kasa od TZ - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-05, 14:47   #151
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: kasa od TZ

Drogi Panie Sadek.
A jezeli Pana narzeczona zajdzie w ciaze, i przyjdzie na swiat malenstwo, co wtedy?
Ja obecnie biore pieniadze od swojego meza. Jestem w polowie ciazy, za kilka miesiecy na swiat przyjdzie nasze malenstwo. Obecnie przygotowuje sie do nowej roli, najwazniejszej w zyciu.

Czy kobiety takie jak ja sa skazane przez Pana na wieczne potepienie?
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:00   #152
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Też mam koleżanki, które są czy były na całkowitym utrzymaniu TŻ - który sponsorował dokładnie wszystko - paznokcie, solarium, fryzjera, ciuchy... Ale to jest kwestia tego ile TŻ ma kasy - jeżeli jest biednym studentem to oczywiste, że nie będzie dziewczynie wszystkiego sponosrował, ale jeżeli ma np. swoją firmę - to gdzie tu problem???
W tym, ze to dosc poniżające.
Z jednej strony kobiety walcza o emancypacje, o rownouprawnienie, żeby nie stać przy garach cale życie i rodzic dzieci dla pana i władcy...a z drugiej nie widzą nic złego w tym, że same sobie nawet na kosmetyczkę nie zarobią. Albo wóz, albo przewóz. Albo zwiazek partnerski, albo jakiś sponsoring.
To nie znaczy, że prezenty są złe...ale bez przesady. Samodzielność to bardzo ważna rzeczy, bo życie rózne numery wywija.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:01   #153
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
ty i zachodni świat, no zlituj się



braku godności? skąd ty to wymyśliłeś?




Ależ kto mówił o jakimś obowiązku. Trzeba mieć tylko trochę tolerancji, że inni ludzie (szczególnie ci ze wschodu) mogą prezentować inne modele życia. I nie o sponsoringu tu mowa tylko o wspólnych pieniądzach, dzieleniu się, wzajemnej pomocy również finansowej czy po prostu miłych prezentach. A ty próbujesz tu przeforsować własny model z intercyzą, prywatnością i moja kasa to moja kasa i tyle. Żyj jak chcesz i daj żyć innym jak chcą - proste.


Jeżeli ja będę kiedyś milionerką, a TŻ biedakiem to kupię mu Porsche i Ferrari bo tak, bo jest (będzie) moim mężem. I tyle
Wspaniałe i tolerancyje jest dawanie ostrzeżenia tylko za to że mam inne poglądy niz 90% tego forum!
Pragnę przypomniec że wiele Pań z tego forum pisze w postach np. o tym gdzie pracuje, co je, co kupuje, ile zarabia jej facet, jakie ma oceny na studiach!

Ale oczywiscie moje posty to od razu cos zlego, przechwalanie sie?!
Pragne przypomniec jaki jest temat, ja przedstawiłem kilka wlasnych opinii, dla jednych slusznych, dla innych nie ale mysle ze przemyslanych i rozsadnych.
Jako argumenty uszlyszalem cos typu: tak powinno byc, albo tak jestem wychowana.
Jako człowiek młody ale jednak doswiadczony w tych kwestiach, podałem kilka przykładów z zycia ( za co dostałem rowniez reprymendę)
Np. kwestia intercyzy: wedlug Was jest zła bo jest zła ( brak zaufania podobno), ale dla mnie jest to argument na poziomie przedzszkolaka!
Osoby które uraziłem przepraszam!
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:14   #154
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: kasa od TZ

Widze ze watek sie nieprzyjemnie rozwinal
Szkoda ze od razu posypaly sie ostrzezenia, az tak szybko...

Ja tylko dodam, ze wychowana bylam na "wschodzie" i intercyza jest dla jedynym warunkiem na podstawie ktore zawre zwiazek malzenski (o ile go zawre, bo idei nie pojmuje ).

Zgadzam sie rowniez z evil minded. Skoro nie zarabiam, to nie wymagam od zycia wakacji, modnych ciuszkow. Jak sobie zarobie i bede w stanie utrzymac, to wtedy fajnie jest przyjac prezen od czasu do czasu wiedzac, ze i tak moglabym go sama sobie kupic. Dla mnie najwazniejsza jest niezaleznosc, przede wszystkim finansowa.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze i ja nie skoncze z ostrzezeniami
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:24   #155
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Miska,ja tez gratuluje podejscia do wspolnego zycia ze swoim mezczyzna. I faceta tez masz fajnego. Szkoda,ze nie wszyscy rozumieja,ze tak powinno wygladac wspolne zycie.
wg Was tak powinno wygladac wspolne zycie. Inni moga byc szczesliwi zyjac inaczje.

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Przeciez nic nikomu z nieba nie spada, zyjemy tak jak chcemy i nie mamy obowiazku nikogo sponsorowac mimo ze ktos zarabia mniej, to tylko i wylacznie nasza wlasna wola, kultura itp.


Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
W tym, ze to dosc poniżające.
Z jednej strony kobiety walcza o emancypacje, o rownouprawnienie, żeby nie stać przy garach cale życie i rodzic dzieci dla pana i władcy...a z drugiej nie widzą nic złego w tym, że same sobie nawet na kosmetyczkę nie zarobią. Albo wóz, albo przewóz. Albo zwiazek partnerski, albo jakiś sponsoring.
To nie znaczy, że prezenty są złe...ale bez przesady. Samodzielność to bardzo ważna rzeczy, bo życie rózne numery wywija.
Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
Zgadzam sie rowniez z evil minded. Skoro nie zarabiam, to nie wymagam od zycia wakacji, modnych ciuszkow. Jak sobie zarobie i bede w stanie utrzymac, to wtedy fajnie jest przyjac prezen od czasu do czasu wiedzac, ze i tak moglabym go sama sobie kupic. Dla mnie najwazniejsza jest niezaleznosc, przede wszystkim finansowa.
dobrze prawicie
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:30   #156
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Wspaniałe i tolerancyje jest dawanie ostrzeżenia tylko za to że mam inne poglądy niz 90% tego forum!
Pragnę przypomniec że wiele Pań z tego forum pisze w postach np. o tym gdzie pracuje, co je, co kupuje, ile zarabia jej facet, jakie ma oceny na studiach!
Nie wiem czemu mnie cytujesz, ja tu ostrzeżeń nie przyznaje.

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
he he, napisałem 20 postów a Ty nie zrozumiałas nic!
Chyba to za trudne dla Ciebie!
Nie rozliczam sie z dziewczyną po równo ale owszem intercyza to podstawa ale nie bede Ci tego tluaczył bo to dosyc zawiłe
Ale doskonale wiem, że jest taki punkt w regulaminie forum, że nie wolno obrażać inteligencji rozmówcy. A ty to właśnie czynisz (ten post z czerwoną karteczką) i za to dokładnie dostałeś ostrzeżenie, a nie za inne poglądy. Chyba sprawa jest oczywista, więc nie wiem po co te żale.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:30   #157
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
W tym, ze to dosc poniżające.
Z jednej strony kobiety walcza o emancypacje, o rownouprawnienie, żeby nie stać przy garach cale życie i rodzic dzieci dla pana i władcy...a z drugiej nie widzą nic złego w tym, że same sobie nawet na kosmetyczkę nie zarobią. Albo wóz, albo przewóz. Albo zwiazek partnerski, albo jakiś sponsoring.
To nie znaczy, że prezenty są złe...ale bez przesady. Samodzielność to bardzo ważna rzeczy, bo życie rózne numery wywija.
Tylko ze, wcale nie wszystkie kobiety walcza o rownouprawnienie. Niektorym jest wygodnie byc niepracujaca/utrzymywana itd. Tylko ze zwykle obie grupy kobiet zakladaja, ze reprezentuja kobiety
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 15:47   #158
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: kasa od TZ

Niektorzy faceci za punkt honoru uznaja, ze musza utrzymac rodzine. Mysle, ze czuja sie dobrze w zwiazku z dziewczyna, ktora nie zarabia bo maja swiadomosc, ze ona bez niego nie dalaby rady, on jej zapewnia byt, bezpieczenstwo, taka meska rola.

A ona jest szczesliwa, bo ma takiego zaradnego faceta przy ktorym czuje sie jak krolewna, taki gentelmen co to w restauracji zaplaci, sukienke w prezencie kupi, a i w sumie to wszystkie jego pieniadze sa wspolne, bo to jest milosc przeciez.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tylko ze, wcale nie wszystkie kobiety walcza o rownouprawnienie.
dokladnie
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:50   #159
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
W tym, ze to dosc poniżające.
Z jednej strony kobiety walcza o emancypacje, o rownouprawnienie, żeby nie stać przy garach cale życie i rodzic dzieci dla pana i władcy...a z drugiej nie widzą nic złego w tym, że same sobie nawet na kosmetyczkę nie zarobią. Albo wóz, albo przewóz. Albo zwiazek partnerski, albo jakiś sponsoring.
To nie znaczy, że prezenty są złe...ale bez przesady. Samodzielność to bardzo ważna rzeczy, bo życie rózne numery wywija.
Na pewno, ale po prostu niech każdy sam podejmie decyzję, ja nie wnikam w niczyje związki - moja kumpela chce tak żyć - jej sprawa.

Skrajności zawsze są ZŁE - i rozliczanie się ze sobą z każdego grosza i całkowite finansowe uzależnienie od partnera (nie w sytuacji typu ciąża czy dołek finansowy, ale takie całkowite na całe życie). Trzeba znaleźć sobie miejsce pomiędzy, a na którą stronę bardziej się przechyli szala - to już kwestia indywidualna każdego związku.

Wydaje mi sie, że Sadek całkowicie nie rozumie miłości, albo nigdy nie był naprawdę zakochany, albo jest ciężko zraniony - to oczywiste, że w prawdziwym związku partnerzy powinni się wspierać w każdej sytuacji. Dla mnie to podstawa, ze DZIELI się ze sobą i jest się ze sobą i w sytuacji, gdy brak pieniędzy, i gdy jest ich sporo. To jest właśnie próba dla związku - ja mojego TŻ nie opuściłam, gdy był bez pracy, a długi i kredyty rosły, i było ciężko

No i "sponsoring" to układ rzeczowy, polegający na wymianie towaru czy usług - dokłądniej seksualnych, nie mający NIC wspólnego z miłością.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:51   #160
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tylko ze, wcale nie wszystkie kobiety walcza o rownouprawnienie. Niektorym jest wygodnie byc niepracujaca/utrzymywana itd. Tylko ze zwykle obie grupy kobiet zakladaja, ze reprezentuja kobiety
A co mają reprezntować. Przecież są kobietami ze względu na to jakie maja poglądy
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:58   #161
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Skrajności zawsze są ZŁE - i rozliczanie się ze sobą z każdego grosza i całkowite finansowe uzależnienie od partnera

Wydaje mi sie, że Sadek całkowicie nie rozumie miłości, albo nigdy nie był naprawdę zakochany, albo jest ciężko zraniony - to oczywiste, że w prawdziwym związku partnerzy powinni się wspierać w każdej sytuacji. Dla mnie to podstawa, ze DZIELI się ze sobą i jest się ze sobą i w sytuacji, gdy brak pieniędzy, i gdy jest ich sporo.
nic takiego o czym piszesz z jego wypowiedzi nie wywnioskowalam

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Nigdy nie rozliczam mojej dziewczyny, czasami ja palce, czasami Ona. Nie naciaga mnie na kase, ja Jej tez nie.(...) To ze ja mam duzo a Ona mniej nie znaczy ze mam wszystko fundowac, poniewaz wiem ze to by bylo dla Niej przykre...
widzisz Miska, dla Ciebie to jest calkowicie naturalne, ze TZ placi za Ciebie i siebie za wakacje, jak Ty nie masz pieniedzy. A inna dziewczyna by odmowila.

To nie sa podstawowe potrzeby, te ciezkie sytuacje, w ktorych trzeba sie wspierac, gdy partner nie ma co do garnka wlozyc, a druga osoba oplywa w luksusie.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 16:02   #162
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: kasa od TZ

Daje mi i nie widzę w tym nic złego
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:09   #163
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Mimo, że pisałam dużo o tym, że wszystko w związku jest wspólne - przez całe życie uważałam i nadal uważam, ze kobieta zawsze powinna mieć "furtkę", aby odejść ze zwiazku, kiedy z bajki zamieni się on w koszmar. Różnie bywa w życiu, więc jakiś plan awaryjny trzeba mieć i dlatego niezależność finansowa jest również bardzo ważna. Tylko, ze ja akurat nie uważam, że to, że chłopak zaprosi mnie do restauracji, zafunduje wakacje czy kupi prezent - miałoby uwłaczać mojej niezależności.
Nie jestem od TŻ uzależniona finansowo, więc w razie jakiejś krytycznej sytacji mogę sie z nim pożegnać w ciągu 5 minut Choć oczywiście nie wydaje mi sie, aby to się miało zdarzyć Jednak niezależność jest dla mnie bardzo ważna - dlatego skończyłam studia i będę kształcić się dalej. Dlatego, ze wiem też jak to jest, gdy kobieta jest całkowicie zależna - moja mama przez 15 lat nie pracowała, a mając 4 dzieci nie miała szans, aby odejść ze związku...

Moim zdaniem - wspólnota jak najbardziej powinna być, ale kobieta musi miec furtkę, dzięki której w razie potrzeby będzie mogła całkowicie się uniezależnić od TŻ
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:15   #164
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
nic takiego o czym piszesz z jego wypowiedzi nie wywnioskowalam



widzisz Miska, dla Ciebie to jest calkowicie naturalne, ze TZ placi za Ciebie i siebie za wakacje, jak Ty nie masz pieniedzy. A inna dziewczyna by odmowila.

To nie sa podstawowe potrzeby, te ciezkie sytuacje, w ktorych trzeba sie wspierac, gdy partner nie ma co do garnka wlozyc, a druga osoba oplywa w luksusie.
Czyli mój TŻ miałby przez 5 lat naszego związku NIGDY nie pojechać na wakacje? Ja jeżeli coś zarobię, to starcza mi tylko na bardzo podstawowe potrzeby, a to też nie zawsze. Na wakacje - nie. A TŻ dostaje zawsze "wakacje pod gruszą", za które możemy pojechać na tydzień nad morze co roku.

A gdyby był moim mężem to by było ok? Tylko, że ja akurat nigdy nie mam zamaru brać ślubu, więc do końca życia mielibyśmy trzymać osobno kasę???
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:27   #165
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Czyli mój TŻ miałby przez 5 lat naszego związku NIGDY nie pojechać na wakacje? Ja jeżeli coś zarobię, to starcza mi tylko na bardzo podstawowe potrzeby, a to też nie zawsze. Na wakacje - nie. A TŻ dostaje zawsze "wakacje pod gruszą", za które możemy pojechać na tydzień nad morze co roku.
a czemu mnie o to pytasz? Niektorzy by pracowali tyle, aby uzbierac przez rok na ten jeden tydzien wakacji w Polsce nad morzem. A jakby nie mieli to by odmowili.

Co, na sile ktos ma jechac i sie zle czuc bo Ty tak robisz i tak trzeba?
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:35   #166
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
a czemu mnie o to pytasz? Niektorzy by pracowali tyle, aby uzbierac przez rok na ten jeden tydzien wakacji w Polsce nad morzem. A jakby nie mieli to by odmowili.

Co, na sile ktos ma jechac i sie zle czuc bo Ty tak robisz i tak trzeba?
Gdzie napisałam, że TAK TRZEBA???? Ja piszę tylko i wyłącznie o swoim związku.
I niestety nie miałam nigdy na tyle dobrze płatnej pracy dodtakowej ani razu przez 5 lat studiowanie dziennego (gdzie zajęcia miałam prawie codziennie przez 4 lata), by zarobic na wakacje.
A mój TŻ nigdy by nie pojechał na wakacje beze mnie, zostałby w domu i zamulalibyśmy przez całe wakacje. A tak za***iście bawimy się i imprezujemy przez cały rok. Niech każdy podejmuje swoje wybory, my w naszym związku jesteśmy baaardzo szczęśliwi. I jak już pisałam - sylwester w zakopanym JA będę stawiać. Pomagamy sobie nawzajem i dla mnie to podstawa związku, jak już pisłam ze 100 razy...
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:35   #167
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: kasa od TZ

Przyznam szczerze, ze jeszcze do niedawna inaczej podchodzilam do niektorych spraw. Patrzylam na Muzulmanki, ktore z reguly maja sporo dzieci, nie pracuja, i myslalam, ze im tak jest po prostu latwiej. Urodzic 5 dzieci i nie pracowac, bo tak wygodniej.

Teraz, kiedy sama bede mama, okazuje sie, ze to nie jest jednak takie proste. Dziecko sie jeszcze nie urodzilo, a ja juz codziennie sie o nie martwie, biegam na badania, staram sie wyczuc pierwsze ruchy malenstwa. Bardzo chce donosic te ciaze, dlatego zanim cos zrobie, zastanowie sie z 10 razy, czy aby dziecku to nie zaszkodzi. To dopiero poczatek, jak sie urodzi to wtedy zaczna sie obowiazki. Co tam praca w porownaniu z tym, co jest przede mna.

Rownouprawnienie? W Danii kobiety sa niby takie niezalezne, ale nawet tutaj go nie ma w stu procentach. Widac to chociazby po tym, ile zarabiaja kobiety, a ile mezczyzni, pracujac na tych samych stanowiskach.

To sa tylko przemyslenia kobiety, ktora byla niezalezna ( finansowo rowniez, i byla z tego bardzo dumna ), i nagle zmienil sie jej swiat. Wiem, ze nie kazdy sie ze mna zgodzi, ale chcialam sie nimi podzielic.

Pozdrawiam
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:47   #168
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A co mają reprezntować. Przecież są kobietami ze względu na to jakie maja poglądy
Jesli wyrazilem sie niejasno: paniom z nazwijmy to obydwu stron barykady, wydaje sie, ze reprezentuja interesy/dazenia wszystkich/wiekszosci kobiet... a ja swoje: ile pan, tyle dazen
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:04   #169
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli wyrazilem sie niejasno: paniom z nazwijmy to obydwu stron barykady, wydaje sie, ze reprezentuja interesy/dazenia wszystkich/wiekszosci kobiet... a ja swoje: ile pan, tyle dazen
Na pewno, ale to nie tyle kwestia płci, a tego, ze po prostu każdy człowiek jest inny i ile ludzi - tyle poglądów Tylko nie rozumiem takiego oceniania : "jesteś ble...", bo myślisz czy żyjesz inaczej.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 17:12   #170
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: kasa od TZ

Dzięki wielkie Syntagma za zrozumienie

Jeszce raz przepraszam jesli kogos uraziłem, przyznam sie ze moze 2 moje posty były zbyt "mocne", nie mam zamiaru sie tłumaczyc ale te wypowiedzi były ripostą na kilka rowniez "ostrych" wypowiedzi, dosyc obrazliwych wobec mojej płci
To zwiazane z" 3 tys." było ripostą na smiałe, chyba uzyto słowa "ciągnięcie" z faceta zarabiającego własnie 3 tys. zł. Otóz znam kilku fecetów ktorzy zarabiają podobnie i oswiadczam ze nie jest im bardzo łatwo, wiadome ile wszystko kosztuje, kredyt za mieszkanie, rachunki itp. (mowa o duzym miescie), oczywiscie ze jesli dziewczyna poprosi to kupią!, ja pewnie tez bym kupił bedąc zakochanym ale nie sadze aby to było fair?

Podobnie ma sie sprawa z podejsciem do bogatego faceta który ma firme, kilka osob twierdzi ze "nie widze problemu", mozna brac!
Dla mnie zgroza ale ok, kończe na tym temat

Aha nigdzie, nawet w jednym zdaniu nie napisałem ze facet nie moze robic prezentów, albo płacic za kolacje, ba jesli ma kase nawet powinien ale to nie ma zwiazku z braniem duzych sum na zycie, bycie utrzymanką
Pozdrawiam wszystkich
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 17:38   #171
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Syntagma za zrozumienie

Aha nigdzie, nawet w jednym zdaniu nie napisałem ze facet nie moze robic prezentów, albo płacic za kolacje, ba jesli ma kase nawet powinien ale to nie ma zwiazku z braniem duzych sum na zycie, bycie utrzymanką
Pozdrawiam wszystkich
To o co ta afera???
Czy ja jestem "utrzymanką" swojego TŻ? Albo którakolwiek z dziewczyn z tego wątku? No nie, chyba że przejściowo np. gdy jest w ciąży czy straci pracę.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:02   #172
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: kasa od TZ

Ja powiem szczerze z chcecia bym sie zamieniała z mezczyzna rolami. Niech on ma okres,niech on rodzi dzieci,siedzi z nimi na macierzynskim,niech jego ciało po ciazy sie zmienia,niech on mniej zarabia i zeby mi prał,gotował, sprzatał w mieszkaniu. A ja z checia mogłabym utrzymywac dom samiusienka w takiej sytuacji. A i jeszcze niech podpisze ze mna intercyze,bo to ja przeciez zarabiam,a on by w sumie nic takiego nie robił. Kazdy musi swoja kase liczyc,to podstawa.
A bron Boze zafundowac jakies wakacje,czysty wyzysk. Ale macie poglady co niektorzy. Porazka. Zenujace. I jeszcze Wam nie wstyd.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:14   #173
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli wyrazilem sie niejasno: paniom z nazwijmy to obydwu stron barykady, wydaje sie, ze reprezentuja interesy/dazenia wszystkich/wiekszosci kobiet... a ja swoje: ile pan, tyle dazen
Te barykade wymyslilysmy my same, czyli kobiety. Chcialysmy, to mamy
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:24   #174
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Te barykade wymyslilysmy my same, czyli kobiety. Chcialysmy, to mamy
Tez tak mysle. No ale coz, to w duzym stopniu wasz problem.

Gwiazdeczka1978 - Taa, bo meskie zycie jest takie super hiper, a kazda kobieta/dziewczyna biedna haruje i jest jej zle. To tak samo jak mowic, ze kobieta nie pracujaca nic nie robi, "a bo tylko posprzata i siedzi na 4literach". Nie wydaje mi sie, zeby jakosc zycia to byla kwestia plci, a takie ugolnienia maja bardzo slabe pokrycie w faktach.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:52   #175
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tez tak mysle. No ale coz, to w duzym stopniu wasz problem.

Gwiazdeczka1978 - Taa, bo meskie zycie jest takie super hiper, a kazda kobieta/dziewczyna biedna haruje i jest jej zle. To tak samo jak mowic, ze kobieta nie pracujaca nic nie robi, "a bo tylko posprzata i siedzi na 4literach". Nie wydaje mi sie, zeby jakosc zycia to byla kwestia plci, a takie ugolnienia maja bardzo slabe pokrycie w faktach.
Nie zgadzam sie zupełnie. Na podstawie swoich doswiadczen i obserwacji,oraz doswiadczen kolezanek, ciesze sie,ze moj synek jest mezczyzna i bedzie miec w zyciu łatwiej, i zrobie wszytsko by moja coreczka nie miała az tak ciezko.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:08   #176
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
To zwiazane z" 3 tys." było ripostą na smiałe, chyba uzyto słowa "ciągnięcie" z faceta zarabiającego własnie 3 tys. zł. Otóz znam kilku fecetów ktorzy zarabiają podobnie i oswiadczam ze nie jest im bardzo łatwo, wiadome ile wszystko kosztuje, kredyt za mieszkanie, rachunki itp. (mowa o duzym miescie), oczywiscie ze jesli dziewczyna poprosi to kupią!, ja pewnie tez bym kupił bedąc zakochanym ale nie sadze aby to było fair?
Co do tych trzech tysięcy.
Mój chłopak twierdzi, że jak ktoś nie pracuje, to mu się te 2, 3 tysiące wydaje zwykle dużo pieniędzy. A jak się zacznie pracować i zarabiać, to nawet te 3 tysiące to gówni*** za przeproszeniem wypłata. Bo rosną potrzeby, wydatki, cele, bo trzeba coś mieć na sytuacje awaryjne typu popsucie samochodu.
Także sponsora z zarobkami w tych okolicach, to nie ma co szukać
Dlatego też nie rozumiem, czemu wiele kobiet z automatu się godzi, że będzie zarabiało mniej od facetów i oni będą im prezenty. Trzeba zmienić podejście.
Gdyby TŻ zasponsorował nam wyjazd egzotyczny, bez wahania bym się zgodziła, bo to nasza wspólna radośc, czas spędzony razem, odpoczynek, coś czego nie da się przeliczyć do końca na wartośc materialną. Ale on ma specyficzny stosunek do pieniędzy: nie zamartwia się nimi specjalnie, mają być, to są. Nie lubię skąpców, bo uniemożliwiają prowadzenie normalnej egzystencji zazwyczaj.
Ale nie podobałoby mi się, gdyby mi kopsnął 50 zł, żebym sobie manicure zrobiła u kosmetyczki. Bo to już podchodzi pod kieszonkowe jak od rodziców, a ja chciałabym mieć partnera, a nie tatusia numer dwa.
A naciąganie faceta na pierdółki typu błyszczyk czy bluzeczka to poniżej mojej godności.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:59   #177
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: kasa od TZ

a ta intercyzą co do zdania sadka sie nie zgodze. JAK KTOS niedawno napisal to kobieta chodzi 9 miesiecy w ciazy, potem rodzi i w wiekszosci to ona wychowuje dziecko. Oczywiscie kobieta nie musi siedziec przez caly ten czas w domu, ale w wiekszosci przypadkach tak jest. Taka kobieta poswieca sie dla potomstwa, domu, rodziny, a facet zarabia, a kiedy nagle facetowi odbije i zechce rowodu to co takiej kobiecie zostanie??? Tyle co osiegnela przed zajsciem w ciaze. A facet zabiera caly majatek sobie, kiedy to kobieta zostaje bez niczego i z marnymmi alimentami na dziecko.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:53   #178
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Co do tych trzech tysięcy.
Mój chłopak twierdzi, że jak ktoś nie pracuje, to mu się te 2, 3 tysiące wydaje zwykle dużo pieniędzy. A jak się zacznie pracować i zarabiać, to nawet te 3 tysiące to gówni*** za przeproszeniem wypłata. Bo rosną potrzeby, wydatki, cele, bo trzeba coś mieć na sytuacje awaryjne typu popsucie samochodu.
Także sponsora z zarobkami w tych okolicach, to nie ma co szukać
.
Dokladnie. Takie 3tys, to po podatkach, skladkach na ubezpieczenie, to niecale 2tys, po kosztach na mieszkanie, zycie, samochod niewiele zostaje, na pewno nie na sponsoring.

Osobiscie nie mam nic przeciwko stawianiu bliskiej osobie wyjazdow, fundowaniu danych przyjemnosci; tym bardziej wsparciu partnera, gdy jedna strona nie ma pieniedzy. Bo tak wyszlo, bo sie uczy, bo cokolwiek - na tym polega partnerski zwiazek. Nie lubie tylko nastawienie z gory - bede zarabiala mniej, bedzie mnie musial utrzymywac, ja sie chce realizowac, a on niech nas utrzymuje.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:59   #179
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: kasa od TZ

Intercyza moze zawierac takze zapis, ze w razie rozwodu maz bedzie wyplacal byłej zonie co miesiac pewna kwote pieniedzy. Nie róbmy z intercyzy potwora, większosc ludzi, którzy prowadza jakiekolwiek interesy, maja spisane intercyzy.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 00:40   #180
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Intercyza moze zawierac takze zapis, ze w razie rozwodu maz bedzie wyplacal byłej zonie co miesiac pewna kwote pieniedzy. Nie róbmy z intercyzy potwora, większosc ludzi, którzy prowadza jakiekolwiek interesy, maja spisane intercyzy.
Zgadzam się.
Kiedy patrzę na intercyzę "z boku", kiedy nie dotyczy ona mnie i mojego partnera - wszystko jest ok, zupełnie naturalna sprawa.

Jednak przyznaję, że gdybym znalazła się w sytuacji kiedy musiałabym podpisać intercyzę, to jednak ukłuło by mnie to, że partner mi nie ufa, że traktuje nasz związek niemal jak "interesy" w firmie. Jeśli kogoś kocham i ufam, to nie chcę pisemnych "zabezpieczeń".
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.