszcze pytanko - ten hawaiian nie ma zadnego filtru uva? bo pisze ze ma... na tym 0 pisze ze sa tylko uvb... czy roznica miedzy nimi moze byc duza?
to znaczy, benzophenone-3 w jakimś tam stopniu chroni przed częścią UVA ale żadnego filtra stricte chroniącego przed nimi nie ma dlatego absolutnie nie należy uważać go za filtr UVA.

a jeśli coś ma filtr 0, to nie chroni w ogóle



Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
spf 2 blokuje ok 50% UVB, spf 15- 93,3%. wraz ze wzrostem wskaznika SPF, ochrona nie rosnie juz tak radykalnie. roznica w ochornie przed UVB miedzy SPF 30 a 50 jest bardzo niewielka

też już o tym pisałam (chyba w wątku "jak podkreślać jasną cerę?")

i wydaje mi się, że używanie SPF 50+ w warunkach polskiego klimatu ma znaczenie raczej psychologiczne-zamiast używania SPF 30.

no ale w tropikach zawsze lepsze są te wyższe-nie ze względu na UVB ale właśnie na UVA. sama wiem, że np. 30 Avonowa przepuści 10 % UVA a już 50 tylko 6%. te 4 % to dość duża różnica w porównaniu z ochroną anty-UVB: między 30 a 50 jest 1,3 % róznicy
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 23:12   #1089
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

a jaki filtr byscie polecaly do takiej skory jak moja - czyli nie spalajacej sie nigdy ale nie bardzo ciemnej, w europejskim sloncu opalajacej sie na 2 bezproblemowo, jesli jade do Afryki srodkowej? bo nie wiem jak moja skora zareaguje na tamtejsze slonce, nie chce sie spalic, ale owszem chce sie opalic raczej nie bedzie lezenia na plazy tylko aktywne opalanie ale za to pewnie przez caly dzien na dworze i to nad woda caly czas.. myslicie ze 15 wystarczy? czy cos wiecej? ale z drugiej strony wolno sie opalam a chce wrocic brazowa :P
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 00:02   #1090
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Do Afryki zabrałabym coś z filtrem 50, bo nie chodzi tylko o opaleniznę, ale o to jak dużo twoja skóra wchłonie tam promieni UVA i jaki to moze być dla niej szok. Czym jaśniejsza karnacja tym trudniej broni się przed promienami. Filtr i tak w ciagu dnia się ściera, spływa z potem, więc ochrona słabnie. Nawet przy reaplikacji filtra opalisz się. Weź dwie tubki filtra 25-30 i 50 lub 50+, na miejscu sama ocenisz jak twoja skóra reaguje na równikowe słońce. Nie zapomnij też o kapeluszu lub czapce z daszkiem i okularach przeciwsłonecznych z filtrem. Przyda sie też łagodzacy balsam do stosowania po całym dniu na słońcu.
Miłego wypoczynku
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 00:06   #1091
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

polecam stronę http://orias.dwd.de/promote/forecast tutaj możesz znaleźć rejon, w który się wybierasz i zobaczyć prognozę jak duże promieniowanie będzie w regionie, w który się wybierasz
dodam, iż w Polsce w środku lata nad morzem w słoneczny dzień to max. liczba 7 z reguły oscyluje w granicy 5-6. jeśli w tym regionie będzie np. 11, to już jest dość dużo(warto poczytać legendę, co oznaczają dane cyfry).

ja bym zapobiegawczo jednak SPF 30 wzięła i jakiś kapelusz a do tego jasne przewiewne ciuchy na długi rękaw
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-15, 09:53   #1092
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

dzieki, chyba wezme 30 i 15 jak juz sie przyzwyczaje i opale
heh to nie bedzie wypoczynek, jak bede jechac bo jeszcze nie na 100% to do taty na statek i pracowac tam bede no ale bedzie fajnie pewnie.
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 13:16   #1093
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
nie za mało 50 ml może masz kilka tubek? mi latem(mimo, iż używam wysokich filtrów) schodzi dużo więcej balsamu niż zimą-jakoś tak skóra więcej pije tego balsamu nie wiem, czy Ci starczy na tydzień czy dwa
Mam 3 buteleczki- 150ml powinno mi wystarczyć Tym bardziej, że jadę na typową objazdówkę- zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie. Nawet nie jestem pewna czy czas mi pozwoli na dostateczną pielęgnację
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 15:17   #1094
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Używanie oliwek z faktorem 4,5, a nawet trochę wyższych, to trochę sztuka dla sztuki. Ochrona przed UVB mierna, przed UVA żadna i złudne poczucie bezpieczeństwa. Zresztą, najwyższe faktory też nie chronią w 100%, więc dylematy czego użyć, żeby się zbyt dobrze nie ochronić są na wyrost, zwłaszcza w gorącym klimacie.

Ms.Torres, u nas też się znajdą jakieś olejki ekologiczne w seriach słonecznych, ale raczej pielęgancyjne (np. Martina Gebhardt z kukui, rozświetlający Pat&Rub)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-08-15 o 15:41 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 22:27   #1095
transcendence
Raczkowanie
 
Avatar transcendence
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 250
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

przeczytałam z połowę tego wątku i nie mam siły już go kończyć, dlatego bardzo proszę o konkretną odpowiedź bo strasznie się pogubiłam

wyjeżdżam do Tunezji na 2tygodnie i nie wiem co zabrać ze sobą...
jestem bladzioszkiem, skórę mam raczej mało przyzwyczajoną do słonka, zależy mi na dobrej ochronie ale chciałabym też opalic się w miarę przyzwoicie, bo tak dawno nie byłam na wakacjach wypoczynkowych, że nawet nie pamiętam jak to jest z opalaniem mojej skóry, a fajnie by było ją taką zobaczyć
myślałam o faktorze w okolicach 40, ale wyczytałam w tym wątku, że wysokie faktory mogą być rakotwórcze i nie doszłam w końcu jak to jest
szukam chyba złotego środka, wysokiej stabilnej ochrony umożliwiającej opalenie się, bez ryzyka szkodliwości
kupić 40 czy lepiej 25 i dosmarowywać się? jeśli to drugie to jak często?
najlepiej poproszę o konkretne produkty, najchętniej drogeryjne ale mogą być i apteczne

edit: potzrebuję czegoś i na twarz i na ciało, najlepiej żeby było 2 w 1 ale mam tłustą cerę więc nie wiem czy się uda, dlatego mogą też być 2 osobne produkty

Edytowane przez transcendence
Czas edycji: 2008-08-24 o 22:28 Powód: dodatkowe info
transcendence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 02:03   #1096
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

bierz smialo spf 40 albo spf 50+. i jesli pamietasz gdzie dokladnie wyczytalas o rakotworczosci wysokich filtrow, podaj prosze linka do posta albo strone na ktorej jest, jakis namiar

jeśli chodzi o marki filtrów, to ważne żeby były fotostabilne. czyli z drogeryjnych: Nivea, Garnier, L'oreal, Soraya. Są też produkty innych firm które są fotostabilne, ale z tego co wiem wszystkie filtry wymienionych przeze mnie firm są stabilne, a w przypadku innych różnie bywa. Mogłam jakieś pominąć, podaje te które pamiętam. Stabilne filtry ma też Avon - przynajmniej większość.
A apteczne: Avene, La roche posay (Anthelios), Iwostin Solecrin, Bioderma, SVR, Klorane... na pewno znów coś pominęłam;p
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 03:41   #1097
transcendence
Raczkowanie
 
Avatar transcendence
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 250
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

o szkodliwości wyczytałam w tym wątku, jakoś na poczatku

dokładnie na 5 stronie, post 129 ma wklejony fragment artykułu, ale temat jakos nie zakończył się niczym konkretnym, więc nie wiem jak to jest

dzieki za odpowiedź
może jakieś konkretne produkty?
cos co można i na buźkę i na ciałko
myślałam o selecrinie iwostinu (ma dobre recenzje) i czymś tańszym na ciało, może garnier
chyba, że jest coś, co można stosować i tu i tu, w czym mozna wyjść do ludzi, w większej pojemności i rozsądnej cenie, bo i tak drastycznie się spłukałam na te wakacje...

edit; jeśli coś namieszałam, z tą szkodliwością to przepraszam, początkująca jestem
na razie zaczęłam stosować filtry codzienne-hydrafaze xl i jest masakra-świecę się strasznie co mnie martwi..następny pewnie będzie antek a jak i on będzie mi robił masełko z twarzy to już nie wiem co...
transcendence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 11:07   #1098
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

co do doniesien o szkodliwosci, z tego co pamietam to badanie na szczurach wykonywano podajac im doustnie duze ilosci filtrow

ciezko doradzac w sprawie konkretnych produktow, bo na skorze roznych ludzi zachowuja sie roznie i ich dobor to kwestia indywidualna...
z wymienionych przeze mnie marek na twarz najlepiej nadaje sie chyba Soraya - np. ta: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23887
ale powtarzam: nie wiem co Tobie bedzie pasowac...
możesz tez po prostu do ciała wziąć spf 40 czy 50 którejś z wymienionych przeze mnie firm, spróbować jak sprawuje się na twarzy i wtedy zdecydowac o zakupie osobnego do twarzy.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 14:13   #1099
transcendence
Raczkowanie
 
Avatar transcendence
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 250
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

thx

ale i tak postaram się poszukać wiarygodnej strony, co z tymi filtrami, jakieś dowody czy cos...bo faktem jest, że duzo wchłaniamy przez skóre

pozdrawiam
transcendence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-25, 14:17   #1100
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez transcendence Pokaż wiadomość
thx

ale i tak postaram się poszukać wiarygodnej strony, co z tymi filtrami, jakieś dowody czy cos...bo faktem jest, że duzo wchłaniamy przez skóre

pozdrawiam
nieprawda

przez skore wchlaniamy tak naprawde niewiele, oczywiscie jezeli masz na mysli krwioobieg

skora ma zdecydowanie lepsze mechanizmy obronne przed ksenobiotykami niz uklad oddechowy czy pokarmowy.

powinnismy sie przede wszystkim martwic czym oddychamy i co jemy, a dopiero potem koncentrowac sie na ew negatywnym wplywie kosmetykow bez recepty na caly organizm
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 15:34   #1101
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nieprawda

przez skore wchlaniamy tak naprawde niewiele, oczywiscie jezeli masz na mysli krwioobieg

skora ma zdecydowanie lepsze mechanizmy obronne przed ksenobiotykami niz uklad oddechowy czy pokarmowy.

powinnismy sie przede wszystkim martwic czym oddychamy i co jemy, a dopiero potem koncentrowac sie na ew negatywnym wplywie kosmetykow bez recepty na caly organizm
zgadzam się. przecież wątpliwa byłaby ochrona skóry przez filtry, gdyby się wchłaniały - one maja za zadanie tworzyć warstwę ochronną.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:12   #1102
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

cześć dziewczyny, czy mogłybyście mi powiedzieć, czy filtr Chanel UV Essentiel ma fotostabilne filtry (jesli tak, to czy sa wysoko w składzie, czy sa skuteczne)? i jeszcze jakieś zapychacze, trochę mnie wysypało i nie wiem, czy to nie jego wina.
podaję skład:
cyclopentasiloxane, zinc oxide, aqua(water), ethylhexyl methoxycinnamate, alcohol denat., isononyl isononanoate, dipropylene glycol, glycerin, neopentyl glycol dicaprate, polymethylsilsesquioxane, polymethyl methacrylate, dimethicone, triethoxycaprylylsilane, peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethycone, propylene glycol, tocopheryl acetate, butylene glycol, parfum(fragrance), hydrolyzed wheat protein, mannitol, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, methylparaben, glycogen, panax ginseng root extract, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, tiliacordata wood extract, trimethoxycaprylylsilane, sodium citrate, sodium hyaluronate, chlorphenesin, faex (yeast extract), bht, peg-40 hydrogenated castor oli, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, phenoxyethanol, calcium pantothenate, biotin, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, ci 77891(titanium dioxide).
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:17   #1103
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

a jeszcze zapomniałam - czy zapewnia on ochronę przed UVA?
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:59   #1104
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, czy mogłybyście mi powiedzieć, czy filtr Chanel UV Essentiel ma fotostabilne filtry (jesli tak, to czy sa wysoko w składzie, czy sa skuteczne)? i jeszcze jakieś zapychacze, trochę mnie wysypało i nie wiem, czy to nie jego wina.
podaję skład:
cyclopentasiloxane, zinc oxide, aqua(water), ethylhexyl methoxycinnamate, alcohol denat., isononyl isononanoate, dipropylene glycol, glycerin, neopentyl glycol dicaprate, polymethylsilsesquioxane, polymethyl methacrylate, dimethicone, triethoxycaprylylsilane, peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethycone, propylene glycol, tocopheryl acetate, butylene glycol, parfum(fragrance), hydrolyzed wheat protein, mannitol, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, methylparaben, glycogen, panax ginseng root extract, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, tiliacordata wood extract, trimethoxycaprylylsilane, sodium citrate, sodium hyaluronate, chlorphenesin, faex (yeast extract), bht, peg-40 hydrogenated castor oli, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, phenoxyethanol, calcium pantothenate, biotin, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, ci 77891(titanium dioxide).

filtry ma ale raczej słabe-owszem, tlenek cynku jest stabilny ale działa dopóki, dopóty nie zetrze się ze skóry biała warstewka nie obejmuje też całego pasma ochrony anty-UVA. a ten na zielono chroni tylko przed UVB. ogólnie: bardzo słaby, nie zawiera skutecznych stabilnych filtrów chemicznych chroniących przed UVA szkoda na niego pieniędzy-lepsze są już apteczne i drogeryjne(przejrzyj ostatnie strony wątku).

mógł Cię zapchać-ma dużo silikonu a sam tlenek cynku też może włazić w pory lepiej go odstawić no i jeszcze dużo alkoholu, co nie służy naczynkom.

a tak w ogóle, to dziwię się, że taka renomowana firma, która powinna zapewniać najwyższą jakość, wypuszcza tak słaby kosmetyk-żeby nie dac Tinosorbu ani nawet parsolu

jakie faktory ma ten krem? chodzi mi o SPF i ewentualnie inne(IPD, PPD)
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu

Edytowane przez Ms.Torres
Czas edycji: 2008-08-26 o 16:07 Powód: dopisek;]
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:06   #1105
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

witam. mam pytanko. nie stosowałam nigdy w życiu filtru .....teraz chce zaczac powolutku kuracje kwasem migdalowym i potem owocowymi....(o tym juz odrobinke wiem) ale doradzcie mi dobry, mocny i nawilzający filtr? widze ze tu się poleca Avene...? a co sądzicie np o lirene? ponieważ jest dośc tani... ...ja nie stosuje ani podkladow ani pudru chyba że okazjonalnie wiec makijażu na filtrze nie będzie.....ale powinien być nawilżający do cery tłustej, może mieszanej. Doradzcie, poratujcie. problem...i kupując na jakie składniki mam patrzec a jakich unikac???
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:19   #1106
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

przeczytaj posty z kilku ostatnich stron


co do filtra-kończy się lato, więc póki czas, możesz zrobić zapasy tego-> klik!

Avene to firma apteczna, a tutaj rozmawiamy raczej o Lirene, Soraya, Nivea, Garnier, Sun Ozon...itp.
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:48   #1107
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

No nie, tak myslałam. ma świetną, lekką konsystencję i matuje, wiedziałam, że nie może byc aż tak pięknie. ale przyznam, że nie spodziewałam się, że okaże się taki kiepski. ma SPF50/PA+++
dziekuje za odpowiedź
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:23   #1108
sombrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Hej!
A co sadzicie o RoC Minesol SPF 30 Anti-Shine Emulsion 50 ml?
Zastanawiam sie nad zakupem.
Czy ktoras z Was uzywa ten filtr??
Co ze skladem? "Przyjazny" dla cery? Jakies zapychacze? A przede wszystkim czy jest to filtr stabilny?

Ingredients
Water (Aqua), C-12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Butylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Univul A Plus), Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M), C-20-22 Alcohols, Dimethicone, C-20-22 Alkyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S), Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Methylsilanediol, Chrysanthemum Parthenium, Sarcosine, Cyclopentasiloxane, Cinnamomum Zeylanicum, Linseed Acid, Acrylates Copolymer, PEG-8 Laurate, Caprylyl Glycol, Capryloyl Glycine, Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Hexylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Fragance (Parfum) - [FPT 2020].
sombrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:03   #1109
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
witam. mam pytanko. nie stosowałam nigdy w życiu filtru .....teraz chce zaczac powolutku kuracje kwasem migdalowym i potem owocowymi....(o tym juz odrobinke wiem) ale doradzcie mi dobry, mocny i nawilzający filtr? widze ze tu się poleca Avene...? a co sądzicie np o lirene? ponieważ jest dośc tani... ...ja nie stosuje ani podkladow ani pudru chyba że okazjonalnie wiec makijażu na filtrze nie będzie.....ale powinien być nawilżający do cery tłustej, może mieszanej. Doradzcie, poratujcie. problem...i kupując na jakie składniki mam patrzec a jakich unikac???
Może spróbuj tego który podała Ms. Torres: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001 Mi bardzo służy, też mam cerę mieszaną, dodatkowo problematyczną (trądzik). Pisałam o nim już sporo, prześledź moje posty w tym wątku:https://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=10668360 Jeśli link się nie otworzy to klikasz na "Przeszukaj wątek", a następnie "Zaawansowane szukanie", wpisujesz "lirene" i mój nick.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:41   #1110
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

sombrinha, ten filtr jest fantastyczny nawet sama zaznaczyłaś porządne stabilne filtry anty-UVA typowych zapychaczy moje oko nie dostrzega nic, tylko brać i się smarować
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.