Wyzwanie! Och³odzenie w³osów na d³ugo¶ci - siwy br±z?? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2020-10-24, 12:18   #1
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 106
Red face

Wyzwanie! Och³odzenie w³osów na d³ugo¶ci - siwy br±z??


Hej,

Stojê przed ma³ym wyzwaniem - przesta³am farbowaæ w³osy, mam 24 lata i na zdjêciu widoczny jest mój naturalny kolor (czyli ciemny bardzo zimny br±z i siwizna bardzo mocna).

Problem jest z d³ugo¶ci± - ci±gle siê ociepla/rudzi. By³y w³osy oczywi¶cie farbowane wielokrotnie, rozja¶niane.
Na ¿ywo nie widaæ takiego kontrastu, zrobi³am przej¶cie bardzo p³ynne miêdzy naturalnymi a tymi, ale chcia³abym ju¿ uzyskaæ jak najbardziej zbli¿ony kolor do naturalnego.

Jakie¶ 2-3 miesi±ce temu na³o¿y³am na sam± d³ugo¶æ wella colour touch 4/71 - wysz³y fajne i zimne, chocia¿ minimalnie za ciemne w porównaniu do góry, ale siê wyrówna³y po paru myciach. Niestety siê szybko sp³uka³a z powrotem do ciep³ego br±zu

W co celowaæ - jakie konkretne farby albo jakie tony, ¿eby zrobiæ ciemny g³adki zimno/siwy br±z? Ja jedynie wiem, ¿e popielate odcienie ale co dalej?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201024_130742.jpg (184,3 KB, 40 za³adowañ)
VVeronika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-24, 16:30   #2
VVeronika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 106
Dot.: Wyzwanie! Och³odzenie w³osów na d³ugo¶ci - siwy br±z??

EDIT: wyszuka³am na zagranicznych forach, ¿e kolor taki, który mam u siebie teraz w koloryzacjach jest okre¶lany jako dark ash brown i z takim kolorem jak np. ni¿ej kompletnie by siê stopi³y moje naturalne w³oski



Tylko teraz kwestia taka, ¿e tutaj prawdopodobnie potrzebne jest rozja¶nianie i koloryzacja z baleja¿em? No bo domy¶lam siê, ¿e jednym kolorem takiego naturalnego efektu nie uzyskam.

Ale nawet je¶li mia³abym u¿yæ sam bazowy ciemny popielaty br±z, tak ¿eby siwe powychodzi³y z czasem z góry g³owy to w jaki celowaæ? Zwyk³y ch³odny br±z i toner? Czy np. ja¶niejsze kolory ale bardzo popielate jak np. Wella Illumina 8/69??
VVeronika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-10-30, 11:17   #3
natalia_bereszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Wyzwanie! Och³odzenie w³osów na d³ugo¶ci - siwy br±z??

Cze¶æ ¿eby nie zniszczyæ sobie w³osów daj sobie czas na zmianê, i przede wszystkim skup siê na wybijaniu miedzianych a nawet czerwonych tonów z w³osów (ciê¿ko zasugerowaæ po Twoim zdjêciu) je¶li uwa¿asz ¿e Twoje w³osy s± miedziane u¿yj niebieskiego pigmentu je¶li s± Czerwone u¿yj zielonego pigmentu w farbach. Nie u¿ywaj nigdy popieli w swoich farbach na ciep³e tony. Taka farba zawsze musi mieæ dodatkowy pigment tak jak ju¿ wspomnia³am niebieski lub zielony w innym wypadku kolor wyjdzie brudno z po¶wiat± zielonego. Farba któr± mia³a¶ faktycznie by³a za ciemna ale to co by³o po uko¶niku ju¿ dawa³o radê poniewa¿ oprócz pigmentu popielatego czyli tej 1 by³a te¿ 7 czyli opal. Masz w³osy na poziomie 5-6 i w takiej tonacji szuka³a bym koloru do pielêgnacji mogê poleciæ Ci bardzo fajne szampony z Matrixa Total Results jest tam linia Brass of z niebieskim pigmentem i dark envy z zielonym pigmentem.
natalia_bereszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-10-30 12:17:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.